ZIET ER doen eindigen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Als kantoor wordt aangewezen de gemeentekamer. Op voor stel van den voorzitter wordt met alge meene stemmen besloten tot verlenging der gemeenschappelijke regeling van den keuringsdienst voor vee en vleesch tot Januari 1930. Betreffende het onderhoud van de haven zegt de heer van Spiunder van schippers klachten te hebben ge hoord over onvoldoende uitdiepen; er zit nog ebbeslijk. Aan de hand wodrt gedaan de aangenomen som voor het uitdiepen niet uit te betalen dan na verloop van zekeren tijd voor onderzoek of het ebbe slijk er wel uit is, en de gemeente-opzich ter op een en ander te wijzen voor het afgeven van verklaringen ter zake. De bijdrage aan de ambachtsschool te Zie- rikzee wordt met ingang van 1 Januari a.s. ingetrokken. De bijdrage in de kosten der Rijks Hpogere Burgerschool te Zie- rikaee wordt geraamd op f 700. Sommige leden willen dezen post onder protest aanvaarden. Aan burgemeester en wet houders wordt overgelaten, wie voor de toelage voor verloskundige hulp naar een maatstaf van een zuiver inkomen van f 1000 in aanmerking komen. De begroo ting wordt vervolgens vastgesteld. De heer ;yan den Bout zegt, nu de begrooting wordt goedgekeurd:, zijn voorstel tot verhaal in te trekken. Over 't vervolgonderwijs ont spint Zich een algemeene discussie, tjf- wijl ter zake een brief wordt voorgelezen van het onderwijzend personeel aan de openbare lagere school. Uit ide discussiën blijkt, dat men het over het uurloon niet eens is. Een voorstel van den v< om het vervolgonderwijs weder In te voe ren, wordt met algemeene stemmen aan genomen. Het dagelijks bestuur zal in de volgende vergadering met voorstellen ko men. Besloten wordt de verbouw van de woning, bewoond geweest door de familie Kluit, tot gemeentehuis, uit te stellen, daar de kosten thans te hoog zijn. De meeste leden evenwel zijn voor een eigen gemeentehuls. Op verzoek van mej. M. A. G. Hoos, wijkverpleegster alhier, wordt de woning aan haar verhuurd met ingang vhn 1 November a.s. met een op zeggingstermijn van drie maanden, tegen f 150 per jaar. Bij de omvraag wil de heer van Spiunder een pad naar de tram en de heer Hooze die achterweg verhard hebben. De voorzitter zegt overweging toe. Hierna sluiting. N1EUWERKERK. Door enkele jonge da mes, daartoe aangezocht door den bur gemeester is ten bate der Roode Kruis vereniging bijeengebracht een bedrag van acht en zestig gulden vier en negentig cents. RECHTZAKEN. Broekhuys vrijgesproken. De kantonrechter te Rotterdam, mr. Wentholt, heeft uitspraak gedaan in de zaak van Willem Broekhuys, die door den ambtenaar van het O. iM. was gedag vaard wegens overtreding van de Loterij- wet 1905, door te zijnen name uit te geven een zoogenaamde pcemialeening, de Rotterdamsche Premieleemng, waarvoor de vereischte toestemming niet was ver leend. De kantonrechter heeft bekl. tegen wien zes maanden hechtenis was geëischt, vrijgesproken van het ten laste gelegde en ontslagen van rechtsvervolging met de be paling, dat de in beslag genomen Sim plexmachines en premie-obligaties zullen worden teruggegeven. De kantonrechter heeft zijn vrijsprekend vonnis aldus gemotiveerd, dat de premie- leening voldeed aan de vereischten die artikel *1 sub 2 der Loterijwet aan een premieleening stelt. De rechter mag niet strafbaar stellen een volgens de wet niet strafbaar feit en er zich niet toe laten leiden zelf recht te scheppen. Het doet in dezen niet ter zakie, dat de premie- leeningen met werden aangegaan met de bedoeling met de aldus verkregen gelden handel te drijven, doch dat daarméde nieuwe premieleeningen zouden worden aangelegd. Het doel mag voor den rechter niet afhankelijk zijn bij de overweging of een feit strafbaar is volgens artikel 1 der Loterijwet. De ambtenaar van het O.M., mr. Rea mer, zal van dit vonnis in appèl gaan. LANDBOUW EN VEETEELT. In de gemeente Nieuwerkerk wordt dezen winter een iandb.