Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement Vrijdag 7 Sept. 1923 zierikzeesche courant. ad vertentiên l EERSTE BLAD. Bekendmaking. MEUBILEERINGEN Fa BELDEKOK VAN 100, De Smaak Honig's Puddingen PrU» per B maanden f 1.50, franoo per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrtydag. Postcheque en Gironummer 99292 ▼an 18 regels 60 ot»., van i regel» en daarboven 20 ot». per regel. Reclames 80 ots. p. regel. By oontract belangrijke korting. 80ste JAARGANG. - No. 10976. °p T" ul«- Dlr J, DE LOOZE Jr. 1%-IMkI. M. J. KOSTEN. *m vóar Dtt nummer bestaat uit 3 bladen. Gevonden voorwerpen Een jongensjas, een handtasch, een zil veren kettinkje, een zilveren broche, een band van een mantel, een hangslot, een passer, een pongertonw, een bal van een motorhoorn, oen potlood, twee portemonnaie's met geld. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddagB van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BURGEMEISTER «n WETHOUDERS ran Zurikze» maken bekend, dut de Secretarie der Gemeente op Zaterdag 8 en Donderdag 13 September a s na des middags 12 uur zal GESLOTEN zijn. Zxbrikzes, 6 September 1928. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Kostelooze Koepokinenting en herinënting, op Zaterdag 8 Sopt. a.a., de» na middags te 2 uur, in een beneden lokaal van het Stadhu s. De geneeskundige, met de vacci natie belastverzoekt met aandrang zorg te dragen, dat de beide boven armen van de in te enten kinderen en volwassenen goed gewasschen fijn. Algemeen Overzicht. Twee wereldgebeurtenissen dom'neeren deze week: de ramp\ die Japan trof en het Italiaansch-Grieksche conflict, dat de Euro- peesche staatslieden bezag houdt. De aardbevingsramp, die het land van den Mikado trof, is de grootste sedert de moderne geschiedenis geschreven wordt. Ze treft Nippon tot in 't ingewand. In twee dagen heeft Japan een kwart millioen inwoners verloren; in twee dagen zijn talrijke steden en dorpen verwoest, alsof de oorlogsfakkel zijn verterend vuur over een gedeelte der velden van het land der Rijzende Zon had gesproeid; geen oorlogs geweld teisterde echter dezen Oosterschen archipel, maar haar vulcanischen bodem Japan telt tientallen werkende vulkanen en warme bronnen speelde haar parten. De grond schokte en verwoestte vele steden, o. a. Tokio en Yokohama, de hoofd stad de eerste havenstadde bodem der zee veranderde, zoodat heele eilanden met hunne bevolking onder het blauwe opper vlak verdwenen. Groot is de rouW in 't land van den Mi kado en overal, in bijna alle landen, heeft men commissies gevormd om de geteister de streken te helpen. Zelf doet de Japansche regeering, welke een nieuw ministerie samenstelde op den eersten dag der ramp, zooveel zij kan om het eerste leed te verzachten en de bevol king te voorzien Van de allereerste levens behoeften, die door ontreddering yan alle verkeer, totaal ontbrak, zoodat honger snood dreigde. Hoewel de materiëele schade enorm zal zijn, omdat het geteisterde gebied uit gestrekt is en de daarin liggende steden duiz uien inwoners tellen, zoo zou een der gelijke ramp een meer op Europeesche wijze ingerichte stad nog zwaarder tref fen, want de grondstoffen voor de meeste Japansche huizen zijn bamboe en papier, hetgeen de reusachtige brand, die kort na de aardbeving uitbrak, uitstekend voed sel verschafte en de ramp nog volkome - ner maakte. Italië's sterke man, Mussolini, heelt door het bezetten van Korfoe den Volkenbond en den Raad van Gëzanten veel werk gegeven. De Volkenbond staat, naar het schijnt, op het stand punt, de zaak niet over te dragen aan den Raad der Gezan ten - feitelijk de groote mogendheden, zooals Frankrijk graag had gezien. In den Volkenbondsraad heeft de Ita- liaansche gedelegeerde een uiteenzetting gegeven van het door Italië ingenomen standpunt in het