Zierikzeesche da Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 7 Dec. 1923 zierikzeesche courant. ëersteTbljuxT i. BONGERTMAN, Zisrikzee. Algemeen Overzicht. Pr|J> per 6 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland por jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ADVERTENTIÊN mi'--: van 1—8 regels 60 ct». van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting 80ste JAARGANG. - No. 11015. op doc d»g ai» Kr (L J. DE LOOZE Ultt-Met. M. J. SUSTE*. '0<)r Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Heilgymnastiek. Massage. Duitschland heeft in dr. Marx een nieu wen Rijkskanselier gekregen, maar overi gens is er te Berlijn niet veel veranderd. Het program, dat hij bij zijn komst in den Rijksdag ontvouwde, opende geen nieuwe gezichtspunten, zoodat vrijwel al les bij 't oude is gebleven. Alleen het kabinet-Stresemann heet thans het mi nisterie Marx-Stresemann. -In zijn minis- teriëele rede wees de nieuwe kanselier op den zeer slechten financiëelen toestand van het Rijk en de zware olfers die het volk nog zal moeten brengen om het veel beproefde land weder op te heffen. Ook kwam dr. Marx met de mededee- ling, dat de nieuwe regeering een andere machtigingswet behoeft, welke haar in staat stelt die maatregelen te nemen wel- j ke de toestand van dit oogenblik eischt. De soc.-dem. fractie, welke met de regeeringspartijen een compromis te de zen opzichte heeft gesloten, zal thans voor de machtigingswet stemmen, 200- dat deze wet wel met meerderheid van stemmen zal Worden aangenomen; ech ter niet voor morgen (Zaterdag) omdat men nog vreest, dat de oppositie de zaal zou verlaten, waarvoor het vereischte quorum niet meer bijeen zou zijn. In Engeland hebben Donderdag de par lementsverkiezingen plaats gehad, waar van de uitslagen tot op het oogenblik hier nog niet volledig bekend zijn. Het is er menigmaal warm toegegaan op de kiezersbijeenkomsten en de heeren candidaten hebben vóór de laatste ronde nog eens extra de sluizen hunner wel sprekendheid opengezet, o.a. de oud-pre mier, Lloyd George, de vrijhandelsman, die met klem heeft gewezen op de na deden van cle beschermde rechten. „Be scherming" zoo verklaarde deze, „is een van die dingen, die er schitterend uit zien, wanneer je ze voor het eerst ziet, zooals de waren, die een marskramer met goedkoope prullen op een kermis te koop aanbiedt. Ze verblinden U mei hun gbnster'ng, maar als je ze gekocht hebt, merk je dat het allemaal schitte rend klatergoud is." De ongetwijfeld groote staatsman heeft weer heel wat woorden gewisseld voor deze verkiezingen, en zijn groote wel sprekendheid boe:t, naar 't schijnt, nog een groot deel der Engelsche kiezers, die uitspraak hebben te doen over de vraag: „vrijhandel of protectie De eerstkomende uren zullen ons het resul taat brengen welke handelspolitiek vooral het Engelsche Kabinet zal zolgen. BUITENLAND. Een famUie-puzzle. In het Spaansche stadje La Coruna heeft aldus meldt de „Chicago Tri bune" een eigenaardige baby-verwar ring plaats gehad, welke tot de meest zotte verwantschapscombinaties aanleiding geeft. Het gebeurde namelijk, dat een nog vrij jeugdige moeder en haar dochter op denzelfden dag, ja zelfs op hetzelfde uur een nieuwen wereldburger het aanzijn schonken. Beneden zaten de familieleden in angstige spanning te wachten op de blijde tijding, toen plotseling de dokter die de moeder had geholpen, kwam zeg gen, „dat het een jongen was". Nauwe lijks had hij de woorden geuit, of het bericht kwam binnen, dat de dochter eveneens een welgeschapen zoon „ge kocht" had. Groote vreugde en opwinding maakten zich van de belangstellende familieleden meester. Kurken knalden, glazen en scho teltjes rinkelden, monden snapten. Toen werden de beide babies door de zusters binnengebracht. Als een lawine