Zierikzeesciie Nieuwsbode DERDE BL&D BUI TE W LA N D. Uit Stad ers Prevircoi», behoorendo by de van Vrijdag 11 April 1924, no. 11068. De maansverduistering. Aan de „Prawda" ontleent het Hdbl. het volgende tafereel, dat een beeld geeft van den eultureelen toestand van het platteland in Rusland. Alles voorspelde een naderend onheil, daarover waren de boeren het eens en zij wachtten de gebeurtenissen die komen zouden mét ootmoed en resignatie af. En „het" gebeurde. In het dorp kwam een onbekende met een groot boek, op het schutblad waarvan dè heilige berg Athos was afgebeeld. Uit het boek las hij aan de verzamelde boeren voor, dat de Noor delijke IJszee 18 el boven haar gewone peil is gestegen en haar golven Rusland zullen verzwelgen, dat den volgenden nacht de maan zwart zou worden en verdwijnen, dat de zon niet meer zou opgaan en een ondoordringbare duister nis de aarde zou omhullen en dat de wateren van den oceaan alle levende ''we zens zouden vernietigen. Al deze onge lukken zullen echter alleen den rechter oever Van den Dnjepr treffen, de linker oever, als hebbende meer gunst in de oogen des Heeren, zal gered worden, zoo verklaarde de vreemdeling. De overtocht, naar den linkeroever op de gewone 'wijze was volgens het geheimzinnige boek ver boden, maar de vreemdeling wist een middel de vroomsten over de rivier te brengen, op dezelfde wijze als Mozes de Israëlieten over de zee bracht. H:er- voor heeft de vreemdeling van God het voorschrift ontvangen een goudroebel per persoon te vragen. Er ontstond een langdurige strijd over den prijs, maar ten slotte heeft de nieuwe Mozes toegegeven en men is het er oVer eens geworden, dat het dorp zal betalen een roebel voor iederen man en 50 ko peken voor iedere vrouw, terw'ijl de kin deren en het vee kosteloos naar den overkant moesten gebracht worden. ■s Avonds werd de „heilige" man door de boeren getracfteerd op eigen gebrande brandewijn. De voorbereidingen tot den overtocht waren begonnen .met het krie ken van den dag en eerst tegen den avond was men klaar. De boerinnen pak ten alles in kisten en manden, bakten brood voor de reis enz. De boeren ruim den de sneeuw op den Dnjepr op, hakten dwars door de geweldige rivier (meer dan^een kilometer breedte) het ijs stuk, opdat er een doorgang zou ontstaan; daar zou op bevel van den vreemdeling het water wegstroomen en het geheele dorp zou naar den overkant op den drogen bodem loopen. Op den afgespro ken tijd verzamelden zich alle boeren van den omtrek op den oever. Klim, een boer, die de reputatie had van deskundige in dergelijke gevallen en wien de leiding van den overtocht werd opgedragen, zei, dat men een mis moest celebreeren. Haas tig werden de popes gehaald, die temid den van het onbeschrijflijke lawaai de mis celebreerden. Daarna verklaarde de vreemdeling, dat de maan weldra zou verduisterd wórden en dat het door God bepaalde oogenblik naderde. De boeren moesten zich voor bereiden en hem het verschuldigde be drag betalen. En inderdaad begon de maan langzamerhand te verdwijnen. „Mozes* nam het geld in ontvangst en zeide, dat hij een openbaring had, vol gens de welke hij eerst op een eenzame plaats moest gaan bidden. De boeren moesten neerknielen en In deze houding bidden tot zijn terugkeer. De vreemdeling verdween en de boe ren wachtten uren lang op zijn terug komst. De maan verscheen opnieuw, daar na begon het te dagen, maar de vreem deling kwam niet terug. Beschaamd gingen de boeren naar huis. Klim werd van zijn functie van leider met schande onlslagen en in plaats van hem werd de leiding toevertrouwd aan