ADVERTENTIE N. Johanna Jacobs «an den Hooien Md. Waterschap Poortvliet. Schouwing Coöperatieve Beetwortelsuiker- fahriek „Zeeland". SCHULDDELGING. belangstelling op te wekken en gaande te houden, doch' het valt niet te ont kennen, dat op ait gebied nog veel ge daan moet worden door de organisaties, alvorens gezegd kan worden, dat over het algemeen uit onze melkkoeien ge haald wordt, wat er in zit. En dit is vooral in de tegenwoordige tijdsom" standigheden, van een economisch stand punt bezien, van het grootste belang, nog daargelaten 't feit, dat goed uitmelken een van de voorwaarden is, die er toe bijdraagt, de uiers gezond te houden. Zijn wiji IWel ingelicht, schrijft de Te legraaf, dan wordt op 't oogenblik in het centrum des lands een groot op gezette campagne opgezet, om het sys teem van Reading, wat betreft zindelijke melkwinning, ontsmetting van melkgerei, toezicht op do gezondheid van het vee en het kundig en doelmatig melken op de boerderijen ingang te doen vinden. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Tfe Ankeveen, cand. C. M. Veenhuysen te Utrecht. Bedankt: Voor Dinteloord (toez.), G. Benes te Monster. Voor Utrecht, S. F- H. J. Berkelbach van der Sprenkel te Haarlem. Voor Zuid-Beijerland, J. Kat te Vlaardingen. Geref. Kerk. BeroepenTe Axel, Joh- H. Rietberg te Maassluis. Te Hoek bij Neuzen (Z.) en te Westmaas, cand. D. Bremmer Dz. te Gorincfaem. Te Onderdendam' (Gr.) cand. J. W. van Tol te Assen. Te Aal ten (Se pred.pl.), Dr. D. K. Wielenga Gz. te Baambrugge (Utr.) Geref. Gem. i Bedankt: Voor Benthuizen, A- de Blois te Vlaardingen. VAK ERENDE EN VER. De twee Belgische ministers, Theu- nis en Hymans hebben in Milaan een bespreking met Mussolini gehad. De mijnwerkersvereenigingen In het Ruhrgebied hebben eenparig de scheids- rechtelijke uitspraak tot het bijleggen van het arbeidersconflict verworpen, Het proces van baron Coppée is voor het hoï van Assiezen van Brabant te Brussel begonnen. Men verwacht dat de behandeling dezer zaak ongeveer 2 maanden duren zal. Baron Coppée ver toef, tijdens de behandeling van Zijn pro- Ces in een zieken-inrichtümg te Brussel, waar hij door twee gendarmen bewaakt wordt. Te Londen is bericht ontvangen, dat generaal Townshend, de bekende En- gelsche generaal, die in den grooten oorlog Koet-el-Amara zoo dapper tegen de Turken verdedigd heeft en daarna, nog in zijn krijgsgevangenschap, een groot vriend van hen is geworden, te Parijs overleden is. Colback, den Waalsohen student, die na afloop van het Groot-Nederlandsch Studentencongres te Leuven een moord aanslag pleegde op den Vlaam9chen stu dent Vallaeys, is door het collegium van curatoren der universiteit verzocht de hoogeschool te verlaten. Uit dezer dagen door het volkscom missariaat van financiën gepubliceerde statistische gegevens betreffende den loop der Russische bevolking in de jaren 1922 —1923 blijkt, naar de Dni meldt, dat het Verlies aan menschenlevens, dat de oorlog en de revolutie Rusland berokkend heb ben, 4,053,000 bedraagt, terwijl de hon gersnood den dood van 5,2 millioen men- sohen veroorzaakte. De Weer Masco, So en Yat Sen's persoonlijke vertegenwoordiger te Nöw1 York heeft volgens een draadloos N.T.A.