is de Amerikaansche minister van Ma rine, Denby, afgetreden. Te New-York zijn dertien menscheu omgekomen bij een brand in een hui zenblok in een stadsgedeelte waar vele Israëlieten wonen. Thans heeft de politie een man aangehouden van wien men gelooft, dat hij dien brand heeft gestioht. Door de „New York Herald" wordt gemeld, dat bedienden van een bijkantoor der Federal Reserve Bank en hooge amb tenaren van een Amerikaanschen staat zijn betrokken bij een over geheel Ame rika vertakt complot om voor een be drag van twee millioen dollar valsche 1000 dollar-biljetten in de plaats te stel len Voor een even groot bedrag aan ge stolen obligaties :.n de kluizen van een bijkantoor der Federal Reserve Bank. De Fransche Kamer heeft het 3e art. van het fiscale ontwerp, waarbij 20 opcenten op alle belastingen worden in gesteld, aangenomen. De Duitsohe rijkskanselier dreigt met ontbinding van den B\jksdag, ingeval een der regeeringsverordeningen door dat lichaam zou worden ingetrokken. De toestand van de Engelsohe havenstaking is stationnair. Er wordt vrij algemeen gestaakt. Op enkele plaat sen kwam het tot wanordelijkheden. De algemeene raad van het Engelsohe vakvereenlgingsoongres heeft besloten den b^j de havenstaking betrokken vak verenigingen steun te verleenen. Maandag heeft te Lincoln (Nebraska) een beklaagde, die zich te verantwoor den had wegens het aohterlaten van ztyn eohtgenoote zonder middelen van bestaan, eerst den reohter en daarna zichzelf met een revolverschot gedood. De officieuse Deutsche Verkehrs- zeitung maakt melding van diefstallen van den Inhoud van brievenmalen, van de Ver. Staten naar Europa, door be manning van de postvoerende seheper. Zoo kwamen diefstallen voor op Duitsche postbooten, waarby 2000 aangeteekende stukken verdwenen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een hardhandig „spook". In de buurtsohap Beokum onder Hengelo spookt het. Een bewoner van de buurt schap, die het spook met eigen oogen heeft gezien, deelde het aan z(jn buur man mede, die van het geheele verhaal weinig geloofde. Samen gingen zij nu des avonds op weg en hadden het geluk of ongeluk het spook te ontmoeten. De ongeloovige Thomas, die het spook wel eens van dichtbij wilde zien, moest zijn driestheid duur betalen. Hy kreeg zoo'n opstopper, dat hy over den grond tolde. Tóen maakten de twee vrienden beenen. De politie is nu in de spookgeschiedenis gemoeid. Auto te water. Te Wyk by Duurstede reed een auto, waarin vyf personen (een vader met vier kinderen) van de veerpont in de Lek. De kinderen wisten tydig de kap van de auto los te trekken, waardoor zy er uit konden springen. De vader wist twee der jongens zwemmende boven te houden, tot er een roeiboot kwam opdagen, welke hen spoedig opnam. Ook de derde jongen kon spoedig gered worden, doeh een dochtertje was al een flink eind weggedreven, zoodat men deze sleohts met veel moeite kon redden. De toestand van het meisje is niet al te best. Kastekort. De burgemeester van Marken heeft, naar 't Hbld. meldt, een tekort van ruim f 800 geoonBtateord in de kas van de Algemeene Armvoogdy dier ge meente. De penningmeester heeft erkend, het geld te hebben gebruikt voor levens onderhoud. Het y8Het 13-jarlge zoontje van den heer J. te Nieuwleusen, is by het sohaatsenryden op de Dedemsvaart door het ys gezakt en verdronken. Machineongeluk. De vrouw van den landbouwer H. D. by Odoorn (Dr.) is door een dorsohmachine gegrepen en eenige malen in het rond geslingerd. Toen