de verschuldigde pacht voor een staan plaats van een zweefmolen met f25 te verminderen, voor welk verzoek adres sant als reden opgeeft zijn geringe ont vangsten en slechte staanplaats op de kermis. Onder overlegging van het hier omtrent ingewonnen advies van den marktmeester, stellen B. en W. voor af wijzend te beschikken. De heer Doeleman is van meening, dat adressant een slechte kermis heeft gehad en spr. had gedacht, dat B. en ,W. hemt die vermindering wel zouden toestaan. Da pporaittan B. en W. vonden geen enkele roden van billijkheid in het ge daan verzoek. Er zijn meer menschen die geklaagd heb ben over weinig ontvangsten en spr. voor spelt, wanneer men dit toestaat, meerde ren zullen komen met verzoeken om ver mindering. De heer Doeleman zegt, dat adressant eerst een andere plaats was toegewezen en daarom wenscht hij in dit geval de gevraagde vermindering te geven. De heer Koopman zet de kwestie-Freeke uiteen. Wanneer geen stoommolen geko- imen was miet de kermis, dan had adressant een plaats op het Havenplein gekrégen kwam deze wel, dan moest de zweefmo len op 't Kraanplein staan. Na de2e uiteenzetting wordt het voor stel Van B. en .WL, nJ. om afwijzend pp 't verzoek te beschikken, aangenomen. De hoer u|. d. Karnat stelt voor het ker misterrein in klassen te verdeelen. De poorzitter wijst op het verschil van oppervlakte van de verschillende spellen en tenten, doch' hij zal er met den markt meester over spreken. De heer Koopman wijst op de concur rentie der diverse kermisbezoekers en zou inschrijving voor staanplaatsen zeer ge- wenscht achten. Pp advies der Gezondheidscommissie .wordt hierop door den Raad een woning in de Lange St.-Janstraat, toebehoorende aan iM. G. Verseput te Rotterdam, onbe woonbaar verklaard. Punt 7 der agenda wordt aangehouden. Op verzoek van een der leden gaat üe vergadering in comité-generaal. Bij heropening der openbare vergade ring benoemt de voorzitter een commis sie, bestaande uit de heeren Doeleman, Catshoek en Versteeg, tot het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw be noemde li-di, de heer L. J. Guinée en een begrootingswijziging 1923. Tijdens dit onderzoek wordt de verga dering eenige oogenblikken geschorst en heropend toen de commissie met haar taak gereed was. De heer Doeleman, rap porteur der commissie, adviseert tot toe- Jating van het nieuwbenoemde lid en tot goedkeuring der begrootingswijziging waartoe Conform besloten wordt. Naar aanleiding van een adres van B. en iW. van de gemeente Stavenisse en een missive van Ged. Staten, stellen B. en W. Voor [aan de R. T. JM- tot wederopzegging een subsidie te verleenen te beginnen (met 1 Jan. a.s. van f 250, voor de boot verbinding Zijpe—Stavenisse v.v. Van de Neutr. Middenstandsvereeniging is met Wet oog op dit verzoek een brief ingekomen, waarin de volle instemnrng betuigd wordt met dit adres. Door den Raad van Stavenisse is, aldus de ooorzitter, een hoogere subsidie ge vraagd, n.l. f375, doch B. en W. hebben gemeend f250 te moeten voorstellen. De heer Doeleman ondersteunt 't adres der (Middenstandsvereeniging en stelt voor, gezien het belang, dat Zierikzee heeft bij deze bootverbiniding, te voldoen aan het verzoek der gemeente Stavenisse, n.l. om f 375 te geven. 