toegepast en zijn onschalelijkheid bewe zen. Waarna professor Calmette het durf de wagen zijn inenting ook toe te passen op zuigelingen, 247 in 't geheel. Blijkens hetgeen een arts en lid der Académie de Médecine in een Fransoh blad daarover mededeelt, waren de resul taten, ook bij kinderen, die in een 'besmet milieu moesten leven, zeer bevredigend. De onderzoekingen worden thans voort gezet bij' zuigelingen in het Vide arron dissement van Parijs. Het voccin B. C. G. blijkt te worden bereid uit een cultuur van bovine tuber- culosebacillen. Mocht het middel inder daad doeltreffend blijken te zijn, dan zou niet het immuun maken der zuigelin gen eo een daarna jaarlijks herhaalde in- onting veel bereikt zijn voor de bestrij ding der tuberculose. De medische be richtgever in het Fransche bLai doet opmerken, dat de tuberculose, die zich uit in de jongelingsjaren en bij volwasse nen, het gevolg is van een besmetting op jeugdigen leeftijd opgedaan. LANDBOUW EN VEETEELT. Certificaten voor aardappelzendingen. Na 1 Juli moet elke zending aardappe len bestemd voor Frankrijk vergezeld zijn van een gezondheids-certificaat afgege ven door den Plantenzlektenkundigen Dienst van het land van herkomst. Ook voor Duitsebland moet elke zen ding aardappelen door een ambtenaar van den Plantenzlektenkundigen dienst worden onderzocht en vrij bevonden van aard appelwrat ziekte, terwijl de aardap pelen afkomstig moeten zijn uit een kring, Waarbinnen geen met wrakziekte besmette perceel en zijn gelegen. Alle bierbedoelde certificaten zullen door de daarvoor aan gewezen ambtenaren van den Plantenzlek tenkundigen Dienst worden afgegeven. Uitslag premie-keuring van merries van 2—13 jaar, te Zierikzee gehouden op Woensdag 25 Juni j.l. Tweejarige merries, geb. 1922. Ie. Elza, eig. C. J. M. Bouman, Nleuwerkerk; 2e Ceres van Roze gaard, eig. W. J. ten Haaf, Noordgouwe; 3e Meta de Buijs, eig. M. J. Klompe, Bruinisse; 4e. Elza van Tem pora Mautantur, eig. B. A. Steendijk. Nleuwerkerk; 5e. Eva van Tempora Mu- tantur, eig. idem. Driejarige Merries, geb. 1921 (groote maat). Ie. Caline de Moustiquaire, eig. L. J. Kosten, Dreischor; 2e. Augusta, eig. W. A. de Vrieze', Dreischor3e. Nora, eig. Idem; 4e. Juliana van Hooggelegen, eig. A. C. Visser, Ouwerkerk; 5e. Certaine, eig. C. J. M. Bouman, Nleuwerkerk; 6e- Minerva, eig. J. A. v. Nieuwenhuijze, Nieuwerkerk; Dia de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs. (Kleine maat): le Bina, eig. J. C. v. Oeveren, Zierikzee; 2e- Eva, eig. G. J. Klompe, Dreischor; Se Nelly, eig. N. A. Deïst, Dreischor; 4e. Lu cia, eig. J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk. 4 tot 8-jarige merries, geb. 1916—1920 (gr. maat), le. Suivana de Reblis, eig. S. J. Gast, Duivendijke; .2e Zigana, eig. N. A. Deïst, Dreischor; 3e. Grief, eig. C- Padmos, Eikerzee; 4e. Essyde Bantum', eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; 5e Alie de Bantum, eig. idem; 6e. Elza, eig. W. ten Haaf, Zierikzee; 7e. Lady van Ro- zegaard, eigenaar G. L. Klompe, Ouwer kerk; 8e. Mademoiselle, eig. J. Doeleman, Dreischor. (Kleine maat): le. Exilée, eig. M. J. Klompe, Bruinisse; 2e. Pauline, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; 3e. Edine, eig. S. J. Gast, Duivendijke; 4e. Cora, eig. V. M. Krepel, Nieuwerkerk; 5e. Idéa, eig. G. J. Klompe, Dreischor; 6e. Beauty de Bantum, eig. J. J. Geluk, Schuddebeurs; 7e. Hilda, eig. S. J. Gast, Duivendijke. 