Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Vrijdag 4 Jan. 1924 ADVERTENTltNi EERSTE BLAD. J. BONGERTMAN, Zierikzee. Heilgymnastiek. Massage. Paardenfokkerij. HINDERWET. Algemeen Overzicht. BUITENLAND. Uit Stad eri Provincie. PrJ}» per 6 maanden f 1,50, franoo per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ZIERIKZEESCHE COURANT BOate JAARGANG. - No. 11026. AltKIftAEESOHE COURANT. 0|[ J-Dt L00ZE Jr Mi j, ttSTa, van 1—8 regels 60 ets. v&o 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. By contract belangrijke korting Inzending op den dag van uit gave vödr 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen Uw gezicht en lippen pijnlijk schraal. Purol maakt ze spoedig beter. In doozen van 30. 60 en 90 ets. bij apothekers en drogisten. De BURGEMEESTER van Zierikzee her innert, dat volgens art. 23 der Paardenvret 1918 (Staatsblad no. 419) ieder die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Burge meester der gemeente zijner inwoning aan gifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zijn be zit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewijs af, volgens een door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste tien gulden. Ingevolge artikel 24 der wet is de eigenaar of houder van een merrie, welke een veulen heeft geworpen, verplicht, zoolang het veulen niet is gespeend, om op vordering onmiddel lijk het betrtffende dekbewjjs (waarmede een verklaring, gewaarmerkt door het bevoegde gezag eener buitenlandsche gemeente, dat de merrie in die gemeente is gedekt, wordt gelijkgesteld) te vertoonen aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ambtenaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eige naars of houders bij de dekking van de merrie een dekbewijs van de houders der hengsten vragen. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f 100,—. Zierikzee, den 2 Januari 1924. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. C. SCHüRMANN, banketbakker te Zierikzee, om vergunning tot het plaatsen van een Aggregaat van 2 P.K. en een Electromotor van 1 P.K., voor verlichting van de bakkerij en de woning en voor 't drijven van een Amandel-maalmacliine, een Amandel-pelmachine en een Eierkluts- macliine, in het perceel aan de Mol, wijk A 311, kadastraal bekend in sectie A no. 529. Op Woensdag 16 Januari a.sdes nam. 123/4 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit - verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tjjdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande •jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd nfy'n zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 2 Januari 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Regeeringshoofden en vooraanstaande diplomaten blijven bij 't begin van het jaar niet achter om hun beste wenschen uit te spreken en handjes te drukken. De Amerikaansche president b.v. heeft pl. m. 10.000 verschillende soorten van handen en handjes gedrukt en bovendien nog een boodschap tot het Amerikaan sche volk gericht, waarin hij o. a. zegt te gelooven, dat in de komende twaalf maanden een geestelijke, moreele en ma- teriëele vooruitgang zal zijn waar te ne men. Deze president heeft dus den zoo zeer gewenschten vèr vooruit zienden blik, die de meeste stervelingen missen. •Zijn houding tegenover Mexico, waar re voluties chronisch ziijn, kan ons evenwel slechts matig bekoren, daar 't schijnt dat Amerika zijn overtolligen wapenvoor- raad tegen een zacht prijsje aan presi dent Obregon wenscht over te doen,""z.g. tot bevordering van den vrede. De Fransche president, Millerand, is niet achter gebleven en deelt in een bood schap tot het Fransche