Dhuij te Middelburg vervaardigd en bevat ongeveer 60.000 namen. Het album is ge bonden in Engelsch naturel kalfsleer. Op de voorzijde is een gevent-'leerde rand aangebracht, en in het m'dden een uit de hand vergulde versiering piet als hoofdmotief de Oranjeboom met de wa pens van Oranje-Nassau en Zeeland en de jaartallen 1898 en 1923. De bovenzijde van het boek is ver guld en gestyleerd met Zeeuwsehe strik ken, behoorende bij het hoofddeksel der boerinnen. Binnen m het album zijn spe- eiaal vervaardigde schutbladen aange bracht. Op de tweede bladzijde staat de opdracht, omgeven door een kleurrijke versierng, waarin de Oranjeboom weder domineert. Het album bevat van ieder der 110 gemeenten van Zeeland een fraaie pen- teekening. l)e Zomertyd. Het Staatsblad no. 413 zal een Kon. besluit van 21 Augustus J.l. bevatten, tot beëindiging Van den Wettelijken tijd, be doeld in artikel 1 der Wet van 23 Juli 1908. Dit besluit bepaalt, dat in 1923 de vervroeging met een uur van den Wette lijken tijd zal eindigen den 7en October. Geen periodieke veilioogiugen Naar ..Het Volk" verneemt, is bij de Centrale Commissie van Overleg een schrijven van de regeering ingekomen, waaruit bltfkt, dat de regeering voorne mens is alle periodieke' verhoogingen stop te aetten. Uit Stad en Provlnoie Z1ERIKZEË. Onze oud-stadgenoot, dhr. P. de Mooij, Officier van Gezondheid, le klasse bij de Marine, is o.a. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau met de zwaarden. Het gebouw der voormalige Chr. School op 't Havenplein is door de firma ,A. Anker, alhier, ingericht als auto- garage. In de groote ruimte, :ngang Ha venplein, kunnen ongeveer 12 auto's een veil'ge standplaats krijgen, terwijl een groote, gemakkelijk beweegbare draai schijf, het vlug op zijn plaats zetten niet weinig bevordert. Het feit, dat de twee zoons van den eigenaar resp. werktuigkundige en elec. technicus zijn, Js een aanbeveling voor de auto-afdeeling. Door de Hoogemolenstraat is de kle:- nere garage te bereiken, welke plaats biedt voor pl. m. 6 automobielen. Het ge heel biedt dus plaats voor 18 auto's, het geen voor een plaats als Zierikzee met onbeduidend is. Aan de zijde van het Havenplein is de garage voorzien van twee flinke winkel kasten, waarin foto-artikelen en auto- onderdeeien zijn uitgestald. In de in dit nummer voorkomende advertentie der N.V. Concertzaal worden de te spelen stukken door de N.V. Rot- terdamsch Hofstad Tooneel bekend ge maakt. De ruimte is heden zóó beperkt, dat wij slechts een kort bericht kunnen geven van het a.s. Zondag op te voeren tooneelspel van Jan Faricius „De Rechte Lijn" De rollen zijn verdeeld over verschil lende personen, wier naam op tooneelge- bied een goeden, soms een heel goeden klank heeft. Tartaud, alat Wilko de Hond, is in dit stuk voortreffelijk; een creatie van den eersten rang. Een sterke tegenspeelster van Tar- taud's Wilko is Joi de Boer van Walraven. Bij de opvoering in de groote schouw burg te R.'dam had Tartaud een ovatie in ontvangst te nemen. Wij twijfelen er ditmaal niet aan of de Concertzaalbezoekers zullen iets moo's te genieten krijgen. (We komen hier Vrijdag op terug.) SEROOSKERKE. In de Dinsdag gehou den gemeenteraadsvergadering werd tot wethouder in de vacature-de Roo geko zen de heer J. Klompe; in de vacature- N. Moelker de heer P. Goemans. HAAMSTEDE. Aan dhr. J. L. Kwant alhier is bij Kon. besluit toegekend de aan de Oranje-Nassau-orde verbonden eere-medaille in zilver, wegens langdu- rigen dienst als tuinman bij de familie Bolle alhier. NOORDWELLE. Tot wethouder zijn hier jn de Dinsdag gehouden raadsverga dering gekozen de heeren C. A. Boogerd én L. Blom, de laatste aftredend. DREISCHOR. Bij de 1.1. Dinsdag ge houden stemming voor wethouder wer den gekozen de heeren J. Doeleman en M. van Langeraad. OUWERKERK. Naar wij nader ver nemen, zal in deze gemeente 't feest op a.s. Zaterdag half elf uur (alles n. t.