1 De heer Timmerman sluit zich hierbij aan, evenals de heer Panny, die tevens wijst |op de aansluiting Van boot en tram, en hétgeen hij over deze kwestie reeds eerder heeft gesproken, waarop, indertijd pnderzoek was toegezegd. De Ooorüitter leest met betrekking tot hét aanhangige voorstel, een brief vo Van den burgemeester van Stavenisse, waarin deze o. m. aanvoert, dat het beste is het voorstel In zijn geheel te verwer pen, dan minder subsidie te geVen dan gevraagd wordt, omdat de Zaak dan toch van de baan gaat. De heer Koop/nan Verklaart niet aan hét voorstel van B. en .Wj. te hebben me degewerkt. In stemming gebracht, wordt 't amen- dément-Doeleman, het toestaan der ge- Vraagde subsidie ad f375, met op één na algemeene stemmen, dié van den heer van Schelven, aangenomen, waardoor het Voor stel van B. en Wi. geacht wordt te zijn Verworpen. i Door .ontslagaanvrage van den heer W. C. V. Oosterhout, wegens vertrek, als lid der commissie van toezicht op het L. O., wordt na gehouden stemming gekozen de heer J. W» Turlings. ."Mede aanbevolen was de heer S. de Groot. De heer A. Geluk Mz., lid dierzelfdc commissie, die periodiek aftrad, werd her kozen. Mede op de aanbeveling stond de heer IJ. .Wi. de Graaf. In de Vacature-Oosterhout, lid der com missie tot wering van schoolverzu'm, 'toordt gekozen mej. M. A. Henning. Mede aanbevolen was mej. E. A. v. Velthoven> In de Vaéature-Polvliet wordt gekozen mr. S. R. "Bakker, terwijl de heer J. A. Biermasz mede op de aanbeveling stond. I (Slot iii 't dolgend nummer). ONDERWIJS. Benoemd tot tydeiyk onderwyzeree in de nattige handwerken aan de openbare lagere sohool te Ellemeet, mej. A. de Moor. SPORT. ZIERIKZEE, 4 Nov. Uitslag voetbal- Wedstrijd Z.V.V, I—G.V.V. I 8-0. VAN HEINDE EN VER.' De leider der verslagen Grieksobe opstandelingen, generaal Metaxas, is naar Italië gevluoht. President Coolidge gelooft, dat het wellioht nutteloos is door te gaan met het plan Inzake een onderzoek naar het betalingsvermogen van Duitschland, wegens de beperking van den omvang van het onderzoek. De sooiaal-demooratisohe elschen voor het aanblijven der soo.-dem, minis ters in het Dultsche rijkskabinet zyn op aandrang van de Daltsche Volkspartij door het kabinet verworpen. In verband met de verwerping van 't soc.-dem. ultimatum door 't Dultsche r\jkskabinet, hebben de soc.-dem. leden hun ontslag ingediend. In zijn rede te Manchester heeft de Brlteehe premier verklaard, dat het streven van zyn voorgenomen politiek is, de Britsche Industrie onafhankelijk te maken van de productie ln andere landen. Een Amerikaanseh bankier heeft zich bereid verklaard, 8 groote steden ln het Ruhrgebled 100,000 pond sterileg voor te schieten tot aankoop van voedsel in het buitenland, By een treinbotsing in Zuld-81avië zijn 2 personen gedood en 15 gewond. Naar de Imparcial meldt, heeft de Spaansoho dlotator, Primo de Rivera, tegenover een delegatie van de vereeni- glng voor vrouwenkiesrecht verklaard, dat hy geneigd is onder zekere be perkende voorwaarden aan de vrouw het kiesrecht te verleenen. De Z.