H.H. Correspondenten H.H. Correspondenten H H. Raadsverslaggevers! Iers, groep B. als van de gewone hulp- bestellers, ten opzichte van de toepas sing van artikel 48, 2e lid der Pensioen- Iwlet 1922, zooals dit :s aangevuld bij de iwiet van 30 Juni 1923, niet- worden aan gemerkt als dragende een tijdelijk ka rakter. Hulpbestellers, groep B en ge- 'wone hulpbestellers, die zijn of worden ontslagen wegens overcompleet, hebben mitsdien op grond van artikel 48, 2e lid bovenbedoeld, recht op pensioen, indien zij overigens aan de verder in de Pen sioenwet 1922 gestelde vqreischten vol doen. Teneinde de dienstuitvoering op de hulptelegraafkantoren zooveel mogelijk te vereenvoudigen en mede in "het belang Van een spoedige overkomst der betrek kelijke telegrammen, met verminderde kans op vermink'ng, is bepaald, dat met ingang van 1 Februari 1924, de' op een hulptelegraafkantoor telefonisch aangeslo tenen, die hun telegrammen per telefoon wienschen aan te bieden of te ontvangen, deze, gedurende de uren van openstelling van het hulptelegraafkantoor, rechtstreeks per telefoon behooren op te geven aan het betrokken controlekantoor, terwijl de voor hen bestemde telegrammen recht streeks per telefoon door dit kantoor zullen worden afgeleverd, voor zoover door de belanghebbenden tegen die wijze van behandeling geen bezwaar wordt gemaakt en de afwikkeling van het tele foonverkeer daarvan geen hinder onder vindt. Aan de kantoorhoudster P. van de Velde te Schuddebeurs, is met ingang Van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend. AANBESTEDINGEN. Heden Woensdug had ten raad- huize te Zierikzee de jaarlijksche aan besteding plaats van die onderhoudswer ken en herstellingen aan de gebouwen, kunst- en andere werken dier gemeente, gedurende het jaar 1924. Inschrijvers vooï het eerste perceel (huizen, torens, poor ten en gebouwen en werken, voor den openbaren dienst bestemd): J. van Alm- kerk, voor f 1183,—; P. B. van Velt- froven, voor f. 1078; (gegund bij loting); S. V. d. Houten, voofr f 1925; GebT. van 't Veer, voor fi 1095; J. Roggeband, voor f 1078; P. M. Stiphout, voor f 1295; voor het tweede perceel (de kaaimuren): Jan V. Almkerk, voor f 1988 (gegund); B. L. V. Velthoven, voor f 2226; voor het derde perceel (de beschoeiingen en paal werken): Joh. V. Almkerk, voor f 958 (gegund); P. B. v. Velthoven, voor f 980; Voor het vierde perceel (de bruggen): Gebr. Van 't Veer, voor f 759; W. J, Wijsman, voor f '625; F?. B. v Velthoven, Voor f 644 (gegund)voor het vijfde perceel (de schoolgebouwen met de on- derWijzerswoning bijl school A): P. M. Stiphout, voor f 1196; J. Roggeband, Voor f 1180- P, B. v. Velthoven, voor f 1117 (gegund); M. Paasse, voor f 1315; voor het zevende perceel (de uit wateringssluis in den Dijkwaterpolder en de bergplaats)W. Barrevoets, voojr f 475 (gegund); H. Berrevoets, voor f 525; Voor het achtste perceel (de gebouwen en verdere wierken der Algemeene Be graafplaats): J. Paasse, voor f 471; P. B. V. Velthoven, voor f 399; Pi M. Stip hout, voor f 349 (gegund)S. v. d. Houten, Voor ff 419; Gebr. van 't Veer, Voor f 455; voor het negende perceel (de pompen, iwtelputten en riolen): A. Anker, Voor f 152 (gegund); P. M. Stiphout, voor f 191; P. B. v. .Velthoven, voor 'f 174; Jan van Almkerk, voor f 177. SPORT. De vereenig'ng ,.Dam en Mat" te Scher- penisse, houdt Dinsdag a.s. een dam'- en schaakwedstrijd, waartoe liefhebbers iwbrden uitgenoodigd. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. NOORDGOUWE. Tot president-kerk voogd is benoemd die heer M. v. Gastel. POORTVLIET. Benoemd tot kerkvoogd in de vacature-Van der SFkke, die heer W. M. Ista, die de benoeming heeft aan genomen. Geref. Kerk. Beroepen: Te Oudega (Wijmbr.), cand. C. W. Keur te Driebergen. Te Heemse, J. Ubels te Varsseveld. Te Arum, E. J. van Voorst te Kootwijk. 'Aangenomen: Naar Antwerpen, A. G. Wolf te 4-oenen-Vreeland. Bedankt: Voor O. en W. Souburg, A. C. Heij te Koudekerke (Z.) Voor De- demsvaart, H. v. d. Zanden te Wapen- peld (Gld.) Voor Tholen, J. H. Beumee te Sleeuwijk. TAN HEINDE EN VER, De particuliere secretaris van gene raal Ludendorff is Zaterdagmidjdag tc Münehen gearresteerd. Dr. Dorten, de leider der Rijnlani- sche separatisten bereidt, naar de „Echo de Paris" verneemt, een n:euwe 'actie voor. Ditmaal zal hij- trachten over meer geld te beschikken, want zonder Rjjin- landsch geld geen Rijnlandsche beweging. Eenige roovers drongen Zaterdag het agentschap van de Staatsbank te Chi cago binnen en schoten met hunne revol vers zeven beambten neer. die tegenstand trachtten te bieden. Voor de politie ter plaatse kwam, waren zijl reeds weer ver dwenen, met een betrekkelijk kleinen bu:t. In een der voornaamste hotels van Boedapest, is een elegante jongedaifie in hechtenis genomen, die zich voor keizerin Zita uitgaf en het gerucht liet versprei den dat zijl methaar zoon kroonprins .Otto naar Boedapest wtas gekomen om den tcoon te bestijgen. Zij bleek Ilona Toth te heeten. Te Weenen is een „sadistische sa lon" ontdekt van t'wee zoogenaamde taal- leeraressen, waar kinderen voor de oogen van het publiek, dat de inrichting bezocht, ernstig mishandeld werden. Ver scheidde lieden zijn in verband diaarmee in hechtenis genomen. Als uitvloeiselvan de fmancieele hervorming, krijgt Sovjet-Rusland nieuwe, zilveren munten. De catastrophe van de „Dixmude" heeft in Frankrijk de gemoederen in be roering gebracht en de m:nister van ma rine heeft scherpe verwijten moeten hoo- ren over de lichtvaardige wijze' waarop deze noodlottige tocht zou zijn georga niseerd. Het mond- en klauwzeer in Eng. neemt op zeer bevredigende -wijze af. Koning Haakon heeft, blijkens een V.D.-bericht, Zaterdag het Noorsche par lement geopend met het uitspreken van een troonrede, waarin hij zeide, diat op grond van de ervaringen, opgedaan met - ,de uitwerking van Ket alcoholverbod, dioor de regeering een Wetsvoorstel zal worden ingediend tot opheffing van het drank verbod. Tusschen Osaka en Tokio (Japan) heeft een nieuwe aardbeving gewoed. In Soegamo, een voorstad van Tokio, brak brand uit. Er is een trein in de Banjoe- gawa-rivier gevallen, terwijl tusschen Go- tamba en Tokio .Zes treinen werden om vergeworpen. De voortdurende daling van de franc heeft in Fransche finaneiëele, politieke en economische kringen groote emotie gewekt. De pers maant tot kalmte aan. In verschillende gedeelten van Zwit serland valt nog steeds veel sneeuw. De Arlbergspoorweg is opnieuw door een lawine geblokkeerd. Verscheidene dorpen in de buurt van Genève zijn door den zJwaren sneeuwval geïsoleerd. Men heeft te Sofia de verloving be kend gemaakt van prinses Nadejda, de jongste Zuster van