- bericht uit Kanton een telegram ontvan gen, meldende dat Soen Yet Sen, wiens overlijden werd gemeld, na een paar dagen rust zijn werk heeft hervat. Wegens de weigering van de stad Dusseldort om voor de Franschen een kazerne te bouwen, hebben deze aldaar een groot aantal gebouwen in beslag ge nomen. Groote boschbranden woedden in Canada, in Noord-Alberta, Manitoba en Saskatchewan. Boasehen ter wlaarde van ettelijke millioenen dollars zijn ln de asch gelegd. Vele personen die op af gelegen plaatsen wonen, verkeeren in gevaar. Honderden mannen vechten tegen dé vlammen. t Een Exchange-telegram uit Honoloe- loe meldt dat de vulkaan Kilauea op het eiland Hawaï tot een hevige uitbarsting is gekomen. Enorme lavastroomen wor den uitgeworpen. De lava-asch bedekt een oppervlakte van 25 vierkante mijlen in den omtrek. Den 29sten Mei zal te NivellêS, een stadje in Belgisch Brabant (pl.m. 12.000 Inwoners) een uniek feest plaats vinden, de viering van 25 gouden bruiloften van inwoners dezer plaats. Er Iworden groote (officieeie) feestelijkheden op touw ge zet, om deze zeldizame gebeurtenis te vieren. Groote schade werd aangericht door een brand in de slachterijen der stad Chi cago. Meer dan duizend stuks vee kwa men in de vlammen om. Een aantal ge bouwen iwierd verwoest Het 300-jarig bestaan der eerste nederzetting van de Hugenoten in Ame rika is gevierd op het Stateneiland, tegen over de haven van New-York gelegen. Tweeduizend personen kvloonden de plech tigheid bij. De Nederlandsche gezant hield een aandachtig aangehoorde redevoering. Het Engelsche Lagerhuis heeft de tweede lezing aanvaard van de werkloos- headsvcrzekeringswet, welke de uitkeering aan werkloozen met 3 shilling per week verhoogt en kinderen van hun 14e jaar af onder de wet plaatst. De Vrijstaatsche regeering heeft den gemeenteraad van Dublin ontbonden en drie commissarissen benoemd om diens functie te vervullen, op grond dat deze niet behoorlijk werd uitgeoefend- In Noord-Italië werd Maandagnacht lom 2 uur een hevige aardbeving geconsta teerd- De bevolking, welke uit den slaap werd opgeschrikt, ijlde naar buiten en bracht den tteelen nacht in de open lucht door- Uit Sardinië wordt het optreden van enorme zwermen sprinkhanen gemeld- In de gemeente Terranova moest zelfs een trein stoppen- In verband met het plan om home rule aan Schotland te geven heeft de Engelsche régeering besLoten, een com missie in te stellen uit alle partijen, welke het voorstel zal onderzoeken, strek kende tot instelling van ondergeschikte parlementen voor Engeland, Schotland en Wales. Japan overweegt represaille-maat regelen tegen de Ver. Staten wegens de uitsluiting van Japanners. Volgens officieeie cijfers der vak verenigingen in het Rijn- en Ruhrgebied Zijn er thans 600,000 man zonder werk, tengevolge van het Conflict in de steen koolnijverheid in het Ruhrgebied. Beide partijen hebben hun geschil nader ver dedigd en toegelicht in afwachting van de beslissingen der regeering. Blijkens een officiëele statistiek be droeg het aantal malaria-lijders in Rus land op 7 Mei j-1. 5 millioen, waaronder ongeveer 500.000 personen behooren tot het spoorwegpersoneel. Uit een door de gouvernementeele af deeling voor de volksgezondheid te Toe- la ingesteld onderzoek is gebleken, dat onder de boerenbevolking van dat gou vernement de syphilis zich sterk uit breidt. Er zijn dorpen, waar 33 percent der bevolking door déze ziekte is aan getast. Te Moskou heeft, naar de Dni meldt, dezer dagen terecht gestaan de presi dent der gouvernementeele rechtbank te Woronezj, beschuldigd van moord op zijn secretaresse-typiste- Het vonnis luidde: 10 jaar cellulaire gevangenisstraf. De Dni meldt, dat in den loop van April aan 614 inwoners van Moskou het verder verblijf in de stad is ontzegd- In 229 gevallen was de reden hiervoor: on geoorloofde speculatie; in de overige ge vallen: opruiing tot staking. Een bericht uit Sebastopol maakt melding van ernstige overstroomingen in de Krim- Aloepka en gedeelten van Sebas topol en Jalta loopen ernstig gevaar, ter wijl groote schade dreigt te worden toe gebracht aan verschillende oude