IM 1IM| was als volgt: le prijs met 85 punten, door C Bevelander Az., 2e pr. met 84 p. C. Tholenaar, 8e prijs met 83 p., C. Coo mans, 4e pr. met 83 p., M. de Jager, 5e pr. met 82 p. M. Oudesluijs, 6e pr. met 79 p., door B. Doezelaar, 7e pr. met 78 p. door F. Boller, 8e pr. met 77 p. door A. K. Quüjam, 9e pr. met 70 p. door C. Gull jam, 10e prijs met 68 p. door Deurloo, lie pr. met 68 p. door D. v. Werff Johz., 12e pr. met 67 p. door Joh. Joppe, 13e pr. met 67 p. door J. M. Vroeg- op, 14e pr. met 64 p. door P. v. d. Sllkke, 15e pr. met 63 p. door G. Quaak Gz., 16e pr. met 62 p. door A. Kloet, 17e prijs met 60 p- door B. Suurland, 18e pr. met 57 p. door F. Poulusse, 19e pr. met 57 p. door J. Vroegop Jz., 20e pr. met 56 p. door K. Bijnagte, 21e pr. met 55 p. door M. Kloet Mz., 22e pr. met 49 door Jac. Bevelander Jz., 23e pr. met 48 punten door P. Beeke, 24e pr. met 47 p. door M. Vroegop Jz. en 25e pr. met 46 p. door Joh. Suurland Jacz. OUD-VOSSEMEER. De heer Anth. Dorst, vroeger alhier, thans werkzaam op het Registratiekantoor te Bergen op Zoom, is aangesteld tot Rijksklerk wordt met 1 Juli -a.s. te Goes geplaatstl. Benoemd tot gemeente-veldwachter alhier, de maréchaussée M. de Witte te Philippine, geboren te Borsele. Benoemd tot secretaris-penningmees ter van het Fonds Huijssen van Katten dljke, de heer A. den Engelsman. De Ze^uwsche huid-betooging. Gaarne brengen wij een verzoek over van het comité voor de Zeeuwsche Hulde- betooglng op 6 Augustus a^. aan de werkgevers, ,om op oezen dag aan de leden van hun personeel, dié aan de be- tooging wenschen deel te nemen, vrijaf te geven met behoud van loon, opaat financieele bezwaren geen reden zijn om achter te blijven. Het comité hoopt, dat de werkgevers, die aan dit verzoek wel len voldoen, daarvan ten spoedigste aan de werknemers kennis zullen geven, op dat deze arfch nog kunnen aanmelden. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de secre tarissen in de districten en bij de alge- meene seoretarisse van het comité, me juffrouw J. J. Üonner, Lange Kerkstraat 28 te Goes. RECHTZAKEN. Poring tot moord. De Utrechtscbe rechtbank heeft het on derzoek in de zaak van B. J. V., drogist te Amersfoort, beklaagd van poging tot moord, tweemaal gepleegd, op zijn echt- genoote, geschorst, en beeft gelast, dat een onderzoek naar beklaagde's geest vermogens zal worden ingesteld. Overtreding Loterijwet. In een zaak tegen W. H. B., die door het kantongerecht te Rotterdam vrij ge- gesproken was van een hem ten laste gelegde overtreding van de loterijwet, tegen welk vonnis de ambtenaar bij ge meld kantongerecht in hooger beroep kwam, heeft de rechtbank dit vonnis ver nietigd en beklaagde, opnieuw rechtdoend veroordeeld v/:g. us het houden van een andere loterij, dan een zoodanige waar toe de loterijwet van 1905 verlof gedft, tot 4 maanden gevangenisstraf, met last tot vernietiging van de in beslag genomen overtuigingsstukken (een uitlotingsma- thine en eenige obligaties). ONDERWIJS. - Bij het te Ro2©ndaal op 28 April j.L gehouden examen, vanwege het in stituut Mercurius, behaalden a ade hee- ren M. P. Wiltenburg te Middelburg, vroeger te Zierikzee en L. v. d. Velde Jz. te Dreischor, het diploma voor reke ning-courant-boekhouder. LANDBOUW EN VEETEELT. Mond- en klauwzeer. Op uitnoodiging van. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw werd Maandag in het Jaarbeursgebouw te Utrecht door de hoogleeraren Paul Rrosch en H. Dahmen van het Hygiënisch Insti tuut der Tieraergliche Hochschule te Ber lijn een voordracht gehouden over de door hen ontdekten verwekker van het mond- en klauwzeer. De bijeenkomst werd geopend door den Minister Ruijs de Beerenbrouck en o.a. bijgewoond door dr. Hoek, directeur-gen. van den Land bouw; dr. Lovink, oud-directeur-generaal van den Landbouw, vele veeartsen, bio logen en landbouwkundigen. POST EN TELEGRAPHIE. De opbrengst der middelen der poste rijen, Telegrafie en Telefonie over de maand Mei van dit jaar bedroeg f 657-172.76 meer dan die in Me: 1923. De Pensioenraad heeft beslist, dat alle ambtenaren bij het staatsbedrijf van de posterijen, de telegrafie en telefonie, die lop 1 Juli 1922 werkzaam waren op een kantoor of bij de fijnen van de Rijks telegraaf (telegraaf- of vereenlgd kan toor) en daar ook bij hun ontslag werk zaam zijn en die overigens aan de ge stelde eisohen voldoen, onverscilLig den rang, welken zij bekleedden, recht heb ben op vervroegd ouderdomspensioen. Dienstzegels. De redactie van ,>Het Onderwijs" be veelt aan, dat de Posterijen dienstzegels aan gemeentebesturen en anderen leveren, b.v. de gebruikelijke zegels met als over druk dienst. Dit met het oog. op de af schaffing van portvrijdom, die de amb tenaren noodzaakt, het bedTag hunner l^nkeermg voor te 9chieten en dit later te dedareeren. Het blad zegt, dat men daardoor tevens op eenvoudige wijze een statistiek verkrijgt van het aantal ver zonden dienststukken. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Kamperveen, J. L. Dippel te Groningen. Aangenomen: Naar Emmen (Evangeli satie, H. Marra te Gaast en Ferwoude Geref. Kerk. Beroepen: Te Amsterdam, Dr. J. Wate rink te Zutphen. Te Hoek (Z.), cand. J. B. Vanhaelen te Alblasserdam. Te Lutjegast (Gr.), H. Hangelbroek te Wir- dum (Fr.) i Bedankt: Voor Hendrik-Ido-Ambacht, A. B. W. M. Kok te Wommels (Fr.) Voor Naarden, J. Oosterveen te Wil nis. Voor Opeinde-Nijega, H. R. Pel te Stadskanaal. Voor De Lemmer J. H, Kuiper te Winsum (Fr.) Voor Beet gum (Fr.), Dr. C. J. Goslinga te Oosthem' (Fr.) Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Den Haag, A. H. Hilbers te Enschede. Geref. Gem. Bedankt: Voor Werkendam en Amster dam, A. de Blois te Vlaardlngen. VAN HEINDE EN VER. - Op 1 Januari j.l. bedroeg volgens schatting de bevolking der Ver. Staten 112 826 000 zielen, hetgeen vergeleken met 1923 een toenemlng^beteekent van 1.943.000 zielen. Rakowsky heeft aan de Britsohe houders van Russische obligaties meege deeld, dat Rusland de schulden van vóór den oorlog met 80 °/0 wil verminderen. - De Fransohe premier Herriot heeft generaal Noliet opgedragen een onder zoek in te stellen, Inzake het verleenen van amnestie aan de veroordeelde DuitscherB uit de bezette gebieden. Maandag is het Engelsche Lager huis weer bijeengekomen. Er is zooveel af te handelen, dat men rekening houdt met een herfstzittlng. Algemeen is men overtuigd, dat ontbinding en nieuwe algemeene verkiezingen in het najaar zeer mogelijk zijn. Alle berichten uit Italië wijzen er op, dat de moord op het socialistische Kamerlid Matteotti de proporties van een groot fascistisch schandaal aanneemt. Mussolini tracht door een kraohtig optreden zijn partij sohoon te wasachen van de blaam, welke deze ongetwijfeld treft. De toestand in Albanië is