Zierikzeeschs nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende by de van Vrjjdttg 16 Mei 1924, no. 11082. BINNENLAND. De Wester-Sclielde. Naar wij nader vernemen, is de over- eenkomst betreffende ihet beloodsen van de Wester-Schelde, aangegaan voor een tijd van 18 maanden. De autobus op langen afstand. Naar de „Tel." verneemt, zijn bespre- 1 kingen gaande inzake de oprichting van een financiëel krachtig concern, dat zich tot doel stelt het exploiteeren van auto- buslijnen, niet tusschen kleinere plaat- sen, maar op grooferen afstand, aanvan- j kelijk tusschen de hoofdplaatsen van Ne derland. De bedoeling zit voor, de passa- giers in uiterst moderne autobussen te vervoeren tegen tarieven, welke lager zijn dan die der spoorwegmaatschappijen. De Rjjjwielbelasting. De Tweede Kamer heeft het gewijzigde ontwerp-Rijwielbelasting aangenomen met 64—15 stemmen. Deze wet komt automatisch op 1 Jan. 1930 te vervallen. De Minister van Financiën deelde bij de debatten mede, dat de wet in werking treedt, zoodra ze is aangenomen. Men zal dus van dien datum tot 31 Dec. e.k. belasting hebben te betalen als voor een vol jaar. De Vleeschkeuringswet. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: Is het zijne excellentie bekend, dat door de bepaling in de Vleeschkeuringswet, dat er zijn moeten centralie slachtplaatsen voor noodslaehtingen, het veel voorkomt, dat veehouders groote schade lijden, om dat het op veel plaatsen voorkomt, dat de koudslachters de dieren eerst ophan gen en laten keuren, alvorens ze te wil len koopen, waardoor de eigenaars eenigs- zins aan die slachters verplichtingen hebben? Is zijne excellentie bereid te bevorderen dat voor de kleine plaatsen die centrale slachtplaatsen kunnen worden opgeheven, opdat alsdan de eigenaar thuis kan laten slachten en keuren, wat een voordeel is voor: I. de gemeente, die dan geen onkosten heeft aan centrale slachtplaatsen; II. de eigenaars van de dieren, omdat zij dan in den handel vrijer staan; III- de bevolking der kleine plaatsen, wier centrale slachtplaats thans, om finan- ciëele redenen, in een naburig dorp of plaats is en alsdan weer gemakkelijker goedkoop vleesdh kan krijgen? De autobus. „Het Volk" bericht, dat er zich in De cember een onderneming gevormd heeft, die over een groot kapitaal beschikt en het plan had, om in Den Haag, in plaats van de bestaande autobussen ruime mo derne wagens te laten loopen. Men kon echter van de betrokken autoriteiten geen voldoende garantie krijgen, die het voort bestaan van een belangrijke onderneming verzekeren zouden. Daarom werden de plannen gewijzigd en kwam men op het denkbeeld, om tusschen Amsterdam en Den Haag een autobus-onderneming te openen, die het publiek voor f 1,50 in anderhalf uur van de eene stad naar de andere zou brengen. Later breidden de plannen zich uit en wilde men eveneens 't traject Amsterdam-Amersfoort-'-Utredhl in exploitatie nemen. Is het blad wel ingelicht, dan is de oorspronkelijke combinatie met een Duit' sche bank uiteengegaan, doch hebben zich voldoende kapitaalkrachtige personen ver bonden om met Engelsche bussen de ver schillende verbindingen dn exploitatie te nemen. Deze bussen zouden volgens de laatste vindingen op dit gebied zijn gebouwd. Er is in eiken wagen ruimte voor 32 per sonen. Door een glazen tusschenschot zijn twee afdeelingen gevormd, waarvan één het rookcompartiment vormt. Het zal nog wel eenigen tijd duren, voor de verbinding definitief geopend zal worden. Tweede Ksmor. Vervolg zitting van Woensdag. De beraadslaging over het ontwerp tot hefting van een belasting op rijwielen wordt voortgezet. De heer van Rappard oppert 't denk beeld om de belasting met 1 Januari 1930 te doen vervallen. Dit wordt door den minister onaan nemelijk geacht. De heer Marchant wijzigt daarop zijn amendement, dat door de regeering wordt overgenomen. Het wetsontwerp wordt