-Afrlkaansche bladen deelen mede, dat men te Pretoria en elders zeor vervuld is over de ontdekking van een goudmijn, die als de voornaamste ontdekking van goud ln Transvaal wordt beschouwd. Het Marinehof te Washington, dat een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaken van de ramp van de zeven Amerikaansohe torpedojagers aan de knBt van Callfornlë, heeft vastgesteld, dat de ramp is te wijten aan een fout in de route. Hot Hof stelde vast, dat er verzachtende omstandigheden aanwezig zijn. Vrijdagmorgen hebben 1500 Sopa- ratisten 't stadhuis te Aken aangevallen en bezet, doch des namiddags werden zo door de bezettingstroepen ontwapend en onder militair gelelde weggevoerd. In een Marokkaan soh garnizoen zijn pestgovallen voorgekomen. In Italië loopen geruchten over ernstige gebeurtenissen in Griekenland, waar de koning gevangen genomen zou zyn. De regeeringen van Noord- en Zuid-Ierland hebben toegestemd In hot houden van een oonferentle over de Ierache grensquaestio. De belde uit het paleis te Versailles gestolen gobelins zyn door de politie teruggevonden. Een der beroemde kunst- naaldwerkproduoten was ln 12 stukken gesneden, het andere bleek ongeschonden, De Dultsche radlografisohe dienst meldt, dat in den Albaneeschen kabinets raad de minister van oorlog na een woordenwisseling met den minister president Aohmed bey door laatstge noemde met een revolverschot werd gewond. Zaterdag is te Londen het huwelijk voltrokken tussohen den Zweedsohen kroonprins en Louise Mouutbatten, een bloedverwante van den Eogelsohen koning. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Qemoedeljjkl Gedep. Staten van Gel derland ontdekten bij den gemeente ontvanger te Oldebroek een kas te veelEn nog wel een groot kasteveel l Een witte raaf in dozen tijd van kas tekorten. Hoe dat mogelijk was Volgens don ontvanger was dit te verklaren uit het niet aanwezig zijn van een brand kast, waardoor de geldmiddelen der ge meente werden vermengd met z'n eigen flQanoiënDaarom gaven Gedep. Staten den raad ln overweging een brandkast aan te sohaffen, waartoe besloten werd. Alzoo gesohiedde in Ootober van den jare 1923 Een dappere grysaard. Te Hoofdplaat drongen twee gemaskerde bandieten de woning van een 72-jarigen molenaar blnnon. De oude man, zoo meldt de Maasb., wist echter een der boevon te ;rypen en begon met hem te worstelen. )o huishoudster riep de politie, die echter buiten de kom van 't dorp de wacht hield. Geen der omwonenden durfde den dapperen oude to helpen, zoodat de onverlaten konden ontvluohten met aohterlatiog van een revolver, door den molenaar zyn tegenstander uit de hand geslagen. Een meevaller. De belastingbetalende burgers van IJlst kunnen 20 °/0 van de betaalde penningen over 1920 terug krijgen. De doodsdraad. Te Hengeloo la de workman Ten Doest, by het vorrlohten van herstellingen nan oen geleiding, door den eleetrlachen stroom gedood. Toenemende smokkelarij. De smokko- lary neemt aan onze Oostgrens weer zoodanige afmetingen aan, dat de over heid tot speciale maatregelen overgaat. Geiyk in do oorlogsjaren uitwijzing volgde uit het bezette gebied, zoo heb ben thans de eerste uitwijzingen plaats gehad uit het z.g. bewakingsgebied. Speciaal de dranksmokkery bloeit welig. De concurrentie van de autobus. De autobuBdiensten dor Geldersche Stoom tram hebben het personenverkeer zóó tot zloh getrokken, meldt men aan 't Hbl., dat b.v. op het traject Doetlchem-Zelhem, waar een directe concurrentie tussohen bus en trein bestaat, aan het station der Ned. Spoorwegen gedarende de maand Ootober slechts zyn verkocht 40 kaartjes tweede en 20 kaartjes derde klas. Dat is dus twoe reizigers per dag, waarvoor zes treinen dagöiyks visa versa loopen. Inbraak en geweldpleging. In