vlogen tante's en ooms, neven en nichten op de beide spruiten aan, die weldra van arm tot arm gingen. Doch plotseling, als door een electri- schen schok verlamd, staarden de fami lieleden om beurten elkander en de beide babies aan. En in aller oogen stond de vraag te lezen: „Van wie is hij en van wie is hij?" Dadelijk toog men op onder zoek uit naar kenmerken, maar men slaagde er niet in de beide zuigelingen van elkaar te onderscheiden. De kinderen geleken als twee druppels water op el kander: beiden geleken zij op hun moe der, en daar deze zelf moeder en dochter eveneens sterk op elkander leken, was met geen mogelijkheid uit te maken, wie van de beide kinderen bij de moeder of bij de dochter thuis be hoorde. Men besloot toen het raadsel eenvoudig door „blindelingsehe keuze" op te lossen en z:oo werden de beide spruiten toege wezen. Maar als straks papa van zijn zaken reis uit Argentinië terugkeert, zal hij niet weten of hij zijn zoon of zijn neef be groet, of hij vader of oom is van zijn eigen kind, of dat zijn dochter zijn doch ter of de moeder van zijn zoon is. Een niet-ailedasgseh huwelijk. t Het is geen zeldzaamheid, dat een man op leeftijd een veel jongere vrouw trouwt. Doch het komt zeker maar heel zelden voor, dat een jongen, die nog niet uit de kinderschoenen is, een vrouw op leeftijd huwt. Dit is het geval met een zekeren Burton Tucker, den 16-jarigen zoon van den directeur van het postkan toor te South-Essex, in Massachusetts, die de hand vroeg van de 60-jarige rijke weduwe Susan Simpson en haar trouwde. Het is du'delijk, dat in dit geval eerder Susan dan Burton de actieve rol speelde en dat Burton het onervaren, impulsieve „slachtoffer" van een geraffineerd ■weeuwtje is. Zoo tenminste zien het dc ouders van Burton, die thans al hun best doen om het huwelijk weer ontbonden te krijgen. Burton echter houdt bij hoog en bij laag vol, dat hij geheel uit eigen vrijen wil heeft gehandeld vóór zijn huwelijk heeft hij aan zijn uitverkorene zelfs een geschreven verklaring gegeven, waarop zij zich thans beroept en dat hij haar ook niet gehuwd heeft om haar dui ten, die de som van ruim een millioen guldens vertegenwoordigen, en dat hij zich bu:tengewoon gelukkig gevoelt. Bur ton vult zijn tijd met een druk bezoek aan de ..mories" en verdiept zich in het makelaarsvak, om zijn vrouw en bezittin gen naar den eisch te beheeren. Burton's ouders zijn intusschen milder tegenover hun zoen gaan staan en ver klaren thans dat zij niet zullen persistee- ren bij nietigverklaring van het huwelijk, zonder toestemming van hun zoon. Zij geven hem drie weken om berouw te krijgen, China en de vreemde mogendheden. De Chineesche leider Soen-Jat-Sen, die l meer dan een jaar onder den titel van „president van de Zuid-Chineesche repu bliek", in opstand is tegen het centraal gezag te Peking, heeft een incident uitge lokt met de Europeesche mogendheden door te dreigen beslag te leggen op de vrije haven van Kanton. Deze rechten dienen, evenals de andere Chineesche in voerrechten als dekking voor bepaalde buitenlandsche leeningen en voor de scha deloosstelling uit hoofde van den bok seropstand. De Engelsche admiraal Sir Arthur Leveson is cle laatste dagen voortdurend in contact geweest met de regeering te Londen aangaande de door hem aan te nemen houding. Hij heeft de admiraliteit medegedeeld, dat hij in samenwerking met den Franschen ad miraal Frochot het douane-station te Kanton bezet heeft. Men verneemt, dat deze maatregel Is genomen in overeen stemming met de waarschuwing, die Maandag aan Soen-Yat-Sen was gericht en nog was versterkt door een monde linge mededeeling van de zijde der ver bonden diplomaten. Volgens een pers bericht uit Peking zouden Amerika, Japan en Italië zich hebben aangesloten bij de vlootbeweging. Men verwacht