Zierikzeesche A Nieuwsbode abonnement: Maandag 17 Dec. 1923 zierikzeesche courant. Nieuwjaarswenschen. b i nne n land. PrJJi per 8 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderiyko nummert 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ADVERTENTIËNI ▼an 1—8 regels 80 ets. van 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 80 ots. p. regel. B{j oontraot belangrijke korting. 80ste JAARGANG. - No. 11019. Iorol"Uo« d® d»e n" Oir. A 1 DE LOOZE Jr. Ullc.-FMact. H. J. KOSTER. *,T# ™r ar° In het met 1 Jan. a.s. verschijnend nummer van ens blad worden evenals vorige jaren opgenomen Nieuwjaarswenschen. De prijs hiervan Is van 1—5 regels 75 oent. elke regel meer 15 oent. De Inzending kan geschieden tot en met Vrijdag 28 December, uiterlijk 's voormiddags II ure. Z|j, die zich vao af hedeu op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Jan. a.s. ver schijnende nummers GRATIS. Loonsverlaging spoorwegpersoneel. In de Zaterdag gehouden conferentie tusschen de directie der Nederl. Spoor wegen en de vertegenwoordigers van de vakorgansiatie heeft de directie meege deeld', dat zij zich bij de beslissing van den Loonraad inzake de 10 pet. loons verlaging n et kan neerleggen. Over 1924 zal 10 millioen bezu.nigd moeten worden. Zij zal zich tot den m;nister van water staat wenden met het verzoek, in het reglement dienstvoorwaarden een n'euw artikel 185 op te nemen, waarin wordt bepaald, dat op 1 Januari 1924 alle loo- nen met 10 pCt. zullen .worden verlaagd. De vliegtocht Nederland - Indlë. Tengevolge van onvoorziene bezwaren is de beslissing omtrent het doorgaan van den vliegtocht Nederland-Indië voorloo- pig uitgesteld tot het voorjaar 1924. Het uitvoerend comité zal binnenkort een na dere uiteenzetting geven van het beloop van deze aangelegenheid. Het ontslag aan g»huwd« ambtenaressen De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer het volgende schrijven gericht. „Naar aanleiding van de vragen, door mej. Westerman en mevr. Bakker-Nort gesteld, waaruit blijkt, dat omtrent ont slag van gehuwde ambtenaressen een mis verstand bestaat, meende de regeering goed te doen, de volgende mededeeling te doen: Reeds vóór de crisis heeft de minister raad als zijn meening uitgesproken, dat onder de tegenwoordige omstandigheden, indien tot ontslag wegens overcompleet moet worden overgegaan, allereerst de gehuwde ambtenares, die geen kostwin- ster is, voor ontslag in aanmerking moet worden gebracht. De redenen, die daartoe leidden, zullen geen uitvoerige toelichtingen behoeven. Voor en na is deze aangelegenheid o. a. ook in de Staten-Generaal besproken. Mede uit dien hoofde kwam het de re geering aanvankelijk voor, dat over deze aanvulling der employé'sregeling, n.l. de lasten, die voor de ambtenares aan de afvloeiing onvermijdelijk zijn verbonden, bij voorkeur moeten worden gelegd, dèèr waar er de minste druk van mag wor den verwacht, en het advies der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg niet behoefde te worden gevraagd. Nu echter nader is gebleken, dat de commis sie er toch prijs op stelt ter zake haar meening te doen kennen, heeft de regee ring geen bezwaar gezien, de uitvoering van het besluit tot na ontvangst van dat advies op te schorten. Bovendien is het de regeering aanvan kelijk voorgekomen, dat de aanspraken met betrekking tot het genot van wacht geld en pensioen, welke uit de bestaande regelingen ter zake voor de gehuwde ambtenaressen zouden voortvloeien, be zwaarlijk kunnen worden gehandhaafd. Voorts hebben de overwegingen ter zake die de regeering reeds vóór de crisis heeft gehouden, haar tot de overtuiging ge leid, dat in de toekomst als regel de huwende ambtenares uit den dienst be hoort te worden ontslagen. Omtrent deze laatste punten heeft de regeering zich om advies gewend tot de centrale commissie voor georganiseerd overleg. Por-vrijdom voor gpmaentebPiMuren. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een cir culaire gezonden, waarin wordt medege deeld, dat de nieuwe regeling voor de verzending van dienststukken volgens de bepalingen van het K.B. van 5 Nov. j.l. op 1 Januari a.s. in werking zal treden. Alle dienststukken kunnen van dien da tum af door de gemeentebesturen zonder betaling van port worden verzonden. Stukken van particulieren aan ambte naren of Overheidsinstellingen gericht, moeten met ingang van 1 Jan. a.s. door de afzenders worden gefrankeerd. Hier aan zal door het Hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie vroegtijdig de noodige bekendheid worden gegeven. Indien ech ter door de gemeentebesturen aan par ticulieren inlichtingen of gegevens worden gevraagd, uitsluitend noodig voor den dienst, dan kan voor de antwoorden ge bruik worden gemaakt van daartoe door de gemeentebesturen verstrekte omslagen. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. In het hotel „Julia,na" gaf het Zierikzeeseh Strjjkorchest, direc teur de heer A. v. d. Houten J.Jz., Zon dagavond voor een groot aantal toehoor ders, een Soirée Musica.le, afgewisseld door eenige cabaretliedecea. 'Het orchest is u'tgebceid, naar ons bleek, met een contrabas en klarinet, doch het aantal violen :'s verminderd. Met groote ambitie werden ook nu Weer de 10 op het programma prijkende stukken door het gezelschap, onder de bezielende leiding van zijn directeur, ten uitvoer gebracht. Een hartelijk applaus viel het gezelschap na :eder nummer ten deel, terwijl vóór de pauze den direc teur een lauwerkrans en mej. v. d. Ven, de pian-'ste, een bloemstuk werd aange boden onder daverende toejuichingen van 't geestdrift/ge publiek. Ook de door den heer v. d. Houten gezongen cabaret- liederen oogstten veel bijval. „Mooi Zee land" en „Een Kerstlied" voldeden Wel het best. Het wus een aardige muziekavond. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. werd in hótel „Bom" alhier een algemeene le denvergadering gehouden der afdeeling Haamstede en Burgh van de vereeniging „Het Groene Kruis". De opkomst was niet groot; van de 455 'eden waren slechts 21 tegenwoordig. De begroot:ng voor het volgende dienstjaar werd vastgesteld. Daarna volgde bestuursverkiez ng. Her kozen werden de heeren J. Fokker, L. L. ;Bolle en M. A. Vis, gekozen mej. A. Goedhuis en dhr. S. W. Vis; door allen werd de benoeming aangenomen. 'Tot leden der commissi tot nazien der re keningen werden benoemd de heeren S. Blom. J. A. Hubregtse en S. Geleijnse. Nadat door den voorzitter nog de a.s. Roode Kruiscobecte voor geldelljken steun aan het noodlijdend Duitschiand Warm was aanbevolen, werd de vergade ring na omvraag gesloten. RENESSE. Zaterdagavond hielden de leden van het nuttig werkende kolenfonds alhier, de gewone jaarvergaderng. Voor zitter J. Braber Jr. opende de bijeen komst. Uit het verslag van den Boek houder, dhr. M. Je Roo, bleek, dat voor de vereenig:ng dit jaaav waren aange kocht: 13 ton anthraciet (171 H.L.), 8625 k.g. nootjes, 210 H.L. eierkolen, benevens 19000 turven. Het totaal bedrag der uit gaven beliep f 3242,99, terwijl de som der ontvangsten bedroeg f 3306,20, a'.zoo met terugbetaling van te veel ontvangen een saldo van f 62,62. De boekhouder werd dank gebracht voor de accuratesse in zijn gehouden beheer. Op voorstel va.» den heer Leeuwe werd aangenomen een afwachtende houding aan te nemen voor het opgeven van in het voorjaar benoo- digde brandstoffen. Na ampele bespre king over de kwaliteit der ontvangen ko len en het restilueeren van geleden schade door verlies van een-ge 2akken. werd, nadat de heer Leeuwe een woord van dank tot het bestuur had gesproken, de vergadering na omvraag gesloten. NIEUWERKERK. De collecte voor het Prov. Zeeuwsch Comité tot Leniging van den Nood in Duitschiand heeft alhier op gebracht de som van tweehonderd vijftien gulden 50 cent (f 215,60). OOSTERLAND. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag 12 Dec. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren de Vos en van Hoeve; de eerste met kennisgeving. Wordt gelezen 't schrij ven van het gemeentebestuur van Brui- nisse, waarbij wordt medegedeeld, dat de besprekingen omtrent gasvoorziening tot het a.s. voorjaar worden opgeschort, in verband met eventueele electrificatie van dit eiland. Het verzoek van wed. Bal om een bijdrage in de wekelijksche huishou ding wordt aangehouden. Het verzoek van mej. Breas, om een vergoeding voor het geven van handwerkonderwijs buiten de gewone schooluren over 1920 en 8 maan den over 1921 wordt met algem. stem men afgewezen. De jaarwedde van den keuringsveearts wordt overeenkomstig het voorstel van de burgemeesters der tot den keuringskring behoorende gemeenten voor 1924 vastgesteld op een bedrag van f 2190. Omtrent het verzoek van kerkvoog den te Sirjansland om van de gemeente te mogen overnemen een stukje grond ter grootte van 51/» M2. ten einde de consistorie aldaar te kunnen vergrootten, zal in een volgende vergadering een be sluit genomen worden. Hierna sluiting. STAVENISSE. Vrijdagavond gaf de al hier nieuw opgerichte Tooneelvereeni- ging „Vooru'tgang zij ons Streven" voor een zeer bevredigeni publ-'ek hare eerste en zeer goed geslaagde uitvoering. Op gevoerd werden een 3-tal kluchtspelen -en- eenige komsscha scènes. De pauze werd aangevuld met viool en zang. Na afloop hield het dansen het publiek nog eenige uurtjes bijaen. SCHERPENISSE. Onze vroegere dorps genoot dhr. Im. Keur, Commies bij de Nederlandsche Spoorwegen, hoofdbureau te Utrecht, zial Januari a.s. den dienst, na ruim 42 jaar daarbij werkzaam te zijn geweest, met pensioen verlaten. lOUD-VOSSEMEER. Ged. Staten van Zeeland zullen in de najaarszitting een aanvulling van het bestaande tarief voor het veer van Oud- op Nieu'w'-Vossemeer voorstellen in den geest der reeds door de Staten van Noord-Brabant toegestane heffingen. Ged. Staten van Noord-Bra bant stellen voor, om verwarring en moeilijkheden te voorkomen, beide re gelingen met elkaar in overeenstemming te brengen. Zeeuwsehe Kamer tab Koophandel. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de K. v. K. voor de Zeeuwsehe eilanden. ze: de heer Jeronimus, in ver band met een motie van de Kamer te Eindhoven over wijz'ging der dienstre geling op het baanvak E'ndhoven—Val- kenswaard—Neecpelt, een voorstel toe om op te Itomen tegen de -wijze, waarop de directie der Spoorwegen de Kamers van Koophandel dikwijls bij verzoeken met een kluitje In het riet stuurt omdat niet wordt aangegeven, waarom een bepaald verzoek wordt afgewezen. Het adres van de Kamer te Nijmegen inzake bespoediging van de inrichting van een zeepostkantoor op de Harwich- bocten. gaf aanleiding om te betoogen, dat Zeeland daar niet mede gebaat is. maar dat men terug moet naar de nacht- booten van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland met behoud vr.n het zeepostkan toor aldaar. Bij het voorstel om steun te verlee- nen aan de adressen van de Kamers te Groningen en .Amersfoort om het handel drijven te verbieden aan ambtenaren, hunne echtgenooten en inwonende zoons, was het weer de heer Jeronimus, die be toogde dat men de ambtenaren langer moet laten werken, zoodat zij geen tijd hebben om eigen zaken te doen. Bij het voorstel tot het verleenen van steun aan de adressen van de Kamers te Amsterdam en te Rotterdam om behoud van de uitgave der maandeijjksche stat:s- tische gegevens, verklaarde de heer Mas- see zich er tegen, omdat hij meent dat men wel om bezuiniging roept, maar ieder zijn heilig huisje heeft, waar men niet aan mag komen. Da aetle der Zeiniweehe plattelands gemeenten. Door den dikken mist, die Vrijdag het verkeer met ons eiland in de war stuur de, waardoor onze correspondentie eerst arriveerde, toen de courant reeds ter perse lag, ontvingen wij ook het verslag der vergadering te Middelburg der Zeeuwsehe plattelandsgemeenten, te laat i-oor het Vrijdagnummer, zoodat wij het tot onzen spijt eerst heden kunnen op nemen. De vergadering der Zeeuwsehe platte landsgemeenten was bezocht