Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende by de ▼au Woensdag 17 Oct. 1923, no. 10993 BUITENLAND. Ken rede Yan president Millerand. President Millerand, jjje Zondag in Evreux het woord heeft gevoerd, her innerde er aan, dat Frankrijk den zwaar- sten oorlogslast had te drageij. Hij gaf een beeld van den huidigen toestand in Europa en uitte den wensch dat Rusland, hetwelk onvoldoende op het bestaan van vrije instellingen was voorbereid, 2/00 spoedig mogelijk uit den chaos moge ge raken.. Hij legde den nadruk op den door Duitschland opzettelijk aanvaa.den strijd, welke in de eërsie plaats noodzakelijker wijs moest worden tot een strijd om het herstel van het onrecht van 1871. Terwijl ook het zegevierende recht zich niet kon neerleggen bij de verdeeling van Polen en het handhaven van de heerschappij dec Habsburgs over verschillende onder drukte nationaliteiten. Millerand betoogde vervolgens dat de nationale gedachte nooit méér kracht heeft dan thans. Hij brac-ht hulde aan den Vol- kenbond, welks grondgedachte Frankrijk nimmer beeft verwaarloosd en verklaar de dat cle nieuw'e staten, welker buiten- landsche veiligheid een eerste behoefte is, weten dat Frankrijk, voor hetwelk de eerbiediging der verdragen wet is, niet zou gedoogen, dat de door cle overwin ning geschapen orde van zaken zou wor den verstoord. Frankrijk eischt slechts hetgeen men het verschuldigd is. Zijn vurige wensch is het verder aanhalen der banden van vriendschap en bondgenoot schap, welke tijdens het gemeenschappe lijk gevaar met de volken, wier offers men nimmer zal vergeten, zijn aange knoopt. Het Franscbe volk, dat recht schapen is, staat er op, het recht en den wil der volken te eerbiedigen. Het gaat zóó ver dat het voor dit doel be langrijke waarborgen zijner veiligheid op offert. Het wachtte drie jaren, geduren de welke het wellicht zijn concessies overdreef, alvorens er met zijn Belgische vrienden toe te besluiten van zijn recht tot het nemen van dwangmaatregelen ge bruik ce maken, welke het Verdrag van Versailles erkent. De president herinner de er aan, dat Frankrijk 100 milliard voorschoot; hij legde er den nadruk op dat het parlement in eens negen mil liard aan nieuwe belastingen aannam en bracht daarom hulde aan het gezond ver stand en de vaderlandsliefde van den Franschen belastingbetaler, Frankrijk j^eeft den vredeslast even moedig gedra gen als het de ooi;logsbeproeving aan vaardde. De belastingen in den zomer van 1913 bedroegen 460 francs per hoofd, terwijl zij in 1922 het cijfer 2.478 francs bereikten/hetgeen op welsprekende wijze de krachtsinspanning aantoont van den belastingbetaler in Frankrijk, dat onte genzeggelijk het land der kleine fortui nen is. J De moord te Jaaina. Het „Journal des Débats" Is niet te spreken over de wijze, waarop het re sultaat van de intergeallieerdc commis sie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar den moord op de Italiaansche mis sie, wordt „weggemoffeld''. Eenerzijds wordt gemeld dat de commissie haar on derzoek heeft voltooid en is teruggeroe pen, anderzijds dat de op eigen gelegen heid door een Grieksche regeering inge steld onderzoek aan het licht heeft ge bracht dat de moordenaars Albaneezen waren, wier namen men kent, zoodat IU regeering te Athene dus vrijuit gaat. Pierre Bernus, die de aangelegenheid in 't Journal des Débats" bespreekt, herinnert er aan dat het eind September door de geal lieerde