Zierikzeesche Nieuwsbode j Ons mooi Hland. B IJ VOEGSEL behoorende by de van Vrijdag 27 Juni li)24, no. 11099 1 Asthma i Het middel dat de benauwd heden verlicht is AKKER's Bij Huldjeuk en ook bij Muggenbeten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. Bij Apoth. en Drogisten. lAbdijsirpop BUITENLAND. De moord op Mattootti. In den ItaliaansChen Senaat heeft Mus solini zijn aangekondigde rede over den politieken toestand in verband met den moord op Matteotti gehouden. Mussolini betreurde den moord ten zeerste en ver klaarde dat overheid en magistratuur hun plicht zullen doen. Terwijl echter het gerechtelijk onderzoek voortduurt, moet er licht op de zaak geworpen worden, opdat de partijstrijd zich niet van het geval meester maakt. Mussolini meende, dat in den Senaat de toestand zuiver van politiek standpunt moest beschouwd worden, waarbij het verstand weer de overhand op het ge voel moet krijgen, zoodat men den toe stand onderzoekt zonder in allerlei arbi traire excessen te vervallen. Op de eerste plaats moet men er zich rekenschap van geven, dat de eer der natie in het geheel niet op het spel staat. Alle landen hebben hun politieke moor den, zoodat men het fascisme als zoo danig den moord op Matteotti niet mag verwijten. Trouwens de socialisten heb ben vaak aangekondigd, dat hun wraak verschrikkelijk zal zijn, als zij eens de macht in handen hebben. Het regiem is dus bij den moord op Matteotti niet betrokken, zooals men dat roekeloos in Italië en elders heeft be weerd. In elk geval moet men wel over wegen, dat het huidige regiem uit een revolutie is voortgekomen, voltrokken door een partij, welke nauwelijks 3 jaar bestond en welker geïmproviseerde en roerige formaties niet de noodige con trole ondergaan had. Wat in rustige tijden zeer moeilijk is, is nog moeilijker onder buitengewone omstandigheden. Mussolini verdedigde dan het ministerie van binnenlandsche zaken en verklaarde, dat de binnenlandsche aangelegenheden steeds zijn volle aandacht hebben gehad. Zijn doel was steeds geweest, de bewe ging in de banen der wettelijkheid te lei den; waarbij men wel moest bedenken, dat bijv. de Fransche crisis, welke in 1789 ontketend werd, zonder onderbre king tot 1870 Voortduurde. Men moet zich dan ook niet verwonderen, als de crisis, welke in Italië in October 1922 uit brak en welke voor dit land buitenge woon kwellend was, nog niet tot een defi nitief evenwicht geleid heeft. Mussolini somde de maatregelen op, welke hij na zijn intocht in Rome getrof fen had om de orde te herstellen en wees erop, dat zijn partij bij de jongste verkie zingen vier millioen achthonderd duizend stemmen gekregen had, wat er wel op wijst, dat de algemeene tevredenheid steeds groeit. BINNENLAND. Uitkeering invaliditeits- en ouderdoms rente. De onlangs aangekondigde verandering van de wekelijksche uitkeering. der in validiteits- en ouderdomsrenten in een vierwekelijksche is thans verschenen. Van de op 28 Juni 1924 loopende ren ten krachtens de Invaliditeitswet wordt in de week Van 29 Juni tot 5 Juli 1924 geen termijn betaalbaar gesteld. In de week Van 6 tot 12 Juli 1924 wordt op den vastgestelden betaaldag een uitkeering, groot vier weekternrijneii, betaaibaar gesteld. De volgende uitkeerin- gen zijn telkens met tusschenpoos van vier weken, eveneens op den vastgestel den betaaldag, betaalbaar. Ieder dier uit- Vervolg Voor iemand, bekend met de Holland- sche