-wttntercursus ge geven (voor jongens boven 15 jaar), die reeds aangevangen is voor het tweede cursus halfjaar, en waaraan twaalf jon gelieden deelnemen, zoowel uit Nieuwer kerk als uit de naburige gemeenten. Ver der is subsidie aangevraagd voor een cur sus voor volwassenen in Plantenteelt (teelt van gewassen). Deze cursus bestaat uit 10 lezingen over d:t onderwerp, elke week één. Daaraan kunnen deelnemen al len die 21 jaar oud" zijn, dus ook niet- oud'teerlingen. Deze laatsten behoeven evenwel geen 21 jaar te zijn. Bij vol doende deelneming begint deze cursus in December a.s. Mond- en klauwzeer. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw beeft goedgevonden a. In te trekken zljno besobikkingen van 17 dezer, waarbij werd verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens, resp. naar een kring, omvattende de provlnoie Zeeland b. met Ingang van 30 dezer, het ver voeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens uit het buiten onderstaande kringen vallende gedeelte des rijks verboden naar een kring om vattende de provlnoie Zeeland. Het onderling vervoer van boven bedoeld vee naar dezen kring ls geoor loofd, mits dit geschiedde in gesloten» verzegelde spooiwagens; c. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub b be doelde verbod noodzakelijk maken, zoo danige afwijking kan worden toegestaan door den commissaris der Koningin in de provlnoie van bestemming, onder de door den betrokken Inspeoteur van den veeartsenijkandigen dienst aan te geven voorwaarden. Pachtprijzen in de Betuwe. Bij de bouwlandverpachting in de Be tuwe worden hooge prijzen besteed. Best tand doet van f 180 tot f 240 per H.A. mindere kwaliteit van f $00 tot f 160. ONDERWIJS. Bezuiniging of verplaatsing der lasten. Door de gewijzigde wetten op het Hooger en Middelbaar Onderwijs is men ln tal van plattelandsgemeenten opge schrokken van de hooge bedragen, die voortaan de gemeenten zullen hebben te betalen voor leerlingen die in de een of andere naburige stad de Hoogere Burgerschool bezoeken. Bedragen van f 300 tot f 600 per leerling zijn geen uitzondering. En hoe- wel gewoonl(jk de leerlingen van deze ouderwijs Inrichtingen behooren tot den gegoeden stand, verbiedt de wet uit drukkelijk deze kosten op de ouders, voogden of verzorgers te verhalen. Ona zijn gemeenten bekend die het herhalings-onderwijs hebbeu afgeschaft omdat het een paar honderd gulden per jaar aan de gemeenl» kost, terwijl lu diezelfde gemeenten de begrooting wordt belast met duizenden guldens, ten bate van leerlingen van Hoogere Burger school of Gymnasium, kinderen van meerendeels gefortuneerde of goed ge situeerde ingezetenen. We lazen ln eenige raadsverslagen van sommige plattelandsgemeentes dat men geweigerd heeft deze gelden te voldoen. Dit lijkt ons niet de juiste weg; immers de Regeering zal wel middelen weten to vinden om de onwllllgen tot betaling te dwingen. In de laatst gehoudeu vergadering van den Raad der gemeente Waddlnxveen, een gemeente, die tengevolge van deze wetswijziging zijn uitgaven ook weer met eenlge duizenden ziet stijgen, kwam deze aangelegenheid ln behandelicg. De raad nam met algemeone stemmen aan een voorstel van Burgemeester en Wet houders om den Minister van Onderwijs te verzoeken 1". het schoolgeld voor hen, die de kosten kunnen betalen, tot zoodanig peil op te voeren, dat er geen sprake van kan zijn, dat hunne kinderen ten koste der gemeensohap onderwijs ontvangen, en 2°. de wetsbepaling, waarbij verboden wordt de kosten op de ouders te ver halen, uit de wet te sohrappen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Berk. Beroepen: Te Gorinchem, F. Kljftenbelt 'te Feijenoord. Te Sluipwijk, A. Dek king te Kesteren. Te Workum, H. W. te Winkel te Vollenhove. Te Beesd, G. Groot jans te De Meern (U.) Te Welsrijp, A. A. Dönszelmann te Workum. Te Nieuw-Vosmeer, H. E. Vinke, em.