koning Boris, met her tog Albrecht Eugenius van Wurtemberg. Uit New-York (stad) bericht men, dat daar 32 inspecteurs van politie en 85 andere politie-beambten worden vervolgd wegens slapheid inZake de. sluiting der kroegen. De koning en de koningin der Bel gen zijn met een zoon te Bern aange komen, Waarschijnlijk om een bezoek te brengen aan hun kind, dat hier in een kliniek w'ordt behandeld. Te Londen is plotseling een maze- len-epidemie uitgebroken. Zij Werd ver- wiacht, omdat mazelen met tusschenruim- ten van twee jaar plegen te verschijnen "en ook 1922 een mazel jaar is geweest. Naar aan de Dni gemeld jwbrdit, is thans bij' den raad van Russische volks commissarissen in behandeling een ont werp-besluit betreffende beperking v:an de toelating in Moskou en eventueele uitzetting uit de stad van ongewenschte elementen. Van de Hollandsehe motorboot „Am- pat" zijn te Las Palmas de kapitein en 4 matrozen aan wlal gebracht, die zwaar gewond waren door messteken, welke de kok, die krankzinnig ge;wiorden is, hun heeft toegebracht. 33 veroordeelde mijnwerkers, on der Iw'ie 12 blanken, waren in opstand ge komen in het gevangenenkamp van Al- drich in Alabusua (V.S.) Zij1 verschansten zich in een mijnput en de autoriteiten zagen geen kans, hen weer gevangen te nemen. De ontvluchte gevangenen lieten verscheidene machines in de lucht vlie gen, maar gaven zich tenslotte toch over. Te Warschau zijn 14 leiders der Poolsehe fascisten, o.'wl hooggeplaatste militaire en civiele persoonlijkheden, ge arresteerd. Maandagnacht zijn bij Lemberg twee personentreinen op elkaar geloopen. Daar bij Zijn 14 personen omgekomen en 31 gekwetst. De sovjet-bladen melden diat een passagierstrein op de spoorlijn Kief Odessa geplunderd' is. Een rooversbende Van een 20 man nam het treinpersoneel gevangen en dwong den machinist den trein te stoppen. In alle Wagons werden de reizigers van hun geld en kostbaar- beden beroofd1. Een expeditie, uitgezon den om de roovers op te sporen, is on verrichter zake teruggekomen. Generaal Huerta. de leider Van den opstand, heeft die blokkade van de Mexi- caansche petroleumhaven Tampico afge kondigd. Naar verluidt, zal de regeering van de Vereenigde Staten den opstande lingen-hoofdman Huerta mededeelen, dat de eigen Amer'kaansche handel met de haven van Tampico niet gestoord moet w'orden gedurende de thans gaande zijnde gevechten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Scheepsramp. Het stoomschip Waaldijk van de Hollani-Amerikalijn, is te Rotter dam aangekomen, met aan boord den chef-machin:st, dep marconist en 12 sche pelingen van le bemannmg van het Itali- aansche stoomschip „Tasmania", vvlk schip in ae GoU van Biseaye in ontred derden toestand door zijn bemanning :s verlaten. De beioe genoemde officieren, die in het Victoriahótel intrek hebben ge nomen, hebben het volgende meegedeeld: Het stoomschip „Tasmania" vertrok den 5den dezer met een lading koleTi, onder bevel van kapitein T. Ferrari uit Ca- mogli bij Genua, van Newport naar Li- vorno. De bemanning bestond u:t 29 per sonen. In den morgen van den 9en Jan. kreeg het stoomschip in de Golf van Biseaye met zw'aar stormweer te kam pen. Herhaaldelijk kreeg men zw'are zeeën over, en ten laatste sloeg een groote golf het houten voordek stuk; het w'ater drong het schip bmnen. Dezelfde golf sloeg