IJssel, de streek tusschen Rotterdam en Gouda, is het wel een speciale ver rassing, hier als daar de dorpen Nieu- werkerk, Ouwerkerk en Capelle bij el kander te vinden. Met mij is dit het geval. Den eersten Zondag den besten trok ik dan ook al te voet naar Ouwer kerk. Nieuwerkerk en Capelle waren reeds per tram bezocht. Herhaaldelijk ben ik later per fiets naar Ouwerkerk gegaan, over Capelle, over Nieuwerkerk, langs het Stelletje. En ook over het Gouwe Veer. Wel aardig, dat Gouda en de Gouwe in Holland mede in de nabuur schap van genoemde gemeenten liggen. Gaat men over het Gouwe Veer, dan heeft men aan den Ouwerkerksehen dijk (de Wildern:s, de Groene dijk) met zijn holen, zijn lage boomen aan den kant, met zijn bramen en rietpluimen in den .herfst, een prachtig gezrc'ht op Ouwer- kerk :n de verte en op het Diepe Gat in de nabijheid. Het andschap naar Ouwer- kerk herinnert aan een schilderstuk van een onzer 0ude meesters. In vroeger tijd had men daar in de Gouwe een mach tigen zeearm tot aan het dorp van dezen keeringen is gelijk aan vier weektermü),- nen der rente. Geen legesrechten by de Vogelwet Minister Ruijs de Beerenbrouek heeft op de vragen van den heer De Muralt betreffende het heffen van legesgelden bij uitreiking, van vergunningen ingevolge de Vogelwet, geantwoord, dat z.i. de ge meentebesturen niet de bevoegdheid heb ben om leges te heffen van de vergun ningen in dat artikel vermeld. De ver gunning moet worden verleend, wanneer de aanvrager aantoont, dat de voorwaar den voor de vergunning in het artikel gesteld, aanwezig zijn. Ten deze is mits dien geen sprake van een dienst in den zin van art. 238 Gemeentewet en ont breekt de wettelijke grond voor het vor deren van een retributie. Van dit stand punt kan de minister bezwaarlijk afwij ken, zoolang althans de Vogelwet onge wijzigd blijft. EERSTE KAMER. Vervolg zitting van Woensdag 25 Juni, Bij de behandeling van de 'begrooting van arbeid, handel en nijverheid voor 1924 kritiseert de heer Stenhuis het op treden van den heer Zaalberg, in heit Twentsche textiel-conflict en de benoe ming van de heeren van IJsselsteijn en de Vries tot rijksbemiddelaar. Hij' be spreekt daarna de bedrijfsorganisatie als tusschenschakel naar de socialisatie en betoogt dat de arbeidersklasse medezeg- gingsschap eiseht, nu de bestuurderski,asse blijkt zich radicaal te hebben vergist. Van de bourgeoisie zal het afhangen, of dit doel evolutionair dan wel revolutionair wordt 'bereikt. Spr. 'bestrijdt ook de in ternationale actie tot verlenging van de arbeidsweek. Spr. critiseert minister Aalberse, die met overwerkverguntiingen als met pe pernoten strooit. De minister zal als ar- beidersbeul gekenmerkt worden wanneer hij het tweeploegenstelsel toelaat. De heer Dobbelman bepleit soepede handhaving der 48-urenweek. De heer Blomjous 'bestrijdt de economische be drijfsorganisatie, die tot verarming voer'" en die het voorportaal der Staatsexploi tatie is. Spr. wekt den minister op tot zorg voor de werkgevers, die noodzakelijk zijn voor het welvaartspeil. 5 uur sluiting. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Aan het conservatorium der Maatschappij: tot bevordering der Toonkunst te Amsterdam slaagde mej. Aad Prakke voor het examen als leerares Solo-zang. BURGH. Evenals te Haamstede is ook hier een commissie gevormd, die zal trachten op 5 Augustus a.s. ter gelegen heid van het bezoek van H.M. onze Ko ningin eenige feestelijkheden o,p beschei den schaal te organiseeren. Vanwege de Rotterdamsche Tram wegmaatschappij is men thans druk be zig met bet gr'ntvervoer per vrachtauto naar de verschillende wegen in den Burgh- en Westlandpolder. De kolossale Mercedesmachines vervoeren gemiddeld 2 M3 igrint per rit, terwijl het lossen der grintbakken in enkele minuten is af- geloopen. De vrees voor beschadiging der wegen schijnt ongegrond te zijn, daar de ruim 30 c.M. breede wielen en banden als een wals werken en den weg dus eerder verharden dan losmaken. SCHERPENISSE. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opge bracht f 11,445. Pjtov. Staten van Zeeland. In verband met een in de vorige zit ting van de Prov. Staten van Zeeland ge uite bewering, dat een der commissarissen van de Prcvincia'e Zeeuwsche electrici- teits-Maatschappij 'betrokken zou Zijn bij de leverantie van kolen aan de centrale te Westdorpe, hebben Ged. Staten ,aan commissarissen inlichtingen daaromtrent gevraagd. Deze hebben geantwoord, dat een der jongere leden van de firma J. naam. De Vaderlandschiej Geschiedenis leert, dat 10 en 11 Augustus 1304 (dus straks 620 jaar geleden) de Genuees Gri- mialdi op deze Gouwe voor onzen eersten Henegouwschen graaf een schitterende overwinning behaalde op de vijandige Vlaamscbe Vloot. Hij met Witte van Haamstede, vijfden Graaf Flons bastaard zoon, en met Willem van Oosterwant u!t Zierikzee, vestigde hier den Henegouw schen stam, ten spijt van Jan van Renesse uit deze buurt, d'e de Vlaamsche zijde gekoz?n had en op deze manier zijn bezitt'ngen aan Witte van Haamstede moest afstaan. Er behoort wel wat ver beeldingskracht voor, om dre omgeving bij de Wildern:s als een groote zeearm zich voor te stellen. En eveneens om de omgeving van de boerderij van den heer v. Oeveren naar den kant van Be(tte- waarde een groot water te denken. Het opschrift „Spaansche Zee" op het hek van deze boerderij is echter een duide lijke herinnering, Wellicht kan de heer V. Oeveren daarvan meer verhalen, want hij' is het, dr'e dat opschrift op het ijzeren hek geplaatst heeft; en daarvoor zal hij wel zijn redenen gehad hebben. Naar dit Gouwe Veer ben ik Zaterdag Voor Pink steren weer eens heengewandeld, voor de zooveeiste maal. Maar nu niet om de Wildernis of om Ouwerkerk, maar om de boomgaard van den heer C. Koopman. van Rompu te Terneuzen, van welke fir ma ook de heer J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten en voorzitter van de P.Z.E.M., lid ds, een monster van 20 ton heeft geleverd, waarmede een niet ge heel geslaagde proef is genomen. Ofschoon de firma van Rompu intus- schen heeft verklaard, dat zij er geen prijs op stelt, dat ook aan haar offerte wordt gevraagd, zeggen Ged. Staten toch het te 'betreuren, dat een lid der Staten heeft gemeend, den door hem ingeslagen weg te moeten kiezen, teneinde omtrent dit punt zekerheid te verkrijgen. Betreffende de verdere elektrificatie der provincie deelen Ged. Staten nog mede, dat vermoedelijk in de najaarszit ting een thans bij commissarissen in stu die zijnd voorstel voor de eleütrificatie van Schouwen en üuiveland, St.