nog niet geregeld. Eenerrzljds is de Zuidelijke voorlooplge regeering voornemens een nationale oonventle bijeen te roepen, anderzijds is het alleszins waarschijnlijk dat het Noorden in handen van de militaire leiders blijft. De directeur der Corriere Italiano te Rome, die, in verband met den moord op het Ital. Kamerlid Matteotti, poogde naar het buitenland te ontvluchten, is In de Golf van Genua aangehouden. In de Westfjord (Lofoden) zijn de Noorsohe stoomschepen „Haakon Jarl" „Koog Harald" bij dichte mist op elkaar gebotst. De .Haakon Jarl" is gezonken, waarbij 18 of 20 mensohen, vooral vrouwen en kinderen, zijn ver-- dronken. De „Kong Harald" beliep be trekkelijk weinig averij. In de landstreek Garoet (JavaJ een geheele kampong weggevaagd. Er zijn 112 dooden, slechts 12 toevallig afwezigen zijn aan de catastrophe ont snapt. In verband met den moord op het Ital. Kamerlid Matteotti is de hoofd commissaris van politie te Rome van zijn ambt ontheven. Te Madrid is de instructie be gonnen tegen 2 generaals, wegens hun verantwoordelijkheid voor de gebeurte nissen die in Juli 1921 in Marokko hebben plaats gegrepen. Het prooes zal eenige dagen duren. Men verneemt, dat de politie te Chicago 25 postambtenaren in hechtenis heeft genomen, die worden verdacht medeplichtig te zijn geweest aan de beroovlng van den postwagen tussohen Chicago en Milwaukee, waarbij deroovers ettelijke millloenen dollars buit maakten. De hoofddaders zijn, naar men vermoedt, per vliegtuig naar Canada ontkomen. Volgens een bericht uit Londen ls te Sofia de afgevaardigde van de boeren partij Getkof, aanhaDger van Stamboe- lilskl, op straat vermoord. De dader ls ontkomen. Volgens een bericht uit Madrid zou generaal Primo de Rivera begin Juli naar Marokko vertrekken voor de voor bereiding van een nieuw ofienslef tegen de Rif-kabielen in Marokko. Een rechter te Santiago (Californië), wilde by de behandeling van een moord zaak toonen, hoe een bepaalde wond kon zyn toegebracht. Hy nam de revolver, welke als stuk van overtuiging dienst deed, op, plaatste die onder zijn linker oor en trok af. Een schot weerklonk en de rechter was een lijk. Do rechercheurs, die het wapen ln beBlag genomen had den, bleken verzuimd te hebben het te ontladen. Uit Moskou wordt gemeld, dat Woensdagnaoht in Centraal-Rusland een hevige orkaan heeft gewoed, waarbij acht dorpen in 't Wladlmir-gouvernement zwaar werden geteisterd. Volgens een offioieele mededeeling hebben er gedurende de laatste zes weken 500 gevallen van zelfmoord en poging tot zelfmoord te Weenen plaats gehad. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Valsehe postwissels Vrijdag j.l. werd te Amsterdam aan het hoofdpostkantoor een postwissel aangeboden voor een bedrag van f 447. De ambtenaar echter, bemerkte, dat er iets niet in orde was en betaalde dan ook niet uit. Deze laatste mededeeling was voor den aan bieder een gereede aanleiding snel het gebouw te verlaten. Het zou moeilijk geweest zijn van hem een signalement te verkrijgen, Indien het toeval niet had gewild, dat achter hem een politie beambte in burger gestaan had, die eveneens een postwissel wilde Innen. Deze wist zioh verschillende dingen te herinneren, onder anderen, dat de per soon, die op den loop was gegaan, een lidteeken boven het oog had. De postwissel, die hjj aangeboden had, was zoogenaamd afgezonden uit Half weg schrijft