de machine was stop gezet, bleek de vrouw reeds overleden te zyn. Een drank-ndder. De riddertyd be hoort tot het verleden en dientengevolge hebben ook de harnassen afgedaan. Tooh werd een dezer dagen aan de grens onder Nispen (N.Br.) een gehar naste man aangetroffen. By nader onderzoek bleek het een drank-ridder te zyn. Die blikken borstrok had n.l. een inhoud die bestond uit ge distilleerd en likeuren. Het harnas met inhoud werd in beslag genomen. LAATSTE BERICHTEN. De zomertjjdontwerpen. Verschenen is het voorloopig verslag over het voorstel van wet van de heeren Braat en de Boer tot intrekking van de wet van 23 Maart 1918 tot tijdelijke afwij king lyan de wet van 23 Juli 1908 tot in voering yan een wettelijken tijd. Het vol gende Kvordt er aan ontleend: Verklaarden de voorstanders van den üJomertijd [hun bezwaren tegen de afschaf fing 'daarvan te handhaven, verscheidene andere leden verklaarden aan dit wetsvoorstel evenmin hun stem te kunnen geven. Het is, zoo meenden zij, niet in het belang der zaak zelf, dat een of twee Kamerleden, voorstanders van afschaffing van den zomertijd, tel ken jare eenvoudig een nieuw voorstel in dienen om het beoogde doel te bereiken. Het door de Eerste Kamer uitgebrachte votum behoort voorshands te worden ge ëerbiedigd. Hier was, meenden vele leden, misbruik gemaakt van het parlementair initiatief. i Andere leden waren van oordeel, dat de voorstellers in ieder geval hun voor- stel hadden moeten voorzien van een be hoorlijk gedocumenteerde toelichting, ten einde de Eerste Kamer, die, naar aij erkenden, thans een veranderde samén- stelling heeft, hetgeen na het votum van het vorige jaar als een wijziging van om standigheden kan worden aangemerkt, te overtuigen van de juistheid van hun denk beelden. j Voorts is verschenen het voorloopig i verslag oyer het wetsvoorstel van den heer Staalman c.s. tot wijziging van de wet van 23 Juli 1908 tot invoering van een wettelijken tijd. i Vele leden verklaarden sympathiek te staan tegenover dit wetsvoorstel, dat een j te waardeeren poging doet om tusschen voor- en tegenstanders van den zomer- I tijd een compromis te treffen. Vele leden zouden het op prijs stellen, indien ook de" regeering de Kamer de voor de beoordeeling van het voorstel noodzakelijke inlichtingen zou willen ver schaffen. Mocht het niet mogelijk blijken, de voorgestelde regeling dit jaar voor wat betreft den datum van aanvang van den zomertijd te doen ingaan, dan be hoeft dit nog niet tot afwijzing van het voorstel te leiden. Men gaf den voorstel lers in overweging in dat geval, door een wijziging, dit jaar alleen den eind-ter- mijn van kracht te doen zijn. Mocht ook dit niet mogelijk blijken, dan ware de invoering van dit voorstel op te schorten tot het volgend jaar. Verscheidene andere leden verklaarden zich met het voorstel niet te kunnen ver eenigen. Eenigen hunner waren van oor deel, dat de regeling van dit vraagstuk, wegens zijn internationaal karakter, niet wel bij ihitiatief-vodrstel kan plaats vin den. De regeering moet hier leiding ge ven. Andere leden, die eveneens het voor stel bestreden, verklaarden zich met de dit jaar door de regeering getroffen 're geling van den zomertijd zeer wel te kun nen vereenigen. De bezwaren, daartegen uit sommige plattelandskringen aange voerd, schenen hun egoïstisch en sterk overdreven. Tenslotte verklaarden ook le den, die nimmer voorstanders van den zomertijd waren geweest, zich met dit voorstel niet te kunnen vereenigen. Ook