Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Vrijdag 22 Febr. 1924 ADVERTENTIËN i EERSTE SLAPT J. BONGERTMAN, Zierikzee. Heilgymnastiek. Massage. DIENSTPLI CHTT Algemeen Overzicht. Bekendmaking. J. J. LAGAAIJ, PrJJ» per 5 maan don f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Voraohtynt Maandag. Woensdag en Vrydag. van 1B regels 60 ets. van 4 regel» en daarboven 20 ota. per regel. Beolaxaea 80 ots. p. rogei. Bü eontraet belangrijke korting. ZIERIKZEESCHE courant 80ste JAARGANG. - No. 11047. °p i» 1Oir. A, J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Rttfict. M. J, KOSTER. V00r Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Bekendmaking van uitspraak in zake yrtyAtelllng. DeBURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter algemeene kennis,1 dat by besluit van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, dd. 16 Februari 1924, Vilde Afdeeling. No. 204 V., aan LEENDERT CORNELIS VAN VESSEM, dienstplichtige van de lichting 1923, met ingang van 16 Maart 1924, één jaar vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinnerschap. Voor het indienen van bezwaren tegen _d£zft uitspraak wordt verwezen naar de publicatie aan het aanplakbord van het Raadhui». Zierikzee, den 21 Februari 1924. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE. Maandagmorgen is in Engeland de sta king der havenarbeiders uitgebroken, on danks alle pogingen van regeeringszijde aangewend om tot een overeenkomst te komen tusschen werkgevers en werk nemers. Het gaat bij dit conflict niet alleen om een eisch van loonsverhooging van 2 shilling per dag, maar meer om den eiseh van waarborging van geregel- den arbeid, dien de arbeiders in beginsel erkend willen zien. De kern van het conflict is de eisch van een gegarandeerd minimum-week loon, en niet de loonsverhooging. Van dit laatste alleen vreezen de arbeiders weer groote toestrooming van werkkrach ten en dus vermindering van werkge legenheid. De nieuwe Labourrégeering bevindt zdch door dit voorval in een zeer delicate positie. Zij is er zich wel van bewust, dat zij duidelijk zal moeten te kennen geven, dat zij de belangen der natie heeft te verdedigen, zonder den indruk te wekken een der partijen in 't conflict te bevoordeelen. De Engelsche bevolking ondervindt, doordat zij, wat levensmiddelen betreft, zoozeer Van het buitenland en van aah- voer overzee afhankelijk is, groote hin der van deze staking. Verschillende levensmiddelen zijn dan ook zeer in prijs gestegen, niettegenstaande de Engelsche Regeering deze prijsopdrijving ten zeer ste laakt. Inmiddels is er Donderdag een regeling getroffen, die hoop geeft op spoedige beëindiging van het geschapen conflict De patroons hebben een regeling voorge steld, die luidt, dat van de gevraagde 2 sh. meer er een aanstonds zal worden toegekend en de andere van begin Juni af. Verder zal een onderzoek plaats heb ben in hoeverre het mogelijk is het werk in de haven zijn wisselvallig karakter te ontnemen, dat het bestaan van de boot werkers Zoo moeilijk maakt. Een rege ling, waarbij zij vast werk zouden ver krijgen is feitelijk voor hen van nog meer belang dan de loonen, gelijk wij hierboven reeds schreven. De premier verwachtte naar hij in 't Lagerhuis mededeelde, dat de sta king Zaterdag tot het verleden Zou be- hooren. De regeering is hiermede uit de impasse en de bla'den prijzen haar voor de stiptheid en vastberadenheid waar mede zij is opgetreden. Door de commu nisten worden wel pogingen aangewend de arbeiders te bewegen hun leiders niet te volgen, maar, gezien den zeer ge ringen invloed van deze elementen, mag men gelooven, dat deze pogingen niet .Zullen