WUROM een (ieuwjaers-Advertentie WAAROM in de Bi| hoest of verkoudheid, heesohheid of keelpijn zijn Thermo- Tabletten het meeat aan te bevelen. Doozen 400 Tabletten 80 oeut '200 Tabletten 45 cent. By Apothekers enDrog. tentie, waarbij een cursus in. landmeten en waterpassen wordt aangekondigd. ,Waar deze cursussen in W'.-Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Beveland met succes worden gehouden, twijfelen wij niet, of de landbouwer zal de ge legenheid te baat nemen, z;ch deze nut tige wetenschap e:gen te maken, ten voordeele van zijn bedrijf. 1 Januari a.s. hoopt de heer W. J. de Veld, stationschef R.T. M. te Zijpe den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij deze Maatschappij in d:enst trad. Het comité voor de herdenking van den dag, waarop het 350 jaar geleden 2al zijn, dat Middelburg verlost werd j wezig alle leden, behalve de heer C. J. Kooman, met kennisgeving. Na wijziging der notulen werden deze goedgekeurd. Aan de orde wordt gesteld een betere postverbinding te verkrijgen door middel van een autodienst met subsidie der ge meente. Daarover wordt door alle leden van gedachten gewisseld; voordeelen en gemakken en gerieflijkheden in 't licht gesteld e n bezwaren geopperd. De tegen stemmers maakten in hoofdzaak bezwaar, dat het niet op den weg ligt door het verleenen van subsidie in een betere post verbinding te voorzien. De uitspraak van andere gemeenten sterkte de tegenstem mers in hun meening. Het gevolg was, dat de stemmen over het voorstel staak ten (3 voor, 3 tegen). Verder werd be handeld een subsidie-aanvrage voor een te Haamstede te geven luinbouwcursus. Besloten werd het gevraagde bedrag, ad f2,75 per minvermogende cursist uit de gemeente te verleenen. Ingewacht wordt de opgave van deelnemers uit de ge meente aan genoemden cursus door het uit de Spaansche macht, heeft thans defl- nittef besloten op den eigenlijken datum, 1 bestuur van den tuinbouwcursus, ter be 22 Februari, in de Nieuwe Kerk en de i oordeeling, wie als minvermogende leer- Noorderkerk, die de meeste ruimte bie den bijeenkomsten te doen plaats heb ben, waarop ds. I. B- Netelenbos uit Helnkenszand en prof. Blok uit Leiden de beteekonis van het feest zullen uit eenzetten. De feestelijke herdenking zal waar schijnlijk plaats hebben in het einde van Mei en zal bestaan uit een tentoonstelling van platen, kaarten en archiefstukken, be trekking hebbende op het beleg en ont zet der stad en èen tentoonstelling van het Zeeuwsche leven. De heer W. Merle, Oude Haven, alhier, heeft den dag voor Kerstmis be stemd voor reclame van zijn bekende koffie en thee en daarvoor in zijn zaak een flinke Kerstboom geplaatst, waar onder cadeautjes voor de jeugd, die met een klein bedrag dezen dag een half pond thee of koffie bij hem kwam halen. leder kind, dat een half pond thee of koffie bestelde, mocht dezen middag tege lijk van een der Kerstmannetjes bij den brandenden boom een verrassing ontvan gen, bestaande uit allerlei spelletjes, wel ke een waarde vertegenwoordigden gelijk aan, of hooger dan het gekochte. De verrassingen bestonden uit bouwdoosjes, legdoosjes, teekenleien, weerhuisjes, enz., te veel om op te noemen; wel duizend cadeautjes waren voorhanden. Dat deze reclamecampagne succes zal opleveren, behoeft geen betoog. Van „De Dagis een goed verzorgd Kerstnummer verschenen, waarvoor