bouw werken en historische gedenkteekenen. Aan den ËgyptisChen prins Said Halim zijn' wegens Zijn losbandig leven te Parijs en Londen de prinselijke rech ten bij koninklijk decreet ontnomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Noodlottige aanrijding. Op den Leid- scihen straatweg, nabij den Haag, is Zon dag een beroepsrïjwielrenner bij een door hem medegereden wedstrijd gevallen, juist toen 2 auto's eikaar passeerden. De eene auto reed over rijwiel en renner heen, waardoor de laatste een schedel breuk bekwam, aan 'welke hij spoedig na 't ongeval overleed. Doodelijke val. De circa 40-jarige mon teur Kramer, sinds korten tijd te Ter- neuzen woonachtig, is bij het verrich- Jpn van werkzaamheden in een paal, doordat deze brak, gevallen en onder de paal terecht gekomen. De borstkas van den ongelukkige werd ingedrukt. Hij stierf korten tijd daarna. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. Turn-ongeluk. Te Muntendam is Zon dag overiedfen de 33-jarige H. H., die des avonds te voren als toeschouwer bij slingerbalspel den zwaren Ijzeren kogel tegen het hoofd had gekregen. Hij laat een vrouw met 5 kinderen achter. Een autobus gekanteld. Een der auto bussen van de firma Philips te Eindhoven, waarmede de meisjes die in de omstre ken wonen gewoonlijk na afloop van den arbeid naar huis worden gebracht is Zondagochtend op een pleziertocht naar Nijmegen omgevallen. Bij het maken van een bocht kantelde de auto, waarin be halve den chauffeur 22 meisjes, eenige heeren en twee kinderen gezeten wiaren. Nagenoeg alle inzittenden zijn er, naar aan de Crt. werd medegedeeld met lichte kneuzingen en verwondingen afgekomen; het ernstigst gewond is de afdeelmgsehef Wouters. Na het ongeval was spoedig de noodige hulp van den geneeskundigen dienst te Nijmegen ter plaatse. Allen wer den onmiddellijk verbonden en vervolgens per trein naar Eindhoven gebracht. Verdronken. Zondagmiddag voer een roeibootje van den Amstel te Amsterdam de Stadhouderskade op. Het bootje werd geroeid door. een 23-jarig jongmensch, ze kere G. uit Utrecht; een meisje had ach ter in de boot plaats genomen. Juist toen het vaartuig de bocht omging werd het water van den Amstel in beroering ge bracht door een groote stoomboot. Daar het roeibootje slechts een paar cM. boord had, sloeg het water naar binnen en bracht het tot zinken. Beide inzittenden geraakten te water. Dit iw'erd opgemerkt door eenige Voorbijgangers op de Stad houderskade en een hunner begaf zich te water. Hij slaagde er in het meiéje te redden. De jonge man echter is yer- dronken. Zijn lijk is later opgehaald. Onweer. Zondagnacht sloeg He blik sem in de boerenschuur van den land bouwer van N. N., onder Ouden Molen (N.-Br.). De 9Chuur brandde tot den grond af. Het vee werd gered. Te Bokhoven is Dinsdagochtend bij een kort doch hevig onweer de bliksem geslagen in de boerderij van J. B. De gehieele boerderij, huis en stallen, is in asch gelegd. Eenige varkens en kippen zijn in de vlammen omgekomen. Tijdens hevig onweer is Dinsdag nacht de bliksem geslagen in de boer derij van H. v. Tuyl te Giffe. Alles werd een prooi der vlammen. In de polders zijn enkele dieren door den bliksem ge troffen, ook eenige boomen moesten het ontgelden. Te Nieuwe-Pekela zijn door een windhoos 2 huizén verw(oest. i Bij 't zwemmen verdronken. De 19- j arige Klaas V. te Meppel is bij het zwemmen in de HoogeveenscJhe Vaart ver dronken. -jfi> TELEGRAMMEN. AMSTERDAM (V.