commissarissen opgesteld rapport aantoonde, dat alle 'leden behalve de Italiaansche gedelegeerde, de veronder stelling aanvaardden dat het een Alba- neesche wraakneming op generaal Tel- lini gold. Indien zij van oordeel zouden zijn veranderd, zou dit wel aanstonds zijn uitgebazuind, daar de Italiaansche regeering er alle belang bij had om te bewijzen, dat zlij zich niet vergist heelt met te verklaren, dat de moordenaars Grieken w'aren, terwijl de Raad van Ge zanten toch gaarne achteraf het besluit had willen rechtvaardigen, waarbij hij den 26 September Griekenland veroor deelde aan Italië e*,en bedrag van 50 mil- lioen lire uit te betalen. Bernus dringl er dan ook op aan dat het rapport der enquête-commissie Zal worden gepubli ceerd. net zou niet toelaatbaar zijn dat men om deze of gene reden de resul taten zou verzwijgen van een onderzoek naar een gebeurtenis, die Mussolini het voorwendsel tot de bezetting van Kor- foe verschafte. rekeninghouder het bedrag van zijn te goed ontvangen heeft, wordt zijn reke ning bij den ouden dienst geannuleerd. In dien de betrokkene dit wenscht, kan hij daarna een rekening op den nieuwen dienst laten loopen. In verband hier mede wordt uitdrukkelijk opgemerkt, dat deze nieuwe postcheque- en girodienst niets uitstaande heeft met den nu stop gezetten dienst, die door de centralisatie zoo jammerlijk fiasco heeft geleden. Verder moet het in de bedoeling lig gen, verschillende airïTenaren, wier on deskundigheid zich den laatsten tijd zoo treffend heeft gedemonstreerd, niet 111 hun functie te eontinueeren. Inwisseling van Zilverbons. De Minister van Financiën brengt ter algemeene kennia, dat de Ingetrokken zil?erbona van f 2 50 (model 1915), als mede de ingetrokken zilverbon a van 11 (model 1916). alsnog tot en met 31 December a.s. ter inwisseling kunnen worden aangeboden ten kantore van het Ministerie van Financiën te Amsterdam (Heerengracht 344/46). Uit het bovenstaande blykt, dat de gelegenheid tot inwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de Ingetrokken zilver bons van f 1, f 2,50 en f 5 van den ouden vorm (model 1914) en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zyn de zilverbonB van t 1 en f 2,50 van het nieuwe type. Van de laatstbedoelde zilverbons (welke dua niet behoeven te worden ingewisseld) dragen de bons van f 1 do dagteekeniog van 1 Februari 1920, terwfjl de boD8 van f 2,50 z(jn gedagteekend 1 Juli 1918 of later. De salarisvermindering. Het wetsontwerp betreffende salarla- vermlnderlng der ambtenaren heeft, naar De Tel. meldt, den Raad van Btate reeds verlaten en is de indiening by de Tweede Kamer nog deze week te wachten. October 1895 Onderwijzer aan de Open bare Lagere School te Burgh, is om gezondheidsredenen tegen 1 Januari j 1924 eervol ontslag alB zoodanig aan gevraagd. landbouw en veeteelt. Uit Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. Wij vestigen de aan dacht op de In dit nummer voorkomende advertentie der Pitmansobool, waarin cursussen worden aangekondigd In Stenografie en Maohlnosohryven, terwtfl bij genoegzame deelname ook oursussen worden gegeven in Handelscorrespon dentie (Holland8oh, Fransoh, Dultsoh of Engelsch). rechtzaken. Aan den Officier van Justitie te Mid delburg is voorgeleid W. P. van P., bank directeur te Middelburg. Verdacht van verduistering. Na verhoor door den Rech- ter-Commissaris is van P. aangehouden en overgebracht naar het Huis van Be waring. Tegen