- pred. te Alkmaar. Aangenomen: Naar Marken, cand. N. J. Cupedo te Leiden. Geref. Merk. Beroepen: Te Spijk (Gr.), M. Meije- ring le Delfzijl. Te Ten Poet, J. Schol ten te Goënga. Aangenomen: Naar Heerenveen, W. Steunenberg te Heemse. Bedankt: Voor Dedemsvaart, J. S. Scfaaafsma te Gasselternijeveen. LAATSTE BERICHTEN. Critiek van Smuts op 't Vredesverdrag. De „N. Fr. Presse" publioeert eenige documenten uit het boek van Baker over Wilson, documenten, waarin generaal Smuts critiek oefent op het verdrag van Versailles..Een actueele zijde krijgen zijn opmerkingen daarin over de terugbrenging van het Duitsche leger tot 100.000 man. Voor zulk een groote bevolking, zegt Smuts, in zulk een toestand van beroering en met grenzen en buren als Duitschland heeft, houd ik zulk een strijdmacht voor absoluut onvoldoende voor de noodige politie- en verdedigingsdoeleinden. Hij her innert eraan, dat men in Engeland meer dam 100.000 man beschikbaar moest houden om in het laatste deel van den oorlog in Ier land die orde te handhaven. En Duitschiand's posit:e is veel ernsti ger. Naar aanleiding van de bepating, dat alle vliegtuighallen bannen dé 150 K.M. van de oostelijke, westelijke en zuide lijke grenzen vernield moeten, merkt Smuts op, dat dit veel te drastisch, fe!- telijk cmnoodig en wellicht onuitvoerbaar is: het vredesverdrag, aldus Smuts, is vol van zulke speldeprikken, die slechts het uitvloeisel zijn van de luimen van on dergeschikte ambtenaren, hetgeen in den definrtieven vorml van het verdrag niet zoo mag worden gehandhaafd. Speciaal wijst hij er nog eens op, dat zulke spelde prikken van geen nut zijn, en integen deel onvermijdelijk de gevoelens van een verslagen vijand moeten kwetsen en won den. Na er op gewezen te hebben, hoe zeer hij er aan hecht, dat de: Duitsehers een fair en goed vredesverdrag teeke nen, geeft hij den raad een commissie van drie gedelegeerden, een Franschman, een Amerikaan en een Engelschman aan te wijzen, die met de Duitsche vertegenwoor digers het vredesverdrag bespreekt om daarna aan den oppersten raad verslag en advies uit te brengen over gewenschte wijzigingen. Wanneer de drie gedelegeerden zorgvul dig worden uitgezocht, betoogde Smuts, kan hun arbeid van de grootste beteekenis zijn, niet alleen om de noodzakelijke wij zigingen in het vredesverdrag aan te bren gen, maar ook om door het hooren en overwegen van het Duitsche standpunt eiken schijn van eenzijdigheid en noode- looze dictatuur bij het sluiten van den vrede te vermijden. Aldus de verstandige en van helder in zicht getuigende raadgevingen van Smuts, die echter geen gehoor vonden in de raad zaal der door vrees en oorlogspsychose verblinde overwinnaars. VAN HEINDE EN VER. Bonar Law, de ex-premler van Groot-Brittannlö, ls Dinsdagmorgen over leden. Met hem is een bij uitstek be kwaam staatsman van Engeland ver loren gegaan. De groote Nationale Vergadering te Angora heelt de republiek altgeroe pen met Mastapha Kemal ais president. De Engelsche autoriteiten ln hot bezette Dnltsohe gebied hebben zich tegen separatistische woelingen ver klaard. Verscheidene steden In het Rijn land zijn voornemens stappen te doen tot bijeenroeping van den R(jnlandaohen provincialen Landdag, opdat deze zlob over de separatistische republiek kan uitspreken. Tien leden van de Noorsohe Stor ting hebben voorgesteld met ingang van 1 Jan. 1925 den naam van de hoofdstad Chrlstlanla te veranderen ln Oslo, denaam dlo de hoofdstad sedert bare stlohtlng tot 1624 heeft gedragen. De bond van Noorsohe vakvercouf- glngen heeft de regeering in overweging gegeven een nationale conferentie te beleggen ter behandeling van den eko- nomisohen