H. Verstijnen de omslagteekening leverde en waarvan de lezer de verklaring vindt op Pag. 3. Als losse platen zijn bijgevoegd „Zo merdag" en „Serenade", twee heel fraaie kunstbijl agen. Voorts bevat dit veelzijdige kerstnum mer diverse verhalen, op dezien feestdag betrekking hebbend, o.a. „De vrouw en liet Kerstfeest" en ..Kerstfeestvi»:ne". benevens een rubriek voor de jeugd. Het geheel is rijk geïllustreerd en alles ge drukt op fraai papier. Het is een fraai Kerstnummer waarmee „De Dag" hare lezers verrast. Men zie de annonce :'n dit nummer. Wij ontvingen een propaganda- briefkaart van 't Zeeuwsch comité tot leniging van den nood ,m Duitschla^J, welke briefkaart tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar wordt gesteld ten bate der noodlijdende Duitsche kinderen. Het Zeeuwsch Comité verzamelde tot heden Tuün f 10.000 aan geld en circa 30.000 k.g. aan levensmiddelen en ge dragen kleeding. Wij! verwijzen naar een In dit num mer voorkomende advertentie der Zienk- zeesche dilettantenclub, welke op Zon dagavond 30 dezer in de Concertzaal hoopt op te voeren; „Ernst", uit het Eng. vertaald door „Cbarivarius". Waar deze, uit jeugdige krachten bestaande, tooneel- club meermalen heel goed spel te zien gaf, zoo hopen wij, dat velen a.s. Zon dagavond eens naar de Concertzaal zullen gaan, om dit stuk te z:en opvoeren. BURGH. In verband met het met 1 Jan. 1924 verleend eervol ontslag aan mej. A. A. H. Schilt en den heer M. Griep, als onderwijzeres en onderwijzer aan de openbare lagere school in deze gemeente, kwamen Vrijdagmiddag (de laatste school tijd in dit jaar) een aantal belangstellen den bijeen, om afscheid te nemen. Zon gen de leerlingen mej. Schilt en den heer Griep een afscheidslied toe, achter eenvolgens werd het woord gevoerd door den heer D. Kosten als hoofd der school, door den heer W. G. Boot als burge meester namens het gemeentebestuur en de burgerij, door mej. H. C. Heule, na mens een commissie van oud-leerlingen, en door den heer A. van Zuïjen, namens de schoolcommissie en de oudercommis sie. Uit alle toespraken bleek de groote sympathie voor mej. Schilt en den heer Griep. Mocht mej. Heule namens leerlin gen, oud-leerlingen en vele belangstellen den aanbieden aan mej. Schilt een leu ningstoeltje benevens een theekastje, en aan den heer Griep een mooie boeken kast en een drietal schilderijtjes met ge zichten uit ZierikZee, de leerlingen C. van Zuijen en G. A. van Zuijen boden aan beiden een tuiltje Vergeet-mij-nietjes aan. Zeer onder den indruk dankten de heer Griep en mej. Schilt Voor de ge brachte hulde. De leerlingen werden uit stekend door mej. Schilt en den heer Griep onthaald. Dit afscheid zal zeker bij allen, die er bij tegenwoordig waren, in aangename herinnering blijven. (Niet dun onzen gewonen corresp.) RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Donderdag 20 dezer. Voorzitter de burgemeester. Aan- ling kan worden aangemerkt. Na om vraag wordt de vergadering gesloten. De Reizende Bibliotheek van 't Dep. van het Nut van het Algemeen alhier, mocht zich de vorige jaren verheugen in een groote belangstelling. Thans kun nen wij mededeelen, dat wederom een groot aantal boekwerken is gearriveerd, waarvan de getrouwe lezers, en die zijn er velen, een nuttig en aangenaam ge bruik kunnen maken. Niet alleen bevat de kist een mooie collectie romans en novellen