Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende b|j de Tan Woensdag 3 Oot. 1923, no. 10987. BU ITEN L AN D. Botsingen te Dusseldorf De betooging der separatisten heeft Zondag te Dusseldorf tot bloedige vecht partijen geleid. Terwijl alle andere par tijen zich van demonstraties onthielden hadden de communisten een tegenbetoo- glng op touw gezet- De separatisten wa ren in den loop van den ochtend ten getale) van 25,000 met extra-treinen uit de omliggende districten daar aangekomen. Het verzamelpunt was de Hindenburg- wall, een der groote boulevards van de stad. Tot ongeveer drie uur 's middags ging alles goed, vooral ook omdat het gros der bevolking zich met' op straat vertoonde. Hoe de schietpartij ontstaan is, valt niet met zekerheid te zeggen. Naar verluidt we-d even na drieën een .politieagent door seperatisten aangeval len,' van zijn wapens beroofd en mishan deld. Toen om hem te ontzetten een aantal Schupo-agenten toeschoten, volgde een handgemeen, dat al gauw ontaardde int een schietpartij, die vele menschen het leven heeft gekost en waarbij honder den; gewonden 2ijn gevallen, voor 't mee- rendeel menschen, die met de betoogin- gen niets uitstaande hadden. De Schupo heeft verscheidene dooden. Kort na het begin van het gevecht ver scheen een sterke afdeeling Fransche gendarmerie met tanks en machine-ge weren, die de straten schoonveegde en de Schupo ontwapende. De chef van de recherche? is door de Fransthen gevangen genomen. De Schupo heeft bevel gekre gen het bezette gebied te verlaten. Naar aanleiding van het gebeurde zijn sancties opgelegd, bestaande in een ver bod van straatverkeer van 11 uur 's avondd tot 5 uur 's ochtends en een ver vroegd sluitingsuur. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat het aantal doo den ten minste 20 bedraagt en dat der gewonden tegen de 3000 loopt. BIN NENLA N D. De rUwlelbeUsting. Naar aanleiding van het gerucht, dat de regeering voornemens is den wielrij ders een extra-belasting op te leggen, heeft de redactie van de „Kampioen" hieraan een artikel gewijd, waarm zij, a.m. uitlatingen van bekende regeerings- personenf citeert over deze belasting. Prof. Treub, de toenmalige minister van finan ciën, verklaarde in zijn mem. v. toelich ting bij het ontwerp van wet tot wijzi ging van de Personeels Belasting van 1 Oct. 1915, ter motiveering van de af schaffing van de rijwielen o.m., dat deze indertijd in ons belastingstelsel zijn opge nomen, omdat men het houden van een rijwiel als een kenmerk van welstand be schouwde. In elk geval gaat het thans in geen geval meer aan, het rijwiel als een voorwerp! van weelde te beschouwen. Het moge al in meerdere of mindere mate aan zijn gebruiker uitspanning verschaf fen, een feit is, dat velen bet uitsluitend en zeer velen, vooral ten 'plattelande bet in meer of minder mate bezigen bij het verrichten van hun werkzaamheden. Hier komt bij dat de aanschaffingskosten van een rijwiel zoozeer zijn verminderd, dat zij niet langer, gelijk een twintig tal jaren geleden nog het geval was, buiten het bereik vallen van personen uit de arbeidende klasse." Zooals vroeger de meest vooruitzien- dien' erover dachten, is langzamerhand de meeningi geworden van steeds meer leden van ons parlement. Wederom zijn wij 4 jaar verder; zal Bet der tegenwoodige Regeering gelukken, wat in 1919 haar mislukte, nadat vier jaren eerder de Sta- ten-Generaal duidelijk te kennen had ge geven, dat het rijwiel niet meer deugt als belastingobject? Zal 't haar gelukken, nu de vertegen woordigers der arbeidende