Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL beboerende by de van Woensdag 26 Sept. 1923, no. 10984. Uit Stad en Provincie. Het sub-comité voor Zeeland, ter le niging van den nood in Japan is thans als volgt samengesteld: jhr. mr. J. W. Queries van Ufford, eere-voorzitler; P. Dumon Tak, voorzitter; mr. L. J. A. van dei Harst, secretaris; jhr. F. Hooft Graaf land, penningm.; mr. A. J. F. Fokker van Crat/enstein van Rengerskerke, bur gemeester van Zierikzee; J. G. Diepen horst, burgemeester van Tholen; J. i lui - zinga, burgemeester van Neuzen; P. Eras mus, burgemeester van Oostburg. Door de genoemde burgemeesters is toegezegd, te bevorderen dat in de ge meenten van hun district ten bate dei- slachtoffers een inzameling wordt ge houden, Een uitnoodiging daartoe is van wege den voorzitter eveneens verzonden aan de burgemeesters van de gemeenten in Walcheren en Noord- en Zuid-Beve- tand. Met ingang van 1 Oct. a.s. is naar da M. Ct. verneemt, wegens gezondheids redenen eervol ontslagen de rijksveld wachter brigadier titulair J. Pijpelink, te Tholen. WEST-SCHOUWEN. Dinsdagnacht is het den bergers gelukt om de hier Don derdagavond j.l. gestrande veepont vlot te brengen en het vaartuig te Burghs'.uis itf de haven te sleepen. K. v K. voor de Zeeuwsche eilanden. De Kamer van Koophandel en Fabrie- brieken) te Middelburg heeft in haar Vrij dagavond gehouden vergadering op de aanbeveling voor lid van den spoorweg- raad geplaatst de heer J. G. van Niftrik te VÜssingen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een verzoek van de Kamer te Amersfoort aan den Minister van Bui- tenlandsebe Zaken om het afschaffen van pas-visa voor Duitschland te bevorderen. Langdurig werd gediscusseerd over het voorstel om steun te verleenen aan het adres, van de Kamer te Delft tot den Mi nister van A., H. en N. om niet over te gaan tot het verbindend verklaren van de collectieve arbéids-overeenkomsten. De heer Oosterbaan hield een warm pleidooi voor het collectief arbeidscon tract, dat vooral bij de typografie goede vruchten heeft afgeworpen. De heer H. Laernoes meent, dat juist het collectief contract de concurrentie in het' drukkersvak tegen het buitenland on mogelijk maakt. Het resultaat was dat met 12 tegen 2 stemmen het voorstel werd aangenomen. Inzake het Rijksinkoopbu- rean werd besloten aan de regeering als meening van de Kamer mede te deelen, dat concentratie van artikelen, welke in massa worden gebruikt, gewenscht kan zijn, maar Van artikelen welke in kleine hoeveelheden worden gebruikt, niet ge wenscht is. Aangenomen werd het voorstel om. bij de gemeenteraden van VÜssingen en Ril- land-Bath aan te dringen op intrekking van( de zakelijke belasting op het bedrijf. B* de rondvraag kwam de toestand bij den/ post-chèque en girodienst ter sprake, waarbijl o.a. werd betoogd, dat de direc teur eigenlijk strafrechtelijk vervolgd moest worden, omdat hij zoo tal van zaken heeft gedupeerd. Een motie werd aangenomen, waarin met kracht wordt aangedrongen op wederinvoering van de decentralisatie van dezen dienst zooals zijl voorheen bestond. LANDBOUW EN VEETEELT. In de Zaterdag gehouden vergadering van het district Schouwen—Duivelend der Coöp. Kunstmestfabriek Vlaardingen werd als districtsbestuurslid herkozen de heer A- C. de Oude te Zierikzee, en gekozen de heer M. van Gastel te Schudde- beurs, in de plaats van den heer Jac. Klompe, die naar elders is vertrokken. Eveneens werd de heer A- C. de Oude herkozen als