> aanvangen met koraalmuziek van den toren, waarna te 11 uur ds. van der Linden de feestrede in de kerk zal uit spreken. Te 121/2 uur zullen de school kinderen, die reeds den vorigen dag ge-1 tracteerd zijn, op de muziektent zingen, waarna direct de spelen voor de kleinen zullen plaats hebben. Te 3 uur zal c!e optocht, die bestaat u!t versierde paarden, fietsen en menschen gehouden worden, waarna de overige volksspelen plaats heb ben. „Nieuw Leven" zal zorgen, dat de moed er wordt ingehouden, wat, naar 'de geest die er nu reeds heerscht, gemak kelijk zal gelukken. Des avonds concert, optocht met lampions en zelfs spreekt men nog van oud-Hollandsch vuurwerk. Meg het weder het zijne bijdragen tot vci'hooging der feestvreugde. NIEUWERKERK. In de Dinsdag ge houden Zitting van den gemeenteraad wer den de nieuw raadsleden, de heeren M. J. Stoutjesdijk en M. J. W. Boogerd, geïnstalleerd en werden de heeren J. v. d. Zande en J. J. van Klinken tot wet houders gekozen. BRUINISSE. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de heer L. van Meurs herkozen en de heer M. Vijverberg gekozen tot wethou der. ST.-PHILIPSLAND. Gekozen tot wet houders, de heeren A. M. van Dijke (attr.) en A A. van Nieuwenhuijzen (in plaats van P. J. de Ruijter.) SCHERPENfSSE. in de gemeenteraads zitting van Dinsdag 4 September werden de heeren W. L. Klos inet 4 en J. Keur met 4 stemmen tot wethouders benoemd. De voorzitter deed het voorstel om H.M. de Koningin met haar 25-jarig jubileum een gelukwensch te sturen. Na voorle zing daarvan maakte dhr. Klos de op merking dat de inhoud wel wat be Knopter kon zijn, met het oog op de kostea In de vergadering van ingelanden vati 't cal. waterschap Scherpenlsse, op Vrij dag 31 Aug. waren 15 st. tegenwoordig en vertegenwoordigd van de 21 stemge rechtigden, Door den ontv.-grtffier werd 't gewone jaarverslag van het waterschap uitgebracht. De reken'ng over 1922-'23 be droeg in ontvang f 10267,22'' en in uit gaaf f 10358,53, en stoot dus met een nadeelig slot van f 91,805. Met alg. stem men werden de aftredende dijkraads- (eden, de heeren L. Vos en P. Van der Slikke, herkozen. Verder werd besloten de "bijdrage voor uitwaterng van den Zoutenpolder aan het waterschap Poort- Vliet met ingang vjan 1 Mei 1924 te bren gen Van f325 op 1150 per jaar, mits blijft bestaan de vergunning tot het ver lagen der bodems van twee duikertjes. ST.-ANNALAND. In de vergadering van ingelanden van het waterschap St.-An- naland, gehouden op 31 Augustus, des Voormiddags 10 ure, werd ;n plaats van den ontv.-griffier J. Polderman, die be dankt had, met allgemeene stemmen be noemd de heer F. M. Boogaard. Toen Vrijdagavond de fanfare „Ac celerando" ter eere van H.M. de Konin gin een muzikale wandeling door het dorp deed, hield ze stil voor de woning van haar commissaris, dhr. J. Polder man, Van wien het bekend was gewor den, dat hij benoemd was tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, ten einde hem daarmee geluk te wenschen. Na het uitvoeren van o. a. 