De volgende Veldvruchten, Het Woonhuis en Erf, Het Gebouw, VERGADERING „D. E. S." - Oosterland, „D. E. S." ts Oosterland Aftands-Werkpaarden, Melk- en Kalfkoeien. Een spenoud Veulen Een koppel jonge Postduiven. Publieke Verkooping. 6 psrcealen Zomergerst, 2 perceelen Tarwe, 1 perceelen Tarwe on Zemorgerst, ORANDWA^ORG MHATSCiPPII voor Zeeland, PUBLIEKE VERKOOPING. Publieke Verkooping. Best SCHEEPSH0UT, Publieke Verkooping. geen geld te vragen. De heer Braai vraagt of niet een paar localen der 0. L. School kunnen ontruimd worden. De voorzitter zegt, dat dit zeer lastig is. Men moet dan gaan afschutten. Natuurlijk, interum- peert de heer Ridderhof, goddelooze kin deren en andere krijg je dan! De voorz. zegt, dat dan weer verbouwd moet (wor den, en dit is al eenmaal gebeurd. In, stemming gebracht, wordt de aanvraag om een school met 9 tegen 2 stemmen verworpen. Tegen de heeren Baaij en Braai. Aan de orde is thans de beslissing omtrent het voorstel Ridderhof, waar over de vorige maal de stemmen staak ten. Het houdt in, dat de drie stokers der gasfabriek met verloop van 4 jaar op f24 per week loon komen te staan. Over dit voorstel wordt thans weer op nieuw een langdurige discussie gevoerd. De heer Moelker zegt, dat, wanneer hij ter vorige vergadering geweest was, hij vóór het voorstel van B. en W. zou ge stemd hebben. Hij dient een nieuw voor stel in, om de voorman-stoker, Kurvink, die al jaren op de fabriek is, f24 te laten verdienen met 4 jaar, dus fl te korten. De 2e stoker op f22 en de 3e stoker op f20. De heer Ridderhof wil eerst cje zaak bespreken der stemming, en heeft de Thoolsche courant gelezen. Spr. wil hier verklaren, dat hij zich door de pers niet laat bekeeren; of deze al zegt dit of dat laat hem geheel koud. Wat de houding der gascommissiè betreft, de heer Moelker kan deze vreemd vin die 5 jaarlijksche verhoogingen nu er bij geven. Het werk blijft precies hetzelfde. De heer Braai zal het voorstel Ridderhof steunen, anders is het weer maar half werk dat we te wachten hebben. Dhr. Ridderhof kan onmogelijk met het voor stel van B. en W. meegaan. Men eischt thans de geheele persoon op. En waar om zet men den man niet direct op het volle loon In stemming gebracht wordt het voorstel van dhr. Ridderhof verworpen met 6 tegen 3 St.; vóór de heeren Braai, Ridderhof en Goedegebuure. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met 8 tegen 1 stem aangenomen; tegen de heer Braai. De rekening over 1924, met die der Armbesturen, worden door B. en W. aangeboden en zal door een commissi bestaande uit de heeren Moel ker, Geluk en Ridderhof worden nage" zien. In de rondvraag opent de voor zitter een besprekmg over een nieuw aan te schaffen Vloerkleed voor de raads- s zaal. Op verzoek van dhr. Ridderhof zal i het voorloopig gehandhaafd blijven, daar j het in vele opzichten den toestand der j gemeente schildert. i De heer Ridderhof ontvangt daarna I antwoord op een zevental vragen door i hemi schriftelijk ingediend in verband met I een gekochte kolenemmer die door de gasfabriek is betaald geworden, en naar geruchte in het huis v an dhr. Die pen- horst gestaan heeft; Mede vraagt dhr. Ridderhof of het B. en W. bekend was dat bij de stukken ter Rechtzitting een VEEKOOPJNGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 16 Juli. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse, wer den heden ten verzoeke van den heer H. J. Batenburg alhier in het openbaar verkocht de navolgende vruchten te vel de: Schokkererwten voor f180, f188 en f155, haver voor f104, blauwe aardappe len voor f121 en lucernklaver 2e en 3e snede voor f71, alles per 41 A. 68 c.A. AANBESTEDINGEN. ZIERIKZEE. Het dag. bestuur van het waterschap Schouwen heeft Donderdag j.l. aanbesteed: le Bestek No. 553: Herstel len en onderhouden van heulen, brug gen en duikers: le perceel, J. van de Panne Mz. te Scharendijke, f1105, J. de Oude te Kerkwerve, f1075; 2e. perceel, J. van de Panne Mz. te Scharendijke, f775, C. D. Ornée te Scharendijke f494. 2e Bestek No. 556: Het maken van zink en stortwerken rond strandhoofd No. 12, aan het district Noordersrand: Joh.s Kraaijveld E. van Noord-enne, Slie drecht, f55600; A. de Bruijn, Terneuzen, f 53690; Chr. Roosendaal, Enkhuizen» f 53600; Jan Roskam Cz., Sliedrecht, f 46850; J. W. Roeloffs, Papend recht, f46600; J. de Vries, Amsterdam; f45990; C. H. van Wijnen, Papendrecht, f45840; Kl.s Volker Fz., Sliedrecht, f45500. Gegund aande laagste inschrijvers. den, daar de heeren'Geluk en Deurioo I gekend briefje Lag™ dhr. Kepern KERKNIEUWS. him eigen kind vermoord hebben, doch' dit gebeurd meer. Het besluit eener com missie is toch zeker na debat niet bin- dend voor den' Raad. Het betreft hier voor ieder hetzelfde verantwoordelijke werk. Als Kurvink vrij heeft, verricht van de Sande hetzelfde verantwoorde-^ lijke werk van Kurvink en Bijl en ook omgekeerd. Waarom dan verschil in loon- standaard? De heer Moelker zegt, dat het toch voor het gasbedrijf nog meer bezwarend wordt en daar dit nog niet loonend is, kan hij moeilijk meegaan met het voorstel-Ridderhof. De heer Ridder- hof zegt, dat het gasbedrijf best zal gaan marcheeren. Er is f 10.000 op afgeschreven en slechts f500 heeft de gemeente bijge past wegens verminderde gasprijs. Tot stemming overgaande, wordt het voor stel Ridderhof aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Baaij, Klom- pe, Moelker en Wagemaker. De voorz. zegt, dat het noodzakelijk wordt, dat er een nieuwe oven zal gebouwd wor den in de gasfabriek. De garantie der fetorten is uit, en de gasbaas is over tuigd, dat het onverantwoord is zoo den winter in te gaan. B. en W. hebben zich in verbinding gesteld met eenige oven- bouwers, met gevolg, dat hier eenige prijsopgaven liggen. Doch algemeen oor deelt men, een ander systeem toe te passen en wel het Goffinsysteem. Deze ovengmoet in het verbruik zeer voor- K.G. steenkool tot 45 M3. gas geprodu ceerd wordt en dat bedraagt thans hoog stens 25 M3. Aan de hand dezer bereke ning zou d:t voor ons 300 ton steen- kool minder kosten, wat een besparing geeft van duizenden guldens. Dhr. Goede gebuure vraagt of die 45 M3. gas dezelfde kwaliteit hebben als die van thans. Is dit zoo, dan is het systeem aan te beve len en kan het gas ai spoedig verlaagd worden. De heer Ridderhof zegt, dat het Goffin-systeem verleden jaar een penne strijd heeft uitgelokt te Zierikzee. Als het zoo is, gelijk hier wordt gezegd, dan is hij niet bang voor de uitgave. Doch gaarne vernam hij eens iets van de commissie, die het systeem te Pernis heeft bezichtigd. De vraag is nu, als we dit systeem doorvoeren en Oud-Vossemeer of Poortvliet wenschten ons gas te verbrui ken, hebben we dan de zekerheid, dat we genoeg kunnen leveren? De heer Moelker doet daarna mededeeling van zijn bezoek 1 te Pernis, en zegt met gerustheid het systeem toe te juichen. Ook de gasbaas is verzekerd, dat dit systeem voor Tho- len onmisbaar is. De voorzitter zegt, dat de kosten bedragen voor een oven f8500, doch dat er nog een en ander moet ver- 1 anderd worden. Ook het aanschaffen van een stoommachine ter vervanging onzer motoren is zeer aan te bevelen. Misschien kan dan nog eene motor als reserve blijven. De kosten hiervan komen op tf 3100 of iets meer, daar