den naeht van Donderdag "op Vrijdag werd een bewoonster van een huis aan den Romer- kerkweg te Beverwijk door gestommel wakker. Zy ging naar de trap en stond plotseling voor een man, die haar door een slag op het hoofd op den grond deed neervallen. Op haar geroep kwam de zoon des huizes toesnollen, die met den inbreker aan het worstelen geraakte en hem eerst met behulp van toegeschoten buren kon overgeven aan de politie. Het bleek een zoon te zyn van een der hel pende buren. In zyn bezit werden reeds eenige portemonnaies met geld gevonden, terwyl beneden alles overhoop was ge haald. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Fossielen uit Mongolië. De Times bevat belangryke byzonder- heden over een Amerikaansche expeditie, die in den Goblwoestyn in Mongolië een groote hoeveelheid fossielen verzamelde. Als een grpote merkwaardigheid wordt daarby melding gemaakt van de vondst van fossiele eieren van een plantenetend dinosaurus. Reeds in 1900 gaf de Amerikaansohe professor Osborn, to kennen, dat men nog eens zou kunnen bewyzen, dat van Centraal Azië uit, het dieriyk leven zioh over de aarde verbreid had. Vele jaren later maakte Roy Chapman Andrews by gelegenheid van eon expedi tie, die van het Amcrlkaansoh Museum van naluurlyke historie uitging, een tocht te paard in den Gobl-woestyn en by zyn terugkomst namen de president der gemeldo Instelling, de reeds ge noemde professor Osborn on hy bet initiatief om Amerikaanseho goldmag- naten, zich te doen interesseeron voor oen expeditie naar den woestyn. Met Andrews vormde de palacontoloog Granger en de zoüloog Norris den staf der nieuwe expeditie. Automobielen, motorlorries en oen karavaan van 70 kameelen dienden voor het transport. Te Oerga ln don Gobiwoesty'n waren al vroeger fossielen aangetroffen, maar het doel der expeditie was nu een punt ten zuidwesten daarvan. De vyf motor wagens, met voedsol voor een maand beladen, brachten de onderzoekors van Erhlien ln vyf dagen naar de bedoelde plaats. De later nakomende karavaan der kameelen liet zioh zeer lang waoh- ten, zoodat het voedsel voor do wach tenden sohaarsch werd, torwyl hun voorraad benzine hen niet in staat stelde met de auto's weer terug te gaan. Gelukkig kwam de karavaan, die wegens echaarsohte aan voedsel voor de kameelen onderweg een langen omweg had moeten maken, terwyi een groot aantal dezer dieren stierven of moesten achtergelaten worden, ten laatste op dagen. Inmiddels waren de onderzookers met yver aan den arbeid gegaan on zwaar beladen met fossielen, die met do grootste zorg waren ingepakt, keorde de expeditie terug. Naar profosior Osborn, die zelf later ook was gekomen, den oorrespondent te Peking van de .Times" mededeelde, werden zeventig schedels on twaalf complete goraamten van dinosauriërs van allerlei typen gevonden, welke be schouwd worden als voorgangers van de groote dinosauriërs van Montana in het westen van de Vereenigde 8taten. Toen Azië in het Noordoosten nog mot Amerika verbonden was, zouden dan van Mongolië uit verBohillende soorten van dieren zich hebben verspreid ook ook over het andore wcrolddcel. Wat er gevonden was aan fossielen van zoog dieren, terwyi overeenkomstige vormen in Noord-Amerika waren aangetroffen, gaf meende prof. Osborn mede steun aan de verbreldingstheorio. Een tweede reden voor het onderzoek in Mongolië