geen ern stige verwikkelingen. Dn Turksche financiën. De Turksche onderstaatssecretaris voor financiën, zegt in een overzicht over den economischen toestand van Turkije en het vraagstuk van den financ-'eelen we deropbouw o.a. het volgende: Turkije had in het laatste vredesjaar een tekort van 19 millioen Turksche pon den, dat ia 1918 tot 70 millioen was ge stegen. De sedert gevolgde bezetting van Konstantinopel, Smyrna. Broessa en de daarmede gepaard gaande stillegging van de Turksche kustscheepvaart, hebben een bijna volledige "neenstorting van het eco nomische leven veroorzaakt, doordat de handel in de belangrijkste handelscentra n.l. Konstantinopel en Smyrna steeds meer achteruit g:ng en voor het grootste gedeelte in de handen van buitenlandsche e vet-Turksche elementen, kwam. De 21/2 jaar van den Anatoüschén vrijheidsstrijd, hebben ongeveer 250 duizend t. pond goud, dat is bijna 40 pet. van het ver mogen in goud van Turkije in vredes tijd, gekost. Ook de beursspeculanten te Konstantinopel hebben veel bijgedragen tot de achteruitgang van het vermogen in goud, van Turkije. Van een handels balans voor den tijd van het einde van den oorlog tot begin 1923 kan nauwe lijks ernstig worden gesproken, daar alle grondslagen en cijfers daarvoor ontbre ken. Eerst sedert het einde van 1922 heeft de regeering te Angora een vluch tig overzicht van den economischen toe stand kunnen verkrijgen. Zij schat het tekort in de staatshu'shouding voor 1922 op ongeveer 56 millioen t. pond. Turkije moet thans aan den wederop bouw' denken, en zal daartoe de hulp van het buitenland in verschillende vor men noodig hebben. Het zal zoowel bui- tenlandsch kapitaal als bu'tenlandsche deskundigen noodig hebben en er is voor Turkije nog een langen weg af te leg gen, voordat het op één lijn met het overige Europa zal komen. De regeering zal hierbij met groote voorzichtigheid te Werk moeten gaan, teneinde de noodzake lijke hervormingen met instemming van het volk tot stand te brengen. De schandalen ran het herstel Te Rijssel is weer een schandaal op het gebied van de herstel-procedure aan het licht gekomen. Er heeft reeds een eerste arrestatie plaats gehad. Het be treft ditmaal magistraten der bijzondere rechtbanken, die tol regeling van de kwestie der vergoeding waren ingesteld. De stukken, die rechthebbenden indien den, werden gewoon vervalscht. Waar iemand bijv. lOO.OOOfrs. schadevergoeding vroeg, maakte den president der cantonale commissie der schadevergoeding te Sec- lin er 700.000 of 400.0000 van. De hoofd schuldige heeft natuurlijk een aantal me deplichtigen, waaronder twee Rijsselsche advocaten, die reeds sinds eenigen tijd onder politietoezicht staan en zoo pas flink rijk geworden naar Versailles ver trokken waren om daar te rentenieren. Bij een aantal leden der cantonale commissies en advocaten hebben er huis zoekingen plaats gehad: er is beslag ge legd op een' groote hoeveelheid docu menten. BINNENLAND. Ook nl«t geslaagd. Jhr. mr. F. Bejelaerts van Blokland heeft aan de Koningih verklaard tot zijn leedwezen niet in -staat te zijn de hem gegeven opdracht tot samenstelling van een extra-parlementair kabinet te aan vaarden. Naar ons ter oore kwam, zijn de pa- gingen van jhr. mr. Beelaerts van Blok land om een extra-parlementair kabinet samen te stellen voornamelijk afgestuit op moeilijkheden in verband met de be zetting van het Departement van Finan ciën. Bezoek ran Engelsche sourerelnen i Naar „de Tel." verneemt, bestaat bij den Koning en de Koningin van Enge land het voornemen om binnenkort de Koningin te bezoeken. Hoewel nog niets definitiefs is vastgesteld, zou, indien geen wijzigingen in de bestaande plannen wor den gebracht, de komst van Koning Geor ge en Koningin Mary in ons land niet vóór Maart a.s. verwacht kunnen