kracht plaats vinden op terreinen welwil lend beschikbaar gesteld door de N.V. de Bathpolders te Rilland. Deelgenomen zal worden door verschillende Engelsche ea Amerikaansche en misschien ook Du:t- •che motortrekkers, met twee en meer- scharige ploegen, schijveneggen, eulfiva- tocs, enz. De machines zijn te voren on derzocht op geschiktheid voor het drij ven van een dorschtromm'el, onder lei ding van het Instituut voor Werktuigen en gebouwen te Wageningen. Bezoekers 2iij medegedeeld, dat de demonstratieter- geinen ten Noorden van de spoorlijn ge legen zijn en het gemakkelijkst te be reiken zijn vanaf hét station Rilland1, v:a de hoeve „Westhof". verkoopingen, enz. van heinde en ver. Zaterdagavond 6 dezer werd door kerkvoogden der Ned- Herv. Kerk te Scherpenisse ruim 30 Gemeten bouw- en weiland in 18 peroeelen voor 7 jaren bij inschrijving onder de H. O. betalende leden verpacht. De. bedongen prijzen per BI. Gemet van 39 A. 24 c.A. liepen van f56 tot f 101,25. Dé totale opbrengst bedroeg f 1993,091/^ pe* ja*r en is f 210,641/2 per Jaar meer, dan de in 1924 eindigende 7, Jaren- post en telegraphie. Te Sicjansland is, met opheffing van Het hulptelegraat- en hulptelefoonkantoor aldaar, een telegraat-telefoonstation met bestelling gevestigd. De postchèque- en girodienst. Aan het Nederl- Correspondentie-Burau in Den Haag wordt meegedeeld, dat alle betalingen ter zake van vorderingen ten laste van het Rijk, zooais opvocderbaar wordende termijnen, tractementen, wacht gelden, toelagen, vorderingen wegens le iveringen, enz-, in verband met de tijde lijke stopzetting van den postchèque- en girodienst tot nader bericht zullen ge schieden door tusschenkomst van de Rijksbetaalmeesters of van de Nederl. Bank. ~~öni^wm Onder leiding van den hoofdonderwij zer G. J. Overbeeke te Tholen is aldaar een; cursus begonnen in tuinbouw, en z'.g. tuinbouwschool, met 20 leerlingen. Voor een landbouwcursus waren dit jaar te weinig deelnemers. - Tot onderwijzer aan de O.L. school te Bruinlsse is in de Maandag gehou den raadsvergadering benoemd cle heer A. C. de Jonge te Brouwershaven. ST.-ANNALAND. De heer A. C. Geluk, te Zwolle, geboren alhier, !s de vorige week te Groningen geslaagd voor het doet oraal-examen in de Germaansehe taal en letterkunde (Duitsch). Een rferjarlgefschool f Naar men.uit Den Haag aan het Hdjbl. meldt, loopt in parlementaire kringen hardnekkig het gerucht, dat de regee ring voornemens Zou zijn, met alleen bet zevende leerjaar van de lagere school Weg te nemen, maar ook om de leerstof van de overige zes leerjaren zoodanig te beperken en saam te dringen, dat met een vierjarige lagere school kon worden volstaan. De bedoeling zou dan zHJn den leerplicht te doen beginnen met het achtste jaar. Er wordt wel gedacht aan voorbereidend onderwijs, maar aan' gezien dit gedurende twee ja ar te geven onderwijs dan ook verplichtend moet Worden gesteld, zou hiermede de be oogde bezuiniging niet worden verkre gen, zoodat daarover de denkbeelden nog niet rijp schijnen. Door het groot sur plus aan leerkrachten dat ontstaat Zou ook op de opleiding beZuin'gd kunnen Woeden. aanbestedingen. MIDDELBURG. Bij de Woensdag ge- Houden aanbesteding voor het uitvoeren van bestratingswerken op de rijkswe gen behoorende tot het kanaal van Ter- neuzen was o.a. ingeschreven door den beer I. Douw te Zierikzee voor f 23000 volgens het bestek, en voor f 22500 met gebruik van andere steenen. Raming f 