deni boer Tismocha, die haastig een ach tervolging organiseerde. Het was echter te laat. „Mozes" had de beste paarden gestolen en zich uit de voeten gemaakt. gemeene bekendheid worden geacht, dat de Commissie de kosten van heen- en terugzending draagt, een zorgvuldige be- handeling en bewaking der inzendingen waarborgt en deze bovendien verzekert komen, dat de heer Beije steeds voor zijn meening uitkwam en het gemeente bestuur wel eens op 2aken attent maakte. Hij hoopt, dat het den heer Bejje in Bergen op Zoom goed moge gaan. Deze overeenkomstig de door eigenaars daar- j dankt den voorzitter voor de gesproken aan toegekende waarde. Alle inlichtingen, welke men mocht verlangen, 'wbrden gaarne verstrekt door de districts-com- woorden en hoopt, dat de tegenwoordige bestuurderen nog veel goed6 voor de gemeente tot stand mogen brengen, ter missies of door J. Kreune te Domburg, w'ijl hij nog wel eens naar Zonnemaire secretaris der Commissie voor', de. Ten- zal komen. Na de omvraag wordt de toonstelling. RENESSE. Maandagavond hielden de leden van het Dep. tot Nut van 't Algem. vergadering gesloten. ST.-PHILIPSLAND. De heer C. L. Faasse alhier heeft een nieuw model red de laatste Nutsavond in het afgeloopen i dingsboot u:tgevonden, waarop hem oc- seizoen. Ingeleid door den voorzitter, den heer Joh. Hoogenboom, die den aan wezigen, u:t de geschiedenis in herin nering bracht de nauwe verwantschap tusschen Nederlanders en Vlamingen, trad voor een talrijk opgekomen publiek op de heer Emile- Hullehroeck, den be gaafden Vlaamsehen dichter-zanger. Vóór de pauze gaf spreker een zeer boeiende, onderhoudende, levend'ge schets van zijne reis, bev-'ndingen en indrukken in Zu:d-Afrika en beelde het leven en de levensomstandigheden zijner bewoners uit van ai' de' eerste nederzett:ng van Hollanders, Hugenoten (Franschen) en Duitschers, welke kolon-'es later één stam uitmaakten. Spr. trof een vergelijking tusschen den Afrikaanschen en Vlaamschen humor. Vóór 1910 was er geen kunst uit Zu:d- Afrika tot ons doorgedrongen. Vóór dat tijdstip leefde het volk voort durend in onrust, na 1910 heerschte er betrekkelijke rust. Vandaar dat na dien tijd letterkunde, schilder- en beeldhouw kunst meer tot ontwikkeling kwamen. Het streven van den Zuid-Afrikaner is dan ook om in Holland zich in de kun sten en wetenschappen te bekwamen en aan Hollandsche Hoogescholen te stu- deeren Onder heerschappij der Engel- schen, die wel het mogelijke doen om 't het volk zoo goed mogelijk te ma ken, leeft er toch nog steeds een bran dend verlangen en een vurig haken naar hun verloren vrijheid in het gemoed. Hoe getuigt daarvan het Afrikaansche „Vrijheidslied", zoo vurig en hartstoch telijk voorgedragen en gezongen. Met dat lied en andere van dien aard heeft Hullebroeck ook het verwoeste Bel gië doorgereisd om Vlaanderen weer te winnen, 'Weer te doen erkennen en veer kracht te geven. Ook daar leeft een lus tig, vrijheidlievend volk van Dietschen stam, evenals in Zu:d-Afrika. Na de pauze gaf de heer Hullebroeck eigener beweging of op vereerend ver zoek nog vele ernstige en luimige lie deren ten beste. Het publiek zong gaarne met den zanger mede Ten slotte hield spreker een schitte rende perroratie om door eendrachtig samenwerken, een innigen riau'Wen. band te leggen tusschen HollandVlaanderen, beiden landen die door taal en stam zich kunnen aanvullen om te- komen tot een „Groot-Nederland". Strijdt daarom allen mede in de Vlaamsche Beweging De ZIER1KZEE. Naar wij vernemen zal aan de op 26 dezer te houden algemeeoe verg. van aandeelhouders der Schelde- bank