't Wien Neerl. bloed, trok het gezelschap verder tot voor de woning van den burgemeester. De mu zikanten werden in de gelegenheid ge steld iets op de gezondheid van den ge decoreerde te gebruiken. Ware het ntet, dat in de eerste ver gadering van den nieuwen Raad nog een gewichtig besluit werd genomen, dan had den we overeenkomstig 't verzoek van de redactie geen gewag gemaakt van de herkiezing van de beide wethouders. Toen de vorige maat gestemd werd over het voorstel van B. en W. tot verplichte directe aansluiting aan de waterleiding, waren daar 4 stemmen tegen, die van de heeren Heijboer, van Hout, Goedegebuure en Elenbaas. Nu dat voorstel opnieuw :n stemming werd gebracht, werd 't aan genomen met 4 tegen 3 stemmen, de heer v. Houdt stemde nu voor, ook de heer Geluk en de beide wethouders, dhr. Pol derman en Quakkelaar. OUD-VOSMEER. Tot wethouder zijn ge kozen de heeren Vermet en de Wilde. POORTVLIET. In de Dinsdag gehou den raadsvergadering werden na beledi ging der raadsleden tot wethouders her kozen de heer E. van der Slikke en ge kozen de heer Chr. P. van der Slikke, eerstgenoemde had 6 en 7, Elenbaas 1 st., 1 blanco; laatstgenoemde 6 st. en 1 de heer J. Elenbaas. Als laatste punt van de agenda werd het voorstel om f 1000 In eens uit te keeren aan de Ned. Herv. Kerk, ter vervanging van de jaorlijksche uitkeering van de helft der begrafenis rechten, met 6 tegen 1 stem, die van de heer M. K. Krijger, aangenomen. POST EN TELEGRAPHIE. De postcheque- en girodienst. Enkele rekeninghouders bij de post- chèque- en girodienst maken zich eenigs- zins ongerust over den loop van zaken, sedert de centralisatie van den dienst. Van bevoegde zijde wordt verzekerd, dat Voor die ongerustheid geen reden be staat. Zooals in de aan alle rekeninghou ders in Juli 1.1. gerichte circulaire s ge zegd, zullen zich gedurende de eerste dagen van den nieuwen toestand onge makken voordoen. Er wordt evenwel met kracht gewerkt aan de normaliseering van den loop van zaken, zoodat de verschil lende onderdeelen van den dienst over eenkomstig het opgemaakte plan zullen werken. Oorzaak van den minder gunstigen gang van zaken is mede, dat voor een groot deel met ongeschoold personeel moet worden gewerkt. Echter gaat alles met den dag beter. Met eenige welwillend heid Van de zijde van de rekeninghouders en de houders Van chèques wordt ver wacht, dat binnen enkele dagen de groot ste moeilijkheden zullen zijn overwonnen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Z1ERIKZEE. In de Maandagavond go- houden vergadering van kerkvoogden werd tot koster benoemd voor de kleine kerk, M. Berrevoets Cz. DREISCHOR. Zaterdag 8 Sept., des voorin. 10,30 ure, ds. v. d. Griend. Slechts één collecte, n.l. voor de kerk. GfmaeuteraadBVPrgiidi'rluK van ZierlltKce, gehouden op Dinsdag 4 Sept. 1928, des 's nam. 2 uur. Voorzitter, de burgemeester, rar. A. J. T. Fokker van Crayèstein van Rengers- kerke. Aanwezig zijn de nieuw gekozen raads leden, t.w. Je heeren' Koopman, Versteeg, Catshoek, Doeleman, de Broekert, van Schelven, Panny, Lunenberg, van der Kwast, den Boer, Ideler, Quant en Tim merman. Zij leggen in handen des voorz!tters de bij de wet vereischte eeden af. (De heeren van der Kwast, Catshoek en Ver steeg de belofte). De voorzitter wenscht de heeren ge luk met hunne benoeming, zoowel zij die herkozen zijn, als zij die voor het eerst in dezen Raad hun intrede doen. Speci aal ivenscht de voorzitter den heer van der Kwast geluk, wiens verschijnen voor hem aangename herinneringen