De Tel. Het onderzoek verplaatste zich naar Haarlem. Hier werd op het postkantoor geconstateerd, dat een tweede valsehe wissel was Aangeboden en uitbetaald, zonder dat de bewuste beambte had bemerkt dat de zaak niet in orde was. Het betrof hier een bedrag van f 2,50, dat reeds op 11 Juni was uitbetaald. Na heel veel gezoek werd het adres, dat op den wissel vermeld stond, ont dekt. Het was 't administratiekantoor Centraal te Haarlem, een half en half gefingeerd adres. Op het kantoor werd echter een jongeman ontdekt, die ook een lidteeken boven het oog had. Hij was werkzaam op een drukkerljtje, waar hulpmiddelen om postwisBelvervalschlng mogelijk te maken, gevonden werden. Tevens heeft de politie den mede dader, een aanstaande zwager van den arrestant, aangehouden. Marine-vliegtuig vernield. Maandag middag omstreeks vier uur stortte van een hoogte van omstreeks 1000 M., het marine-watervliegtuig D 64afkomstig van het vliegkamp „De Mok" op Texel, nabij den oever van Wierlngen ln zee. Het vliegtuig was bemand met den offloier-vlieger Kuiper als bestuurder en den adelborst Schat als waarnemer. Hoewel belden ernstige kneuzingen had den bekomen, wisten zij zich zoo lang boven water te houden tot de beman ning van een pleizierkotter, die van nabij het ongeluk zag gebeuren, hen redde. De bestuurder is, na eerst door een geneeskundige te zyn verbonden, per zieken-auto naar Helder vervoerd. De D 64 is geheel vernield, het vlieg tuig viel op een ondiepe plaats en steekt met den kop in den modder. Moderne bruiloft Het is ln Rotterdam rebeurd op het vliegveld Waalhaven. Een geheele bruiloftspartij gebruikte het noenmaal ln het restaurant der K. L. M. op het vliegveld, het ging er buiten gewoon jolig toe en toen om 3,45 u. het tweede vliegtuig naar Pary» voorstond, stapte het jonge paar in en vaarwel ge wuifd door de vroolljke gasten, vertrok het op zijn huwelijksreis naar Parijs per K. L. M.-vliegtuig. Het was niet de eerste maal, dat aldus een huwelijksreis per vliegtuig werd begonnen, wel echter was het de eerste maal, dat een volledig bruiloftsfeest op het vliegveld werd ge vierd. Noodlottige val. De 21-jarige gehuwde arbeider E. T. te Veenwouden, die per fiets was, Is bewusteloos met een hoofd- j wonde aan den weg naar Niezyi ge vonden, klaarblijkelijk tengevolge van een val. Zonder tot bewustzijn te zyn gekomen, ls T. overleden. Hy laat een vrouw en 2 kinderen achter. De armenkas bestolen. Uit de armenkas te Callantsoog is f 13,000 gestolen. Vfjf geraamten gevonden. Arbeiders van een steenfabriek te Zevenaar hebben bij het graafwerk vijf geraamten ge vonden, vermoedelijk van soldaten, aldaar by den overtocht van de Franschen op 11 Juni 1672 gesneuveld. Een by deze geraamten gevonden degen was nog vry gaaf. Van de vondst ls aan Dr. Holwerda te Leiden kennis gegeven. Op heeterdaad. Dinsdagmorgen om streeks vyf uur sloeg een man een der spiegelruiten in van de juweliersflrma A. Hoeting op het Koningsplein te Amsterdam. Door het gat dat ontstond nam hy een aantal gouden sigaretten kokers mee. Het geval word opgemerkt door een agent van politie, die hem op een ry'wlel nazette en hem weldra te pakken had Het bleek dat de waarde van de gouden sigarettenkokers, die de kostte niets en dus stonden er den geheelen nacht menschen door het raam te gapen, te tikken en velen deden dit vergezeld gaan van lnsinueerende