er nog pijp- leidingen veranderd moeten worden. De totale kosten die gemaakt worden zul- I len met de f6000 die uit de kas betaald zijn aan Wilson, nu bedragen-voor alles iruim f20000, weshalve B. en W. voor stellen een leening van f 22000 aan te gaan. Na korte discussie wordt zulks met alg. stemmen aangenomen. Ter tafel komt het salaris van den gemeente-bouwmeester. Het voorstel van B. en W. is f1250 per jaar met nog 5 jaarlijksche verhoogLngen •van f 50 ein dit voor één jaar te begin- inen. De voorzitter zegt, dat het loon van Vriens thans f450 bedraagt, doch" men heeft daarvoor slechts een gedeelte van den man op kunnen eischen. Thans voor dit loon kan de man zijn volle actie ontw-'kkelen. De man is onmisbaar eb dat ondervindt men het beste als men tijdelijk beheer heeft. De heer Wagemaker zegt, dat dit voor stel van hem^ komt. Vriens is zoo ge zegd voorheen wel een weinig bedorven. Doch de laatste weken is hij bepaald in 'Volle actie. De heer Moelker zegt, dat hij verzekerd is, dat het geld dan terug komt, weshalve hij met het voorste! van B. en W. zal meegaan. Den heer Riddethof bevreemdt d-'t voor stel en zegt nu nog te meer, daar thans algemeen de prestaties hoog opgevoerd worden. Voorheen waren ze beneden nul. Thans eischt men de volle maat, en 1 waarom dan niet het volle loon? Hij wil horst, dat hij de verantwoordelijkheid der boete op zich nam; of er door dhr. Diepenhorst een verzoek tot H.M. de Koningin is gericht om geheel of gedeel telijke kwijtschelding der boete; ook 'be spreekt hij eene briefkaart van hem1, gezonden aan derden in deze gemeeente, waarin deze heer de gascommissiè en de wetb. wel degelijk beticht geweten te hebben dat ze in overtreding waren Vanhaeiën 'te'TrbUjYerda'm. met de arbeidswet. De voorzitter- zal Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Lanteren, G. Benoa te Monster. Te Tabbergen, (toez.)cand. Th. C. Vriezen te Maassluis. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Saameer, cand. G. Biersteker te Krabbendam. BedanktVoor Warnö, Eestrum, Rotte- valle en Aarlanderveen, oand. J. B. voorzoover hij kan, alles beantwoorden. Wat de kolenbak betreft, deze is betaald door den administrateur, doch het be drag is terug gestort door den burge meester. Wat het briefje betreft ter te rechtzitting, dit weten B- en W. hans nu voor het eerst. En wat het gratie verzoek betreft, dit is gezonden door burgemeester Diepenhorst naar het ka binet der Koningin. Wat de briefkaart betreft: spreker en ook de heer Wagen maker en de gascommiss'e Ifcbben nooit of te immer uit den mond van dhr. Die penhorst gehoord iets yan overtred:ng. Wel toen de bekeuring gevallen was. Dhr. Braai vraagt omtrent het walsen der wegen, aan de singels of deze klaar zijn. Dhr. Goedegebuure vraagt inlichtin gen omtrent de steenen in de Molenvliet- sche straat. De voorzitter zegt dat er 170000 stuks gelost zijn. Mede zegt dhr. Goedegebuure dat hij, zoo dhr. Diepen horst, hij mag eigenlijk den naam van mijnheer niet dragen, zijn geschreven WOurucii, uic z«;c» met in 'f openbaar intrekt, hij zal trachten hem1 te vervolgen. Algemeen oordeelt men dal dit voor den raad geen belang heeft. Ook heeft de heer Goedegebuure nog eenige vragen betreffende de Voorstad, de bestrating en het ophalen der faeca- liën. Dhr. Wagemaker wil de aandacht van den raad vestigen op de geruchten dat er voor 8 plaatsen hier een burge meester zal worden benoemd. Spr. acht dit niet gewenscht. Dit zal vele ongemak ken geven, en de gemeente op kosten jagen. Algemeen c rdeelt men, dat een adres aan den minister van Binnenland- sche Zaken en aan den Commissaris