moge heb ben. De taak, die :n het algemeen van de Raden wordt gevergd, is niet gemakke lijk; in de tegenwoord'ge tijdsomstandig heden is ze zeker verre van gemakkelijk. In tijden van voorspoed of bij uitbre'ding der gemeente valt deze betrekking ge makkelijker te vervullen. In een gemeente als Zierikzee, die niet alleen niet vooruit gaat, maar als liet ware in een toestand verkeert, zoo, dat wij zeggen moeten, dat het schijnt of de autocite'ten de ont wikkeling van deze gemeente tegenhou den, gaat dal veel moeilijker. Om te bewijzen wat spr. hier beweert, moet hij terug gaan in de gesch'edenis. Omstreeks 1870 is hier met groote finun- ciëele opofferingen een gemeentelijke H. B. S. gesticht, wat in die dagen een groote stap u-as, omdat toen nog maar weinig H. B. Scholen in ons land werden aan getroffen. Het was een daad van moed. die met succes :s bekroond. Maar nauw- lijks was die H. B. S fn exploitatie of door een wijziging in de Hooger Onder wijswet, dat naast een H. B. S. geen La- tijnsche school in een gemeente mocht bestaan, verdween de hier bestaande La- tijnsche school. Later is de H. B. S. door het Rijk over genomen, wat nogal wat moeite heeft gekost, maar het voor de gemeentelijke H. B. S. besteedde geld was verloren. Van dien tijd af gingen een aantal be trekkingen verdwijnen, die sedert lange jaren hier waren gevestigd, zooals de Rijksbetaalmeester, de rentmeester van het Kroondomein, de Ingenieur van den Rijks waterstaat, de Arrondissementsschoolop ziener en de Commissaris van het Loods wezen. AI die betrekkfngen zijn overgebracht naar andere gemeenten. De opheffing van de rechtbank zette de kroon op het werk, zoodat ook nt(g de deurwaarder e»» het personeel van de gevangenis van h!er gaat. Spr. releveert even de plechtige slotzitting van de recht bank, waarbij het dag. bestuur dezer ge meente niet bij tegenwoordig was. Spr. zelf vertoefde buiten 's lands, maar de andere leden van het dag. bestuur meen den ook niet tegenwoocd'g te moeten zijn. Het bijwonen van een dergelijke plechtige begrafenis had geen nut. Dezer zijds is genoeg gedaan om het wetsont werp tegen te houden; wat baatte het nu nog lijkredevoeringen te houden? Met dergelijke redevoeringen wordt de doode toch niet levend. Spr. wijst er op, dat er bij die plech- tige gelegenheid schijnt gezegd te zijn, dat met de opheffing der rechtbank zoo ongeveer alle Intellect uit de burgerij zou zijn verdwenen. Als burgemeester protes teert hij tegen deze uitdrukk;ng. De ge meente betreurt natuurlijk de opheffing van de rechtbank, qua instituut, doch over de individueele leden van de recht bank spreken wij geen oordeel uit. Wan neer men meent, dat door opheffing der rechtbank het Intellect zou verdwijnen, dan brengt spr. In het midden dat de landbouw hier op Schouwen en Du've- land aan de spits van den Zeeuwschen landbouw staat en men onder de land bouwers tal van bestudeerden vindt. Dat onder de landbouwers veel Intellect schuilt, kunnen wij uit de bladen lezen. Vele landbouwerszoon zijn tot hooge be trekkingen opgeklommen, zoo o.a. minis ter Cotijn. waar ieder in Nederland naar opziet cn van wien men hoopt, dat hij ons uit de financieele moeilijkheden zal helpen. Wanneer wij nu terugkomen op den toestand der gemeente, wil spr. even relc- veeren als bewijs van de juistheid zijner beweringen, dat Zierikzee niet alleen de bovengenoemde betrekkingen heeft moe ten missen, maar dat wij ook aan eigener lijve hebben ervaren, dat talrijke dingen, waarvan