-Philips- land en Thzlen aan de Staten zal kun nen worden voorgelegd. Het onderzoek betreffende de middengroep, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland is nog niet zoo ver gevorderd, dat daaromtrent na- dere mededeelmgen kunnen worden ge- j daan. De stroomievenng in de Zuidgroep, Zeeuwseh-Vlaanderen, is weer uitgebreid. Van den Centralen Bond van Trans portarbeiders is een verzoek ingekomen om een regeling van de rechtspositie in het leven te roepen voor personeel in dienst der provincie. Ged. Staten wijzen op hun vroeger ingenomen standpunt dat men dient te wachten op een rijksrege ling. Zij erkennen echter dat de kans op een rijksregeling er niet op verbeterd is, maar meenen, dat de belangen der pro vinciale ambtenaren ook nu in voldoende mate zijn gewaarborgd. Mochten de Sta ten evenwel eene andere meening zijn toegedaan, dan zijn Ged. Staten bereid in de a.s. najaarsvergadering een ont- werp-regeiing in te dienen. Verder wordt voorgesteld een Drink water l eidingderordening in het leven te roepen volgens welke o.a. voor den aan leg van een drinkwaterleiding ten be hoede van derden of voor uitbreiding v,an het verzorgingsgebied eener bestaande drinkwaterleiding een Vergunning van Ge deputeerde. Staten dereischt is. Daarbij zullen o.a. bepalingen worden gemaakt over mogelijke naasting door de Pro vincie. Tenslotte wordt voorgesteld aan de Vereeniging tot verbetering van het rund vee in Zeeland voor de jaren 1925, 1926 en 1927 een crediet van f 3000 per jaar te verleenen en niet tot wederopzeggings toe, zooals het bestuur der vereeniging heeft gevraagd. Herdenking Mobilisatie 1914. Zooals reeds meermalen werd bekend gemaakt is ter herdenking van het feit, dat het ,op 31 Juli as. 10 jaar geleden is dat Nederland mobiliseerde, een co mité opgericht om hieraan leiding te ge ven. Bij de gedachte aan een algemeene herdenking hiervan behoort in de aller eerste plaats het idéé „feest" geheel te worden vermeden. Evenmin als aan feest viering moet hierbij gedacht worden aan „militair vertoon", propaganda voor de oorlogsidée (N.B. of zoogenaamd „ml- litairisme". Het is gebleken noodig te zijn om algemeen in den lande kenbaar te maken dat het bovenstaande „niet" het doel van deze herdenking kan, noch mag zijn. Wat is dan wèl het doel van deze herdenking? Het doel van het herdenken is om de aandacht er op te vestigen, dat wij met dankbaarheid moeten terug denken aan het ons voorbijgaan van een groot onheil, dat ons bedreigd heeft. In dien aan ieder goed duidelijk wordt de beteekenis van de periode 1914-1918, zal deze „herdenking'' leiden tot een verhef fen van het Nationaal gevoel, hetwelk in Augustus 1914 25-00 schoon tot uiting is gekomen. Het hoofddoel dezer beweging is het vormen van een steunfonds ten bate van "hulpbehoevende slachtoffers der mobilisatie. Daartoe zal op den dag der mobilisatie, 31 Juli, oderal in den lande een collecte worden gehouden, uit de opbrengst waarvan bovengenoemd fonds hzofdzakelijk zal worden gevormd. Volgens mededeelingen van den voor zitter der vereeniging tot steun aan Mi liciens 'bleek op de eenigen tijd geleden gehouden vergadering van het Nationaal Gomité, dat er werkelijk nog een belang- Om de aardigheid en om de bestuiving, maar niet om de honing doet hij1 hier aan bijenteelt. Een mooie dag was het. Bij de oude boomgaard van de hofstede prijkten reuzenpapavers en andere ge kleurde bloemen. Jonge kuikens in een verplaatsbare ren op het malsche gras trokken als zooveel jong goed de be langstelling. Langs een appelenschuur, bij zonder ingericht voor berging van het fruit in den herfst, ging het naar de nieuwe boomgaard. Zomerweelde en zo merrust heersebten in den