Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provinoie. behoorende bjj de van Vrijdag 30 Mei 1924, no. 110S8. Het fioninbiyb bezoek. ZIERIKZEE. In verband met het voor genomen Kon. bezoek aan Zeeland, in begin Augustus a.s., heeft het bestuur der Zierikz. „Oranje-Vereeniging" Woens dagmiddag een onderhoud gehad met den Commissaris der Koningin in Zeeland, tot het vaststellen van het programma, dat 5 Augustus, den dag, waarop de Kon- Familie in Zierikzee hoopt te komen, zal worden gevolgd. Het programma luidt in hoofdzaak als volgt: Aankomst der Kon. Familie te 2 ure aan de Nieuwe Haven, waarop ge reden wordt langs de Nieuwe Haven, Oude Haven Zz., Kraanplein, Havenpark Z.z., Havenplein Z.z., Appelmarkt, Post- jstraat, Paternosterstraat, Meelstraat, Kerk hof N.z., Varremarkt, Lammermarkt, Zuid- wellestraat, Zuidwellebrug, naar de dor pen in Schouwen, aan welke H. M. een bezoek hoopt te brengen. Bij Hare terugkomst uit Schouwen neemt Zij de volgende route: Nobelpoort, Korte Nobelstraat, St.-Anthoni'sdam, Lan ge Nobelst raat, Schuithaven, Mol, Haven plein N.z., Havenpark N.z., Oude Haven N.z., Nieuwe Haven, waar H. M. zich in scheept naar Middelburg. De eerewadht te paard is, zooals reeds medegedeeld, komen te vervallen, doch de eerewacht te doet zal door 100 leden der Bizondere Vrijwillige Landstorm wor den gevormd. De bloemenhulde, te brengen door jon gens en meisjes gaat door. De wijze waar op die hulde wordt gebracht, zal nog! nader worden uitgewerkt. De postduivendemonstratie gaat even eens door. Wanneer de Kon. Familie in aantocht is, worden pl.m. 1000 postdui ven, versierd met een oranjelintje, opge laten. Aan de Kon. Familie wordt voorts door pl.m. 300 zangers en zangeressen een cantate toegezongen. H. M. zal mede een kort bezoek bren gen aan 't Stadhuis, waardoor het bezoek een officiéél karakter krijgt. De voorzatter der O. V. had er bij den Commissaris op aangedrongen, ook het Westen der stad, w. o. de Varremarkt, in de te nemen route op te nemen, waar aan, zooals men hierboven heeft kunnen zien, voldaan is. Aan het slot der conferentie wees de Commissaris er op, dat bij hoopte dat hét bezoek aan Schouwen geen afbreuk zou doen aan de algemeene betooging te Mid delburg, welke hoop wij hier eveneens uitspreken, omdat bij een algemeene Zeeuwsche betooging, ons eiland niet ont breken mag! Na 22 Juni, op een nader vast te stellen datum, komen de heeren v. Geen en Bentinck hierheen tot het in de finesses regelen van 't geheele bezoek aan Schou wen. Met verwijzing naar de in dit nummer voorkomende annonce, vestigen wij hier nog eens speciaal de aandacht op de Dins dagavond in hotel „Juliana" te houden vergadering der Districtscommissie, waar o. m. de heer P. C. Labrijn uit Goes aan wezig hoopt te zijn. BURGH. Dezer dagen' is in Hotel Bom te Haamstede een gecombineerde verga dering gehouden van het dagel. bestuur der vereeniging voor Vreemdelingenver keer in de gemeenten Haamstede en Burgh met de verschillende besturen der muziek- en zangvereenigingen in deze ge- 'meenten tot regeling der muziek-en zang- beurten in het zomerseizoen. Een rooster werd samengesteld in dier voege, dat van af Zaterdag 31 Mei bij gunstig weer ge durende het seizoen eiken Zaterdag beur telings op de muziektenten te Haam- stede en Burgh een instrumentaal of vo caal concert zal gegeven worden. OOSTERLAND- Bij het op 26 en 27 Mei te 's-Gravenhage gehouden examen slaag de voor leerares eener mode-vakschool, mej. Janna Moelijker alhier, leeringe der Mode-vakschool te Zierikzee. OUD-VOSSEMEER. Aan den heer Math, den Engelsman, sedert 1887 sluiswachter aan de werken aan den Vanhaaftenpolder is op de meest eervolle wijze ontslag ver leend en in zijn plaats is benoemd de lieer J. W. den Engelsman. THOLEN. (Slot raadsuerslag). De voor zitter zegt, dat, alhoewel de instructie, voor gasmeesters en stokers pas is op gemaakt, B. en W. 