als ontspanningslectuur, maar ook werken op het gebied van onderwijs en algemeene ontwikkeling. In de biblio theek zijn belletrist'sehe en wetenschappe lijke werken. Het is hier „Elk wat wils". Vaklui kunnen het heele jaar door ge bruik maken van de in de bibliotheek aanwezige vakstudieboeken en brochures. De heer Joh. Hoogenboom heeft evenals vorige jaren de leiding op zich genomen. Het leesgeld bedraagt zoo weinig, dat dit geen bezwaar kan opleveren zich boeken aan te schaffen, waarmede men de win teravonden nuttig, aangenaam en ontwik kelend kan doorbrengen. BRUINISSE. Werd vóór een 14 daag door de zangvereeniging „Euphonia" een goed geslaagde uitvoering gegeven, Vrij dagavond waren de liefhebbers van den zang weder in de gelegenheid hun hart op te halen, daar de zoo gunstig be kende zangvereeniging, het Gemengd A. Capella-Koor „Soli deo Gloria", dir. de heer H. G. van den Doel, toen een uitvoe ring gaf. De heer de Wolf, hoofd, der bijz. school, die de bijeenkomst leidde, verzocht bij den aanvang gezamenlijk Ps. 98, 2e vers te zingen, waarna hij voor ging in gebed. Met eenige welgekozen woorden heette hij de talrijke aanwezigen en directeur en leden der vereeniging welkom en sprak het vertrouwen uit, dat wederom een schoonc avond te wachten stond. Nu dat vertrouwen werd niet beschaamd. Vooral de nummers Van het 2e gedeelte werden schoon ten ge- hoore gebracht, terwijl ook de solo's en duo's over 't geheel zeer fraai werden j voorgedragen, 't Is dus weer een avond j geweest, waarop directeur en leden met genoegen mogen terug zien. De heer de J Wolf sprak dan ook zeker uit naam van J allen, toen hij directeur en leden der j vereeniging dank zei voor de schoone liederen, waarop zij de aanwezigen had den vergast. In 't kort gaf hij zijn oor deel over de wijze, waarop was gezon gen. Hij wees er ook op, dat door ver schillende nummers als 't ware een draad geweven was, die van de Kribbe naar Golgotha voerde. Hij dankte de vereeni ging daarvoor en in 't bijzonder den directeur voor de uitstekende wijze, waarop hij het koor weet te leiden. De heer van den Doel dankte den spreker voor zijn waardeerende woorden, het publiek voor de groote aandacht, waar- mede was geluisterd en den heer van Vessem voor het welwillend afstaan van zijn orgel om den zang te begeleiden. De heer de Wolf verzocht ten slotte te zin gen het laatste vers van ps. 72, waarna hij met dankgebed eindigde. het hem ten laste gelegde feit van het doen ontstaan van gevaar op een tram weg; B. W. S. Cz., 18 j., schipper en\ visscher, wonende te Z.zee, werd even eens vrijgesproken, met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Zie- rikzee, waarbij hij was veroordeeld we gens overtreding van het Schelderegle- ment. AANBESTEDINGEN. ST.-ANN AL AND. De uitslag van de door „Ons Belang" gehouden aanbeste ding van f13 ton of meer verschillende soorten van kolen is, dat de levering is gegund aan de firma F. Wibaut Zoon te Vlissingen, voor f 19,85 per ton, 60 a 70 o/0, grof en franco voor den wal. Nu er weer Westfaalsche kolen te bekomen zijn, heeft het bestuur daar aan de voorkeur gegeven. Parijs een nieuwen stap te doen met betrekking tot de te verwachten redht streeksche onderhandelingen. De Grieksche regeering is voorne mens zich tot de groote en kleine En tente te wenden in verband met de cr: sis in den regeeringsvorm. In het Zuid-Slavische parlement is een onderwijswet ingediend, die onder meer de bepaling bevat, dat de kinderen van die ouders, welke hun achterstallige belasting voor het begin van het volgend schooljaar niet hebben betaald, niet naar een lioogere klasse kunnen worden be vorderd. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit luitenant benoemd bij het 3e regiment infanterie te Bergen op Zoom, de vaan drig J. Honig van Zierikzee. De Zuid-Slavische bladen maken ge- wag van een ongehoorde corruptie-zaak die bij een inspectie van het scheepspark van het scheepvaartsyndicaat te Novisad aan het licht gekomen zou zijn. De con- tröle-commissie ontdekte, dat 11 vracht en 66 sleepbooten spoorloos verdwenen waren, waarschijnlijk buitenslands ver kocht. Verscheidene ambtenaren in Bel- tot reserve-tweede- j grado schijnen in de zaak betrokken. De staat lijdt een schade van meer dan 400 millioen dinar. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Görlnchem Ph. J. Vreog- denhii te Leerdam. Te Dlemen o.a. (toez.), C. M. Luteyn te Rbynsburg. Te Axel (toez.), G. P. A. Knysoh van Dugteren, em.-pred. te Leiderdorp- Aangenomen Naar Lemelerveld(Evan gelisatie), oand. P. Visser te Enkhuizen. ZIERIKZEE. Ds. de Roede hoopt Zon dag 30 December gelegenheid te geven tot Doopsbediening. Aangifte uiterlijk Vrijdag 28 Dec. vóór 12 uur bij mej. Costerus, Meelstraat B 58. ELKERZEE. Tot Notabele Is heden gekozen dhr. M. Bakker te Dnivendyke. De heeren Jb. Rlngelberg en T- Klcet zyn herkozen als onderling en diaken. OOSTERLAND. Ie Kerstdag 9,30 ure ds. Wee ia; 2 ure geen dienst; 2e Kerst dag, geen dienst. BRUINISSE. Tot ouderlingen werden herbenoemd, de heeren J. van Rbee en Draadloos wordt uit Londen ge meld, dat volgens berichten uit New-York president Coolidge plannen zou overwe gen voor een nieuwe ontwapeningsconfe rentie, indien hij de zekerheid had, dat de uitnoodiging daartoe in goede aarde zou vallen. Uit Bania wordt gemeld, dat tenge volge van hevige stormen in de Middel- landsche Zee twee schepen aan den in gang dier haven gezonken zijn. 16 per sonen zijn verdronken. Het getuigenverhoor in de zaak van de Fransche anarchiste GermaineBer- ton, is afgeloopen. Heden Maandag valt de uitspraak. Een Grieksche afvaardiging is naar Parijs op weg om Venizelos het resultaat der verkiezingen mede te deelen en hem tot terugkeer te bewegen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een driftkop. Te Elden bij Arnhem is een commensaal, die de dochter van den kostbaas het hof maakte, buiten de deur Jac. Flohil, terwijl de heer J. Visser werd gezet. Hij maakte zich daarover zoo boos, herbenoemd als diaken. POORTVLIET. 2e Kerstdag 9 ure, ds. Verschocr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Vreeswijk A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. OOSTERLAND. Ie Kerstdag, 9,30 ure, leesdienst; 2 ure geen Tenst; 5,30 ure ds. Veldkamp van A. J.-Polderj 2e Kerst dag geen dienst. POORTVLIET. 2e Kerstdag 9,30 ure, ds. Bouma van Rijzenburg. Chr. Geref. Kerk. Beroepen Te Bunschoten S. van der Molen te Zierikzee. Bedankt: Voor Blezellnge H. Hoogen- doorn te Vlaardlngen. Geref. Gem. OOSTERLAND. Ie Kerstdag, 9,30, 2 en 6 ure, leeskerk; 2e geen dienst. dat hij met zijn mes iemand, die hem tot bedaren trachtte te brengen, een mes steek in den buik toebracht. De lever werd doorboord. De man is in het St.