afgevaardigde der E. N. C. K- en als plaatsv. de heer J. Steur Cz. De door de besturen der Z. C. K. en E. N. C. K. voorgestelde wijzigingen op de statuten, werden, na breedvoerige bespre kingen hierover te hebben gevoerd, goed gekeurd, en deze afgevaardigden opge dragen, hunne goedkeuring h'eraan te hechten. Tevens werd goedgevonden, dat zal worden vastgelegd, dat de over het afgeloopen boekjaar uitgegeven aan dee len zullen worden terug betaald met f 40 per aandeel, evenals verleden jaar. Tevens deelde de voorzitter mede, dat behoudens goedkeuring der algem. vergadering te Rotterdam, terug zal worden betaald op super 14 pCt. f0,20; op amm. super 7 9 f0,60 en op super 4 X' 11 f0,90 per 100 K-G. LJit het verslag der E. N. C. K. blijkt 'dat door de fabriek over 't afgeloopen jaar 'is geproduceerd 91000 ton super en 8000 ton gem. meststoffen, waarvan 50.000 ton naar 't buitenl. is verkocht geworden, 't Bruto overschot bedraagt f 557.779,07, waarvan zal worden terug betaald behoudens goed keuring f 105.671,88 afschrijvingen tot een bedrag van f 193.782,17 te doen plaats hebben, zoodat er een winstsaldo is van f258.319,02. De winst, die door het in leveren van aandeelen groot f 38.766 be draagt, zal als extra-afschrijving gebruikt worden- Er zal worden voorgesteld, dat na aftrek van de tantièmes, aangenomen in de vorige vergadering, het bedrag dat overschiet, n.l. f190/: over te brengen op nieuwe reken-'n^ voorzitter bracht onder applaus d tdering, den heer de Oude hulde c. .....ik voor de vele werkzaamheden, die hij steeds met op gewektheid en onder vele tegenwerkingen soms heeft verricht. Historisch overzicht rt«r afd. 8.-Ï) der Z. L. M Da lezer zal van ons niet verwachten, dai wij een mini tie us verslag geven van hel op de 1.1. "Dinsdag door den kring- secretaris gehouden historisch overzicht der kring Schouwen--Duivel and. Wij stellen ons voor alleen het aller belangwekkendste er uit vast te leggen. De eexs.e vergadering, waarvan notu len aanwezig zijn, werd in 1844 gehou den. De -heec J. de Kater te Bu'gh was president, J. Isebree Moens v. Bomme- nede en Bloois, penningmeester en jhr. M. W. de Jonge, secretaris. Het voorzitteischap werd bekleed door Jj de Kate.- van 1844 -1845; C. v. d. Siolpe vart 1845—'53; C. Hocke Hoogenboom van 1853 -'55; mr. J. Moolenburgh van 1855- '58; van J. v. d. Have van 1858'63; J. Hoogenboom Bz. van 1863 '73; B. G. v. d. Have van 1873 '95; B. Gil jam van 1895- 1902; mr. H. C. Moolenburgh van 1902-1909; C. J. Hocke Hoogenboom van 190Ö 1917; C. v. Westen van 1917 '18 en. J. W. van Oeveren van 1918 tot heden- Als seccelaris fungeerden van 1844 -,52 jhr. W. M. ff. de Jonge, van 1852—'88 H. G. Muiock Houwer: van 1883- 1919 M. C. Muiock Houwer en van 1919 tot heden P. Hanse. De vergaderingen zijn gehouden te Brouwershaven, Sehudde- beur'9 en Zierikzea. Vooral in de eerste jaren trachtten de leden der afdeeling zelve de vergade ringen door lezingen aantrekkelijk te maken Na 1859 scheen hst met de voor drachten en lezingen voor langen tijd gedaan; eerst in 1873 vatte men dien draad weer op. Tentoonstellingen wer den gehouden in 1816, '52, '53, '64, '71, '74. '86, '95, 1902 1913, De paardenfok kerij was herhaaldelijk het onderwerp van zorg der afdeeling en van den be- ginnetaf werd het fokken met schorthorn- stieren bevorderd; ook had de verbete ring van de teelt van landbouwgewas sen" steeds de zorg der Z.L.M. Het droog leggen der gronden werd van af 1853 bevorderd n.l. door 