'het wenschelijk oor- deelen deze weer maar in te trekken. De stokers staan onder den gasmeester en deze zal beter zijn met zijn oude in structie. De heer Ridderhof wenscht Art. 1 der instructie voorgelezen te hebben. Na v,oorlezing zegt de heer Ridderhof, dat deze enkel, volgens art. 54 der gemeente wet, een commissie van advies is. Hij ge looft, dat de bestaande commissie zich hier de taak te ruim heeft opgevat. Het behoort zoo te zijn, dat de gasmeester onder de zorg staat van B. en W. en de stokers onder den gasmeester. Zoo krij gen we een goede toestand. De heer Moei ker zegt, dat de werking der com missie ook altijd zoo geweest is. Beslo ten wordt de instructies in te trekken en de oude voor den gasmeester te her stellen. Bij de rondvraag zegt de heer Baaij, dat door de vele regen er verzak kingen zijn op den wal en wil de aan dacht van B. en W. hierop vestigen. De heer Goedegebuure zegt, nog al het een en ander in de rondvraag te berde te zullen brengen en vraagt of dit kan beantwoord worden? De voorzitter zegt. dat het hém voorkomt, dat de rondvraag meer en meer wordt uitgebreid, en een groot stuk der vergadering gaat beheer- sdhien. Dit is voor de voorzitter en voor de leden minder aangenaam, mede ook daar B. en W. als het ware elke week gelegenheid geven hun klachten te ont vangen. Als het zoo door moet gaan, zou den B. en W. moeten voorstellen de rondvraag af te schaffen. De heer Ridder hof zou dit zeer ontraden, en zou dan zijn toevlucht moeten nemen tot een in terpellatie in elke zitting. Het is de schuld der heeren, dat we in de rondvraag veel te vragen hebben. Immers, wij als S. D. A. P., zijn gedupeerd door uw college, door ons overal uit te houden. Wij anders denkenden, die het vijfde deel der zetels in de Kamer bezetten, moeten hier uit alle colleges geweerd. Gij als voorzitter, die thans met de Kath. fractie, de kleinste fractie zijt in den Raad, zit in alle colle ges. En wij, die twee Zetels bezetten, moeten geweerd. De voorzitter Zegt, dat de commissies telken jare worden ver nieuwd en dat het misschien beter is eerst een jaar hier thuis te zijn. De heer Ridderhof: Waarom hebt U dan de andere er in gebracht, die ook nieuwe leden waren? De heer Goedegebuure herhaalt thans zijn vraag van de vorige zitting, of de gasmeester gefraudeerd heeft? Is het soms van een kolenemmer of zoo iets? De voorzitter zegt, dat du Burcq vertrokken is, en hij niet verantwoord is voor diens woorden. De heer Goedege buure: Dat is nu krankzinnigenwerk. De man is hier openbaar beleedigd, en als U niet met feiten komt, moet U hem in eere herstellen. De heer Wagemaker zegt, dat er feiten waren, en deze bestonden in zijn optreden als patroon. De heer Rid- derhof dringt op eerherstel aan. De heer Wagemaker zegt het gezegd te hebben, waarop de heer Ridderhof constateert, dat hiermede eerherstel ?s erkend. De heer Goedegebuure bespreekt den aan koop der steenen aan de Molenvlietsche straat en zegt, dat zulke dingen voortaan niet meer moeten plaats hebben. We zit ten nu met een hoop kolen voor de gas fabriek en met deze slechte steen, die alle stuk gereden worden. Na uitvoerige discussies wordt besloten, dat voortaan geen aankoop van steenen meer zal plaats hebben dan op monster en onder toe zicht van een deskundige. De heer Goe degebuure zou voorts gaarne vernemen, of het geld, dat door de verlaging van den gasprijs is ingewonnen, ongeveer f6000, reeds is afbetaald? 