Zierikzeesche Nieuwsbode B. H IDELEB, Zisrikzia. abonnement: Vrijdag 14 Dec 1923 zierikzeesche courant. advertentiën t eersteHblTad. Lappendag Nieuwjaarswenschen. Nieuwjaarswenschen. J. BONGERTMAN, Zierikzee. Heilgymnastiek. Massage. Algemeen Overzicht. binnenland. Pry» por 6 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—8 regels 60 ets. van i regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 80 ots. p. regel. Bi) contract belangrijke korting 80ste JAARGANG. - No. 11018. °p Mr 1 J. D£ LOOZE Jr. IMt-hM. H. J. KOSTE». rttr ur" Dit nummer bestaat alt 2 bladen. „Het Ghulden Vlyes" Manufacturen. By het einde drs jure zullen »IJ DINS DAB IS DECEMBEB u.t. een hoaden, sooals er In het jaar 1923 nog niet één Lappendag geweest Is. Alle lappen moeten weg M In den winkel oo 3 toonbanken liggen dan massa's lappen ultrestald met ellemaat en lappenprijs. Oiosdag as. alien naar „HET 6HULDEN VLYES". In het met 1 Jan. a.s. verschijnend nummer van ois blad worden evenals vorige jaren opgenomen De prijs hiervan is van 1—5 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. De inzending kan geaohieden tot en met Vrijdag 28 December, uiterlijk 's voormiddags II ure. ZUdie zich van af heden op ons blad abonneereD, ont vangen de tot 1 Jan. a.f. ver- schijnende nummers GRATIS. Dat bij stembusuitslagen verrassingen niet zijn uitgesloten, is ook nu weer ge bleken na de algemeene verkiezingen vo rige week in Engeland gehouden. De conservatieve partij leed een geduchte nederlaag door haar zelf op touw' ge zette manoeuvre om de kiezers te hooren over het vraagstuk: vrijhandel of be scherming Van protectie moet men, :s gebleken, niets hebben, hetgeen voor ons land van groote beteeken is Ss, nu onze vroegere grootafnemer Duitschland zijn koopkracht vrijwel heeft verloren en wij met enkele onzer producten op de vrije Engelsche markt kunnen komen. Behalve deze gun stige uitslag voor het buitenland, is er een dramatische noot gekomen in de po litieke crisis, door het besluit der ar beiderspartij om de regeering van Baldwin zoodra mogelijk uit den zadel te l-'chten en de regeevingsverantwoordelijkheid op zich te nemen. Daar echter de arbeiderspartij :n het Lagerhuis de minderheid vormt, zal, in dien Ramsay MacDonald, het hoofd der labourpartij. tot kabinetsformateur wordt benoemd, na het optreden dier regeering zeker spoedig een conil'ct ontstaan, «aar door aanblijven onmogelijk is en n'euwe algemeene verkiezingen zullen moeten worden uitgeschreven. De arbeiderspartij houdt h:ermede dan ook reeds rekening en zij meent, dat ze kans heeft bij nieuwe parlementsverkie zingen weer meerdere w:nst te behalen, missch'en wel de meerderheid. Evenals Baldwin's manoeuvre mislukte, kan ook dit pol'.tiek spel op een misrekening uit- loopen, omdat de voordeeltjes behaald bij de jongste parlementsverkiez:ngen in te genvallers kunnen verkeeren. Zwitserland heeft een n'euwen presi dent gekregen in Chuard, welke thans het departement van binnenlandsche za ken beheert. De verkiez:ng heeft ieder jaar bijna in alle stilte plaats, zoodat geen onverkwik kelijke verkiezbigsstrijd aan deze benoe ming voorafgaat. De Zwitsersche Bondspresident is fei telijk minder een staatshoofd dan wel voorzitter van den nvnisterraad (Federale Raad geheeten), die daar ook weer geen eigenlijke nvnisterraad is, doch een raad van directeuren, beheerders der departe menten. De bondsraad Kijft zijn departe ment behouden, evenals zijn andere col lega's. Zij zijn ook in zoover minder par lementair nrnister dan 'wel ambtenaar, dat afkeuring van hun beleid noch een ministeneele crisis noch een regeerings- crisis noch