-D.) Uit Apeldoorn wordt gemeld, dat de Kon. Familie voor nemens is in het laatst van Juni een reis 'naar Noorwegen Ie maken. Het verblijf' aldaar zou vijf weken duren. De voor- loopige datum van het vertrek is op 20 Juni vastgesteld. BERLIJN (V.D.) Uit Hawaii wordt ge meld, aat de uitbarsting van den vulkaan Kilaulea steeds grooter omvang aanneemt De 'bewoners der dorpen vluchten naar de kuststeden. Groote landstreken zijn reeds: verwoest. (Hawaii of Sand'wich-eiianden ligt ln 't midden van de Stille Zuidzee en be-' hoort tot de Ver. Staten). AMSTERDAM (V.-D.) Naar wij verne men, heeft de algemeene R.-K. werkge versvereniging een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin uiteen gezet wordt, dat de werkgeversvereniging het onder de huidige omstandigheden niet in het Nederlandsch belang acht, dat het wets voorstel No- 299, betreffende toekenning van kasyoorschotten aan de Kon. Holl. Lloyd, wordt aangenomen. DEN HAAG- Eerste Kamer. Inge komen was -een schrijven van minister van Karnebeek, dat hij wegens accute keelontsteking niet in de Kamer aanwe zig kan zijn. Besloten werd toch de be-- grooting van Buitenl. Zaken te behande len. De heer Anema huldigt de nagedach tenis van Staatsraad Struijcken 'en be pleit het sluiten van arbitrale verdragen met Staten, waarmede wij geen obliga toire rchtspraak hebben aanvaard. Vooi' beperking der bewapeningen acht hij noo- dig een algemeen waarborgverdrag tegen aanvalsoorlogen, welk verdrag alle landen zouden moeten onaerteekenen. De heer van Kol betoogt de onmisbaar heid van den Volkenbond, waarmede de zelfstandigheidspolitiek en strijd s. De heer van Embden bestrijdt 't beleid van minister van Karnebeek, die de mili taire factoren steeds versterkt, en dringt aan op het sluiten van arbitrageverdra gen als aanvulling van het Volkenbonds- instituut. Tweede Kamer. Bij den aanvang van de zitting wordt gestemd over de amendementen en sub-amendementen van de motor- en rijwiellwiet. Het amende ment van Sasse van IJsselt wordt aan genomen met 4430 stemmen, nadat deze gesub-amendeerd is door aan het eerste Vijfde en zesde sub-amendement-Van Schaik. De andere sub-amendementen en het sub-amendement van Voorst tot Voorst, wordt verworpen. ,Het wetsontw'erp zal in tweede lezing 'worden behandeld. De wijziging der Merkenw'et wordt z. h. s. aangenomen. Tegen het wetsontwerp tot wijziging van het wjetboek van straf recht met betrekking tot de uitlokking, hebben de heer Kleerekooper, Mevr. Bak kerNort en de heer Dresselhuijs be zwaar tegen de strafbaarstelling van mis lukte uitlokking, omdat de noodzakelijk heid daarvan niet kan worden aange toond. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid, der redactie), Copy wordt niet terug ff enonden. Mijnheer dè Redaoteur Beleefd vraag ik een plaatsje in uw blad voor de volgende regelen. Het zal u niet bevreemden als onder- geteekende verklaart, dat hij na zijn uittreden uit den gemeenteraad, niet op eens zijn oog gesloten heeft, voor het geen zooai in Zierikzee omgaat, speciaal de zaken, waarvan hij aan de behartiging eenige Jaren heeft deelgenomen. Die za ken gaan gewoon voort en inzonderheid wethouder Koopman, de man van het plantsoen, is rusteloos in de weer om te rooien, aan te leggen en te planlten. We veronderstellen, hij doet het om de aantrekkelijkheid van onze stad te 'be vorderen. Het mag gezegd op dat terrein ziet deze wethouder niet op een kleinig heid; de burgers van Zierikzee moeten dat maar niet precies weten, het doel is goed, de stad moet aantrekkelijk ge maakt worden. Dat de heer Koopman echter eenzijdig werkt en ook zaken doet die te betreuren zijn, meen ik M. de R., dat het niet ongepast is, die in het licht te stellen. Te eener zijde heb ik het oog op onze begraafplaats met zijn reu- zeniepen, dat, voor de bijl van dhr. Koop man er aangelegd was, een monumen