H.H. Correspondenten ADVERTENTIÊN. ELIZABETH LOUïZA DE WEE8D, BOEBENLEENBANK OÜWEHKEIK. ZITTING Een Vare Koe, stoftd 'tengevolge van vier ondergrond- sche ontploffingen, die werden veroor zaakt door het ontsnappen van gas. De politie en de brandweer trokken een cor don om het bétrokken gebied en waar schuwden dé' bewoners in de buurt hun huteen niet te verlaten. Er is een rechtstreeksche telegrafi sche verbinding tot stand gekomen tus- schen'Londen en Chicago, :n,gewijd mei een telegrammenWisselIng der twee bur gemeesters; de afstand bedraagt vier duizend mijl. VERSCHILLENDE BERICHTEN. •öuei'reden. Op den straatweg van-En schede naar Hengelo onder de gemeente Lonnekér is de 21-jarige mej. A. A. L. uit Lonneker gevallen doordat haar fiets op den gladden weg slipte. Zij viel met het hoofd; tegen de juist passeefende auto van .defamilie Holst uit: Eósehedé en was tengevolge van een schedelbreuk onmiddellijk dood. Aanranding. Aan den Steenbergschen weg, onder Dinteloord, werd 's avonds laat zekere v. I., door een drietal ge maskerde indwiduen aangevallen em mis handeld. Dat de mishandel'ng van min der ernstigen aard w'as, is vermoedelijk daaraan te. danken, dat de aanranders spoedig'zagen, dat zij n:et den door hen gezochte^, persstem-ie pakken hadden. Een ingesteld onderzoek bleef tot heden zon der resultaat. Gasverstikking. :i Zondagmorgen be speurden d!e 'buren, van den heer C., te Goes, een sterke gaslucht. Het viel hun op dat alles bij1 de buren, die gewfend wlaren vroeg tér kerke te gaan, zoo stil bleef en men bracht djt niet de gas lucht in verband. Toen men met ge- Weid in de woning van den heer C. was binnengedrongen, vond men' den 60-jari- gen man en zljin dochter beiden bewuste loos. Het gelukte de dóchter spoedig bij kennis te 'brengen, bij' den vader moch ten de pogingen evenwel niet zóo vlug baten. Eerst des aVonds kwam hij bij. De oorzaak van het ongeval is een lek in de hoofdleiding. Door de vorst kon het gas geen uitweg naar de straat vin den, doch kwam in den kelder der wo ning terecht. Auto-ongeluk. Op den grindweg, loo- pende lange het Aardhnie naar üddel, welke daar aterk daalt en rijst, heeft een auto-ongeluk plaats gehad door de gladheid van den weg. Een auto, be stuurd door den heer O. uit Arnhem, die naar Elburg wou gaan, is van den weg geraakt en omgekanteld. De heer O. ge raakte er onder, brak den halswervel en was onmiddellijk dood. Zijn lijk Is naar het ziekenhuis in Apeldoorn gebracht Een winkel leeg geplunderd. Te Amster dam is Zondagavond in den goudsmid- w inkel van de weduwe W. van der Groot, in de Kin kerstraat, een groote diefstal gepleegd. Toen de bewoners afwezig waren heeft mep, naar het Hbl. meldt, in het trapportaal van het bovenhuis een luik opgelicht, waarna men onder den vloer door tot onder de winkelruimte wist te kruipen. Met boor en zaag Is daarop een gat gemaakt ln den winkel vloer. Tal van gouden en zilveren voor werpen zijn weggenomen; een groot aantal horloges, ringen, armbanden, colliers, lepels, vorken, een diamanten broche, een gouden Friesohe kap en een bedrag van 144 gulderi, alles te zamen vrijwel de geheele winkelinhoud. IN GEZONDENSTÜKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Zierikzee, 8 Jan. '24. Geachte Redacteur, Met plaatsing van