worden voorgesteld het dividend over 1923 te bepalen op 8 <>'o (v. j. 7 <yo). De in Aug. a.s. te Middelburg te hou den Tentoonstelling van Zeeuwsche klee- derclraehten, gebruiksw: oncer penvol ks~ kunstenz., belooft belangwekkend te Wor den. Hoewel de district-commissies, welke zich in de verschillende deelen der Pro vincie vormden, pas hunne werkzaamhe* den aanvingen en nog een groot aantal uitnood;gingen tot deelneming aan de ten toonstelling moet worden uitgereikt, wier- den reeds belangrijke inzendingen toege zegd, o.a. uit Burgh van een teekening van 1470 en oud zilverwerk. De commissie verwacht, dat dit goede voorbeeld zal worden gevolgd door alle Zeeuwen, die in het bezit zijn van voor werpen, welke een indruk kunnen geven van het mooie en belangwekkende, eigen aan het verleden en het heden van onze Provincie; zij is overtuigd, dat het wel slagen der tentoonstelling eiken Zeeuw ter harte gaat en dit te meer, nu Hare Majesteit onze Koningin, door een bezoek aan de tentoonstelling, blijk zal geven van Haar belangstelling. Het mag van al- voorzitter was bik der ver gader.d^" Vfden Vlaam- Bijk dankte ao'ln mooien lavond. Een s bezegelde \ergadering gehouden 1de burge- lig. Mede- notten ad krachtens t P I Rijk zijn i _--fe gezondheids- c -.„rjkzee geeft geen aan- 1« cd" op- of aanmerkingen, zoodat ze wordt goedgekeurd. Aan de commis sie van beheer over den straatweg van Zieril^zee naar Brouwershaven wordt op haar verzoek de verhoogde bijdrage, wel ke voor de jaren 1923 en 1924 is toege staan, ook voor de jaren 1925 tot en met 1930 veiietnJ. lief gemeenteverslag over het afgeloopen jaar wordt vervol gens den raad aangeboden. De voorzitter geeft daarna een io:]ichting op een schrij ven betreffende toetreding tot den Pro vincialen Brandweerbond. De kosten van het lidmaatschap bedragen slechts f 3. De heer van den Bout meent, dat het hier 'weer een zaak betreft die uit Mid delburg komt, feitelijk alleen is voor de groote steden. Na verdere discussie i wordt besloten, gezien de geringe con tributie, als lid toe tc treden voor een jaar. Het voorschot op de gemeentelijke vergoeding aan de Bijz. L. School al hier, wordt vastgesteld op f 220,27. De havenbeschoeiïng is gedeeltelijk verzakt. De kosten van "herstelling zullen volgens plan van den opzichter en gevraagde prijsapgaaf bedragen pl.m. f 800. Beslo ten wordt het werk uit te voeren, onder toezicht van -den havenmeester en onder eenige verdere voorwaarden. B. en W. worden tevens opgedragen te overwegen de te verleenen belooning voor het toe zicht, wegens de verantwoording daaraan verbonden. In de begroetingen voor 1923 en 1924 worden eenige wijzigingen ge bracht. Het kohier der belasting op de honden voor 1924 wordt vastgesteld met 38 honden. Daarna worden de reclames j tegen den aanslag in het schoolgeld be- handeld. Een verzoek van G. Ooms om zijn terrein te mogen afhe:«en, wordt j voor kennisgev'ng aangenomen. Een der- i gelijk verzoek was reeds door B. en W. behandeld. Het heffingspercentage voor de plaatselijke inkomstenbelasting dienst I 1924-'*25 wordt bepaald opl f 2. De voor- zitter zegt vervolgens, dat ontslag-aan- 1 vrage is ingekomen van den heer Beije als lid van den Raad in verband met zijn vestiging le Bergen op Zoom in Mei a.s. In zijn toespraak doet de voorzitter uit- trooi is verleend. Deze reddingsboot zit zeer vernuftig in elkaar en is een bezich tiging overwaard. Het vaartuig, dat eenigszins doet denken aan een duikboot- vorm, heeft de groote verdiensten, dat j hef practisch onzinkbaar is, een gering gewicht bezit en geen gevaar oplevert voor stukslaan bij het strijken. Op welke manier men het ook in de golven werpt, het komt steeds in de juiste houding neer. Het is geheel bekleed met een rubberachtige stof, terwijl alle uitsteken de deelen ingetrokken kunnen worden. De mast kan gestreken worden in een gleuf der bovenzijde. De dwarsspanten tusschen bodem en dek zijn veerend, zoodat alle schokken worden gebroken. Er is ge zorgd voor voldoende licht en ventilatie, water, en pro vi an tuisten. De boot wordt bestuurd door een roer. 