door 146 afgevaardigden van 62 gemeenten. Verder waren aanwezig de heer P. F. Fruijtier, lid van Ged. Staten en de hee ren mr. A. Jonker en H. Th. Klein, direc- teren van de Vereeniging van Nederland- sche gemeenten. Na het uitspreken van zijn Vrijdag in ons blad vermelde en met groote aandacht gevolgde inleiding, stelde de heer Verhorst eerst de vraag of men zou voortgaan met een actie. De burge meester van Rilland-Bath meende, dat er een gebrek is in den opzet der actie, daar de beide door de heeren vertegen woordigde gemeenten geen lid zijn der Vereen, van Ned. Gemeenten. Het wordt nu een in het wild gevoerde actie. De gemeenten moeten begrijpen, dat men eendrachtig actie moet voeren. De ver eeniging van Ned. Gemeenten moet het centraal orgaan der gemeenten worden. Een groote behoefte tot aansluiting is nu toch zeker wel gebleken. De heer Verborst zeide, dat hij tot nu toe alleen de vraag heeft gesteld of er actie zal worden gevoerd; later kan be slist worden hoe dit zal geschieden. Maar de heeren van de Vereeniging zijn niet voor niets ter vergadering. Men hoopt met de vereeniging tot een accoord te ge- geraken. De heer Verhorst wil nu, alvorens de verdere bezwaren tegen <|p wetsbepalin- te hooren, toonen, dat men verder heeft gewerkt ien doet een door hem opge maakte motie ronddeelen. De heer van 't Hoff leest intusschen de motie voor. Deze motie bevat in korte trekken den inhoud van hetgeen de heer Verhorst volgens ens verslag van Vrijdag tegen de wettelijke bepalingen te berde bracht en ook in bet kort den weg dien hij aangaf om tot verbetering te geraken. Naar aanleiding van die motie merkte de burgemeester van Scherpenisse en Poortvliet op, dat hij gaarne nog eenige tce'.iihting zou ontvangen over de zin snede, dat het platteland de geestelijke en materiëele voordeelen mist van de onde.wjj' 'chtingen, die de gemeenten krijgen, waar de scholen gevestigd zijn. Ook vraagt spr. waarom het niet op den weg der vergadering zou liggen om een weg tot verbetering aan te wijzen? De heer Verborst zegt, dat het van groot belang is een school in een. ge meente te hebben en dit zijn toch voor deden, die aan het platteland ontgaan. Men moet zich wel degelijk onthoruden een weg aan te wijzen, want men heeft geen enkele stem in het kapittel en men kan niets aan de regeering voorschrijven. De burgemeester van Domburg bracht hulde aan de beide heeren, die de ver gadering bijeen riepen. Alleen het in dienen van een motie is z. i. niet vol doende en spr. vraagt of het niet de be doeling is ook bij den minister op audi ëntie te gaan en er Kamerledetn of een fractie voor te spannen om over de kwes tie te interpelleeren? De heer Verhorst zegt, dat er natuur lijk nog een slot aan de motie moet wor den gemaakt. De burgem. van Krabbendijke meende te moeten opmerken, dat de motie wel lang is. Spr. acht het verkeerd, het Nij verheidsonderwijs en het H. B. S.-onder- wijs in één adem te noemen. Het Nijver heidsonderwijs is wel degelijk een plal- telandsbelang. De vakscholen zijn van groot belang, vooral ook als de leerares- sen naar verschillende gemeenten over komen om cursussen te leiden. Hiervan profiteeren de blijvende inwoners der ge meenten. Het is dus juist, dat de ge meenten iets bijdragen, al was 't beter dat dit geregeld werd naar het aantal inwoners dan naar het aantal leerlingen. Iets anders is het met het Burgerschool- onderwijs. Men dient goed verschil te maken. De heer van 't Hoff stelt voor, de motie aan de Ver. van Ned. Gem. te geven, die kan er dan den boer mede opgaan. Ook zou hij de verdere actie aan die Vereen, willen overlaten. De heer directeur der Ver. van Ned. Gem. bracht dank voor de gebpden ge legenheid, de vergadering bij te wonen. Spr. had niet gedacht, dat men de actie aan de Vereen, zou endosseeren, maar zij is er niet mede bezwaard. Als spr. goed heeft geluisterd, dan is het voor naamste bezwaar, dat men zoo maar een rekening thuis krijgt, ook al heeft men wel wat voor