Zierikzeesche él Nieuwsbode abonnement: Maandag 17 Sept. 1923. zierikzeesche courant. advertentiên i buiten land. binnenland. Prijs per 8 maanden f 1*50, franco per post ƒ1,80. Voor hot buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Postcheque en Glronnmmer 99292 van 1—8 regels 60 ots., van i regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 80 ots. p. regel. Bi) oontraot belangrijke korting. 80ste JAARGANG. - No. 10980. lDZOndln« °p d<in d»« Dlr A J. DE LOOZE Jr. Ulli.-IMicl. M. J. KOSTER. g"° Tddr m H.H. Raadsvarslaggevers Bij het opmaken der raadsverslagen ge lieve U in 't vervolg niet meer te ver melden: 1°. dat de notulen werden goedgekeurd; 2°. de goedkeuringen van Ged. Staten op diverse raadsbesluiten; 3°. de verschillende ingekomen stukken, die altijd voor kennisgeving worden aangenomen; (alleen die, welke van interesse kunnen zijn voor uwe ge meente, worden verlangd); 4°. dankbetuigingen voor toegekende gra tificaties, benoemingen, enz., enz. De Redactie. Lijst van benoembaren bij den dienst der Brandweer. BURGEMEISTER en WETHOUDERS van Zii&iKZEi; Gelet op artikel 38 der Verordening tot voorkoming en bluBsching van brand in deze gemeente; MAKEN BEKEND: dat door hen voorloopig is opgemaakt de lyst van de bjj de Brandweer benoembare ingezetenen, welke lijst van den 17 Septem ber a.s. af, gedurende veertien dagen ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Zy, die meenen niet benoembaar te zjjn, op grond van de bepalingen, voorkomende in artikel 36 der voornoemde verordening, kunnen hunne bezwaren binnen een en twintig dagen, na den 17 September e.k., schriftelijk indienen bij Burgemeester en Wethouders, en binnen drie dagen n& de dagteekening eener afwyzende beschikking daarvan in beroep komen by den Raad, die de eindbeslissing geeft. Artikel 36 luidt ala volgt: Benoembaar zjjn alle mannel glee ingezete nen, die op den lsten September bun 25ste jaar hebbon volbracht en bun 55ste nog niet hebben bereikt, met uitzondering van: 1*. de door het openbaar gezag aangestelde ambtenaren en beambten, die ingevolge hunne Instructie bjj brand zich op een bepaalde plaats bevinden moeten of in de waarneming hunner betrekking ter plaatse van den brand ambtsplichten te vervullen hebben 2*. de schippers en varensgezellen, die door hun beroep bet grootste gedeelte van het jaar buiten de gemeente verblyf houden of hen die wonen op een afstand van meer dan duizend meter hemele- breedte buiten de bebouwde kom der gemeente 3#. de militairen in werkeljjken dienst, en 4°. hen, die volgens eene schriftelijke ver klaring van een der plaatselijke geneos- heeren op grond van lichaam»- of ziels gebreken ongeschikt zjjn voor den dienst bjj de Brandweer. Zikrikzee, 15 September 192S. Burgemeester en Wethouders voornoemd. A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. F. WITTERMANS, Secretaris. Een zwemmer in brand. Dit lijkt wel een van de laatste dingen, die gebeuren kunnen, schrijft het „Haarl. Dagbl." Een zwemmer in brand. En toch heeft de aspirant Kanaal-zwemmer Omer Perreault tijdens een poging om zijn ideaal te bereiken, bijna het leven verloren, door dat hij in brand stond. Daar midden op zee tusschen de Fransche en Engelsche kusten heeft zich een drama afgespeeld, dat zich als volgt heeft toegedragen: Per reault, een Canadeesche lange-afstand- zwemmer was na 10 uur zwemmen tot op 5 K.<M. van de Fransche kust gekomen, toen de intense koude hem dwong, op te geven. Hij werd in vrijwel bewusteloozen toestand uit het water gehaald en In de kajuit gelegd om bij te komen. Aangezien de zwemmer er leelijk aan toe was, be sloot een der matrozen van de sleepboot, die hem vergezeld had, hem stevig te wrijven jmet petroleum. De bedoeling was goed, maar het resultaat vreeselijk. De petroleum vatte vlam door een brandende lamp, die vlak in de nabijheid stond en onmiddellijk stond de zwemmer in lichte laaie. Slechts half bij bewustzijn wan kelde hij naar dek door zijn instinct ge dreven naar het blusschende