klasse, die men zich evenmin meer kan denken zon der rijwiel, in aantal zoozeer z'ijn toe genomen?? „De Kampioen" twijfelt er aan. Een rijwielbelasting in Nederland zou de meest impopulaire belasting zijn, die er ooit) geheven is. Het rijwiel is nog minder dan in 1915 een luxe voertuig, toen de Kamera zich vereenigden met het oordeel der Regeering: het houden dan een rij- wiel kan men niet meer beschouiuen als een kenmerk van welstand. En thans rij den bijna anderhalf millioen Nederlan ders! fiets. Daarmede is al voldoende aan- getoond, dat het rijwiel voor de bevol king' van ons land' is een onmisbaar voer tuig. De eenvoudigste arbeiders, als de hoogsten in den lande, gaan naar hun werk, trekken er op uiit voor hun ont spanning en gezondheid op het rijwiel. Alles op de fiets is waarheid gewor den in ons land, geen land ter wereld waar zoo het rijwiel is een onmisbaar iets Voor het leven van allen, die met te jong en niet te oud zijn om te fietsen. Daarom reeds alleen zal elke regeerder zich' wel tweemaal moeten bedenken, om belasting) te heffen Van iets, dat zoo veel geestelijk: en materieel nut gesticht heeft, nog steeds ziooveel zegen brengt aan de bevolking. Wij zijn diep overtuigd, dat de enkele millioenen, die 'de minister wil trekkenf uit deze belasting, een veel groo- tere schade zullen geVea aan het gees telijke en materieeie bezit der bevolking, dan de voordeelen die de schatkist er yan zou genieten. 11 jt zal toch niet mo gelijk zijn de rijwielen zwaar te belas ten, 't zou dan zeker te drukkend wor den voor zeer vele gezinnen, want bijna in elk gezin heeft men meer dan een rijwiel, ten plattelande vaak evenveel als er leden zijn van hel gezin. De schadeloosstelling der Kamerleden. Naar de Tel. verneemt heeft de Cbrieti Hist. Kamerfractie aan do andore poli tieke fracties mededeeling gedaan, dat z\j zich heeft gewend tot den minister van financiën, met het verzoek om met ingang van I Januari a.s. od gedurende het jaar 1924, op de schadeloosstelling van da Christ. Historische Kamerleden by de gebruikelijke betaalbaarstelling by het einde van iedere maand, 10 pet. te doen inhouden, zulks in verband met den toestand van 'b lands fioanolën. Verkeersbelangen in Wost-N.-Brabant Naar het Jlbld. verneemt, moet van den aanleg van een lokaalspoorweg door- Weat-Brabant door de ongunstige tyds- omstandlgheden worden afgezien. In de plaats daarvan zal nu worden getracht een tramverbinding SteenbergenDintel- oord—Willemstad tot stand te brengen. Het daarvoor in het leven geroepen comité heeft onder voorzitterschap van den burgemeester van Willemstad, reeds de noodige stappen gedaan, zoodat eerst daags eon subsidieaanvrage aan de betrokkt n gemeenten- en polderbesturen is te verwachten. Op de ontworpen lyn zal een maximum scelheld van 45 KM. toelaatbaar zyn. Als exploltante zal de Botterdamsche Tramweg-Maatschappü op treden. Uit Stad en Provinole. Z1ERIKZEE. Vrijdag is de 19e jaarlijk- sche vergadering van de vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland op de stichting Vrederust ge houden, onder leiding van ds. J. H. Don- ner van Breda. Hel ledental der vereeni ging bedraagt 4200; er zijn 67 afdeelin- gen. Op 1 Januari waren in de stichting aanwezig 278 mannen en 318 vrouwen, en in de gezinsverpleging waren 4 man neg en 1 vrouw. In 1922 werden opgeno men 64 mannen en 56 vrouwen. Als her steld werden ontslagen 64 mannen en 30 vrouwen- Overleden zijn 29 mannen en 22 vrouwen. De financieele toestand mag gunstig geheeten worden- De ontv. be- droeged F 692.356. de uitgj. f 608,682; ver meerdering exploitatie-inventaris f 3402; winstcijfer f 87,076. Op de winst- en ver liesrekening komen voor afschrijvingen in totaal l 126,313, waarmee een belang rijk deel van den achterstand in de af schrijvingen kon worden ingehaald. Aan contributies en giften kwam in f 6216. Op de balans staat aan bezittingen f 1,416,170; de schulden bedragen f 1,338,912. zoo dat de bezittingen de schulden overtref fen met f 77,258, welk bedrag op de reserve-rekening is geplaatst. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. N. M. de Ligt van Middel burg, G. v. i. Puin van Vlissingen en L. J. van Voorthuijsen van Domburg en gekozen' de heeren D. Scheele van Biezc- linge en J. van Strien Cz., van Anna- Jacoba-Polder. De geneesheer-directeur, dr. W. K. Dlkland, deelde een en aniler mee uit de praktijk der krankzinnigen verpleging. RECHTZAKEN. Dn moordaanslag te Valkenswaard. Het| gerechtshof te 's Hertogeni>osch be handelde Maandag het hooger beroep van ifen 28-jar:g<wi fabrikant J. J. H. M. Kera- semakers uit Eindhoven, sinds het begin van Jan. gedetineerd, die door de recht bank te 's Hertogenbosch in April ver oordeeld is tot 15 jaar gevangenisstraf, wegens poging tot moord op den bios coopdirecteur M. Desmet te Eindhoven. Kerssemakers heeft op 4 Jan. Desmet meegelokt op een autotocht en is met hem naar een bosch onder Valkenswaard gereden. Daar heeft hij de auto doen stoppen; en Desmet weten mee tc krijgen in het bosch, onder voorwendsel dat De- smell daar zijn vrouw zou kunnen betrap pen met een vreemden man. Toen De smet eenmaal in het bosch was, heeft beklaagde drie revolverschoten op hem gelost, waardoor hij ernstig verwond werd'. Kerssemakers en mevrouw Dcsmet Verdacht van medeplichtigheid, zijn eeni- ge dagen na den moordaanslag gearres teerd.. De zaak, die aanvankelijk te Eind hoven en in de verdere omgeving reeds groote sensatie had gewekt, heeft nog meer beroering veroorzaakt toen bij da Voortgezette behandeling op 17 Juli van de zaak van mevroqw Desmêt tegen wie eveneens 15 jaren gevangenisstraf was geëischt, doch die door de rechtbank werd Vrijgesproken (het hooger beroep van den officier van justitie komt 8 October voor) zoowel mevr. Desmet als Kerssemakers verklaarden dat mr. van Haastertv de verdediger van Kerssemakers Voor die rechtbank, tot wien zij zich vroeger hadden gewend om een echtschei ding" tusschen het echtpaar Desmet te bewerkstelligen, hen eerst had aangezet tot vergiftiging van Desmet en toen een poging daartoe was mislukt, tot een moordaanslag. Mr. v. Haastert heeft als getuige voor de Rechtbank de waarheid van deze beschuldiging ten stelligste ont kend'. De belangstelling voor de behan deling van de zaak was bijzonder groot. Bekl. zegt, dat hij aanvankelijk het plan had D. te dooden, maar toen hij bovenop hem lag en hem de 'revolver tegen hel hoofd had gedrukt, zooa's mr. v. H. hem volgens zijn bewering gezegd had1, dacht hij aan een ander ellendig geval en hij is ten slotte blijs dat hel met D. zoo goed is afgeloopen. De deskundigen zijn van meening, dat bekl. is behept met een hypersexualiteil. die van fatalen invloed is geweest bij zijn handeling, maar dat hij niet lijdende is ol" was aan ziekelijke storingen, en hij geheel toerekenbaar moet worden geacht. Mevr. D„ die door den verdediger a's getuige is gedagvaard, houdt haar be- s.huldiging aan hot adres van mr. v. H. staande. Zij vertelt o.m., dat mr. v. H., nadat er over echtscheiding gepraat was, gezegd heeft: nu blijkbaar de echt scheiding niet lukt, zit er niets