20 April 1923 is de gasprijs verlaagd. Hoe zit het met dat geld? De heer Wagemaker zegt, dat het niet zoo is. De gasprijs is Verlaagd onder conditie, dat de gemeente het te kort zal bijbetalen. Juist, zegt de heer Ridderhof, want ik herinner me goed, dat de belasting er op verhoogd is, daar men rekende op een aanmerkelijk tekort op dit bedrijf. De heer Goedegebuure be spreekt de bekeuring, die de gemeente heeft wegens overtreding der Arbeids wet. Het zal weer een paar lieve centen kosten, naar hij hoort. Is het niet Van be lang, eens te vernemen, of de veerknech- ten ook niet een bekeuring zullen oploo- pen? Deze mensdien staan 75 uren per week. De heer Baaij zegt, dat dit over dreven is. De voorzitter zegt onderzoek toe. Ja, zegt de heer Goedegebuure, zet <?r maar spoed achter. Want de menschen hebben een hongerloon. 12 harde guldens. Ze leven onder het fooienstelsel. De heer Ridderhof bespreekt het voorval, dat een fitter gesolliciteerd heeft en deze door B. en W., althans door een der leden, is gezegd, dezen man nooit te zullen kiezen, omdat hij S.D.A.P.'er is. Spr. vindt dit zeer erg, en zulke gevallen kunnen niet door den beugel. Wat heeft men nu toch met iemands overtuiging te maken als men solliciteert voor fitter? Mede wil hij zeggen, dat de politie-verordening zoo ongeveer nergens te Tholen gehandhaafd wordt. In plaats yan ééne mestvaalt, ziet men overal mestvaalten. De woningen der Bouwvereeniging staan 14 jaren in de grondverf, 't Ware beter geweest deze erfenis niet te aanvaarden en ze te laten in de handen der uitvoerders van destijds. De huur is toch werkelijk laag genoeg. Mede zou hij gaarne voorstellen, dat B. en W. voortaan in overleg met den hier bevestigden gemeente-bouwmeester, steeds op monster materiaal aankoopen, opdat dit nogmaals bij aanvoer kan gekeurd worden. De voorzitter zegt, dat het onmo gelijk is, op al deze zaken een afdoend antwoord te geven. B. en W. zullen tracht ten aan de wenschen van de heeren Goe degebuure en Ridderhof tegemoet te ko men. Hierna werd de openbare zitting ge sloten. Waterleidingmaatschappij „Tholen". In de voor kort gehouden vergadering der aandeelhouders der Waterleiding- Mij. herdacht de voorzitter den over leden heer C. Broodman, vertegenwloor- diger voor Stavenisse 'en heette daarna diens oipvolger, den heer A. G. van IJa- seidijk, welkom. De Balans met de Winst en Verliesrekening over 1923 iwerd vast gesteld, behouden» goedkeuring door de» Minister van Arbeid. Gelezen werd een brief van den Minister, die er op aan drong dat de gemeentebesturen het aan sluiten van 'woningen aan de waterleiding zooveel doenlijk zouden bevorderen, daar anders in die gemeenten, waar de 70 aangesloten perceelen niet zijn bereikt, het uzlle tarief zou moeten worden in gevoerd. Dan zouden daar dus alle ta rieven met 1/3 moeten worden verhoogd. Nu in alle plaatsen velen de kat uit den boom blijven zien en niet besluiten tot aansluiting, is overwlogen na een ze keren datum niet langer de dienstfetcim- gen gratis aan te leggen, maar daar voor een. zekere som als entrée te hef fen. De Raad van Aandeelhouders nam het besluit het Bestuur te machtigen de zen maatregel in te voeren op