van deze zijde werd opgemerkt, dat juist in de maanden Juni, Juli en Augustus het hoofdargument voor den zomertijd, besparing van kunstlicht, grootendeels vervalt. Eén lid verklaarde met langer lijdelijk te kunnen toezien, dat het platteland door den zomertijd ge hinderd wordt. Enkele leden betoogden, dat elke tijdelijke verzetting van de klok kunstmatig is; zij verklaarden zich daar om tegen dit voorstel als tegen een lan- geren zomertijd, doch zouden er de voor keur aan geven, dat hier te lande de Midden-Europeesehe tijd ingevoerd werd. Enkele leden gaven aan de voorstellers in overweging, de vervroeging van den tijd in hun voorstel te doen aanvangen, om streeks 15 Juni en te doen eindigen om streeks 15 September. Sommige leden spraken den wensch uit, dat dit voorstel bij de Kamer in openbare behandeling zou komen vóór de behandeling van hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1924. TELEGRAMMEN DEN HAAG. Tweede Kamer. By de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting betoogt mevr. Brons veld-Vitrin ga, dat de regeeringsmaat- regelen betreffende de huwende ambte nares een wy's beleid zyn. Daardoor worden vrouw, huisgezin en Staatsdienst gediend en prostitutie en kinderbeper king bestreden. Zwangerschapsverlof is een treurig lapmiddel. De heer Dresselhuys repliceert en oor deelt het bezuinigingssysteem een lap middel, broddelwerk zonder basis. Spr. is tegen het eerste deel van de motie- Troelstra, maar vóór het tweede deel. De heer Kuyper zal de regeering by het sluitend maken van het budget steunen en verheugt zich over het behoefte element by salarisherziening. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft heden in een korte zitting een aantal wetsontwerpen van eenvoudigen aard aangenomen. De voorzitter is voornemens haar Dinsdag a.s. byeen te roepen tot de behandeling van het aardolie-belas- tingontwerp en op Woensdag d.a.v. voor het afdeelingsonderzoek van hoofdstuk 1 der Staatsbegrooting. AMSTERDAM (V.D.) De 5e kamer der ireohtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen de directeuren der N.V. Crediet- en Commissiebank, en veroor deelde wegens verduistering A. J. V. tot 2 jaar en A. H. B. tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis. De eisch luidde tegen V. 1 jaar en tegen B. 9 maanden. De rechtbank achtte de ten laste gelegde oplichting niet bewezen en sprak hen daarvan vry, evenals de derde beklaagde van dit misdrijf, de inspecteur belast met den buitendienst G. K., die voortvluchtig is. De ei8oh wegens oplichting luidde, tegen V. 1 jaar, tegen B. 6 maanden, beiden met aftrek der voorloopige hechtenis. Tegen K. was 8 maanden gevangenis straf geëischt. AMSTERDAM (V. D.) Hedenmorgen is het de politie gelukt een berucht persoon te arresteeren, die er van ver dacht wordt in vele perceelen zyn slag te hebben geslagen. Met deze arrestatie heeft de politie een goede vangst gedaan. De aangehoudene heeft een lang straf register. EPE (V.D.) Dinsdagavond ia een vier- fcersoons Fordauto met groote snelheid op de kanaalbrug by Epe over de leuning geslagen. Verdronken zyndeheerSchaki - laars nit Oene, die denzelfden avocd was ondertrouwd en de heer B. uit Wyhe. De anderen werden gered. LONDEN (V.D.) Een groot frultimpor- teur heeft de werkgevers in de havens medegedeeld, bereid te zyn 2 shilling loonsverhooging te geven voor de haven arbeiders die hun schepen willen loeseD. Uit New-York wordt gemold, dat Lord Balfour aan een bekend instituut