v. P. voornoemd Is later rechtsingang verleend met bevel tot ge vangenhouding en instructie. In verband met bovenstaande aanhou ding is aan den Officier van Justitie te Middelburg voorgeleid H. W., 34 jaar, te Schoten, verdacht van verduistering. Na verhoor door den Rechter-Commis- saris is W. aangehouden en overgebracht naar het Huis van Bewaring. BINNENLAND. De girodienst. Naar wij uit betrouwbare bron verne men, hebben de plannen van de reorga nisatoren van den ontredderden post- chèque- en girodienst vasteren vorm aan genomen, schrijft de „Tel." In grove trekken moeten deze plannen van een geheel nieuwen Postchèque- neerkomen op het in het leven roepen Girodienst. Deze instelling zou dan vol gens het centralisatie-systeem ingericht moeten worden. De zaken van den ouden dienst zullen zoo spoedig mogelijk afge wikkeld worden, zoodat alle belangheb benden* verder zoo min mogelijk schade Zullen behoeven te lijden. Zoodra een onder wlte- Scholenbouw en onze gave gulden. Te Zuilen werd in een openbare ver- dering van Gedeputeerde Staten een mec- ningsverscbii behandeld, dal gerezen was lusschen het gemeentebestuur van Zui len en het R.K. kerkbestuur van de pa rochie van Ludgerus. Voor het ontwer pen van plannen voor R.K. Scholenbouw in de gemeente Zuilen had het kerk bestuur aan den architekt f 2500 honora rium uitbetaald en dit bedrag bad het kerkbestuur van de gemeente terugge vorderd. Het gemeentebestuur bad cle be taling echter geweigerd omdat het zich niet verplicbl achtle bouwontwerpen te betalen, die per slot van rekening niet werden uitgevoerd. De architekt vertelde dal hij in 1920 in opdracht van het R.K. Schoolbestuur ontworpen had een jongens- en een meis jesschool (raming f 383.000). Toen hel gemeentebestuur dit te duur vond heeft hij één schoolgebouw ontworpen voor jongens en meisjes met enkele klassen voor Mulo. Maar ook dit ontwerp ging van de baan en ten slotte kwam als derde plan een ontwerp te voorschijn, dat van het tweede plan slechts dc helft be vatte. Dat derde plan is goedgekeurd voor uitvoering. Uit door een der leden van Ged. Sta ten gestelde vragen, bleek, dat bel eer ste bouwplan aldus luidde De jongensschool omvatte 15 lesloka len, de meisjesschool eveneens 15 leslo kalen. Iedere klas ontworpen voor 40 leerlingen. In totaal dus 30 maal 40 leerlingen of 1200 leerlingen. Het tweede plan was berekend op 600 leerlingen. Toen de plannen ontworpen werden telde Zuilen slechts 204 school plichtige R.K. leerlingen. Ged. Staten zullen binnen korten tijd hun beslissing nemen, welke men kan raclen. Nu de regeering zoo zeer klaagt over den toestand van 's Lands financiën, 7x>u het wel eens merkwaardig zijn, schrijft „Het Schoolblad", een staatje te hebben van de schoolgebouwen, die in de laat ste jaren verrezen zijn, met een opgave van het aantal klassen, leerlingen en het aantal gave guldens dat die scholen ge kost hebben. Voor de vacante betrekking van Onderwijzeres aan de Openb, Lagere School te Bargh hebben zloh 10 solli citanten aangemeld. Door den heer M. Griep sedert 1 Niettegenstaande het buitengewoon slecht weer en de zeer voohtigen toestand j waarin de bodem zich bevond Is de grondbewerklngsdemonstratie met motor- trekkers op terreinen der N.V. „de BAthpolders" te Rilland en georganiseerd vanwege de Z.L.M. Vrijdag j.l. toch doorgegaan. Deelgenomen werd door de machines Lanz Veldmotor van Lanz Verkoophuis den Haag, Fordson's