zeewater. In zijn toestand zou dat zijn zekeren dood beteekend hebben. Op de verschansing werd hij tegengehouden en men slaagde er in de Vlammen met dekens te dooven. Daarna werd ook de brand in de kajuit, hoewel niet zonder moeite, bedwongen. Perreault, die van het hoofd tot de voeten met brandwonden bedekt was, ligt thans in het ziekenhuis te Calais. De Iorsclie republikeinen. De regeermg van den Ierschen Vrijstaat heeft, vreezende dat de republikeinen van de opening van het Dail Eireann, Woens dag a.s., gebruik zouden maken, om een massale politieke demonstratie te houden, besloten, dat alle leden van het nieuwe parlement den eed van trouw op 't bureau van den secretaris van het Dail moeten afleggen, vóór het parlement bijeenkomt. Het bureau zal daartoe de eerste dagen van de volgende week geopend zijn, en geen enkel lid zal Woensdag tot het par lementsgebouw worden toegelaten, wan neer hij niet van tevoren den eed van trouw heeft afgelegd. De regeering acht dit, naar men meent, de wijze, om de republikeinen te dwarsboomen in hun voornemen om een scène te maken. Het schijnt, dat de regeering intusschen pogingen doet, om de republikeinen te bewegen, j,n het Dail zitting te nemen, doch dezen verklaren, dat er van een toenadering geen sprake kan zijn, zoolang 29 hunner leden zich m de gevangenis bevinden. Er is thans een krachtige bewe ging gaande, om de invrijheidstelling van deze personen te verkrijgen vóór het Dail bijeen komt. De Valera en zijn gevangen- zittende volgelingen hebben, gelijk de an dere leden van het Dail, klaarblijkelijk een officiëele aankondiging ontvangen van de bijeenkomst van het parlement en de repu- plikeinen meenen op grond hiervan, dat de regeecing hen logischerwijze niet lan ger gevangen kan houden. De regeering daarentegen geeft, volgens de „Times", echter geen blijken van een verslapping van haar houding, zoodat bet Dail ver moedelijk zonder de republikeinensche leden zal bijeenkomen. De oardbevingorump in Japan. Tsoeneta Yano, de president van de levensverzekeringmaatschappij, heeft als vertegenwoordiger van 47 dergelijke maatschappijen, een onderhoud gehad met den minister van financiën en den president van de bank van Japan. Er werd een overeenkomst bereikt, volgens welke de bank van Japan een -vooracnot van 50 millioen yen zal verleenen. De maatschappijen hebben een waarde aan eigendommen van 650 millioen als waar borg gegeven. Men schat, dat Tokio en Yokohama 30 millioen zullen opeischen. Met dej rest, ad 20 millioen zullen de polishouders wor den geholpen, die door de aardbeving ernstige flnancieele verliezen hebben ge leden. Oifitieel wordt medegedeeld, dat, terwijl het juiste getal dooden nog niet vaststaat, dé volgende cijfers de verlie zen vrijwel nauwkeurig weergeven. Tokio 110.000 dooden; Yokohama ongeveer 30.000; te Kamakoera 10,000; op het Mio- craschierciland 10,000; te Odawara en Atami 700; in het Boso-schiereiland 5000 dooden. Van de bevolking van ongeveer 3 millioen in het verwoeste gebied zijn ongeveer de woningen van 700,000 per sonen vernield. De staategreep In Spanje. De omwenteling in Spanje, die op het buitenland den indruk moet maken iet wat plotseling gekomen te zijn, is, zoo hoopt men althans, de laatste en beslis sende phase van een zware binnenlandsche crisis, die jarenlang op Spanje heeft ge drukt, en die dreigde het land te doen ondergaan in een anarchie, waaruit geen redding mogelijk scheen. De ensis culmi neerde in de ongelukkige buitenlandsche politiek en Marokko moest het keerpunt worden. De militaire nederlaag heeft de verschillende stroomingen der oppositie tot elkaar gebracht. Bijna onmerkbaar werd een eenheidsfront gevormd tegen de regeering te Madrid. Intusschen is ech ter de crisis niet uitsluitend het gevolg van de mislukking in Marokko. De oor zaken liggen dieper en vallen in den tijd van vóór den oorlog. Deze crisis werd door de separatisten in Barcelona en :n geheel Catalonië, dat verwikkeld werd n alle mogelijke syndicalistische