een door dat bestuur vast te stellen tijdstip. Omtrent den toestand der inrichtingen der Maatschappij is het volgende mede te deelen; terwlijl ten slotte nog. een lijst is opgenomen van het verkregen aantal aansluitingen, zoowel voor het eiland als voor de gemeente Halsteren. Gebziiuhn. De machinekamer voldoet aan de daaraan gestelde eischen. Verzak kingen of andere gebreken kw<amen tot op heden niet voor. Hetzelfde kan gezegd wlorden van het ontijzeringsgebouw. De kelders hiervan bleken goed waterdicht fe zijn. evenals de filterkelders en de reinwaterkelder. Door den abnormaal hoo- gen grondwaterstand dezen winter werd er gedurende eenige wieken hinder onder vonden van het grondwlater, dat traande door den Vloer in de machinekamer. Watertoren. De watertoren is even eens in goede conditie. Scheuren of bar sten vertoonden zich niet. Daar het re servoir in h£t begin nogal wlat water doorliet, bleek het voor de inbedrijfstel- ling noodzakelijk enkele plaatsen op den binnenwand opnieuw 'te bepleisteren. Machines. Een paar buiten optredend gebrek w'as de groote hoeveelheid lucht, door de pompen in de leidingen meege voerd Wat zich aan de abonne's vertoon de alsof zij' melk inplaats v.an water tapten. Wel kon men die lucht als een mist in een glas water zien optrekken, maar toch waren velen huiverig het te drinken, ja zelfs was er een abonné, die een uitslag op de armen aan dat „vule Water'1 toeschreef. Door het bijplaatsen van een z.g. zuigwlndketel zijn we ech ter van dit euvel verlost. De ruwlwaterpomp putte tot op; 15 April 65254 M3. uit den grond, terwijl de reinwaterpomp 48096 M3. naar den toren perste. Buizennet. In het buizennet kwamen gedurende de exploitatie 8 breuken voor. Het waterverlies gedurende enkele nachtelijke uren is normó'al 450 Liter per uur, verdeeld over het geheele net, terwijl dan nimmer is uitgesloten dat op verschillende plaatsen getapt wjordt. Door kwaadwilligheid was er op een avond in de maand December een belangrijk wla- terverlies, iWat na aangifte bij de po litie zich niet meer herhaalde. Met een slang op de waterleiding werd in Tholen brand in een auto getoluscht, terwijl tevens een begin van brand der garage door het leidingwater werd voor komen. In de gemeenten Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse, St-Annaland en Oud-Vossemeer werd het bTandweerma- teriaaï bproefd, in het algemeen 'tot te vredenheid der gemeentebesturen. Verkregen aanto! aansluitingen. Van het verkregen aantal aansluitingen geeft U het Volgend staatje een voorstelling. Bereikte pero. W# H t* N O N t- 00 c- ta Sd 3 |l B O C- N [- O ifl OI W N -»H (C <c m 0 - eo r-t r-l CO m c* Ill <S| A «e t-OJOOQWt-HiO eoeowioco^nic- CO«ff«KJW#CON GEMEENTE. M u e 2 - -So 0 S - 5 gts© s g t Öt> 0 Zooals uit dit overzicht blijkt is bjet totaal aantal verkregen aansluitingen tot op heden 1898. Bij den aanvang van de exploitatie iw'as dit aantal 1154. In ver band met de bestaande verordeningen in de gemeenten waar de aansluiting aan de Waterleiding verplicht is gesteld zij opgemerkt, dat door den heer burgemees meester te Stavenisse een begin is ge maakt met de ingezetenen er aan te her inneren, dat een dergelijke verordening bestaat en dat zij of moeten aantoonen over goed en voldoend drinkwater te be schikken, of dat zij aan de leiding moe ten aansluiten. Het gevolg hiervan is gëWleest, dat 'tot heden een honderdtal nieuwe aansluitingen zijn opgegeven. Met ingang va|n 1 Januari j.l. iwerd het maken van aansluitingen in eigen beheer genomen. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Vrijdag 23 Mei 1924, des namiddags 2 uur. (Slot). Op het adres van J. W. v. Oeveren, betreffende uitbreiding van de Noordel. los- en laadplaats aan het Sas, stellen B. en W. voor, overeenkomstig het bij gaand advies van de Commissie van Fa bricage, afwijzend te beschikken. Door den gemeente-bouwmeester wordt het uitbreiden van voormelde los- en laadplaats geraamd op ongeveer f 10.000, voor welk bedrag, in verband met de ongunstige situatie van bet aan te win nen terrein, een zeer poover resultaat zou worden verkregen. De heer de Broekert meent, naar aan leiding van het verzoek te mogen op- ;merken, het Sas eens flink ter hand te nemen, hetgeen niet in strijd zou Zijn met de belangen van de gemeente. Hij leest een fragment van een aan hem gerichten brief van de Coöp. „Zee land" voor, betrekking hebbend op deze aangelegenheid. De R. T. M. zal zich, naar spr. meent, in hoofdzaak richten naar Zijpe, waar de k>s- en laadplaatsen, benevens de ha ven vrijwel in orde zijn. Men zal voor meer bietenvervoer in 't belang handelen van de stad door 't Sas te verbeteren. Weih. Koopman wijst er op, dat reeds een aantal jaren geleden een plan is ont worpen het Sas te verbeteren, doch men schrok terug voor de verbazend hooge uitgaven. De heer Panny heeft toenmaals uitgerekend, dat alléén de beschoeiing f 20.000 zou kosten. Spr. meent voorts, dat maatschappijen (beetwortelsuikerfa- brieken) daar niet laden en lossen kunnen zonder wissel, waardoor groote stagna tie in de werkzaamheden ontstaat. De heer den Boer zou een commissie willen benoemen, die de zaak zal on derzoeken. Bij een; goede los- en laad plaats komt wellicht ook het vervoeren van grind over Zierikzee. Het verdient wel overweging, dat deze zaak eens grondig onderzocht wordt. Als B. en W. nu eens opdracht gegeven werd die zaak te onderzoeken, zou dat dan niet voldoende zijn, vraagt de tioorz. De heer de Broekert vreest, dat de zaak dan pp de lange baan geschoven zal worden. Het voorstel van B. en W., om afwij zend op 't voorstel-J. W. v. Oeveren te 'beschikken, wordt aangenomen en een commissie, bestaande uit de heeren Panny, de Broekert en den Boer, geko zen, welke deze zaak zullen ter hand nemen. In behandeling komt nu een schrijven van de Prov. Zeeuwsche Archaeol. com missie, met een bijbehoorend concept monumenten-verordening. De meerderheid van het college van B. en W. stelt voor om dit concept, ge wijzigd overeenkomstig het bijgaand ad vies van de commissie van fabricage vast te stellen. Weth- Timmerman, als minderheid van liet college van B. en W., keurt het niet goed, dat b.V. iemand, welke een huis met mooie trapgevel heeft en op zijn woning een verdieping wil bouwen, wordt verbaliseerd, wanneer hij dat plan tot uitvoer brengt. De voorzitter: lederen verbouw zal niet aan de commissie worden onder worpen. Er zal een staat worden opge maakt van de gebouwen met oude archi tectuur. Wanneer men die gebouwen wil veranderen, dan is er een verordening, welke dat tegen kan gaan. De heer Doeleman informeert, of de Raad nog eenige zeggingschap heeft over de op te makén lijst van merkwaardige gebouwen? De oi3iorziiter: Er wordt een lijst op gemaakt, waarop alle gebouwen komen, die uit een architectonisch oogpunt be houden dienen te worden. Deze lijst zal ter visie worden gelegd en ieder zal bij den raad in appèl kunnen komen. De heer Lunenberg acht het een ver blijdend teeken des tijds, dat de over heid voor de monumenten