16900. Minste inschrijver de heer L. Q, J. van der Ven te Koudekerke voor f 19670. kerknieuws. Ned, Herv. Kerk. Beroepen: Te Amsterdam, J- van Duy- venbooden te Rotterdam en P. Schu macher te Uelsen (Graafschap Bentheim, Duitschland). Aangenomen: Naar Everdingen, H. N Fruyt te Erichem. Naar Oyen (toez.), eand. L. W. Samberg te Leiden. Bedankt: Voor Ommen, C- J. Meijer te Harlingen- Voor Enter (toez.), J. Ronge te Hoog-Blokland. Voor Hoek van Hol land, A. Buurman te Garijp. i Geref. Berk. Beroepen: Te Almkerk, P- de Jong te Schoonebeek- Te Dedemsvaart, J. S. Scha afsm a te, Gasselternijeveen- Te Hee renveen, W- Steunenberg te Heem se. Te Borger en Oo$terend-Hijdaard, eand. H. de Zwart te Hailum. Cttr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Dokkum (2de maal), W- Vos te Drachten. Bedankt: Voor Kornhorn, R- E. Sluiter te Assen. Geref. Gem. Beroepen: Te Krabbendijke, G. H. Ker sten te iersekte. Bedankt: Voor Werkendam, A. Verha gen te (Middelburg. Het Spaanscha directorium "heelt be- slóten het jaariijksche contignent troe pen met 140,000 te verminderen. Het di rectorium ontkent, dat de regeering van plan Zou zijn tot een conversie van de buitenlandse be schuld of tot verhooging der inkomsten-belasting over te gaan. De „Daily News" meldt' dal duikers een poging zullen doen om voedsel te ven-schaffen/ aan de drie mannen, die naar meni gelooft nog in leven zijn in de mijn van Falkirk, welke dertien dagen ge leden is ondergeloopen en waarbij zoo vele mannen zijn omgekomen. Intusscben doet de reddingsbrigade wanhopige po gingen om de opgesloten mannen te be reiken. De Zondagochtendsehe straatmarkt vatu vogels en huisdieren in Benthal Green te Londen was Zondag het tooneel van een paniek om alsnJg onbekende rede nen. Verscheidene gewonden zijn naa^het ziekenhuis gebracht. Tweeduizend kana ries zijn verloren gegaan doordat zij deels uit kooien ontsnapten, deels vertrapt wer- den.i Tientallen kippen en bonderden hon den en katten werden gedood. De po litie zoekt de aanstichters der paniek. - Volgens een bericht uit Riga is er it? een synagoge te Kief een paniek ont staan gedurende een godsdienstoefening, die door ongeveer 2000 personen bijge woond werd. Het electriscb licht ging uit, waarop sommige personen meenden, dat er brand was en door hun kreten paniek wekten, In het f wilde gedrang, dat toen ontstond werden een groot aan tal personen onder den voet getoopen. Er zijn 60 dooden en een honderdtal gewonden. Uit Moskou wordt gemeld, dat de sovjet-oorlogsvloot in de Oostzee ma noeuvres' gaat houden. Een deel der vloot is reeds te Kroonstad bijeengekomen. Uit Chicago wordt gemeld, dat in dcf Grieksche kerk aldaar tijdens de gods dienstoefening van Zondagochtend een bloedig drama plaats gehad heeft. De dienstdoende priester Slotzuk werd met een revolver doodgeschoten door de echtgenoote van den priester Strutzynski. De moordenares, die dadelijk gearres teerd werd, verklaarde, dat zij Slotzuk doodgeschoten had, omdat deze haar echt genoot beschuldigd had zich fondsen van de kerk te hebben toegeëigend. De drie veroordeelden in de gevan genis van EddyviUe in Kentucky, die zichi in de keuken van de gevangenis ge- barrikadeerd hadden en daar met wa pens een belegering doorstonden, en reeds eenige personen gedood en ge- Wond hadden, hebben na 80 uur bele- gerihg den strijd gestaakt. Zij bleken dood' te zijn. Naar het schijnt, hebben ze zelfmoord gepleegd. De Peruaansche autoriteiten