toestand en de werkloosheid. Het Odelstlng (de Noorsohe Tweede Kamer) heeft met 61 tegen 40 stemmen het beginsel aanvaard om de kosten van het ouderdomspensioen door belasting heffing te dekken. Naar uit .Weenen wordt gemeld, bereidt de Ooatenrljksohe regeering de uitgifte van zilvergeld voor. Groote hoe veelheden zilvergeld -worden voor dit doel ln Amerika gekooht. Te Münohen z\jn 34 communisten gearresteerd, verdacht van plannen to hebben uitgewerkt tot het vernielon der spoorlijnen bi) 't station. Als protest tegen de afzetting der ministers door de Rijksregoering, ls in Saksen voor 3 dagen de algemeene sta king afgekondigd. Het Dultsohe Rijksdaggebouw te Berljjn wordt door een sterke politie macht bewaakt. In de nabijheid van Frankfort wast de Main aanzienlijk. In het Malndal is eon uitgestrektheid van honderd K.M1. als 't ware één groot moer. De algemeene raad van volks commissarissen der federatie van sowjet- staten heeft een verordening goedge keurd, waarbij de grondslagen worden gelegd voor een algemeene belasting op het inkomen en het bezit. Een afdeeling Grleksche muiters, groot 200 manschappen en 15 officieren, onder aanvoering van kolonel Zlras, is over de Zuldslavlsohe grens gekomen, De Grleksohe troepen hebben asyl ge vraagd op Zuld-Slavlsoh grondgebied. Naar aanleiding der uitgebraohte rapporten door de commissies, Ingesteld door Primo de Rivera, over de boekhou ding bij de Spaansohe gemeentebesturen, zyn een groot aantal burgemeesters, secretarissen en gemeenteraadsleden ge arresteerd. Versoheldenen hunner hebben zelfmoord gepleegd. Vorige week is te Boekkoer (Britsch Indië) do eerste steen gelegd voor hot grootste irrigatlewerk ter wereld, n 1. de afdamming van den Indus. Do kosten worden geraamd op 144 mlllloen. Een Chlneeaoh vaartuig ls op twee uur varons afstand van Hongkong door zeeroovers overmand, die de 300 zich aan boord bevindende passagiers uit plunderden. De bandieten bleven den geheelen nacht aan boord en verlieten eerst tegen den ochtend met rijken bult het sohlp. De gezantenconferentie dringt aan op een hervatting der lntergeallleerde militaire contróle in Dnitsobland. Engeland aoht erkenning de separa tistische beweging in strijd met het verdrag van Versailles. De Zweedsohe minister van bniten- landsohe zaken bepleit een defensief verbond met Finland tegen Rusland. Ismed Pasja heeft 't verzoek van Kemal Pasja tot het vormen van een ministerie aanvaard. De Grleksohe regeering 1b onmid dellijk begonnen met de vervolging der leiders van den jongste* militairen opstand. Het Pórtugeesohe kabinet heeft zijn ontslag Ingediend. Een Duitsoh verkeersvliegtuig legde ondanks hevigen storm den 1200 K.M. langen afstand van Königeberg naar Moskou af, zonder tassohenlandlng In 51/, uur. De Wetgevende Vergadering te Singapore heeft 60 duizend pond sterling gevoteerd voor den aankoop van land, benoodlgd voor de vestiging van de marlnebasls aldaar. Mussolini heeft te Milaan een ge dachtenisrede gehouden over het feit dat een jaar geleden de fascisten hun op- ma rsch naar Rome begonnen. Met 1 December zullen in Duitsch land waardevaste postzegels worden uit gegeven. De mijnwerkersstaking in Opper- Silezië is geëindigd. In Griekenland ts de rust overal hersteld. De honger heeft den veestapel in de Krim bijna geheel doen verdwijnen. De hongerstaking in de Iersche ge vangenissen is opgeheven. Het grootste Amerikaanscbe bestaan de bestuurbare luchtschip, de Shenandoah, is op een proefvlucht van Lakehurst naar Richmond, via de Shenandoah-valle: ver trokken. Dat is een tocht van 700 Eng. mijl. Het luchtschip zou deelnemen aan de herdenkingsfeesten, die ;n de She nandoah zullen worden gehouden. Men heeft de bewijzen in handen, dal de communistische leden der Saksi sche regeering een opstand hebben voor bereid, waarvan het oproer