taal, indrukwekkend stuk oudheid iwfes waar de eclhte stemming eener stille rust plaats der dooden u tegenruischte. Het grootsche van die plaats is verdwenen en wie nu iwiandelt over h'et dijkpad van den Zeikepolder wordt 'wiel aangetrok ken door een open terrein met het wit van schelppaden, doch dat vormt alleen een contrast van hetgeen geweest is, en daarom een werk dat te betreuren valt. Natuurlijk moet men ook rekening- houden met de opbrengst der boomen voor de gemeentekas. Hoe dat echter gaat is mij niet duidelijk; ben ik goed inge licht dan is dat een potje apart voor den heer Koopman annex den gemeente-bouw meester, afgezonderd voor willekeurige doeleinden en dan buiten B. en W. en fabricage om. Maar M. de R., al is het niet zoo dui delijk. hoe die uitgaven geregeld worden, het komt alles ten goede aan onze stad, doch zooals ik mij in het begin uitdrukte, de heer Koopman is daarin eenzijdig. Om dat te bewijzen vraag ik M. de R., nog eenige ruimte en tevens om den raad enkele noodige verbeteringen onder het oog te brengen. Ga zult u herinneren, hoe ten vorigen jare een kleine som ge vraagd werd uit de gemeentekas voor verharding van een onberijdbaren weg en hoe zulks met kracht werd tegenge staan door wethouaer Koopman, dan overzien de uitgaven in andere richting, zult ge toegeven dat ik reden heb om hem van eenzijdigheid ja een beetje on redelijkheid te betichten. Wie onze grachtwegen be Wandelt zal in het oog vallen dat deze in een döel- treffenden staat zijn gebracht, 'doch waar van nog een gedeelte n.l. van de Zuid- wellebrug tot de W'estbrug in een toe stand verkeeren die dringend verbete ring eischt. Nu hec ik vernomen, dat. andermaal een poging wordt aangewend door aan gelanden van den Krengeweg, om uit de gemeentekas 1/3 gedeelte Van de aan- legkosten tot verharding van dien vaak onberijdbaren weg te verkrijgen; dit zou zeker te meer aanleiding kunnen geven dat de Raad besloot ook het genoemde deel graChtweg te verharden om aanslui ting te verkrijgen en de goedwillige land bouwers aldaar uit te lokken om ook de grind voor den grachtweg gratis te ver voeren. Ik heb goeden moed dat de requestranten in hun billijken eisch niet teleurgesteld zullen worden, waardoor de nieuwe raadsleden blijk zullen geven dat zij ook de belangen van de landbouwers behartigen. Hoogachtend, W. DEN BOER, Oud-Raads-fabriéagelid van Zierikzee. MAMTBERICMTm ROTTERDAM, 19 Mei- Binnenl. jjranen en peulvruchten. Tarwe met ruim aan bod. Nadat begin markt enkele puike partijtjes tot lager prijs waren uitgezocht, moest overigens belangrijk lager worden afgegeven en was niet alles te nrmen, f 13,75—f 14,10, uitgezochte partijtjes er boven betaald, afwijkende van f 12,75 f 13,25. Rogge lager, f9,50 tot f 10,50. Gerst, Chevalier f 13 tot f 13,75- Haver flauw, onveranderd, f 9,50 tot f 10,60. Klei ne erwten flauw gestemd, f 19 tot f22.50; Kroon dito f18 tot f21,50, Schokker-erw ten belangrijk lager en niet geheel te plaatsen, naar kwaliteit van f15 tot f21. Bruine boonen. Puike f30 tot f32, ove rigens bijna niet te verkoopen. Alles per Ï00 K.G. 20 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 273 paarden, 3 veulens, 1473 magere runderen, 706 vette rundëren, 408 vette kalveren, 968 nuchtere kalveren, 201 biggen, 14 bokken of geiten, 43 overloo- pers. Prijzen per 1/2 kilo: Koeien 40 van 5O/521/0 ct. tot 57V2/6O ct.; ossen 50 van 54/55 ct. tot 60/61 ct.; stieren 96 van 49—52 ct.; kalveren 421/2/50 van 60—75 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 350—400/500, stieren f170—f580, paarden f250—400, slachtpaarden flOO— 145, 'hitten f130—300, veulens f 100—160, fok nuchtere kalveren f 20—40, slacht nuchtere kalveren f 12—f 17, kalfkoeien f 385—490, pinken f150—220, vaarzenf250 —325, biggen f8—15, biggen per week f 1,50—2, overloopers f 18—34. 