een parlementaire crisis uit lokt. Keurt het departement hun werk niet goed, welnu dan doen zij het over, meer in den geest van het parlement. De Federale Raad bestaat uit zeven leden, die ,elk op zijn beurt, geduren de een jaar het presidentschap beklee- den. De leden van den Fed. Raad wor den gekozen door het Parlement, dat slechts in zeer zeldzame u'tzonderings- gevallen hun fnandaat niet hernieuwt. Zelfs bij verandering van de politieke samenstelling van het parlement blijft de Federale Raad ongewijzigd. Slechts als er door bedanken of overlijden een vacature ontstaat, wordt bij de aanwijzing van den opvolger rekening gehouden met de po litieke constellatie van het oogenblik. B UIT E N L A N D. De kermis der armoede. Tegenover 't groote warenhuis Wert- heim in de Leipziger Strasse te Berlijn, is de deftige ingang van het vroegere Prui sische Hoogerhuis, dat nu niet meer vooi parlementaire doeleinden wordt gebruikt. De allergrootste zalen, wat overdadig ver sierd met muur- en zolderschilderingen, staan leeg en hebben het grootste deel van het jaar het uiterlijk (en ook inner lijk) van een graikelder. Een enkele maal vindt in een van die groote zalen een conferentie plaats of houdt er iemand een redevoering. Want de groote zalen van het voormalige Pruisische Hooger huis 2ijn te huur voor allen, die er ge bruik van willen maken. Men houdt er vergaderingen en tentoonstellingen. En zelfs in dezen tijd een kernvs. Er wordt kermis gehouden, kernvs der armoede, schrijft men aan 't Vad.: Op lange tafels liggen goederen in bonte mengeling uitgesteld. Kledingstukken lig gen naast oude zilveren kandelabres, ta pijten naast pendules, geborduurde tafel kleedjes naast kostbaar kristal, antima- kassers met spreuken, naast antiek por selein. Wat is hier niet te koop! Een bloemrijk eetservies, zoo kostbaar, dat het nog gehuld is in loudralen van week zeemleer. Ginds vorken en messen !n Zwarte doozen met glanzende zijde ge voerd, zonder een smetje, zonder een krasje, alsof de bruiloft, waarop zij voor het eerst werden tentoongesteld, eerst gisteren was gev:erd. Bont aardewerk zonder waarde ot smaak vormt daar weer een armzalig hoopje burgerlijk huisraad. Potten en pannen uit de keuken, die eens de trots was van de werkzame huisvrouw staan opgestapeld. Bierpullen, schilde rijen bij stapels, goede en slechte; maar meer slechte dan goede. Bijbels en ge bedenboeken bij 't gros. Ook andere boe ken in mooien bana. Dat alles en nog duizendmaal meer staat op de lange tafels. Daarachter zitten vrouwen. Meest ouae vrouwen met grijs of wit haar. Beverige handen schikken en herschikken al d;e kostbaarheden. De oude, fietse oogen mosteren iederen voor- bjjganger met een scherpen blik, d!e hoop en wanhoop tegelijk uitstraalt. •Want al die vrouwen z'tten daar om het kleine beetje bez:t. dat zij nog kun nen missen, te verknopen. Zij moeten eten, drinken, hebben warmte nood'g. Honger heeft den trots gebroken, heeft de liefde vóór 't eerwaardige voorwerp, dat aan veel herinnert, overwonnen, heeft de herinnering aan betere tijden bitter gemaakt. Om te leven neen, verkeerd gezegd om nog te kunnen bestaan, verkoopen zij het laatste, wat hun ge bleven is. Rusland» graanuitroer. Krassin, die onlangs van een buttenl. reis te Moskou is teruggekeerd, heeft aan een vertegenwoordiger van de pers verklaard, dat met den uitvoer van Rus sisch graan bevredigend voortgang wordt gemaakt. De goede hoedanigheid van het Russische graan wordt in het buitenland op prijs gesteld. Het voornaamste be zwaar, zeide Krassin, is de betrekkelijk late Russische oogst en het gebrek aan voldoende hoeveelheden tarwe