was, dat men er hoopte den voorvader aan to treffen van het vler- teenlge paard, waarvan overbiyfsolen op verschillende plaatsen der wereld waren y ;evonden en ton slotte wilde men trachten caar iets naders op het spoor to komen aangaande de afstamming van denmensoh Wat de merkwaardige dinosaurus eieren betreft mag nog wordon vermeld, dat een gebreken fossiel daarvan het witte skelet liet zleh van een embryo, dat geheel omgeven was door de roode rotsachtige substantie, welke die van het oi vervangen had. De eieren zyn tusflchcn 10 en 20 c.M. lang. Men vond er vyf by elkaar op ééu plaats on negen op een andere en dicht by hot vyftal eieren werd ook nog het geraamte aan getroffen van een dinosauriër. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten veranttcoordelf/kheid der redactie), Copy tcordt niet tsruggeuonden. Duur brood on bezuiniging. Mijnheer de Redacteur l In de Nieuwe Rotterdamse/ie Courant van Zondag j.i. stond het volgende in gezonden sluit „Nu allerwege de man de noodzake lijkheid der bezuiniging ondergaat, zal de vrouw op haar huishoudelijk budget de hooge broodprijzen meer en meer als een groote belemmering in de toepassing Van de huiselijke zuinigheid ondervinden. Het wil mij voorkomen, dat de tijd dan ook meer dan rijp is tot verlaging en belangrijke verlaging der broodprij zen; de prijs van deze allereerste levens behoefte mag in de huid'ge omstandig heden een zeer scherp gecalculeerd be drag niet overschrijden. Wie de oorzaak zijn, dat het brood te duur is, blijve althans voor het oogen blik,'buiten beschouwing, doch langs vele wegen zal men moeten trachten een ver mindering te bewerken. De tarweprijzen zijn veel te laag, dan dat zulks niet mogelijk zou zijn. Naar 'aanleiding om deze zaak in hét openbaar aan de orde te stellen, vond ik in een mededeeling, die mij deze week bereikte, dat te VIaardingen het brood voor 14 cent verkocht wordt. Do mogelijkheid tot verlaging werd dus reeds bewezen, het komt er nu op aan een ruime toepassing te verkrijgen". Mij dunkt, dat stuk is ook geheel toe passelijk op Zierikzee. Hier wordt toch, niettegenstaande de lage tarweprijzen en dank zij den Bak- kersbond, het brood nog steeds verkocht voor den reuzenprijs van ]<J cent. Gevraagd mag worden of dat niet, ge zien het feit dat :n Vluardjngen het brood voor 14 cent verkocht wordt, een woekert prijs mag genoemd worden Wie maakt daar eens een eind aan Met dank voor de plaatsing, X. Zierikzee, Nov. 1923. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. De secretaris-generaal ln aigemeenen dienst, mr. L B. Kan, vertrok heden naar Wierlngen tot het honden van besprekingen met den ge wezen Duitsohen kroonprins. Ter burgerlyke tereohtzltting van het gerechtshof te 's-Gravenhage is heden bsëedlgd de oud reohter te Zierikzee, mr. W. M. G. Jolles, als rechter in de arr.-reohtbank te Middelburg. BERLIJN (V.D.) De blnnoulandsohe toestand wordt zeer dreigend. Indien do ryksregeering naar verluidt niet toegeeft aan de elsohen van Münohen, is de opmarsoh naar Beriyn door Beiorscho ongeregelde troepen binnen enkele dagen te vorwaohten. Plannen daartce worden uitgewerkt. Befersohe troepen zyn geoonoentreerd ln de linie Robach W leden feldCoburg- -Neustadt en Burggrub. Indien het tot een op- marsch naar Beriyn komt, zal eerst worden opgerukt naar de linie Eisenach.