het onderwijs over. Een tweede punt is het bezwaar tegen de wijze waarop de regeling is getroffen. De kwestie heeft in het bestuur der Ver. van Ned. Gemeenten een onderwerp van bespreking uitgemaakt en opnieuw zal een nota door de directie worden over gelegd. Als men dus de zaak aan de Vereeniging overlaat, behoeft men niet te denken haar aan een kapstok op te hangen, zooals bij staatscommissies zoo dikwijls het geval is. Men kan, gezien 's rijks financiën, zoo moeilijk zeggen tegen het Rijk, dat het betalen moet, maar als het Rijk de gemeenten verplicht te betalen, dan kan dit niet zonder dat het Rijk zich de financiën der gemeenten ook aantrekt. Het rijk ontlast zich nu ten koste der gemeenten. De heer van 't Hoff stelde voor om tot een einde te komen, zich uit te spreken tegen het aantasten der autonomie en tegen de financiëele lasten, erkennende de moeilijkheden, die aan een oplossing in den weg staan. Verder om de actie over te dragen aan de Vereeniging, die het resultaat aan de regeering, de volks vertegenwoordiging en de colleges van Ged. Staten kan overleggen. (Applaus). Spr. vroeg nu hoe de gemeenten zich de dekking der kosten van de tot nu toe gevoerde actie denken. De heer mr. Jonker zegt, dat, waar de Vereeniging reeds de actie overneemt, zij ook de ge maakte kosten wil dragen. (Groote in stemming). De burgemeester van Bruinisse, en voorzitter van de Vereeniging van burge meesters en secretarissen op Schouwen cn Duiveland, vindt in het gehoorde aanlei ding te verklaren, dat hij alles zal doen om de gemeenten ln zijn rayon te doen aansluiten bij de Vereeniging. De heer Verhorst was dankbaar voor het bereikte resultaat. Hij meende, dat de nieuwe minister van onderwijs als eerste brief op zijn bureau moet vinden het resultaat der actie over deze kwestie. Met een woord van dank voor de groote opkpmst sloot spr. de vergadering. RECHTZAKEN. Ter openbare terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg van Vrijdag 14 December werden o. m. behandeld de na volgende zaken: tegen B. W. S., Cz., 18 j., schipper en visscher, wonende te Zierik- zec, die bij vonnis van den kantonrechter te Zierikzee van 10 Oct. veroordeeld was wegens het op 7 Augustus 1923 op de Oosterschelde onder Zierikzee kreeften visschen in een aan H. Vendeville in ge bruik gegeven oevervak, zonder voorzien te zijn van een bewijs van eigenaar of rechthebbende, en zonder diens vergun ning of zonder op eerste aanvraag van een ambtenaar belast met het toezicht op de visscherijen dergelijke papieren te vertoonen, waarvoor hij was veroordeeld tot f2 b., of 1 d. h. S. was van genoemd vonnis in appèl gegaan. Gehoord werden vier getuigen en een deskundige. De Offi cier van Justitie eischte vernietiging van genoemd vonnis en vroeg vrijspraak. Mr. Dirven uit Bergen-op-Zoom be pleitte vrijspraak. Tegen M. K., machinist, 27 j., wonende te Brouwershaven, die terecht stond, om dat hij op 20 September te Noordwelle gevaar had doen ontstaan voor verkeer door den stoomtram, door na waarschu wing, dat de weg onveilig was, door te rijden, waardoor 2 wagons op spoorrails van 't emplacement te Noordwelle, uit de rails zijn geworpen. Na verhoor Van drie getuigen, eischte de Officier van Justitie f25 boete of 25 dagen hechtenis. In beide zaken is de uitspraak bepaald op 21 December a.s. Beleedlglng vanaf den kansel. Voor de rechtbank te Zwolle heeft terecht gestaan ds. Johannes Keller, pre- kant te IJsselmuiden, die in de gods dienstoefening van 22 October j.l. gespro ken had over „de goddelooze meester Pon. De heer Pon is hoofd der openbare school te Grafhorst, en woont te IJssel muiden, waar nog geen Chr. school is. Bekl. zegt, dat hij bij de aanbeveling van de collecte gezegd heeft: „Wij collectee- ren niet voor den goddeloozen meester Pon, maar voor de school met den Bij bel". Hij heeft dat gedaan om de men- schen te overtuigen van de zonde, zooals Jezus Christus dat gedaan heeft, opdat zij hunne kinderen niet zouden