volk o. a. mede, dat het geoorloofd schijnt te Zijn, den dageraad van de verzoening en den wer- kel ijken vrede, dien Frankrijk vurig ver langt, te begroeten! Een Fransche vrede dus, die Zeker door Poincaré zal worden voorgeschreven, indien deze welspreken de diplomaat nog aan 't bewind blijft, (Want er zijn symptomen, die er op wijzen, dat Poincaré zijn langste tijd als minis ter-president heeft gehad. Het nieuwe jaar Zette niet gunstig in op staatkundig gebied. Op den avond van 1 Januari kwam uit Athene een be richt, dat Yoego Slavië de betrekkingen met Bulgarije zou verbreken naar aan leiding van een opzienbarende rede door den Bulgaarschen min:ster-president in de Sobranje gehouden. De premier zeide o. a. in* die rede, dat de Bulgaarsche minderheden in Joe- go-Slavisch Macedonië verdragsrechten hebben, welke geëerbiedigd moeten wor den en dat de Bulgaarsche regeering geen moeite zou sparen om bescherming voor deze minderheden te verwerven. In verband met deze kwestie en tevens met het vraagstuk van een Bulgaarschen uitweg naar de Aegeïsche Zee en de reorganisatie van het leger, deed de pre mier een beroep op allen van wie de oplossing dezer problemen afhangt, op dat allen Zouden medehelpen om de las ten van Bulgarije te verlichten en de pacificatie van den Balkan te verhaasten. De regeering te Belgrado Vatte dadelijk vuur en liet alle Servische garnizoenen langs de Buig. grens weten, dat zij zich moesten gereed houden voor een op- ma rsch'. Tot geruststelling der gemoederen heeft de Bulgaarsche premier medegedeeld, dat zijn rede slechts voor binnenlandsch ge bruik bestemd was, maar het bewijst toch welke aspiraties men te Sofia koestert, al zal het dunkt ons voor- loopig geen zijner wenschen in vervulling zien gaan, door zijn geisoleerde ligging. Verdeeldheid onder de bolsjewlki. De bolsjewiki hebben, naar de „Chi cago Tribune" meldt, te Moskou 't vraag stuk der woningnood al op bijzonder radicale wijze opgelost. Deze aloude Rus sische stad heeft sinds de revolutie haar bevolking zien verdubbelen. In dat op-' zicht is zij eenig in haar soort. De „Chi cago Tribune" verklaart zelfs, dat zij de eenige Russische stad is, welke der mate in zielenaantal is vooruit gegaan. Er is, zooals men weet, in de Russische communistische partij een sterke opposi tie. Deze vindt de leer in haar toepassing nog maar steeds niet „Zuiver" genoeg. En het behoeft dus geen verwondering te wekken, dat de handelingen der Sov jet-leiders hierdoor beïnvloed worden. Zoo Zijn, naar het vorengenoemde blad mededeelt, gedurende de laatste weken te Moskou duizenden kooplieden en an dere middenstanders gearresteerd. Som migen zijn geïnterneerd in de concentra tiekampen van de Moskousche gevange nissen. De Tsjeka heeft thans ook haar toevlucht genomen tot de „beproefde" Tsaristische methoden. Talrijke advoca ten, makelaars, kleine handelslieden, fa brikanten, groothandelaars en winkeliers Zijn in de afgeloopen maand naar Sibe rië gedeporteerd. Deze lieden, wien het onder de nieuwe economische politiek (de bekende „Nep") voor den wind is ge gaan, en die zich verheugden in den bloei hunner zaken, worden thans van politieke intrigues beschuldigd. „Propa ganda voor een economische contra-re volutie" wordt hun ten laste gelegd. De kantoren van deze nijveren zijn gesloten en hun goederen Zijn geconfiskeerd. Hun gezinnen zijn uit hun woningen gezet en „communistische" gezinnen zijn er in getrokken. Naar een koopman te Mos kou kort voor Zijn arrestatie aan zijn firma te Riga schreef, wordt het handel drijven in Rusland allengs weder onmo gelijk. Naar hij beweerde, aanvaarden de meeste Sovjet-ambtenaren gaarne fooi en, maar