onderstaande siult U mij Verplichten. In het algemeen be lang meen ik er de aandacht op te moeten vestigen, dat de boot van de R. T.M., welke ten 2.48 n.m. van Stave- nisse afvaart en ten 3.20 n.m. té Zijpe aankomt, aansluiting geeft op den trein jwiel'ke ten 4.10 n.m. te Zierikzee aankomiC. De aanleiding tot het bovenstaande is daarin gelegen, dat mij ter oore is ge komen, dat 't publiek de meening wordt opgedrongen dat, indien de boot te laat is, geen aansluiting wordt verkregen. (Met dank voor de verleende plaats ruimte blijf ik gaarne, i Hoogachtend, um -J. VERSTELLE, Hoofdcontroleur R. T. M. Renesse, 3 Jan. 1924. f Geachte Redactie l Zeer zult u mij verplichten voor .op name aan.de volgende opmerkingen naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer N. Vis te Haamstede over de genomen maatregelen en de uitvoering hiervan bij het heerschen van mond en klauwzeer op hun hofstede. Slechts tWee punten, n.l. het pl.m. 4 uur uil- blijven van de 'wlacht en de ontsmetting van de paardenhoéven Wil ik even na° der beschouwen. Hieruit mag echter geenszins 'de conclusie getrokken wórden dat ik het, wat het overige betreft, eens ben met den inzender. Terzake: Nadat de heer P. Vis mij' telefon-'sch gewaar schuwd had, werd 3 Dec. pl.m. 10 uur mond- en klauwzeer geconstateerd bij het vee op de hofstede van mevr. de :w!ed. W. Vis. Ik hébtoen met de beide heéren Vis de maatregelen besproken, 1 Wélke op mijn advies door den burge meester zouden (wórden genomen. Dhr. Vis vindt blijkbaar een tijdsverloop van M 4 uur tusschen het constateeren en de instelling van de w'acht ueel te lang. Ik vind het daarentegen een vlugge af- (Werking, waarvan de burgemeester alle eer'heeft. Nu zou ik willen vragen waar om de heeren Vis tot Maandagmorgen hebben gewacht met het doen van aan gifte, daar zij töc-h reeds des Zondags verschijnsels van mond en klauw'zeer heb ben opgemerkt'bij hun vee. Dat dit zoo j is, is mij gebleken uit een mededeeljng hunnerzijds, dat een kennis hen aange raden had, een melkkoe die in de be- j smette stal aanwezig was, te isoleeren. I Wanneer in 3 a 4 uur veel ongerecih- tigheden kunnen plaats hebben, wat kan dan niet in pl.m. 24 uur gebeuren? Nu de ontsmetting van de paardenhoeven. Uit die bewering van den heer Vis trek ik de conclusie dat die ontsmetting niet of niet voldoende heeft plaats gehad en 'wanneer die conclusie juist is, con stateer ik dat de Wacht zijn plicht niet heeft gedaan. Ik begrijp echter niet waarom de heer Vis niet vroeger zijn bezwaar heeft kenbaar gemaakt. Ik heb toch dien morgen ook de ontsmejtting van de paardenhoeven met de heeren Vis behandeld. Het zou toch zeker ratio- neeler gewleest zijn, zoo de (heer Vis, toen hij bemerkte dat de ontsmetting niet naar zijn -zin plaats had, zich tot bevoegde autoriteiten had gewend. Dat zou meer resultaat gehad hebben, dan het schrijven van een ingezonden stuk. C. DAVIDSE, Dierenarts. INGEZONDEN STUKKEN, (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mynlieer de Redacteur Mag ik U beleefd verzoeken voor onderstaande eenige plaatsruimte, tyj voorbaat myn dank. Niet alleen Uwe redactie, maar velen met U, zullen het ln mij waardeoren, Indien er een Art. van mijn hand in Uw blad ver schijnt, dit steeds vergezeld gaat vau mijn persoonleken