te Hamburg het voorspel was. Tusschen de intergeallieerde commis sie en de firma Krupp is een overeen komst geteekend, volgens welke Krupp op zich1 neemt, de achterstallige kolen- beiasting te betalen, voor de eene helft direct, voor de andere helft in deviezen. Bo\fendien moet Krupp aan de geallieer den 20 c/o van de productie van zijn mij nen afdragen. In Januari en Februari 1924 zal te New-York het feit worden herdacht dat de sigaar 125 jaar bestaat. De tabakshan delaren maken plannen voor een feeste lijke vergadering en een tentoonstelling. Te Washington wordt verteld, dat president Coolidge :ngenomen is met het plan dat de Ver. Staten dezen winter 50.000.000 bushels tarwe naar Duitsch land zullen exporteeren om dat land te heipeb dezen winter door te komen. VERSCHILLENDE BERJCHTEN Een ongekend lets I In de gemeente Wilsum behoeft over 1924 geen plaatse lijke inkomstenbelasting betaald te wor den. Men kan er volstaan met 50 op centen op grond-, rijksinkomsten- en ver mogensbelasting. Tramontsporing. Maandagavond half 7 is de tram R'dam—Numansdorpshaven nabij Middelsluis ontspoord. Juist in de bocht is een wielkraag van een der wagens ge broken, tengevolge waarvan deze wagen buiten het spoor liep en in de modder bleef steken. De achteraan komende wa gens werden meegesleurd. Door den schok tuimelden twee bagagewagens in de sloot, terwijl een postwagen en een personen rijtuig ernstig beschad:gd werden. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. De dienst ondervond slechts weiiv'g ver traging, daar de passagiers door over te stappen hun reis konden vervolgen. De schade is op eenige duizenden guldens begroot. De Brusaelschc Bank. N. de J. en Ph. B., de voortvluchtige directeuren van de Brusielsohe Bank te Amsterdam, blijken zioh, sohrljft de N. R. Ct., versoheidene dagen in een hotel aan het Roglorplein te Brussel te hebben opgehouden. Toen het Belgische gereobt door de Nederland- sche politie werd gewaarschuwd, waren zU reeds doorgereisd naar Parijs, waar z(j ook eenlgen tijd zouden hebben ver toefd en in een nacht f8000 verteerden. Vermoed wordt, dat De J. en B. naar België zijn ternggekeerd, waar zij nn ook Ijverig worden opgespoord. Moordaanslag, Zondagavond ls te Eve- llngen (gem. Bellen), een moordaanslag gepleegd. Terwijl het gezin van K. K. om de tafel zat, werden do rniten stak geslagen en even daarna werd er met eon revolver gesoheten. De vrouw en de kinderen gingen op de vlucht. Terwijl K. zioh verwijderde, werd er weer ge schoten; het sohot raakte den bal van do lamp en stuitte terug, K. togen den bulk. Er volgden toen nog een zestal sohoton, waardoor K. sohampsohoten aan arm en been kroeg. De politie heeft den 21-jarlgen zoon van K. in hechtenis genomen als ver- daoht van dit misdrijf. Autobus omgevallen. De autobas Zwolle—Meppol ls nabjj het Liehtmls- kanaal omgevallen. Twaalf passagiers werden meer of minder gewond, één heeft een arm gebroken. Een vrouw en twee kinderen verdronken. Het met bieten geladen schip ,De twee gebroeders" van schipper Van Dri< 1 van Werkendam ls -bij het uitvaren uit de haven van Namansdorp gezonken. Da 27-j&rige vrouw en twee kinderen ver dronken. Het derde kind kon met moeite worden gered. Onvoorzichtig. Een zes-jarig zoontje van J. W. te Wognum wist wat los krnlt te bemachtigen en stak dit met een lucifer ln brand. Door de ontploffing werd het ventje deerlijk verwond. Het kind zal vermoedelijk het gezioht moeten missen. Hartelyk. Gedep. Staten van Noord- Holland hebben het gemeentebestuur van Kortenhoef een schrijven gezonden waarin naar aanleiding van een verzoek van het raadslid Voorn, werd mede gedeeld, dat de ln September gehouden verkiezing van den heer K. Bakker tot wethouder, ongeldig ls, daar de heer Bakker bij de herstemming zelf heeft meegestemd. In de laatste raadsvergade