huidige conflict met Grie kenland. Hij verklaarde dat van een tus- schenkomst van den Volkenbond geen sprake kan zijn; die zou alleen mogelijk zijn, indien alle belanghebbende partijen het hierover eens zijn. Salandra was van meening, dat het bestaan van den Volken bond de natiën niet belet zelfstandig op te treden als het „hun eer" geldt. Deze meening beteekent dus, dat ondanks een Volkenbondsverdrag ieder dan mag doen waar hij plezier in heeft, want bij leder conflict is „de eer" gemoeid of anders zorgen de diplomaten er wel voor, dat de zoogenaamde „eer" in 't kansspel der volken wordt gebracht. Griekenland's af gevaardigde, Pof'tis, heeft zeer ad-rem op het betoog van Italië's gedelegeerde geant woord en bij vond in de Volkenbondsver gadering een aandachtig gehoor. De leden van den Raad moeten de politiek hunner regeeringen volgen, zoodat de beslissing nog komen moet. „Belga" seint u5t Genève, dat de Italo- Grieksche kwestie zeer waarschijnlijk aan hangig zal worden gemaakt bij het Per manente Internationale Gerechtshof, dat wanneer de kwestie bij dit Instituut in be handeling komt, het gelegenheid krijgt zijn bestaansrecht te bewijzen. Nemen beide partijen genoegen met de scheidsrechterlijke uitspraak van dit Hof, dan zijn we op weg naar betere toestan den in Europa. BUITEN LAND. De aardbevingsramp in Japan. Hoewel het thans nog niet wel moge lijk is een aaneengeschakeld verhaal te geven van de ramp, die het Rijk van. de Rijzende Zon heeft getroffen, vallen er wel eenige nadere bizonderheden me de te deelen, welke doen zien, dat de grootste natuurramp, sedert de moderne geschiedenis wordt geschreven, Japan heeft geteisterd. De hoofdstad, Tokio, heeft ontzaglijk geleden, niet alleen door de aardbeving, maar ook door een ge weldigen brand, ontstaan door 't spran gen der gasbuizen. Door de butengewone hitte stierven eveneens vele menschen. Het lijden van millicenen viuchtelingen werd verergerd door stortregens, die se dert Zondagavond zijn gevallen. Bij tien duizenden hebben de menschen uit Tokio een wijkplaats gezocht aan den oever van de rivier de Soemida. Twee bruggen over die rivier zijn onder den last van menschen bezweken en ook daarbij heb ben duizenden menschen het leven ver loren. Door de aardbeving ontploften te Yoko hama de petroleumtanks, waardoor de stad, hoofdzakelijk opgebouwd uit hui zen van bamboe en papier, in een mini mum van tijd in Fchte laaie stond. Talrijke dorpen langs de kust zijn weggevaagd. In Tokio zijn Zaterdag met minder dan 200 aardschokken waargenomen; de lang ste en hevigste schok duurde 6 minuten. De laatste raming van het aantal slacht offers, zooals dat draadloos wordt ge seind door den admiraal der Aziatische vloot van de Ver. Staten is 240.000 doo- den en 450.000 gewonden te Tokio en Yokohama. Te Yokohama werden vrijwel alle ge bouwen vernield in de eerste drie minu ten van de aardbeving. De vreemdeün- genwijk en de Chineesche wijk liggen ge heel in puin. Te Yokohama zijn ongeveer 500 vreemdelingen gedood, waaronder de handelsattaché van de Amerikaansehe am bassade en zijn gezin, de Amerikaansehe vice-consul, de Fransche consul, de waar nemende Amerikaansehe consul en zijn vrouw en verschillende anderen, 't Door de aardbeving getroffen gebied strekt zich met Yokohama als centrum over 140 mijl van het Oosten naar het Westen en 110 mijl van het Noorden naar het Zuiden uit. Ruw' berekend, is de oppervlakte dus 15.000 vierkante mijl. Dit gebied omvat vijf groote steden en 33 provincies. De totale bevolking van het gebied bedroeg ongeveer 15 millioen zielen. Ongeveer 70 percent van de steden en dorpen in het gebied zijn verwoest. Yokohama is vrij wel geheel, Tokio voor drie kwart ver woest. Officieel wordt gemeld, dat de branden te Tokio Maandagavond ge- bluscht werden. Een vluchteling