voor ex port, waardoor de uitvoer naar de landen van het Zuiden, naar Engeland en het naburige Oosten, waar in hoofdzaak tarwe wordt verbruikt, belemmerd wordt. Er worden op 't oogenblik onderhan delingen gevoerd in tal van landen over de oprichting van gemengde oeconomi- sche graan-exportmaatschappijen, onge veer naar hetzelfde model van de maat schappij, die onlangs in Engeland is opgi richt. Wat deze laatste, de Russo Eng lish Grain Export Company, betreft, wordt in een bericht van 5 Dec. uit Moskou ge meld, dat deze het terrein harer werk zaamheden heeft uitgebreid en daarin ook Frankrijk, België, Nederland en Turkije heeft opgenomen. De Koningen ran den Balkan. Omtrent het bezoek van koning Alexan der van Servië (Joego-Slavië) aan Parijs, waarheen hij gereisd is onder voorwend sel een tandarts te moeten raadplegen, weet de correspondent van de „Daily Express" mede te deelen, dat de koning, die Maandagavond weder naar Belgrado terugkeerde, zijn eigenlijk doel bereikt heeft. Geheime besprekingen hebben tot het resultaat gevoerd, dajt Frankrijk zijn medewerking niet zal verleenen tot een val van de Grieksche dynastie, waarvan de stabiliteit der tronen van Servië, Bul garije en Roemenië afhankelijk is. Koning Alexander vertegenwoordigde de kronen. Zijn gemalin is een dochter van koningin Marie van Roemenië en een zuster zijner gemalin is koningin vaii Griekenland. De geheime onderhandelingen werden gevoerd in hötel „Meurice" en hadden plaats op initiatief van koningin Marie, die zelf naar Parijs zou gegaan zijn, indien haar gezondheidstoestand dit had veroorloofd. Zij was het die koning Alexander naar Parijs zond. Ofschoon in offlciëele Servische kringen te Parijs wordt volgehouden, dat de koning uitsluitend kwam om eentandarts te raadplegen, het geep hij ongetwijfeld ook gedaan heeft, was het werkelijke doel van zijn bezoek om zich nauwkeurig te vergewissen van de houding der Fransche regeering tegen over de republikeinsche beweging in Grie kenland en tegenover die, welke in min dere mate in Servië bestaat De koning van Roemenië moet, naar de correspondent verneemt, zeer veront rust zijn geweest over den loop, welke de gebeurtenissen in Griekenland namen. Den vorigen zomer had zij reeds pogin gen aangewend om Frankrijk tot erken ning van koning George te bewegen. Zij had met Poincaré gesproken en deze be loofde den konir.t; te zullen erkennen. De koningin gin^' daarop naar Londen, waar ze dezelfde toezegging kreeg, keer de vervolgens naar Parijs terug, waar zij opnieuw de Quai d'Orsay bezocht, Poincaré was afwezig, doch de secretaris generaal bevestigde de belofte van den minister-president. De laatste weken had de koningin ver nomen, dat Frankrijk niet onvriendelijk stond tegenover de Grieksche republikei nen. Men had te kennen gegeven, dat het zich niet zou verzetten tegen de in stelling der republiek in Griekenland. Zoo dit mocht gebeuren, dan zou het een terugslag hebben op den geheelen Bal kan. Oud-Servië is loyaal ten opzichte van den troon, doch nieuw-Servië ver toont krachtige republikeinsche tenden- zen. Alle republikeinsche leiders bevin den zich in gevangenschap. In Bulgarije bestaat eveneens een repu blikeinsche beweging en ook in Roemenië is de monarchie niet volkomen veilig. Daarom zond de koningin haar schoon zoon naar Parijs om tusschen de bezoeken aan zijn tandarts door als vertegenwoor diger van de kleine entente op te treden. M»rx over d«i toestand. De Duitsche Rijkskanselier Marx heeft voor de buitenlandsche pers over de cri sis gesproken. Hij legde er den nadruk op, dat Duitschland den oorlog verloren heeft en dat, welke ook