zijn een wijdvertakte samenzwering tot bet om verwerpen der regeering op het spoor gekomen en zijn cr op het allerlaat ste oogenblik in geslaagd, de uitvoering van het plan te verijdelen. Zij hebben twintig belhamels uit militaire en ci viele kringen gearresteerd. De Engelsche admiraliteit heeft be sloten, dat het uit vijf schepen bestaand eerste eskader lichte kruisers de vol gende maand een reis om de wereld zal maken, met het doel de Engelsche vlag te Vertoonen in havens waar zij zich 2ielden vertoont. Een woedende menigte in Colum bus (staat Georgia) viel Donderdag den scheidsrechter aan, die den boksmatch tussehen'. den plaatselijken jeugdigen bok ser Stribling en den Ierschen kampioen Mac. Tigue voor onbeslist bad verklaard. Battling Slki, de bekende negerbok ser,, fs eenige minuten na het vertrek van den trein uit Montreal door zijn mede reizigers uit den trein geworpen. Zijn gedragingen in den trein w'aren van dien aard, dat de passagiers hem niet langer in den trein wilden hebben. De Turksche regeering heeft Maan dag j.I. het drankverbod ingevoerd. Uit Dakar wordt gemeld, dat een bende van 300 man, met geweren gewa pend, op 29 September een kamp van meharis aangevallen heeft op 90 K.M. ten Noorden van Tomboktoe. 60 tirailleurs zijn gedood. De strijd duurde 2 uren. De gouverneur-generaal van W.-Afrika heeft maatregelen genomen om een tegen-ex peditie te organiseeren. Uit Athene wordt aan het agent schap van Reuter medegedeeld, dat de namen van de moordenaars der leden van de Italiaansche Grensbepalingscommissie bekend zijn- Deze namen zouden geïden tificeerd zijn uit zes of zeven verschillen de bronnen. Ook is bewezen, dat de ban dieten het Albaansche grondgebied heb ben bereikt en in Albanië zijn gevlucht. De vroegere Eng. minister van bui- tenlandsche zeken, Lord Grey, wijst in een brief aan de Times op 't gevaar voor nieuwe oorlogen en revolutiën, indien Frankrijk en Engeland niet samenwerken Een groote brand heeft de kathe draal te Pola bijna geheel vernis ld, Nabij Macon zijn menschelijke ge raamten ontdekt, ivaarvan men den ouderdom op vijftienduizend jaar stelt. De kenteekenen ervan toonen, volgens het Petit Journal, ethnologische verwant schap* met een ras van paarde jagers, dat In hét Saone-dislrict geleefd heeft, en ook met* de holbewoners van Vezère en het strand der Middelïandsche Zee. De baggermolen „Normandië", aan boord waarvan 15 Nederlanders, is in den nacht Van, 3 opl 4 Oct. tijdens eeu 9tormf in hel Kanaal vergaan. Hoewel on middellijk n.a het bekend worden van het ongeluk reddingsbooten in zee wer den gelaten, was van de bemanning niets meer le zien, en men vreest, dat de ge- heele bemanning, waaronder zich twee vrouwen bevonden, den dood in de gol ven heeft gevonden. De „Matin" maakt melding van een nieuw wonderkind, Nino Rota Rinaldi, een 12i/2-jm*igen Milanees, die te Tour- coing zijn eigen oratorium: l'Enfance de Sain Jean-öaptiste, zal dirigeeren. 