WR16LEYS KWATTA cacao! RUMBOONEN en NOUGATHOPJES, GLAS PORSELEIN AARDEWERK. D. L, RIJNBERG, DERDE BLAD buitenland Nafiet eten, ii jongs meSkgevenda vsra Kss, Moois Waak- of Ttskhond te koop, Warme Fietsjekkers, De helft van een Varken, Omnibussen. Prima Beenkappen f 3,75. HIIWUUH ËUHMCHIIB Groots ksuie AVONDSCHlENIiES. Firma JOS. K9ÜLEN, M I. MTIH - Mitall. behoorende b(j de ven Vrjjdag 23 Nov. 1923, no. 110O9. Tejlt9jerln over het proces-Conradl. In eeo interview, aangaande het vi ij- sprekend vonnis van Lausanne, heeft Tsjitserin verklaard, dat Zwitserland zich met de moordenaars van Worowski soli dair heelt verklaard. De misdaad van Conradi :s feitelijk een misdaad der Zwit sersche regeering, welke haar duur zal komen te staan. Nu het moordenaars, die geenszins hun bedoeling verhelen om nieuwe nvsdaden te 'begaan, in vrijheid laat, neemt Zwitserland de verantwoor delijkheid op zfeh voor de misdrijven, die de reactionna:ren nog in de toekomst zul: len begaan. De Russische repubVek, die vredelievende betrekk:ngen wil onderhou den met alle volken en economisch samen werkt zelfs met landen Waarmede zij geen diplomatieke betrekkingen onderhoudt, zal voortaan noch direct noch :ndirect iets met Zwitserland te doen w'illen hebben, 1 en zich gedragen alsof d:t land niet be staat. Hij herinnert er aan hoe tijdens het verblijf der Russen in Lausanne, tal van Zwitsersche Lrma's met voorstellen op het gebied van handel en industrie con tact hebben gezpcht, doch voortaan zal geen onderdaan der Sovjet-Republiek een voet in Zwitserland zetten. Geen enkele Zwitsersche onderneming zal in Rusland worden toegelaten en waren van Zwitser sche afkomst zullen aan een boycot on derworpen zijn- 1 In verschillende deeien van Rusland hebben krachtige betoogingen plaats, die zich tegen Zwitserland richten. De groeiende oppositiegeest in Rusland. Wij hebben reeds gewezen op het feit, dat in Rusland den laatsten tijd een groei ende oppositiegeest duidelijk merkbaar is en al deelen wij geenszins het geloof van hen, die daarin een voorbode van de spoedige ineenstorting van het bolsjewis tische régime zien, achten wij toch deze symptonen van buitengewoon veel be lang, want zij vertellen ons, dat de doffe berusting, die 'tot nu toe de stemming der Russische massa kenmerkte, begint te verdwijnen. Dat de groei van den oppositiegeest de bolsjewistische machthebbers veel zorg baart, ligt voor de hand. Deze bezorgd heid vindt uiting in de vele arrestaties en deportaties, die den laatsten tijd hebben plaats gehad, en in een zekere nervositeit van'de leiders. Ook op de bijeenkomsten van de communistische tractie van het congres der sovjets, dat nu te Moskou is bijeengekomen om de nieuwe consti tutie van de onlangs opger'chfe Unie van Sovjet-Republieken te bekracht'gen en andere gewichtige wetsontwerpen te be spreken. Op de vergaderingen van de communist-'sche fractie w'erd door de ver tegenwoordigers uit de provincie gewezen op het feit, dat de ongeorganiseerde werklieden, d'e vroeger de communisti sche partij goed gezind waren, nu, ten gevolge van 'de heerschende crisis en toe- nemende werkloosheid, meer en meer tot de oppositie overgaan. Iedere moeilijk heid '*n het bedrijf, het niet op tijd uit betalen van Loonen, het gebrek aan le vensmiddelen, dat hu en dan door toe vallige omstandigheden ontstaat, de wo- ningnood, misoogst, epidemieën, zelfs na tuurrampen van alles würdt de schuld aan de communisten gegeven. De communistische groepen op de fa brieken valt het nu moe'lijk op de ver gaderingen van het personeel de ver kiezing van hun candidaten Voor het fa- briekscomïté door te zetten. Sommige communisten, en onder hen zeer verd'en- stelijke leden der heerschende partij, wtej- geren zich cand:daat voor lid van het comité te stellen, uit angst bij eventueele botsingen met de werklieden