Zierikzeesche ANieuwsbode abonnement: Maandag 3 Dec. 1923 zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. H.H. Correspondenten, SINT-NICOLAAS. STER-TABAK b i nnenlanp. Prijs per 8 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer* 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag on Vrijdag. ADVERTENTIÊN i van 18 regels 60 oti.. v*n 4 regels en daarboven 20 ot*. per regel. Beolames 80 ets. p. regel. &U contract belangrijke korting. 80ste JAABGAÏÏ6. - No. 11013. "f d™ T" Oir l J, DE LOOZE Jr. Ultf.-dtfKl. X. J. I0STEÏ. T,!llr 11 Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die ons opgaaf verstrekken der predikbeurtengelieven er voor te zorgen, deze uiter lijk des Donderdagsavonda lu ons bezit zijn. DE BEDACTIE. O gelukkige, zalige tijd toen wij nog kleine k:nderen waren en nog geloofden aan Sinterklaas Wat een genot reeds dagen vooruit in allestraten der stad de oogen te vergasten en de kinderlijke begeerlijkheid te' scherpen op al het moois en het lekkers dat er uitgestald was Iedere suikerbakkerswinkel een pa radijs vol heerlijke dingen; 'edere bak kerswinkel zelfs in feestdos getooid, pron kende niet maar alleen met het alledaag- sche proza van brood, beschuit en klem- goed, maar ook met hooge stellages voi blinkende klaasmannen, verle'deiijae sui kervrijsters, boterletters, harten ip m te stelen, kortom met alles wat voor een kind uitermate begeerlijk was; ledereboekwm- kel een eldorado vol mooie prenten, boe ken en allerlei pracht'ge zaken; elke speelgoedwinkel herschapen in een ker miskraam. '.Wat een popelend verlangen naar dat heerlijk avondje. Wat een nachten vol akelige zoete droomen van dien ontzag lijken Sinterklaas, d:e zoo geheimzinnig, onder rumoer en vreeseiijke teekenen, zijn verschijning maakte en d;e toch zoo goed was, zoo gul, en die zoo veel van „zoete kinderen" hield Wat een inspan ning voor oolijke jongens en meisjes, om er, gedurende eenige dagen althans vóór den grooten dag, uit te z:en a'.s zoete kinderen Wat een ijver om versjes van Luiten te leeren, het eenige waarmede naar het scheen Sinterklaas het beste te. paaien was. .Gelukkige, zal'ge dagen toen 1 En nog „Sinterklaas is dood, leve Sinter klaas 't geldt waarlijk niet enkel van de Fransche koningen zaliger gedachten, 't geldt ook van Sinterklaas. „Hij is er niet", beweert onze verlichte jeugd, en toch is zij recht bCij dat hij er nog is. Het schijnt tegenstrijd:g en toch is het zoo. Laat de kritiek Sinterklaas ■w'egre deneeren; hij is er nog, al woedt ook het geduchte zijner verschijningen over het algemeen aanmerkelijk getem perd. Hij is 'er nog; laat hij er nog maar een eeuw of wat blijven Hij is mijn liefste heilige. Ik houd van hem omdat Ilij een echte humane heilige is. Hij be denkt alle kinderen, kle:n en groot, rijk ui arm, en onverschillig van welken „godsdienst" zij zijn. Zijn godsdienst is ci:u goede Sinterklaas te zijn, een goed heilig man en goed te doen als de zon, zonder te zien aan w'-en. Sinterklaas is niet exclusie!; hij gedenkt allen; hij ver doemt niet, hij doet goed en geeft goede gaveu. Ik vind Sinterklaas bovendien een echten nationa'.en He'lige; hij is Neder lander ii zijn hart; daar g:nds aan gene z/ijie der besneeuwde bergen kent men hein bijna niet en hij houdt zich mei de lieden .laar ook niet op; zij hebben daar andere heiligen. Men geraakt onwillekeurig aan het peir.zen als men ernstig aan Sinterklaas denkt. Hcblten de groote kinderen niet me nigmaal een ge'oof als dot der kleinen en hebf-en ook zlf niet hun Sinterklaas Maken ook zij niet vaak zichze'.ven en elkander 'bang en angstig met de ge dachte aan een God die vreeselijk is, die te zijner ure komen zal, met gerucht en schrikkelijkheid en...... die .toch zoo