9—18'farige merries, geb. 1911—1915. le Femlna, eig. J. Doeleman Jz., Dreischor; 2e. Dora, eig. M. C. Steendijk, Nieuwer kerk; 8e. Isabedle, eig. J. J. Geluk, Schud debeurs; 4e. Elza de Petit, eig. idem. Hongoarsoh vlas. Hij den heer Helmus te Bruinisse staat een proef te veld met Hongaarsch vlas- zaad, die uitnemend geslaagd mag hee- ten; de soort is blauwbloem en overtreft het tot dusver gebruikte soort in lengte, terwijl het op regels gezaaid is en des ondanks niet legert, maar rechtop staat, Een zelfde proef is door den Rijksland- bouwconsulent aangelegd en staat uit bij dhr. C. Zandee te Kloetinge. Of in a.s- seizoen zaad dezer variëteit beschikbaar zal zijn hangt af van de zaadoogst dit jaar. Is die voldoende dan wordt dhr. Heimus een zeker gewicht aan zaad ter beschikking gesteld. De proef te Brui nisse is voor elk belanghebbende ie be zichtigen. De Aardappel. Als iedere andere plant, heeft ook do aardappel hare geschiedenis en die is loteressant genoeg, om even na te gaan. Het vaderland is Zuid-Amerika de knollen werden reeds door Columbus op het eiland Cuba gegeten. In 1566 werd hy door den slavenhandelaar John Hawkens naar Ierland overgebracht, zonder echter verder verspreid te worden. Twintig jaren later, werd hy als een nieuwigheid door Francis Drake in En geland Ingevoerd, die eenige knollen uttdeelde, met de opmerking, dat dit gewas wellicht ruimere verspreiding verdiende. De knollen werden met de noodige zorg aan den schoot der aarde toevertrouwd en groeiden, dat het een lust was. Zy bloeiden ook, brachten bes vruchten (z.g. kralen) voort, en deze werden geoogst voor aardappelknollen. In boter gebakken en met allerlei lekkerb bestrooid, kwamen ze op tafel, maar het oordeel der gasten, speciaal voor 't aardappeldiner uitgenoodigd, was verre van gunstig. Dat was geen yolksvoedsel, zeide men; voor varkens nog te slechtMaar zie, het aard appelloof werd op den akker verbrand en terwyi de eigenaar hier naar stond te kyken, zag hy hier en daar half gepofte knollen liggen, die zijn aandaoht trokken. Een er van werd aan een onderzoek onderworpen, doorgebroken en natuuriyk geproefd en de smaak liet weinig te wenschen over. Populair was de aardappel door dit toeval echter nog niet geworden. In 1589 kwam hy in handen van prof. Clusius te Leiden en vond op Neder- landsohen bodem een goed plaatsje. Het planten beperkte zich tot enkele tuinen, want het volk wilde nog niets van dezen uitmuntenden knol weten. Na den hongersnood in 1716 werd door dejFransohe regeering eene hooge premie uitgeloofd op de ontdekking van een nieuw voedingsmiddel, dat het koren zoo noodlg, vervangen kon. Een. apo. theker Parmentler vestigde de aan dacht op den aardappel, en 50 morgen land kreeg hy te zijner beschikking, om een proef te nemen. De planten groeiden uitstekendgaven een flink beschot, maar het volk bedankte er voor de knollen te eten. Parmentler kende zyn Pappenheimers. Hy liet door trompetgeschal verkondigen, dat, wie het wagen durfde, om aard appelen te stelen, gereohteiyk vervolgd zou worden, terwyi een strenge straf zou volgen. En daar gingen de gestolen aardappels hoorBy nacht en onty ging de bevolking op aardappelroof uit en het spreekt van zelf, dat de bewakers één oog dicht knepen en met het andere niets zagen. Parmentler had het nieuwe voedings middel gevonden en te Montmidier staat een standbeeld, dat zyn naam vereeuwigt. Duitsohland nam geen listen, maar soldaten te baat om de boeren te ge lasten, zich meer met den aardappelteelt te bemoeien. Dit gebeurde in 1763 door Frederik II. In 1761 kon men in het Noorden van Friesland, tusschen Tzummarum en Flrd- gum, een veld met aardappelen zien en een decennium later vertrok de eerste lading Friesche piepers naar Amsterdam. In 1836 was de aardappel in Grieken land nog een zeldzaamheid en wel in die mate, dat aan de Koningin, by haar intocht in Athene, een aardappelbloemtros werd aangeboden, als een symbool van het allerbeste, dat Haar hot land kon geven. POST EN TELEGRAPHIE. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat door hem aan de Commissarissen der Koningin, de burgemeesters, de waterschaps- en polderbesturen en de voorzitters daar van, machtiging is verleend, bij algemeene rampen of onheilen, zooals overstrooming, hoog water, ijsgang, brand, oproer en dergelijke tijdelijke verandering te bren gen in den diensttijd van rijkstelegraaf-, rijkstelefoon- en hulptelegraaf- en hulp- telefoonkantoren, fllsmed» van telefoon stations. ONDERWIJS» Voor het veeartsenijkundJg examen le gedeelte, 2e helft, slaagde aan de Vee- artsenijkundige Hoogescbool te Utrecht, o.a. de heer H. L. Kloppert, geboren te Zierikzee. VAN SEINDE EN VER. Mussolini heeft ae onmiddellijke de mobilisatie van de nationale militie ge last. Aan boord van het Engelsche trans portschip Egrelen Castle, dat in de haven van Brooklyn lag, heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij 200,000 gallons ben zine in de lucht zijn gevlogen. 5 man van de bemanning zijn gedood, terwijl een aantal anderen ernstige brandwon den bekwam. Een wervelstorm heeft Dinsdag Bel fast (Ierland) geteisterd. Verscheidene menschen kregen letsel. De wind wierp Voetgangers omver en bracht groote scha de toe aan telefoon en telegraaf. De officieele onderhandelingen tus schen Engeland en Sovjet-Rusland zijn geschorst De bakkersgezellen te Parijs hebben de algemeene staking uitgeroepen. Zij1 eischen afschaffing van den nachtarbeid en eerbiediging van den acht-urigen werk dag. Na dagenlange hitte hebben in Ame rika hevige onweders en orkanen gewoed. Voorloopige schattingen becijferen de schade op 4 millioen dollar. De oogst- schade is groot. Tengevolge van het in slaan van den bliksem zijn talrijke ge bouwen afgebrand en in het verkeer zijn talrijke stremmingen voorgekomen. De hitte en het onweder hebben 26 slacht offers geëischt De bladen te Tokio waarschuwen de buitenlanders 's avonds niet uit te gaan, tenzij gewapend. Op de agenda van de conferentie der geallieerden te Londen zal slech[t|s een punt staan: De inwerking stelling Van het pian-Dawes. Men verwacht dat Mussolini persoonlijk apn de conferentie zal deelnemen. Naar verluidt heeft de Duitsche re geering een nota gereed, waarin zij haar besluit te kennen geeft om de voorwaar den, in de laatste nota van den Gezanten- raad opgesomd (nopens de ontwapening) te aanvaarden en de daartoe noodige maatregelen te treffen. De hoofdredacteur van de Trlbuna, die tot leider van 't persdepartement Va" de Italiaansche regeering benoemd is, heeft :n een interview verklaard, dat in het gereorganiseerde kabinet-Mussol ini niet meer dan 3 of 4 fascisten zouden zitten. De censuur op buiteniandsc'he pers- lelegrammen in Italië is opgeheven. Bij een bokswedstrijd te Milaan heeft de Duitscber Johan Scheers den Italiaan Giapossotii zoo zwaar aan den onderbuik getroffen, dat deze weldra overleed. De bmstreken van Boedapest wor den in de laatste dagen door zwaar on weer geteisterd. Dinsdag werden te Biha dertig personen door den bliksem ge dood en driehonderd huizen tengevolge van een orkaan van hun daken beroofd. De nationalistische regeering van Zuid-Afrika zou voornemens zijn, een ge zant voor de Unie van Zuid-Afrika in Europa te benoemen, met Nederland als hoofdkwartier. In een mijn bij Gloggnitz (O.) heeft een ongeluk plaats gehad. Tot dusver wordt 'gemeld, dat" er 12 mijnwerkers zijn verongelukt. 