gaat zorgen. In de eerste helft der vorige eeuw heeft men veel opgeruimd wat nu nog dag aan dag betreurd wordt, dat 't verdwenen is. De heer u. d. Kwast is van oordeel, dat er ook 'n dergelijke verordening voor nieuwbouw moest zijn; hij wijst er op, faoe in 't begin van 't Vrije 't hoekje is be dorven en bovendien de gemeente-Ver ordening is overtreden nopens de weg- breedte. Dat is betrekkelijk waar, zegt de boorz., en hij wijst op art. 1 der Woningwet, op grond van welk artikel den bouw der 4 huizen aldaar is tegengehouden, totdat de premie in gevaar kwam, welke ver antwoordelijkheid B. en W. niet op zich wilden nemen. Na deze discussie wordt het voorstel van B. en W. om de gewijzigde concept- Monumenten-verordening vast te stellen, aangenomen. Tot iwijzigirig der begrootingen van 1923 en 1924 benoemt de voorzitter een oommissie, bestaande uit de heeren Doe leman, de Broekert en van Schelven. Tijdens dit onderzoek wlordt de Zit ting geschorst en heropend toen de com missie met haar taak gereed iwias. De rapporteur der commissie, de heer Doeleman, adviseert tot goedkeuring, w'aartoe conform wordt besloten. In de vacature van gedelegeerde in het bestuur der Ambachtsschool, ontstaan door het bedanken van den heer G. Bo- lier Gz. te Bruinisse, bevelen B. en W. aan de heeren J. J. van Dijk te Nieuwer- kerk en W. Rotscheid te Ouwerkerk. Na gehouden stemming blijkt de heer J. J. V. Dijk gekozen. De heer Rotscheid verkreeg 2 stemmen. Tot lid der Commissie, belast met het toezicht op 't Middelbaar Onderwlijs, be velen B. en W. aan de heeren ir. A. J. Heken en ipr. 'C. R E de Witt. Na gehouden stemming blijkt mr. de Witt gekozen te Zijn. Bij de rondvraag vestigt weth. Koopr man de aandacht van den raad op hel ingezonden stuk in de Nleuwebode aan zijn adres van het vroegere raadslid W. den Boer. Spr. noemt het stuk v. d. Boer ja- loersch en pedant. Hij kan niet bevroe den Wat den Boer bewogen heeft zoo'n vuil stuk vol onwaarheden en leugens te schrijven; het heeft hem in hooge mate verbaasd. Den Boer heeft zelf mede holpen gelden voor uitbreiding van het kerkhof te voteéren. Wat hij schrééf over dat „potje'.' is insinueerend. Spr. heeft nooit een cent in handen gehad; hij heeft alleen raadsbesluiten uit te voeren. Spr. wil hier wel zeggen, dat de gemeentekas door de dezen winter verkochte blokkeel en musterd aardig iw!at heeft ontvangen. De uzorzitter acht het niet wensche lijk hierover verder voort te gaan, maar hij fwtil wel zeggen dat de raad unaniem van oordeel is dat met het „potje" niet gedoeld kan Worden op eenige oneerlijk heid van den heer Koopman. Daarvan is geen sprake. Onder applaus van den raad zegt de uzorzitter verder, dat zeer geapprecieerd Iwbrdt het werk van deri beer Koopman, t.a.v. Van de plantsoenen, efccL De heer Panny vestigt de aandacht op d© maximumsne/heid van 15 K.M. in ver band mét de eenigen tijd geleden veelvul dig opgemaakte processen-verbaal. Het hééft spr. gehinderd, dat dit zoo plotse ling veranderd is. Óp een kwaden dag is men gaan veranderen. Des nachts is er gemeten en den volgenden morgen begon de controle. Deze manier van doen kan spr. niet goedkeuren; de maximum snelheid is bovendien te laag. In ver band met de onlangs aangenomen Motor en Rijwielwet 20U spr. de maximum snelheid wenschen te verhoogen op 20 K.M. De heer de Brzekert 2egt, dat de goeden het met de kw'aden moeten be- koopen en hij geeft zijnmedelid Panny toe, dat 15 K.M. maximum-snélheid te Weinig is, maar dat de politie hier nu eens