de houding des volks 2 of 3 jaar geleden moge geweest zijn, nu allerwegen de vurige wensch heerscht, de gevolgen van den krijg zoo spoedig mogelijk te liquideeren. Duitschland is echter aan het einde van zijn krachten en erger dan dat, het is niet langer bij machte zichzelf op de been te houden. Noch door de meest rücksichtlose bezuiniging, noch door een verder aandraaien van de belastingschroef is het in staat zijn begrooting in even wicht te brengen. De eenige hoop is dus op buitenlandsche credieten gericht. Later sprak de kanselier over den vol kenbond en verklaarde hij, zijn geheele leven een hartstochtelijk voorstander van zuik een bond geweest te zijn, maar dan alleen van een volkenbond in de schoon ste beteekenis des woords. Wat de offers betreft, die gebracht moeten worden, verwijlde de kanselier geruimen tijd bij de salariëering van de ambtenaren. Tot driemaal toe noemde hij deze salariëering wreedaardig, maar er is geen geld in kas om de leden meer te geven. Het is nu zoover gekomen, dat hoogerc beambten demonstratieop tochten gaan organiseeren en dat zelfs het corps der Pruisische rechters aan loonacties mee gaat doen. Marx gaf geen bevestiging van het te Berlijn loopende gerucht, dat de regeering ten einde raad, besloten zou hebben zich hetzij tot alle volken der wereld, hetzij tot den Volkerenbond te wenden, in het laatste geval met het verzoek om een zelfde saneeringsactie als Oostenrijk die bekomen heeft. Men legt er den nadruk op, dat Duitschland tevergeefs bij de commissie van herstel en den gezanten- conferentie aangeklopt heeft en het is dus logisch, dat nu de volkerenbond aan de beurt komt. Oorlogsmateriaal voor Nfd-Indlë. Naar de Zweedsche bladen melden, is tusschen de groote Zweedsche fabriek A. B. Bofors en de regeerjng van Nedetv landsch-Indië een contract gesloten voor de levering van oorlogsmateriaal tot een bedrag van 6 millioen Kronen. Het Ingelsohe Koninklijk paar naar ons laad. Het bericht dat de Koning en Konin gen van Groot-Brittanië en Ierland in de a.s. vóór-zomer een bezoek zullen bren gen aan onze Koningin wordt, naar Reu ter uit Londen seint, ook door „De Star" hoogstwaarschijnlijk genoemd. Uit Stad an Provinole Halsviyttentoonstelling. ZIERIKZEE. De voor enkele jaren geleden gehouden huisvlijttentoonstelling heeft de lust tot het beoefenen van huis vlijt sterk doen toenemen. Opgewekt door de aardige en dik wijls ook practische voorbeelden heeft j menigeen z:ch aan het werk gezet en zoo op nuttige wijze den tijd besteed, die anders met niets doen zou zijn doorge I bracht. De padvinders hebben het plan opgevat om opnieuw' de tentoonstelling te organiseeren. Wij kunnen niet nalaten, dit toe te juichen, omdat zij weder koste loos alle werkzaamheden, verbonden aan een huisvlijttentoonstelling willen verrich ten. Nog is wel n:ets vastgesteld, maar wel weten wij, dat binnen korten tijd het bestuur der Padvindersvereeniging een bijeenkomst zal uitschrijven, waar allen, zoowel huisviijtbeoefenaars als oe- langstellenden, welkom zullen zijn. Als data voor de tentoonstelling werden ge noemd omstreeks Hemelvaartsdag 1924. Wij geven allen, die dan hun handen arbeid willen toonen den raad zich nu reeds ernstig aan het werk te begeven. Wij herinneren aan de vergadering van de S.D.A.P. op Zondag 16 Dec., in het phuis van Nassau", waarvoor reeo» Woensdag een advertentie werd g« plaatst. l Van den heer J. Helmus, zaadteelt en zaadhandel te Bruin'sse, ontvingen wij catalogi van tu:n-, bloem- en land touwaaden in het welbekende formaat. Op de eerste pagina der prijscourant vindt men de verkoopsvoorwiaarden en een verklaring waarom door ongunst-ge weersgesteldheid enkele soorten zaad duurder zijn dan in het vorig seizoen. ST.