hun invloed op de arbeiders volkoman te verbiezen. Op de fabrieken van Moskou en Peters burg en omstreken eischen de arbeiders, dat bij inkrimping ven het personeel de communisten de eersten zullen Zijn, die ontslagen worden. De vertegenwoordigers van het platteland waarschuwen, dat ook, onder de boeren de oppositiegeest steec's toeneemt. Ieder spreker eischte, dat de autoriteiten handelend zouden optreden, doch niemand kon zeggen, welke practi- sche maatregelen genomen moeten wor den. Wfgertyke wantoestanden. Door een door de Grang Jury te Hart ford in den staat Connecticut in Amerika Ingesteld onderzoek, naar de bevoegdheid van die geneesheeren :n dien staat zijn ergerlijke wantoestanden aan het licht ge komen, schrijft de corréspondent van de „Daily Telegraph". Gebleken is namelijk, dat meer dan tweehonderd personen aldaar als genees heeren" pptraden, zonder dat zij eenige studie h'ervoor hadden gemaakt. Zij zijn echter allen in' het bezit van diploma's, 'doch hel bleek alras, dat dezen alle ver- valscht waren. Dit verwekte den argwaan Van de autoriteiten, met het gevolg, dat zij hun onderzoek verder voortzetten. Hierbij kwamen aan het licht, dat er een uitgebre'de handel 'Werd gedreven in allerle: soorten diploma's, Welke al naar gelang van den graad van bevoegd heid, tot prijzen van honderd tot vijf honderd Dollars werden verkocht. Een vroegere schoolopziener te M'ssouri, ze kere William Sachs, verklaarde openlik, dat hij deze diploma's :'n grooten getale had verkocht en dat hij minstens vijftien tot vijf-en-twint'g duizend geneesheeren in de Vereenigde Staten kan aanwijzen, die hun practijk ten onrechte uitoefe nen, en van wie hij er tweehonderd per soonlijk goed kent. Er bestaat een wijdvertakte organisatie „Kansas City College of Physicians and Surgeons", welke er haar werïc van maakt, deze diploma's te verhandelen". De grootste truc van deze organisatie is, om in aanrak:ng te komen met een lid van de examencommissie en dezen door een „,zachten handdruk" te bewegen een lijst te verstrekken van de aanstaande candidaten. D?za werden daarop bezocht en velen hunner bezweken dan ook voor het verleidelijk pap:ertje, dat hun een gemakkelijk gemaakte carrière verzeker de. Ook werd vaak getracht er achter te komen, welk? vragen op het examen gesteld zouden Worden. De candidaten betaalden er dan een zekeren prijs vöor om die vragen te weten te komen, waarna zij zich geheel prepareerden zoodat vele candidaten met sch'tterende cijfers slaag den en zonder ook maar in het minst eenige bevoegdhe'd te hebben, in het be zit kwamen van een off:cieel uitgereikt diploma. Uit Stad en Provinoie. ZiERIKZEE. Woensdagavond trad in d? Concertzaal h?t trio-Speenhoff voor 't voetlicht. Een kle:n maar aandachtig mee levend auditorium, woonde dez-n avond Lij. Op z'n bekende manier droeg de heer Speenhoff enkele levensliedjes voor met guitaar-begeleiding, terwijl het trio S., dé heer en mevr. "Speenhoff cn hun zoon, het publiek op de n'euwste liede ren vergastte, als: „Ruhr cn Rijn", „De. Coué", „De Franschc taal", „De Gevan geniscourant", enz. Een hartelijk applaus na eik lied ver tolkte den dank der aanwezigen. De heer Speenhoff weet menigmaal de juiste snaar te treffen in de levensliedjes, terwijl zijn dikwijls geestige causerieën inslaan. Stukken voor de Provinciale Staten. Volgens de agenda van de najaars zitting der Prov. Staten van Zeeland is o. a. ingekomen een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor 't aangeboden adres van hulde ter gelegenheid van H.M. 25-jarig jubileum. Onder de mededeclin- gen wordt vermeld, dat M. Isheim, agent bij den Prov. Stoombootdienst te Zie rik zee, zijn verzoek om wijiging zijner jaar wedde heeft ingetrokken. Verder dat Ge- dep. Staten voorstellen het verzoek van de Kamer van Koophandel te Middel burg tot wijziging