't Geheel getuigt van groote vindingrijkheid en strekt den uitvinder tot eer. Móge de roem van Zee land op het gebied van het reddingswerk van schipbreukelingen mede hierdoor ver hoogd worden! STAVENISSE. Verslag van de verga dering van den raad, gehouden op Woensdag 9 April j.l. Voorzitter de bur gemeester; tegenwoordig alle leden. Als ingekomen stuk komt o.a. aan de orde een schrijven van G. S., inzake goedkeu ring van de opheffing van het vervolg onderwijs. In aansluiting daarmede wordt thans eervol ontslag verleend aan de on derwijzers bij dat 'onderwijs, dhr. Oude- sluijs en mejuff. Suuirland, welk ontslag wordt gerekend te zijn ingegaan den len April 1923. Tevens wordt ingetrokken de verordening op het vervolgonderwijs. Wijders komt aan de orde een schrijven van de Directie der Waterleiding-Maat schappij, waarin aangedrongen wordt bin nan zeer korten tijd meerdere aansluitin gen te bevorderen, zulks met het oog op het goedkoopere tarief, dat anders niet gehandhaafd zou kunnen worden. B. en W'. verklaren, zooveel zij kunnen, te zul len medewerken. O.a. zullen zij de in gezetenen nog eens bij rondschrijven wij zen op het voordeel van directe aanslui ting, welk voordeel onherroepelijk ver loren zou gaan bij verder talmen, terwijl de aansluiting, behoudens uitzondering, toch verplicht blijft. De raad stemt in met de voornemens van B. en W'. Op verzoek van G. S-, wordt nog .eenige vjeranderng gebracht in de onlangs vastgestelde wij ziging der Bouwverordening, wlelke de verplichte aansluiting aan het buizennet der Waterleiding regelt. Voorts vindt aanbieding plaats van het verslag van den toestand der gemeente en wordt instemming betuigd met h ontworpen plan voor het uitdoen van de havenkom, waarvan de uitgaven, 'Waar schijnlijk uit de gewone inkomsten der gemeente bestreden zullen kunnen wor den. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd in de onvervuld gebleven va- eJature-Broodman alsnog benoemd dhr. J. Gaakeer, die de benoenr'ng verklaarde aan te nemen. Opnieuw kwam :n behan deling het vroeger aangehouden schrijven, inzake steunverleening voor de overbrug ging van „de Eendracht*. Waar naar off: cieele mededeelingen het oorspronkelijke plan gewijzigd zal moeten worden, stel len B. en W. voor de verdere afwikkeling dier aangelegenheid af te wachten. Met belangstelling is intusschen kennis geno men van den fëitelijken stand der zaak. welke binnen afzi-enbaren tijd verwezen lijking der plannen zal mogelijk maken. Daarna sluiting der vergadering. RECHTZAKEN. neveld op de Veluwe. pest ij ds hebben 'wjij hem op zijn landgoed „de Biezen" bezocht en duizenden met ons. Behalve zijn, „pers- voedermethode" trokken de hoenders de aandacht. Hij hield toen Amer'kaansche Nutshoenders", die /geworden zijn de zorloopers van de Barneveldjers". En reeds in 1899 (27 Januari) kon de heer Bertels in 'l Plu'mveeblad, ,Avicultura" over hoenders schrijven: „Zij groeien snel op en zijn uitstekende winter-leg- sters, het vieesch is blank, sapp'g en zeer malsch. De eieren zijn groot en van eene mcoïe