ring was een nieuwe wethouderaverkle zing aan de orde; de heer Bakker werd gekozen; hij verklaarde de benoeming aan te nemen, .niet omdat het zoo'u plelzlertje ls, maar om Van Voorn meer spijt en ergernis te geven". Boog water. De veerdammen te Ti tl zijn ondergeloopen. De overtocht ge schiedt met stoomboot en kleine pont. Het water op de Waal en Merwedc is de laatste vier dagen sterk wassende en ls reeds zóó hoog gestegen, dat bijna alle uiterwaarden overstroomd zijn. Vele los- en ladingplaatsen zijn ook ondergeloopen, hetgeen o.m. vertraging voor de versoheping van suikerbieten veroorzaakt. Te Zaltbommel ls de veerdam onder geloopen en de glerpont ingetrokken. De uiterwaarden staan blank. In de omstreken van Zevenaar staat het water van dijk tot dijk. De boeren haalden hun vee naar stal, omdat de dieren gevaar begonnen te loopen. Rijn en IJssel wassen nog steeds. De Maas voor Maastricht ls sterk gewassen. Uit Dultsohland wordt thans val gemeld. TELEGRAMMEN. DEN nAAG. Het gerechtshof alhier heeft heden uitspraak gedaan in de vol gende zaken: J. M. i. d. B., stoker le Zierikzee, was door de rechtbank aldaar wegens dierenmishandeling veroordeeld 'tot f 80 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Deze bekl. werd vrijgesproken. M. P., landbouwer te BruiniS9e, was door de Zierikzeesche rechtbank wegens eenvou dige beleedigüig veroordeld tot f 40 b., s. 10 d. hechtenis. Het vonnis der recht bank werd bevestigd. De Koningin beeft heden ten Pa- leize Het Loo ter conferentie ontvangen dr Nolens, mr. Schokking en mr. Troel stra, voorzitters resp. van de R.K., C.-H. en S.D.A.P.-fracties in de Tweede Kamer. BERLIJN (V.-D.) Uit Dresden wordt ge- meid, dat de Saksische Landdag gisteren kennis genomen hebbend van de resul taten der fractievergaderingen der Sak sische soc-dem. besloot tot de vorming van een Socialistische minderheidsregee- ring. Alle m-n'sters zijn soc.-dem. Fellisch wordt ministerpres'dent. De democraten en de Dutiscbe Volkspartij zullen waar schijnlijk de socialistische minderheids- regeering steunen. Het stakingsparooi wordt in Saksen niet algemeen opgevolgd. In Dresden is de rust hersteld. DOETINCHEM (V.-D.) In een vergade ring van de rijksspaarkas te Gaanderen is gebleken, dat moeilijkheden zijn ontstaan door 't waardeloos worden van Russische en andere papieren. Krachtens de statu ten van de Bank, dient een deel der winst tot steun der Kath. kerk te Gaanderen. In het belang der spaarders zal de kerk haar in den loop der jaren toe gekende bedragen restitueeren. Hierdoor krijgen de spaarders al hun geld of 80 o/o terug. De spaarkas zelf liquideert. LONDEN (V.-D.) In een nieuwe Britsehe nota aan de Ver. Staten wordt verklaard*; dat het kabinet gereed gekomen ls met het commissie-onderzoek en dat de Ame- rikaansche uitnoodiging aan de gealliëer- den eenstemmig is aanvaard. MANILLA (V.-D.) In de Noordelijke gebieden zijn ernstige aardbevingen ge constateerd, gevolgd door schokken. In Manilla is geen schade aangericht; uit de provincie ontbreken bizonderheden. INGEZONDEN STUKKEN. Ruiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggeoondon. Mijnheer de Redacteur l Vergun mij een plaatsje in uw blad. Mag ik de betrokken autoriteiten wij zen op een gevat te Ellemeet, waar een man, vrouw en vijf kinderen huisvesting hebben in een houten hok Een hok. waarin men met de paraplu naar bed moet, omdat het zoo doorregent; een hok, goed genoeg voor de varkens, maar niet geschikt voor menschen. Doch het is droevige, .ergerlijke en d ep treurige werkelijkheid. Vindt men dezen toestand niet in strijd met alle begrippen van christelijke naastenliefde Kan zoo iets in onze beschaafde twintigste eeuw be staan Het lijkt wel of we leven in den tijd van 12001300, toen eenlge hae-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2