telegrafisch verzocht heeft iets te doen voor de dertigduizend inwoners van de Hebriden, die gevaar loopen om te komen. Het instituut heeft het verzoek door gezonden naar het Rockefeller-instituut voor een steunoampagne. De algemeene verkiezingen in Bra zilië, die Zondag plaats hadden, eindigden met een groote overwinning van de re- geering in alle staten. INGEZONDEN STIKKEN. j j Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mynheer de Redacteur Wilt U zoo vriendelijk zyn my eenige plaatsruimte af te staan voor het volgende. Als ingezetene van BruiniBse wil ik tooh den heer Storm er op wyzen, dat hy zeer veel aan de waarheid te kort doet. Bij schryft n.l. dat de autobus op 4 Febr. 's middags te laat by de boot aankwam en de passagiers moesten blyven staan. Dit lag niet aan de auto bus mynheer Storm, het lag aan de klok van Bruinisse of aan het vertrek van de boot. U wist zeker niet dat de boot nog met één touw vast lag en dan toch 7 of 8 passagiers te laten staan, hoe vindt U dat? Heel anders gebeurde onlangs te Zype. Iemand kwam te laat met zyn motor voor de boot De boot was reeds van wal en legde toen aan aan het steiger voor één persoon, dus wel voor één persoon aanleggen, maar voor 8 personen even bydrasien dat niet. Die 8 menechen waren de dupe. Ze waren allen met de autobus naar Zy'pe geraden. Ik kan, als ingezetene van Bruinisse, niet begrypen dat de heeren, die over het tramnet gesteld zyn, iets tegen den dien6t hebben van Bruinisse of Zype op de boot. Bruinisse heeft niets aan de tram om naar Zype te gaan. Het is voor Bruinisse een uitkomst dat we zulke diensten hebben op de boot. Ziet U, mynheer Storm, dat U veel te veel eenzydig oordeelt Nu wil ik ook nog wy'zen op den leugen, die de heer Storm sohryfc over de schooljeugd. By goede en vertrouwde informaties by de schooljeugd, is gebleken dat het niet gebeurd is dat de school jeugd met de hun toegewezen auto niet mede konden. Het gebeurt zelfs, dat ze een uur vroeger wrg kunnen als gewoon, zie Donder dags. Neen, mynheer Storm, als u het niet beter weet, zou ik het in de pen houden. Zou de heer Storm soms aan deelhouder van de tram zyndat zal tooh niet? Nu nog iets over de Zierikzeesche boot die onlangs door mist omhoog is geraakt en de reizigers daardoor hebben moeten overnachten op zee. Toen ze den volgenden morgen te Zype aan kwamen was er geen tram. Maar enkele reizigers zeidendan zullen we ons thuiB laten breDgen door de autobus van Bruinisse. Toen de ohef dat hoorde, kwam er een tram voor. Maar als er geen auto bus geweest was? Wat was er dan ge beurd Zie, M. de Bed., als ingezetene van Bruinisse kon ik niet nalaten den heer Storm te antwoorden, hoe de zaken staan. Dit is de waarheid. Over werkeloosheid wil ik niet sohry- ven, want die is zoo goed te Bruinisse als op andere plaatsen. U schreef ook in uw ingezonden stuk: U zwygt de tram dood. Wel zeker, daar heb ik niets tegen gehad tot 4 Febr., en wie vindt dat niet De autobus is een zeer gemakkelyk vervoermiddel. Dat ziet de heer Storm geheel over het hoofd. Zou de heer Kuiper, directeur der R. T. M. wel weten hoe of gehandeld is op 4 Febr. met de 8 passagiers, die naar Botterdam moes ten? Ik zou gaarne willen, dat u een nummer van dit blad hem stuurde. U, mynheer de redacteur, dankzeg gende voor de verleende plaatsruimte. Een Ingezetene van Bruinisse. Kwakzalverij. Het Bestuur der Ned. Toonkunstenaars- vereeniging acht het zijn plicht, het pu bliek opmerkzaam te maken op een ge