ook de brug en twee ankers weg. Het water bereikte de machinekamer en de ketels, het schip kreeg slagzijde en kon niet meftr manoeuvreeren. Besloten werd, de Tasmania te verlaten. In de eerste boot, die te water gelaten werd, namen met j kapitein Ferrari plaats de eerste en de tweede stuurman, de eerste en de tweec'p machinist, de bootsman, de chef-stoker, i de chef-hofmeester, drie ol-'emannen, een matroos en een kajuitsjongen. Omstreeks half tien in den voormiddag'vertrok deze boot; bijna een uur later w'as zij1 uit het zicht van het op het schip achter gebleven deel van de bemanning. Hoe het met de mannen In deze boot gegaan is, is niet bekend. Inmiddels bleef de aan boord achtergebleven marconist voortdurend draadloos seinen. 7 schepen hebben het noodsignaal opgevangen en op grooten afstand herhaald. Des namid dags omstreeks half twee besloten de op de Tasmania achtergeblevenen, den meer en meer ontredderden toestand van het stoomschip in aanmerking genomen, het schip te verlaten. De tweede boot werd te Water gelaten en onder bevel van den chef-machinist ging men zee in. Met den chef-machinist en den marconist namen 12 schepelingen plaats in de boot. Een bediende en een olieman bleven uit angst aan boord achter. Twintig minuten is men nog in de nabijhe'd van het schip gebleven. De Tasmania, d:e meer en meer slagzijde gekregen had, kon toen, naar men meende, elk oogenblik z'nken. Her haaldelijk heeft men de beide op het schip achtergebleven mannen nog toege roepen, in zee te springen, doch zij durf den niet. Daarop is men ,jnet de boot Weggeroeid. Omstreeks 3 uur :n den na middag werd/ op grooten afstand aan stuurboordzijde een stoomschip waarge nomen, dat een half uur later de Waal dijk, van de Holland-Amerikaljjn bleek te zijn. De officier van de Iwiacht van de Waaldijk heeft de boot, hoewel het s.s. een anderen koers had, op een golf ge zien. Langzaam is daarop de Waaldijk de boot genaderd, die wegens dje hooge zeeën niet naar het s.s. toe kon komen. Om vier uur in den namiddag lag de boot, dank1 zij1 de zeemansschap van den gezagvoerder van de' Waaldijk, langs zïjide van di't stoomschip, en even daarna Waren de schipbreukelingen aan boord, Waar Ziji van kleeding zijn voorzien. KiikiadwilUge hon/lvnvergiftiging. Sinds Oudejaarsdag houdt iemand; te Apeldoorn zich bezig, losloopende honden, die z5jjn huis passeeren en b'iji ongeluk op zijn erf komen, met strychnine te dooden, het welk hij' op stukjes vleeseh gestrooid in zijn tuin heeft liggen, meldt het V.D.- bureau. Het tot op heden bekende aantal vergiftigingen bedraagt thans negen. Ge bleken is, dat de dader is een zenulw- arts te Apeldoorn, die ook reeds aan de politie bekend heeft. De politie heeft thans de zaak in handen. De moordzaak te Etten. De verdachten P. Bals, G. van Peer en A. van Settem, die Zaterdag naar Breda overgebracht zijn, hebben een bekentenis afgelegd. P. Bals heeft de doodeljjke wond toe gebracht. Behalve deze drie misdadigers uit St.