der dienstregeling voor den Prov. Stoombootdienst wenschenaan te houden. De reeds gepubliceerde stuk ken betreffende het aan H.M. de Konin gin gezonden adres inzake financiëelen steun voor de Provincie. Verder mede- deelingen over de verbetering van den veerdienst tusschen Kortgene en Wol- phaartsdijk, de uitoefening van den stoom bootdienst Stavenisse—Zijpe en den stand der werkzaamheden inzake de electrici- teitsvoorziening in Zeeland, welke stuk ken binnenkort in druk zullen ver schijnen. De agenda meldt verder 19 te behandelen voorstellen, waarvan 5 zijn gepubliceerd; thans zijn met de agenda de volgende voorstellen verzonden: Stoombootdiensten. v D.aar het meermalen voorkomt, dat pas sagiers bij het verlaten van de booten geen plaatsbewijs kunnen vertoonen en dan weigeren zich van een plaatsbewijs te voorzien. Bij gebreke van bepalingen dienaangaande kan dan niet tegen hen worden opgetreden. Om dit wel mogelijk te maken, stellen Ged. Staten voor een t reglement op het vervoer van passagiers vast te stellen, waarin o. a. bepaald wordt dat het publiek verplicht is de voor schriften op te volgen, welke door de beambten of bedienden worden gegeven, terwijl bij geschillen daarover de kapi tein beslist of als de directeur aanwezig is, deze. Verder is het verboden zonder behoorlijk plaatsbewijs gebruik te maken van de booten en dit op verlangen te vertoonen en bij het verlaten van de boot af te geven. Verder wordt het ver boden bij het stappen op of verlaten van de boot te handelen tegen de aanwijzin gen van de beambten of bedienden van de stoombootdiensten, te rooken in kajuiten van de -boot, welke daarvoor niet zijn aangewezen en wordt met rooken gelijk J gesteld het zich met brandende tabak in I de kajuiten bevinden; de booten en de kajuiten door spuwen of op andere wijze te verontreinigen of schade toe te bren- j gen aan de boot, den inventaris en het geen verder met de boot wordt vervoerd. Overtreding van deze bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 12dagen of geldboete van ten hoogste f 75. !Veer van Oud- op Nieuw-Vosmeer. Ged. Staten stellen voor te voldoen t aan het verzoek van commissarissen van het zedelijk lichaam „De Ambachtsheer- lijkheid van Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe", om aan het tarief voor het veer tusschen Oud- en Nieuw-Vossemeer f nog toepte voegen door een gewoon rij- wiel met inbegrip van den berijder f0,10 voor een motorrijwiel op twee wielen f 0,15, voor een motorrijwiel of voertuig toet 3 of 4 wielen f 0,30, alles met inbe grip van den bestuurder. Ged. Staten j wijzen er op, dat in de zomervergadering wel bezwaar werd gemaakt legen ver j hooging der bestaande, maar niet tegen invoering van nieuwe tarieven. I Verder vermeldt de agenda nog ver schillende nog niet in druk verschenen j voorstellen, namelijk tot vaststelling van algemeene regelen voor het subsidieeren j van autodiensten; tot beschikking op de aanvragen van een 6-tal autodiensten en twee wagendiensten; om tot de regeering een aanvrage te richten om een voor stel van wet betreffende het heffen Van buitengewone opcenten voor verbetering van wegen en tot het verleenen van een renteloos voorschot aan de gemeente Tho- len voor den bouw van een brug over de Eendracht. OOSTERLAND. Openbare vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrij dag 16 Nov. Voorzitter de burgemeester. Alle leden present. Mededeeling wordt gedaan, dat Ged. Staten hebben goedge keurd de raadsbesluiten tot onderh. ver huring van de onderwijzerswoningen en tot wijziging der begrooting van 1923 en dat zij hebben verdaagd de beslissing om trent de schorsing van het vervolgonder wijs. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. twee ijzeren lantarenpalen hebben aangekocht, omdat zij nog niet geslaagd zijn fn den aankoop van lantaarns. De instructie van den gemeente-ontvanger wordt gewijzigd. Aan Ged. Staten zal worden bericht, dat tegen diens uitwoning geen bezwaren bestaan, tot dat hij ge huwd is of zich een eigen gezin sticht. De begrooting voor 1924 wordt gewijzigd overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten op eenige punten van onderge schikt belang. Aan B. en W. van Bruinisse zal worden bericht, dat men geneigd is om aan een conferentie, welke b.v. alhier op nader te bepalen datum kan worden gehouden, om te spreken over de op- richiin'g van een gasrabriek deel te nemen, terwijl aan den heer J. W. van 't Hoff te St.-Laurens zal worden te kennen ge geven, dat met zijn plan om een vergade ring te beleggen, waarin geprotesteerd zal worden tegen het opleggen van al te drukkende lasten op de plattelandsche gemeenten, .veroorzaakt door de bepalin gen van de verschillende onderwijswet ten u-ordt ingestemd. Twee personen zul len worden afgevaardigd. In overweging zal worden gegeven de vergadering te Goes in plaats van te MiddelburgIe houden. Het verzoek van den heer de Kok, hoofd der school te Oosterland, om be looning voor het geven van les in de Fransche taal over 1919, 1920 cn voor een gedeelte van 1921 buiten de gewone schooltijden, wordt afgewezen, eveneens het verzoek van T. v. d. Have van de betaling van hondenbelasting. De voorz. doet de toezegging, dat, zoodra zich een drang openbaart naar voortgezet onder wijs, B. en W. de noodige Voorstellen aan den Raad zullen doen. Eenige afge zakte kanten achter het bosch zullen op gezet en de heining over de heul op de Markt doelmatig bevestigd worden. Hierna sluiting. POORTVLIET. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 20 No vember. Voorzitter, de heer P. van Rees; één vacature; aanwezig 6 leden. Na ope ning wijdt de voorzitter eenige waardee- rendc woorden aan de nagedachtenis van den te vroeg ontslapen wethouder Chr. P. van der Slikke en stelt voor namens den Raad aan de weduwe en de kinde ren een brief van rouwbeklag te richten, waartoe besloten wordt. Naar aanleiding van de notulen verkrijgt de heerCarels het woord om een paar opmerkingen tg maken. Hij heeft in de vorige vergade ring niet gezegd, dat er een lantaarn geplaatst is in de richting Scherpenisse, maar wel bij Piet Scherpenisse. De voor zitter bestrijdt dat. De notulen zullen aangevuld worden met de aanteekening, dat het de bedoeling is geweest te spre ken van Piet Scherpenisse. Ook merkt de heer Carels op, dat hij niet heeft voorgesteld de woninghuur van den secre taris te verhoogen van f 200 tot f 300, maar den post woninghuur te brengen van f 245 op f 300, wat een heel ver schil maakt. Ook dit wordt door den voorzitter bestreden. Omtrent de al of niet-publicatie van de ter visie legging hadden B. en W. zich op het toegezegde onderzoek beraden. Op een vraag van den voorzitter antwoordt de heer Carels, dat hij er belang bij had de begrooting te bestudeeren, dat hij de publicatie wil de afwachten; dat hij dag voor dag langs cfe secretarie is gegaan; dat hij niets heeft gezien en dat hij tegenover ieder een volhoudt, dat de aankondiging niet is geschied, wat de voorzitter beant vvoordt met eenige minder heusche woor den aan het adres van den heer Carels. Ingekomen is van Ged. Staten goedkeu ring der omzetting van de instelling Wee zen-Armenbestuur in een Algemeen Arm bestuur en der regeling en bestemming der bezittingen en inkomsten van eerst genoemde inrichting, onder voorwaarde echter, dat in de betreffende verordening uitdrukkelijk worde gestipuleerd, dat de verzorging van onvermogende weezen zij gewaarborgd. De heer Carels informeert naar die verordening en wordt verwezen naar de secretarie. Door de verandering zal een bate van f3500 in de gemeente kas vloeien. Op een verzoek om adhaesie op een schrijven van uit St.