slagen. B I N ^TE N L A N1dT Prins Hendrik naar Spanje. Prins Hendrik, wiens bezoek aan Spanje onlangs is aangekondigd, zal den 8den Maart uit Den Haag vertrekken, om zich 'te Marseille in te schepen op Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", waarmee Z. K. H. naar Barcelona gaat, alwaar zijn reis door Spanje zal beginnen. TWEEDE KAMER. Zitting uan Donderdag 21 Febr. Bij de voortzetting van de replieken bij de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting bestrijdt mej. Wester- ^nan de regeerlngsmaatregelen betreffen de het ontslag van de gehuwde ambtena ressen. Spr. wijzigt haar in Januari in gediende motie, zoodat nu wordt ver zocht 't regeeringsvoornemen betreffen de het ontslag der ambtenares wegens huwelijk niet uit te voeren. Zij zal de motie-Groeneweg steunen. De heer Schouten bestrijdt de recon structie-politiek van mr. Dresselhuys en wekt dezen op, zijn partijgenooten in den lande tot samenwerking op te wekken. Spr. wijst er op, dat het tekort f 100 millioen meer had bedragen, wanneer de plannen van den Vrijheidsbond of S. D. Het door de Familie Kwaad spreker, geboreu Kletsgraag, wonende te „Wlen de schoen past, trekke hem aan", uit gestrooide bericht, dat mp Hótel te koop zonde z|Jn, ls van A tot Z gelogen. Hoogachtend, CORN. J. KNIJF, Hötel-Café-Restauranfc „De Gouden Leeuw" te Scherponisse. A. P. waren gevolgd. Hij laakt het sy- steem-Marchant tot afbraak van de mili taire uitgaven, nu er sedert 1922 reeds 85 millioen op is bezuinigd. Uit 't plan- Wibaut is blijkens de rede van den heer Troelstra losgelaten de zware belasting van de ondernemingswinst. De heer van Gijn geeft aan de verla ging van de annuïteit voor het invalidi- teitsfonds de voorkeur boven stopzetting van de stortingen en becijfert de daling van het nationaal vermogen sedert 1914 op 15 pCt. en die van het vermogen per hoofd met 23 pCt. Mej. Van Dorp vraagt den heer Dres- selhuijs een uiteenzetting van zijn recon structiestelsel. De heer Marchant bestrijdt den heer Schouten. Heffing ineens zou veel kap;taal hebben gespaard dat nu is verbrast. Mi nister Colijn heeft geen ingrijpende oor- logsbezuinig'ng kunnen doorvoeren, om dat hij in den Ministerraad is overstemd. Spr. noemt intrekking van art. 40 een rechtsschennis die niet door een juridi sche unvlucht wordt goedgemaakt. Het beroep op de publiekrechtelijke verhou ding is een kettersche uitvlucht; men zie slechts de houding der spoorwegdirec tie tegenover art. 33 der R.D*V. Mej. Katz acht hel ontslag der hu wende ambtenares niet noodig. Excessen zullen toch wel zeer bepeiTt blijven. De heer Van Vuuren bepleit voortdu rend overleg tusschen den Minister van Financiën en alle collega's ter voorko ming of wegw'erking van liet tekort. Hij zal 'legen alle moties stemmen. De heer Rutgers verdedigt intrekking van art. 40, die volkomen volgens de wet is. Te 5,35 uur wordt de zitting verdaagd. Da postchèque en girodienst. Het Kamerlid mr. Dresselhuys heeft in een rede te Middelburg meegedeeld, dat een insider hem omtrent den postchèque en girodienst heeft geschreven, dat 60 meisjes nu reeds 10 maanden lang ïedefen dag proefkaarten betikken, ieder 2000 per aag, samen 120,000 kaarten, die dan 's avonds weer vernietigd worden. Ge rekend tegen 1/4 cent per kaart, 'kost dit f 300 per dag. Af en toe wordt een groote manoeuvre gehouden; dezer dagen is daarbij gebleken, dat nog niet alles goed marcheert, en men dus nog geen hervatting van den dienst moet verwach ten. Emigratie naar Canada. De Emigratie-Centrale „Holland" heeft van de Canadeesche autoriteiten bericht ontvangen, dat als proef 15 Hollandsche jongelieden (3e kl. H. B. S.) kunnen wor den geplaatst op het Manitoba Agricul tural College. Bijzonderheden zullen later worden bekend gemaakt. 