worden. Dr. Verviers en het Episcopaat. Dr. E. Verviers we:gert zich te voegen naar de verklaring van het Nederi. Epis copaat, waarbij hem het recht ontzegd wordt zijn blad den titel „Katholieke Staatkunde" te geven. In een uitvoerig artikel in dat blad deelt hij mee, dat naar aanleiding van een briefwisseling met mgr. Diepen in October een kerkelijke- censor over zijn blad werd benoemd, wiens uitspraak echter wel beleedigende invectieven aan het adres van Verviers bevatte, zonder dat ook maar één ar gument werd gebruikt of één concrete opmerking werd gemaakt, zoodat dr. Ver viers meld Je geenerlei relatie met dien man te willen hebben. Verder beweert dr. Verviers dat mgr. Diepen enkele un;verstteitsprofessoren te Nijmegen zou hebben bewogen verklarin gen af te leggen tegen de gezagstheorie van hem, Verviers. Deze zegt, dat geen veroordeeling is uitgesproken, omdat hij dan bij Rome ;n beroep zou gaan; doch dat slechts een niets zeggende verklarng is afgegeven. Op den naam van zijn blad zal deze ver klaring in geen geval invloed uitoefenen. Uit Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. De Concertzaal was Don derdagavond vol met belangstellenden en nieuwsgierigen, welke geïnviteerd waren voor dn Propagandafilm voor dr-n Ned. Bahkersbond, welke film in opdracht van de Beschuitgele'iabriek „Zeelandia" alhier onder regie van den heer G. J. Bokhorst, seer, van den Ned. Bakkersbond, is ver vaardigd door de filmfabriek „Polygoon" te Haarlem. Daar deze film meer aanschouwelijk onderwijs gaf voor de leveranciers van ons dagelijksch brood, vertastte de heer Doeleman de talrijke aanwezigen op nog twee andere, door ieder graag gez'ene. films, n.l. „het feest te Z'erikzee in 1922"', benevens „fragmenten uit de geschiedenis van ons Vorstenhuis, de laatste jubileum feesten", enz. Dat het samengekomen publiek mede leefde behoeft geen betoog; men was niet karig met het applaus. 'Ongeveer 10 uur vroeg de heer Bok horst, die nu als expF'cateur optrad, de aandacht voor de propagandaliljn, waar voor dezen avond speciaal «was belegd, De geheele film h'er in details te te- Sperken, zou te veel ruimte vragen, doch we vestigen gaarne de aandacht op en kele der voornaamste fragmenten, zoo ais het inter'eur van de N.V. MeeLfabne ken der Ned. Bakkerij te Rotterdam aan de Maashaven, waar we de groote ela- vators het graan uit de schepen zagen zuigen om later als meel weer uit de fabriek te voorschijn te zien komen. Het gedeelte „De bakkerij voorheen' waarin het bekende deuntje „De bakker van den hoek enz." aanschouwelijk werd voorgesteld, vormde een komisch gedeelte in dit aanschouwelijk bakkersonderwijs, evenals maar 'dan nog in sterkere mate het „Concept-ontwerp broodbe- sluit", hetwelk luidt: „Het is den bakkers of hun personeel verboden bij het afleve ren aan verbruikers het brood met de handen aan te raken!" Deze film demonstreerde voorts met klem, dat het samengaan van de bakkers in een organisatie, de vooruitgang van het bedrijf met betrekking der techniek en hygiène, ten zeerste heeft bevorderd, Aan het slot van dezen aardigen film avond, opgevroolijkt door eeq strijkje, dankte de heer Bokhorst den heer H. J. Doeleman, die door het laten vervaardi gen van deze film als uitgangspunt had, den bloei en vooruitgang van den Ned. Bakkersbond te bevorderen. Blokes** Voetbalspel- Wij vestigen bijzonder de aandacht op een zeer eigenaardige en merkwaardige reclame, die in dit nummer van ons blad per advertentie wordt aangekondigd, n.1. op het Sickesz' Voetbalspel, dat een voet balwedstrijd in miniatuur geeft, waaraan ongetwijfeld alle voetballiefhebbers zul len deelnemen. Nog nimmer is, voor zoover ons bekend, zulk een typische en bijzondere reclame bedacht! Geen spel is ter wereld zóó pupulair als het voetballen. Dat men nu als