anders op, dan hem uit den weg te ruimen. Hij had nauwkeurig uiteengezet, hoe het moest worden aangelegd. Getuige houdt verder vol, dat zij altijd een slecht leven bij haar man heeft gehad. Zij heeft wel eens tegen K. gezegd, dat zij zich om haar slechte huwelijksleven wilde ver drinken. Bekl. K. wil aan de verklaring van mevr. D. over mr. v. H. nog toevoegen, dat als mevr. D. en hij niet bij mr. v. H. waren geweest, zij nooit zouden te recht hebben gestaan. Hij is de schuldige van alles, roept bekl. uit, op mr. v. H. wijzende. Mr. VoJlgraff beeft ais rechter-commis- saris in de instructie den indruk gekre gen, dat bekl. iets achterhield, totdat bekl. voor het eerst zijn beschuldiging uitte aan hét adres van mr. v. H. Daarna heeft hij mevr. D. gehoord en wat zij vertelde, klopte met betgeen K. had be weerd. Getuige heeft niet den indruk ge kregen, dat bekl. het verhaal over mr. V. H. maar als een zekere wanhoopsdaad- gefantaseerd heeft; hij gelooft, dat bekl. en mevr. D. in deze wel in hoofdzaak de waarheid hebben verteld. Omstreeks 12 uur wordt de zaal ont ruimd cin wordt de zitting met gesloten deuren voortgezet. Daarna pauze tot 2 uur. Na de pauze wordt bekl- nog eens nauw keurig omtrent zijn relatie met mevrouw D- ondervraagd. Bekl. verklaart, dat hij is gaan gelooven, dat haar man haar dikwijls mishandelde. Eerst is bij hem 't plan op gekomen met haar naar België te gaan ent iater kwam bij haar het denkbeeld op, van haar man te scheiden. Zij zijn daar toe samen naar mr. v. H. gegaan, maar toen! het er op aan kwam, durfde zij niet. Beklaagde erkent dat hij de vrouw een staafje cyaankali heeft gegeven omr haar man te vergiftigen. Toen dit geen resul taat had, heeft hij de vrouw een pistool met één kogel gegeven, waarmede ze haar man, als hij sliep, zou doodschie ten. Maar de vrouw deed bet niet en toer. besloot bekl. op advies van mr. v. H., het zelf te doen. Op1 'den bewusten dag heeft bekl. ecnige malen een dubbeltje opgegooid: doen of niet doen? Het muntstuk wees aan dat hij het zou doen. 's Avonds zijn bekl. en D.,, naar bét boscn gereden en in het bosch heeft bekl. da lichten van de auto uit gedraaid. Bekl. is toen aan D.'s rechter zijde gaan loepen; hij wilde de revol ver tegen diens rechterslaap zotten, maar toen het er op aankwam durfde hij niet. Hij dacht echter: als hij nu thuiskomt slaat hij zijn vrouw dood; laat ik dus zorgen dat hij niet thuiskomt en hem verwonden. Toen 'oekl. éénmaal geschoten had, is D. weggeloopen. Hij heeft hem toen nog twee schoten nagezonden, waarop D. weer op hem tegeloopen is en dc wor steling is ontstaan. Bekl. ontkent thans, dal hij toen D. de revolver nog op het hoofd en op de borst heeft gezet. Bekl. heelt na den moordaanslag tegen mevr. D. gezegd, dat hij haar man had dood geschoten. Hij is denzelfden avond in Eindhoven nog naar de Harmonie ge gaan en hel was daar zoo druk, dat hij heeiemaal niet meer aan het gebeurde dacht. Ik was mijn kop kwijt, zoo zegt hij. De president; En waarom bent u in hooger beroep gegaan Bekl.: Mr. van H. wilde voor mij hoo ger beroep aanteokenen en ik vond het goed. Mr. van If. zei, dat het Hof me wel gek zou verklaren. De' president: En wat zou je nu willen? Bekl.: Ik zou een beetje clementie wil len vragen. Het spijt me zoo, dat ik ooit iemand naar het leven heb gestaan. Zon der mr. van H. zou ik er nooit toe ge komen zijn. Mevr. D. beeft aan den rechter-com- missaris een uitvoerig verhaal over haar huwelijksleven gedaan, dat schijnt te zijn vastgelegd in een geheim rapport. Op verzoek' van den