- Elisabeth-gesticht te Arnhem opgenomen. Volkswijsheid oder het weer. Kerstmis in de sneeuw. Paschen in de modder. Op een groene dorre Paasch. Kerstmis volgt een RECHTZAKEN. De moordaanslag in de bosehjes van Poot. Voor de rechtbank te 's Gravenhage is Zaterdag de behandeling voortgezet va n de zaak tegen den 37-jarigen lossen werkman K. L., in iden Haag, gedeti neerd, beschuldigd van moordaanslag op een, 19-jarig meisje, gerutmen tijd geleden gepleegd in de Bosehjes van Poot. Even als de vorige maal werd ook thans deze zaak, mei het oog. op haar zedekwetsen- den aard, met gesloten deuren behan deld. De twee door de rechtbank met een onderzoek naar de geestvermogens van bekl. belaste psychiaters, werden als deskundigen gehoerd. Dezen Zijn tot de conclusie gekomen, dat bekl. wel toe rekenbaar geacht moet worden. Het O.M., heeft gepersisteerd bij zijn vroeger ge nomen requisitoir, n.l. veroordeling van bekl. tot 3 jaar gevangenisstraf. De Politierechter te Middelburg be handelde in de z:'tting van Vrijdag 21 December de zaak tegen A. J., 24 j„ varensgezel, wonende te Bruinisse. Aan beklaagde werd ten laste gelegd dief stal van twee zakken steenkool te Brui nisse op 12 November 1923. Gehoord werd één getuige. De Off'cier. van Jus titie eischte één maand gevangenisstraf. Uitspraak idem. De Arrond.-Rechtbank te Middel burg, Strafkamer, deed op Vrijdag 21 Dec. 1.1. uitspraak in de navolgende za ken: M. K., 27 j., machinist, wonende te Brouwershaven, werd vrijgesproken van VAN HEINDE EN TER. De New- Vork Times meldt, dat een nauwkeurige sohattlng van een bankiers- groep het Duitsche bezit in Amerika op ongeveer 200 millioen dollar stelt, welk bedrag volgens de bankiers zou kunnen dienen voor het geldelijk steunen van handelstransacties ter waarde van 1 tot '2 milliard dollar. By de Amerikatnsohe architooten bestaat ln toenemende mate een streven om de ontzagiyk hooge torenhulzen ln de groote steden te voorzien van een carillon, zooala zy In do toreDs van Ne- derlandsoho en Belgisohe stadhuizen en torens zoo veel voorkomen. Het berloht van Ralaoell's dood wordt al weer tegengesproken. Wel moet hy vrywel op sterven liggen. Hy Rjdt aan waterzucht. Hy zou dus niet ver giftigd wezen. De statistiek betredende het alcohol- verbruik per inwoner ln Belgis, gedurende de laatste jaren geeft de volgende cyfers 1913 5.32 liter, 1914 3.41 liter, 1920 2 42 liter, 1921 1.90 liter, 1922 2 39 liter. Het aantal oabarets is verminderd van 200.000 in 1913 tot 120.000 in 1923. Een draadloos bericht uit Londen maakt melding van hevige sneeuwstor men en harde vorst. Uit Rome wordt aan de Votsische Zeitung gemeld, dat de Paus met Kerst nacht een herderlyk sohryven aan de geloovigen van do gansche wereld zal richten om op het herstel van normale toestanden in midden-Europa aan te dringen, aangezien do gansoho wereld ïydt onder het voortbestaan van haat en vyandschap. De Mexloaansohe regeeringstroepen hebben de stad Pnebla op de rebellen veroverd. In den Mexlcaansehen staat Bonora zyn 3 plaatsen door een aardbeving verwoest. Vele personen zyn gedood of gewond. Te Neufeld by Marne In Holsteln zijn in den storm vijf arbeiders, die by den dykranleg werkzaam waren, ver dronken. De Paus heeft ter gelegenheid van het Kerstfeest aan Poincaré het verzoek gericht, om de veroordeelden uit bet Roergebied