trekker v^n W. de Sohryver, Middelburg. Internationaal trekker van Van Drlel en van DorBten te Hoofddorp. Eerstgenoemde machine was van Dultsoh fabrikaat, de .beide laatstge noemde van Amerlksansch maaksel. Twee Engélsche machines Ingevoerd door de firma Landré A Glinderman te Amsterdam moesten zich van mede dinging terugtrekken, terwyl de Stooklei motorploeg wegens eene staking ln Duitschland niet tijdig hier kon zyn. Voor dat de publieke demonstratie plaats vond, waren de machines onder leldiDg van den Directeur van het Insti tuut voor Landbouwwerktuigen en -Ge bouwen te Wageningon gecontroleerd op de geschiktheid tot het dryven van eene dorsohmachlne. Eveneens werd het brandstofverbruik gecontroleerd. Begrijpelijk is, dat het aantal belang stellenden niet bister groot was. Dit neemt evenwel niet weg, dat de demon stratie buitengewoon interesant was: de tractoren hebben nu eens de gelegen heid gehad te toon en wat z(j onder de meest ongunstige omstandigheden ver mogen. Waar de verschillende gegevens by het onderzoek nog moeten worden verwerkt, zyn over de verschillende machines geen nadere byzonderheden te vermelden. Voorloopig zal de demon stratie niet worden herhaald. DREI8CHOB. By den heer W. A. de Vrieze ia onder aangekocht vee mond en klauwzeer geconstateerd. van heinde en ver De Nationale Vergadering te Augora heeft het wetsontwerp aangenomen, waar bij Angora tot hoofdstad van Turkjje wordt verbeven. Uit Tokio wordt gemeld, dat bij een vloedgolf die Donderdag over de stad Foekoeye gegaan is, zeven personen ge dood zijn. Een duizendtal huizen en hon derden visscbersbooten werden vernield. Volgens bericht uit Tokio is de n'eu- we Japaneesche duikboot no. 70, die in Augustus in de binrtenzve V3n de Awaji- eilanden gezonken was met 42 man, vlot gemaakt en naar Kobe gebracht. De lij ken van alle leden der bemanning zijn gevonden. In Du'tscbland 2ijn thans biljetten ln de maak van 50 milliard mark. welke binnenkort zullen worden uitgegeven. Naar uit ."Moskou wordt gemeld, zijn in het gouvernement Samara 'door sprinkhanen groote verwoestingen aan gericht. Het W.B. verneemt van het Duitsche rijksdept. van justitie, dat wegens bet op 1 Oct. te Küatrln gebeurde 14 per sonen, o. w. twee gep. majoors en twee gcp. eerste luitenants, in hechtenis zijn genomen, die worden beschuldigd van hoogverraad, terwijl oen groot aantal an deren weer zijn vrijgelaten. In Parijs stationeeren thans twintig miniatuur-taxis, die plaats treden voor één persoon. Het tariel bedraagt de helft van dat ter gewone taxi's. Binnenkort zullen er driehonderd dezer wagentjes door de Parijscbe straten rijden. Voor het 5 Nov. a.s. te Genève aan vangend proces inzake den moord op Worofski. zijn 100 getuigen gedagvaard. Afs getuigen décharge zullen een aan tal leden der Russische aristocratie op treden. Men verwacht dat het proces c,a. 10 dagen duren zal. - De Amerikaansche automognaat Hen ry Ford heeft 'zijn gemaakte oorlogs winst (7 millioen dollar) aan de Amerl kaansche regeering aangeboden. Naar gemeld Wordt, verwacht men den heer Stinnes te New-York, teneinde over concessies voor uitgestrekte petro- leumterreincn in Texas te onderhinde len. Naar verluidt toou bij bereid zijn contant ié betalen, teneinde vasten voel in dc Amerikaansehc petroleumindustrie te verkrijgen. Volgens een bericht uit Sofia aan de Vossische Zettung zouden bij den jong- slen opstand van de communisten en