26 mijnwerkers Zijn nog opgesloten. Naar deooraaak van de ramp wordt een onderzoek ingesteld. Het Hoog Militair gerechtshof in Spanje heeft generaal Berenguer, den hoogen commissaris van Marokko, afge voerd van het actieve leger en geplaatst bij de reserve, wegens het nadeel, gele den. door de tegenslagen in 1921 in de omstreken van Melilla. Generaal Navarro werd vrijgesproken. Het Britsche Lagerhuis iheeft Snow- den's voorstel tot aanzienlijke uitbreiding van het ouderdomspensioen in Engeland aangenomen. De staking der bakkersgezellen te Parijs blijft beperkt. De broodvoorziening is nog niet in gievaar. De Itallaansohe arbeiders zullen heden (27 Juni) het werk 10 minuten laten rusten als eerbewijs voor Matteotti. Naar uit Winnipeg wordt gemeld heeft de Cauadeesahe regiering een aantal beproefde wolvenjagers in dienst genomen ter bestryding van don wolven- plaag in Noord-Caniada. Duizenden cariboe'a (Amerikaansclie rendieren) zyn daar door de boschwolven gedood. Ex-president Millemnd heeft na een afwezigheid van. vier jaar, tijdens welke hy het paleis vac jus titie voor het ElyBee had verwisseld, zyn werkzaam heden aan de balie te Fjirijs hervat. Frankryk weigert in te gaan op het Duitsche voorstel oi a over de ver lenging der contracten met de Mloum van regeering tot regea ring te onder handelen. Dientengevolge aoht men in Duitsohland den toestand, weder minder gunstig. Ter internationale arl >eidBOonferen- tie te Genève hoeft de B federlandsohe gedelegeerde, dr.. Nolens, '.krachtig aan gedrongen op S'jHnenwerkOrg der landen tot ratificatie van de Warihingtonsohe oonventie Inza'&e den 8-urea dag. Opnieu w is aan een groot aantal uitgezette r^uitsohers toegestaan, naar de bezette gebieden terug te keeren. Volgons berichten uit Moskou bereidt de sowjetregeering een niouwe wet over de behandeling van vreem delingen voor welke afhankelijk zal worden gesteld van den aard der betrekkingen die Sowjet-Busland niet de betroktoen landen onderhoudt. De Duitsche sociaal-democraöieohe party heeft in den Byksdag een Inter pellatie ingediend waarby de regeering wordt verzoobit nog voor i September a.s. werk te makten van Duitsohlamd's aanmelding voor het lidmaatschap van den Volkenbond. De Dultflohe aoelaal-democraten doen een beroep op de democratisch en socialistisch denkenden van lEuropa, om het rapport der experts te aanvaarden, j De conferentie van de Kleine Entente zal tusschen 10 en 15 Juli te Praag byeenkoniien. Het staat thans vaBt, dat ook de Bieasarabische kwestie ter sprake zal komen. Te Con^tantlnopel worden onder handelingen gi >voe:rd tuasehen den Brit- gohen vertege nwo ordiger en de Tark- sohe regeering; In zake het bepalen der termen, volge ns welke de kwestie van de vaststellin g der grenzen tusschen Irak en TurJsye aan dén Volkenbond zal worden vioorgelegd. De kwestie kan volgens de bepalingen van het verdrag van Lausamue na 6 Juli aan den Vol kenbond worüen voorgelegd» De ZuJ.d-Slavischq, regeoring heeft aan de geallieerden medegedeeld, dat zy wensoht deel te nomen a.