en commu nistische experimenten, handig u:tgebuit. Hoewel in het land een groote onte vredenheid tegen de regeering te Madrid bestond, zouden de gebeurtenissen toch niet zoo ver gekomen zijn, wqnneer de leiding en de organisatie van de ontevre denen niet in handen gekomen waren van militaire kringen. De laatste aanleiding tot den openlijken opstand tegen de parlementaire en libe rale regeering was de treurige ep'sode van Monte Arruit in Marokko, waar 4000 Spanjaarden door de inlanders in de pan werden gehakt. Dit had ten gevolge, dat zich in militaire kringen een „militaire verdedigingscommissie" vormde, waarbij intellectueelen en studenten zich enthou siast aansloten. Een maand geleden trad het coalitie kabinet op, waarin liberalen en conserva tieven vertegenwoordigd waren en som migen meenden, dat dit kabinet de crisis zou oplossen. Maar ook dit kabinet sloeg oude wegen in en volgde oude methodes. Het werd door allerlei compromissen be lemmerd in zijn bewegingen. Op dat mo ment, toen bovendien de separatisten in Catalonië en in de Baskische provincies elk oogenblik gevaarlijk dreigden te worden voor de eenheid van het land, hebben de aan de monarchie getrouwe militairen de macht aan zich getrokken. Aldus verneemt de „Tel." uit Rome, waar Mussolini den scepter Zwaait aan 't hoofd der fascistische partij. D8 bodem van den Ocoaan. Ofschoon er geen volledige kaarten be staan van den bodem van den Oceaan Zijn toch de hoofdlijnen van sommige gedeelten van den zeebodem even goed bekend aan de geografen als| die van het land waarop wij leven. Van de oceanen is de Atlantische Oceaan zorgvuldiger onderzocht dan eenige andere. Vermoedelijk zal niet één op de duizend reizigers die de reis van Europa naar Amerika of omgekeerd ma ken, weten, dat op verschillende pun ten Van de reis de schepen over hooge gebergten varen en nog minden menschen zullen er zich rekenschap van geven, dat op sommige oogenblikken tijdens de reis de toppen dier bergen soms onbe hagelijk dicht tot onder de oppervlakte der zee reiken. De hoogste van deze on- derzeesche bergen is de Lamaj Ethel berg, die ongeveer halverwegen tusschen Liver pool en New York ligt en minstens 4000 meter hoog is. De top ervan ligt maar circa dertig meter onder den zeespiegel. Een andere berg, de Placentia, in den zuidelijken Atlantischen Oceaan, is bijna een eiland, want de top ervan ligt op minder dan twintig voet (nog geen zeven meter) onder water. De Faraday-heuvels, in het noordelijk deel van den Oceaan, zijn zorgvuldig door peilingen onderzocht. De jongste onderzoekingen hebben aangetoond, dat de zeestroomingen de wrakken van meer dan vijfduizend schepen hebben gevoerd tot aan den roet van deze heuvelreeks, a Het proces Fahmy. Zaterdag zou de jury vonnis wijzen m het geding tegen mevrouw Fahmy, de Francaise, beschuldigd van moord op haar echtgenoot, den Egyptischen prins AH Ka- mel Fahmy bey, dien zij in de maand Juli in een hotel te Londen heeft dood geschoten. Zaterdag hebben de verdediger en de openbare aanklager hun pleidooien gehouden en de president der rechtbank zijn toespraak tot de jury. De verdediger heeft sterk den nadruk doen vallen op het verschil in moral'teit en temperament tusschen den Oosterling en den Wester ling, als den achtergrond van de tragedie, en meende verder, dat uit het afgelegde getuigenis was gebleken, dat mevr. Fahmy niet de bedoeling had, haar man te doo den of hem te verwonden, doch dat zij in opwind'ng had geschoten, met het be kende noodlottig gevolg. De openbare aanklager daarentegen nam aan dat mevrouw Fahmy haar man den bewusten nacht In een kwaad humeur had had gedood op het moment, dat hij zich in de gang vóór haar hótelkamer bukte, om een hond te streelen. De jury beraadslaagde een uur en sprak beklaagde vrij; het vonnis werd met ap plaus begroet. Mevr. Fahmy verkeerde in zeer overspannen toestand, zoodat een dokter gehaald moest worden, 't Duurde een uur voor zij 't gerechtsgebouw kon verlaten. Heden Maandag