aangenomen niet 64 tegen 15 steninïen. Bij de suppletoire begrooting voor de artillerie-inrichtingen bepleit dhr. Hiem- stra instelling van een commissie voor de personeele zaken. Spr. bestrijdt de poging der commissie van onderzoek om de arbeidsvoorwaarden te verslechteren, teneinde het bedrijf konkurrenzfahig te maken. De heer v. d. Voort van Zijp bepleit afschaffing van de rijwiel-reparatie-afdee- ling te Delft en krachtige reorganisatie door vereenvoudiging in de leiding, toe zicht en administratie. De heer Tilanus bepleit ontslag Van ad ministratief personeel; hij verzet zich tegen de overbrenging der constructie werkplaatsen naar de Hembrug. De Minister van oorlog beantwoordt de sprekers- De artillerie-inrichtingen moeten voor den oorlogstijd personeel hebben om het bedrijf in particuliere fabrieken 1 te kunnen onderbrengen en voortzetten. De nota van den directeur is uitgebracht op verzoek van spreker. Overbrenging- der constructieplaatsen naar de Hem- brug na sterke inperking is in ernstige 1 overweging. Veel zal worden overgela ten aan 't particulier initiatief- De Minister 'heeft geen prinoipiëel be zwaar tegen een sub-commissie voor ge organiseerd overleg, speciaal voor het artilleriebedrijf. Het wetsontwerp wordt aangenomen z. h. s. 11 i'-ij-j.-j'ijnjm Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Bij de uitgevers D. v. Sijn Zonen te Rotterdam is een brochure verschenen, getiteld Nationale Ontwape ning of V olksuerdelging"Het is de rede door prof. dr. D. van Embden gehouden bij de algemeen© beschouwingen over de Staatsbegrooting op -23 April 1924 in de Eerste Kamer der Staten-Generaal. STAVENISSE. Dezer dagen hebben zich alihder verscheidene nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer onder het rundvee voorgedaan. ST.-ANN ALAND. Van dè Volksbibli otheek alhier is dezen winter gebruik gemaakt door 135 personen, aan wie totaal 1621 boeken ter lezing zijn gegeven. Bij het uitreiken ervan ging het steeds ordelijk toe. Dit had 19 maal plaats, op Zaterdagmiddag van half 2 tot 4 ure. Aan leesgeld is ontvangen f 27,20. Een veel grootere som zal echter noodig zijn om de oude boeken wat op te knappen en nieuwe, waaraan groote behoefte be staat, aan te koopen. ST.-MAARTENSDIJK. Door den ge meente-veldwachter J- van Nieuwenbuijze tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag uit die functie gevraagd. OUD-VOSSEMEER. Woensdag verga derden ingelanden van 't waterschap Oud- Vossemeer. De gewone behandeling van de rekeningen en begrootingen der ver schillende polders had plaats en overeen komstig de desbetreffende voorstellen van het bestuur werden deze goedgekeurd en vastgesteld. Het dijkgeschot werd be paalt als volgt per H.A.: Slabbecoorn 41,50; Oud-Kijkuit f27,50; Leguit f36,50; V,ogelsang f38,50; Hikke f28; Kerke f27; Oud-Vossemeer f 27't Gemeeneland f 7,50 en voor de vroonen f 12,50- Aan de beurt van aftreding op 1 Aug. a.s. als gezwo ren is de heer L. M. Friderichs; op de aanbevelingslijst zijn gepaatst de heeren L. M. Friderichs, C. D. Ampt M.Jz. en K. J. Hanse. - Voor de betrekking van gemeente veldwachter hebben zich 50 sollicitanten aangemeld. De olectrlücatle van de middengroep. De Commissaris der Koningin heeft de commissie geïnstalleerd, wier taak het zal zijn plannen te overwegen voor de electrificatie van de middengroep der provincie, omvattende de eilanden Noord- Beveland, Zuid-Beveland en Walcheren, in de eerste plaats het onderzoek of voldoende afneming kan worden gega randeerd, dat tot electrificatie kan wor den overgegaan. De commissie heeft na de installatie uit haar midden tot voor zitter gekozen de heer Jac. Welleman en tot secretaris den heer J. I. van Balle- gooijen de Jong. Zeeuwsohe Kamer van Koophandel. Heden vergadert de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche eilanden, behalve de vaststelling der kiezerslijsten en van het