't verloten' van drai neerbuizen en t geven van credieten. Ten opzichte der landbouwwerktu'gon en gereedschappen zag men in de 70ec jaren een geheele omwenteling- In 1848 werd tot verbetering van den toestand der arbei ders een spaarkas opgericht, welke even wel reeds in 1851 wegens gebrek aan deel name werd opgeheven. In 1894 werd een commissie benoemd tot onderzoek naar de mogelijkheid tot oprichting eener coöperatieve suikerfa briek. Op de vergadering van 21 Dec. 1912 wordt een klacht geuit, dat dhr. Zwa german zich te veel beijvert voor de geitenfokkerij.. Sommigen vinden die ijver misplaatst en in 't nadeel der melkvee houders. De toenmalige voorzitter even wel acht het houden van geiten in het belang van den werkenden stand. Zeer Veel is door deze afdeeling gepresteerd gedurende de crisisjaren, o.a wat be treft de consenten van vee. Groote som men geld zijn aan de leden der afdee ling daardoor ten goede gekomen. In 1917 wordt goedgevonden h -t door het consent voor vleeschuitvoer verkregen geld te beleggen in StaatsschulJ om van de rente een reserve te vormen voor een eventueele tentoonstelling. Op' 25 Mei 1918 werd een buitengewoon druk bezochte vergadering gehouden waar aanwezig waren de toenmalige al gemeens voorzitter jhr. v. Vredenbureh cn de Regeeringscommissaris voor de graan- inzameling,, Baron Collot d'Escury. De klachten over de huiszoekingen der mi litaire wielrijders waren legio. 30 Sep tember 1918 werd de laatste afdeelinrjs- vergadering! gehouden, tengevolge van de reorganisatie der Z.L.M. Op 7 October d.a.v, bleek dat 1338 personen zich had den aangesloten bij den kring Schou wen -Duiveland, terwijl de h^cr J. W. v. Ocveren tol kringvoorzitter werd be noemd. Den 17en Oct. werd besloten de betrekking van secretaris en penning meester te combineeren. Op initiatief van den heer de Oude werd een onderlinge slachtveeverzekering voor den kring op gericht, die met succes werkt. De nieuwe regeling inzake de huiss'achting gaf aan leiding tot veel discussie, terwijl her haaldelijk aangedrongen werd op het af schaffen' van strijkgelden bij publieke ver knopingen/Aan 't slot van het merkwaar dig overzicht wees de samensteller op het krachtig ontwikkelde vereenigings- leven, in verschillende richtingen van landbouw en veeteelt, dat uil de op richting' der afdeeling en de Maatschappij is geboren geworden. AANBESTEDINGEN. Bij de Zatercfag te Sirjansland' gehou den besteding van „Ons Belang" waren minste inschrijvers C. v. d'. Berge aldaar, super 14 o/0 f 2,50 en lijnschilfers 41 <>/o f 12,95; Kalizout 20 Zeeuwsche Voeder Kun9tmeslhandel te Zierikzee, f 2,14. I VOST EN TELEGRAPHIE. De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Bruinisse maakt be kend, dat met ingang van 1 October a.s. te Oostertand de 3e kombestelling wordt opgeheven. SPORT. I 2-1. Z.V.V. II D.V.O. II 0. De zilveren beker werd door Z.V.V. II ge wonnen; de zilveren lauwerkrans door D.V.O. II, het 2itveren kruis door K.M.M. I en de medailles voor polsslokhoot-sprin gen/ en 400 M. hardloopen door de.