vertrekt zij naar Parijs. De ramp In Jepan. De burgemeester van Middelburg heeft zich bereid verklaard de oprichting van een provinciaaL Zeeuwsch comité, voor steun aan Japan, te bevorderen. Hij mocht o. a. reeds de medewerking verkrijgen van de beide commissarissen voor Zeeland van het Nat. Roode Kruis. De ambtenaarssalarissen. Onder het opschrift: „Het voorbeeld" lezen wij de volgende driester :n „De Standaard": Terecht is er in enkele bladen opge merkt, dat zij, die harde maatregelen tot verlaging van salarissen moeten nemen, goed doen zelf het voorbeeld te geven. Zoo jgoed als over heel de lijn zijn de salarissen verhoogd. Het is noodig, zoo goed als over heel de lijn ook de verlaging te zoeken. Er worden allerlei tegenstrijdige dingen over de bezuiniging gezegd, maar dit ver neemt men overal. Dit is overeenkomstig het billijkheidsgevoel, dat vooral bij het rnoeten brengen van offers uiteraard zeer sterk spreekt. 1 (Ministers, leden van Ged. Staten, wet houders, die maatregelen tot salarisver laging moeten treffen, zijn verstandig, als zij ook zichzelf in die verlaging betrek ken. Voor de Kamerleden fs er deze moeilijk heid, dat hun vergoeding in de Grondwet vastligt en er dus wijziging van de Grond wet, met al de moeilijkheden daaraan ver bonden, ontbinding, enz. voor noodig zou zijn, de verlaging dwingend te maken. Wij vragen echter, schrijft de „N. R. Crt", of men niet vrij is een deel van zijn vergoeding terug te storten. Het wil ons voorkomen, dat zulke vrijwillige daad, zonder dat een nieuwe regeling daartoe dwingt, een uitnemenden indruk maken zou. Misschien deden allen het niet, maar dat is een zaak, die zij zelf moeten weten. Er is dus niets, dat het langs heel de lijn in den weg staat. Verlaging der MlnlsterssalarlssT. Npar het „Utr. Dagbl." verneemt, heeft de Ministerraad besloten tot verlaging van de salarissen der ministers met 20 pCt. De daartoe noodige maatregelen zul len binnenkort worden getroffen. De tractomontcn der Kamerleden. Naar de „Msb." mededeelt, bestaat bij den voorzitter der Tweede Kamer 't voor nemen, om als de regeering zal komen met voorstellen tot verlaging der ambte naarssalarissen, aan de Kamerleden een voorstel te doen vrijwillig hun salaris met een zeker percentage te verlagen. De be doeling van dit voorstel ós, om een grond wetsherziening te voorkomen. De landverhuizing naar Amerika. Aanvragen voor visa naar Amerika van in Nederland geboren personen, die zich voor goed in Amerika wenschen te ves tigen, worden voorloopig niet meer in ontvangst genomen. Het z.g.n. Nederl. Immigratie-quotum, het aantal, dat in Amerika wordt toegelaten, is voor een belangrijk deel reeds tot 30 Juni 1925 gedekt. Zij, die wenschen te emigreeren en tot heden daartoe nog geen officiëele aanvraag hebben ingediend, wordt daarom door den Amerikaanschen consul-generaal geadviseerd alle maatrege len voor 't verkrijgen van een visum uit te stellen tot eenigen tijd na Mei of Juni van het volgend jaar. Aanvragen voor Amerikaansche visa worden nu alleen nog in ontvangst genomen van personen, die niet met bovengenoemd doel naar Amerika reizen (zakenreis, doorreis, enz.) Sluiting zitting Staten-Goneraal. Met het gebruikelijke ceremonieel heeft minister Ruijs de Beerenbrouck Zater dagmiddag de zitting der Staten Gene raal gesloten. Intrekking van zilverbons. De Minister van Financiën brengt ter algemeene kennis, dat, ingevolge het Kon. besluit van 13 Maart 1923 de ingetrokken zilverbons van f 2,50 (model 1915), alsmede de ingetrokken zilverbons van fl (model 1916), alsnog tot en met 31 December 1023 ter Inwisseling kunnen worden aangebo den ten kantore van het agentschap van het ministerie van Financiën te Amsterdam (Heerengracht 344/46). Uit het bovenstaande blijkt, dat de ge legenheid tot mwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrok ken zilverbons van f 1, f 2,50 en f 5 van den ouden vorm (model 1914) en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zijn de zilverbons van fl en