omtrek. Hier was de bijenschuur. Aan drie kanten be schut.; aan de vierde zijde, waar de zon het meest schijnt, tot op schouder hoogte open; gedekt door een dikke strooiaag, hellende naar de opening, om den regen en in den winter hagel en sneeuw zooveel mogelijk te keeren, is het een kotje, uitblinkende en mooi door eenvoud en primitiviteit. In dit schuurtje zijn, een halven meter boven den grond, .de kasten geplaatst, benevens een enkel korfje. Voor het vlieggat, een kleine ope ning, spelemeien in de koesterende zonne stralen de darren. Werkbijen vliegen af en aan. Het is aardig en leerrijk en om de koningin te zien ook noodig, het in wendige van een kast of korf te bekij ken. Bij een voorz'chtage behandeling is dit niets gevaarlijk. In elke kast vindt men een tiental verticaal geplaatste raam- rijke behoefte bestaai voor steun aan di recte slachtoffers der mobilisatie. Een kleine minderheid van het volk lijdt nu nog extra voor de opofferings gezindheid waarmede zij in 1914 de ben door de natie opgelegde taak héb ben op zich genomen. Het is daarom dat de resteerende groote meerderheid van het volk in al zijn geledingen indiv:- daeel den moreelen plicht heeft, die slachtoffers zooveel mogelijk tegemoet te komen in hun financieelen nooÜ. Naast de vorming van bovengenoemd fonds is een klein programma opgemaakt om de eenheid van de Nederiandsche be volking naar buiten te doen blijken. Dit programma luidt in het kort a. herdenking in de godsdienstoefenin gen van alle kerkgenootschappen; b. het uitgeven van een manifest; c. collecte en bijeenkomst van vroeger gemobiliseerden in elke gemeente, waartoe een of meer sprekers door de plaatselijke comijté'a zullen worden uitgenoodigd. Deze bijeen komsten behooren geen feestelijk karakter te dragen; d. betooging' in den Haag door ex-gemobiliseerden uit alle gemeenten van het land. RECHTZAKEN. Bij vonnis der Arrond.-Rechtbank te Middelburg, d.d. 25 Juni 1924 is failliet verklaard: Marmus Schoonaard, landbou wer, wonende te Burgh, met benoeming Van den heer Mr. W. M. G. Jolles, lid dier rechtbank tot Rechter-Commissarls en van den heer Mr. J. J. Heyse, advo caat en procureur te Middelburg, tot Curator. LANDBOUW EN VEETEELT. Eenige dagen geleden werden tot groot genoegen van eene schare belanghebben den en belangstellenden in 't Tentebosch van den heer A. Leeuwe, en in 't Gou- weveer, bij den heer J. Koopman te Zie rikzee, twee praktische lessen in bijen teelt gegeven door den heer L. van Giersbergen, Rijksbijenteelt-eonsulent te Wageningen. Het verdient bizondere ver melding, dat ook verscheidene dames een dezer lessen volgden. Kunnen we voor menschen met liefde voor de levende natuur de bijenteelt niet in 't bijz. noe men? Ofschoon het de eerste keer was, dat een dergelijke les op dit eiland gegeven werd, is het duidelijk gebleken dat deze nuttige liefhebberij steeds meer met levende belangstelling op den voorgrond treedt. Deze lessen, die een inzicht geven in het leven en werken der bijen, waren zoowel nuttig en leerzaam voor de bijen houder als aangenaam voor den liefheb ber. Ja, zelf diegenen, die nooit bijen hielden, waren steeds vol verbazing! De heer v. Giersbergen, die ons ver baasd deed staan over z'n groote kennis, was een leider bij uitnemendheid. Al spoedig had hij bij z'n inleidend woord het vertrouwen gewonnen, zoodat alle bijenvrees was verdwenen en alle deelnemers rondom een bijenwoning