\ heer Schipper (Z.V.V.) «EiNoe w Een Beiga-telegoam meldt, dat bij Mechelen de Spaansche ballon „Polar", die*.in brand geviogeh was tengevolge van het inslaan van den bliksem, naac be néden is gekomen. De bestuurder Pena- randa werd gedood, de medereiziger Go mez gewond. - Bij Moll in de provincie Antwerpen vloog de Zwilsersche ballon Genëve in brand. Beide inzittenden de luitenants Van Gruningen en Wehren werden ge dood. 1 Zondagmorgen heeft in Kerman (Per- zië) een ernstige aardbeving plaats ge- bad, die aanzienlijke schade aan gebou wen aanrichtte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een telegram uit Londen meldt het overlijden van Lord Morley, den vroe- geren liberalen minister, die tweemaal secretaris van Indië is geweest. Alle En- gelsche bladen bevatten lange necrolo gieën van den staatsman die geacht werd om zijn onkreukbaarheid en zijn groote j en talrijke garen. Hel departement van binnenlandsche zaken te Washington heeft bekend ge- maakt, dat meer dan 111,000 acres regee- cingsdomein, in perceelen zullen worden beschikbaar gesteld voor oud-sirijders uit den grooten oorlog, j Het Poolsche ministerie van justitie beeft tot den Landdag het verzoek ge richt de immuniteit van 15 Oekraïnische afgevaardigden op te heffen, daar zij zich tijdens het reyes aan opruiing legen den Slaat schuldig zouden hebben ge- 1 maakt. j In een mijn bij Sosnowits heeft een ernstige mijngasontploffing plaats gevon- den. Er waren Zaterdag reeds 50 lijken geborgen, terwijl het cijfer der gewon- den nog niet kon worden vastgesteld. De kroonprins van Zweden Gustaaf Adolf, wordt uit Londen te Gothenburg verwacht, vanwaar hij naar Skania zal doorreizen om deel te nemen aan de groote manoeuvres. Na het voltrekke? vart zijn huwelijk op 3 Nov. zal de prins en zijn echtgenoote naar Italië vertrekken om daar de wittebroodsweken door te brengen. Onder groote belangstelling heeft Zaterdag te Rome de plechtige begrafenis plaats gevonden van de slachtoffers van den aanslag bij Jonina- De koning en ver dere leden van het koninklijk huis. de ministers, de voorzitters en leden van Kamer en Senaat en tal van andere bur gerlijke cn militaire hoogwaardigheids bekleders waren tegenwoordig. Er is aanzienlijke schade aangericht door de aardbeving, die Donderdag in de Perzische provincie Khorassan heeft plaats gehad- Verscheidene dorpen zijn totaal verwoest. Tot dusver zijn er 123 dooden en ongeveer 100 gewonden geteld. De aard beving duurt voort. Zondagnacht is er op de weg Aarion Luxemburg een auto omgeslagen, waar bij 3 personen zijn gedood. In Bulgarije zijn vorige week meer dan 100 rebellen gedood. Nabij Nova Za- gora werden meer dan 50 communisten door dc cavalerie neergesabeld. Met het oog op de mogelijkheid van nieuwe uit barstingen der rebellen beeft de regee ring met goedkeuring van de iatergeal- Üeerde militaire controle-commissie vrij willigers onder de wapenen geroepen om de garnizoenen te versterken. De Amerikaensch.! regeering vraagt per advertentie offerten voor 21 slag schepen en kruisers, dfe op grond va» het verdrag van Washington zijn afge dankt. Op de eerste veiling, 25 October te houden, zullen zes schepen worden verkocht. De 14-jarige dochter van mevrouw Alice Czernyak, de gescheiden ehtgenoote van den oud-staatssecretaris van Honga rije, ipaehne, is in een vliegtuig uit Wee- nen naar München ontvoerd. Men ver moedt, dat de moeder Je daderes is. Deze is sindsdien van Rotterdam naar Ame rika afgereisd. Van de dochter ontbreekt ieder spoor. Men meent, dat deze in Holland of in Duitschland verborgen wordt gehouden. De president van Tsjecho-Slowakije, Massarijk, komt 15 October een officieel bezoek' aan Frankrijk brengen. i Texeira Gomes, de nieuwe president van Portugal, die tol van jaren Poriu- geesch gezant te Londen is geweest, zal zich' thans, ter aanvaarding van zijn nieu wen post, naar Lissabon inschepen en