uit drukkingen. Binnenkort gaat mr. Wally naar Amsterdam, Rotterdam en andere steden bezoeken en zyn hongerkunsten ver- toonen. Met rustpoozen van 14 dagen, om op zyn verhaal te komen, gaat by Holland afwerken. Auto-ongeluk. Op den Deventerstra&t- weg by Zwolle werd een vrachtauto uit Deventer, waarin een talryk gezelsohap zat, aangereden door een luxe auto. De vrachtauto week door den schok uit en overreed een man, vrouw en een kind, die zioh op het wandelpad bevonden. Alle drie geraakten onder de auto. De kinderwagen, waarin het kind zat, was geheel in elkander geperst; toch kon de vrouw en het kind bebloed, maar over- rigens weinig gewond, onder de auto weggehaald worden. De auto moest op gesteld worden om den man te kunnen bevryden, die naar het ziekenhuis ver voerd werd waar geconstateerd werd, dat een sleutelbeen gebroken was. De luxe auto reed door maar is bekend. Verdronken. Te Deventer waren Zater dag de gebroeders A. J. 8. en J. A. 8. uit Gorsol, op den IJsel een roeiboot, die zy even te voren hadden gekooht, aan het probeeren. A. J. 8. ging daarby aan het schommelen en viel bulten j boord. Tevergeefs trachtte zyn broer hem te grypen. De 34-jarige ongehuwde man is verdronken. Zyn ïyk is nog niet gevonden. te water. Zondagavond een autobus, die den Een autobus negen uur, is dienst onderhoudt tusschen Loenen aan de Vecht en Amsterdam, in de Keulsohe Vaart gereden. De Inzittenden werden gered. Do autobus kwam terecht op een roeibootje dat met 5 Inzittenden daar juist voorby voer. En ook al deze 5 personen die te water 'geraakten konden gered worden. De autobus kwam uit Amsterdam en reed in de richting Diemen. In dezelfde richting ging een vracht-auto welke by de OraDjefabriek links passeerde. By het passeeren sohynt de vrachtwagen iets te vroeg naar rechts gezwenkt te zyn waardoor hy de autobus aan de linker- voorzyde aanreed. Deze maakte daardoor een zwenking met het bekende gevolg. Het roeibootje dat door den val van de bus geraakt werd, werd aan Btukken geslagen. De vyf inzittenden werden uit de boot geslingerd. Van alle kanten werd op het hulpgeschreeuw der drenke lingen de behulpzame hand toegestoken. Verschillende voorbygangers sprongen in de roeibootjes die by de Oranjefabriek gemeerd lagen en voeren er mede naar de plaats waar hun hulp zoo zeer van noode was. De drenkelingen werden, zy het met veel moeite, vry spoedig op het droge gebracht. De autobus zat met den kop in den modder en de achterkant stak boven het water uit. Men slaagde er spoedig ln de deur aan de aohterzyde te openen en daardoor wist men de 5 passagiers met den bestuurder uit hun benarde positie te redden. SPORT. Wedvlucht der P. D. V. „Prins HendrikI Zierikzee. Dourdau, afstand 447 KM. In de vlucht zestien djniven. le duif le poel. Eigenaar H. Padmos. 2e duif aan- j gekpmton 4 jutfr 7 min. 30 sec. (2e pr.), 2e poel. Eigenaar J. Luijendijk. 3e duif aan gekomen 4 uur 12 min. 9 sea, 3e pr. 3e poel. 4e duif aangekomen 4 uur 15 min. 55 sec., 4e prijs. Eigenaar P. Hillebrand. De duiven zijn overal slecht aangeko men; veel vermist. De prijzen waren geschonken door den j heer H. J. Doeleman, alhier. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. Eerste Kanier. Voortge zet wordt ae behandeling der Water- staatsbegrooting. De heer Westerdijk bepleit verlaging van spoorwegtarieven, welke voor lange afstanden ondragelijk zijn en dringt aan op spoedige verschijning van het rappprt der Staatscommissie-Patijn, 'aangezien de Concurrentie van autobussen met tram wegen met den dag erger wordt De heer Jansen wenscht vluggere ont ginning van kolenterreinen in Limburg, hetzij: door den staat iotf met de ex ploitatie overname door particulieren. De heer Stenhuis klaagt over de rechte »'K«ro,«ulouur, ow ae loosheid van Ned. mijnwerkers. De heer dief had meegenomen, eenige duizenden Dobbelm,an drinet aaJn 0D beSDOedie:n„ guldens bedroeg. Het ls een bekende van de politie. De Haagsche hongerkoning"Zondag avond ls de hongerkoning losgelaten, die 14 dagen geleden zioh in een glazen kooi had laten opsluiten. Erg vermagerd waB hy niet. schrijft een Tel.-corresp., wel was zyn baard erg gegroeid en zyn gezicht iets smaller geworden, dat bovendien door het ont breken van waschwater een oenlgszlns vale tint had gekregen. Ken bulletin, opgesteld door een eere-comlté, berichtte, dat Wally zyn hoDgerkuur nog wel 8 dagen had kunnen uithouden als het naohte- ïyk publiek hem niet zoo nerveus gemaakt had. Men moet weten, dat 's nachts voor controle een oafé-gordyn op zy was geschoven, waardoor men van do straat gelegenheid kreeg, den hongerkunste naar ln zyn kooi gade te slaan. Dit Dobbélman dringt aan op bespoediging van brugbouw by* Nijmegen. De heer Polak betoogt dat vele wegen te breed worden aangelegd, waardoor geen geld overblijft voor verbetering van andere. Minister van Swaay zegt dat de Staatscommissie inzake de waterstaats- dienstreorganisat'e zoo klein mogelijk is gehouden om1 den arbeid te bespoedigen. Bij aanbesteding kan men builenlandsche firma's niet uitsluiten, al worden méést de NederlandsChe bevoordeeld. Tweede Kamer. Bij de behandeling. Van de suppl. oorl&gsbegrooting betoogen de heeren Michielsen en K. ter Laan, dat de commandanten der huzaren te Haar lem mede schuldig zijn aan fraude door een zadelmaker wegens htoogst onvol doende controle. Ztj wenschen volledige schadevergoeding, wat minister van Dijk overbodig vindt. Bij de interpellatie-Bioon over weige ring der Kon. goedkeuring van „De Da geraad", betoogt interpellant, dat deze vereeniging de wetenschap beoefent en de goede zeden niet aanrandt, doch' slechts over de herkomst van de gtoede zeden, met den minister van meening verschilt. EINDHOVEN (V.-D.) Dinsdagmiddag rs het hotel „Cambrinus" te Gemert door, tot hedén onbekende oorzaak afgebrand, terwijl een kamer van een nabij: gelegen pension mede uitbrandde. Tot ver in den omtrek kon men de zware rookwolken, waartusschen de vlammen oplaaiden, zien opstijgen. Door den hevigen wind he pen de belendende peroeelen gevaar, maar door het krachtdadig ingrijpen van de brandweer bleef de brand tot het hotel beperkt. De schade aie aanzienlijk ,is, wordt door assurantie gedekt. AMSTERDAM (VUD.) De 'heer W. H. Broekhuys meldt ons, dat hij tegen het gisteren door de Rotterdamsche recht bank gewezen vonnis, waarbij bij tot 4 maanden hechtenis werd veroordeeld, in verzet gegaan is. EINDHOVEN (V.D.) Tusschen Erp en Gemert is L. R. uit Haarlem met zijn motorrijwiel tegen een. boom gereoen. Hij: is in levensgevaarlijken toestand naar hét ziekenhuis gebracht. A. van D., d!e op de duo zat bleef ongedeerd. LONDEN (V.-D.) Uit Rome wordt ge meld, nat ook Mussolini zijn ontslag-heeft ingediend. D:t bericht is evenwel nog niet bevestigd. PARIJS (V.