f2,50 van het nieuwste type. Van de laatstbedoelde zil verbons, welke dus met behoeven te wor den ingewisseld, dragen de bons van fl de dagteekening van 1 Februari 1920, ter wijl de bons van 12,50 zijn gedagteekend 1 Juli 1918 of later. Uit Stad en Provinoie. Z1ER1KZEE. Zaterdag werd in de schouwburg aan de Balie het successtuk van Herman Bouber, „Ronde Ka", op gevoerd. Hoewel de schouwburg voller had kunnen zijn, was de opkomst bevre digend. De toeschouwers genoten zicht baar van deze volksschets bij uitnemend heid. Ziehier de verkorte inhoud: Het eerlijk karakter van, .Ronde Ka" wordt gesteld tegenover de hartstochten van hei volkje van den Zeedijk, in welk milieu bet stuk Speelt. -Ka is werkster bfj Oome Bram en Tante Mietje', die een uitdragerij houden. Hun aangenomen zoon Barend is juist terug uit Amerika, waar hij met harden arbeid een spaarduitje verdiend heelt. Hij ging drie jaar ge leden het land uit, omda^ zijn bruid Stien hem op het laatste oogenblik? in den steek liet voor een ander, een vent die haar slecht behandelt. Barènd aangetrokken door de lieve Kaatje vraagt haar een avond mee uit en daarna hooren wij haar verhaal van lieven en lijden en de bekentenis, dat zij voor een kind te zorgen beeft. Barend stapt over dit be zwaar heen en zij verloven zich. Stien, de mannenbehaagster ziet dit met leede oogen aan. Zij heeft genoeg van haar man en weet Barend opnieuw in haar netten te vangen. Barend, onder haar bekoring, kiest haar partij In een twist met Ka. De man van Stien is getuige van dit tooneel, ontsteekt in hevige woede en trapt zijn vrouw letterlijk de woning in. Wij hooren Stien vechten met haar man. Barend vliegt het huis in. Een gil een slag. Stien stoot het raam open en schreeuwt: Hij heeft m'n kerel doodgestoken. Hevige consternatie de politie komt en Barend, die z'n onschuld Volhoudt, wordt met Stien geboeid weg gebracht. Het laatste bedrijf brengt de ontspan ning. Barend is vrijgesproken, Stien ver oordeeld en thans zal de bruiloft van Barend en Ka worden gevierd. En van hen niet alleen maar nog van twtee andere paren, die in de intrige mee werken. In dit stuk ontbreken de pakkende scènes niet en de voorstelling als ge heel was goed verzorgd. Het slot van het eerste bedrijf muntte uit. De zang van Barend en Zwiarte Billy voldeed Zeer en oogstte een langdurig, aanhou dend applaus. Gemoedelijk type was de Joodsche uitdrager; tante Mietje typeerde heel goed de gezeten burgerjuffrouw' uit een achterbuurt; de twist metf haar zuster Kee was van belden uitstekend. Zwarte Billy hield de toeschouwers voortdurend aan 't lachen. De liedjes, van Louis Davids en Margie Morris, door Barend. Bflly en Kaatje gezongen werden verdienstelijk gedebuteerd en hartelijk toegejuicht. Kip was een belachelijk en lachwekkend fi guur. „Ronde Ka" was de echte struische Jordaansche, eerlijk, met een hart van goud. Heden Maandagavond worden De Jantjes" opgevoerd, een der stuk ken van Bouber, dat het meeste succes oogstte en overal in ons land, Waar het !werd opgevoerd, volle z'alen trok. „De Jantjes"' Zijn populair en waar het stuk ook hier met volle bezetting voor 't Voetlicht wordt gebracht, mogen we ver- Wachten dat het hier ook niet aan be langstelling zal ontbreken. SEROOSKERKE. Door de Groenekruis- vereenigmg Renesse, Noordwelle en Se- rooskerke is tot wijkverpleegster benoemd mej. CM. H. van der Wekken te Zierikzee, thans als verpleegster werkzaam in het Diaoonessehuis te Rotterdam, zulks met ingang van 1 Dec. a.s. Het is voor de Groene Kruisvereeniging een groote vol doening, dat zij, na jarenlpng streven in die richting, eindelijk heeft bereikt, dat een Wijkzuster onze zieken het lijden zal verlichten. Alle eer aan de verschillende bestuurscollege^ in de 3 gemeenten, die door toezegging van subsidie's, indirect hebben medegewerkt, in deze werkelijk groote behoefte te voorzien. LANDBOUW EN VEETEELT. Dure aardappelen. Zeer ruim, maar bijna waardeloos was de aardappeloogst van 1922. Veel minder ruim, maar