men in andere provinciën reeds fs voorz'en, voor ons onbereikbaar zijn. De waterleiding stond voor elkaar, maar de rente konden wij niet krijgen. De electrlciteitsvoorzlening is in sommige dee- len der provlnc'e reeds m exploitatie, maar Schouwen—Duiveland valt er buiten. Tengevolge van vele klachten over de R.T.M. werd eenigen tijd geleden een Staatscommissie ingesteld, welke in haar conclusie eenstemm'g van oordeel was, dat Schouwen—Duiveland noodig had een verbinding met den vasten wal door aan sluiting op den spoorweg naar Roosen daal. De eenige verbetering in de com municatie, die er is gekomen, is de ver anderde dienst mei de spoorboot. Wan neer deze den geheelen winter moet blij ven doorvaren op de nu vastgestelde uren dan zal blijken, dat dit een ger'skeerde onderneming is. Veel Is hier weggegaan, maar daar voor kwam niets in de plaats. Geen enkele inrichting noodig geworden door invoe ring van de vele sociale wetten is hier gevestigd geworden, nóch een gebouw voor een Kamer van Koophandel, nóch een voor een Raad van Arbeid. Toen de oorlogshaven van Hellevoetsluis werd opgeheven is niets naar Zierikzee over gebracht, hoewel sommigen beweren, dat onze stad met het oog op hare ligging aan de Roompot, een deel der vloot zou moeten hebben gekregen. Het is moeilijk voor een raad als deze te roeien met den strooin tegen, maar die taak is voor de leden en voor het Dag. Bestuur der gemeente weggelegd en wanneer wij die taak naar behooren moeten vervullen naar ons beste weten en kunnen, dan Is noodig onderling over leg, onderlinge harmonie en vriendschap pelijke gevoelens. Deze hoedanigheden bezat de vorige raad. Spr. hoopt, dat ze ook in den nieuwen raad aanwez-'g zullen zijn. Hij doet een beroep op de samenwerking der leden in het belang van Z'erikzee, en om hem in zijn taak als voorzitter bij te staan. De heer Timmerman dankt namens de leden voor de woorden door den voor zitter gesproken en vraagt de medewer king van den voorzitter in de komende zittingsperiode. Aan de orde is thans de benoeming van twee wethouders. Tot eerste wet houder wordt gekozen de heer A. Tim merman. De heer Koopman verkreeg bij deze stemming 3, de heer Timmerman 6 en de heer de Broekiert 2 stemmen, terwijl 2 stemmen Manco werden uitge bracht. Tot tweede wethouder werd gekozen de heer L. Koopman. Bij de eerste stem ming verkreeg de heer Koopman 4 stem men, de heer van der Kwast 5 en de heer de Broekert 2 stemmen, terwijl 2 stemmen blanco waren uitgebracht. Bij de daarop volgende 2e vrije stemming was de uitslag dezelfde. Bij de daarop gehouden herstemming tusschen de hee ren Koopman en van der Kwast, waarbij deze zich buiten stemming hielden, ver kreeg de heer Koopman 5 en de heer van der Kwast 4 stemmen, terwijl ook nu weer 2 stemmen blanco werden uit gebracht. De beide herkozen wethouders namen hun benoeming aan. waarna zij de leden dank zegden voor de op hun uitgebrachte stem. De voorzitter feliciteert de nieuw ge kozen wethouders met hunne benoeming. Tot leden van de Commissie van Fa bricage worden gekozen de heeren Panny en Catshoek. Tot leden van de Commissie voor de Gasfabriek en Straatverlichting werden ge kozen de heeren Doeleman, Lunenberg en de Broekert; tot leden van de Com missie voor de Vischmarkt de heeren de Broekert en van Schelven: tot leden van de Commissie voor de Strafverordeningen de heeren Lunenberg en de Broekert. Bij de rondvraag zegt de heer Versteeg in de dagbladen gelezen te hebben, dat de