dat is nooit „safe" en men kan er zeer licht door in de gevangenis ko men. Een gevestigde rechtsorde bestaat niet in Rusland, evenmin als een stabiel politiecorps. De bladen te Moskou bewe ren, dat de Tsjeka slechts de misdadig heid, welke de laatste jaren diep inge worteld is, bestrijdt en uitsluitend op treedt tegen die kooplieden, die met on wettige middelen hun doeleinden trach ten te bereiken. Volgens een anderen koopman, die onlangs te R'ga terugkeer de, zijn de communisten onderling ver deeld en.... de middenstand moet al weer het loodje leggen. Deze zegsman ver klaarde voorts, dat de verdeeldheid, wel ke in de communistische partij is inge slopen, van buitengewoon ernstigen aard ZIERIKZEE. Wij. vernamen dat de autobus welke de dienst Middelburg Wolfaattsdijk onderhoudt, Donderdag morgen na aankomst op de haven van laatstgenoemde plaats door de gladheid 'Weggleed en bijtijds "tegen de haven- palen bleef hangen, daar ze anders ze ker in de haven zou zijn terechtgekomen. Persoonlijke ongelukken kw'amen niet voor. De bus 'w'as licht beschadigd. 'POORTVLIET. 31 Dec. j.l. was het de laatste dag, waarop de veldwachter P. van Dijke in funct:e 'was. Het vge meentebestuur had gemeend dien dag niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan. In 't bijzijn van een dertigtal genoodigden werden hem onder vleiende toespraken aangeboden: een schrijfbureau namens het gemeentebestuur, zes stoelen door een commissie uit de burgerij en een stok namens de collega's. Bewogen dankte de scheidende ambtenaar. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor IJsselmonde, G. Groot- jans ThZ. te De Meern. NOORDGOUWE. Herbenoemd tot ouder ling en diaken de heeren D. Dalebout en P. D. Dalebout. Geref- Kerk. Beroepen: Te Workum, J. G. Fernhout te St.-Pancras. Te Schiedam, P. C. de Bruijn te Oudewater. Te Antwer pen, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Te Zuilichem, öand. J. W. Eggink te Kampen. Te Grijpskerke (Z.), cand. C. W. Keur te Driebergen. Bedankt: Voor Reitsum c.a., G. Ploos van Amstel te Oppenhuizen c.a. Voor Alblasserdam, D. Scheele te Geesteren— Gelselaar. Voor Boskoop, G. van Dui nen te Zegwaart. OUD-VOSMEER. Ofader groote belang stelling, zoowel uit eigen gemeente als van particulieren werd Nieuwjaarsdag het stoffelijk overschot van ds. C. Staal grafswaarts gedragen. Vooraf had de ge meente zich te 12 uur in het bedehuis verzameld, om daar onder het woord van ds. de Jonge van Krabbendijke te gedenken het plotseling, afsterven van haar leeraar. Door de gladheid was Z.Ed. vechinaerd. waarop de heer Z. Goedhart de verzamelde gemeente voorging in ge bed, nadat gezongen was vooraf Ps. 68 2. Daarop hield voornoemde heer een korte toespraak over de teleurstelling der gemeente, ook in dezb dagen, dat haar nu overleden leeraar Zooveel voor haar deed, en nu plotseling was opge roepen. Daarop werd door ouderling C. Lindhout gelezen 2 Corinthen 5 en 6 en Ps. 39 en 90, waarna de heer Z. Goed hart de samenkomst sloot met dankge bed. Hierop werd het stoffelijk overschot van den leeraar grafwaarts gedragen, waarin de gemeente door haar getrouw meegaan achter de baar toonde, dat zij veel van haar leeraar hield. De burge meester van Oud-Vossemeer herdacht ds. Staal als vriend, als ons aller vriend, die steeds voor ieder een woord had. Ja gewis hij was ons aller vriend, zonder onderscheid van rang of kleur op ker kelijk gebied. Dit is het wat wij in hem eeren. Hij ruste zacht, onze vriend Staal. De heer Goedhart verzocht daarop de schare Ps. 68 2 aqn te heffen, waarna zij zich terugtrok van den doodenakker. Geref. Gem. Beroepen: Te Werkendam, A. de Blois te Vlaardingen. Bedankt: Voor Benthuizen, A. Verha gen te Middelburg. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Vrijdag 28 December, des namiddags 2 uur. (Vervolg en slot). De heer Panny kan zich in hoofdzaak met dit voorstel vereenigen, maar niet met dat gedeelte, waar gesproken wordt over het rooien der boomen. Wanneer de boomen daar geveld zijn, zal 't geen mooi gezicht z'ijn en nu is het een mooi hoekje van de stad. De sloot kan z. i. met straatvuil gedempt 'worden. De heer Qucint heeft vernomen, dat Velthoven niet teekenen zal als de kos ten te hoog worden. De Voorzitter: Da's niet erg. Het is zijn belang. Weth. Koopman houdt een beschou wing over de plantsoenen in 't algemeen en over de iepen bij de Godskamers in 't bijzonder en wijst er op, dat in den laatsten tijd veel verbeterd is op het gebied van verfraaiing der stad. De voorzitter merkt op, dat de be schouwingen van dhr. Koopman l:ggen buiten het terre'n waarover thans gespro ken wordt; hij geeft gaarne toe, dat deze echter veel voor verfraaiing der plantsoenen heeft gedaan. Tot de kwestie komende, zegt de voor zitter, dat men te doen heeft met den ouden oprit naar den thans verdwenen molen. Zooals de weg daar nu ligt, is 't schilderachtig. Het is evenwel niet noo- dig daar een lusthof of gezellig hoekje te maken, doch we hebben de zekerheid wanneer wij dit terrein verhoogen, zoo als op 't oogenblik voorgesteld wordt, een geheel ander aspect zullen krijgen en alles bijeen genomen, het tegenover de Godshuisjes heel leelijk Zal staan. Nu wordt dit alles besproken met het bouw plan van Velthoven, maar die zaken hebben niets met elkaar te maken. De 8 huizen komen er toch. Besluit de Raad tot het dempen der bedoelde vroon, dan kan v. Velthoven de dan ontstane grond ook nog in erfpacht krijgen. Wanneer het aanhangige voorstel wordt aange nomen, dan zal daar de oude toestand der stad worden bedorven. De heer Lunenberg merkt op, dat een beetje uit het oog is verloren, dat dit alles een belang is voor den bouwer. Wat hebben we er mede noodig, zoo vraagt spreker. De Voorzitter: Demping van 't riool is een gemeentebelang. De heer Panny dient een amendement in op 't Voorstel van B. en W., n.l. om de bedoelde boomen niet te rooien en de sloot te dempen met straatvuil, waar over erfgrond. 120 M3- zouden wellicht voldoende zijn en in een half jaar is de Zaak dicht. Weth. Koopman: Velthoven gaat toch bouwen, niemand kan hem tegenhouden. Spr. zou het zeer oneconomisch Vinden te laten bouwen en de sloot te dempen. Als de huizen er eenmaal staan, zullen de toekomstige bewoners al heel gauw met een request bij den Raad komen over de vroon. De Raad zal dan vrij zijn, dat request al dan niet aan te nemen, antwoordt de Voorzitter. De heer Lunenberg merkt op, dat de toekomstige bewoners ieder Voor Zijn huis een gedeelte der vroon kunnen laten dempen, waarop het dan in erfpacht kan 'Worden uitgegeven.^ De heer Panny is voor onmiddellijke demping. Wordt het amendement-Panny aangenomen, dan vervalt uit 't voor stel van B. en W., de afgraving van bedoeld terrein, merkt de Voorzitter op. De heer Doeleman gaat met den heer Panny mede. Men Zal door demping een beteren toestand krijgen, die al jaren ge- wenscht is. In stemming gebracht, wordt 't amen- dement-Panny aangenomen. Alleen de beide wethouders stemden tegen. Het bestuur der Bewaarschool voor min- en onvermogenden verzoekt ver schillende voorzieningen te treffen, o. a. het aanbrengen van een bergplaats en een overdekte speelplaats, in verband met het plan tot verbouwing der oude am bachtsschool. B. en W>. Vereenigen zich met het advies der commissie van Fa bricage en stellen voor te besluiten om adressante