gratie te verleenen en de uitgewezenen toe to staan, naar hun woonplaatsen terug te keeren. Dujtschland zou voornemens zijn te Een witte Kerstmis groene Paschen. Dat vóór Kerstmis vriest, doet geen afslag. I Schijnt met Kerstmis de zon als op [zomersche dagen, Dan sneeuwt het in Mei op de boomen |en hagen. Heeft Januari koude en droge dagc;i, In Februari zal de sneeuw 11 plagen. In Januari mistlocht, Februari koud en vocht. Blazen de muggen in Februari alarm, Houdt in Maart den ovenwarm. Twee personen verdronken. Onder de gemeente ;Haarlemmermeer beeft Zater dag een ernstig ongeluk plaats gehad. De ruim 30-jarlge ohautleur W. E., die er zyn beroep van maakte met zyn auto bloemen uit Aalsmeer, waar hy woon achtig 1b, naar den Haag te vervoeren, zou zioh met zyn auto met de Sassen- heimer veerpont laten overzetten. Waar- schyniyk doordat er sneeuw tussohen de remmen zat en hy dezo niet voldoende kon vastzetten, reed de autoover de pont in de Ringvaart, mot het gevolg, dat E. en de 14-jarlge D. M., die naast hem zat en eveneens to Aalsmeer woon- aohtlg was, zyn verdronken. Hun ïyken zyn later opgehaald. Bankdicfstal. By de Nederl. Bank (kantoor Breda) werd eenigen tyd ge leden duizeod gulden vermist. Aanvan- keiyk werd niet aan diefstal gedacht. Dezer dagen evenweltoen wederom 300 gnlden vermist werden, kroeg men vermoedens, dat oen bediende der bank dit geld zou hebben verduisterd. Die politie nam do zaak ln onderzoek en oonstateerde dat de verdachte grootere verteeringen maakte dan men meende dat zyn salaris toeliet. Vrijdagmorgen is de verdaobte B., oud 18 jaar van zyn bed gelicht. Nader verneemt het Dagbl. v. N.-B., waaraan we 't bovenstaande ontleenen, dat de 18-jarige B. bekend heeft. In het geheel werd derhalve door B. f 1300 I ten nadeelo der Nederl. Bank gestolen, j Het onderzoek heeft reeds uitgewezen, dat de jongeman, die uit don aard van zyn leeftyd en geringe bekwaamheid, een klein salaris genoot, het grootste deel van het geld in Antwerpen ver brast heeft, waarheen hy zioh gewooniy'k per auto liet brengen. TELEGRAMMEN DEN HAAG. H. M. de Koning'n heeft Zaterdagavond ten paleize ter conferentie ontvangen, mgr. dr. Nolens, voorzitter der R.K. fractie in de Tweede Kamer. Do Koningin hoeft door be middeling van do Heeren Nolens, Rutgers en Schokktng, aan do rech terzijde der Twoede Kamer opdracht gegeven tot vorming van oen Kabinet. f De procureur-generaal bij het Haag- sehe gerechtshof nam heden conclusie op het hooger beroep inzake het z. g. n. „Papefonds", dat met een kapitaal van 9 a 10 millioen, door wijlen mr. Pape bij testament ingesteld, met notaris Bos als 'bestuurder, doch tegen welke stich ting de erfgenamen van mr. Pape bij de Haagsche rechtbank in verzet waren ge komen, eischende nietigheid en onver- bindbaarheid van het desbetreffend ge deelte van het testament. De rechtbank ontzegde deze vordering, maar de procu reur-generaal concludeerde heden tot ver nietiging van het vonnis en tot toewijziftg van de vordering van de erfgenamen. -NEW YORK (V.-D.) Een alhier uit Gal veston van de zijde der Mexicaansehe rebellen ontvangen telegram meldt, dat generaal Cavazo, president Obregon, den verbindingsweg heeft afgesneden. De re bellen zijn naar zij melden den opmarseh naar Mexico-C'ty begonnen. Een telegram uit Bogotha meldt, dat een aardbeving gisteren een paniek heeft veroorzaakt. De stad Gachala, 45 M. ten W. van Bogotha is verwoest! En kele personen zijn gedood; duizenden zijn dakloos. /ATHENE (V.