op een schaakbord thans als het ware een voetbalmatch kan spelen, is zulk een origineel idéé van de firma Sickesz, dat er geen voetbal-enthousiast in den lande zal zijn, of hij zal dit spel willen hebben en volgen! Dat daarbij nog kostbare geld- en andere prijzen aan de oplossing zijn verbonden, is een bijkomstige omstandigheid, die de animo voor de mededinging nog belangrijk zal vergrooten. RENESSE. Donderdagavond gaven eeni- ge leden der zangvereeniging „V. Z. O. S." in de zaal van den heer Telle een uit voering voor de donateurs. Door een samenloop van omstandigheden was het hun onmogelijk ditmaal een zang uitvoe ring te geven, maar was men overeen gekomen een tooneelavond te orga- niseeren. Het heeft hun mogen gelukken een programma samen te stellen, d«L voor een vrij talrijk opgekomen publiek zeer verdienstelijk werd afgespeeld. B* jonge krachten, die voor het eerst voor het voetlicht traden, toopden hun rol goed te hebben ingestudeerdde uitvoering ontaardde bij enkelen tot opzeggerij, ten koste van het natuurlijk spel. Ook liet bij anderen de uitspraak en het verkeert leggen van de klemtoon te wenschi*. over. Beschouwen de amateurs dit niet als een aan-, doch slechts als een vrien delijke opmerking en gaat hun die op merking ter harte, dan zal een volgende maal zeer zeker het behaalde succes nog grooter zijn. Het publiek was en dat kon men uit het langdurig en krachtig applaus wel opmerken zeer voldaan voor wat de leden dien avond hebben gepresteerd. Het heeft gul gelachen om de kluchten: „Op de derde verdieping" en „De weduwe Hansen"; het heeft zich vroolijk gemaakt voor een „Wandeling met Baby" en de komische voordracht: „Villabewoners". Het heeft zich koste lijk geamuseerd met ,,'t Elite corps van slanke Piet". Een woord van dank en waardeering mag dan ook niet onthou den worden aan alle leden, die getoond hebben den donateurs der vereeniging een leuken, zeer gezelligen avond te kun nen verschaffen. OUWERKERK. Bij K.B. van 24 Nov. '23, no. 3, is aan Pieter Hendrikse te Ouwerkerk, de bronzen eere-medaillev ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend voor 50-jarigen trouwen dienst op de zelfde hofstede nu sinds 26 jaren bewoond door den heer C. O- Romeijn. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 December te Zierikzee Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 uur, ds. de Roode. Kleine Kerk. 10 uur, ds. Steen beek. 's Avonds 6.30 uur, ds Van Griethuijsen. Lutherscbe Kerk. 10 uur, ds. Makkink van Leiden. Geref. Kerk. 10 en 6 uur, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leesdienst en 6 uur, da. v. d. Molen. Evangelisatie Jernël II. 10, Gewone dienst en 7 uur, de heer Storm. Oud-Geref Gem. 9.30, 2 en 6 uur, Leeskerk. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 7 Dec. Heden werden al hier ten verzoeke van de hypothecate crediteuren van J. H. Ideler, ten over staan van notaris Biermasz, publiek ver kocht, de volgende onroerende goede ren: Een woonhuis, met erf en tuin, aan de Poststraat, wijk C no. 91, groot 5 Aren 15 centiaren, voor f 5900. Toebe- ding f 60. Een woonhuis en erf, aan de Oude Haven, wijk A no. 410, groot 92 centiaren voor f 3025. de frankeerwaarde en waarvan de op brengst, na aftrek van die frankeerwaar de, de kosten van aanmaak, administratie kosten en eventueele andere kosten, uit de uitgifte voortvloeiende, zal worden gebruikt tot steun aan nationale ver- eenigingen, welke een menschlievend doel nastreven. Do afvloeiing. In verband met het bericht van de „Tel." betreffende een aanzegging van ontslag aan een 400-tal ambtenaren bij posterijen en telegrafie, dat ook wij heb ben overgenomen, heeft de parlementaire - redacteur van „Het Volk" op zijn verzoek om inlichtingen het volgende vernomen: Een ontslagaanzegging als waarover in