roodbruine kleur; de dooier, het voedzaamste deel yan 't ei, is grooter dan van andere eieren en de voed-'ngswaarde dus grooter. Wij achten het van groot belang, dat de jonge kippen dadelijk groote eieren van 60—70 gram leggen. De smaak der eieren is overheerlijk zoet. De Amerik. Nutshoenders zijn zeer sterk, ze zoeken zelf goed voedsel en zijn uit stekende moeders". Zulk adellijk bloed hebben de Barne velders in hun aderen, al zijn ze niet alle van „vreemde smetten" vrij geble ven. Maar op 't oogenblik, door nationale fokking, is de Barnevelder toch een bij zonder beste kip gebleven, één van onze beste. En om nu de verspreiding van de Barnevelders te bevorderen en tevens haar 'klanten financieel tegemoet te ko men, biedt de frma Bertels aan ééndags- kuikens tegen minder dan den halven handeisprijs, uit de broe:erijen van eerste klasse fokkers. Behalve Barneveldsche kuikens, worden op verlangen ook andere rassen geleverd. Een prima voeder als Cleveland's Opfokvoer, gratis droogvoe- derbakjes en dan kuikens tegen sterk gereduceerden prijs, 't wordt den pluim veehouders, die zelf itfet kunnen laten broeien en toch gaarne hun e'gen beestjes zelf opfokken, wel gemakkelijk gemaakt. POST EN TELEGRAPHIE. Geldverslindende personeelsformatie. Onder dezen titel heeft thans ook de moderne Centrale Nederlandsche Ambte- naarsbond evenals de neutrale C.B.P.T.T. een boekwerkje uitgegeven, 'wbarin ge waarschuwd wordt, dat, indien niet een behoorlijke reorganisatie tot stand komt, het staatsbedrijf onherroepelijk naar den kelder gaat. De samensteller geeft ook in dit geschr'ft als oorzaak van den deso- laten toestand aan het groot overcom pleet aan hoog er personeel en doet even als de C.B.P.TjT. een heftigen aanval op de Commissie-Nolting, aan welke, als uit sluitend u:t hoogere ambtenaren bestaan de, onpartijdigheid wordt ontzegd. MARINE EN LEGER. Majoor W'. K'. C. Bretschneider van het 3e reg. inf., indeelingsdistrictscomman-: clant te Middelburg, zal binnenkort den dienst met pensioen verlaten. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordeljfkheid der redactÜ)i Copy wordt niet teruggezonden. Schuddebeurs, 5 April 1924. Mijnheer de Redacteur l Nog nimmer vroeg ik in uw veel ge- lezeni blad een plaatsje, nu mag ik zulks echter niet nalaten, want ik moet op komen tegen enkele gezegden, voorko mende in het ingezonden stuk van het gewezen schoolhoofd te Dreischor, in de Nieuwsbode van 4 dezer, die, te mijnen opzichte, een absoluut valsch licht wer pen op de desbetreffende zaak. Door den heer van Staalen wordt gezegd „Tevens moet ik hier in het openbaar „terugnemen, dat de heer Inspecteur mijn „persoon en mijn werk naar beneden ge baald zou hebben om de keuze van zijn „favoriet te verzekeren. De heer Inspec teur wees dat af en ik mocht hem niet aansprakelijk stellen voor de uitingen van den Burgemeester. „Welnu, open en rond, zooals mannen „past: Mijnheer de Inspecteur, ik vraag „u wel vergeving voor de zeer kwlade „meening, die ik omtrent u in deze koes terde. Ik heb daarin ongelijk gehad. Mijn „verontschuldig-'ng moge zijn, dat in de „beruchte benoemingsvergadering, de bur- ge meester al zijn beweringen clekte met uio naam. „Die (brief aan den Hoofd-Inspecteur „te 's-Hage) behoeft thens niet ver bonden te worden, want die zeer uit voerige brief was heelemaal gebouwd „op 'de stelling, dat de woorden gespro kken door den burgemeester, de woorden waren van den Inspecteur Welnu, mijnheer de Red., die woorden door mij in de raadsvergaderng van 4 Februari j.l. gesproken handhaaf ik on voorwaardelijk en zijn en