regeering van plan is de nood uitkee ring cn voor de gemeenten stop te zieiten. Spr. vraagt of het gemeentebestuur hier van reeds officieel kennis heeft ge kregen. of er met de gemeentebegrooting op is gerekend en wat B. en W. zullen doen? De voorzitter antwoordt dat geen be richt is ontvangen en dat B. en W. niets zullen doen. Men kan toch moeilijk op een courantenbericht afgaan, zegt de spr. De heer Versteeg vraagt of er met de begrooting op gerekend is, hetgeen de voorzitter bevestigend beantwoordt. Hierop wordt de vergadering gesloten. VAN HEINDE KN VER. Tengevolge van verschil van rnzicht in de Marokkaansche kwestie is het Spaansche kabinet afgetreden. Bij een ontploffing in een kolen mijn bij Cessnick (Australië) zijn 28 men schen gedood. Bij de Amerikaansche anthracietmij- nen staken 158 duizend 8rt>e:ders; de be- middeVngspogtngen van de regeering du ren nog voort. De defin'tieve uitslag van de ver- kiez'ng in Ierland is, dat gekozen zijn 63 regeeringsgeznden. 16 onafhankelij- ken, 15 boeren, 15 leden der arbeiders partij en 44 republikein. In een der diamantmijnen aan den Rand (Zuid-Afrlka) is een diamand ge vonden van 203,4 karaat. Dc kleur Is bru'n- geel en de waarde wordt op 1 roilFoen pond geschat. Dc gansche Berlijnsche metaalindus trie heeft tegen 1 October al het perso neel opgezegd, waardoor circa 300 dur- zend personen werkloos worden. Vrijdagavond zijn te Semarang drie met gas gevulde bommen geworpen mid den in het feestvierende Europeesche pu bliek. De daders zijn onbekend. Zaterdag zijn twee bommen op het residentserf ge worpen. In totaal werden gewond één inlander, acht Chineezen en vijf Euro peanen. VERSCHILLENDE BERICHTEN De ramp op de Noordzee. De schipper van den treiler-logger K. W. 97, die Maan dag te IJmuiden is binnengekomen, heeft gerapporteerd, dat hij Vrijdag op de Noordzee een omgekeerde scheepsbool drijvend heeft gevonden. Toen men de boot, die van de verongelukte ..Klöpfel" afkomstig was, trachtte om to keeren. ontdekte men een groot aantal lijken, waarvan een tweetai onder de boot uit schoot. Dit waren de lijken van twee jongelui, naar gissing 17 en 20 jaar. Van deze beide lijken heeft de schipper de zwemvesten mede naar IJmuiden geno men, terwijl hij de lijken weder aan de zee toevertrouwd heelt. Het was hern onmogelijk, de volle boot met lijken mee te nemen. Naar de schipper meende, was duidelijk te zien, dat de boot omgesla gen is. nog voor men naar de riemen heeft kunnen grijpen. Deze Jagen nj, nog Linnen boord geboeid. De geredde kapitein van de „Klöpfel" heeft IJmuiden inmiddels weer verlaten. fit oordaanslag. Te Groesbeek is Zater dagavond bij de viering van het Konin- ginnefeest de zestigjarige J. bij het ver laten van een café door een twintigjari gen ongehuwden bewoner van den be- ruchten Stekkenberg met een knuppel neergeslagen. De getroffene is Zondag ochtend overleden. De dader Is gearres teerd. Doodslag. Zondagmorgen heeft de 37- jarige losse werkman S. te lJsselstein zijn vrouw met een zwaren hamer de heisans ingeslagen. Sedert eenige weken leefde het echtpaar in onm'n, daar tie man zijn vrouw van ontrouw verdacht. Zondag kwam het tusschen beide echte- Heden wederom tot een hev:ge ruzie, waarbij de man zoo -iir-dHft ontstak, daf hij den hamer greep .en ?ijp vrouw daar^. mede den noodlottige» slag toebracht. vrouw was onmiddellijk dood. S. is daar" op naar Utrecht gevlucht. Twee veld-; wachters trokken, na van den moord ken nis gekregen te hebben, dadelijk