der Koningin hier op zijn plaats is. Daarna sluiting. Chr. Geref. Kerk. BedanktVoor Ede, H. Visser te Leeu warden. SPORT. ZIERIKZEE, 16 Juli. Uitslag voetbal wedstrijd S. I. N. O. T. O. III—Zwalu)w|en II, 3-0. doende preventief werken, hoewel spr. hier iets minder optimistisch is dan eenige leden. Het wetsontwerp wordt daarop aan genomen met 22—12 stemmen. Zonder stemming wordt tenslotte aan genomen het ontwerp tot toekenning van voorschotten ten behoeve van de stoomvaartverbinding Holland—Zuid- Af rika. De Kamer is daarna op zomer- regea gegaan. VLI8SINGEN. Hedenmorgen zijn op de Schelde door den hevigen storm 3 vissohersschepen omgeslagen, elf per sonen verdronken, één werd gered. Op de Westersohelde z\jn heden morgen vroeg niet minder dan 5 vissohers- booten in den storm vergaan, 3 ztfn omgeslagen, 2 gestrand en wel één bij de boei van Calio, welke vissohersboot bemand was door een familie Jasperse. Op de andere booten voeren de familie's Meerman en de Nooijer. Do reddings boot van BlaDkenberghe is binnenge komen met één geredde aan boord, zekere Meerman, afkomstig uit Arnemuiden. De visschersbooten waren hedenmorgen vroeg ter vischvangst uitgegaan. BAARN. (V.D.) Hedennacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in een dubbel woonhuis aan de Brink. De zoon van den bewoner, een 19-jarig jongmensch, is in de vlammen omgekomen. Door 't ontbreken van water, brandde alles tot op den grond toe af. Vijf paarden kwamen eveneens om. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 10 Juli. Neeltje Cornelia, dochter van C. Heyboer en C. J. van Dienst 12 g Johannes Marinus, zoon van L. Krg- ger en J. Saman. 13 Abraham Jan Willem en Pieter Hendrik, zoons van P. de Graaf en M. de Graaf. 16 Levinus Maria, zoon van G. J. den Dekker en C. de Leeuw. VERSCHILLENDE BERICHTEN» ONDERWIJS. Aan de Rijks-H. B. S. mf. 5 j. e. te Zie- rikzee zijn bevorderd Tot de tweede klasse: J. C. Verstelle, L. C. Fonteijne, F. L. van der Kwast, A. van de Stolpe, A. Kik, Goverdina J. Blom, Christina G. Bruter, Alexandra C. Kruijt- bosch, Maria E. Schürmann, M. Boele man, A. C. Gelderman, C. KLompe, P. I. Krijger, G. J. Lunenberg, Aaltje J. de Rijke, Johanna A. de Koek, Trientje M. Pik, Johanna J. A. Smallegange, Ka- roline L. H. Strubelt, A. J. A. Bolijn, A. Buijze, F. Catshoek, D. H. C. Ittmann, A. J. de Kok, W. J. Kjooman, L. J; de Leur, M. J. W. van Putte, H. J. Romeijn en 'M. A. Swenne. Afgewezen uier leer lingen. Tot de derde klasse: M. Gaakeer, A. Hoinv, Maria I. Oudshoorn, Jannetje N. Evertse, Elizabeth J. de Oude, F. C. Hanse, A. Hartog, M. J. F. Koopman, C. J. van de Linde, S. Rosmolen, A. M. de Rijke, J. Verhage, H. H. Wiebols, K. M. C. Zevenboom1, M. C. Doeleman, J. S. Korteweg, H. F. K. M. Paulussen, H. H. Volkeri, Dina H. J. Romeijn, Jaooba E. Vijverberg, Pieternella B. van de Velde, W. C. P. den Boer, D. Goudzwaard, H. A. E. van Griethuijsen, C. M. Groene- Felle brand. Woensdagavond laat is door onbekende oorzaak brand uit gebroken in de fabrieksgebouwen van de N.V. Houthandel en Houtzagerij De Hoop te Stolwijkersluls, gemeente Stol wijk. Het vuur doelde zich mee aan het materiaal in de werkplaatsen, en in een oogwenk stonden deze in lichte laaie. De spuit van Stolwijk, dat op een uur afstand ligt, kon daartegen niets uitrichten. Daarom werd hulp gevraagd aan de gemeente Gouda, waarvan Stolwrjkeralula slechts door een brug gescneiden is. mei. oenuip van 6 stralen, van de stoomspuit en een motorspuit kou men na eenige uren het vuur meester worden. De enorme houtvoor raden konden daardoor, mede dank zij de windrichting worden gespaard. Ver