— Erfurt—Weimar. Hierdoor krygen de Belersche troepen de beschikking over de spoorwegen naar Frankfurt en Stuttgart. Andore nationalistische troe- pon staan gereed in Pommeren, OoBt Pruisen on beneden-Bilezlö 400 ge arresteerde mr iters in Klistrin zyn 2 dagen geleden vrygelaten met hun wapenen. Zy zullen zioh voegen by de monarohistisohe troepen. De landheeren van Pommeren xonden twee afgevaardigden naar von Kahr om samonwerklng te bespreken. - President Ebcrt zou het voorstel Stresomann tot ontbinding van den Ryksdag van do hand hebben gewezen. De Beriynsoho Montagposl meldt, in zake de bcrlohten over Beiersohe troepenconcentraties, dat men in Beriyn tot togenaotie heeft besloten. ATHENE (V. D.) Gonatas heeft ge- woigerd een republiek te proolameeren en deze kwestie voorlooplg ter zyde gezet. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand October. HAAMSTEDE. Geboren: 1, Cornell's, z. van Johannes Verton en Adriana van der Linde. Overleden: 29. Pieter Overbeeke, 78 j., eehtgen. van Martina Jozina Verhage. BURGH. Geboren: (22, Cornells, z. van Abraham de Glopper en Johanna van Westen. Gehuwd: 5, Jasper Marinus Van Hal, 25 j., en Levina Cornelia van Graafeiland, 22 j.; 27, Jan Leendert van der Werf, 20 j., cn Jaoomina Cornelia Wilhelmina van Zalm, 21 j. RENESSE, Geb.: 25, Maatje Helona. d. v. P. de Blonde en A. van der Cingel, Overl 12, Lena Maatje Jonker, 36 j., echtgonooto van J. B. C. Bakkers. NOORD WELLE. Geboren: 18, Jobina Maria, d. van M. Oosse en J. P. van der Klooster. Overleden: 3, Jacoba Klompe, 73 j., echlgenoote van Nic. Dalebout. ELKERZEE. Geboren: 15, Bartelijntje, d. van Bartel Jakob bij> de Vaate en van Jacoba Stoel; 18, Jan, z. van An- thonie Daniël Hanse en van Neeltje Jo hanna van der Weele. Gehuwd: 5, Cornelis Deïst, 37 j., jm., en Cornelia Johanna V3n Langeraad, 26 jd.; 19, Jan Dalebout, 31 j., jm., en Janna Finson, 28 j. jd. Overleden: 7, Kaatje Bosloper, 79 j., weduwè van Joh'annis v. Westérvoort. ELLEMEET. Gehuwd: 12. Simon Kor- nelis Verboom, 22 j. jm., en Maatje de Blonde, 21 j. jd. BROUWER8HAVEN. Geb.: 6,Samuel, z. v. Pieter Jan van de Velde en Cornelia Mallander. 11, Cornelia Bartelllna, d. v. Jan Rlngelberg cn Janna Bevelander. 21, Adriana, d. v. Cornells de Moor en Gerrltje Dekker. 22, Leendert Cornells, v. Cornelis Tryzelaar on Aagtje van Beveron. 29, Wilhelmina, d. v. Frans Rynberg en Hendrina Duinhonwer. I Gehuwd: 3, Pieter van der Weele, 25 j., (van Philippine) en Anna Cornelia Stoel, 25 j. Overleden: 31, Kaatje van der Noot, 85 j., weduwe van Hubrecht v. d. Bout. ZONNEMAIRE. Geboren: 1, Leent je Cornelia, d. van J. A. van der Bijl en T. Padmos; 13, Antjè Prientje, d. van G. Ooms en L. H. M. Moerland. Overleden: 2, Jacob Meerse, weduwn. van S. den Boer, 71 j.; 27, G. Brandt, weduw'n. van G. Tuijnman, 74 j. NOORDGOUWE. Geh.: 11, Matthiji de Moor j m. 25 j. en Neeltje Leeuw jd. 22 j. Overleden30, Pleternella Willemie, 47 j., eehtgen. van Nicolaas Klink te Zierikzee. DREISCHOR. Geboren: 2. Jasper Nico laas, z. v. Bartel Fonteine en Adriaantje Stoutjesdijk; 3. Pieternella Dina, d. v. Christiaan van Ast en Levina Jacomina van der Linde. Overleden: 7. Pieternella Dina van Ast, 4 d>, ld), van Chjr. v. Ast en Li J. v. d. Linde. ST.