goed is, zoo vr' liefde, ja de liefde zelf En trachten ook zij niet Hem te paaien met, een korler of langer poosje vóór den vreeselijken dag, zich te houderl alsof zij heel zoete kinderen waren En loo- pen er ook onder hen niet velen om, die zich heel zoet en vlijtig afsloven |met veel mooie teksten en gebeden te leeren on: die te kunnen opzeggen ten grooten dage, teneinde zoo de roede te ontgaan En vermeden ook zij niet hun geest ntfci e vraag: is hij' er of is hij er niet Leert niet, ook onder hen, ze kere kritiek dat hij1 er eigenlijk niet is, lerw'ijl ieder toch in het nachtelijk uur van stille aandacht, als de slaap wat lang uitblijft, zoo menigmaal onder een echt goeddoende huivering het innerlijke ge moed, dat altijd blijft als dat eens kinds, zacht hoort fuisteren dat hij er toch wel is en dat hij o, zoo oneindig goed is en allen zal gedenken (Maar neen, ihans geen peinzen of gesoes. 't Wordt Sinterklaas, het k:nderfeest. Laat ons thans weder eens kinderen zijn, aan de kinderen denken, onze. harten openen tot mildheid en onze beurzeïi, naar omstandigheden natuurlijk, tot gul heid. Laat onze d: lieve kleinen gedenken die op een v rooi ijken avond rekenen en op een vroolïjk ontwaken den mor Wets liever dan een pijp NIEMEIJER '5 gen daarna. O 't is zoo zalig kind te zijn, te hopen en te gelooven, te verwach ten en te vertrouwen als een kind, z'ch gelukkig te droomen in het bezit van Sinterklaas-geschenkenLaat ons dan het onze doen om het geluk der kleinen te vermeerderen en laat het ditmaaL Sin terklaas zijn als van ouds en dat het nog lang na dezen zoo zij NIEUW-VOSMEER. Er wordt medege deeld, dat door de Handelsreirgersver- eeniglng te Bergen op Zoom is verzocht om den aanleg van een rijwielpad van deze gemeente naar St.-Philipslana. De Brusselsche bank. Naar het Huis van Bewaring te Mid delburg, is overgebracht D. v. D., 56 jaar, te Utrecht^ vroeger directeur van het bijkantoor der Brusselsche Bank te Bergen op Zoom. De ontredderde girodienst Het rapport met advies van de Neder- landsche Bank betreffende den Postche que- en Girodienst is verschenen. In dit rapport wordt allereerst het gedecentra liseerde stelsel bij den dienst tot 24 Aug. j.I. behandeld. Aan dit onderdeel ontlee- nen wij het volgende: Op 358 plaatsen werd boekhouding van cle rekening-courant met den rekening houder op het postkantoor van diens woonplaats of gekozen domicilie bijge houden. Dit geheel werd door 't centraal- kantoor in Den Haag gecontroleerd. Dit centraalkantoor kwam in het bezit van materiaal, waaruit kon worden opge bouwd: 1. Wat de postkantoren geboekt had den op cle rek.-courant; 2. wat de postkantoren aan den rek.- houder hadden verantwoord, beide als gevolg van het inschrijven in de registers. De cootróle-arbeid aan het centraal kantoor werd echter te omvangrijk, zoo dat men langzamerhand op verschillende onderdeelen daarmede ten achter raakte. Zoo was het mogelijk, dat de dienst naar buiten goed functionneerde, maar inwendig de controle op het geheel op verschillende punten ten achter raakte en dus onbetrouwbaar was. Er ontstond, zegt het rapport, tegen het naderen van den 24sten Augustus ge leidelijk groote achterstand aan 't C. K. Men gevoelde aan het Centraal-Bureau dat de dienst ziek was in zijn inwendige organisatie. Vandaar dus de gedachte: centraliseering. De dienst werd bij het naderen van den dag van overgang tot de centralisa tie (24 Aug.) steeds zieker, terwijl naar voren kwam, dat men bij den dienst van de oprichting af niet rek.