wel op hel Briische oorlogsschip „Carys- fort", dat door de Engelsche regeering te zijner beschikking is gesteld. VERSCHILLENDE BERICHTEN ZIERIKZEE. Uitslag serie- en atletiek wedstrijden van D.V.O.: v.m. E.M.M. I— G.V.VHI 1 (na loting door E.M.M. ge wonnen)) Z.V.V. II—S.V.V. I 6—0; DV.O. II—D.O.S. I 2-1; n.m. Z.VV, II E.M.M. Een millioeneii~behangsel. Een café ts Venlo werd bij wijze van attractie voor de komende kermisdagen van binnen met Duitsche Reichsbanlcbiljetten behangen. Het mes. In het van Bergen IJzendoorn- park te Gouda is Zondagavond twist ontstaan tusschen twee jongens, waarna de 15-jarige R. den 17-jarigen M. zoo danig met een scherp zakmes heeft ge stoken dat het slachtoffer bewusteloos neerviel en naar het van Iterson Zieken huis moest worden overgebracht. De da der zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Weigerachtige belastingbetalers. Te Zaandijk weigeren 10 van de 13 indua- trieelen de bedrijfsbelasting te betalen. Zaandijk behoort lot de hoogst aangesla- genen. Per hoofd wordt f 50 opgebracht. Twee der 10 weigerachtige belastingbe talers ontvingen bezoek van den deur waarder. Deze kw'am beslag op den in boedel, leggen; hij deed daarbij de mede- deeling1 dat de in'boeddel 1 Oct. zou wor den verkocht ter voldoening van de ver schuldigde! belasting. De tien industrieelen hébben naar aanleiding hiervan een on derhoud gevraagd met B. en W. Dit is hun e*chter geweigerd. Eerst moeten zij betalen. De 10 industrieelen besloten een parig1 in hun verzet te volharden. Vergiftiging Het lijkje van een 2- jarig meisje uit Sassenheim is naar het academisch ziekenhuis te Leiden overge bracht1 om daar gerechtelijk geschouwd te worden. Er wordt gedacht aan vergifti ging, De moeder, C. J. van B.. weduWe van G. v. S., zou dezer dagen een tweede huwelijk aangaan. Het auto-ongeluk bij Anfwrpe.n. In „De Cct."' vinden wij nog de volgende bijzonderheden: Omstreeks zes uur Zater dagnamiddag vertrokken van Ti burg een vijftal kegelaacs, de heeren H. van Ger- wen. H. v. d. Brekel, J Stevens, G. van B'.erk en Leo v. d. Velden met een auto van den heer J. van Heugten (autover huurder) bestuurd door den eigenaar zelf naar Gilze, teneinde aldaar deel te ne men aan de korpswedstrijden. Na aldaar aan de wedstrijden deelgenomen te heb ben, besioten de heeren een uilstapje te maken van Breda naar Antwerpen. Na zich in Breda nog wat op gehouden te hebben, reden, zij te ongeveer 11 uur door naar Antwerpen. In Merxem moest men den spoorlijn oversteken. Bij het passeeren van den overweg werd plotse ling de auto gegrepen door een goede rentrein. De auto werd ongeveer 400 meter ver medeges'.eurd, de inzittenden werden er uit geslingerd, met het nood lottig gevolg, dai twee hunner op slag gedood werden en drie zwaar gewond. Alleeni de heer van Heugten. die zich aan een der buffers van den trein wist vast te klampen en in deze houding over dien afstand werd medegesleurd, kw'am er geheel ongedeerd af. Bij het onderzoek door de justitie uit Antwerpen gehouden, moet de overweg- wachter schuld bekend hebben, wat be treft zijn nalatigheid om den overweg tijdig af te sluiten. De chauffeur had den trein niet zien aankomen, daar iangs den weg een hooge dijk loopt, waarachter de spoorlijn gelegen is. De heer G. u. Blerk was op slag dbod. De heer v. d'. Brekel, die afschuwelijk werd verminkt, streef een uur na het ongeval, toen men een zijner armen wilde amputeeren. De heer V. d. Brekel was 29 jaar oud, ge huwd, zonder