blijven de w\:orden gesproken door den heel In' spe.cteur en zijn door dezen geuit :n tegenwoordigheid van de wethouders de heeren J. Doeleman Jz. en M. van Langie- raad en den schoolopziener de heer de Graaf na de proefles in één der lokalen der O.L. school. I En of ik nu ai een beul ben of mij van dat beulschap op waardige wijze in de jongste raadszitting heb -gekweten, laat mij zoo koud als ijs. Het is alléén te betreuren- dat de hoofdzaak, waar het enkel en alleen in deze omgaat, op den achtergrond wordt geschoven en dat zijn de bij Burg. en Weth. ingebrachte klach ten over de school, die door ai dat ge zwets toch niet zijn weggenomen of goedgepraat. U, mijnheer de redacteur, beleefd dan kend voor de mij verleende plaatsruimte, blijf ik met gevoelens van verschuldigde hoogachting, Uw dw1., VAN NAHUIJS, Burgemeester van Dreischor. VK!BS€H1LLEN1>E BERICHTEN. Valschhold in geschrifte. Voor de Almelosohe rechtbank hebben terecht gestaan H. H. Z. en H- Z., zoon en vader, aannemers te Enschede, be sohuldigd van valschheid in geschrifte. De eerste bekl. had twee handteekeningen van borgen geplaatst op een inschrijvings biljet ten bedrage van f 310.400, voor den bouw van 84 arbeiderswoningen en twee winkelhuizen voor rekening van de Woningstichting te Almelo, zonder daar voor de toestemming van de betrokken personen te hebben verkregen. De vader heeft de biljetten ingeleverd bij de aanbesteding. Beide beklaagden bekenden volledig. Bij het verhoor bleek, dat de zoon gehandeld heeft onder in vloed van den vader. De officier van justitie eischte tegen den vader 1 jaar, tegen den zoon 6 maanden gevangenis straf. Uitspraak 15 dezer. LANDBOUW EN VEETEELT. PluSmveekondery. De Oprechte Haarlemsche Czurant van 19 Maart 1924 bericht: Elders in ons blad vinden de lezers een aanbieding van de N.V. Bertels' Oliefabr'eken te Amsterdam, waarin werden aangeboden grat's Oranje Kuiken-droogvoederbakjes aan de afne mers van Cleveland's Opfokvoeder voor de Kuikens. W'e bebbeni de bakjes gezien, keurig afgewerkt en voor 't doel bijzonder ge schikt. De oudste f:rmant der N.V. de heer Bertels Sr., was reeds voor meer dan 30 jaar de grootste kippenhouder te Bar- Tzcii gered. Van de Noordzeevisscherij is te Urk aangekomen de motorbotter U. K. 34, waarvan de schipper Joh. Romkes en zijn beide zoons Klaas en Albert, 21 en 15 .jaar oud, weer eens hebben onder vonden, welke gevaren aan dat bedrijf verbonden zijn, aldus het Hdbl. Ze had den gevischt bij Ameland zonder succes, waarom besloten werd een betere visc'h- plek te zoeken. Er woei een flinke bries uit het noordoosten en motor en zeilen deden den botter snel voortgaan, terwijl Klaas aan het roer stond. Eensklaps deed een rukwind zeil en giek overgaan en op heizelfde oogenblik sloeg de schoot den vadc/ en Albert, die naast elkaar bij den motorkap bezig waren, tegelijk over boord en intusschen snelde de botter in vollen gang voort. Geen enkel vaartuig was in de nabijheid om hulp te bieden, maar gelukkig behield Klaas zijn tegen woordigheid van geest. Met inspanning van al zijn kracht slaagde hij er in hel roer te wenden om in de nabijheid der drenkelingen te komen en zijn vader de schielijk opgezochte aatjeslijn toe te wer pen. Deze voelde zich reeds zinken toen hij nog bijtijds het touw' grijpen kon, waarmede hij binnenboord getrokken werd. Maar Albert dreef al met het hoofd naar beneden op de golven. Met een haak sloeg Klaas op: hem, doch de broek scheurde uit en weer moest de botter over den wind om rakelings langs den jongen te komen, deze gleed onder het schip door, maar