6-52 oant. En gros ioor Zeeland VLISSINGEN. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten.75 ct. Laxeer-Tabletten.60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. By Apoth. en Drogisten Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Door de bekende R'dam- sche firma „Erven de Wed. J. v. Nelle" was Donderdagavond in de Concertzaal een reclame-avond georganiseerd, die zeer druk was bezocht, voornamelijk door huismoeders en aochters. De vertegen woordiger der firma. dhr. Juch, r;ep, namens deze de aanwezigen het welkom toe en hield een warm pleidoo; voor de door deze firma in den haniel gebrachte artikelen, n.l. gebroken, thee en verpakte koffie. Behalve twee komische films, werd de hoofdfilm „De thee van de plantage naar het pakje" vertoond, welke film met aandacht werd gevolgd en die duidelijk demonstreerde de lange baan die afgelegd moet worden, eer de thee uit Indië op onze Holl. tafel komt. Het interessantste deel dezer film was 'Wel dunkt ons de machinale behandeliing en verpakking in de fabreken te R'dam. In de pauze werd den aanwezigen, naar verkiezing, een "kopje geurige thee of koffie aangeboden. De vertegenwoor diger der firma v. Nelle hield tusschen de verschillende filmacten lu:mige toe spraken en liet de aanwezigen hun zang- lust botvieren, door telkens te verzoeken uit de overal rondgedeelde liederenbun dels, eenige versjes te zingen, d:e de roem van de "thee en koffie der firma v. Nelle verkondigen. Tegen het einde van dezen reclame avond werd voor de mannen, die nu eens thuis hadden moeten blijven,-een pakje tabak, ook een bekend ar'tikel dezer fir ma, medegegeven. Waar op Bruinisse, B'haven en Haam" stede een dergelijke reclame-avond is gehouden, volstaan we met dit relaas. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van het Mondharmonica-orchest, dat Dinsdag e.k. in de Concertzaal een uitvoering geeft. Gezien het succes, door deze jeug dige vereeniging hier en elders behaald» zal het ook volgende week weer niet aan belangstelling ontbreken. KERKWERVE. Zaterdagavond 16 Febr. hield de geitenfokver. „Kerkwerve en. Omstreken" haar jaarvergadering te Mo- naanshoofd. Aanwezig waren 12 leden. Uit dè rekening bleek dat u'tgegeven was f 98.38 en ingekomen f 126,80, aldus een batig saldo opleverend van f 28,42. De twee aftredende bestuursleden werden herkozen. Als afgev. naar de Prov. ver gadering te Goes werd de secretaris gekozen. Het dekgeld werd weder ge steld voor leden op- f 1,25 en niet'-leden op f 2. De contributie bedraagt f 0,50: Na neg eenige mededeelingen over Tiet fokstation sloot de voorz.tter de ver- gaderuig. RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad. op Woensdag 20 Febr. j.l, Aanwezig alle leden. Voorzitter de bur gemeester. Deze opent de bijeenkomst, de eerste ui het jaar en spreekt den wensch uit, dat, evenals in het vervlo gen jaar de vergaderingen zich zullen kenmerken door eendrachtige en aan gename samenwerking, beoogende den bloei en de maatschappelijke welvaart der gemeente. Ingekomen was een schrij ven van Ged. Staten,, om alsnog in de plaats van het vervolgonderwijs voor met meer leerplichtige kinderen een cursus voor ontwikkelend ua ter Wijs te stichten, hetzij op eigen in'tiatief, hetzij door par ticulieren met sufcsidie van de gemeente. Besloten werd aan het verlangen van Ged. Staien te voldoen. Voorts werd behandeld de-ontslag-aanvrage van dhr. W. H. Ittroann, arts te Brouwershaven als vaccinateur-doodschouwer. Het ont slag wordt verleend en in zijn plaats benoemd dhr. Th. Lange, arts te Haam stede. Ingekomen was eene subsidie aan vrage van de alhier bestaande geitenfok- vereeniging' ten bedrage van, f 15 's jaars. Na breedvoerige bespreking wordt met 3 voor en 4 tegen daarop afwijzend be schikt. Een voorstel van een der leden om jaarlijks f 10 subsidie aan genoemde vereeniging te verleencn kon geen meer derheid vinden. Vastgesteld wordt het vermenigvuldig'ngs-cijfer voor de ge meentelijke Inkomstenbelasting voor 1924- '25 te brengen van 0,4 op 1. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter na omvraag de vergadering. BRUINISSE. In aansluiting op 't vorig bericht in dit blad van Woensdag 13 Febr. 1.1., aangaande het op 9 Juni (2en Pinksterdag) a.s. alhier te houden Bonds- concours, door den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Schouwen—Dul- veland en St.-Phiiipsland, ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het Fanfarecorps „Nu met Hope", dient nog het volgende vermeld te worden. In een druk bezochte vergadering op Dinsdag 19 Febr. 1.1., onder leiding van den voorzitter, dhr. F. D. v. Vessem, werd o. m. bekend gemaakt, dat een schrijven was ingekomen van den heer S. Hage, burgemeester van Bruinisse, en van eenige notabelen dezer gemeente, met de vereerende mededeeling, dat door deze heeren de hun aangeboden opdracht van resp. eere-voorzitter en lid van het eere-comité met genoegen wordt aan vaard. Dientengevolge bestaat het eere comité uit de heeren S. Hage, eere-voor zitter,. L. v. Meurs, J. C. Bolier, Mar.s de Koning, B. J. v. Oeveren, W. H. de Horn en M. Vijverberg. De voorzitter bracht hulde aan deze heeren voor de welwillendheid waarmede zij zich bereid verklaarden hun namen aan het Boads- concours te verbinden, en twijfelde nu niet meer aan het succes van deze onder neming. Voorts werd vastgesteld, dat het uitvoerend comité gevormd werd door de heeren F. D. v. Vessem, voorzitter; J. C. Verhage, secretaris, P. L. Krepel, penningmeester; dr. A. J. de Koek, L. Minderhout, L. W. M. Elenbaas, J. Vij verberg, W. v. Kooten, A. H. Stols, J. Aarnoudse, W. Jumelet-Bossers, M. Ju- melet W.Mz1., B. Gapelle, H. Bossers, Joh.s v. d. Berg-Jumelet, J. v. Kooten, M. Kes- teloo, Joh.s v. d. Berge Lz. Door dhr. P. S. v, Donge, bondssecretaris, mede ter vergadering aanwezig, werden breed voerig de regelingen betreffende het con cours uiteengezet, waarvoor de voorzitter hem zijn dank betuigde. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 19 Febr. j.l. Aan wezig alle leden; één vacature. Aan de orde is het onderzoek van de geloofs brieven van het nieuw benoemde lid, dhr. Mar.s de Koning. Deze. worden in orde bevonden, waarna tot zijn toelating wordt besloten. Ingekomen is nog een adres van L. v. d. Velde, houdende verzoek om vermindering van schoolgeld, omdat zijn aanslag in de Rijks-inkomstenbelasting tot op de helft is verlaagd. Hierop wordt goedgunstig beschikt. Een adres van C. J. v. d. Have, houdende verzoek om ver mindering van pacht van het grasgewas op de nieuwe begraafplaats. B. en W. stel len den Raad voor f 25 vermindering toe te kennen, welk voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Verder wordt met alge meene sternen besloten een le hypotheek te nemen op de onroerende goederen van den heer M. Vijverberg, in verband met zijn te stellen zekerheid als ge meente-ontvanger, en wordt goedgekeurd dat hetgeen hij aan het bedrag der te stellen zekerheid nog tekort komt, wordt gedekt door een 2^2 pCts. inschrijving op het Grootboek der Nat. Schuld. Ten slotte wordt met algem. st. besloten f 1000 beschikbaar te stellen voor de werkver schaffing, en in verband daarmede de