zienden naar de school zonder den Bijbel. De president vraagt, of getuige Pon wel meer minachtende uitdrukkingen van den predikant over zijn persoon heeft gehoord?" Getuige Pon antwoordt, dat ds. Keiler in een vorige godsdienstoefening het ge had moet hebben over den openbaren onderwijzer te IJsselmuiden, die dron ken thuis kwam zonder den naam van den onderwijzer te noemen. Waar bekl. in twee achtereenvolgende godsd'enst- oefeningen sprak over den dronken on derwijzer en den goddeloozen onderwij zer'meester Pon, legde de bevolking daar verband tusschen. Rechter van Slooten: „Heeft u dat ge zegd over dien onderwijzer, bekl.?" Bekl. „Ja, maar weken tevoren, over dingen die mij ter oore waren gekomen, bij later onderzoek bleek dat niet juist te zijn". De offie:er van justitie vindt de be- leediging, die in het openbaar is geuit, bewezen. Dat bekl. het opzet heeft gehad om te beleedigen, bewijst het koppelen van den naam Pon aan het woord god deloos. Bekl. mag zijn oordeel over het openbaar onderwijs uiten op allerlei wij ze, behalve aldus. Hij mag zijn steentje bijdragen om de openbare school te Graf horst leeg te pompen, maar dit is een er gerlijke en onbetamelijke wijze van doen. Bekl. zegt, dat hij Christus volgt om de menschen de zonde voor te houden, maar het is allerminst Jezus' leer, zich op beleedigende wijze over zijn medemen- schen uit te laten. Eisch: f50 boete of 50 dagen hechtenis. De verdediger zegt, dat opzet om ie beleedigen niet bewezen Is. Deze predi kant preekt iederen Zondag uit den bijbel en ook uit den Brief aan de Romeinen, waarin geschreven staat: „Gij zijt allen goddeloozen". Dat kan iemand pijnlijk zijn en een aanleiding om zijn staat te veranderen, maar het is geen beleediging. Als bekl. in verkiezingstijd gesproken had over „den pagtnistischen meester Pon", da i had niemand hem vervolgd. Ple '.ar vraagt vrijspraak. De officier van justitie repliceert, dat er ook een maatschappelijke beteekenls is van het woord goddeloos en dat het altijd een beleedigend karakter heeft. Er wordt in den bijbel gesproken van: „het grondsop der goddeloozen" en niemand beschouwt het als een compliment, dat hij uitgenoodigd wordt, dal te drinken. Als beklaagde geregeld preekt over „wij zijn allen goddeloos", dan heeft het geen zin, de kinderen te sturen naar de christelijke in plaats van naar de openbare school, want dan is deze even goddeloos. En dan komt de tegenstelling met de openbare school niet te pas. Het gaat hier alleen over de maatschappelijke beteekenisvan het woord goddeloos. VERKOOPESOEN, ENZ. PUD-VOSSEMEER. Ten verzoeke van Vrouwe A. W. Keg-Ermerins te M'ddel- burg werd Donderdag j.l. alhier publiek verkocht door notaris b. van de Velde te Tholen, 7 gem. 296 R. Blcoisch welland, gelegen in den Kerkepolder aan den Vo- gelsangschen dijk. Kooper werd de heer W. M. Pipping c.s. te Oud-Vossemeer ad f 1365,— per gemet. MARINE EN LEGER» Bi) Kon. besluit ;s aan den reserve- oi'fic'er van gezondheid 2e klasse, J. b. O. Huese. met ingang van 12 Fet-ruar' 1924 eervoi entslag als zoodanig u t den militairen dienst verleend. Paatje, f Men schrijft uit Kampen aan het Hdb'l.: „Paatje" is dood. Van de duizenden in Nederland en Kolon'ën. die tusschen de jaren 1875 en 1918 hun loopbaan aanvin gen aan het Kamper Instructie-Bataljon zal niemand een oogenblik in 't onzekere verkeeren, wie hier wordt bedoeld en allen, hooger of lager geplaatst, zullen zonder twijfel bij het lezen van dit doods bericht, een eerbiedigen en vriendelij'ken groet richten aan de nagedachtenis van den brave, die in zijn nederige positie Zoo velen tot trooster en raadsman is ge weest. Meer dan veertig jaren heeft. „Paatje Leeuwe" de bescheiden functie vari bediende in de Bataljonscantine Waargenomen. Bij tal van gelegenheden zijn zijne ver diensten erkend, officieel door zijn be noeming tot korporaal-titulair bij de kro ning der Koningin en later door het ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1