-courant- boek had gehouden op de wijze als elke bankier zulks pleegt te doen. Vervolgens wordt gezegd, dat een on derzoek in het buitenland de overtuiging bijbracht reeds in 1921 dat verbete ring alleen was te verkrijgen door cen tralisatie. Om den beginpost vast te stéllen op den eersten dag, dat de gecentraliseerde dienst in werking zou treden, was het juiste saldo van elke rekening op dien dag noodig. Niet van de gegevens, welke het C. K. in zijn archief had, maar van de in aller ijl samengestelde opgaven der 358 kan toren werden de aanvangssaldi genomen. De ponseressen vingen aan met het ponsen van meerdere foutieve saldi; ook maakten zij fouten in nummers of in bedragen of in beide. Hieruit zijn de tallooze fouten te verklaren, welke door de printingmachines van de geponste kaarten op de printlijsten en ten slotte op de strooken voor de rek.-houders reeds den allereersten dag werden afge drukt. Geen enkel aanvangsaldo was als het ware meer te vertrouwen. Had men op 25 Aug., ja op 26 Aug., dit onder de oogen gezien, en den dienst eenige dagen stop gezet, om te trachten weer in het goede spoor te komen, wel licht was de verwarring in den inwendi- gen dienst tot kleinere proporties be perkt gebleven. De Regeering kan, adviseert de Ned. Bink, na vaststelling van de juiste saldi per 4 October j.I. tot drieërlei besluiten: 1. liquida'ie, 2. voortzetting van den dienst met beperkte decentralisatie, 3. id., ge centraliseerd. Alvorens tot voortzetting over te gaan, zal een beslissing genomen moeten worden over het vergoeden van rente. Afschaffing van rente eenerzijds 'en berekening van provisie anderzijds, zal de oplossing moeten brengen, om I zonder verlies het bedrijf voort te zetten. Vervolgens wordt nader besproken een voortzetting met beperkte decentralisatie en uitvoerig gecentraliseerd. Ten slotte worden beschouwingen gewijd aan de voorgestelde administratie. Voor alle post kantoren zal de arbeid eenvoudig zijn. Daar wordt alleen gestort en alleen chè- que-betaling gedaan. Het postkantoor heeft derhalve slechts één register bij te houden van de dag.-ontvangsten en één van betalingen, en daarvan rek. en verantw. te doen aan het C. K. Mogelijk zal het zijn, om indien tot centralisatie wordt besloten den dienst na het in ge reedheid brengen van de nieuw-opge- bouwde rek.-courant van 24 Aug. tot 4 Oct. voort te zetten. Door de sluiting is het mogelijk geweest om tevens het per soneel te oefenen in een nieuw boekings systeem voor een gecentraliseerde dienst. Het rapport eind gt met de opmerking, dat men den grondslag heeft willen leggen voor een beproefd systeem. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Met het eigenlijke onder werp „Gods wegen niet - en :n Zuid- Amerika" trad Vrijdag j.I. :n het „Huis van Nassau" op, de eerste spreker in dit se:zoen voor de vereen, van Wmter- lezingen, de heer ds. A. C. Sonneveldt, predikant te Pategon:a, Vuurland, Z.-Ame- rika. In vogelvlucht werd de ontw;kke- ling van de wegen Gods over Z.-A. na gegaan. in verband met drie groote dra ma's: 1. de tijd der Reformatie, 1555, de vervolging en vlucht der Hugenooten naar Brazilië, onder leiding van Nicolaas Durand, bijgenaamd Villegognan, d:e, in z'n hart Roomsch, verraad pleegde en tenslotte hun verdrukker werd; 2. de da gen van Oud-Hollandschen roem en Oud- Hollandsche schande, strijd tegen Spanje, veroveringen en vestiging eener Holland- sche kolonie onder Maurits van Nassau, de volstrekte.godsdienstvrijheid, het op roer der Portugeezen en schandelijke ver koop der veroveringen aan Portugal voor 8 millïoen gulden, daarna de vervolging en verdrukking der n:et-kathoüeken als ketters; 3. het bezoek van Darwin in de 19e eeuw aan Vuurland, waarbij diens iwijlcl ontstond tusschen mensch en dier; de tegenspraak van aen Engelschen ka- pite'i Gardiner, die de prediking des heils aan de Vuurlanaers besloot te bTen- gen, doch door groote onwetendheid, on bekendheid- en onvoorbere'ding, met de zijoen, door een strengen winter weraen overvallen en een jammerlijken dood von den; de zending van andere mannen 'n 1844, waardoor Darwïn bij z'n tweede be zoek aan Vuurland in 1870 moest erken nen, zich te hebben verg:st. In eenc prachtige schUdenng deed de spr. de wonder-schoone natuur van Z.