250 medewerkenden nemen aan de uitvoering deel. De toestand van L©nin is in de laatste maanden merkbaar verbeterd. Zijn spraakvermogen en vroegere energie kee- ren gaandeweg terug. - In monarchistische kringen te Mün- chen is opzien gebaard door het bericht van de verloving van den Oostenrijkschen aartshertog Jozef Frans met prinses Anna Monica» Pia, jongste dochter van den laat- sten koning van Saksen en zijn geschei den vrouw (thans Signora Toselij). Tussehen Sireewe en Saharaanpur in de Noordwestelijke provincie van Britsch-Indië zdjn twee treinen op elkaar geloopen. Men gelooft dat er twaalf doo den en zeven-en-twintig gewonden zijn. - Naar een radiogram uit Berlijn meldt besloot het congres van Grieksche uit gewekenen te Athene, het aanbod van Mussolini, om een gedeelte der door Grie kenland in verband .met het gebeurde te Janina betaalde schadeloosstelling af te staan ten behoeve van de Grieksche uit gewekenen, van dfc hand te wijzen. De Zwitsersche Bondsraad heeft aan dr. Tschlenow, die voor D:vilikowsky, den secretaris van Worofsky, als c;viele partij komt optreden in het proces tegen Con- fradi, da.t 5 Nov. a.s. te Lausanne aanvangt, verlof gegeven zich in Zwitserland op te houden, echter alleen voor den duur van het proces. - In de Maandag gehouden zitting van den Rijksdag werd de motie van vertrou wen in het opnieuw geconstrueerde kabi net Stresemann aangenomen Een rondschrijven van den Spaan- schen minister van binnenl. zaken aan de burgerlijke bestuurders schrijft onder meer maatregelen voor ter reglementee- ring van de handelswinst op artikelen van noodzakelijk levensonderhoud- Win sten boven 10 pCt. zullen niet geoorloofd zijn. öp 12 Oct. e.k. komt onder presidi um van Mussolini de groote raad der St.- Fascistische partij bijeen. verschillende berichten. De „Booze geesten" op zolder. Reeds veertien dagen had men sn een gezin te Gorinchem des nachts ongewone gelui den gehoord. Elk oogenblik werden de bewoners wakker van het leven op zol der. Als ze gingen kijken was alles stil. Een politie-agent werd gewaarschuwd, doch deze kon niets bespeuren. Het ge val verwekte veel opspraak. Spirtisme, booze geesten en wat al meer. Alle pan nen zijn van het dak gehaald, doch zonder resultaat- Het leven hield aan. Gelukk'g heeft men thans opgespoord, wat er aan de hand was, schrijft men aan de „Rotter dammer". Op den zolder stond een om gekeerde kinderwagen, dus met de wie len omhoog- De wielen werden in be weging gebracht, doordat er muizen op sprongen en die ongewone geluiden wa ren dus niets anders, dan het snorren van de wielen. De bewoners zijn nu weer gerustgesteld en zullen den wagen met de wielen omlaag zetten. Kentering. In de mobilisatie en ook een paar jaar daarna was ten plattelande haast geen personeel ter Gemeentesecre- tarie te verkrijgen, met het gevolg, dat de salarissen al hooger werden- Klerken met een salaris van f 1500 f 2000 waren geen uitzonderingen. Sinds is het veel veranderd- Voor de betrekking van klerk ter secretarie van de gemeente Barra- deel, salaris f 900 f 1100, hebben zich thans 98 sollicitanten aangemeld. De post-echeodienst. De rekeninghouder B. te Sliedreeht, verzocht eenige honderde guldens van zijn te goed te mogen ont vangen- Vreemd keek de man op, toen hij bericht kreeg, dat hij geen tegoed had. Auto-bus in vlammen. Nabij Standaard buiten (N.-Br.) geraakte een der auto bussen op Oudenbosch en Breda in brand. De inzittenden waren net uitgestapt. De chauffeur moest in allerijl zijn plaats ver laten. De autobus brandde geheel uit. De weg moest zelfs worden afgezet. Het on derstel bleef alleen over en werd later op een weide getrokken. Het vergaan van de „Sch. 60". Zaterdagmorgen zijn de drie overlevenden van den ondergang van de „Sch. 60*, Cornells Bal, Willem Pronk en Dirk Visser te Scheveningen aangekomen. Aan den reeder, den heer H. Bloem, deden ze naar het „Vad." meldt, het vol gende verhaal: We lagen