20 Mei. N.V. Rotterd. Cons.-Veiling 'Weenaplein. Aanvoer 225.000 stuks. K'p- peneieren f 5,50—f 7, eendeneieren f 5,75— f 6,25, ganzeneieren f 12f 14, kalkoen- eieifen f 8—f 10. 1 1 if Tjjd tm Hoogwater em tu Laagwater Ovei de maand Mei. Hoogwater: Laagwater: D. 22 v.m. 5,68 n.m. 5,32 v.m.10,29 n.m. 11,02 V. 23 5,56 6,17 11,23 11,55 Z. 24 6,47 7,08 0,26 Z. 25 7,41 8,— 0,58 1,35 M. 26 S,44 9,05 2,05 2.44 D. 27 9,56 10,17 3,13 3,56 W. 28 11,09 11,30 4,22 5,03 Tijd van H.W. te Dordreoht 3,15 nar later, L.W5.30 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Mei. Hoogste barometerstand 769.1 te Wis- by; laagste barometerstand 749-5 te Black- sod en Valentia. Verwacht tot den avond van 22 Mei: zwakke tot matige, zuidoostelijke tot zuid westelijke 'wind, meest half bewolkt tot zwaar bew|olkt, waarschijnlijk enkele re gen of onweersbuien, wfairm. Fietsers licht op: Van 20—21 Mei van 9-25 n.m'.—4.26 Vital VERBETERING. In de Maandag door den heer J. W. GUDDE geplaatste advertentie stond Wagenkleedjes, dit moest zijn Wiegen- kleedjes. Dn Dirbotbdr. H. T. VAN NIEUWENHÜIJZEN— Van Poortvlibt en L. J. VAN NIEUWENHÜIJZEN, geven kennis van de geboorte hunner Doohter OBER TR UIDA, ADRIAN ADAVID A, St.-Philipsland, Broederehof, 20 Mel. GETROUWD: J. 8EBIER Lz. en B. SCHIETTEKATTE Ad., die, mede namen» wederzydache Familie, hartelijk dank zeggen voor do velo blijken van belangstelling, t)(j hun huwelijk ondervonden. Souüddbbbürs, 16 Mei 1924.. Zoo de Heere wil en z(j leven, J hopen myn geliefde Grootouders, BARTEL DE GLOPPER en J WILHELMINA DE BOER, op 24 Mel a a., hunne 46-jarige a Echtvereeniging te herdenken. J J Ellimebt, Mei 1924. TËun^lófndoclitertje, -WtCHELHINA. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenooté en zorgzame Moeder, in den ouderdom van 46 jaar en ruim 3 maanden. Zwaar valt ons dithytftliea. Enkhuizen. JOH.B DE WAAL Tz. Middclharnie. TH.s DE WAAL. M. DE WAAL. L. DE WAAL. Enkhuizen. N. DE WAAL. Enkhuizbn, 18 Mei 1924. Den 18 Mei overieed in bet Ziekenhuis te Rotterdamonze waarde Zwager,] MARINDS J. NBJLIS8E, in den ouderdom van ruim 57 jaar. Drbischor. JAC. KIP. JAC. KIP—Blom. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen harte- lijken dank voor de vele blyken van belangstelling, op 17 dezer ontvangen. JOH.b GAANDEB8E. J. J. GAANDEBSE-DK Kortb en Kinderen. V Voor de zeer vele bljjken van deelneming, ondervonden b^j het over lijden van onzen geliefden Man en Vader JACOB JACOBUS KAMHOOT, betuigen w(j onzen hartalljken dank. Odd-Vossbmbbr, 21 Mei 1924 Uit aller naam, Wed. N. A. KAMHOOT—Dbübloo. op Waterleidingen, Heulen en Heuldammen, op Maandag 2 Juni 1924. Het Bestuur, GEUZE, Dijkgraaf. DRONKER8, Ontv. Oliffler. Algemeene" Vergadering rau leden, op Maandag 2 Juni 1924, des namiddag» halfeen, ln het „Schuttershof' te Goes. Dltlotlng van een-honderd Obligation van f 1000,— der stedelijke gevestigde schuld. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlisaingen maken bekend: dat zy voornemens zijn om ingevolge het plar, houdende nadere bepalingen aangaande de aflossing van de stedelijke gevestigde schuld der stad Vlissingtn, vastgesteld 23 December 1846, goed gekeurd bij Koninklijk beilult van 15 Augustus 1847, no. 74, op Woensdag den 28en Mei aanstaande, des na middags te 2 uur, over te gaan tot het uitloten van een-honderd Obligation van f 1000,—. Deze uitloting zal plaats hebban in het openbaar, in de Raadzaal van i et Gemeentehui».

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2