naam, (Handteeke- ning). Dat in den regel myn Artikelen onbeoritioeerd ter zijde worden gelegd: laat my koud. Maar dat men van zekere zijde, by het geven van inlichting of opheldering die gevraagd wordt door de eenvoudigen, de uitdrukking bezigt, zwijgt hem dood, of een bedenkelijke vitdrukkiDg aan den naam van den schrijver wordt toegevoegd, waardoor niet alleen het Art. maar ook den schrij ver op den achtergrond wordt geduwd. Op zyn zachtst uitgedrukt noem ik dat dun. Men zou het ook kunnen noemen een achterstand in de geeste lijken - en politieke opvoeding. Bij een dergelijke tactiek, troost ik my maar bü de gedachte, dat deden de Farizeërs tegenover Onzen Heiland ook, het Is maar van Nazareth zoo luide het. Toch schynt het M. de R., dat die eenvoudige pennetjes, niet alleen van mij maar van duizende met mij, de pantser platen hebben doorboord, waardoor twee merkwaardige zaken tot stand zijn ge bracht. Ten eerste dat ons als leek de gelegenheid wordt geboden, om ook ls een kijkje te nemen achter de eoulisen van wat daar is, m&Ar nog dagelijks wordt afgespeeld. En ten tweede, dat onB nu verstaanbaar is gemaakt de klacht van onze oude Dr. A. Kuiper: in zijn leven afgedrukt in De Heraut (namelijk) Ik ben en doe het niet maar het zyn myn volgelingen dien het doen. En als men nu in de laatste maanden De Standaard en De Heraut beide hoofdorganen, het eerste van de Antirevolutionnaire Party, het laatste van onze Gereformeerde Kerken in Ne derland, met niet te veel Inspanning leest en volgt, dan is het niet alleen voor den man met de hooge dop, mAAr voor de eenvoudigste onder de eenvou digen van onze menschen duidelijk merk baar, dat er iets leeft en voortwoekert in beide categorieën, wat de goedkeuring van onze hoofdleiders niét kan weg dragen, en zelfs in stryd wordt geacht met elke bladzijde van de Heilige Schrift. Als men acht geeft op de art. in De Heraut en men let op den vorm en men beluistert den toon, die door deze professors worden aangeslagen (mannen waaraan Gereformeerde predikanten van onze dagen hun opleiding hebben te dahken), dan gevoelt men het, met welk een ernBt deze hoogstaande mannen zijn bezield. En wij verstaan het, dat er heel wat vooraf is gogaan om dit kwaad te bestrijden, eer dat deze vooraanstaande personen hun toevlucht hebben genomen tot openbaarmaking van zaken. Luister slechts. Wü dragen niét gaarne de schande van onze Gereformeerde kerken naar buiten. Maar (aldus deze professors), wy kannen niet en mogdn niét meer zwij gen. Wy moeten spreken, want de por tefeuilles zyn tot berstens toe gevuld en worden nog dagelijks belast, want wy overdrijven niet, wannesr we zeggen, dat zelfs met de me ast primaire regelen j van het recht geea rekening wordt ge houden, en dat enkel en alleen om eigen ambtshoogheid te handhaven. En dan worden enkele zaken door deze profes sors publiek gemaakt, van zoo'n laag gehalte, dat ieder, die nog eenigszins gereformeerd voelt, met weemoed in het hart de oogen neerslaat. Zij of hij. dlo hier meer van willen weten, schaffia zich aan De Herauten van Maart en April 1923 en vergeet vooral niet, zeggen deze professors, het boek machtig te worden van professor Rutgers over de kerkelijke adviezen. En wat de zaak nog bedonkelijker maakt (aldus deze professor), dat