ston den geschaard, omzwermd door gonzen de bijen. Nadat het volk even berookt was alsof hun woning bedreigd werd, zogen ze zich vol honig en waanden zich op die manier veilig en gingen niet tot steken over. Zoo zagen we het eene vólk na het andere. Zwermrijpe volken, waar jonge koninginnen geboren zouden worden, ech ter ook een volk zonder koningin, waar van de bijen lusteloos en melancholiek zaten te zoemen. Raat voor raat van elke kast werd bezichtigd. Zoo zagen we hoe de jonge bijen verpleegd worden, waar dit gedaan wordt, hoe ze zich vermeer deren, hoe hun woning is ingericht enz. Een bijz. attractie was het zoeken en vin den van H. M. de Koningin, 't Is ook' alleraardigst om deze majestueuse ver schijning tusschen haar kroost te zien rondwandelen. De heer v. Giersbergen vestigde op alle bijzonderheden de aan dacht. Verschillende afwijkingen wer den duidelijk uiteengezet en zoo noodig verholpen. Met bloote handen en zonder kap werden alle werkzaamheden uitge voerd alsof het de meest gewone zaait pjes van zoo ongeveer 4 bij 4 dM. en een centimeter of v:er vijf van elkaar. Er uit gelicht ziet men aan eiken kant een laag van de bekende zeshoekige cellen. Een honderdtal bijen is aan eiken kartt bezig deze cellen te maken en te vullen met honing en stuifmeel. Om de koningin te laten zien werden uit 1 kast bijna alle raampjes gelicht. Behalve door een wat langer en spitser achterlijf, door de Vleugels slechts ten deele bedekt, is zij' te herkennen aan haar rusteloos heen en weergeloop. En nu zullen wij eens even gaan rekenen. Er waren 9 kasten (de korf er bij geteld). Elke kast bevatte 10 raampjes 90 raampjes. Bij een goede bezetting vindt men aan eiken kant er van wel een honderdtal bijen, dus 200 aan een raampje. Zoo komt men tot een totaal van 90 X 200 18000 bijen, bij*! een' zelfde bezetting als mij vertoond werd. Elke koningin kan dus een 2000 onderdanen hebben. Warm schijnt de zon. Heerlijk koel is het in den boomgaard. Vol hangen de boomen met rijpend ooft. Wat later, wanneer de vruchten rijp zijn voor den pluk, 25al dit een prachtig gezicht geven. En denk U eens zoo'n boomgaard in vollen bloei. De Betuwe behoeft er niet voor bezocht En de Geldersche vallei niet voor de bijenteelt. Op ons eiland zijn zeker al wel een 20-tal bijenhouders. Wie zich ter wereld was. Er werden twee kunst zwermen gemaakt, nd. een vegen en een volk gesepareerd. De standen ondergingen een meesterlijke inspectie. Beide bijenstallen waren in een boom gaard gelegen, wat voor beide eigenaren bewijst, dat zij het groote belang defter teelt wel inzien. En 't is ook juist dit, waarom bij de uitbreiding der fruitteelt en bij kool- en mosterdzaad en andere gewassen de teelt der bijen zooveel mo gelijk moet worden voortgezet. Thans ko men in Limburg weer zulke schitterende voorbeeden aan het licht. Moge dit er toe bijdragen de belang stelling voor dit nut en genoegen op te wekken, mede in 't belang van den land bouw. En waaneer in de toekomst nog eens een excursie of iets dergelijks (waarvan reeds sprake is) gehouden zal worden, wordt ieder daarbij hartelijk uitgenoo digd. Door de afd. Scherpenisse van de Z. L. M. is aan het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij mede werking verzocht tot het verkrijgen van verordeningen ter bestrijding van de schade aangericht door sportduiven. Men zal trachten de duiven gebokt te krijgen van 15 Maart—1 Mei, in