Donderdagmor gen 40 'mijlen ten N.W. van IJmuiden. De wind was straf N.N.O., de zee was hoog, gevaarlijke brekers kwamen telkens aan rollen. We hadden het visschen gestaakt, het schip lag met klein zeil bij voor stormweer, de mannen waren bezig het laatste beetje visch te sorteeren. Plotse ling werd de logger getroffen door een stortzee. De schipper waarschuwde zijn mannen nog, maar het water sloeg öet zoo'n vaart over het dek, dat vier man over boord sloegen. Een van hen, Wil lem Pronk, kon zich direct aan 't schip vastklampen en was spoedig gered. Van Arid Bal is niets meer gezien. De schip per en de stuurman hadden touwen en tuigage gegrepen, die buiten boord hin gen, doch pogingen om hen aan boord te halen mislukten. Een volgende stortzee sleurde ze mee. De 14-jarige Dirk V'sser zag zijn vader voor zijn oogen verdanken. De overlevenden vlogen naar de pom pen en probeerden met emmers het wa ter uit het schip te hozen. Maar door d<ej stortzee waren ook de luiken weggerukt, ballast en vischtuig sloegen door elkaar, en er was geen houden meer aan. Twee Katwijker loggers, waarvan de nummers onbekend gebleven zijn, bleven in de buurt, maar konden door de hooge zee geen hulp verleenen. Om' 8 uur was het ongeluk gebeurd en gelukkig nader de kort daarop de Engelsche stoomtrei- ler „Lord Ailenby", die het schip praaide en de drie overgebleven leden van de bé- manning aan boord nam en liefderijk ver- Zorgde. Een Engelsch matroos ging nog aan boord van den zinkenden logger, omdat Eello, de hond van den schipper, daar nog was. Maar toen het dier den vreem de aan boord zag komen, vloog hij op hem af en beet hem in de hand. Het dier liet zich niet vangen, bleef aan boord van den logger van zijn baas. De „Lord Ailenby" bleef nog om den logger krui sen, totdat het tegen den avond vast stond, dat er aan de „Sch. 60" mets meer te redden viel. Later is de logger gezonken en Bello zonk mee. Een ongelukkig schol. Bij het ontla den van een geweer door den ongehuw de» veertig-jarige H. W. te Drumpt bij Tiel ging het schot onverwachts af. W. werd met den terugspringenden kolf zoo ernstig tegen het onderlijf getroffen, dat hij aan de gevolgen is overleden. Een verschuwU bankbiljet van f 1000. Opl de veemarkt te Zwolle heeft zich een merkwaardig geval voorgedaan aldus meldt de ,,Msb.". De heer 1. L., was op_ de weekmarkt om slachtvee te koopen' én had een boodschap gezonden aan zijn compagnon H., om hem eenig geld te sturen. Ds heer H. zond daarop een jon gen naar L., met een enveloppe, inhou dende een bankbiljet van t 1000 en een briefje betreffende den aankoop van 'n kalf. Toer. L. de enveloppe kreeg, open de hij deze, haalde het briefje eruit, las dit, er. verscheurde daarop de enveloppe zonder erg te hebben jn 'den verderen inhoud. De snippers wierp hij weg. Ver volgens telefoneerde L. naar H., dat hij zijn'briefje had ontvangen en vroeg waar nu echter het gevraagde geld bleef. Mea kon 2icb de ontsteltenis voorstellen van L. toen hij hoorde, dat in dezelfde en veloppe ook f 1000 had gezeten. Ter stond werd een onderzoek ingesteld naar dd papiersnippers en het mocht den heer L. gelukken, althans de nummers van het verscheurde bankbiljet terug te vinden. Een vergiloeraar van halve centen. Te Gendringen is gearresteerd C. H., wegens diefstal van f504 en wegens het verril- veren van halve centen, die voor dubbel tjes werden uitgegeven. ingezonden stukken. (Bulten verantujoordclfpcheid