te antwoorden in den zin als door de commissie wordt geadviseerd. Aldus wordt besloten. Onder overlegging van een advies van mr. J. A. C. van Heusde, advocaat en pro cureur alhier, stellen B. en W. voor te besluiten tot het goedkeuren van een ontwerp, om daardoor te worden ge machtigd om personen, die nalatig zijn hun huishuur of landpacht aan de ge meente te betalen, te doen Vervolgen en wat de eersten betreft, zoo noodig uit hun woning te doen zetten. De heer Lunenberg informeert of deze machtiging wordt gevraagd voor ach terstallige huishuur van sommige bewo ners der barakken, welke kunnen beta len, maar 't niet doen? De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer de Broekert vraagt of de boel daar niet opgeruimd kan worden? Hij wil echter de menschen niet op straat Zetten. De Voorzitter: Er is altijd gebrek aan huizen. Als er een plaatsje vrij is, is 't spoedig betrokken. Tegenover nalati- gen moeten wij evenwel een wapen heb ben om Ze desnoods aan te pakken. De heer de Broekert stelt Voor geen nieuwe huurders meer aan te nemen als een gedeelte vacant komt. De heer Panny doet een ander mid del aan de hand, n.l. Zooveel mogelijk concentreeren in 't centrum en succes sievelijk- afbreken. Dit idéé vindt instemming bij het ge- heele college en het voorstel van B. en W., beoogende machtiging tot optreden tegen recalcitrante huurders aangenomen. Tot regent van het Burgerl. Armbe stuur wordt de heer A. J. Ribbens, die periodiek aftrad, herkozen. jMede aan bevolen was de heer J. Enzlin. Tot lid der commissie van toezicht op 't M. O. wordt, wegens ontslagname van mr. Otten, gekozen de heer C. ;M. Bal. Mede aanbevolen was de heer J. Busscher. Tot leden der Commissie voor de Strafverordeningen werden herkozen de heeren Lunenberg en de Broekert; tot leden der Commissie van Fabricage de heeren Panny en Catshoek; tot leden der Gascommissie en Straatverlichting de heeren Doeleman, Lunenberg en de Broe kert en tot Commissarissen der Visch- markt de heeren de Broekert en van Schelven. De heer de Broekert krijgt bij de om vraag, op z'n klacht over den toestand van den weg naar den put nabij de woningen in den Zuidhoek, de toezegging dat er naar gekeken Zal worden. De heer Versteeg bespreekt een loon- kwestie yan een der menschen van den reinigingsdienst, die met Nieuwjaar f2 minder per week krijgt. Spr. hoopt, dat B. en W. van hun bevoegdheid zullen gebruik maken om te zorgen, dat de man weer f 17 per week krijgt, in plaats van £15. Dat Zullen B. en W. niet doen, zegt de voorzitter. De menschen zijn in dienst van de Jong. Dr. V. d. Kiuast informeert wie al dan niet toegang heeft tot de gasfabriek; of men iw'eet dat een der nieuwe retorten al lek is en het vuur daardoor zichtbaar is; dat het humusachtige grachtwater on geschikt is voor fabrieksdoeleinden. Spr. vraagt voorts elke maand eén copy van het stadsdrukdiagram en de gemiddelde calorische waarde. Onze anders zoo kalme raad wordt door deze vragen een beetje rumoerig. De gaskwestie heeft in het jaar 1923 eerst veel pennen en daarna nog meer tongen in beweging gebracht. Deze kwestie dreigt een waardig slot- accoord te worden van de gassymph'onie. De heer de Broekert Zegt, dat dr. v. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 Januari te Ziei'ikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 uur, ds. de Roode. Kleine Kerk. 10 uur, ds. Steenbeek. 