*n de con ferentie te Londen, daar iSuld-Slavië groot belang heeft by de regeling der Dultsehe sohadevergoedingsschuild. De Italiafiinsche Senaat beeft een motie van vertrouwen in de r ageer In g aangenomen. Verduistering van diamant. Een juwe- llersfirma te Amsterdam had op 12 Mei eon diamantbewerker 'n party diamant ter bewerking meegegeven. Inplaats van de diamant geslepen af te leveren, maakte de man zloh met de party, die een waarde van ongeveer f 3500 galden had, uit de voeten. Na lang zoeken is het de politie gelukt den diamantbewerker te arres teeren. De man had de party diamant in de Bank van Leening beleend, voor f 1100 en was er met dit geld van door gegaan. In Antwerpen en Brussel werd het meeste geld verteerd en toen hy door een paar recheroheurs werd verraBt, had hy nog een bedrag van f 300 by zloh. De aangehoudene, een man van omstreeks 43 jaar, zal ter beschikking van de jUBtltie worden geBteld. Diefstal met bedreiging. Te Lleveren (Gem. Roden) is des nachts ingebroken by den taohtlgjarigen landbouwer J. Post. De inbrekers dreigden den man met den dood on dwongen hem op bed te blyven. Zy gingen daarop het huis onderzoeken en namen een bedrag van f 300 mee. „8preeuwentfjd"In de te Barneveld gehouden raadsvergadering meldt het Ebl., klaagde een der leden over het torenuurwerk te Voorthuizeo, dat vaak achromelyk in de war is. Meermalen geeft het eene wyzerbord als tyd asn 8 uur, terwyi de wijzers van 't andere bord 't zelfde oogonblik op half elf staan. Volgens spreker zyn van dit alles de spreeuwen de schuld, die op de wyzers gaan zitten, welke daardoor zakken. Vandaar, dat in genoemd dorp thans wordt gesproken van zonnetyd, zomer- tyd enspreeuwen tyd. Naar uit Den Bosoh aan destien distilleeren vandaan? Kunnen po litie, recherche en kommiezen gezamen lijk daar niet achter komen? Worden de toestellen uit het buitenland ingevoerd of hier te lande door glasblazerijen ver vaardigd, en door instrumenthandelareo aan den man gebracht? Weten de verbruikers van deze eigen gemaakte alcoholische dranken wel, dat zij hun gezondheid ernstig benadeelen door het gebruik hunner fabrikaten, die alle schadelijke onzuiverheden bij de gis ting ontstaan, bevatten? Wie met de vreeselijke physiologische verwoestingen, teweeg gebracht door het gebruik van sterk foezel- en andere hoo- gere alcoholen bevattende dranken be kend is, en dus weet, dat allerlei zenuw ziekten en zelfs krankzinnigheid de ge volgen kunnen zijn, mag zich wel twee maal bedenken, alvorens hij, behalve een dief van belastinggelden, een ge-weten- looze lyioeier wordt. Waar de smokkel handel zóó 'enorm toegenomen is, en dus ook het gebruik en misbruik van spiritu aliën, terwijl de belastinggelden vermin deren, is onze meening, dat bij een zelfs belangrijke verlaging der belastingen de schatkist geen nadeel zoude ondervin den, terwijl de publieke gezondheid niel' langer ernstig benadeeld zoude worden door het clandestien invoeren of bereiden van zeer schadelijke brouwsels: Wil onze Regeering de hooge belasting blijven heffen, dan rust op haar ook de dure plicht om het toezicht zij het ook kostbaar desnoods met be hulp der militaire macht, waar 't zulke ernstige volksvijanden als bedrog en ver- valsching geldt zoodanig te verscher pen, dat fraude tot de zeldzaamheden zoude gaan behooren". TELEGRAMMEN. Verdwenen. Het Volk wordt gemeld, is kapelaan N. t uit 088 Binds enkele degen spoorloos DE^ HAAG. Eersto Kamer. De itemer verdwenen. Hij zou een groote som golds (men spreekt van f 15,000), welke hy van verschillende vereoniglngen onder zyn berusting had, hebben meegenomen. Overreden. Te Ternaard is een boeren arbeider, die met paard en wagen een onbewaakten spooroverweg wou pas- seeren, door een locomotief overreden en gedood. Het paard bleef ongedeerd, de wagen werd vernield en de locomo tief beschadigd. vangt aan met de behandeling van de wij ziging der Leerplichtwet en L.p.