de heeren predikanten in dergelijke toe standen de hoofdrol spelen en dit niet alleen verzwegen voor huo medebroeders kerkeraadsledeo, maar zelf Diet de minste pogingen aanwendenin de zuster- organen (Kerkbode's) dit te be&trijden. Men krijgt zoo den Indruk M. de B., dat hetgeen men In vroeger jaren en ook thans nog, door woord en pen en zijn tegenstander bestreed en afkeurdeop heftiger wyze ia eigen kring in praciijk wordt gebrachtook op het terrein van de Antirevolutionnaire partij. Zeker men pronkt wel met de Meiboom In de kap en de Christelijk politiek van dr. A Kuiper, en als men zich op de deputaten- vergaderingen bevindt, of men wordt met zijn geest geleid naar de Basmkerk te Amsterdam, Ja dan gevoelt men het naar de uiteenzetting van zijn program welken zwaren last-^pf er rust op de schouders van onzen A ntiro volution- nairen leider Colyn. Jadan klemt men zich niet alleen aan zyn leider maar aan het geheele program van de Antl-Revolutlon- nairen als een rots vast. En zingen hem met diepe ontroering maar uit volle borat. Onzen leider den bekende zegen beden toe. Maar nauwelijks zyn zij van onder de vleugelen van hun leider of het woord uit den volksmond wordt in toepassing gebracht. Uit het oog uit het hart. De plannen en het program van de A -R. Partij zyn voor de Heeren ge legenheids-ideeën geworden. Draagt elkanders lasten en vervult alzóó de wet van Christus: is een sprookje geworden nit het groote sprookjesboek voor de heeren A.-R. Let maar op de houding van onze A.-R. raadsleden, inzonderheid op die van Wéthouder A. Timmermandie eBkel en alleen gedreven door- eigen egoïsme niettegenstaande hy overtuigd is dat de belastingen de draagkracht veel veel te boven gaat, toch stemde tegen de 100 °/0 op de rijks inkomsten belasting en de verlagiDg vau het salaris van B. en W. en dat onder de valsche leuze dan gaan de mensehen Zzee uit. Terwijl hy als motief in de kiesveree- nlging de uitdrukking deed: Wat ik met noesten vlijt by elkaar heb gekre gen, ben ik niet van plan mede te wer ken dit zwaarder te belasten. En dan durft den heer T. door middel van een ingezond artikel do verslaggever nog een verwijt temaken, dat by niet krach tiger zyn A.-R. standpunt heeft doen uitkomen. En nu wenBChen wij 't raads- Quant hierover heus niet hard te vallen en wel, omdat hij op een moment voor een feit werdt geplaatBt waar hij zelf niet op had gerekend en dat kon ook niet omdat hy steeds werdt gebruikt als figurant of als lijmtakje voor zijn Kerkelijke volgelingen Laten wy hopen, dat dit artikel aan leiding mogen geven voor velen, over te gaan tot hot oprichten van een A. R. Kiesvereeniglng die rekening wensoht te houden, niet alleen mat de plannen van onzen leider, maarzich wensoht vast te klemmen als een rots aan het program van de A. R Party. Hoogaohtend, D. HONDSMERK. ZlKRIKZKK, 2 - 1 - '24. By uitzondering is dit stuk geplaatst geen grooter epistels dan kolom zullen over deze kwestie worden opge nomen. De Redactie. TELEGRAMMEN* ZWOLLE. (V.