zekering dekt de schade, die op f100,000 wordt geschat. Auto-ongeluk. Op den Bossohenweg te Tilburg is de bestuurder van een ijswafelkarretje, de 43-jarige ongehuwde J. 8. uit de Hoefstraat aldaar, door een auto, gekomen van Oisterwijk, bestuur der L. V. R., uit Godesberg, overreden en gedood. De gestolen posttrontmel. De Amster- damsche politie is er in geslaagd, nog 2 medeplichtigen aan den diefstal van den posttronïmel met f21000 te arresteeren, n.l. T. en de V. Hiermee zijn vermoede lijk, aldus het Hlbl., alle medeplichtigen aan den brutalen diefstal van vier Dec. in handen van politie en justitie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli: Hoogste baromoterst. 765.0 te Bordeaux. Laagste 747,3 te Do Bilt. Verwacht tot den avond van 19 Juli: matige tot zwakke noordwestelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk nog eenige regen, later iets warmer. Fletsere licht opt Van 18-19 Juli van 9,41 n.m. tot 4.33 v.m. 19-20 9 39 4,34 20-21 9,38 4,36 B ADVERTEfaTIÈN. ONDERTROUWD WILLEM J. BOOT Cz. ANNA W. KLOET M.Od. Kerkwbrvb. zlerikzkb. Huwelijks-inzegening in de Geref. Kerk te Zierikzee D. V. 1 Augustus, door den WelEerw. Heer Ds. C. J. Wiklinga, 's namiddags half vier. V Dinsdag 22 Juli hoopt MAATJE VAN DE STOLPE te Nieuwerkerk haar 85»ten Gaboortedag te herdenken. op Woensdag 23 Juli e s,, om 7 uur (o. t.), in 't Hótel Beuk. Agenda Aankoop Frlesch Zetgoed, toegelicht door dhr. Koopman, Landb.-Ing.r te Zierikzee. De Secretaris, M. OTTE. zal, op Zaterdag 26 Juli a.m., v.m. 11,30 (o. tin 't Hótel Bkijk, traohten aan te besteden onder A. H. V. franco op wagen haven Staart of OoBterland Minstens 3520 K.G. geschoonde Galfox Maïs. Mirtstens 1163 K.G. Inlandsche Zaaiwlkken. Monsters inleveren. Levering vóór 2 Ang. a.a. Biljetten tot het nnr van besteding aan den 8ecretaris M. OTTE. TB KOOPg W. J. DEN BOER, Kerkwerve. TE KOOP GEVRAAGD: (liefst merrie). Aaiib. spoedig, met opgaaf kleur en prijs, onder letter D, bureau van dit blad. Ta koop voor f 2,— Adres Bureau van dit Blad. De Notarla J. 8. L. KORTEWEG te Zierikzee zal, Maandcg 21 Juli 1924, 'b namiddags 4 are zomertijd, voor den Heer C. VAN WESTEN Pz., in de herberg van den heer L. Klacisse, te Kerkwerve, PUBLIEK VERKOOPEN allen wassende aan den Langen Vroon- weg onder Kerkwerve groot 119-, 1391/»-, 137-, 139-, 165- en 111 roeden. groot 160- en 151 roeden. groot 318- en 243 roeden. ZEETIJDINGliN. ZIERIKZEE, 17 Juli. Ingeklaard zeil schip „Gladys", kapt. A. Roberts, ledr'g van Londen naar Remagen. Vertrok ken: s.s. „Oaktown", kapt. A. Kindlay, van Zierikzee naar Terneuzen, ledig. TELEGRAMMEN* DEN HAAG. Eerste Kamer. Aan de orde is de behandeling van het z. g. „Schoenenwetje". De heer Wibaut ver klaart zich tegen het ontwerp, omdat de Duitaehe valuta-concurrentie niet meer te vreezen is en het buitonland een volkomen normale pröspolitek voert. De wijziging van ons economisch beleid behoeft niet inoidentieel te geschieden. De heer Van Lanschot stelt de gun stige werking van het Sohoenenwetje In het licht en beroept zich op rapporten en verslagen. De heer v. d. Bergh be strijdt het ontwerp, omdat het Invoer- jverbod Duitschland treft, dat onze woud, J. J. Leendertse en R. W. Steur. grootste afnemer is. Afgewezen: dertien leerlingen. j De heer van de Lande vraagt de Tot de Uier de klasse: M. A. Lokker, minister aan te toonen dat ook andere Voor de bewijzen van belang stelling, ondervonden bij de geboorte van onzen zoon, betuigen wij hiermede onzen harioHJken dank. Niküwbrkerk. D. MINKEMA. P. MINKEMA—v. d. Oord. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij onzen hsrto- lijken denk. Hkiningen. M. L. v. NIEUWENHUIJZEN— van Putte. M. P. v. NIEUWENHUIJZEN. gevestigd te Middelburg. Directeur J. F. DE WIJS. S. de Vlieger, Hendr.ka J. A. M. Hekkert, Jobanna S. de Regt, Adriana J. Houd- kamp, Dingena Ólree, Trijntje M. de Pot ter, J. Bonter, A. D. Gonstandse, H. A. Franken, A. van Gastel, C. Hage, P. A. de Koster, M. Ridderhof, Centina P. Boot, Adriana C. Kloote, Margaretha C. Kruijt' bosch, Louise S. H. D. A. Triezenberg, J. J. Boogaard, N. Dalebout, W. A. H. Jongmans, C. J. Klorftpe, J. Verstelle en M. J. van der Weele. Afgewezen twaalf leerlingen. Tot de uijfde klasse: J. L. C. Boo- gerd, P. C. Appels, J. M. Bal, J. C. Hoto- gerbeide, D. D. Jumelet, G. Vorstheuvel Labrand, J. van Staalen en KL C. Con- standse. Afgewezen: één leerling. COMMISSARISSEN geven kennis, dat in de op 17 Juli 1924 gehouden ALGfi- MRENE VERGADERING de rekening over 1923 Is goedgekeurd. Gedurende 95 jaren is betaald voor brandschade en administratiekosten te zsmen gemiddeld per jaar voor Woon huizen 56 cent en voor Boerderijen 112 cent van de duizend gulden verwaar- borgde som. Het kapitaal van deelneming bedraagt f 59.682,890. Commissarissen voornoemd, Mr. H. F. LANT8HEER. Jhr. W. Z. VAN TEYLINGEN. Jhr. H. A. VAN DOORN. Mr. G. F. Baron THOE SCHWART- ZENBERGEN HOHENLAN8BERG. JOH. PILAAR. P. ERASMUS. De Notaris J, 8. L. KOBTEWEG te Zieridzee zal, Woensdag 23 Juli 1924, 's.voormlddags 11 ure (zomertjjd), in het Café Aakhoüdsb te Drelschor, voor den onherroepeljjken gemachtigde van C. ROGGEBAND, PUBLIEK VERKOOPEN in de dreef, uitkomende in den Boogerd- weg te Drelschor, Sectie C. No. 1764, groot 03.62 Aren, om uiterlijk 1 Sept. 1924 te aanvaarden. bedrijven voordeel hebben gehad van het invoerverbod van schoenen. Indion s de minister dit niet kan, zal spr. tegen- J stemmen. De heer Westerdftk bestrijdt jj het ontwerp op dezelfde gronden als den f heer Wibaut. Minister Aalberse wijst er op, dat het principe in dit ontwerp neergelegd reedB j V/i jaar heeft gegolden. Prijsstijging der schoenen stond in verband met de verhooging van den prijs voor het leder j op de intern, markt. Het ontwerp be- t teekent afbraak van de bestaande bescherming. Deze afbraak moet eohter voorziohtig plaats hebben. De bevoegdheid van de land en J. J. POLDERMAN te St.-Maar- regeering zal waarschijnlijk reeds vol- - tensdyk. Notaris BIERMASZ te Zierikzee zal, Viljdag 25 Juli a.s., des voormiddags ten 10 ure (oude tijd), aan de Slooperij te Brouwershaven, voor den heer C. VAN DUKE, PUBLIEK VERKOOPEN: Eene groote partij onder meer bestaande uit: eiken plan ken, afheinings- en mestputpalen, brug dekken en -balken, 2 eiken, trappen, partij brandhout enz. Notaris BIERMASZ te Zierikzee zal, Dinsdag 29 Juli 1924, des voorm. elf ure, in de 8ooieteit „Ons Genoegen" aan de Poatstraat, ten verzoeke van de onherroepelijk gemachtigde eerste hypothecaire Schuldeischeres van den heer G A. KOEVOETS, PUBLIEK VERKOOPEN s Tot deelneming vervooge menziohbij 0 de heeren Correspondenten, te weten: I thaua_ingörloht voor Smederij en ERF, - - - - - - aan de Breestraat te Zierikzee, groot 1 Are 28 Centiaren, met al wat daaraan urriöi ju. w z. ïe uosieroana en voor xnoieu ?arfd" is, uit hoofde van en St.-PhilipslandD. H. v. d. VELDE hemming daartoe behoort of er tot te Tholen, A. BRUIJNZEEL te St.-Anna- «enW\)vond gebruik aan verbonden is, -- - als Draaibank en Boormachines. Nadore Inlichtingen bij den Notaris. Voor Schouwen on Duiveland: H. VER HAGE Fz. te Zierikzee en JOH.s BOO- GERT L.Wz. te Oosterland en voor Tholen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2