beschreef Tokio in zijn huldigen toestand als een ware hel. De temperatuur is er 100 gr. Fahrenheit. Water en levensmiddelen zijn nog zeer schaarsch. Er is per dag maar één brpod voor elke drie personen. On geveer 10.000 vluchtelingen hebben den édood in de vlammen gevonden bij den ébrand van de militaire kleedingfabrek. Al het geld en de waardepapieren van de Japansche Bank zijn gered. Radiografisch wordt uit Pekmg gemeld, dat de geheele Bonin-Arthipel, bestaande uit 20 eilanden, volkomen in de zee ver dwenen is. Zes oorlogsschepen zijn te Yokohama aangekomen met rijst en wa ter. In Tokio is de straatverlichting en watervoorziening weer hersteld. Uit de omliggende districten begint voedsel te komen. De lijst der leden van het kei zerlijk huis, die gedood zijn, bevat de namen van drie prinsen en twee prin sessen. Het gerucht dat burggraaf Taka- hasji en andere leden van de Sei Joe Kai partij verpletterd werden gedurende een partij vergadering, blijkt onjuist te zijn. De burgemeester van Tokio wordt vermist. De Japansche regeering heeft een bedrag van 900.00Q pond sterling aan het hulpverieeningsfonds geschonken. De eerste openbare mededecling van den nieuwen minister-president Jamanoto is draadloos verspreid. Hij doet daarin een beroep op het gansche Japansche volk om jn de beproeving eendrachtig te blijven en de uiterste inspanning aan te wenden teneinde het lijden te verzach ten en den wederopbouw te verhaasten. Berichten uit Osaka en andere plaatsen geven nog de volgende bijzonderheden over den toestand te Jokohama. De meeste gedoode of gewonde vreemdelingen wer den door de aardbeving overvallen ter wijl Zij winkelden. In de beneden-stad zijn duizenden Japanners verdronken aan den waterkant waar zijl bescherming zoch ten tegen den woedenden brand die op de aardbeving was gevolgd, waarna de vloedgolf kwam. Jokohama wordt be schreven als één reusachtig lijkenhuis. De kanalen aan den waterkant zitten prop vol lijken. De scheuren1 die in de straten te Jokohama waren opgetreden waren soms w'el drie voet wijd en tien voet diep. In de straten liggen de verkoolde lij ken vlak bijeen. Het heet dat er van de tienduizend Chineezen in Jokohama vijf duizend omkwamen, doordien een steen- lawine neerkwam op „China-town". Over de toestand te Tokio- verluidt uit verschillende bronnen het volgende: Zekere hooggelegen gedeelten der stad welke door de ramp niet getroffen wa ren, werden Dinsdagavond weetf electrisch verlicht na drie nachten in het duister te 2ïjn geweest. De watervoorziening in deze buurten zal spoedig hersteld zijn.' Het voedselvraagstuk is het ernstigste gevolg van de verwoesting der 'groote rijst voorraden. De bevolking schijnt de bezoeking met groote berusting te dragen. De militairen hebben krachtige maatrege len genomen om het leven en de eigen dommen der bevolking te beschermen. De oorlogsvloot werkt mede bij de ver scheping van voorraden naar Jokohama en andere getroffen gebieden. BINNENLAND. D* KoniugiQoef^esten te Amsterdam (Vervolg.) Donderdagvcormiddag 10 uur begon de gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk, die een half uur te voren reeds tot in alle hoeken gevuld was. Het ministerie was in z'n geheel aanwe zig en behalve hen een groot aantal hoog- waardighe;dbekleeders, Indische Prinsen enz. Tegen 10 uur beklom min-'ster de Vis ser, die de gedachten:srede zou uitspreken, den kansel. De door hem gehouden rede maakte grooten indruk* waartoe vooral ook medewerkte, dat dr. de Visser d:e rede geheel bleek te hbeben gememori seerd, ïoodat hij ze als 't ware voor de vuist kon uitspreken, zonder den voor hem liggenden tekst te raadplegen een merkwaardig voorbeeld van een sta len geheugen.' Na de aubade op den Dam om 12 uur volgde des middags ten 2 uu^ de aanb'e- ding van het Nationaal Huldeblijk