-wet j 1920. De heer de Waai Malefijt aanvaardt de vermindering van de onderwijzers als noodzakelijke bezuinigingsmaatregel en f betreurt het dat het 7e leerjaar slechts tijdelijk wordt opgeschort, i De heer Slingenberg bestrijdt het ont- werp, dat de pacificatie aantast en dat het openbaar onderwijs den zwaarsten 1 tegenspoed ondervindt. Hij critiseert het afschuivingssysteem op de gemeenten, die De echtgenoote van den eo>keizer. Om- te kleine lokalen hebben en betreurt de trent de ziekte van de echtgenoote van den ex-keizer vernemen wy, dat haar toestand thans is verbeterd. Zy is opschorting van het 7e leerjaar,: evenals de heer Smeenge, die verwerping, van het amendement. Westerman jammer acht. ïydende aan gewrichtsrheumatiek en voor de bezuinigings-resultatew. VERSCHILLENDE BERICHTEN Overreden. De 28-jarig)e mevr. L. uit de Wilhelminastraat te Dordrecht» die met 'haar man op den straatweg naar Breda fietste, is onder een auto geraakt en na eenige oogenblikkeo. .overleden. Heling. In verband met de heling van veevoeder, behoorende aan de fabriek van Bertels te Amsterdam, zijn, naar de Tel. meldt, nog vier boeren in Anna Pau- lowna gearresteerd, hetgeei i het totaal aantal verdachten op 16 brengt. Nog eeni ge aanhoudingen worden verwacht. heeft hooge koortsen gehad. Echter heeft zy gisteren even het bed mogen verlaten. Beloonde gastvrijheid. Een bewoner van de Noorderlaan te Apeldoorn, die eioh laat op den Deventerweg bevond, werd daar aangesproken door een man, die hem vertelde honger te hebben, hy had de laatste 24 uur niets te eten gehad. Door medeiyden bewogen nam de wandelaar den hongerenden man mede naar zyn huls, waar hy hem in de keuken wat te eten wilde geven. De hongerige gast beweerde toen, dat hy liever geld had, om zich te kunnen koopen wat hem het beste smaakte en greep zyn weldoenor by de keel. Deze wist zich echter los te rukken en naar buiten te vluchten, om zyn buurman te hulp te roepen. Toen hy met dezen by zyn woning kwam, was de hongerige verdwenen en met dezen eenige kleeren Hst Textielconflict. Volgens een op gave in De Textielarbeider heeft de staking in de textielindustrie „De Een dracht" f900.000 gekost. De steunbe weging bracht op f685.000. De ontbre kende f 215.000 zyn uit eigen vermogen van „De Eendracht" uit de stakingskas van het N. V. V. en door andere moderne vakbonden bygepast. De smokkelhandel en de vervalsehing van spiritualiën. Dr. van Hamel Roos schrijft in het „Maandblad tegen de verValschingen": „Dezer dagen bevatte het Alg. Handels blad een ernstige waarschuwing inzake de verontrustende cijfers van de baten, uit het gedistilleerd verkregen, waarbij geconstateerd werd, dat deze o. a. voor de eerste vier maanden wederom 11/2 millioen beneden de raming gebleven wa ren. En de oorzaak hiervan behoeft men niet te zoeken in een toeneming van onthouding, doch helaas in een schrikba rende van dag tot dag toenemende frau de, d.w.z. smokkelhandel en clandestiene distilleerderijen. Wij willen van ons standpunt niet zoo zeer den nadruk leggen op de groote schade aan de schatkist