-D.) Hedenmorgen onge veer 10 uur, brak brand uit in de verf- warenfabriek van de firma Sch'aepman Co., aan de Spinhuiswal. De brand, die zich eerst buitengewoon hevig liet aanzien, werd door de brandweer krach tig bestreden. De heele bovenverdieping van het gebouw is echter uitgebrand. De oorz'aak is de volgende: Een jongen was bezig met een spiritusvlam, 't Schijnt dat hij daarmede een ongeluk heeft ge kregen, waardoor zlijn kleeren in brand geraakten. Hij kwam met brandende klee ren het kantoor binnen snellen, waar de vlammen gedoofd werden, zóodat hij slechts lichte brandwonden bekwam. Het vuur had zich echter ook medegedeeld aan de vele brandbare stoffen in de fabriek, waardoor de brand spoedig een vrij grooten omvang aannam. UTRECHT (V.-D.) Hedenmorgen is dooi tot nu toe onbekende oorzlaak brand uit gebroken in een in de Twijnstraat ge legen pakhuis van kapok, etc. Het vuur vond gretig voedsel in de licht ontvlam bare goederen. Toen de brandweer vefscheen, sloegen de vlamóien reeds aan alle kanten uit. De brandweer moest zich in hoofdzaak beperken tot het beschermen van de aangrenzende gebouwen. BAARN. (V.-D.) Hier ter stede is heden nacht plotseling op 76-jarigen leeftijd overleden jhr. L. P. D. op ten Noort, president-commissaris der Stoomvaart-'Mij. „Nederland". De heer Op ten Noort werd in 1922 bevorderd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau, wegens zlijn verdiensten als voorzitter van de uit voerende commissie van de N. O. T. NEW-YORK (V.-D.) Het federale hof heeft den kapitein, stuurman en dén op- ri hter van de Nederl. schoener „Zee- hon.i", welke op 8 Dec. 1.1. nabij Long IslanJ in beslag genomen werd onder verdenking van overtreding van de drank wetten. vrijgesproken. AM l'TERDAM (V.-D.) De directeur van de S'oomVaart-;Maatschappij „Nederland" heeft draadloos bericht ontvangen van den gezagvoerder van het s.s. „Rondo" in de Golf van Biscaye, dat de sleepboot „Heemskerk" in de nabijheid is. De sleep boot heeft gisterënmiddag verbinding ge had met het stoomschip, doch deze werd later weer verbroken. Beter weer wordt afgey ncht. Andere sleepbooten komen naar de „Rondo" om assistentie te kun nen Verleenen. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand December. NJEUWERKERK. Geboren: 2, Marinus, 2. van J. Bom en Grietje van der Zande; 22, Janna Jannetje, d. van J. G. Vier gever en N. de Jonge; 27, Jacob', z. van J. 'de Bil en J. de Jonge. Overleden: 2', C. H. de "Braai, 44 j., echtgenoot van J. P. Berman; 28, W. van der Wielen, 59 j., echtgenoot van N. van Dijke. 'Gehuw'd: Floris P. Feleus, 30 j. jm., en Neeltje J. W. Lode'wlijk, 28 j. jd. OOSTERLAND. Geboren: 2. Maatje, d. van A. M. de Rijke en B. M. de Jonge; 21. Willem, z. van M. Otte en J. v. d. Ouden; 22. Johanna Susanna, d. v. A. v. Dijke en J. de Jonge; 28. Theuntje Cornelia, d. v. Abr. Bal (overleden) en D. J. v. d. Have. Gehuw'd: 28, P. C. v. d. Bos, 32 j.. vveduwn, van W. (C. v. d. Hulle,. en J. A. Otte, 26 j. ..Overleden: 11, Jakoba van der Have, 47 jechtgenoote van R. Koster; 19, Pieternella Marina, 2 m„ d. van A. v. d. Berge en E. Visbeen Westhoevq. BRUINISSE. Geboren: 5, Karei, z. van C. Theunisse en Jos. C.a Moerland (wo nende te St.-Annaland); 14, Christina He lena, d. van St. Capelle en Joh. Eliz. Jumelet: 20,Jacobus, z. van J. Va-ne en Chr. L. Lievense. iGehuwd: 2, C. W. de Jonge, 24 j. jm., en C. van den Berg, 22 j. jd.; 27, B. Olree, 27 j. jm., (van Goes) en W. Hage, 24 j. jd.; 27, A. J. Gideonse, 2fi j. jm., (van Gouda) en L. C. Bouman, 29 j. jd.; 28, L. Jumelet, 26 j. jm., en. A. C. Wesdorp, 29 j. jd. Overleden: 5, Jan Brouwer, 36 j., echt genoot van Eliz. Chr. Jumelet; 16, An thony Capelle, 67 j., -óngeh. zoon van M. Capelle en Joh. Binders; 24, Wolfert Jumelet, 67 j.. ongeh. zoon van St. Ju melet en Adr. Hoogerheide; 25, Wolfert Jumelet, 73 j., weduwn. van Cath. de Rijke. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: Rache- lina Willemina, d. van G. K. Nelisse en T. Knuist; Jacomina Louisa, d. van J. L. Hage; Cornelia Lena, d. van C. M. Geluk én H. Bruijnzeel; Marinus Arie, z. van J. C. Polderman en 'J. 'Moelker; Willemijna Geertruida, d. van D. van 't Hof en J. P. de Viet. Gehuwd: J. M. Muller, 38 j., j.m'., en P. C. Hage, 40 j. jd.; W. Suurland, 24 j., j.m., en T. Bos, 24 j., j.d. Overleden: A. C. van den Berge, 68 j., echtgenoot van C. de Graaf; A. M. Coomans, 61 j. (ongehuw'd). THOLEN. Geboren: Pieternella Adri- ana, d. Van H. Lindhbut en N. W. van, Dijk; Pleun, z. van A. de Heer en M. Priem; Aaltje, d. van M. Schot en D. C. Busscher; Maatje, d. Van J. Lievisse Adri- aanse en J. Pijpelink. Gehuwdg J. Verhagen, j.m. en J. E. Hoogerwerf, j.d.; J. Moelker, j.m. en P. Bergers, j.d.; J. C. Koppenhol, j.m. en G. Verkerke, j.d. Overleden: Adriana van Dis, 90 j., wed, van C. M. Schot; A. Ribbe, 47 j., wed. van A. Prince. 91 FlnanclSel yinuwn. B«mr> TE* AHsterdEB. 8 Januari. 8TAATSLBENINGEN. NEDERLAND. V.K. Hodon N.W. S. obl «1922 f 100 6 103V4 104»/* N. W. 8. obl a-b'22 - 500 6 100i/s 1005/4 N.W. 8.obl.a-6'22 -1000 6 -~* N.W. S. obl a-6'22 - 2500 6 N.W. 8. obl.«1923 - 500 6 N.W. 8. obl.al923 - 1000 6 N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 N.W, 8. obl. 1918 -1000 5 N.W. 8. obl. 191» - 100 6 N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 N.W. 8. obl. 1919 1030 5 N.W. 8. obl. 1913 - 100 4'/, 85»/. N.W. 8. obl. 1918 - 500 4V, N.W. 8. obl. 1918 -1000 4V, 861/. N.W. 8. obl. 1917 - 100 4V, 82»/, N.W. 8. obl. 1917 - 500 4V, 82VS N.W. 8. obl. 1917 -1000 4»/, 81% N W S. obl. 1916 - 103 4 N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 78% 80 N.W. 8. obl. 1913 -1003 4 7IVU 79V« N.W. 8. obl. 1911 -1003 61/, 70% 73 N.W. 8. obl. - 1000 8 61% 63% N.W. 8. oort.v.Ins 1030 8 61»/ia 68% N.W. 8. oort. -1000 27, 51% 53% BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 Tfibafcsleening 1802 Zegelleoalng 1904 5 Bel. vr. goad-obl. 1907 47, - PETR.-ONDERNEMINGEN. Ken. Ned. Petr. f 1000 A. 389 3997, j Ken. Petr. f 100 O. A. 3887, 401 Ken. Ned. Petr. O. v. A. 399 Dollars (bank) f 2,65 2,66»; Marken (gr.) (por billlosn) f 0,58—f 0,60; id. (r.) 0,58—f 0,60; Kronen (10.000V f 0,36fc— 0,40; Bag. bankpa?!)- 11.3711,39, Franecb bankpapier 12,95—' 13,15 Belg. bankpapier f 11,30—f 1145 I 99% 100%, 98% 997, 99% 100% 99% 100%, 92%, 94 90%, 92% 897, 89%, 92u/lg 94 91%. 92 92% 85% 86% 86% 83% 84% 82% 83 6 5 207, 25% - 24% 197, 24 nen puike f 28—f 32, overigens naar kwa liteit f 20—f 26. Alles per 100 K.G. 8 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 217 paarden, 19 veulens, 747 magere runderen, 614 Vette runderen, 220 vette kalveren, 429 nuchtere kalveren, 41 graskalveren, 63 schapen of lammeren, 168 biggen, 15 bokken of geiten, 26 over- loopers. Koeien 40—521/2—621/2'—65 c., ossen 50—55—60 ct., stieren 49521/2 55-571/2' ct., kalveren 65-75-90—921/2 ct. per K.G.; melkkoeien f 350—f500, stieren f -200—f600, graskalveren f70— f 125, paarden f 200—f 375, slachtpaarden 1 f 100— f 200, hitten f 200—f 300, veulens f 60 f 100, kalfkoeien f 375—f 48Ö, pinken I f 100—f 140, vaarz'en f190—f250, biggen f 10—f 17, dito per week f 1,75—f 2,25, overloopers f20—f35, fok nuchtere kal veren f20—f33, slacht dito dito f 17^— f23 per stuk. j 8 Jan. N.V. Rotterd. Cons.