de aanhangers van Stamboeliski ongeveer 10 duizend personen oitf het leven zijn ge- i komen. Bovendien zijn zeer velen gewond. Ongeveer 1500 opstandelingen zijn naar Servië gevlucht. De meesten hunner zijn 'ié van de boerenpartij. De gevangen op standelingen zullen door de burgerlijke rechtbanken worden gevonnisd. President Ebert heeft in een brief aan Stresemann medegedeeld, dat hij met het oog c.p den benarden financieelen toe stand en de omstandigheden m. het al gemeen, slechts zal beschikken over de helft der representatiekosten bij destaats- begrooting ten zijnen behoeve uitgetrok ken. -- Volgens de, .Bayrische Kurier" dr. Sauerbrueb, een bekend chirurg uit München met een zijner assistenten per vliegtuig naar Moskou vertrokken om daar Trotsky te behandelen, die kanker in dc maag zou hebben. Inbrekers hebben uit het kasteel te Marburg bescheiden van groote waarde ontvreemd, onderteekend door Pepijn van Herstal. Karei den Groote, Luther, Gus- taaf Adolf e.a. De stukken waren afkom stig uit de archieven van de landgraven van Hessen-Kassei. De regeeringen ^van Engeland, Fraukryk en Italië hebben het voorstel der Belgische regeering, om een door haar opgeworpen plan tot het verkrijgen van betaling in geld van Duitschland aan de Commissie van Herstel voor te leggen, aanvaard. Volgens de Zeil. zou de Duitsohe regeering niet voornemens zyn, over te gaan tot het doen van sehadevergoe- dingsbetalingen zoolang de Dnitsehe floanoiën en het eeonomisehe "leven niet op orde zyn. De Chineesche regeering heeft de door do mogendheden gestelde eisehen nopens de treinroof van Linsjeng aan vaard. Een telegram uit Catania meldt, dat sedert eenige dagen weer rook- en asohkolommen uit den grooten krater van de Etna opstygen. Onder de bevol king heersoht groote ongerustheid. Toen een tiental meisjes een smalle spoorbrug overstak by Ottawa (Canada) kwam juiBt een trein in volle vaart aan- gestoomd. De leidster van 't troepje beval den meisjes plat tussohen de rails te gaan liggen. De treiD reed over de meisjes heeD, zonder één te raken, dooh oen vrouw, die het gevaar had zien aankomen en was toegesneld, werd ge grepen en gedood. By do ontploffing van het fort no. 4 in de citadel van Warschau zyn in totaal 200 menschen gedood en 500 gewond, van welke laatste 200 ernstig. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de ramp aan boosaardig opzet is te wyten; er hebben reeds tal van arrestaties plaats gevonden. vebschillexde berichten. Me is jeahandelaars. der crimineel© politie te Beriyn ter be stryding van den internationalen meisjes handel houdt zloh op het oogenblik bezig met het onderzoek naar twee gevallen van meisjeshandel, die door de arres tatie van twee personen aan het licht z(jn gekomen, meldt het Hbl. Het eerste geval heeft betrekking op het brengen van meisjes over de Neder- landsohe grens. Aan de grens by Em merik is een Duitscher, die een jong meisje ovor de grens wilde brengen, door een Hollandsohen grensoommissarie aangehouden en aan de DuitBohe auto riteiten overgegeven. Het meisje werd naar Emmerik teruggestuurd. Ritter is in de gevangenis te Emmerik opgesloten en heeft by zyn verhoor bekend, dat hy te zamen met een Hollander, sedert dezen zomer ongeveer 50 meisjes over do grens heeft gebracht. De Hollander, dien by daar had leeren kennen, had hem, volgens zyn verklaring, verzocht hem jonge meisjes te leveren. De Duit- schor vond ook in danslokalen