dtr redactie). Copy .wordt niet terug<jnonden. Herhalfogs- on Vervolgonderwijs. Na 't Rijk zloh niet meer geldelijk interesseert voor de z g. avondscholen heeft de gemeenteraad van Zierikzee onlangs besloten dit reeds zoovele jaren gegeven onderwas niet te oontlnaeeron. Blijkens betreffend raadsverslag, sohynt tot 't nemen van dit besluit veel te hebben by gedragende verklaringen van de leiders der lessen, waaruit geoonoludeord mosst worden, dat de uitgaven ervoor te groot zonden ztyn in verhouding tot de te vorkrügen resultaten. Ook mijn eigen ondervinding is met deze oonolusle In overeenstemming, al moet 'k daar dadelijk aan toevoegen, dat de oorzaken die dat onderwas niet tot z'n volle nut deden komen, heel eenvoudig weg te nemen zUn. Ofschoon 'k van de plaatselijke toe standen maar weinig weet, zou 'k 't me tooh sterk verwonderen, als, voor 'n groot gedeelte van do jongens en meisjes die de lagere sohool doorloopen hebben (en ouderen!) niet de behoefte gevoeld werd om zloh verder te ontwikkelen in de schoolvakken. Vooral In die vakken van zoo groot belang voor de praktijk alsrekenen, taal, handwerken en sohrij- ven. Maar ook, dunkt me zoo, zullen er zijn die verlangen meer te kennen, o.a. van geschiedenis, aardrijkskunde, teeke nen, zingen. Alvorens nadere plannen nlt te werken en pogingen aan te wenden tot vorming van 'n dergelijk iustltuut, moet de zeker held verkregen zijn dat znlk onderwijs verlangd wordt. Daarom verzoek Ik allen, niet alleen ouders die zich hier voor lnteresseeren, daarvan blijk te geven door kaartje of briefje te sturen, met vermelding van de reden waarom zij dit onderwijs wensehelijk achten, aan A. J. SCHNEIDERS, Havenplein 322. Zibrikzbb, 3 Oct. 1923. t e l kg rammen MIDDELBURG. Naar wij vernemen heeft de heer J. H. Ideler te Zieriklzee, R.K. lid der Provinciale Staten wegens vertrek uit de provincie als zoodanig bedankt De heer Ideler zal worden op gevolgd door den heer L. J. Mes te Middelburg, lid van den raad aldaar. BERLTJN (V.-D.) Dinsdag zijn alle ar beiders in de Ober Schlezische mijnen en ook de arbeiders van eenige fabrie ken in staking gegaan, daar van de ge- eischte 50 o/o loonsverhooging slechts 26' Is toegestaan. Tndien de onderhan delingen geen resultaat opleveren, zal de algemeene staking worden geproc- femeerd. HOEK VAN HOLLAND (V.-D.) De „Stuartstar" is in den afgeloopen nacht hooger op de pier geworpen. De poait!e van hét schip is aanmerkelijk verslech terd. De machinekamer staat vol water. De stoomreddingsboot is derwaarts ver trokken. Financieel Nieuw». Beun vu initerlia. 9 October. BTAATSLBENINGBN NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1922 f 100 6 103Va 108V4 N.W. 8. obl. 1922 - 500 6 101»/, 1018/, N.W. 8. obl. 1922 -1000 6 95 951/* N.W. S. obl. 1922 - 2500 6 98»/»» »8"/u N.W. S. obl.51922 - 600 6 N.W. B. obl.bl 922 -1000 6 N.W. S. obl.61922 - 2500 N.W. S. obl.oI923 - 500 6 99 99*/, N.W. 8. obl.al923 - 1000 6 91 99'/, N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 91 92»*/i, N.W. 8. obl. 1916 - 500 5 9V(, 90**/u N.W 8. obl. 1918 - 1000 5 88 88l,/« N.W 8. obl. 1919 - 100 5 95"/is 86*/, N.W, 8. obl. 1919 - 600 5 94 94"/i, N.W. B. obl. 1919 - 10006 94 94'/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4»/, 85*/s 86'/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4'/, 85*/, 86*/t N W. 8. obl. 1916 -1000 4'/, 86 86*/,, N.W 8. obl. 1917 - 100 4'/, 8a'/M 83 N.W 8. obl. 1917 - 500 483'/,, 838/« N W 8. obl. 1917 -1000 4 V, 82*/,, 82'/,, N W B. obl. 1916 - 100 4 80*/ie 80*/,, N W 8. obl. 1916 - 500 4 79'/, 79», ie N W 8. obl. 1916 -1000 4 80 79'/, N W. 8. obl. 1911 - 1000 I'/, 73'/, 74 N.W. 8. obl. -1000 3 63'/, 63'/,, N.W. 8. eert.v.Int 1000 f 63*/4 63*/,, N W. 8. oert. - 1000 2'/, 63 58'/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 T»bakileenlng 1902 6 21 22 ZegeUeeoicg 1904 6 22 22*/, Bol. vr. goad-obl. 1907 4*/» 15'/, 16V, PETB.