-D.) Herriot heeft bij het bureau van de Kamer een wetsontwerp ingediend tot ratificatie en eventueele uitvoering van het verdrag van Lausanne. FlnanolBel Nieuw». Rem tm iwlutu. 17 Juni. BTAAT8L8KNINGEN. V.K. Hedau 102'/, 108 99»/,, 99 97 97%, 97'/, »7'/lt 97%, 97"/,. 97'/, 97 97'/,. 97 97%. 97% 98 93".., 91%, 87 98'/,, 91%, 91%, - 100 4'/, 86 - 600 4'/, 86'/, -1000 4'/, 87 - 100 4'/, 83"/,, 82'/! 600 4'/, 81'/, 82'/, 88%, 87% 94%, 92'/, 92% 86% 87 87% NRDHRLAND. N.W.8.obl.al#22 100 6 N.W. S.obl.o-8'23 - 500 6 N.W. S.obl.a-6'22 -1000 6 N.W. 8. obl.a-b'32 - 2500 6 N.W. 8. obl.al923 - 500 6 N.W. 8. obl.al928 -1000 6 N.W. S. obl.19236 - 500 6 N.W. 8. obl.19236 -1000 6 N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 N.W. 8. obl. 1918 - 600 6 N.W. 8. obl. 1918 -1000 5 N.W. 8. obl. 1919 - 100 6 N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 N.W. 8. obl. 1919 -1000 6 N.W. 8. obl. 1916 N.W. 8. obl. 1916 N.W. 8. obl. 1916 N.W. 8. obl. 1917 N.W. 8. obl. 1917 N.W. 8. obl. 1917 -1000 4% 81%, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 81'/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 79% N.W. 8. obl. 1916 -1000 4 78'/, N.W. 8. obl. 1911 -1000 1% 72 N.W. 8. obl. -1000 S 63% N.W. 8. oort.v.lm-1000 68% N.W. B. eert. -1000 2'/, 52 BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 Tabakslcening 1902 Zegelleening 1904 Bel. vr. goud-obl. 1907 PBTR.-ONDBRNBMIN GEN. Ken. Ned. Petr. f 1000 A. 3367, 3267 Ken. Petr. f 100 O. A. 341 327 Ken. Ned. Petr. 0. A. 335 327 T'jd tm Hoogwater ut tm Leagweter Over de maand Juni. Hoogwater: Laagwatar i 6 5 4% 27% 28% 81% 81% 79% 78'%. 73'/, 64% «4%, 53% 28% 24% D. 19 v.m. 4,10 n.M. 4,84 9,26 n.a V. Z. 21 Z. 22 M. 23 D. 24 W.25 4,58 5,46 6,34 7,23 8,13 9,12 5,16 6,02 6,51 7,37 8,27 9,2f 10,14 11,08 0,31 1,31 l, 10,05 10,54 11,45 0,05 1,00 2,08 Tijd tkd H.W. te Dordreokt 3,15 aar later. L.W. 5,30 MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 17 Juni. Ter veemarkt I jrvaren heden aangevoerd: 221 paarden, I 2 veulens, 1 ezel, 922 magere runderen, 740 vette runderen, 278 vette kalveren, 628 nuchtere kalveren, 30 graskalveren, 215 schapen of lammeren, 160 biggen, 7 bok ken of geiten, 32 overloopers. Prijzien per half kilo: Koeden 421/o ct. van 521/ï/55 ct. tot 60/6272 ct., ossen 51 ct. van 55 ct. tot 57l/2/60 ct.s stieren 46 van 51-56 ct., kalve ren "60 van 70 ct. tot 721/2/88 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien f350 -450/500, kalfkoeien f 360—475, stieren f 180—520, pinken f 160—200, graskalvere» f65—90, vaarzen f250—315, paarden f250 -400, biggen f6—12, slachtpaarden f100 -210, biggen per week fl1,50, hittan f150—300, overloopers f15—25, veulens f70—100, fok nuchtere kalveren f25—45, slacht dito f 20-25. GOES, 17 Juni. Eieren. Opgaaf van de Landbouwcommissie f5,80. Veiling V. P. Z. Aanvoer 30.900 stuks, prijs f 6,10 de 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verr.'cht in den morgen van 18 Juni. Hoogste barometerstand 769.7 te Ha- paranda. Laagste barometerstand 749.1 te Blachford. Verwacht tot den avond van 19 Juni: matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind, meest licht tot haüf bewolkt, droog weer behoudens kans op onweer, vooral in het westen, warmer. Van 18- 4.09 van. Fietsers licht -19 Juni van op: 9.53 ium'. tol

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 3