jaarverslag over 1923 komt o. a. aan de orde een verzoek van de Nederl. Landbouw-Handelskamer om haar door een bijdrage in staat te stellen haar werk in het belang van den handel in landbouwproducten en produc tiemiddelen voort te zetten. Gelet mede op de meermalen door de Kamer in dergelijke gevallen kenbaar gemaakte meening, kan het bureau geen termen vinden aan het verzoek te voldoen. Waar de regeering voorstelt thans weer ruim f600.000 als renteloos voorschot beschik baar te stellen voor de Coöperatieve Han- delskamer en dan ook nog in 18 jaar- lijksche termijnen het regeeringscrediet ad f2.300.000 zal moeten worden afge lost, en gezien het adres door de Kamer in December gezonden om den rijkssteun zoo spoedig mogelijk te doen ophouden en te trachten zoo spoedig mogelijk van het verleende crediet terug te krijgen wat nog mogelijk is, acht het bureau het zeer gewenscht er bij de Tweede Kamer ernstig op aan te dringen het ontwerp niet aan te nemen. Het bureau meent, dat het in het algemeen belang gewenscht is, zij het ook met verlies zoo spoedig mogelijk een einde te maken aan de relaties tusschen Staat en Handelskamer. Het bureau stelt voor een desbetreffend schrijven tot de Tweede Kamer te rich ten. De commissie voor de wettelijke bepalingen is het in haar geheel eens met de beschouwingen van haar medelid, den heer Jeronimus, die nog eens uitvoerig uiteenzet, dat het wetsontwerp onaan nemelijk is, dat het dient te worden ingetrokken en het crediet aan de Han delskamer beëindigd, met onmiddellijke invordering daarvan, liquidatie van die instelling in het algemeen belang, al is 't misschien mogelijk, dat de staat daar van eenig nadeel zal ondervinden. Naar aanleiding van vragen Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid over wijziging der Handelsregister wet en gezien de meermalen zoowel in als buiten de Kamer uitgesproken wen- schen om de bijdragen voor het Handels register te verminderen, stelt het bureau voor te verzoeken, zoowel de jaarlijksche stortingen als de eerste inschrijvingssom met 20 pCt. te verminderen. Voor de Kanier zal dat per jaar ongeveer f2200 minder beteekenen uit de jaarlijksche bij dragen en slechts enkele guldens rente van minder belegde eerste inschrijvings- kosten. De commissie voor 't Handels register meent, dat wellicht 25 pCt. ver laging mogelijk is. Ook meent zij, dat de schijn niet gewekt moet worden, dat men de verlaging alleen voorstelt ter wille van de publieke opinie, doch naar het oordeel der commissie, mag de Ka mer wel doen uitkomen, dat het h. i. niet gewenscht is de lasten hooger te doen zijn, dan strikt noodzakelijk is. Het bu reau heeft veiligheidshalve voorgesteld 20 pCt., er blijft dan een behoorlijk be drag voor onvoorzien beschikbaar, wil echter de Kamer 25 pCt. vragen, dan zal het bureau zich met een dergelijk voorstel ook vereenigeq. Indertijd werd aangehouden een voor stel van het bureau om toe te treden als lid tot de Vereeniging van Kamers van Koophandel. Daar het bureau het verkeerd zou vinden, dat de Kamer bui ten de vereeniging blijft staan, waardoor alle kans op onderlinge bespreking met andere Kamers voor haar verkeken is, stelt het nog steeds voor tot aansluiting te besluiten. RECHTZAKEN. De 45-jarige lompenkoopman J. M. te Heerlen, stond voor de rechtbank te Maastricht terecht terzake van vrijheids- berooving van zijn 9-jarig dtochtertje- De buren hadden de politie erop attent gemaakt, dat bekl., die 7 kinderen heeft, met zijn vrouw den boer op ging en dan genoemd kind aan een ketting vastbond, gesloten met een sterk slot en aan een haak in den muur vastgemaakt. Toen de politie kwam kijken, vond zij het kind inderdaad aan den muur vastgebon den. Bekl. verdedigde zich door te zeggen, dat (het kind anders wegliep. Het O. M. eisdhte wegens vrijheidsberooving drie maanden gevangenisstraf. VERKOOPINGEN, ENZ. SCHARENDIJKE, 14 Mei. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zie- rikzee en ten verzoeke van den heer J. de Jonge Bz., werden alhier heden in het openbaar verkocht: Koeien voor f3 f395, f364, f371; vaars voor f98; stiertje voor f92. ONDERWIN Bij het te Rotterdam gehouden examen voor schipper bij de binnenvaart van het onderwijsfonds voor de binnenvaart, is o- m. geslaagd voor de vaart door Neder land: stoom-, motor- en sleepvaart: H. J. Odems, te Den Bosch; W. Reedijk te 's-Gravendeel, P. C. Marioo te Tholen. Voor 't diploma kraamVerpleging slaag de dezer dagen o. a. mej. J. J. Bijlo, ver pleegster in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam, geb. te Dreischor. THOLEN. De heer van Overbeeke, hoofd der le O. L. S. alhier, komt als (No- 1 voor op de voordracht voor hoofd der O. L. S. te Haastrecht. De heer Schot, onderwijzer alhier, komt voor op de voordracht voor onder wijzer aan de Ambachtsschool te En schedé. POST EN TELEGRAPHIE. Het gevoelen werd uitgesproken, dat het technisch personeel beneden den rang van opzichter beter dient bezoldigd te worden. Eenige leden brachten meer in het bij zonder de belangen der kantoorhouders ter sprake. Ter verbetering van de positie dezer beambten achtten de hier aan het woord zijnde leden vervulling van ver schillende wenschen noodig. Inkrimping van het aantal inspectiën, Het plan bestaat het aantal inspectiën der posterijen en telegrafie, thans elf be dragende, tot vijf terug te brengen. Begrooting voor 1924. Aan het voorloopig verdag der Eerste Kamer is het volgende ontleend: Onderscheidene leden achtten eene ern stige critiek noodzakelijk op de achtereen volgende benoemingen tot het ambt van directeur-generaal Vele leden waren van gevoelen, dat, evenals bij de spoorwegen, ook voor de zen tak van dienst de tarieven te hoog zijn. Verbetering van de exploitatie-inkom sten ware naar de meening van sommige leden te bereiken door meer lichtingeo der brievenbussen; door meer gelegen heid te geven tot verzending van brieven, ook op Zondagen, desnoods tegen verhop- ging van het tarief; door in meer treinen postrijtuigen te doen loopen; door het verschaffen van betere gelegenheid om des Zondags te telegrafeeren. Tegen uit breiding van den post- en telegraafdienst op den Zondag kwamen evenwel ande ren op. Algemeen wenschte men uiting te geven aan zijne ergernis en ontstemming over den gang van zaken bij den postchèque- en girodienst. Men was van oordeel, dat de toestand van dien dienst nog zeer veel te wenschen overlaat en wilde dit den minister onder de oogen brengen. Enkele leden betoogden de wensche- lijkheid, den geheelen postchèque- girodienst op te heffen. Vele andere leden stelden grooten prijs op de spoedige heropening van den post- girodienst, waarin de groote banken op verre na niet zoo goed kunnen voorzien als de post. Eenige leden klaagden over het feit, dat er bij dit dienstvak te veel hooger personeel is. Als oorzaak beschouwden zij het te weinig gehoor geven aan het geen de bonden voor middelbaar en lager personeel aangaande den dienst te berde brengen. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Mei. Korkwerve. 3 ure, ds. v. Griethuysen. Serooskerke. 3 ure, ds. Poort: Bnrffb. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renetse. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordwei!©. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30, ds. Japchen en 3 ui_, idem (Bed. H. Doop). Geref. Kerk. 10.30 en 3 nre, ds. Goedhuys. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en ure, Leeskerk. BIkerzee. 10.30 ure, ds. J. Poort. Geref, Kerk. 10.30 en 3 ure, oand. v. Tol uit Assen. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Zonnemalro. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Noordsoawe, 10.80 ure, ds. v. Griethujjsen (Doopsbed.) Dra.'echor. 3 ure, ds. de Leur, Oawerkerk. 10.30 ure, ds. de Roode. Nleawerkerk. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. v. d. Ende van Kamperland. Geref. Gem. 10, 3 en 6 ure, Leesdienst. Oosterland. 10.30, ds. Waardenburg van Bruinisse en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30, B en 7 ure, ds. Staal van Colijnsplaat. Geref. Gem. 10,30, 3 en 6 80 ure, de heer Romgn. Sirjanaland. 3 ure, ds. de Roode. Brnlnlsse. 9.30. Leeskerk en 2 ure, ds- Waardenburg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure» ds^ Hoek van Zonnemaire. Geref. Gem. 9.30» 2 en 5.30 are, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10» 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Veldkamp. St.-Flltpsland. 3 ure, ds. Moerman. Oud- Geref. Kerk. 10, ds. Boone, 3 idem (Doop) i 6.30 ure, idem. Tbolen. 10, ds. Datema (H. Av.) en 2.30 ure, ds. Van Griethugzen. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. 9t.-Maarten8di|k. 10.30, ds. Verschoor (Bed. H. A.) en 3 ure. Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Ond-Vosiemeer. 10.30, ds. Van Griet hugzen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, cand. Wilrth te Santpoort. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scberpenliae. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 i 6.30 ure, Leeskerk- Stavenlsse. 10.30, ds. Moerman en 8 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Keiler en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. heerscht een geweldige terreur tegen de werkwilligen. Er heeft een hevige aardbeving plaats gehad in de streek van Erzeroem- Ver schillende dorpen zijn verwoest. Tot dus ver zijn er 80 slachtoffers vermeld. Algemeen wordt in de Ver. Staten verwacht, dat de uitsluitingswet voor Ja panners in den huidigen vorm in beide huizen zal worden aangenomen en Coó- lidge ter onderteekening worden aange boden. In diplomatieke politieke krin gen te Washington is men zeer gespannen door de ernst van den toestand. Alge meen is men van meening, dat Coolidge geen keus heeft dan de wet te ondertee kenen. De Engelsche regeering heeft zich bereid verklaard een commissie te be- noemen om te onderzoeken in hoeverre aan Engeland, Schotland en Wales een 1 zekere mate van zelfbestuur kan wor- 1 den verleend. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Snel recht. De landbouwer A. M. te Vlodrop heeft een inbreker, die in zijn woning was binnengedrongen, met een jachtgeweer doodgeschoten. De op het lijk gevonden papieren toonden aan, dat de man een Duitscher was uit M. Glad- bach. Hij was 22 jaar oud. De maréchaus- sée heeft het lijk in beslag genomen. Het parket uit Roermond heeft een onder zoek in loco ingesteld. Vechtpartij. Te Anna-PauLowna heeft onder de keetwerkers, die werkzaam zijn aan de Zuiderzeewerken, een vreeselijke vechtpartij plaats gehad, waarbij een 7- tal personen zeer ernstig zijn gewond. Een 52-jarige arbeider is met een zwaar FAN HEINDE EN YE5L - Te Gelsenkiirchen (D.) heeft een poli tiebeambte zijn vrouw, zijn schoonvader en schoonmoeder met schoten zoo zwaar gewond, dat vermoedelijk alle vier zul len bezwijken. Aan de daad was een hevige twist vooraf gegaan. - Kardinaal Mercier te Mechelen vier de Maandag zijn gouden priesterfeest, hetwelk o. a. door de Belgische Kon. fa milie werd bijgewoond. Naar de „Times" uit Kairo ver neemt, heeft Zaghloel pasja in een pers- gesprek opnieuw verklaard, dat 't doel van zijn reis naar Londen uitsluitend is de volledige onafhankelijkheid van Egypte en van den Soedan te verkrijgen. - In Lissabon (Portugal) is een sta king uitgebroken onder het post- en tele graafpersoneel- De kantoren staan onder militaire bewaking; 12 ambtenaren zijn gearresteerd en naar een der forten over gebracht. De nieuwe Japansche regeering zal niet vóór 29 Mei bijeenkomen. Waar schijnlijk komt na dien datum burggraaf Kato aan 't bewind, die een coalitie kabinet zal vormen. Dr. Soen-jat-Sen, de leider van