-D.) De Grieksche pre mier, kolonel Gonalras ;s afgetreden, om de Nationale Vergadering*^^.^mderpa; len in den weg te leggen voor het onf' werp voor een «metwve grondwet. OOSTEREND (TEXEL) (V.-D.)Zater dag is de groote boerenplaats afgebrand. 3 koeien en paarden kwamen om. De oorzaak is onbekend. OOSTBURG (V.-D.) Onder de gemeente Schoondijke is Zondagavond de groote boerderij van W. afgebrand. Een 20-tal stuks vee zijn mede-verbrand. BERLIJN (V.-D.) De Duitsche regee ring heeft aan haar zaakgelastigde te Parijs opdracht gegeven aan Poincaré de tot in bijzonderheden uitgewerkte voorstellen te overhandigen/voor de op lossing van het sehadevergoedingsvraag- stuk en een tijdelijke regeling voor het Ruhrgebied en Rijnland. Dezelfde stap pen zijn gedaan te Londen, Brussel en Romp,. - MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 24 Dec. GRANEN. Bui- tenl. vast. Meel f16. Maïs f 198. Haver f 9,65. Lijnzaad, voer- f 21 a f 24, zaai- f26 a f28. Maanzaad f36 a f37. Karwij- zaad f 124 a f 126. Koolzaad f 23 a f 24. Mosterdzaad, bruin f41 a f 42, geel f30 a f32. Boekweit f9,85 per 100 K.G. Ajuin. Geen aapvoer. Aardappelen. Zeeuwsche Eigenheimers f5,40 a f 5,75, bonte f6,50 a f7,25, blauwe f 6,50 f7,25, Briejschc Eigenheimers f 5,75 a f 6,30, dito blauwe f 5,75 a f6,30, Poters f3,50 f4, Bravo's f5,50 a f6,25. Red-Star f5 a f5,25, Lim- burgsche industrie-aardappelen f3,80 f 4, Drentsche aardappelen f 3 a f3,30. Eieren f 13,50 a f 15. Vlas. Aanvoer 14400 K.G. blauw, f 1,30 a f 1,65, 10.000 K.G. dauw- rood f 1,10 a f 1,25, 13000 K.G. Groninger f 1,25 a f 1,65, 4200 K.G. geel, f 1,15 a f 1,65. VEE. Aanvoer 1115 runderen, le |cw. fl tJ75 a f 1&S0. 2e f IJ* a f 1.JO, 3e f 0,85 a f 0i,95; 231 kalveren, le kw. f .li,55 f 1,90, 2e f 1,15 a f1,85, Se f0,85 a f 1; 687 schapen of lammeren, le kw. f 0,85 a f 0,90, 2e f 0,65 a f 0,75, 3e f 0,55; Lammeren f 0,90 a f 1,10; 474 varkens le kw. f 0,79 f 0,84, 2e f 0,72 f 0,76, 3e f 0,64 f 0,68, lichte f0,72 0,78. Coöperatieve Yelling Zlerikiee. Veiling van Zaterdag 22 Dec. iGoudreinetten 20—29 ct.; id. 2e soort 14 ct.; Bismarck 23—24 ct.; Brabantsche Bellefleur, 2e soort IS—16 ct; Fransche bellefleur, 2e soort 15 ct.; sterappel, 2e soort 16 ct.; courtpendu, 2e soort 10—13 ct.; campagne zoet, 2e soort 16"ct.; zoete bellefleur, 2e soort 14—17 ct.; ermgaard 29 ct.; peren: kleiperen 29 ct.; id. 2e sport 22—28 ct.; gieser wildeman 26—29 ct; id. 2e soort 16—17 ct.; bergamot, 2e soort 28 ct.; spruitkool 23—25 ct.; id. 2e soort 11—13 ct.; alles per kilo. OMDAT het praotlioh ls, men ver- geet niemand. OMDAT het goedkoop is, men be spaart geld, tyd en moeite. op OMDAT het nuttig is. Men vestigt meteen de aandaoht naam en zaak. OMDAT de Zierlkzeesohe Nieuw•- bode gelezen wordt door geheel Zeeland. OMDAT de Zierlkzeesohe Nieuws- bode bulten Zeeland vooral ook gelezen wordt door hen die ln de provincie Familie - en handelsrelatle's hebben. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, modegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Blldt, naar waarnemingen verricht ln den morgen van 24 Deo. Hoogsto barometerat. 769,8 te Biarritz. Laagste 746,8 te Bksge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2