-Willebrord z\jn te Breda voorgeleid J. Yersteyton en R. de Blaezert, de eerste heeft eveneens bekend. Dank z\j de samenwerking tussohen de gemeente-politie uit Sprundel en Etten, de brigade der Koninklijke Maréehaussée te Sprundel en Etten en de twee te Sprundel gestationneerde rijksveldwachters is deze zaak zoo spoe dig tot klaarheid gebracht. Overreden. Te Renkum is Maandag avond een 32-jarige man, die, na 18 jaar in Duitsohland te hebben gewerkt, over was gekomen om zijn zuster te bezoeken, bij het oversteken van de straat door een auto overreden en ge dood. Het was een vrachtauto komende uit Wageningen met een tweeden wagen op sleeptouw. Het slachtoffer had gewacht tot de vrachtauto hem gepasseerd was, dooh de tweede auto had hij niet opgemerkt door deze werd hij overreden. LAATSTE BERICHTEN. De postckèque en girodienst. Naar „De Rsb'." verneemt, w'ordt dieze 'wéék een begiin gemaakt met de uit zending van d!e afreken-'ngen, vervaar digd. volgens de aan den girodienst be kende gegevens, betreffende de rekening houders van 1 tot 100.000. Voorts meldt het blad, dat zich onder de teruggezonden afrekeningen van de rekeninghouders 100.000—114.000 slechts een gering percentage van niet-accoord- verklaring bevindt. De afvloeiing. Eenige maanden geleden, schrijft „De Msb.", ontstond onder het P. T. T.-per- soneel groote beroering, doordien het gerucht liep, dat een geheime circulaire was uitgevaardigd, voorschrijvend, dat zij," wier geschiktheid voor den dienst zoo danig was, dat op hun behoud geen prijs was te stellen, ongeacht hun diensttijd, zouden moeten afvloeien. Deze circulaire, die volgens den minister niet was uit gevaardigd, werd niettemin ingetrokken, nadat door de vakbonden, die van dez'e afwijking van het advies der centrale commissie van georganiseerd overleg wil lekeur en onbillijkheden duchtten, sterk daartegen geageerd was. Thans schijnt, naar het blad verneemt, opnieuw het voornemep te bestaan, de ongeschikten te doen afvloeien. In een circulaire n.l. van den Minister van Wa terstaat aan de overige Ministers, waarin uiteengezet wordt de regelen, die bij de afvloeiing bij P. T. T. z'ullen gelden, heet het o. a.: „Met absolute ongeschiktheid kan wor den rekening gehouden in dier voege, dat het vrij staat om ambtenaren, wier ar- beidspraéstatie en dus hun waarde voor den dienst z'oo gering is, dat het een dubbel voor'deel wordt, wanneer door hun ontslag een bekwaam ambtenaar voor den dienst kan worden behouden, te doen afvloeien, ook indien z'ij in het geheel niet behooren tot die categorieën, die volgens de gestelde regelen aan de beurt van afvloeiing Zijn". Aan het slot van de bedoelde circu laire wordt volgens het blad, nog ver meld dat, ook naar het oordeel van den Minister van Financiën, hierover, de centr. commissie voor georganiseerd overleg niet behoeft te worden gehoord. INGEZONDENSTUKKEN C Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Zierikzee, 15 Januari 1924. Mijnheer de Redacteur Gaarne had ik het volgende onder de aandacht der ingezetenen van Z:erikzee gebracht. Zooals iedereen weten kan, :s de op levering en de ingebruikstelling der nieuwe oven\nstallatie door de' bekende adressehbsweging bijna vier maanden vertraagd. Om- een rond en zeker niet te groot getal te nemen, laat ons zeggen 100 dagen. Nu, met de e.cpToitat-'e van die nieuwe oven, bespaar ik per dag, met dezelfde gasproductie als verleden jaar, meer dan 2 ton kolen. Was de oven dus gereed ge komen, zboals in 't oorspronkelijk plan lag, veel vroeger en per 1 September in bedrijf genomen, dan zouden in d:en tijd dus 100 maal twee ton kolen 200 ton kolen zijn bespaard. De kolen kost ten toen meer danj f 20,— per ton. De geheele besparing, alleen aan kolen, zou* dus hebben bedragen 200 X f20,— vier duizend gulden. Nu laat ik al de Andere, directe als indirecte, schade bui ten beschouwing. 