kwam achter bij het roer weer te voorschijn. Met een for- schen greep pakte Klaas hem bij het been en had hem weldra binnen boord. Geluk kig was de vader door het geroep en geschreeuw van Klaas intusschen tot hét volle besef van den toestand gekomen en dadelijk werden de pogingen om bij drenkelingen de levensgeesten op te wek ken toegepast, gelukkig met goed gevolg. Den volgenden dag ging men weer met nieuwen moed aan den arbeid. ZEETIJDINGEN. ZIER1KZEE, 8 April. Ingeklaard: s.s. ,,W'. N.", kapitein Norfolk, geladen met stukgoederen van Londen naar Remagen. 8 April. Ingeklaard: ze'lschip „Mag gie", Engelsche vlag, kapitein A. J. Co- ker. Met ledige flesschen van Londen naar Remagen. 9 April. S.s. „Faro", Deensche vlag, kapitein Th. S. Nielsen, van Dover naar Ierseke, ledig. MARKTBERICHTEN. Mijne Heeren. Naar aanleiding van het ingezonden schrijven van de heeren Luijk, Otte en [Brouwer in- uwi veelgelezen blad, vragen wij- u nogmaals beleefd een kleine plaats ruimte te willen inruimen, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Teneinde het pu bliek op de hoogte te houden van onze werkzaamheden in deze, laten 'w'ij hier onder copie volgen van een aangeteekend schrijven aan bovengenoemde 3 hande laren en hetwelk luidt als volgt: „Naar aanleid:ng van uw ingezonden schrijven, d.d. 31 Maart j.l. in de Z:erik- zecsche Nieuwsbode, bemerken iw'ij dat u thans de tactiek gaat toepassen van een schooljongen, welke is „het is niet waar en het is wel waar". W'ij voor ons willen aan die politiiek niet meedoën en wij herhalen bij! dezen nog eens het geen wij reeds publiek kenbaar hebben gemaakt, dat de door ons geleverde ko- 1- n per schip „ii-^op op Welvaart? wel degelijk Duitsche kolen zijn geweest. Teneinde nu deze zaak tot een oplos sing te brengen willen wij, waar thans een gedeelte van de lading is opgeslagen in het pakhuis van den 'heer van Dijke te Nieuwerkerk, aldaar een monster doen nemen door onpartijdige en bevoegde deskundigen, één van onze zijde, en éétn van uwe zijde, welke op hun beurt een derde benoemen en door deze drie per sonen tc laten uitmaken of er dan wer kelijk al dan niet Duitsche kolen zijn geleverd. Wij maken dan echter de be paling, dat zoo U in het ongelijk wordt gesteld en door deze deskundigen wordt vastgesteld, dat onze kolen werkelijk Duitsche kolen zijn geweest, u ruiterl-ijk in de Zierikzeesciie Nieuwsbode Uwe aan klachten tegen den heer van Dijke en tegen onze firma terugneemt, terwijl w'ij bovendien bepalen, u alsdan ook de schade, welke hieruit voor den heer van Dijke is voortgesproten, eveneens zult betalen. In het tegenovergestelde geval, zijn wij natuurlijk bereid, hetzelfde te doen." Wij zijn nu wel benieuwd of genoem de heeren de consequentie van hunne beschuldigingen dermate durven te dra gen. Wij zullen onzen goeden naam zeer zeker bij het publiek hoog houden, doch alleen met eerlijke en faire koopmans tactiek, waarvan, naar Wij vernemen, het bovenstaande wel het doorslaand be'Wijs is. Hoogachtend, VELTMEIJER SCHALKEN'S STEENKOLENHANDEL. (Tegen eventueele terugnemiïig der ge uite aanklachten hebben wij niet het minste bezwaar, alleen verzoeken wij, dat de verliezende partij dit dan per an nonce bekend maakt, daar genoeg plaats- ZIER1KZEE, 10 April. Tarwe 13,25— f 13,50; haver f 10,75; bruine booneti) f 24 r f 28; per 100 k.g.; aardappelen (bonte J ruimte is verleend voor verdediging en en blauwe) f 7,75—f 8,75; per 70 k.g.; aanval. Wij zullen het onderzoek af- uien (seizoen afgeloopen). j wachten. De Red.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 9