zeer duur zal die van dit jaar worden. Veel minder ruim, in de eerste plaats omdat de met dit gewas be- teelde oppervlakte zooveel kleiner is, (het verschil bedraagt volgens officiëele ge gevens ruim 30.000 H.A., waarvan bij een middelmatigen oogst ongeveer 6 millioen H.L. gewonnen worden), maar ook omdat de opbrengst per hectare niet zoo groot zal zijn. En zeer duur als gevolg van 't veel geringere kwantum en van de grootere vraag in 't buitenland, waar de oogstvooruilzichten nergens schitterend zijn. België en Duitschland, thans komt ook Engeland al als kooper aan onze markt: in de Groningsche Veenkoloniën worden thans flinke partijen van. wirviee- zige vanët:Iten opgekocht met bestemming voor gemeld land, waarbij prijzen van f 2 tot f 2,125 per H.L. van 70 K.G. wor den bedongen. Wel een enorm verschil bij dit voorjaar, toen honderdduizenden hectoliters voor 40 a 60 oent per H.L. naar de fabrieken verkocht werden om tot meel te worden vermalen. Een on verwachte meevaller dus voor de boeren m het algemeen, doch in het bijzonder voor de boeren in de Veenkoloniën, op wier bedrijven de aardappel een van de hoofdvoortbrengselen is, zoodat de uit komsten van hun bedrijf geheel afhan kelijk zijn van de waarde van dat gewas. Doch een geduchte tegenvaller voor de fabrikanten van aardappelmeel, aangezien de prijs van dit artikel thans zoo laag is, dat er voor de grondstof slechts ongeveer f 1 per H.L. kan worden betaald, wil men met voordeel kunnen werken. Algemeen wordt dan ook verwacht, dat de fabrieken dit najaar maar een zeer korte campagne zullen maken, daar ze zich hoofdzakelijk zullen moeten beper ken tot dat gedeelte van den oogst, dat om de een of andere/ reden niet geschikt is voor consumptiedoeleinden. YERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 14 Sept. Ten overslaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse wierden heden voor den heer F. A. Blom alhier publiek verkocht: kalfvaarzien voor f 3611, f 316^ f 325, f 325* f 283 «28 f 275. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Berk. BeroepenTe Enter (toezJ. Ronge te Hoog-Blokland. Te Driesum, 8. Vlasblom te Oqd-Beijerland. AangenomenNaar Schoonoord (toez.), oand. H. M. Basse te Leiden. Naar OoBterhont bij Nijmegen (toez.), oand. J. van. der Giesen te Rotterdam. Bedankt: Voor Wapenveld (2de maal), H. A. de Geus te Veen endaal. Voor H(jkersmilde, H. W. te Winkel te Vollen- hove. Voor Soharnegoutnm, N. G. Veldhoen te Alphen a. d. Rijn. Voor Baambrngge, J. C. H. Romijn te Parrega. RENESSE. Dezer dagen werd de diaconie verblijd met een gift van f 25 voor hare armen. Den mllden gever(ater) daarvoor vriendelijk dank. Zijn (haar) voorbeeld moge navolging vinden 1 Geref. Berk. Beroepen: Te Amerongen, H. M. Hor jus te Hendrik-Ido-Ambacht. Te Soharnegqatum (2de maal), C. M. Hul- zlnga te Hoogersmilde. 1 Ctar. Geref. Kerk. Jubileum dr. G. Wisse. In den foyer van Musls 8acrum te Arnhem heeft een drukbezochte samen komst plaats gehad, waarin dr. G. Wisse, namens een nationaal comitéïs gehuldigd. De heer J. Taal, utt Amsterdam, sprak de feestrede uit. Hij meende, dat het wel nimmer zal zijn voorgekomen, dat voor oen 25 jarig predlkants-jublleum een nationaal huidecomité werd gevormd. Spr. hoopte, dat de jubilaris straks op nieuw moge voortgaan aan den arbeid, die hem zoo lief ls; dat God hem nog lang zou mogen sparen en de kraoht schenken, den herderstaf verder op te nemen en de banier des Krulses voort te planten. Na het zingen van psalm 121 4 bood de heer J. H. Kress, uit Amsterdam, het huldeblijk aan, dat door velen uit het geheele land werd bijeen gebracht. Het was een geschenk in oouvert, met een album met de namen van de deelnemer». De jubilaris dankte voor de blijken van liefde en waardeering, welke hij mocht op^ervipden en die hem ook nu weer namens zoovelen uit ons ohristelijk Nederland werden getoond. 8pr. ver klaarde deze hulde te aanvaarden om de zaak en des werks wil.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1