kinderen, terwijl de heer Van Blerk 27 jaar oud, ongehuwd is. De anderen hebben het er, de> vreese- lijke botsing in aanmerking genomen, be trekkelijk gunstig afgebracht. De heer van Gerwen bekwam geen ernstige kwetsuren, alleen een aanlal vleeschwon- den over het geheele lichaam. De heer v. d. Velden heeft, behalve minder ern stige verwondingen, een gebroken been, terwijl de heer Stevens nog inwendige kneuzingen bleek te hebben opgeloopen. Vani alle drie werden de kleeren totaal verscheurd. Alle drie zijn in het zieken huis opgenomen. Autobus te water. Te Zaandijk zijn 2 autobussen, die elkaar wilden passeeren, in botsing gekomen, waardoor de auto bus van den ondernemer F. uit Wormer een defect aan de stuurinrichting kreeg en te waler geraakte. De 17 inzittenden wisten' zich met groote moeite te redden. Verschillende passagiers liepen, behalve een nat pak. snijwonden aan gezicht en handen op. Zondagmorgen is te Meerkerk de auto-omnibus van De Groot te Papen- drecht, op weg naar Amsterdam van den straatweg gereden en gedeeltelijk ver nield'. De 22 inzittenden bekwamen lichte verwondingen lioulozakelijk door scher ven van de gebroken ruiten. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redartie) Copy uordt niet teruggevonden Renesse, Sept. 1923. Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ondergeteekende onder staande opgenomen, bij voorbaat mijn dank. Ondergeteekende ontving kort geleden ecri( schrijven van den Inspecteur van hel Lager Onderwijs omtrent ongeoorloofd schoolverzuim. Gaarne vernam ik hoe dat mogelijk is Tegelijk, dat mijn kinderen nieJ op s:hool zijn geweest, is het zoontje van aen heer Scholder en zijn de 2 pleegkinderen van ds. Leenderts ook niet op séhool geweest, en deze 2 perso nen hebben geen schrijven van de Com missie tot wering van schoolverzuim of Inspecteur gehad. Ik had het hoofd der school laten weten, dat mijn kinderen de leestweek wegbleven en gevraagd of hij het pokkenbriefje mede wilde geven, om dan gedurende dien tijd de kjnde- renf'd aar op school te laten gaan.. Ik kreeg ten antwoord dat dit niet "ging. Mijn kinderen hebben wel school gegaan, welk bewijs ik van het Hoofd dier school nog wel kan laten zien en 'I er volgens mij ook niet op aan komt waar ze school gaan, als ze maar op schoolt.komen. Tevens komt hier de vraag naar voren: is de meerderheid der com missie tot wer/ng van schoolverzuim wel van baar taak bewust oT gaan die maar op. het gezegde van het hoofd mede, zon der hem te vragen: heeft Visser u niets tatea weten Wat tooh niet ontkend kan kan worden, want als deze vraag in de commissie was gedaan, zoudt u, dunkt mij, niet mij alléén een schrijven zen den en de andere twee niet. Hopende, dat er voortaan met geen twee maten gemeten wordt. H. VISSER. Nabetrachting:. Zoo zijn de jubileumfeesten dan geëindigd, De roes is uit van kakelbont plezier, We dragen weer de alledaagsehe petten. In plaats der dito's van geribd papier. We voelen ons weer nucbt're vaderlandeas Met de diverse kwesties van den dag, En leggen zorgzaam in de beste kamfer De veel gebruikte vaderlandsche vlag De toeters zijn bij tooverslag verdwenen, De kooplui met „oranje nationaal". Gaan nu weer zwerven langs de buiten- [wegen, En spreken niet meer vaderlandsche taal Zeer zelden klinkt nog door den klaren [avond Hetf heerlijk feestlied met den diepen zin, Zoo sterk ontroerend door Zijn [grootsehen eenvoud: „Van je hela, hola boudt er den moed [maar in ,,'t Wilhelmus