'Wanneer dus de rekeningen der gas fabriek over 1923 en 1924 een minder gunstig eindcijfer opleveren, dan komt dit geheel voor rekening der opstellers van die adressen en van de onderteeke naren. Met vriendelijken dank voor dé plaat sing, Hoogachtend, PRAKKE. Directeur der Gasfabriek. TELEGRAMMEN. ROTTERDAM. (V.D.) In haar woning aan de Maashaven is hedenmorgen de 26-jarige verpleegster W. C. B. in be- wnsteloozen toestand gevonden. De ge neeskundige dienst werd ontboden en paste onmiddellijk kunstmatige adem haling toe. In een keuken, dte aan de slaapkamer grensde, was éen gummislang van het gasoomfoor gescheurd. Dientengevolge was het gas toege stroomd In de slaapkamer. De inmiddels ontboden geneesheer constateerde den dood tengevolge van gasveratikklng. MAASTRICHT- (V.D.) Op telegrafisch verzoek van de politie te Amsterdam zjjn alhier hedenmorgen in een hötel twee personen gearresteerd, in verband met de oplichting door middel van val- sche postwissels te Amsterdam". LONDEN (V.D.) Naar uit Tokio ge meld wordt zijn als gevolg van de aard beving, behalve een 50-tal dooden, ongeveer 200 personen te Tokio en Jokohama gekwetst. De Mikado, de Keizerin, de Prinsregent en diens ver loofde zjjn in veiligheid. N. V. Rotterdamsche Cons.-Veiling, Weenaplein. Kipeieren f9—f 12,50, een deneieren f 9—f9,50. Aanvoer 50.000 st. 15 Jan. Zeeuwsche en Zuid-Holl. Ajuin. Wegens de vorst in de vorige week was er heden geen noemenswaar dige aanvoer. MARKTBEMCIÏTENo CoBperatlove Velling Zieriksee. Veilrng van Zaterdag 12 Jan. 'Savoije kool f 7,70 per 100 stuks; spruitkool 21—30 ct.; ;d. 2e soort 14—18 et; witte boonen 35 ct.; goudreinetten 28 ct.; prince Albert 20 ct.; Ku:per Eerste ling 17—20 ct.; oranje reinet 18 ct.; kleiperen 36 ct.; gieser wildeman 30 c.t alles per kilo. 1 ROTTERDAM, 14 Jan. Binnenl. granen I en peulvruchten. Tarwe tamelijk aange- i boden, langzlaam, onveranderd verkocht, f 11,90f 12,50, afwijkende f 11—f 11,50. Gerst. Chevalier f 12,25—f 12,75. Haver on- veranderd, f 9,75f 10,75. Erwten, kleine l Kroonerwten f 20—f 25, Schokkers f 18 i f22,50; bruine boonen, puike vaster ge- stemd, f 30-f 34, overigens f 20-f 28, alles I per 100 K.G. f 15 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 212 paarden, 14 veulens, 654 magere runderen, 780 vette runderen, 200 vette kalveren, 528 nuchtere kalveren, 72 graskalveren, 91 schapen of lammeren, 186 biggen, 12 bokken of geilen en 44 overloopers. Prijz'en per 1/J kilo: koeien 35-50/521/2—57i/o/60 ct., ossen 50-55- 60 ct., stieren 47i/o—5255 ct., kalveren 6072l/o80/85 ct. Prijz'en per stuk van mager vee: melkkoeien f370—f490, kalf- koeien f 375f 475, stieren f 180f 575, pinken f 110—f 150, vaarzen f190—f250, graskalveren f70—f125, paarden f 250— f375, slachtpaarden f 100—f200, hittenfl80 f800, veulens f70—f 100, biggen f13— f 18, per week f 1,75—f 2,50, overloopers f 25—f 45, nuchtere fokkalveren f 20—f 36, dito slachtkalveren f 15—f 20. Tjjd Ti* Hoogwater ea tu Laagwater Over de maand Januari. Hoogwater: Laagwater i D. 17 v.m. 11,07 n.m. 11,56 v.m. 4,54 a.m. 5,23 V. 18 - 0,15 5,52 6,18 Z. 19 0,48 1,08 6,46 7,03 Z. 20 1,35 1,54 7,27 7,38 M. 21 2,17 2,39 8,03 8,11 D. 22 2,59 3,20 8,41 8,45 W.23 3,39 4,01 9,16 9,20 Tjjd van H.W. te Dordreoht 3,15 nar later. L.W. 5,30 Flnanoiëel Nieuws. B«*n tii AmitsrliKL 15 Januari. BTAAT8LEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. 