en der- gelyke etablissementen te Beriyn 17 k 18-jarigo meisjes en bracht ze dan In Emmorik met den Hollander in kennis of gaf haar zyn adres. De ^Hollander doed het tegenover do meisjes voor komen alsof zij in Nederland een goed betaalde betrekking zouden krijgen!, dooh liet by den Duitscher geen twijfel omtrent zyn bedoelingen bestaan. Deze ontving voor elk geleverd meisje een mlllioon marken. Naar den Hollander wordt thans Uverig gozooht. De voortvluchtige kapitein gearresteerd. Men zal zloh horlyneren dat eenige maanden geleden kapitein J. Koolhaas Rovers met de garnizoonskas van Ede er van door is gegaan. De verduistering ton nadeele van den staat bedroeg onge veer f 44.000. Men meldt nu aan het Msg., dat de kapitein te Athene gearresteerd Is en naar Nederland zal worden overgebracht Tram en autobus Tnssohen Bergen- op Zoom en Thoolsohe Veer is een autodienst ingesteld, aansluitend op den reeds bestaanden dienst door het eiland Tholon, waarvan de autobus wel wacht 00 haar collega van Thoolscho Veer, doch niet op de stoomtram. Te veel gelachen. Tydons de voorstelling van „De Koningin van Montmartre" te Amsterdamheeft een bezoekster zod uitbundig golaohon om de komische scènes van 't werk, dat zy plotseling ongesteld werd en uit de zaal gebracht moest worden. De dame, een employé van „De Byenkorf", is aan de gevolgen overleden. Een kostersgeslacht van 3*1s cemo. De heer A. Jansen te Sohinveld heeft j.l. Zondag zyn gouden jubileum als koster van de R.K. kerk gevierd. Gedurende een tijdvak van 349 jaar is dit ambt in de familie Jansen steeds op vader en zoon overgegaan. Omveer. Te Zoeterwoude is Zaterdag middag het zoontje van den landbouwer V. In den tuin van zijn vader door den bliksem getroffen. H(j liep ernstige brand wonden op. Zijn toestand Is ernstig. Zondagmorgen omstreekB half twaalf is te Oudendijk de bliksem in do Ned. Hor?. Kerk geslagen, waar juist onder leiding van mevr. Vorstman, de etht- genoote van den predikant, Zondagschool werd gehouden. Hoewel het gebouw op tal van plaatsen werd besohadigd, kwa men er geen persooniyke ongelukkon voor. Dank z(j mevr. Vorstman verlieten m de kinderen ordeiyk het gebouw en kwamen met den schrik vry. Eei&flater. Het gemeentebestuur van Didam heeft dezer dagen een aansohry ven van het Dep. van Flnanolën ontvangen, een bedrag van t 25,000 terug te betalen, dat de gemeente van 't ry'k zou hebben ontvangen. De gemeenteraad heeft deze aanBehryving voor kennisgeving aan genomen. De burgemeester had reeds aan het departement geantwoord, dat de gewensohte betaling niet zou volgen, omdat de gemnente Didam bedoeld be drag nooit had ontvangen. burgerlijke standen. Over de maand September. KERKWERVE. Geboren: 25, Cornelia, 21 van K. A. v. d. Hoek en M. bij de Vaate. Overleden: 4, Davina Magdalena Elen- baas. 51 j., echtgenoote van A. Verhage. RENESSE. Overleden: 28. Lauwerina Viergever, 80 j., wed. van Bartel Jonker. ELLEMEET. Geboren: 25, Adriana, d. van Adriaan Hanse en Anna Pieternella v. d. Werf; 28, Johannes Jacob, z. van Leendert Elenbaas en Helena Hendrika Bazen. ELKERZEE. Geboren: 28, Gerrit Iman, z. van Jan. Simon Verboom en Dirkje den Boer. Gehuwd: 14, Franciscus van Dongen (van Made en Drimmelen) en Maatje dei Oude. NOORDGOUWE. Geboren: 9. Kornelis, z. van Pieter Fokker en Maria van der Werf, 10- Cornells Pieter, z. van Jan Hanse en Cornelia van Sas, wonende te Noordwelle, 10. Leentje Cornelia, d. v. Hendrik Hageman en Aagtje Rotte, wo nende te Kerkwerve. I Gehuwd: 19- Jacob Johannes Verseput, 24 j.f j.m. en Maria Jansje Geluk, 34 j„ j.d. f Overleden: 21. Sara Adriana Schouis. 