flink optreedt, daarvoor brengt hij zé graag in het openbaar hulde.. De uzorzitter: De stopwatches Zijn door den raad ze]f aanbevolen. Met den Com missaris van politie hééft spr. deze zaak vroeger besproken en deze Was er be slist tegen. De commissaris meende dat hier ni©t hard gereden wordt, maar toen de chronometers er eenmaal waren, kon todh moeilijk een Waarschuwing voor afgaan Besloten wordt de nieuwe bepalingen in de Motor- en RijWielwet af te wachten. De heer Lunenberg wenscht in deze vergadering een wioord van hulde te richten tot wfeth. Koopman voor diens bemoeiingen inzake de verbetering en en verfraaiing van de- begraafplaats en het schoolplein voor de school in de Nieuwstraat. (Instemming). Hierop Wordt de vergadering gesloten. POST EN TELEGRAPHIE. De openstellingsuren van het telegraaf- telefoonstaticm te Schuddebeurs zijn met ingang van 1 Juni a.s. vastgesteld pp werkdagen 8 v.m.—9 n.m.; op Zon- en feestdagen 'geen dienst. PREDIKBEURTEN. Zondag 1 Juni. Këfkwërvé, 3 ure, ds. Mortier. Serooskerke. 9.30 ure, da. Mortier. Bargh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Protestanten bond. 9.30 ure, d3. de Roode in de gemeente kamer. fteoësse. 1Ö.3Ö ure, ds. Leendertz. NoorilweHe. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30, ds. Japchen (Orgelcoll.) en 7.30 ure, idem. Geref. Kerk. 10.30 en 8 are, dsl Goedhuijs. Ocd-Geref. Kerk. 10 30 en 3 ure, Leeskerk. Blkérzee. 10.30 riré, ds. J. Poort. Geref. Ketk. 10.30 en 3 are, Leeskerk. Brouwerabnven. 10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 8 ure, cand. K. v. d. Meulen van Garjjp. Zounemaire. 10.30 ure, ds.de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Noordgouwe, 10.30 ure, ds. v. Griethupsen. Drelschor^ 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 3 ure, dr. Helder. Nieuwerkerk. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 1Ö.S0, 3 en 6 ure, Leesdienst. Geref. Gem. 10, 3 en 6 ure, Leöskerk. Ooaterlaad. 1Ö.3Ó en 3 ure, dr. Weeda. Gèrëf. Kerk. 10.30 én 3, Leesdienst; 7 ure, ds. Veldkamp van A.-J.-Polder. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 tnfë, Leèsdiënèt. Sirjansland. 8 ure, ds. v. d. Griend. Brttlhfsse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, idem (DoopsbedGeref. Kerk. !0 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9 80, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, dé. Veldkamp. St.-FiHpslaad. 10.30. ure, ds. Daterna (Orgel collecte). Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Tboien. 10, ds. Datema en 2.30 ure. ds. Moerman. Geref. Kerk. 10 en 6 .ure, ds. Veld kamp van A.-J -Pelder. Geref. Geai. 10, 2.3Ö en 6 ure, Leeskerk. St.-fóa*rtensd[|k. 10.30, ds. Keiler (Doop) en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Voieemeer. 10.30, ds. Van Griet huizen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 are, de heer Jansen van Puttershoek. Scherpenlsse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. W. J. Keiler (Doopsbed.) Oud-Geref, Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavonlifo. 10.30, Leeskerk en 3 ure, dn. Moerman (Doopsbed.) Oud-Geref. Kerk. 10.30, 8 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Van Griethuizen (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VEIL' Het Duitsche kabinet heeft zijn ont slag ingediend. President Ebert heeft het ontslag Van het kabinet-Marx aan vaard en de ministers verzocht in functie te blijven tot 't nieuwe kabinet Is samen-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 4