toegebracht boe belangrijk ook, doch ons bepalen tot het aanwijzen van de groote gevaren, die de publieke gezondheid loopt, door het niet beteugelen van het gezegde kwaad. In de eerste plaats is 't duidelijk, dat de duizende liters spirituatiën, dit de Duitsche en Belgische grenzen èn onze zeekust gesmokkeld worden, tót de minderwaardige gerekend moeten wor den, en dus de schadelijke stoffen be vatten, die door een behoorlijke rectifi ceering verwijderd worden. Waar verder blijkt, dat reeds honderden toestelletjes voor het clandestien stoken van alcohol in de huishouding in den handel zijn ge bracht, daar is een krachtig ingrijpen van de overheid beslist dringend geboden en zoude een Regeering, die de zaken aldus liet voortgaan, zich o. i. schuldig maken aan het verwaarioozen van haar eersten plicht, n.l. het waken voor de publieke gezondheid. Wij vragen nu: waar komen al die toestelletjes voor het clan- De heer de Zeeuw sluit zich bij dien spr. aan. De heeren v. d. Maessen de Sombreff, de Jonge en Idenburg gaan met het ontwerp aocoord, al erkennen zij de bezwaren: 0 De .heer Idenburg staat sceptisch te genover de bezuiniging. Hij bestrijdt de antupacifieatiemcddelen der oppositie, w.o. het amendement-Westernnan. Minister de Visser overweegt maat regelen buiten de wet als wetswijzi ging ter ondervanging van de moeilijk heid dat scholen het 7e leerjaar niet kun nen terugnemen. De Haagsche rechtbank heeft heden de voormalige directeur Deen van de Perlak Petroleum' Mpij. veroordeeld tot betaling van f 4.300.000 schadevergoe ding met 5 o/0 rente van af December '1915 aan de Perlak-Mpij. wegens geleden schade door aankoop door Deen van 1500 aandeeien Zuid-Perlak. GOUDA (V.-D.) Hedenmorgen is door sneltrein 43 op den onbewaakten over weg tusschen Zevenhuizen en Zuid-plas- polder een onbekende motorrijder gegre pen en vermorzeld. In den hoed van liet slachtoffer stonden de initialen W. G. Het verminkte lijk is naar het zieken huis vervoerd. 1 BERLIJN (V.-D.) De Oostenrijksche re- geering heeft het ultimatum der Rijks ambtenaren afgewezen. 1 RIGA (V.-D.) 400.000 acres bosch zijn cloor een brand, die in dén Oeral woedde, vertlièld. BUDAPEST (V.-Di) Een aardbeving, die 10 seconden duurde werd hier gevoeld. Veel ruiten braken en in de huizen werd materieel e schade aangericht. Velen vluchtten uit hun huizen en bleven tot het aanbreken van den dag in de open Lucht. INGEZONDEN STUKKEN^ (Buiten veranticoordeljfkheid der redactie). Copy wordt niet teruggevonden. St.-Maartensdijk, 26 Juni '24. M. de R., Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad. In uw blad van Maandag 16 Juni staat een ingezonden stuk van een ingezetene van St.-Maartensdijk, die aan wil stippen hoe een categorie van menschen moet bandelen als de inteekenlijst voor het Oranjefeest hun wordt gepresenteerd. Ik zou zoo denken, dat wij allen op dit punt gelijk staan en geven naar draag kracht. Die ingezetene schrijft een stille wenk te geven en 't niet te doen is geld uit de Zakken te kloppen, maar todh veel te geven zeker. Want onder aan 't stuk staat: vooral geldt deze wenk aan pach ters van boerderijen of groote opper vlakte van het Kroon-Domein.Alweer maar diezelfde categorie van menschen, die hier de beurs uit moet schudden. Ik geloof, dat dit stuk de inteekenlijst wei nig zal bevorderen, want men wil toch niet aan den.leiband gaan van anderen, vooral als de beurs er flink mede ge~

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2