1 20 j., ongehuwd, wonende te Zierikzee. S OUWERKERK. Geboren: 4, Willem, z. -7 ~7 f van Johannis Timmerman en Jaeoba van 'o hoofdbureau Maas10, Pieker Adriaan, 2. van v" Jakob Dekker en Janna Willemina van Mourik. Gehuwd: 1, Jan Pieter Hoogerhuis, 21 j. jm.f en Cornelia van der Stel, 21 j. Overleden: 25, Dirk Hendrik Bevelan der, 11 j.; 30, Adriaantje van der Linde 87 j. N1EUWERKERK. Geboren: 2, Dingeman Frans, z. van D. van Leenen en J. H. van Dienst; 2, Willem, z. van A. de Later en W. Hoogerhuis; 8, Wilhelmina Jo hanna, d. van D. J. Flikweert en J- Heij- boer; 10, Marinus, 2). van J. Flikweert en N. Flikweert; 10, Jan, z. van L. D. van Klinken en N. Bom; 12, Willem, z. van M. C. Aalbregtse en J. Meerman; 12, Kornelia, d. van N. Lensom en W. Haaijman? 23, Johannis, z'. van A. J. Rotte en J. Remijn; 22, Willem, 2. van G. Mol J. GeleijnseJ 23, Dingena, d. van J. Kik en N. van Dommelen. Overleden: 30, Laurina Viergever, 91 jwed. van Jan Lievense. STAVENISSE. Geboren: Abraham, z. v. L. M. Stoutjesdijk en J. Vroegop; Karei, van H. v. Eenennaam en J. N. Hage; Cornells, zv. M. de Rijke en A. R. Dorst; Jaeoba, d. van J. Hage en D. v. Oeveren. Gehuwd: C. P. Steendijk, 37 j., (wed. v. C. J. Bastiaanse), en P. G. Rietdijk. 33. j-, j.d.; Ml C. v. Beveren, 19 j., j.m,. en A- (Juist, 19 j., j.d.; J. Oudesluijs, 45 j.m'. en H. Smits, 28 j., j.d.; A. Wie laard, 40 j-, j.m. en C. Rietdijk, 27 j., j.d. Overleden: Helena Poot, 74 j., wed. van W. Keur (eerder van C. Du ijzer) Jaeoba Adriana v. Oeveren, 76 wed. van Adr. -Brouwer. ST-MAARTENSDIJK. Geboren: Lena Martha, d. van P. v. d. Ree en van A. Vroegop; Adriana Anna, d. van J. J. Elenbaas en van E- van Haaften; Rachel Paulina, d. van A. N. van Hemert en van C- Luijk; Pieter, z. van Mattb. Lintihout en van G- Oudesluijs; Adriana Catharina, d- van C. M. Zwagemaker en van M. J. Hartog; Wilhelmina Pieternella, d. van H. J. Nel is se en van W. P. Voogt; Elisa beth Neeltje, d. van J. Menheere en van J. Moerland; Pieter, z. van L. J. Groene,- wege en van B. A. Nelemans. Gehuwd: A. J. de Lignie. j.m., 37. j. en H. C. Lindhout, j.d., 29 j.; F. Ltndhout, j.m., 23 j. en N. Poot, j.d., 21 j.; A. den Dunnen, j.m., 38 j. en D. van Zetten, j.d.. 23 j- Overleden: Marinus Pieter Jacob Linius, B4 j„ Z. van J. J. Polderman en van D. H- Groenewege; 'Cornelis Marinus, 5 m., Z- Van J. P. Greijs en van C. A. Fondse: ,Cath- Vermeulen. 98 j., wed. van A. de Wilde; Christiaen, 11 maanden, z. van P. V. van Splunter en van C. J. Dieleman; C- de Vister, 86 j., weduwn. van E. Hage; Willem Marinus, 11 j-, z- van W. M. Voogt en Van P. M. van der Werf. SCHERPENISSE. Geboren: 18. Corne lis Johannes, z- v. C. Deurloo en van J. C- Geuze; 20. Cornelis Adriaan, z. van D- C. Schot en C. G. A. Geuze. Overleden: 24. Geertruij Jansens, wed. van H. D. Klos. POORTVLIET. Geboren: Adriaan Wil- lem, z'. van Wilhelmina Cornelia van de Graaf; E'isabeth, d. van Willem Jan Ge- 1 braad er Johanna Pieternella Heijboer. v Gehuwd: Dingenus Vroegop, 29 j. jm.. en Jozina van der Slikke, 27 j. jd. Overleden: Marina Verkerke, 24 j„ echtgenoote van Christoffel Cornell's) v 1 Ast; Jan Amhonisse, 78 j., weduwn. v .11 Cornelia van der Male.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5