vaar, dat in den laatsten tijd .onrustba rende afmetingen heeft aangenomen, n.l. de kwakzalverij op het gebied vkin Mu' ziek onderwijs. Het onderwijs in de Muziek wordt niet door de wet beschermd, bijgevolg zijn er steeds een aantal onbevoegden geweest die ernstig nadeel toebrachten aan de ontwikkeling van muzikale talenten, den smaak hebben bedorven en het algeheele peil der muziekbeoefening hebben onder mijnd. Sedert eenigen tijd is dit kwaad schrikbarend toegenomen. Dagelijks be vatten de dagbladen annonces, waarin 'de prachtigste resultaten worden beloofd voor een minimum-honorarium. In aller lei vormen vertoont zich de knoe'erij en het onontwikkelde publiek wordt maar al te vaak de dupe om later tot de ont dekking te komen dat „goedkoop" im wer kelijkheid „duur" bleek te wezen. Dat er bovendien door deze minderwaard'ge concurrentie finantieele schade wordt toe gebracht aan jongeren, die wel bevoegd zijn, maar nog bekendheid moeten ver werven, is een ander nadeel, wel bij komstig, maar toch zeer voelbaar voor wie er door getroffen wordt. Het Be stuur der Nederl. Toonkunstenaars-Ver- eeniging wenscht met den meesten na druk hiertegen te waarschuwen. Het on derwijs in de eerste studiejaren is vooral van groot belang, want wat in dien tijd bedorven wordt, is later slechts met veel moeite, soms zelfs in het geheel niet meer te herstellen. Ook de smaak voor goede muziek moet ontwikkeld worden. Er moet een publiek worden aangekweekt, dat geleerd heeft, hooge eischen te stellen. Het algemeene peij der muziekcultuur mag niet omlaag worden getrokken. De Ned. Toonkunste naars-Vereeniging heeft door haar Exa mens getracht, iets bij te dragen tot ver wezenlijking dezer idealen en het onder wijs te verheffen. Andere Vereenigingen beoogen hetzelfde doei. Welnu, laat dit dan voor het publiek een aanwijzing 'n de goede richting wezen. Men late z:ch bij de keuze van geschikte leerkrachten sleohts leiden door betrouwbare gegevens, hetzij het bezit van een Diploma van al gemeen erkende waarde of door onmis kenbaar gunstige resultaten. HET BESTUUR DER NEDERLANDSCHE TOONKUNSTENAARS - VEREENIGING. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Januari. KERKWERVE. Geboren: 6, Jan Jacob, z. van A. Landman en M. de Oude; 12, Cornelia, d. van C. Klaasse en A. Mali- paard. Levenloos aangegeven: Een z. van J. de Vlieger en M. van Stalen. HAAMSTEDE. Geboren: 19, Marinus, z. van Cornelis Marmus Evertse en Mina Slager. Overleden: 3. Christiaan Goudzw'aard, 87 j., weduwnaar van Jacomina de Bruine. BURGH. Geboren: 3, Grietje Helena, d. van Nicolaas Jacob Bijkerk en Jansje Pieternella Kooman; 10. Helena Anna Christina, d. van Jacob Verton en Geer- truida Zuurmond. RENESSE. 30, Overleden: Anna Cor nelia Boonen, 57 j., echtgenoote van J. J Vriesendorp van Renesse. NOORDWELLE. Geboren: 16, Lijna Pie ternella, d. van J. Kloet en E. J. Steen- poorte. ELLEMEET. Overleden: 29, Levina Wil- helmina den Boer, 13 j., d. van T. den Boer èn L. van de Zande. 