- Laurens— Wissekerke, bedoelende om langs wette- lijken weg te verkrijgen, dat de gemeen ten ontlast worden van bijdragen voor de Rijks H. B. Sch., Nijverheidsonderwijs enz., wordt gunstig beschikt. De heer Krijger herinnert aan de woorden van den heer Carels, die in de vorige verga ring op hetzelfde aambeeld hamerde en sluit zich daarbij geheel aan. B. en V zullen rekening houden met de g .oc- lens van den Raad. Ter fine van advies was aan den Raad door Ged. Stat toe gezonden een afschrift van een s rijven van J. C. Krijger, ondernemer v i den auto-dienst Stavenisse—Bergen-o; Zoom. Hij .wenscht. vier maal daags te rijden. Toegevoegd zal worden een rit, c!? aan sluiting zal geven op den trein van 8.13 naar Holland. De tarieven zullen zijn: Stavenisse—Bergen-op-Zoom f 1,70; St.- M.'dijk—Bergen-op-Zoom ft,16; herpe- nisse—Bergen-op-Zoom f 0,95P( rtvliet Bergen-op-Zoom f 0,76. Ingevoerd zul len worden dagretours en 10-rittenboek- jes voor Tholen, ad f 3. Een bijgevoegd schrijven van de handelsreizigersvereeni- ging Bergen-op-Zoom bevat het verzoek om den autodienst zóó te willen regelen, dat er ook aansluiting op den tram zal zijn, daar men liever gebruik maakt van de veilige tram. Bij de bespreking Van de beide stukken, zegt de heer Krijger, dat hij de tarieven te hoog vindt en dat bij verlaging het aantal passagiers zou vermeerderen. Overigens verwijst hij naar hetgeen op de vorige vergadering ge sproken is door den heer Carels, die het wreed vond menschen, waaronder vrou wen en kinderen, te laten staan. De heer Elenbaas is van meening, dat de auto- dienst te weinig rekening houdt met het publiek. De auto kon best wachten tot de tram aankomt. Wethouder van der Slikke vraagt, wat de tram doet voor het publiek; waarom verandert de tram den dienst niet? De trein van ongeveer 10 uur is met de tram niet te bereiken. De voorzitter zegt, dat hij een persoon lijk onderhoud heeft gehad met den on dernemer over wat in de vorige ver gadering gesproken is. De laatste heeft verzekerd zooveel mogelijk aan geopper de bezwaren te zullen tegemoet komen, maar dat hij ook te rekenen heeft met de techniek van den dienst. B. en W. zullen te rade gaan met de in den Raad geuite wenschen. Besproken wordt de vraag van Ged. Staten aan den Raad, of er bezwaren beslaan tegen de weder invoering van de jaarmarkt te Scherpe nisse. De heer Krijger spreekt er zijn verwondering over uit, dat men er toe overgegaan is. Hij heeft bezwaren van godsdienstigen aard en vreest, gezien de tegenwoordige spanning tusschen Poort vliet en Scherpenisse, voor wanordelijk heden. De voorzitter merkt op, dat hem geen verwijt in dezen treft. Hij heeft al het mogelijke gedaan, om de weder invoering te voorkomen en spreekt zijn verwondering uit over de houding van Ged. Staten. Hij zal, als het zoover is, zorgen voor volledig politie-toezieht ter voorkoming van moeilijkheden. Op het verzoek van M. Quist en anderen om plaatsing van een lantaarn, dat In handen van B. en W. is gesteld teneinde een opderzoek ter plaatse in te stellen, kun nen zij geen beslissing nemen. Het advies van den gemeente-opzichter luidt afwij zend. Bij inwilliging van dit verdoek zou den meerdere aanvragen komen. De kos ten van bijplaatsing van een lantaarn bedragen f 19,28&. Daarbij is verwaar loosd de vermeerdering van werkzaam heden van den gemeentewerkman, die toch al de handen vol heeft. B. en W. zullen zorg dragen, dat het voetpad langs de huizen van adressanten zal verbeterd worden, waarmee zij meer zullen gebaat zijn, dan mei de plaatsing van een lan taarn. Alsnog is ingekomen een mede deeling van Ged. Staten, dat zij hun be slissing omtrent het vervolgonderwijs wenschen te verdagen tot dat het advies van den Hoofdinspecteur is ingekomen. Uit de vroeger vermelde voordracht voor hoofd der openbare school wordt met 5 stemmen benoemd J. J. de Maagd