's Avonds 6 30 uur, ds. de Leur. Luthersche Kerk. 10 uur, ds. Makkink van Leiden. Geref. Kerk. 10 en 6 uur, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leesdienst en uur, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruël II. 10 en 7 uur, Gewone dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur, Leeskerk. d. Kwast buiten zijn bevoegdheid is ge gaan bij Zijn bezoek aan de fabriek. ;Hij lean het optreden van dr. van der Kwast niet loven. Wat de „Goffin"- installatie aangaat, meent spr., dat men z'n oordeel moet opschorten. Wat ge leverd is aan machinerieën is boven allen lof Verheven! Weth. Koopman zal oVer het resultaat van 't nieuw'e systeem en het „Goff:n"-gas niet praten, maar hij wil wel Zeggen, dat de heer Pieters, en allen die op de adressen hebben geteekend, de gemeente groote schade hebben aangedaan, want in plaats van 1 October is nu het nieu we systeem eerst 10 Dec. 1.1. in werking getreden, terwijl in dien tusschentijd aan de fabriek gesukkeld is met Eng. kolen, waardoor buizen verstopt werden en groote schade door gasverlies ontstond. Thans komt spr. tot de vraag over het toelaten tot de fabriek en hij ver telt uitvoerig hoe dr. v. d. Kwast clan destien op de fabriek is geweest, zich niet heeft aangemeld op het kantoor van den directeur etc., etc., tot in de onder- deelen nauwkeurig. (Dr. v. d. Kwast in terrumpeert herhaaldelijk). ,Ook heeft dr. v. d. Kwast aan den heer Doeleman geschreven, zegt spr. (Die vertrouw ik beter, roept de heer v. d. Kwast). De heer Koopman vervolgt: In dien brief stond, dat er een ukase w'as rondgegaan dat dr. v. d. Kwast niet op de fabriek mocht komen. Die brief is in de Gascommissie voorgelezen en de heer Doeleman heeft, naar spr. ver trouwt, dr. v. d. Kwast afdoende geant woord. De kwestie van het lek in een der retorten beantwoordt spr. uitvoerig evenals de Waterzuiver'ng, waarvoor in dertijd een apparaat is aangeschaft. iDe heer Koopman vertelt thans een verhaal over een Werkman, die rek was en die van dr. v. d. Kwast geen briefje kreeg, wat noodig is, omdat er niet ge simuleerd zal Worden. |Ds voorzitter: U richt een persoon lijke aanval op dr. v. d. Kwast, in plaats van de zakelijke vragen te beantwoor den diehij stelt. Ik had toch het woord gevraagd voor deze zaak, antwoordt de heer Koopman, die verder o.a. mededeelt, dat de direc teur der gasfabriek voor ieder te spre ken is. Dr. v. (I. Ku\ast spreekt over de be voegdheden van de gascommiss:e, die z.i. geen wettelijk bevoegde macht is. Spre ker verwijt den heer de Broekert dat deze is bijgedraaid inzake het „Goffinw- systeem. Met den heer Pieters heeft spr. nooit geen ruggespraak gehouden. Het geen spr. in de vorige vergadering voor las omtrent het gas in 't algemeen, heeft hij zelf verzameld en bestudeerd. Spr. is van begin af aan als een vreemde eend in 't bijt beschouwd en w'at men in de sociëteit vertelt, daar geeft spr. niets om. De heer de Broekert schuift het ver wijt, dat hij' zou zijn bijgedraaid van zich. Spr. heeft indertijd niet tegen het systeem maar tegen de hooge kosten gestemd. Nu het er eenmaal is zal hij zooveel medewerken als mogelijk is. Bij protesteert tegen deze uitlating van dr. V. d. Kwast. 1 De voorzitter'. Op de vraag van 'het stadsdrukdiagram ds nog niet geantwoord. De heer Koopman bespreekt uitvoerig de druk van het gas en 'Wijst er op dal- de gaskousjes maar een zekeren tijd van gloeivermogen hebben, dat petroleumlam pen door de huismoeders beter nageke ken Worden dan de gaslampen; dat het voorgekomen is, dat iemand die over het licht klaagde, 8 lichten brandde op een 3-lichts meter, en dat de druk voldoen de iö. 'Dr. v. d. KiVgst is van oordeel, dat het maair beter is met de zaken hier eerlijk voor den dag te komen en daar om bespreekt hij ze hier. Den heer Koop man ant'wioordt hij', dat de druk nu •wtel voldoende kan zijn, maar dat spr,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1924 | | pagina 1