is zorgvuldig opgeborgen Gelijk met het geliefd „Wien Neerlands [bloed", Wat werd dit niet uit volle borst gezongen, Wat kent ons dierbaar land zijn volks lied goed Hoe daav'rend klonken alfc del coupletten. Was dit een muzikaal festijn of niet Hoe jubelde van Eems tot Westerschelde Het blij ontvangen jubileumlied We waren onverschrokken vaderlanders. En hadden geld en goed voor geintjes veil. We dansten met het vuur" der overtuiging Een kuitenflikker in den two-step-stijl. We hoslen demonstreerend door de [straten En zongen leuke liedjes voor en na, Trouw begeleid door een geluidloos tv ijs je Van 'n „hooge zye" als harmonica l Zoo zijn de jubileumfeesten dan geëindigd. De roes is uit van kakelbont plezier. De schalksche Amor grinnikt in zijn [vuistje, Die voelt zich een gezeten rentenier En als we na een vijf-en-twintig jaren Weec bossend aan den jubeli zijn geweest. Dan vieren talloos zwaargetrouwde [paartjes Een aeer gelukkig.... ZilV'ren Huwelijks- [feeatI September 1923. KROES. FlnanolSel Kien»». Rein vart AMiterim. 25 Sept. BTAATSLEBNÏNGBlf. NBDERLAND V.K. Heden N.W. 8. obl. 1922 f 100 6 103>/4 102'/t N.W. 8. obl. 1922 - 500 6 lOl'/» 100 N.W. 8. obl. 1922 - 1000 6 9I»/W 98'/, N.W. 8. obl. 1922 - 2500 6 99"/n 98*/* N.W. 8. obl.61922- 500 6 N.W. 8. obl.6 1922-1000 6 N.W. 8. obl.6 1922- 2500 0 N.W. 8. obl.ol923- 500 6 99«/4 98*L N.W. 8. obl.al928- 1000 6 99»/w 98 N.W. B. obl. 1918 - 100 6 93% t8Vw NW. 8. obl. 1918 - 500 5 92i% 91»/4 N W. 8. obl. 1918 - 1000 5 90 88*/» NW. 8. obl. 1919 - 100 5 94»/M 9U*/u N.W. 8. obl. 1919 - 600 6 931"/,! 94 N W, 8. obl. 1919 - 1000 5 98**/w 94 N.W. 8. obl. 1916 - 100 4J/i 86'/, 86»/, N.W. 8. obl. 1910 - 600 4V« 88 86»/4 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 41/, 88 87'/, N.W. 8. obl. 1917 - 100 41/, Wl/4 84'/4 N.W. 8. obl. 1917 - 500 4V» 85% 84 NW. S. obl. 1917 - 1000 41/, 83»/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 81 81%# N.W. 8. obl.4916 - 500 4 827/, 79Vi, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 817/,# 80% N.W. 8. obl. 1911 - 1000 G% 74 N.W. 8. obl. - 1000 8 64»/,, 63%6 N.W. 8. oort.v.Ins-1000 t 84%, 6t»/4 N.W. 8. oert. -1000 2% 55% 54% BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 25 25 V, TabakaLeening 1902 5 21 21%# Jegelleenlng 1904 6 20 22 Bol. vr. goud-obl. 1907 4% 17% 15% PBTR.-ONDBRNEMI NG EN Koo. Ned. Petr. f 1000 A. 344»/, 348'/, Kon. Petr. f 100 O. A. 345 149 Son. Ned. Petr. O. v. A. 849»/, Dollars (bank) 1 2,54-1 2,56; Marken (gr.) (100.000) f 0,015—f 0,03; ld. (r.) f 0,015-f 0,03; Kronen (10.000) f 0,35- f 0,41Eng. bankpapier f 11,57f 11,62 Franach bankpapier f 15,90—f 16 25 lelg. kuekpatior t 14,14 40 MARKTBERICHTEN CoöpcratioTo veiling Zfcrikneo. Veiling van Zaterdag 22 Sept. Eigenheimers 4i/2—5 ct., Augurken 25 —35, Snijboonen 8—25, Suikerboonen 4— 21, Tomaten 25—40 ct. per kilo; Roode Kool f6,60-fS, Savpye kool f 6,80f 12. witte Kool f 4,20—f 5,50, Bloemkool f 3,70 f 17 per 100 stuks. Appels: Signe Tillish 9—15, Oranje Reinet 9—14, Cox Pomona 12—15, witte Calville 14, Peasgood Non such 15, Bloemzoet 14—20, diverse zoete Appels 12—15, diverse Valappels 2—7 ct. per kilo. Peren: Beurré Clairgeau 25, So]- dat Laboureur 28, Beur reide "Merode 14- 26, William 17—25, diverse Handperen 34, dito Valperen 8—11 cl. per kilo. Pruimen: Reijne Victoria 44, blauwe pruimen 15 ct. per kilo- Potbloemen 26 ct. per stuk; Bou- quetten 7—17 ct. per stuk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5