dit bericht wordt gesproken, heeft inder daad plaats gehad. De desbetreffende 400 ambtenaren zijn in functie in verschillen de plaatsen van hét land. Deze maatregel staat in verband met de groote afvloeiing waartoe bij de posterijen blijkens de me morie van toelichting tot de begrooting van het Staatsbedrijf is besloten, welke afvloeiing ongeveer 800 man omvat. Van deze 800 man is over het loopende be- grootingsjaar aan 200 man ontslag aange zegd. Dezen zijn reeds gedeeltelijk ver trokken of zullen binnenkort vertrekken. Zij behooren voornamelijk tot het hooger personeel. Er zouden dus nog 600 man overschie ten, die zouden moeten afvloeien, behoo- rendc tot middelbaar en lager personeel. Echter is van die 600 man aan niet meer dan 400 man ontslag aangezegd, omdat de giro-dienst nog al wat menschen noo dig heeft, zoodat de overschietende 200 aldaar te werk worden gesteld. Het zijn voornamelijk schrijvers. Met ingang van 1 Dec. j.l. is J. v. d. Schelde overgeplaatst van Rotter dam (telegraafkantoor) naar IJzencijke. KÜN8TKN ES WETENSCHAPPEN Aan het Kon. Conservatorium voor mu ziek in Den Haag is o.a- geslaagd voor het eind-examen, diploma piano (onder wijskunst), mej. A. de Roode te Zierik zee (met onderscheiding voor muzikale intelligentie). LANDBOUW EN VEETEELT. Door de Ver. Renesse oer oud-leerlin gen .werd het in'tiatief genomen, een lezing te doen houden over em:gratie van landbouwers naar Frankrijk. Hiertoe werd uitgenood:gd de heer van Daalen, rijkslandbouweonsulent, welke in op dracht der regeering een onderzoek in Frankrijk heeft ingesteld naar de voor- en nadeelen van een vestiging aldaar. Aangezien wellicht ook voor Schouwen en Duiveland u'ttocht geboden is, hebben besturen der kring Sch. en D„ der ver. Ver. Oudl. Goes en der Ver. van Oudl. aan cursussen, hiermee instemming be tuigd en zij roepen hierbij alle aange sloten leden ter vergadering op, in het Huis van Nassau, op Donderdag 13 Dec. a.s. Ook zij, welke plannen hebben, in Frankrijk een toekomst te zoeken, kun nen geïntroduceerd worden. Wij' hopen, dat velen naar deze belangrijke lezing zullen luisteren, mogelijk kan het leiden tot veel goeds. De lezing duurt pl.m- li/o uur, waarna beelden uit Frankrijk op de bioscoop te zien zijn. KERKNIEUWS. POST EN TELEGRAPHIE. Bijzondere postzegel*. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw brengt ter kennis, dat het in het voornemen der regeering ligt ge durende een nader te bepalen tijd aan de kantoren der posterijen voor het pu bliek bijzondere postzegels verkrijgbaar te stellen, welke zullen worden verkocht met een nader te bepalen bijslag boven Ned. Herv. Kerk, Beroepen: Te Bleiswijk, W. Zijlstra te Neerlangbroek. Te Zevenhuizen (Z.-H.) (toez.), Th- J. II. Steenbeek te Leidschen- dam. Te IJzendoorn, N. C. Bakker te Benschop. Te Enter (toez.) F. van Asch te Den Ham (O.) Te Walnis, E. V. J. Japchen te Hei- en Boeicop. Bedankt: Voor Sluipwijk (bij Gouda), J. G- Dekking te Kesteren. Ds. S. van Doorn, vroeger predi kant te Noordgouwe, is te Makassar (N.-I.) tengevolge van infect'e overleden. SCHERPENISSE. Bij de Donderdag ge houden verkiezing, werden met bijna al- gemeene stemmen, de heeren Anth. OuJe- sluijs Mz., tot ouderling en J. H. Hage tot diakenen herkozen. ST.-ANNALAND. De heer G. oedege- buure heeft zijn benoeming tot ouderling aangenomen, terwijl dhr. J. van Luijk Az. voor zijn benoeming tct diaken heeft bedankt. Geref. Kerk. Beroepen: Te Joure, cand. W. S. de Vries te Tzum. Chr, Geref. Kerk. Beroepen: Te Maèrssen, J. A. Riekel te Zaandam. Geref. Gem. Bedankt: Voor Ridderkerk, B. van Neerbos te Terneuzen. Oud-Geref. Gem. Bedankt: Voor Enkhuizen (Oud-Geref. Gem. onder 't Kruis), D. Dr:essen, Chr. Geref, pred. te 's Gravenzande,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1