-A. voor oogen stellen. Z.-A. met z'n 10 republieken, veelal nog zoo onbekend, met z'n oppervlakte van 600 X zoo groot als Nederland, z'n ruggegraat: de berg keten' van N. tot Z., z'n reusachtige ri vieren, oceanen, schoone, groote havens, 2fo heerlijk klimaat onder den keerkring, z'n vruchtbaren bodem en voortbrengse len (chilisalpcter), z'n 300 millioen H.A. grond, waarvan 13 geschikt voor :nten- sieven landbouw- en z'n dunne bevolking, 45 a 50 millioen. Aan de ham der histor!e gaf spr. een keurig overzr'cht van de geestelijke, mo- reele en intellectueelen toestand in Z.-A. naar 5 perioden, de He:densche, de Room- sehe of Koloniale, de Vrijhe'asoorlog, de Godsaienstvrijhe'd en de Methodische Zendingsarbeid. Vooral bij het laatste stond spr. uitvoerig stil bij de talrijke, meestal kleine rcvolut:es, de diep treurige onzedelijkheid en de tallooze analpha- beten, om te eindigen met op den groo ten vooruitgang te wijzen, dat op Zen- dinggebied plaats heeft voor dat Chris ten-land in naam, doch inderdaad hei- densch werelddeel. De goed bezochte bijeenkomst, door den heer Mulder, als voorzitter der ver- eeniging mat gebed geopend, na het ge zamenlijk zingen van Ps. 68 10, werd door den spr. met dankzegging gesioten, nadat gemeenschappelijk de Avondzang Was aangeheven. De vorige week alhier gehouden collecte voor noodlijdenden in Duitseh- land, heeft ruim f 696,— opgebracht. Van deze plaats worden de milde ge vers hartelijk dank gezegd. Door den Commissaris der Koningin is met ingang van 1 Januari 1924 be noemd tot veldwachter in de gemeente Poortvliet, M. Evertse% agent van politie te Vlaardingen. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 30 Nov. j.I. Afwezig met kennisgeving de heeren Klompe en Moelker. Behandeld werden de volgende ingekomen stukken: Schrijven van B. en W. van Brouwersha ven, betreffende de regeling voor den keuringsdienst van vee en vleesch. Voor gesteld wordt de bestaande regeling tot 1930 te bestendigen, en het hoofd van den keuringsdienst, dhr. C. Davidse, voor 1 jaar te benoemen. Aldus wordt besloten. De begrooting '24 van den keuringsdienst wordt vastgesteld op f 2660. Missive van Ged. Staten, behelzende verdaging goed keuring van het raadsbesluit, regelende 't havenbedrijf „haven Schelphoek", waar in wordt verzocht inzage instructies voor den havenopzichter, -meester en-weger. Hieraan zal worden voldaan. Voorgelezen wordt een gedeelte uit het Prov. blad, betreffende het vervolgonderwijs, waarin wordt bevolen, de gelegenheid, om her- halingsonderwijs te volgen, zooveel moge lijk moet worden bevorderd, het school geld niet te laag te heffen, en den cur sus te geven bij een aanmelding van 10 leerlingen. Aangezien nu nog maar 1 leer ling zich heeft aangemeld, adviseeren B. en W., zoo deze of meerdere dezen cur sus wenschen te volgen, te Noordwelle hiervoor de noodige subsidie te verlee- nen. Dit wordt goedgekeurd. Het perio diek aftredende lid der Schoolcommissie, dhr. G. J. Barentsen, wordt met algem. st. herbenoemd. De voorz. deelt mede, dat bericht is ingekomen van den directeur der Dir. Bel. te Breda, dat in deze ge meente 4 zitdagen per jaar zullen wor den gehouden. De Raad is er voor dat nogmaals wordt beproefd, dat ook in de maanden Juli, Aug. en Sept. één zit dag zal worden gehouden, zoodat het dan 7 zitdagen wordt, hetgeen billijker zou zijn. Behandeld wordt een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij de begrooting '24 terugzenden met enkele opmerkingen. Door overbrenging van eenige posten, naar andere hoofdstukken, kan hieraan tegemoet gekomen worden. Schadelijker is het voor de gemeente, dat voor den gemeente-ontvanger en grafdelver 51/2 weduwen en weezenpensioen moet wor den gestort en toch deze ambtenaren zich indertijd hieraan hebben onttrokken. Ook de pensioenstorting voor den gem.