verdediger stelt hot hof haar in de gelegenheid dit relaas onder eede te oevestigén, hetgeen zij zonder voorbehoud doet. Het woord is daarna aan den advocaat-generaal, mr. Visscher, die er afiereerst op wijst dat bekl. zijn vroegere; bekentenis, dat hij D. heeft wil len dooden, op het laatste oogenblik geaarzeld heeft, maar bekl. moest er toch niet dezen draai aan geven. Uit de verklaring van K. voor de rechtbank is wei degejijk gebleken dat hij nog ge probeerd' heeft, D. in hal hoofd te schie ten* De opzet om te dooden lijkt spr. niet twijfelachtig. Het besef van het verkeerde van zijn daad is hem bijgebracht door de des kundigen en zijn verdediger, maar het diepe, ernstige besef ontbreekt hem. De grootste schuld van bekl. is niet dat hij de kogels heeft afgesdbeten, miar dat hij niet meer terugschrikte vopr een moord om het bezit van de vrouw van een ander. Spri komt tot de slotsom dal bekl. wel een iets mindere straf moet Webben dan de rechtbank hem heeft opgelegd en hij eischt mitsdien een gevangenisstraf voor den tijd van 12 jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De! verdediger verzoekt voordat hij zijn eigenlijk pleidooi aanving, het Hof de uitspraak in deze zeak te bepalen op Maandag a.s. Hij zou niet gaarne zien dat' bekl. dien dag moest kiezen tusschen een positie van getuige en van beklaag de, tegen wien nu twaalf jaar gevange nisstraf is geëischt. Hij moet als getuige vrijuit kunnen spreken en bet moet uit gesloten zijn dat het Hof in zijn arrest gebruik maakt van bekl.'s houding als getuige. Pleiter ontwikkelt daarna wat de mo tieven van K. zijn geweest. Hij conclu deert dat het hoofdmotief van bekl. 's geweest het diepe medelijden met de vrouw. K. heeft de overtuiging gekregen, dat de( vrouw toch veel beter bij hem hoorde dan bij D. Maar de man was zijn ho.ofd kwijt. Dit blijkt wel hieruit dal hij is gaan schieten, terwijl hij een echtschei ding had kunnen bewerkstelligen of met haar had kunnen vluchten. Die metho den waren voor hem veel beter-geweest, dan die hij tenslotte heeft toegepest. Pleiter haalt voorbeelden aan va.i lage straffen bij doodslag, om het Hof in die richting) te bewegen. Het milieu was zoo danig dat dit jonge leven voor dit mis drijf niet zoo geweldig boeten moet. Na tuurlijk bad K. zich moeten beheeischen. Maar bet is toch begrijpelijk, dat bekl. gde noodige resitentie heeft gemist, ook in verband met de kwestie-mr. van H. Het was pl. dadelijk toen hij het ver slag van de behandeling van de zaak voor de rechtbank gelezen had opgeval len, dat er in deze zaak „een stuk ont brak" en toen pl. bekl. voor het eerst sprak (bjeeft deze onmiddellijk het ver haal betreffende mr. van H. gedaan. Pl. is toen dadelijk naar mr. van H. ge gaan dien bij niet kende, en hij heeft hem gezegd dat hij diep medelijden met hém had. Want had pl. ongeveer ge zegd als het niet waar is ben je het slachtoffer van een afschuwelijk valsche beschuldiging, en als het wel waar is ben je niet toerekenbaar, als je geen ploert bent. Mr. van H. en pl. zijn toen samen naar bekl. gegaan en in het bij zijn van mr. van H. heeft K. toen zijn beschuldiging herhaald. Pl. merkt nogmaals op dat, als het Hof niet kan beslissen dat bekl.'s ver- haai over mr. van H. onwaar is, dit een grooteij invloed moet hebben op de straf maat. Nu bij K. de idee er uit is dat het eigenlijk zoo'n bagatel was, nu is een groote straf ook niet meer noodig. Als het hof hem nu nog eens een gevan genisstraf van 10 of 12 jaar gaat geven, isi dit leven absoluut verwoest. PJ. verzoekt het hof, thans in gesloten zitting nog het ean en ander te mogen zeggen over de geheime rapporten van de deskundigen. Nadat de deuren ge sloten en p]. zijn pleidooi heeft geëin digd, wordt de zitting gesloten en de uitspraak, overeenkomstig het verzoek van den verdediger, bepaald op Maan dag a.s. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BedanktVoor Gorlnohem, R. Bartlema te Hoogaveen. Voor Winterswyk J. G. Franok te Coovordon. Voor Alkmaar H H. Dorgelo te Cnlemborg. BUUGH. Vrijdag 5 Oct., 10'/* uur, huwelijksinzegening van J. van Hal en L a C a van Graafeiland Oeref. Kerk. BsroepenTe Vlaardlngen (vac. W. Bieders), P. C. de Bruyn te Oudewater, Aangenomen: Naar Wateringen, oand. H. Stratlng te Zwartsluis. Bedankt: Voor Lioessens, H. Veldkamp te Anna-Jacobapolder. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Maarasen, L. H. van der Meiden te Dordreoht. Voor Bleze- llnge, A. M. Borkhoff te Utrecht. VAN HEINDE EN VEE werd gepresideerd door den bekenden Fransohen sohry ver Barbuase, welke met groote geestdrift door de duizenden con gressisten werd begroet. De Westminster Gazette verneemt, dat ex-kclzerin Zita van Oostenryk, die zich in Spanje ophield, naar Duitsohland is vertrokken. Op het Potsdammer station heeft een ernstige gasontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan in bet administratie gebouw de muren on het dak instortten. 3 beambten werden gewond; men ver moedt, dat zieh onder de puinhoopon nog meer mensehen bevinden. Dezer dagen zyn te Londen daie leden een er brandstichtersbende tot dwangarbeid en deportatie voor zes, vijf en vier jaar veroordeeld. Men gelooft, dat de bende in de laatste driejaar ten minste 300 branden In het Eastend heeft geBtloht en een vyftlgtal verzekerings- maatschappyen voor ten minste 250,000 pond sterling heeft opgelicht. - By Kon. besluit zyn in heel BpaDje de gemeenteraden ontbonden. Vertegen woordigers van nyverheid en handel zullen de gemeenteraden vervangen en naar vrye keuze in elke gemeente een burgemeester aanwijzen. Er is een vrij ernstige crisis uit gebroken in de Italiaansche fascistische party. Het dageiyksch bestuur dier party beeft aan Mussolini zyn ontslag aange boden, die het echter voor kennisgeving heeft aangenomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Nationalistische en communistische benden hebben getraoht Küitrin (N.-O, Prnlsen) te overrompelen. 2>lj drongen do oude stad, waar geen militaire be zetting ligt, binnen. Het garnizoen, dat versterkingen uit naburige ryksweerbaarheidsgarnizoenen heeft gekregen, heeft opdraoht de orde met alle middelen te herstellen. Het aantal schepen dat door aan varing of stranding op do rotsen ten gevolge van den mist aan het einde van de vorige week naby de Engelaohe kust en voornamelyk in het Kanaal verloren is gegaan of avcry heeft bekomen, be draagt in hot geheel negentien. Men gelooft, dat drlo menBohonlevens vor- loren zyn gegaan by de aanvaring in de buurt van Deal tusschen 't stoomschip „Mokta" en den schoener „Florence". Te Bristol is het lyk geschouwd van een veertigjarig man, welke vol gens de gorechteiyke lykschouwer, ge stikt was ln do gassen die uit den motor van zya auto waren gestroomd. Naar aanleiding van dit geval waar- sohuwde de lijkschouwer het publiek nog eens nadrukkeiyk tegen het gevaar van gassen uit motoren van auto's. Onlangs werd een Amorikaansch oohtpaar in een Beriynsoh hotel bestolen voor oen paar billlosn aan brillanten Thans Is de Russische „vorstin" Feodora Sorockowitsj gearresteerd, waarby de politie de hand bleek gelegd te hebben op een Internationale dievegge. Een personentrein, komende uit St.