naar Utrecht, waar zij, in samenwerking met* twee Utrechtsche rechercheurs, ul spoe dig den moordenaar arresteerden. Op het hoofdbureau van polite legde hij onmid dellijk een volledige bekentenis af, waar na hij werd overgebracht naar lJsselstein. Dc doodsdracul. Toen Zaterdagavond oe 40-jarige gasfitter S. te Goor de gas- illuminatie aan een huis'wilde aanbren gen voor de jubileumfeesten, kwam hij in aanraking met de electnsche draden, wat zijn dood tengevolge had. De man was vader van vier kinderen. TKLEGBAHMKJL DEN HAAG. De Koningin-Moeder ver trok hedenochtend naar Amsterdam tot het bijwonen van de feestelijkheden en plechtigheden aldaar. De Koningin-Moeder heeft aan den tijde!ijken Japanschen zaakgelastigde haar deelneming doen betuigen met de ramp die Japan is overkomen. - Het Nederlandsche Roode Kruis heeft aan het Rooie Kruis In Nederl. Indië verzocht aan Japan daadwerkelijke hulp aan te bieden. Drie minuten na 1 uur zijn de Konin gin, de Prins en de Prinses van af het Hollandsche Spoorstation naar Amsterdam vertrokken. In open auto's reed de vor stelijke familie met gevolg van 't land huis „de Ruige Hoek" naar 't station, langs den weg hartelijk toegejuicht. Aan het station werden bloemen aangeboden. LONDEN (V.-D.) Gisterenavond is voor de eerste maal rechtstreeks nieuws uit Tokio ontvangen. Het is nog niet moge lijk zich een juist beeld te vormen van de aardbeving en de vloedgolven die het land hebben geteisterd. De onlusten in Tokio, tengevolge van gebrek aan levens middelen zijn reeds onderdrukt en do orde hersteld. Prins Hirohito heeft 10.000 pond voor de vluchtelingen beschikbaar gesteld. Het Amerikaansche Roode Kru's brengt een millioen pond sterling bijeen. De Amerikaansche consul te Yokohama en zijn vrouw zijn gedood. De brand in Tokio duurt voort. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 Sept. Binnenlandachc granen. Tarwe wederom met «eer rutm aanbod, verkocht tot ongeveer vorige prijzen f 1J,J5-J1,70, afwijkende f 10,50 f 11. Rogge ieta vaster f 8—8,60. Gerst winter en zomer f 8„50—9, Chevalier i 10-11. Haver f 10.50-f 11. Erwten kleine groene, zeer ruim' ter markt, hoo ger betaald f 19—21, «chokke-s ruim aan geboden f 20—f 22,75. 4 Sept. Ter veemarkt waren bede» aangevoerd: 207 paarden. 54 veulen», 1120 magere runderen. 598 vette runderen, 230 vette kalveren, 192 nuchtere kalveren 821 graskalveren, 306 schapen of lamme ren. 469 biggen, 6 bokken of geiten, 65 ovcrloopcrs. Prijzen per \'t kilo: koeien 40-42' 521/2556062l/g Ct., ossen 45 50-52-56-57V* ct.. Stieren 40-45-50- 52ba ct.. kalveren 60—6567t/j—72Vs ct., Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 300- 460, kalfkoeien f 330 450. stieren f 250—510, pinken f 150-210, grask al veren f 60 140. vaarzen f 230— 820, paarden f 25Ö—350., biggen f 44—22— 23, slarhlpaorden f 100—200, biggen per week f 1.75 -3, hitten f 200 - 300, over- loopers f 24—36. veulens f 60—80, fok nuchtere kalveren f 25—55, slacht dito f 20- 25. TKLBGRA7I80H WKERBKRIOHT, msdef edeeld door hol Kon. Nod. Motoor Instituut to Do Blldt, naar waarnemingen varrioht in don morgen van 5 Sept.: Hoogste barcmoterit. 774 2 te 8t.-Mathleu. Laagste 752,0 te Seydlsfjord. Varwaoht tot den avond van 6 Sopt,: Matlgo WeBteiyke tot Noordwestelijke wind, afwisselende bewolking, ln het Noorden aanvankelijk nog eenige regen zelfde temperatnnr Fietsers licht vp 1 Van 5—6 Sept. van 8 10 n in. tot 5,49 v.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2