- veldwachter wordt niet juisf geacht, door dat is verzuimd, verschillende emolumen ten niet als wedde aan te stippen. De voorzitter zal trachten, de juistheid van de weddebepaling aan te toonen. De voorzitter deelde mede, dat door alle burgemeesters uit Schouwen besprekin gen zijn gevoerd met den heer directeur van hel post- en telegraafkantoor te Zie- rikzee om de morgenbestelling zoo vol ledig mogelijk te maken, zooals voorheen. De post zou dan van uit Z.zee des avonds per auto, moeten vervoerd worden naar Burgh, zoodat ze dan in de eerste be stelling kan worden opgenomen. De kosten moeten dan door de gemeenten worden gedragen. Allen zijn voor een vol ledige bestelling. Goed gevonden wordt, dat hier uitvoering aan wordt gegeven. Inzake den toren heeft hij een onderhoud met den heer Hoogenboom gehad, die zegt, dat voor restauratie op Rijkssubsidie niet valt te rekenen. Besloten wordt het herstel aan te houden tot a.s. zomer. De heer Padmos vraagt, of het schelpzand in de haven aanwezig, te gebruiken zou zijn voor de bestrating, daar nu het zand moet worden aangevoerd van Haam stede. De voorzitter zegt onderzoek toe. Ook heeft het zijn aandacht getrokken, dat voor 't herstel der bestrating op de Haven Lensom van Burgh dit werk komt verrichten. Hij zou dit gaarne opgedra gen zien aan v. d. Werf, daar deze toen ingezetene is. De voorz. Zegt, dat Lem- som vakkundig voor dit werk wordt ge acht. De heer Oosse merkt op, dat de koolasch, die gebruikt wordt voor de afrit, op is, en nieuwe voorraad dringend noodig is. De voorzitter geeft last, kool asch hiervoor aan 't Stoomgemaal te ha len. Hierna sluiting. BRUINISSE. Door het Fanfare-korps „Nu met Hope" werd Donderdag en Vrij dagavond eene uitvoering gegeven onder leiding van den directeur den heer A. van den Berge van Oosterland. Het tal rijk publiek, dat was opgekomen, luis terde met genoegen naar de goed uitge voerde muziek, w'.o. de Polkamarsch ge arrangeerd door den directeur, afzon derlijke vermelding verdient. Uit de uit voering der stukken bleek, dat het korps onder uitstekende le'ding staat en dat de leden deze met vrucht hebben gevolgd. Ter afwisseling werden een tooneeispel en een kluchtspel opgevoerd, die beide goed werden gespeeld, terwijl ook een drietal voordrachten veel genoegen ga ven. Een bal besloot den gezelligen avond. De uitvoering heeft den goeden naam, dien het fanfarekorps had, gehandhaafd. Te verwachten is dan ook, dat, als in 't begin van 't volgend jaar weer gelegen heid bestaat kunstlievend lid of donateur te worden, velen als zoodanig zullen toe treden. Daardoor toch wordt de bloei be vorderd van een gezelschap, dat -- de feestviering bij gelegenheid van het 25- jarig jubilé.van onze Koningin, heeft het getoond toch eigenlijk onmisbaar is STAVENISSE. Bij de 1.1. Zaterdag avond alhier gehouden stemnrng voor 2 bestuursleden van den kolenbond „Alge meen Belang" zijn herkozen de heeren M. P. Tazelaar en A. G- van IJseldijk, resp. met 53 en 41 stemmen. Er waren 54 stemmen uitgebracht. VERKOOPINGEN, ENZ. BBUINI88E, 1 Deo. Heden werden alhier ten verzoeke van de erfgensmen Kr. Goudzwaard, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkecht de volgende onroerende goederen aan den Dorpsweg: Een Woonhula. Erf on Tuin, groot ongeveer 11 A. 60 e A.voor f 3950, toebeding f 100een Tuin, groot 12 A. 20 