wel ken tijd de meeste schade wordt aange richt. ONDERWIJ8. Voor de akte l.o. slaagde Woensdag o.a. aan de Gent Kweekschool te Dor drecht, mej. J. A. P. Bijlo, geboren te Dreischior. BOEKENNIEUWS. Bij den uitgever J. van der Wal te Bruinisse is de eerste aflevering versche nen van een nieuw boekwerk, getiteld: Slachtschaepkens Christi", geloofshelden en martelaren uit de Nederlanden in den tijd der groote Reformatie, door P. de Zeeuw te Nijkerk. De schrijver verhaalt de geschiedenis sen van 24 martelaars en martelaressen, die blijmoedig den dood ingingen voor hun geloof. Om de mentaliteit der martelaars te leeren kennen, nam de schrijver van ver- scheidenen hunner brieven of uitlatin gen op, het wrakhout uit den storm van den tijd der Reformatie. Het werk, versierd met vele illustraties, zal in ongeveer 20 afleveringen verschij- RERKNJEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Bleiswijk, A. H. J. G. Van Voorthuizen te Huizen (N.-H.). Te Vlissingen, Dr. K. J. Brouwer te Doe- tinchem. Te Huizen (toezi), N. v. d. Snoek te Kralingen. Te Wierden, A. C. Enkelaar te Hasselt. Aangenomen: Naar Kamperveen, J. L. Dippel te Groningen. Naar Stedum, G. Grootjans te De Meern. Bedankt: Voor Waarde (Z.), H. Bo- gers te Zoelen (bij Tiel). Voor Oud- Beijerland, Anth. C. Enkelaar te Hasselt (Ov.). Voor St.-Annaland, W. Deur te Zegveld. De Classicale Vergadering te Zierikzee op Woensdag 1.1. werd bijgewoond door 15 predikanten en 22 ouderlingen. Ze werd ditmaal behalve met gebed ook met gezang en schriftlezing geopend. Na de notulen en het verslag dér voor naamste verrichtingen1 /van 't Classicaal Bestuur, volgden de verkiezingen- Voor het Provinciaal Kerkbestuur werd ds. van der Linden herbenoemd als lid en dr. Weeda als zijn secundus. Voor hot Classicaal Bestuur werden herbenoemd als lid dr. Weeda, ds. Jap- chen en ouderling Dalebout en als se cundi ds. Verschoor, ds. Keiler en ouder ling Gaakeer. In de plaatsen, opengevallen door ver trek van ds. Poort, ds. Steenbeek en mr. v. d. Eist, werden tot secundi benoemd ds. Mortier, ,ds. Moerman en ouderling C. van Westen. Daarna kwamen de Synodale wetsvoor stellen, waarover de vergadering advies' geven moet, in behandeling. Het voorstel om ook met-leden van het Classicaal Bestuur (die dan in den regei Voor deze zaak interesseert, kan dus hiier terecht. Bij meer belangstelling wende hij' zich tot den heer L. v. Giersbergen, rijksconsulent voor de bijenteelt te Wa geningen. Dan wel hij abonneere zich op het Bijenblad, zoo lang gerediceerd door den heer T. C. Hootzen, hoofd eener School en natuurvriend als bij ons de heer Vijverberg. Ik herinner mijl nog, hoe deze Onderwijzer Hootzen, m 1893 staande voor de keuze Rotterdamsch of Veluwsch Onderwijzer, om de bijen deed, wat later de heer Vijverberg om de vo gels deed. Hij liet Rotterdam Rotterdam en koos Jhet buitenleven. Geef hier Uw oogen den kost. En ei girooter wordt de waardeering van het landschap', al meer wordt het een met volle teugen gtnieten van het mooie bloe menleven, rijst de belangstelling voor het gedoo van vlinders en vogels. Bezoek de zelden bétrede wegen. Beluister de wel dadige stilte. En allengs komt over U de stemming, die vindt Geen schooner plekje wel op aard; Geen oord ter wereld meer ons waard, Dan waar, beschut door dijk en duin, Ons toelacht akker, veld an tuin. i i L. Bk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5