-Omer, gaande naar Armentlères is op een goederentrein gebotst bjj Laventie. Drie personen werden gedood. Te Berlyn is Zondag het Be Intern. Congres van den bond van slachtoffers van den oorlog geopend. Het congres Een belastingdemonstratie. Zaandyk stond Maandag op stelten, meldt de N. R. Ct. Maandagochtend had namelyk de eerste executoriale verkoop plaats in verband met de weigering van een aantal indus- triëelen daar ter plaatse om hun zakelijke bedryfsbelastlng te betalen. De eerste verkoop betrof de Zaanlandsche Cacao fabriek, die f 1400,— belastingschuld heeft. Er was heel wat belangstelling van plaatsgenooten, toen om 10 uur de afslager, staande op de stoep, in de ge opende deur van de fabriek zyn taak begon, maar de stemming van het publiek bleef van begin tot het eind vrooiyk. Er word niet serieus geboden. En zoo moest het meerendeel van de te koop aangeboden artikelen worden opgehou den. Na een kwartier koos de betrokken fabrikant eieren voor zyn geld, althans hy betaalde binnenshuis de versohuldigde belastingpenningen. Het geheele verzet was blykbaar bedoeld als demonstratie. Dat bleek ook uit de opschriften, die het fabrieksgebouw sierden. Ernstig auto-ongeval. Naar de Msb. meldt is Zaterdagavond 9 uur tussohen Maarssen en Zuilen een auto, waarin de directeur van de Utrechtsche Beton-My., de heer Vermeulen, en nog drie andere Utrechtenaren, naby de klapbrug ge slipt, met het gevolg, dat eerstgenoemde werd gedood en de drie anderen ernstig gewond. Vergiftigd. De politie van Kerkrade verbaliseerde zekeren Cr. die verdacht wordt 20 Sl 30 postduiven van zyn buur man te hebben vergiftigd. Op het dak werd vergiftigde tarwe in beBlag ge nomen. FlnanolBel Nieuws. Sear. Tal ialtnill. 2 October. STAAT8LEENINGKN. NEDKBLAND. V.K. Beden N.W. 8. obl. 1922 f 100 6 102 103 N.W. 8. obl. 1822 600 S 199'/, 100'/, N.W. 8. obl. 1922 - 1000 6 98'*/, 99 N.W. 8. obl. 1922 - 2600 6 98'/. 98'/, N.W. 8. obl.b 1922- 600 6 - N W. 8. obl.b 1922-1000 6 N.W. 8. obl.b 1922- 2600 9 N.W. 8. obl.ol923- 500 6 9898»/,, N.W. 8. obl.ol923- 1000 6 98'/, 99 N.W. 8. obl. 1918 - 100 6 92%, 92'/, N.W. 8. obl. 1918 - 500 6 90'/,, 91%, N.W. 8. obl. 1918 - 1000 6 88'/. 88'%, N.W. B. obl. 1919 100 5 94'/,, 95'/,, N W. 8. obl. 1919 - 600 6 93'/, 94'/, N W. 8. obl. 1919 - 1000 5 93"/, 94 N W. 8. obl. 1915 - 100 4'/, 86'/, 85»/, N.W. 8. obl. 1916 - 600 4'/, - 85'/, N.W. 8 obl. 1918 - 1000 4'/, 86'/, 86%, N.W. 8. obl. 1917 100 4'/, 88'/, 83'%, N.W. 8. obl. 1917 - 600 4'/, 83'/, 88", N W. 8. obl. 1917 - 1000 4'/, 83 82'/, N.W. B. obl. 1916 - 100 4 81%, 81'/,, N.W. 8. obl. 191» - 600 4 80 81'/,, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 80'/,, 80'/, N.W. 8. obl. 1911 - 1000 8% W% N.W. S. obl. - 1000 8 63'/, 63'/, N.W. 8. oort.v.Ins- 1000 I 63'/,, 68'/, N W 8. oort. - 1000 2'/, 53'/, 63»/, BULGARIJE. Hypoth. Loon 1892 8 24'/, Tabakileening 1902 6 22'/, 23'/, ZofOlleoillBg 1904 6 22 22'/, Bel. tt. gond-obl. 1907 4»/, 16 15'/, PKTB.-ONDRRN1CH1NGEN. Ken. Ned. Petr. 11000 A. 343'/, 885 Kon. Petr. 1 100 O. A. 346 Ken. Ned. Petr. O. r. A. 848'/, Dollar» (bank) 1 2,61-1 2,66 Marton (gr(100.000) f 0,06—f 0,15 ld. (r.) r 0,06 f 0,15 J Kronen (10.000) 1 0,36- 10,41; Eng. bankpapier 111,541 11,58; Franioh bankpapier 1 15,15—1 15,40; Be'e hankoapler 1 12,7513,05. CORRÉSPONDENTIE. Ingezonden ntukken waarvan de schrij ver ons niet bekend is, worden nooit gepinatat. DE REDACTIE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5