-MAARTENSDIJK. Geb.Cornells Dlngenus, z. van A. Vermeulen en van P. J. van GorselJaooba Alberdlna, d. van P. J. Bazen en van E. Soherpe- nlsseGerard Hendrik, z. van H. M. Panlusse en van D. J. do Korte; Abra ham, z. van A. M. de Graaf en van M. JasperseJohanna, d. van M. van den Hoek en van W. J. Hartog. GetrouwdJ. J. Slager, j.m22 j. en L. Boller, j d21 j.C. J. van der Werf, j.m., 55 j en H. M. Groenewege (wed.), 49 j. OverledenC. J. Koopman, 32 j., echtgenoot van J. LlndhoutM. Dane, 79 jwed. van C. P. Byi. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 5 Nov. GRANEN. Buitenl. kalm. Meel fl<6. Maïs, La Plata, f190. Haver f 10. Zaden. Lijnzaad, voer- f 18 a f20, Zaai- f20 a f23; Karwijzaad f128 f130; Kanariezaad f20 a f21; Koolzaad if 21 a f23; Maanzaad f44 a f45; Mosterd zaad, bruin f40 a f42, geel f28 a f30; Boekweit f8,75 •per 100 K.G. Ajuin. Aan voer tamelijk, groote f4,40 f4,60, kleine f 6,50 per 50 K.G. Aardappelen. Zeeuwsche, Eigenheimers 14,20 a f4,50, bonte en blau we f5,40 f 5,80; Brielsche Eigenheimers f4,50 a f5; dito blauwe f3,75 a f4,50; Poters f2,70 a f3; Bravo's f4,75 a f5,50; Red-Star f4 f4,25; Limburgsche indus trie- f3,50 a f3,60. Eieren f 12 f 14. Vlas Aanvoer 6150 K.G. blauw, f 1,25 a 1,60; 10.000 K.G. Groninger f 1,20 a f 1,60; 2300 K.G. wit, f 0,90 f 1,20; 2100 K.G. geel, fl,25 f 1,60. Vee. Aanvoer 292 runderen, le kw. f 1,121$ f 1,171/2. 2e f 1,05 a f 1,10, 3e f 0,95 a fil; 173 kalveren, le kw. f 1,50 f 1,80, 2c fll,10 f 1,35, 3e f0,90 a f 1, redelijk1846 schapen of lammeren, le kw. f 0,90 f 1.05, 2e f0,75 f0,85, 3e f 0,55 f 0,65; Lammleren f 1,05 f 1,20, redelijk; 715 varkens, le kw. f 0,82 f 0,86, 2c f 0,76 f0,80, 3e f0,70 a f0,74, lichte f 0,75 f0,78, redelijk. GRANEN. Binnenl. Tarwe f 11,75 a f 12,25, mindere f 10,50 111,50; Rogge f9,75 f10, Gerst, chevalier f 11,50 f 11,75; Haver f9,50 f 10,75; Erwten, kleine f 18 a f23, Kretm ff2D a f 23; Schok kers f 18 èi f22,50. Coöperatieve Velling Zlerlksee. Veiling van Zaterdag 3 Nov. Spruitkbol 13—19 ct.; tomaten 8—20 ct.; appels: Bismark 20 ctj pnnce Al- bert 29 ct.: landsberger reinet 30 ct.; Ananas reinet 14 ct.; goudremet 28—34 ct.; dito 2e soort 10—20 et.} zure belle fleur 15—18 c(t.; diverse zure 15—17 ot.y oranje pipping 11—20 ct.; Groninger kroon 12—14 ct.; grauwïuur 10 ct.j bloemzoet 17 ct.; campagne zoet 20—25 ct.; id. 2e soort 14—17 et.} ermgaarden 15—21 ct.; paradijszoet 10 Ct.J diverse zoete 14—19 ct.; diverse val 8—15 Ct.J peren: nouveau poiteau 31 ct.; beurré clairgeau 27—30 ct.; soldat laboureur 29 —31 ct.; bergamot 14—15 et.} kleiperen 14—20 cl.; id. 3e soort 6—9 ct.j gieser wildeman 15—20 let.; id. 2e soort, 11 ct.; alles per kilo. TELEGRAFI8CH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verrloht in den morgen van 6 Nov.: Hoogste barometeret, 765,9 te Biarritz. Laagste 728,4 te Haparanda. Verwacht tot den avond van 6 Nov. matige tot kraohtige znldeiyke tot weste- ïyke wind, meest zwaarbewolkt of be trokken met regenbuien, aanvankeiyk iets zaohter. Fletsere lleht opi Van 5-6 Nov. van 4,54 n.m. tot 6,35 v.m. ST00MB00TDIEN8T ZIERiKZEE-ROTTERDAM en tnaachengelegen plaatsen. NOVEMBER 1923. Van ZierikzeeI Van Rotterdam! Dond. 8 's m. 9, Vrjjd. 9 Maand. 12 8,— Dinsd. 13 Dond. 8 Vrjjd. 9 's m. 10,30 Maand. 12 Dinsd. 13 12,— ADVERTENTIËN. UKBOREN: CLEMENS JACOBÜS, Zoon H. H. VORWERK en ANT.A VORWERK-JONQMANB. ZiRRixtiH, 2 November 1923.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2