in het Paieis door C. J' K. v. Aalst, de voorzitter van het comité. Het persoonlijk geschenk, dat door het comité voor het Nationaal Huldeblijk na mens het Nederlandsche volk aan de Ko ningin is aangeboden, bestaat naar in dertijd reeds gemeld is uit een in acht deelen gebonden album, bevattende eenc verzameling van 217 speciaal roor dit doel door Nederlandsche kunstenaars ver vaardigde afbeeldingen van Nederland, mccrcndeels aquarellen en enkele pen- teekeningen. De bedoeling, die hierbij voorzat, was dus, aan de Koningin, naast het nationaal huldeblijk; het herstellen van het koor der Nieuwe Kerk te Delft, als persoonlijk geschenk, te geven haar land door hare landgenooten uitgebeeld. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De N.V. Vcreenigd Rot- terdamsch Hofstad-Tooneel, komt hier een lange reeks voorstellingen geven. Dit is iets built njetooons voor Zierikzee. Men zal toegeven, dat 't heel zelden voor de inwoners dezer stad mogelijk is, zoo'n grooie groep van de belangrijkste too- neelkunstenaars en kunstenaressen uiU ons tand te kunnen zien spelen. En het bij zondere ligt vooral in de stukken, die het gezelschap brengen zal: Zondag gaat de eerste voorstelling. Dan wordt opgevoerd ,£>c Rechte lijn van Jan Fabricius. Een heei beroemd stuk, al meer dan 240 maal vertoond. Geen wonder dan ook als men weet, dat de heer en mevrouw Tartaud, Jaap v. d. Poll, Louis Vervoorn, Jo de Boer- van Walraven, C. Dommelshuizen, Jules VetStraete. Henri Morrlën, Etsbeth May, W. Huijsmans, hunne medewerking ver- leenen. Maan/lag 10 September wordt „De Schaduuf' opgevoerd van Dario Nicco- demi. Dit is eenj van de beroemste acteurs van den nieuwsten tjjd. De Schaduw, een spel van Vrouivenlecdj heeft tot dus ver enorme successen geoogst. Mevrouw Alida Tartaud-Klein als Berthe, speelt hierin een harer. mooiste rollen. Frits Tartaud, Jaap van de Poll, Mevrouw Jo de Boer-van Weiraven, Mevrouw E. v. d. Poll-Hamakers. Louis Vervoorn wer ken voorts mede. Dinsdag 11 September wordt Hendrik Ibsen's Spokenvertoond. Bijna ieder een weet van dilr stuk af. Het heeft sinds zijn ontstaan één groote ontroering ver werkt bij allen idiel het zagen. Het is een grandioos stuk, even als de groote pers de opvoering door het Gezelschap Rot- terdamsch Hofstad-Tboneel grandioos heeft genoemd. Mevrouw Tartaud speelt hier de Moeder, Mevrouw1 Alvjng, Frits Tartau|d|( Dami/riée,, Manders, Jan van Ees de erfelijk belaste zoon, Marie Hol- trop, Regine en Louis Vervoorn de schrijnwerker, Engstrand. Woensdag 12 Sept. begint de tweede reeks van de se rie-voorstellingen. Dan komen Annie van Ees en Cor van der Lugt Melsert. Over ,fie Schaduw" schrijft de N. R. Crt.: Door de hartelijke genegenheid en door spontaan geuite waardeering van ontroerend spel, is de vertooning van „de Schaduw" voor Alida Tartaud een eereavond geworden; yt Vaderland schrijft: Mevr. Tartaud—Klein heeft er zich met hart en ziel ingeleefd en speelt deze echte sterrerol als een groote virtuose; daverend applaus was telkens haar deel. Het Handelsblad: „Een zeer gelukkige greep. Alida Tartaud was werkelijk bui tengewoon". De Telegraaf: Het was een avond zooals wij er tegenwoordig slechts zelden een beleven en het publiek dankbaar, geroerd, stond op en bracht mevr. Tartaud—Klein een langdurige ova- tie". Over Ibsen's Spokenschrijft de N. R. Crt.: „Prachtig". Een avond om graag nog eens mede te maken. Sterk aangrij pend spel. Het eerebetoon was langdu rig, luid en algemeen. Het Handelsblad: „Uitmuntend!" Een vertooning waarop het gezelschap trotsch mag zijn. Het Vader- land: „Alle artisten hebben met vuur en bezieling Ibsen's meesterwerk gespeeld. Aan het eind gulle bijval van een druk op gekomen, ademloos, aandachtig luisterend publiek. „De rechte lijn', is evenals vele van Fabricius' werken