1 ZONNEMAIRE. Geboren: Andrina Jo hanna, d. van C. L. van Felius en E. van Splunder. Gehuwd: C. H. Gast, 55 j., en N. K. Wright, 47 j.; N. Kik, 39 j., en M. van den Berge, 34 j.; W. A. van Leer- sum, 22 j., en L. M. Hooze, 21 j. NOORDGOUWE. Geboren: 9, Maarten Cornelis, z. van M. Kw'aak en J. M. v. d. Graaf. Overleden: 3, Maria Johanna Vis, 70 j., wed. van M. P. Verton; 23, Andries van Burgh, 27 j. jm., wonende te Zierik- zee, z. van M. van Burgh en M. Berre- voets; 25, Ferdinand Godefridus van den Berg, 72 j., wbnende te Bruinisse, echtg. van J. Vink. DREISCHOR. Geboren: 2, Izak Maarten Geelhoed, z. van Jan Geelhoed en Adriana Maria Hage; 4t Willem Cornelis van 't Noordende, z. van Jacob van 't Noordende en Maria Jacoba de Graaf; 6, Laurina Bal, d. van Jan Bal en Lena .Hanzen; 29, Sander Cornelis Hage, z. van Cor nelis Adriaan Hage en Adriana van den Berge. Overleden: 19, Martijmtje Verjaal, 74 j., ongehl, d. van Liza Verjaal en Maria Goemans. i STAVENISSE. Geboren: 8. Martientje Willemina, d. van J. W. van der SI ikke en D. C. Krijger; 10, Elizabeth, d. van C. Wesdorp en E. Smits; 15, Cornelia Helena, d. van J. van Haaften en A. H. Eerland; 27, Helena, d. ran Jacob Hout en Jacoba van 't Veer. Gehuw'd: 3, Martinus Overbeeke, 28 j. jm., en Neeltje Bolier, 24 j. jd.; 24. Jan Louis de Jong, 29 j. 'jm., en Anna Elisabeth v. Bloppoel, 24 j. jd. Overleden: 11. Pieter Adriaan de Jong, 12 d., z. van A. C. de Jong en P. C. Oostdijk; 12, Wilbelmina Paulina Ver- straate (te Bergen-op-Zoom), 61 j., on gehuwd; 23. Neeltje Schram, 43 j., echt genoote van J. P. Vermaas; 23, Marinus Potappel, 74 j., weduwnaar van J. Suur- land. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: 'Pieter Anthony Cornelis. z. van C. A. Lindhout en A. W. de Looff; Hubertus Jan, z. van J. P. Boogaard en H. J. Kaashoek; Jacobus, z. van A. J. Snijders en C. Boo- gert; Johannis Leendert, z. van C. P. Hage en J. H. Mol; Adriana Jacoba, d. van J. H. op den Brouw' en G. C. Rie- dijk; Machelina. d. van J. K. Knuist en M. Priem; Mane Pieternella d. van J. J. Noom en J. H. P. Hage; Cornelis Andries. z. van J. Vroegop en N. J. de Graaf. Getrouwd: N. op den Brouw, 19 j. jm., en H. B. Bijl, 20 j. jd.; L. C. Rijs- tenbil, 24 j., jm., (Oud-Vosmeer) en J. P. van den Hoek, 18 j. jd.; J. Kloet, 39 j., 'wedn. en J. L. Hage, 39 j. jd.; J. Mus, 26 j. jm., en. C. Bierens, 26 j. jd.; A. Dorst, 22 j. jm., en J. C. Knuist 27 j. jd.; V. C. P. Kleppe,31 j. jm'., en G. W. Langejan. 26 j. j.d. Overleden: Jac. Geluk, 56 j., echtge noot van G. Bolier. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Cornelis, z. van M. C. Quist en C. ^Westdorpj Willem Marmus. z. van J. M. van Dijke en C. W. 'Schot; Barendina, d. van A. Klippel en H. L. van den Boogaard. Overleden: Johanna Berkheij, 69 j., echtgen. van J. C. Wagenmaker; Johannis Freijters, 96 j., wedn. van J. M. van Eekelen. SCHERPENISSE. Geboren: 12, Johan nis, z. van Leendert Bijnagte en Wille mina van Zetten. Gehuw'd: 17, Cornelis Giljam, 29 j.,'en Adriana de Wilde, 25 j. THOLEN. Geboren: Jannetje Wilhel- mina, d. van A. van 't Hof en W. Dijke; Francina, d. van J. Boogerd en J. J. Hogerwlerf; Hubrecht, z. van P. Bout en L. de L1aater; CharLois, z. van J. Dale- 'bout en P. Slootmaker; Adriana Catha- rina, d. van M. van der Linde en A. Nuts. Gehuwd: M. Overbeeke, jm., en W. M. Hage. jd.; A. J. Kesteloo, jm., en S. Voordijk. Overleden: Neeltje Quist, 11 j., d. van P. Quist en P. Deurloo; Johannes W. Quist, 18 j., z. van P. iQulst ten P. Deurloo; Cornelis Job. Kuiper Boone, 64 j., echtg. van M. F. Willemse; Jacoba van den Berg, 70 j., wed van J. Deurloo. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 18 Febr. Binnenl. granen en peulvruchten. Tarwe minder'ruim aan geboden, hooger verkocht, van f 12,60 'tot f 13,25, afwijkende f 11,75 tot f 12,25. Gerst. Chevalier f 12,25 tot f 12,75. Haver iets vaster gestemd, f9,25 tot f 10,75. Erwten. Kleine groene vaster gestemd, f20 tot f 24,25/f 24,50. Kroonerwten onveranderd, f 19 tot f23,50. Schokkererwten vaster ge stemd, f 19 tot f21. Bruine boonen onver anderd. Puike f 28 tot f 32, overigens naar kwaliteit, van f9 tot f24. Alles per 100 K.G. - 19 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 220 paaraen, 37 veulens, 1081 magere runderen, 738 vette runderen, 100 vette kalveren, 1490 nuchtere kalveren, 55 graskalveren, 42 schapen of lammeren, 241 biggen, 15 bokken of geiten en 59 over- loopers. Prijzen per 1/2 K.G.: koeien 371/2 -521/0—55-60-621/2 ct., ossen 50—55— 60 ct., stieren 471/2—50—51—54—55 ct., kalveren 70—80—85—100—105 ct.; prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f350 —f490, stieren f180—f450, graskalveren f 80—f 160, paarden f 250—f 400, slacfot- paarden f 100—f 210, hitten f 150—300, veulens f90—f130, kalfkoeien f375—480, pinken f120—f180, vaar2len f190—f275, biggen f9—f 17 (per week f 1,75—f 2,25), overloopers f20—f40, fok nuchtere kal veren f 25f 40, slacht dito dito f 1418. N.V. Rotterd Cons.-Veiling Weena- plein. Aanvoer 225.000 stuks. Kippeneieren f 7f 8,50, eendeneieren f 7,75—f 8,25, ganzeneieren f 23. - Zeeuwsche en Z.-Holl. Ajuin. Aanvoer circa 4000 H.L. Eenige partijen werden verhandeld van f4,25—f4,40 per 60 K.G^, op den wal geleverd, naar gelang van kwaliteit. GOES, 19 Febr. Eieren. Opgaaf van de landbouwcommissie, f 6,50. Veiling V. P. Z. Aanvoer 16.300 stuks, prijs f7 de 100. FlnanolSel Nieuws. •1111 tm inluii*. 19 Februari BTAAT8LEENINGEN. NSDBRLAND. V.K. Hodon N.W. 8. oblal922 f 100 6 101 104'/. N.W. 8. obl a-3'22 - 800 8 100'/, 100'/, N.W. 8. obl u-6'22 -1000 6 99»/,, 99'/, N.W. 8. obl a-b'33 - 2500 6 99»/,. 98»/,, N.W. 8. obl.ol933 - 500 6 99'/, 99»/,. N.W. 8. obl.ol923 - 1000 6 99»/,, 99'/, N.W. B. obl. 1918 - 100 5 93'/, 92»/,, N.W. 8. obl. 1918 - 500 6 91'/, 90'/,, N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 88 87»/,, N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 92'/, 98'/,. N.W. 8. obl. 1919 - 500 6 91'/' N.W. 8. obl. 1919 1000 6 91'/, 90»/,, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4'/, 86'/,, 86»/,. N.W. 8. obl. 1918 - 500 4'/, 87'/, 88'/, N.W. 8. obl. 1916 -1000 4'/, 88 88'/, N.W. 8. obl. 1917 - 100 4'/, 83»/,, 88'/, N.W. 8. obl. 1917 - 500 4'/, 83»/,, 83'/, N.W. 8. obl. 1917 -1000 482 82 N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 81'/, 80'/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 80'/,, 80'/,. N.W. 8. obl. 1918 -1000 4 79»/,, 79«/l N.W. 8. obl. 1911 -1000 6'/, 73»/. 78'/, N.W. 8. obl. -1000 3 62'/, 62'/, N.W. 8. eert.v.Ine-10001 62'/, 62'/, N.W. 8. oor'. -1000 2'/, 53»/, 53'/, BULGARIJE. Hypoih. Loon 1893 8 Tebekileenlng 1902 5 36'/, 25 Zegelleenlng 1904 6 26'/t 25 Bol. vr gond-obl. 1907 4'/, 20'/, 21'/, PBTB.-ONDEBNBMINGEN. Kon. Nod. Petr. 1000 A. 454 432 Kon. Potr. I 100 O, A. 455'/, 434'/, Kon. Nod. Petr. 0. t. A. 453'/, 486 Dollori (bonk) 1 2,68—1 2,70; Horken (gr.) (por billloen) 1 0,57'f 0,61 j ld. (r.) 1 0,57'—0,61Kronen (10.000) 10,87— 10,40; Bng. bonkpopior 111,50—111,58) Frenioh bonkpopior 1 11,30—1 11,601 Belg. bonkpopior 1 9,10—1 9,35. T||d Ton Hoogwater om tm Loogwoter Over de nooud Februari. Hoogwoter: Loogwoter i D. 21 r.m. 3,22 n.m. 3,48 tjo. 8,53 o.m. 9,— V. 22 3,57 1,27 9,29 9,36 Z. 23 4,35 5,01 10,05 10,07 Z. 24 5,10 5,37 10,43 10,44 M. 25 5,48 6,15 11,19 11,80 D. 26 6,25 6,56 0,04 W.27 7,09 7,44 0,25 1,01 Tijd von Q.W. te Dordrecht 3,15 uui lat. r L.W. 5,80

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2