-ANNALAND. Het bestuur van den ca!am. Suzannapolder benoemde verleden Maandag tot bode en dijkwachter den heer C. Verhoole, in plaats van den heer F. Weijler, die ontslag had gevraagd. RECHTZAKEN* Het drama aan de Sehenkkade. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen mevr. B. T., weduwe van mr. A. C. v. B., uit Voor burg, gedetineerd, beschuldigd van moord op haar echtgenoot, subs, mishandeling van haar man, den dood tengevolge heb bende. De rechtbank verklaarde de sub sidiair ten-laste-legging bewezen en ver oordeelde bekl., overeenkomstig deneisch tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopigc hechtenis. Het ver weer van den raadsman van bekl., dat bekl. gehandeld zou hebben ter verdedi ging tegen een oogenblikkelijke aanran ding van eigen eerbaarheid, heeft de rechtbank verworpen. ONDERWIJS. Bij het dezer dagen te Utrecht gehou den examen voor verpleegster, siaagde o.a. mej. J. P. Hollestelle, geb. te Noord- welle, vroeger te Noordgouwe, en bij het gehouden examen te Amsterdam, mej. A. Kwaak, geb. te Noordwelle. Bij het 6 Nov. te Roosendaal ge houden examen voor R. C. Boekhouden, afgenomen door het Instituut „Mercu rius", slaagde o.a. dhr. A. J. Davidse te Zierikzee. ST.-ANNALAND. De 5 leden der ouder- commissie wenschten allen ontslagen te worden. De pogingen om anderen in hun plaats benoemd te krijgen hebben echter gefaald. Van de ouders van schoolgaande kinderen, die tot een bijeenkomst in de openbare school waren uitgenoodigd, ver schenen er toch slechts 4. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE. Door het Dag. Bestuur van het Waterschap Schouwen werd Don derdag aanbesteed het delven van eenige waterleidingen in de districten Zuidhoek, Borrendamme, Koudekerke en Scharen- dijke, volgens Bestek No. 542, in 7 per- ceelen. Het le perceel werd gegund aan J. Stoutjesdijk, Zierikzee, voor f235, 2e perc. aan W. de Jonge, Oosterland, voor f424,80, 3e perc. aan W. de Jonge, Ooster land, f392,70, 4e perc. S. Hart, Renesse, f714,22, 5e perc. Jolvs Schoonaard, Haam stede, f49,50, 6e perc. Joh.s Schoonaard, Haamstede, f45, 7e perc. G. van den Hou ten, Serooskerke, f 639. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Delft, H. A. Leen- mans te Boaegraven. Bedankt: Voor Lemelerveld (Evangeli satie), cand. P. V'sser te Enkhuizen. ZONNEMAIRE. Herkozen tot Notabel C. P. Blom. Herstemming tusschen J. J. de Klerk en L. van Leersum op 24 Dec. a.s. OUWERKERK. Tot ouderling werd gekozen D. Hendrikse Pz„ alhier. Op het verzoek van den kerkeraad te Ouwerkerk om te vereeenlgen met Zierikzee, werd door het classicaal be stuur afwijzend beschikt en werd de combinatie met Sirjansland voorgesteld. STAVENISSE. De heeren Jac. Gaakeer en Abr. van Prooijen alhier, zijn her benoemd resp. als ouderling en als Dia ken, terwijl dhr. J. Leune bedankt heeft als diaken. ST.-ANNALAND. Benoemd tot diaken de heer M. van der Klooster. ST.-MAARTENSDIJK. In de Dinsdag j.l. gehouden vergadering van notabelen zijn herbenoemd tot kerkvoogd, de af tredende heeren G. C. de Wilde en C. van den Hoek. PREDIKBEURTEN, Zondag JU December te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 uur, ds. Steenbeek. Kleine Kerk. 10 uur, ds. de Roode. 's Avonds 6.30 uur, ds Poort. Luthersche Kerk. 10 uur, geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 6 uur, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leesdienst en 6 uur, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruël II. 10, Gewone dienst en 7 uur, de heer Storm. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur, Leeskerk. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Hazerswoude, Brielle- Tinte, Scheerada en Oldekerk (Fr.), cand. W. S. de Vries te Tzum. Voor Beet gum, J. G. Fernhout te St.-Pancras. Geref. Gem. Bedankt: Voor Rotterdam (Boezemsin gel), G. H. Kersten te Ierseke. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 December. («rkwirrs. 9.30 ure, ds. Mortier. Serooskerke. 2 ure, ds. Mortier. 8urfh. 9.30, ds. Boogaard en 7 ure, Bijbel lezing in de consistorie. Renesse. 2 nre, ds. Leendertz. Noordwelle. 9.30 ure, ds. Leendertz. haamstede. 9.30, ds. Japchen (Coll. voor noodl. kerken en personen) en 7 ure, Bijbel lezing in de consistorie. Geief. Kerk. 9.80 en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Elkersee. 9.30 ure, ds. Poort. G»r«f. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Kalkman van Rotterdam. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost, <*«ref. Kerk. 9.80 en 2 ure, cand. J W. Egginkvan Kampen. Zonnemalre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgonwe. 9.30 ure, ds. v. Griethujjsen. DrcMchnr. 9"30 ure, dr. Weeda (Zondag schoolbussen en coll. generale kas). Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Helder. Nleuwerkerk. 9.30 en 2 ure. ds. v. d. Linden. Getef. Kork. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Goedhujjs van Haamstede. Geref. Gem. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oosterland. 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure. Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk Strjanaland. 2 ure, ds. de Roode. BruloUso. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg* Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Speelman. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 ure, LeeKKerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk, A.-J.-Potder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-Fülpsland. 2 ure, ds. Datema. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone. Tholen. 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Moerman. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, de heer Schelhaas van Hoogeveen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, dB. Keiler. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 9.30, ds. Van Griethupzen en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9 30 en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Staal van Oad-Vossemeer. Scberpenlsse. 9.30, ds. W. J. Keiler en 2 ure, Leeskerk. Oud-Gerof. Kork. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavonlsse. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 uro, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Van Griethupzen. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. SPORT. Uitslag van de tentoonstelling te St.- Maartensdijk, gegeven door de P. D. V. „De Zwaluw", op 8 Dec. j.l. Deelnemende duiven 81, waarvan de eerste prijs, tevens kampioen, behaald werd door C. Bur gers, Tholen; 2e .prijs, oude doffers, F. J. Schieman, St.-Maartensdijk; 3e prijs, Joh.s de Graaf, idem 4e prijs, G. J. Hoek, id., 5e pr. B. Suurland, Scherpenisse, 6e prijs, M. v. d. Hoek, St.-Maartensdijk; le prijs, oude duiven, F. J. Schieman, 2e prijs, Joh.s de Graaf, beiden te St.- Maar tensdijk; le prijs, jonge doffers, G. M. Larooij, Schérpenisse, 2e prijs, C. Rus- scher, Tholen, 3e prijs, G. M. Larooij, Scherpenisse, 4e prijs, D. de Wilde, St.- Maartensdijk, lc pr. jonge duiven, F. J. Schieman, 2e pr. F. J. Schieman, 3e pr., G. J. Hoek, 4e en 5e prijs F. J. Schieman, terwijl er nog een medaille voor eere-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1