o.Aden hoop voor f 1775. AANBESTEDINGEN. BRUINISSE. Bij de Zaterdag gehonden aanbesteding van Chillsalpeter voor de vereeniging Landbouwbelang" was het resultaat, dat de levering is opgedragen aan het Centraal Bureau te Rotterdam voor f 14 39 per 100 K G. in balen van 109 K.G. Voor de leveringjvan Eatoen- meel was geen enkel biljet ingekomen. ONDERWIJS. Mej. W. Verspoor, geb. nlt Bruinisse, leerling-verpleeg6ter aan het Ziekenhuis Coolslngel te Rotterdam, is geslaagd voor het diploma van verpleegster. OUD-VOSSEMEER. De heer G. A. Polderman is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, bevorderd tot semi-arts. STAVENISSE. Mej. M. L- Morel, ge boortig van alhier, thans wonende te Rotterdam, is geslaagd voor het 3e ge deelte notaris-examen. POST EN TELEGRAPfflE. Afvloeiing Naar „de Tel." verneemt, is aan een 400 ambtenaren bij posterijen en tele grafie, behoorende tot de oudsten in leeftijd, met ten minste 30 voor pensioen geldende dienstjaren, eervol ontslag aan gezegd tegen f Maart, met recht op wachtgeld of pensioen. De betrokkenen zouden allen behooren tot de lagere en middelbare personeelgroepen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: To Oude Tonge G. Alers te Nieuw-LekkerlaDd. Bedankt: Voor Wouterwoude J. W. Pieper te Oudega (H. O. N.) Uitslag stemming voor 6 Notabelen der Ned. Herv. Gem. te Zlerikzee op 1 Deo. 1923. Aantal kiezers 551. Ingeleverde stem biljetten 398. van onwaarde 19, geldige stommen 379, volstrekte meerderheid 193. Gekozen do heeren J. S. Vooren met 240, C. 8tamperius met 239, A. G. van de Velde 236, H. van Dyke 230, T. J. van Tilburg 228 en P. C. van der Valk 223 stemmen. Op den heer W. P. L. Bakker werden 131, op den heer C. J. Boogerd 132 en op den heer M. F. de Vos 130 stemmen uitgebracht, terwijl de overige stemmen over verschillende personen waren ver deeld 8T.-ANN AL AND. Benoemd tot onder ling de heer G. Goedegebunro in plaats van den hoer Joh. B. van Dyke en tot diaken dhr. Jan van Luijk Anthz., in plaats van dhr. Adr. Rijnberg Wzdie niet meer in aanmerking wensohte te komen. Geref. Kerk. Beroepen te Boerakker (Gr.), cand. H. de Jongh Sz te Oudega (W.). Chr. Geref. Kerk. BeroepenTe Blezelinge H. Hoogen- doorn te Vlaardingen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ruime en late zegen. Na voor een paar jaren het zilveren huwelijksfeest te heb ben herdacht, werd in 'n arbeidersgezin te Utrecht Vrijdag 't 29e kiDd geboren. De vader telt 60, de moeder 45 jaren. Onveiligheid aan de Belgische grens. Te Aardenburg is ingebroken in de R.-K. kerk, waar een bui voor noodlijdend Duitsohland werd gelicht. In Eede werd ingebroken in de openbare school, waar alle kasten waren nagegaan, doch niets werd gevonden van geldswaardeeven wel werd de fiets van een onderwijzer ontvreemd. Het rijwiel word later terug gevonden te Oostburg Ook in de R.-K. kerk te Eede werd ingebroken. Daar werden de offerblokken geledigd. Men denkt aan een bende Belgische inbrekers. Eet familiedrama te Sleen. In tegen woordigheid van de justitie werd Zuter- morgen een aanvang gemaakt met het opgraven van het l(jk vau den in 1918 verslagen Jan Meyer, wiens lyk begraven was achter het huis van den moordenaar. Te half twaalf od ge veer werden de overblijfselen van het lyk in den tuin op een diepte van ongeveer 80 o.M. gevonden. Zooals vermoed werd, kon in het voorgedeelte van het hoofd nog een wonde van vyf centimeter diep worden geconstateerd. Het lag voorovor in den- kuil. TAN HEINDE EN VER. Volgens een bericht van den cor respondent van de „Daily Mail" te Riga, wordt Zuid-Rusland op het oogenblik be zocht door een hittegolf, zooals er in vijftig jaren geen is voorgekomen. In

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1