8. obl.«1922 f 100 6 104 1037/8 N.W. 8. obl.a-b'22 - 600 6 100 100*/8 N.W. 3. obl.a-b'22 -1000 6 99% 99% N.W. 8. obl.a-b'22 - 2500 6 99% 98%' N.W. 8. obl.al928 - 500 99%, N.W. 8. obl.al923—1090839%99»/, N.W. 8. obl. 1918 - 100 6 93*%, 93»/,. N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 90%, 92% N.W. 8. obl. 1918 -1000 5 88»/,e 87%« N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 93»/,, 93%, N W. 8. obl. 1919 - 600 5 91%. 91V. N.W. 8. obl. 1919 -1000 5 91V8 91 N.W. S. obl. 1916 - 100 4% 85»/lfl 84% N.W. 8. obl. 1916 - 500 4% 86%, 86»% N.W. 8. obl. 1916 -1000 4% 86V3 86% N.W. 8. obl. 1917 - 100 4% 83Vr 83% N.W. 8. obl. 1317 -500 484% 84% N.W. 8. obl. 1917 -1000 4% 82%, 81% N W. 8. obl. 1916 - 100 4 84 83 N.W. 8. obl. 1916 600 4 82% 81% N.W. 8. obl. 1916 -1000 4 78% 78% N.W. 8. obl. 1911 -1000 6% 72% 72 N.W. 8. obl. -1000 3 63% 62% N.W. 8. cert.v.Ins 1000 3 63% 62 N.W. 8. oor». -1000 2 53% 62% ÈÜLGARIJR. Hypokh. Leon 1882 6 Tabakileonlüg 1902 5 25 22% Zogsiloeuing 1904 5 23% 23 Bel. vr. goad-obl. 1907 4% 18% 18% PETS. ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Pcïr. f 1000 A. 412% 426% Kon. Petr. f 100 O. A. 411 429% Kon. Ned. Petr. C. v. A. Dollari (bank) 12,6912,71; Marken (gr.) (por billloen) 1 0,61—f 0,62s; id. (r.) 1 0,61—f 0,62s; Kronen (10.000) f 0,87*— 1 0,40; Eng. bankpapier 111,42sf 11.47s j Pranach bankpapier 1 12,10—1 12,25; Belg. bankpapier 1 10,90—1 11,10 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Blldt, naar waarnemingen verricht In den morgen van 16 Jan.: Hoogste barometerst. 770,5 te Memel. Laagste 741,1 te Valentia. Verwacht tot den avond van 17 Jan. meest matige noordoostelijke tot ztiid- oostelyke wind, helder tot lichtbswolkt, droog weer, 's nachts matige vorst, overdag lichte vorst tot om het vriespunt. Fietsers licht opi Van 17-18 Jan. van 4,40 n.m. tot 7,33 vim. verzoeken w« verslagen van vergade ringen ons vooral spoedig te doen toekomen. Het komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat wij die zeer laat ontvangen. Tevens gelieve men ons de opgaven van den burgerleken stand in het begin van iedere maand te doen toekomen daar zü anders ter z|jde worden gelegd. Ds Rbdaotib. ADVERTENTIES, BESTEMD VOOR HET VRIJDAGNUMMEB, OELIKVE MEN TIJDIO AAN ONS BUREAU TE DOEN TOEKOMEN; ADVERTENTIES VAN EENIGEN OMVANG LIEFST REEDS DONDERDAGS.WEGENS HET VROEG TER PERSE «AAN OP VRIJ DAG KUNNEN WIJ ER ANDERS NIET VOOR INSTAAN, DAT ZE NOG OPGENOMEN KUNNEN WORDEN. die hun nota over het 4e kwartaal 1923 nog niet hebben gezonden, gelieven dit omgaand te doen. DE DIRECTEUR. Bij het opmaken der raadsverslagen ge lieve U in 't vervolg niet meer te Ver melden: 1°. dat de notulen werden goedgekeurd; 2°. de goedkeuringen van Ged. Staten op diverse raadsbesluiten; 3°. de verschillende ingekomen stukken, die altijd voor kennisgeving worden aangenomen; (alleen die, welke van interesse kunnen zijn voor uwe ge meente, worden verlangd); 4°. dankbetuigingen voor toegekende gra tificaties, benoemingen, enz., enz. De Redactie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2