een Indisch stuk, hoe- wet niet „typisch' Indisch, omdat in lander noch Indo ten tooneele wordt ge voerd. In Wiiko de Hond heeft de schrij ver ais 't ware zijn eigen karakter uit gebeeld, door deze figuur te raaken tot een heei krachtige, tot een man van de rechte lijnDe mar», die door harde studie en rusteloozen arbeid zich in In- dië er bovenop heeft geweckt Wiiko de Hond heeft een zeldzaam scher pen kijk op de mannen, doch staat kin derlijk naïef tegenover.... de vrouw, „het handschoentje", dat hem reeds voor haar komst op Java bedroog. In den machtstrijd tegenover den aris tocraat Hardius zegeviert Wiiko, maar hij delft het onderspit' in zijn strijd tegen over de lichtzinnigheid en oppervlakkig heid zijner vrouw. De jeugdliefde van den vroege ren smidsknecht wordt het onge luk van den lateren, spoorwegdirecteur. Het is der meest boeiende tooneCl- spelen van den zeer bekwamen auteur We hopen dat Weinigen( zullen verzuimen bij de opvoering van dit stuk. - Zooals reeds per advertentie in ons nummer van Woensdag is bekend gemaakt, wordt Zaterdag op de Balie geopend het Hbtel-Café-Restaurant „Du Commerce", eigenaar de heer K. W. Feijen. Het café restaurant heeft een heele wijziging onder gaan in voordeeligen zin, want door ver andering van mteneur heeft het geheel veel gewonnen. De 18 hótelkamers zien er frisch en zindelijk uit; een uitstekende keuken zal de toekomstige logeergasten niet teleurstellen; beneden biedt een eet zaal ruimte voor vele gasten, terwijl vergaderingen er gemakkelijk kunnen ge houden worden. Voor stalling en auto-garage is eveneens gezorgd en last not least de prijzen zijn zeer billijk. We wenschen den ondernemer succes met zijn hótel „de Commerce". De Schouwburgloge. Van af Maandag 10' Sept. zal de Groote Schouwburgtent haar serie voor stellingen aanvangen, zooals ieder jaar met de kermis. Begonnen wordt met „De Awstfrdamsche jongen" of „Het buskruit verraad" van Mr. van Lennep. De di rectie die de eerste4 5 dagen de schouw burgtent komt bespeten is Joh. Laoge- naken, Directeur v/d. Plantageschouwburg te Amsterdam, die „de Amsterdarasche jongen" als jubileumstuk uitkoos en 2 maanden in A'dam voor stampvolle zalen ging. Ditzelfde stuk wordt ook Donder dagmiddag gegeven. Woensdag en Donderdag gaat het We reldberoemde tooneelspel „Roger, de ge schandvlekte", en Vrijdag e.k. galjas" van deniielfdeu acteur, al. d'Ennery. Men zie verder de in dit nummer voorkomende advertentie. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 4 Sep tember j.l. Aanwezig alle leden. De voor zitter opent de vergadering, waarna de leden in zijn handen de bij de wet ver- eischte eeden afleggen. Hij wenscht ben geluk met het vertrouwen in hen ge steld en spreekt den wensch uit, dat zij in de komende periode werkzaam mo gen zijn in het belang der gemeente, tot genoegen der burgerij en voldoening voor zichzelven. De notulen der vor'ge vergadering worden gelezen en vastge steld. Tot wethouders worden benoemd de heeren C. Schikker èn A. Gilijamse, beiden aftredend. Van den ambachtsheer mr. dr. J. R v. d. Lek de Clercq, van den wethouder A. Gilijamse en van me vrouw Vis-de Bakker waren voor het nieuwe gemeentehuis ten geschenke ont vangen resp. een Friesche klok, een bank in de vestibule en een kachel voor den secretaris. De voorzitter brengt de geefster en de gevers een woord van dank voor deze blijken van belangstelling. Het bedrag der gemeentelijke vergoe ding, bedoeld in art. 101 der L, O.