-Veiling Weenaplein. Aanvoer 30.000 stuks. Kip- t eieren f 8,50—f 12,25, eendeieren f 9—f 9,25. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 5 Jan. Ingeklaard: stoom schip „W. N.", kapt. A- W. H. Martin, met stukgoed van Londen naar Remagen. TU<1 vent Hoogwater es ras Laagwater Over de ia a and Jan li aril 4 Hoogwater:' Laa'gwaftïT D. 10 v.ia. 5,13 n.M. 5,42 v.m. 10,54 n.m. 11,10 V. 11 5,53 6,20 11,39 - Z. 12 6,30 6,59 0,00 0,26 Z. 13 7,08 7,42 0,49 1.14 M. 14 7,54 8,31 1,37 2,05 D. 15 8,49 9,37 2,31 3,10 W. 16 10,00 10,49 3,47 4,22 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 nar later. L.W. 5.30 TELEGRAFI8CH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Jan. Hoogste barometerst. 774,9 te Stensele. Laagste 731,3 te Rennes. Verwacht tot den avond van 10 Jan. matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, betrokken of zwaar bewolkt waarschijn lijk nog sneeuw, afnemende vorst, later lichte dooi in het zuiden. Fietsers licht op 9 Van 10-10 Jan. van 4,36 n.m. tot 7,38 v.m. die hun nota over het 4e kwartaal 1923 nog niet hebben gezonden, gelleven dit omgaand te doen. DE DIRECTEUR. GEBOREN: AAGT JE ADRIANA CORNELIA, dochter van M. G. BLERENS en T. A. J. GELUK. Dintbloobd, 6 Jan. '24. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. van den Heer A. van db Poldbr in den ouderdom van 86 jaar. Zierikzee. Wed. W. ANKER—van di Poldir. Dordrecht. P. L. VAN DE POLDER. G. VAN DE POLDER—Krafft. Zierikzee. H. P. VAN DE POLDER en Kleinkinderen. Zibrikzbb, 7 Januari 1924. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 7 Jan. Binnenl. granen en peulvruchten. Alle artikelen wegens gestremde vaart, zeer matig aangeboden, en dientengevolge meerendeels ook moei lijk te verkoopen. Tarwe f 12f 12,50, af wijkende f 11—f 11,50. Rogge en gerst niet getoond. Haver f 9,75— f 10,75. Erwten klei ne groene f 20—f 25. Kroonerwt'en f 20 —f25; schokkers f 17— f21; bruine boo- Voor de zeer talrijke blijken van deelneming, ontvangen by het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer JAN ADRIAAN KLOMPE, betuigen wy onzen hartelljken dank. Zibrikzbb, Meelstraat B 62. Uit aller naam, Wed. P. KLOMPE. Hartelijk dank aan allen en wederkeerlg mijn gelukwensch. .Zuster DE JQNGB*:8ohttflndi»fcp. Gelukkig Nieuwjaar toegewensoht aan familie, vrienden en begunstigers. L. DORREMAN, Slager. J. B. DORREMAN—Matthiissk. Sch arbndijke, Januari 1924. l>u SLA tl KB op VBI.JDAOAVOND 11 JANUABI 1931, tot het tfhkloo Tan (1e onde en Tan de nlenwe beekjes, Toer de Spaarbank Tan 6—7'/. uur en Toor leopendc Bekeningboekjet na balt aebt. ToTens gelegenheid tot storten en uitbetaling Tan gelden als naar gewoonte. Boekjes, die eTentnecl nog niet mochten /!J n lngelererd, worden dien arend dringend Terwaclit. HKT HKSÏI LB. TK KOOP: A. GILDEN, Gat vau Westen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 2