-ONDSRNEMINOEN Kon Ned. Petr. f 1000 A. 321 334»/, Kon, Petr. f 100 O. A. 832*/« 836»/, Kon. Ned. Petr. 0. v. A. 8351/, Dollars (bank) l 2,54-f 2,66; Marken (gr.) (1.000.000) f 0,005—f 0,016 j ld. (r.) f 0,005f 0,015Kronen (10.000) f 0,85- f 0,41; Eng. bankpapier 111,57—1 11,60; Pransoh bankpapior f 15,30—f 15,60 j Belg. bankpapier 18.00— f 33,80 T|d tu Hoogwater en ram Laagwater Orer de maaod Oct Hoogwater: Laagwater) D. 11».*. 3,17 n.a». 3,29 t.*. 8,25 n.n. 8,57 V. 12 3,59 4,14 9,06 9,38 K|13 4,44 4,56 9,50 10,25 2. 14 5,24 5,40 10,40 11,18 W.15 6,04 6,27 11,37 - M. 16 6,48 7,15 0,12 0,89 D. 17 7,56 8.17 1,12 1,43 Tjjd ran H.W, te Dordreoht 8,15 our later. L.W 5,30 MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 8 Oct Binnenl. granen. Tarwe met tamelijk ruim aanbod. Nadat begin markt de puikste partijtjes tot hoo ger prijs waren uitgezocht, moest later tot ongeveer vorige weeksprijnen worden afgegeven, f 12 tot f 12,40, uitgezochte partijtjes begin markt erboven tetaald, afwijkende f 10,50 tot f 11,50; Rog^e f9,75 tot f 10,25; Gerst. Chevalier f 11 fcotf 11,40^ Haver f 9 tot f 10,40. Erwten. Kleint groe ne prijshoudend, f21—f23,50; Kroaserw- ten f20—f23; Schokkers lager en niet geheel te ruimen, f 19—f 23,50, alles per 100 K.G. 9 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 183 paarden, 28 veulens 3 ezels, 1432 magere runderen, 693 vete runderen, 130 vette kalveren, 259 nuditew kalveren, 862 graskalveren, 511 schapei of lammeren, 694 biggen, 13 bokken rt geiten, 38 overloopers. Prijzen per hall K.G.: koeien 40-421/2, 60-55, tot 5?i/g— 621/2 ct.; ossen 50, 55, tot 57i/a—00 ct; stieren 421/gt 50, tot 54 ct.; kalveren 621/2 —671/2', 70—75, tot 80—90 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f350— f500. kalfkoeien f 375f 475, stieren f200 f 520, pinken f 150—f 250, graskalveren f 55—f 140, vaarzen f 250—f 315, paarden f200—f350, biggen f 12—f22, slachtpaar- den f 100—f200, biggen f2—f9 per week; hitten f 200—f 300, veulens f 50—f 80, over loopers f30—f45, fok nuchtere kalveren van f25—f40, slacht nuchtere kalveren van f 16—f20. (N.V. Rotterd. C.-Veiling). Aanvoer 120-000 stuks; kippeneieren f 7,25—f 10,75; eendeneieren f 8—f 8,50- i— Zeeuivsohe en Zuldholl. Ajuin. We gens het ongunstige weder geen aanvoer, Zoodat geen marktwaarde was vast te stellen. 1 i ST.-ANNALAND. Aan kooplust ontbrak het verleden Zaterdag op de biggenmarkl niet, zoodat van de 280 aangevoerde er maar weinig terug gingen. Voor de goedé biggen werd 17 tot 20 gulden betaald, voor de beste wat meer en voor de tóei- 1 nere wat minder. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 Oct. Hoogste barometerst. 770.6 te Lyon. Laagste 732(0 te Saerna. Verwacht tot den avond van 11 Oct.: matige tot krachtige, zuidelijke tot wes telijke wind, betrokken tot Zwaar be wolkt, regenbuien, aanvankef/pr zachter. Fietsers licht op Van 10 tot 11 October van 5,48 n.m. tot 5,48 v.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2