te Nes. Een stem was van onwaarde. De benoeming gaat in 1 Febr. a.s. Als lid van de commissie van toezicht op het L. O. woydt herbenoemd de heer L. J. Heijboer. Mej. M. B. Nieuwenhuijze, mede aanbevolen, verkreeg een stem. B. en W. vragen machtiging aan den Raad om de Steenen-Vatc te dempen. Nu de water leiding eerstdaags in werking zal gesteld worden, is zij overtollig geworden. Er is ongeveer 300 kub. M. grond voor noodig, die a f 1,25 van de gemeente-weide naar de bestemde plaats kan vervoerd wor den. De uitgebroken steenen kunnen aan gewend worden voor een nieuw uitpad, dat de gemeente verplicht is te geven aan de wed. Bevelander. B. en W. wen schen het werk te doen uitvoeren bij wijze van werkverschaffing. De heeren Krijger en Elenbaas zijn het daarmee niet eens. Zij vreezen voor overschrijding van het geraamde bedrag. Ten slotte verklaart de voorzitter, dat B. en W. de belangen van de gemeente niet uit het oog zullen verliezen en dat er aanbeste ding voor burgers uit de gemeente zal plaats hebben. Bij dit punt wordt ook de demping van de Molenput besproken. Er is kadastraal uitgemaakt, dat hij eigendom van den polder is, niettegen staande sedert menschenheugenis de ge meentc yoor de beschoeiing en de om heining heeft zorggedragen. Beide ver- keeren in slechten staat. De heer Elen baas zegt, dat de dijkgraaf er nog niet zeker van is, dat de put aan den polder toebehoort. De begrooting van het Wee zen-Armbestuur, dienstjaar 1924, wordt zonder hoofdei, stemming goedgekeurd. Zij sluit in ontvangst en uitgaaf met f 22526,04'. Als laatste punt der agenda is aan de orde de benoeming van een regent van het Weezen-Armbestuur. De aanbeveling bestaat uit de heeren J. v. Gorsel (aftr.) en E. No'om. De eerste wordt met algemeene stemmen herbe noemd. Voor de sluiting vraagt de voor zitter voor B. en W. machtiging de ge- meenteweide bij gedeelten ie verhuren legen 50 cent per vierkante roede. Zij zijn op de beslissing van den Raad voor- ui tgeloopen, doordat zij aan een inwoner reeds een gedeelte hebben verhuurd. De machtiging wordt verleend. Daarna sluiting. VAK HEDÏDE EN VEIL Dj Prins van Wales zou voornemens zijn hel volgend jaar een bezoek aan Zuid-Alr'.ka te brengen. Gouverneur Walton van den Ameri kaanschen slaat Oklahoma, zal- worden afgezet wegens misbruik van gezag in zijn strijd legen de Ku-Klux-Klan. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling, or ze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, JOHANNA VAN GOBSEL, ln den ouderdom vau ruim 43 jaar. Odd-Yossimbkr, 20 Nov. 1923. Uit aller naam, JOH. VAN GOBSEL. KAUWGOM Vl«r stukjes van die fijne kaxrwgom voor_slechts zes CentenTeo nog wel in zoo'n aardig pakje. Tracteer na tafel gerust op een stukje P. KT Werkelijk, het bevordert de Spijsvertering en boudt den Sond trisch èn vochtig en livert den adem. Bovendien werkt het kalmee- Vwd op de 'zenuwen. TE KOOP GEVRAAGD: door JOH.s DE VRIEZE, Kruisweg, Drelsohor. by P. ROSKAM Az1ste Wecgje, Zzee. C. MEUWESE - ZIERIKZEE. van «f 13,SO. TE KOOP GEVRAAGD van plm. 400 pocd. Aanbieding met orUs aan Firma A. A. v. n TOL, Bruinisse. Te koop: EEN OMNIBUS, merk „Whelt", mooi er. sterke carrosserie, r ebt zwaro chassis, 25 zitplaateen. ioopeom f3500.Een FORD, 16 pers., f950,—^ln goede conditie. Een FORD, 16 porF., als nieuw, f 1700,—. A. WIJNEN, Woffhaertstraal 74, Rotterdam. TE KOOP GEVRAAGD Een goed beklante SCHILDERSZAAK. Brieven onder letter B, Hulppostkantoor Eilemcet. met platte hak f 3,75, met hooge hak 4,00. Voor do komende Winforp.rlljtjeo i Prima waterdicht Schoeisel. BERGEN-OP-ZOOM. C. MEUWESE ZIERIKZEE. Tricot Padjes, van f 5— af. flieuwsie modellen. f 1,50 per kilo. 20 oent per ons. RUIME SORTEERING. Keuze uit twintig ver schillende Serviezen. Aanbevelend, ST.-MAARTENSDIJK.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 9