begrooting voor 1924 gewijzigd. Ook wor den nog eenige af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1923 vastgesteld, waarna de vergadering wordt gesloten. POORTVLIET. Woensdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergade ring. Door den voorzitter-directeur werd me:"e~e eeld, dat de vereeniging 133 leden telt. Met 56 dezer staat de Bank in reke ning-courant; 147 personen maken van de spaarbank gebruik, waaronder 62 niet- leden; 19 voorschotten zijn verstrekt. De rekening sluit in ontvang en uitgaaf met f 191568,06. Ontvangen werd aan spaar gelden f45434,25, aan terugbetaalde voor schotten f 1715, in loopende rekening f 131280,17, aan rente f4807,01,' aan pro visie en onkosten f60,41, aan diversen f420,18. Uitgegeven werd aan spaargel den f47549,12, aan voorschotten f8650, in loopende rekening f 123334.72, aan rente f 3234,34, aan bijdragen, afschrijvingen, sa laris, diversen en op de reserve gebrachte winst f 1671,66. "De balans vermeldt als actief en passief de som van f81308, de winst- en verliesrekening als lasten en baten f 5287,60. Besloten werd de winst ten bedrage van f875,16 In het reserve fonds te storten. Het salaris van den kassier werd weder vastgesteld op f500. De heeren C. J. M. Hage en G. Mossel man werden met overgroote meerderheid herkozen als lid van het bestuur en lid van den raad van toezicht. De heeren E. C. W. A. Geuze en J. C. Endhoven wer den herbenoemd als plaatsvervangende leden. In de commissie, belast met het nazien der rekening over 1924, werden gekozen de heeren M. L. Quist, A. Goud zwaard en W. M. Ista. Een verzoek om de vergadering ook te houden in het café „Tolrust" werd Ingewilligd. De rente voor spaargelden van leden werd ver hoogd tot 4 pCt., die van niet-leden tot 3,72 pCt., terwijl die voor voorschotten en schuld in loopende rekening werd verlaagd tot 51/2 pCt. Leaning provincie Zeeland. De Rotterdamsche Bankvereeniging 'be richt, dat de inschrijving op f 1,000,000 nominaal 6 pet. obligatiën (in stukken van f 1000 en f 500 nominaal) deel uit makende van een leening groot 2^300,000 nominaal, vastgesteld bij besluit van aé Staten der Provincie Zeeland, d.d. 18 -Juli 1922, is opengesteld op 27 Februar. 1924, tot den koers van 991/4 pet., jb'ij hare kantoren te Rotterdam, Amsterdam en 's Gravenhage en bij de kantoren te Middelburg, Goes, Hulst, Oostburg, Ter- neuzen, Tholen, Vlissingen en Z.'erikzee der Nationale Bankvereeniging. De lee- 'ning is pari aflosbaar in '40 jaar. De provincie heeft zich verplicht vóór 1 Jan. 1930 niet tot vervroegde of versterkte aflossing over te gaan. De obligatiën zijn voorzien ven halijaarlijksche coupons per 1 Januari en 1 Juli. De eerste coupon, strekkende over 3 maanden en 27 dagen, (vervalt per 1 Juli 1924 en bedraagt f 19,50 voor een obligatie van f 1000 en f 9.75 voor een obligatie van f 500. De storting moet geschieden op 4 Maart 1924. De 350-jarigA onafhankelijkheid van Middelburg. Heden (Vrijdag) wordt te Middelburg het feit herdacht, dat vóór 350 jaar de stad weerlost werd van het Spaansche juk. Van de openbare en vele particuliere gebouwen wappert de driekleur. Heden avond wordt het feit in openbare bijeen komsten herdacht. ONDERWIJS. PREDIKBEURTEN. De toelatlng-deefiijd. De Minister van Onderwijs heeft de heeren Mr. H. Smeenge en Klaas de Vries m particuliere audiëntie omvangen ter nadere toelichting van'het verzoekschr'ft ingezonden door het hoofdbestuur van „Volksonderwijs", dat vraagt om intrek king van*het K.B. van 19 Jan., waarbij de leeftijd van toelating tot de lagere school van gemiddeld 6 op 7 jaar foordt ge bracht. De totaal-indruk van het odier- houÜ was. dat de maatregel die al te diep ingrijpt zoowel {n het geziins- als in het schoolleven, terwijl de aansluit-'ng tusschen het einde van den leerplichtigen Zondag 24 Februari te Zierikzee. De derde collecte is bestemd voor het noodlijdend Protestantsch Europa. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 uur, ds. Steenbeek. Kleine Kerk. 10 uur, ds. de Roode. 's Avonds 6.30 uur, ds. Mortier. Luthersche Kerk. 10 uur, de. Grottendiek van Dordrecht. Geref. Kerk. 10 en 6 uur, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 6 uur, Leeskerk. Evangelisatie Jeruël II. 10 en 7 uur, gewone dienat. Oud-Geref. Gem. 9 30, 2 on 6 uur, LeeBkerk. leeftijd en den leeftijd van 14 jaar, waar op de kinderen overeenkomstig de Ar beidswet te werk gesteld mogen worden, op deze wijze toch eerst over zes jaren zal worden bereikt in zeer ernstige overweging zal Worden genomen. Kan eenheidsfront. Men bericht, dat het hoofdbestuur van de Unie van Christelijke Onderwijzers de verschillende organisaties bij het open baar en bijzonder onderwijs over de ge- heele Unie heeft uitgenoodigd tot een samenspreking te Utrecht, om zoo mo gelijk in gemeenschappelijk overleg de houding te bepalen als vakvereenigingen tegenover de bezuinigingsplannen der Re geering. KERKNIEUWS. Ned. Henr. Kerk. Beroepen: To Vaals (L), C. R. van t-ely-' veld te Dither en Heeswijk (N.-Br). Te Workum, A. Altena te Balk. Aangenomen: Naar Beesd (toezi), B. Tuinstra te Amstelveen. Bedankt: Voor Puttershoek, W. L. Mul der te Benthuizen. Voor Hoek van Hol land, S. Ybema te Ferwerd. Voor Colm- schate' (O.), G. van Rhijn te Deventer. Geref. Kerk. Beroepen: Te Silvolde-Gendringen (G.) cand. C. A. Vreugdenhil te Rotterdam. Te Zweeloo (Dr.), cand. B. Ramaker te Groningen. Bedankt: Voor O.- en W.-Souburg, W. Beeh te Pijnacker. OUD-VOSSEMEER. Medegedeeld wordt, dat er plannen bestaan op het graf van wijlen dominé C. Staal, in Dec. j.l. alhier plotseling overleden, een gedenksteen te plaatsen, waarvan de kosten zouden be streden worden uit vrijwillige bijdragen door de leden der Geref. Kerk. 1 Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Oud-Beijerland, J. B. G. Croes te IJmuiden. Te Zaamslag, H. Hoogendoorn te Vlaardingen. Te Kam pen, J. L. de Vries te Rijnsburg. VAN BMNDE EN m Te Berlijn is weder een griep-epi- demie ui gebroken, met minder kwaadaar dig verlocp als vroeger. Uit Oriano in Apulië wordt gemeld,' dat er zes huizen ineengestort zijn door een grondverschuiving, die door de voort durende regens ontstaan was. Daarbij zijn drie personen gedood en verscheidene gewond. De vertegenwoordigers van de werk gevers en van de stakende bootwerkers in Engelahd zijn het eens geworden over de voorwaarden tot regeling van het con flict. Het eindigen van de staking is dien volgens zeer spoedig te verwachten. Te Nuneaton (Eng.) is Dinsdag Tho mas Dickens overleden, die den hoogen leeftijd van 107 jaar bereikt had. Dertig jaar lang was de man blind geweest, maar hij beroemde er zich op, dat hij, zoo oud als hij was, nooit een drankje van den dokter gebruikt had. Hevige stormen woedden Woensdag boven de Oostelijke Staten van Amerika. Het treinverkeer werd opgehouden en vele telegrafische verbindingen werden verbroken. De Engelsche regeering werkt plan nen uit tot het verleenen van moeder schapspensioen. Te Toulouse is men bezig, volgens de „Figaro", een nieuw reuzen-vliegtuig in te vliegen. Het toestel is 24 M. breed en moet, behalve 25 passagiers 4000 K.G. goederen kunnen vervoeren. Het is voor zien van drie motoren van 370 P. K. elk. De eerste proeven zijn goed geslaagd. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 1