Zuid- Ghina, is overleden. Het spoorwegverkeer in Duitscfa- land ondervindt in stijgende mate de ge volgen van de staking in de Roermijnen. In het bezette gebied heeft de Fransch- Belgische regie al 36 personentreinen we gens kolengebrek laten uitvallen. In de Rijn-Provincie heerscht sedert eenigen tijd een besmettelijke ziekte onder het vee, waardoor heele kudden binnen korten tijd sterven. Het is nog niet zeker of de ziekte door voederver- gdftiging ontstaat. In het district Larkana in Britsch- Indië heeft een hoofdagent van politie, tegen wien een onderzoek aanhangig was, den inspecteur, adj.-inspecteur en agent, die dit onderzoek moesten leiden, ver moord. De drie mannen zijn in hun slaap met geweerschoten afgemaakt. Naar de „Tribune" uit Moskou ver neemt, is de datum, waarop het 5e We reldcongres der Communistische Interna tionale zal aanvangen, thans definitief vastgesteld op 15 Juni. Het is thans zeker, dat de socialisten geen deel zullen uitmaken van 't nieuwe Fransche Kabinet. Herriot wordt als aan staande kabinetsformateur genoemd. Te Berlijn is een scheidsgerecht bij' eengekvmen ter bijlegging van het con flict In de Ruhrmijnen. In het Ruhrgebied voorwerp op de borst geslagen, waardoor een bloeduitstorting heeft plaats gehad; een 50-jarige werkman had een viertal wonden, waarvan twee steekwonden in de borst, één in den schouder, één in de hand. Een viertal anderen waren gesto ken op min of meer gevaarlijke plaatsen. Als dader van al deze gruweldaden is een 25-jarige Fries gearresteerd. Financieel Nieuws. £««0 TAB A«0fer&a«. 15 Mei. BTAATSLEENINGBN. NEDERLAND. V.K. Hodon N.W. 8. obl.ol922 f 100 6 102% 102% N.W. 8. obl.a-5'22 - 500 6 97% 98 N.W. 8. obl.a-5'22 -1000 6 96%„ 96% N.W. 8. obla-b'22 - 2500 6 95™% 96 N.W. 8. obl.al923 - 500 6 96'% 96% N.W. 8. obl.al923 -1000 6 96%6 96% N.W. 8. obl.19235 - 500 6 96%, 96% N.W. 8. obl.l943& -1000 6 96%, 96% N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 90'% 90% N.W. 8. obl. 1918 - 600 5 86"% 86"% N.W. 8. obl. 1918 -1000 6 85 85 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 92"% 92%, N.W. 8. obl. 1919 - 600 5 91"% 91'% N.W. 8. obl. 1919 -1000 6 91 90"% N.W. 8. obl. 1916 - 100 4»/, 85 85% N.W. 8. obl. 1916 - 500 4% 85%« 86 N.W. 8. obl. 1916 -1000 4% 86 86 N.W. 8. obl. 1917 - 100 4% 82%, 82 N.W.8. obl. 1917 - 500 4% 81"% 81%, N.W. 8. obl. 1917 -1000 4V, 80 79% N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 80% 81"% N.W.8. obl. 1916 - 500 4 79% 78% .W. 8. obl. 1916 -1000 4 77"% 77 Vu N.W. 8. obl. 1911 -1000 8% 71 N.W. 8. obl. -1000 3 61% N.W. 8. oert.v.lns-1000 6 61% N.W. 8. eert. -1000 8»/, 51% BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 29% Tabakrieonlng 1902 5 26 Zegelloonlng 1904 5 Bel. tt. goud-obl. 1907 4% 26'/, PBTR.-ONDBRNBMINGEN. on. Ned. Potr. f 1000 A. 438% 439 Kon. Petr. f 100 O. A. 439 439l/, Kern. Ned. Petr. 0. v. A. 440 Dollars (bank) 12,66s12,67%; Marken (gr) (por bill.)! 0,62%-f0,63id.(r.) f 0,62%-f 0,63%; Kronen (lü.OOU) 1 0,37- 10,40; Eng. bankpapier 111.67*11,70; Fransoh bankpapier t 15,75—f 16,05 j Belg. bankpapier 113,07* f 13.25. Coöperatieve veiling Zlerlksee. Veiling van 15 Mei. QROOTE VEILING. KIPEIEREN 1 5,70. Dito Barnevelders f6, KLEINE VEILING. KIPEIEREN 1 5,60 k f 6,10. Dito kleine 5,h f 5,10. EENDEIEREN f 4,90 k f 5,60. KALKOENEIEREN f 7,75. GANZENEIEREN f 10,— h f 10,75. MEEUWEIEREN f 5,—. alles per 100 ituki. Aanvoer 11280 stuki eieren. BOTER 1 0,60 k t 0,86. Dito 2e soort f 0,46 f 0,66. Aanvoer 614 pond. 62% 62% 52 29% 28% 26 MARKTBERICHTEN, ZIERIKZEE, 15 Mei. Tarwe f14 per 100 K-G. Wegens vergevorderd seizoen geen noemenswaardig aanbod- Aardappe len, geen aanvoer. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 14- Mei. Uitgeklaard: s.s. „W. N.", Eng. vlag, kapt. Norfolk, met mineraalwater van Remagen naar Londen-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 5