-wet van 1920, ten behoeve der vereenig:ng voor Geref. schoolonderwijs, wordt vast gesteld op f815,465, of na aftrek der schoolgelegen op f 297,465, dat der ge meentelijke bijdrage, bedoeld m art. 102 der Lager Onderwijswet van 1920, op f29,61. Besloten wordt tot opheffing van het vervolgonderwijs, nu eene> verecniging is opgericht tot het in stand houden van een cursus voor herhalingsonderwijs, aan welke vereeniging voor dit doel subsidie kan worden verleend, zoodat dit onder wijs voortgang kan hebben. Aan het on derwijzend personeel bij het vervolg- worden door ons eigen personeel geplaatst, zooder berekeniog der kosten daarvan. Alle «eqdingen geschieden franco. Haringplaats, Middelburg. is een van de fijnste zintuigen. Het is iets zeer persoonlijks en daarom valt er ook niet over te twisten. Als er echter Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena gediend wordt, is er geen verschil van meening. Allen vinden ze heerlijk. onderwijs wordt als zoodanig eervol ont slag verleend. De begrooting:' van het bur gerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1924 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 17845,20 met een post voor onvoorziene uitg. van f6830,20. De gemeentebegrooting voor 't dienstjaar 1924 wordt vastgesteld In ontvang en u;t- gaaf tot een bedrag van f 35849,69, met een post voor onvoorziene u:tgaven van f 1901,725, nadat eeni voorstel van dhr. C. Blom, om de opcenten op de gebouwde en ongebouwde eigendommen met de helft te verlagen, was verworpen. Omtrent de opruinvng der aschbakken zal m de vol gende vergadering een voorstel door B. en W. worden gedaan, terwijl besloten wordt in de kom van het dorp om de kerk lindeboomen te planten, zulks met het oog op de hier voorkomende ;epen- spintkever, waardoor 't planten van iepen- boomen niet gewenscht *s. Daarop wordt de vergadering gesloten. BURGH. Tot wethouders zïjn in de Dinsdag gehouden zitting van den ge meenteraad herbenoemd de heeren W. Heule en J. Fokker. NOORD WELLE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 4 September j.l. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Nadat allen den zuiverings- en ambtseed hebben aï- gelegd, worden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hieruit blijkt nog, dat de gemeente 2 waarschu wingsborden krijgt bij den ingang van het dorp op den gevaarlijken hoek. Tot wethouders worden benoemd de heeren L. Biom (aftr.) en C. A. Boogerd, ieder met 6 van de 7 stemmen. Beide nemen ze hun benoeming aan. Ingekomen is de koninklijke goedkeuring op de heffing van kaai- en liggeld aan den Schelphoek. Een bepaalde termijn waarvood die goed keuring geldt is nu niet opgegeven. De voorzitter deelt mede dat de gemeente raad van Serooskerke heeft besloten, een kind uit NoordweHe. dat de school in eerstgenoemde gemeente bezoekt, te we ren. Nadat bij de rondvraag de héér v. d. Maas gewezen heeft op den slechten toestand van de trap van öe put en de voorzitter het 25-jarig jubileum van onze Koningin herdacht wordt de ver gadering gesloten. BROUWERSHAVEN. In de deze week gehouden vergadering van de afdeeting van den Vrijheidsbond alhier, werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „De leden der afdeeling Brouwersha ven van den Vrijheidsbond, in vergade ring bijeen did. 3 September 1923, van oordeel, dat, indien het tot salarisver mindering van het rijkspersoneel komen moet, met verlaging van de traktemen ten der hoogste ambtenaren dient te worden begonnen en de kamerleden de zichzelf toegekende verhooging geheel of gedeeltelijk dienen terug te nemen, be sluit deze motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur van den Vrijheids bond". DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou den op Dinsdag 4 Sept. j.l. Alle leden aanwezig, n.l. de heeren J. Doeleman, M. v. Langeraad, Joh. de Vrieze Az. en W. v. d. Linde Johz., der vrijz. partij; P. de Waal en P. v. d. Linde Wz., der 5.D. A. P. en A. P. der Weduwen. Voorzitter de burgemeester. Deze opent de verga dering met eenige woorden van welkom en hoopt op goede samenwerking van de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1