Zierikzeesche fi Nieuwsbode abonnement: Maandag 3 Sept. 1923 zierikzeesche courant. advertentiêni HINDERWET. PrJJi per 6 maanden f 1,60, franco por post f 1,80. Voor bot bultonland por jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 6 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag, Postcheque en Gironummer 99292 80ste JAARGANG. - No. 10974. Dlr J, DE LOOZE Jr. IHfe-Mel. N. J. KOSTEK. van 18 regels 60 ets., van i regels en daarboven 30 cta. per regel. Beolames 80 ots. p. regel. Bü oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór II ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Ziz&mm brengen ter openbare kennis, dat tor gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Auto maat", Willemskade 21 Rotterdam, om ver gunning tot het oprichten van een onder- grondsche benzine-bewaarplaats met aftap- inrichting op het perceel, gelegen aan de Noordzijde van de Oude Haven, wjjk A 325, kadastraal bekend in sectie A no. 2520. Op Zaterdag 15 September 1923, 's namid dags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tégen da inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zjj, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. D* aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zizkikzbe, 1 September 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER YAN CRAYE8TETN TAN RENGERSKERKE, Burgemeester F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. BUITENLAND." Een romantisch leven. Prinses Christoffel van Griekenland, wier overlijden wij Vrijdag hebben ge meld, behoorde tot de eigenaardige ro mantische vrouwen, die uit een beschei den millieu afkomstig, zich tot een hooge sociale positie weten op te werken, niet zoozeer door haar geestelijke gaven als wel door haar uiterlijk schoon. Daisy Mil ler was £en Amerikaansch. meisje uit Cle veland, de stad, waar John D. Rocke feller de eerste schreden op den weg naar het fortuin heeft afgelegd. Toen zij nog heel» jong was, huwde zij een zaken man, die haar echter niet gelukkig ver mocht te maken en waarvan zij zich schei den liet. Zij ontmoette een'ge jaren later den heer Leeds, een schatrijke fabrikant, die na véle jaren van noesten arbeid zijn, onderneming in de Steel Trust voor het bedrag Van bijkans 40 millioen dollar in bracht. Als de echtgehoote Van Leeds werd Daisy Miller aanstonds een natio nale Vermaardheid. Lang duurde haar ge luk niet, want op één van de reizen in Europa overleed de heer Leeds. Het ont zaglijk fortuin van haar echtgenoot werd tusschen haar en haar eenigen zoon ver deeld. Vele jaren was zij opnieuw weduwe, totdat prins Christoffel van Griekenland, de broeder Van Koning Konstantijn, haar ten huwelijk vroeg. Dit was kort na den oorlog, in 1920, toen de Grieksche dynastie een wisselvallig bestaan leidde. Alhoewel het echtpaar reeds zeer lang door de banden der liefde met elkaar waren Ver bonden, werd het burgerlijk huwelijk pas in Februari 1920 in alle stilte te Genóve voltrokken. Er waren bezwaren aan dit morganatisch huwelijk verbonden, welke echter werden opgelost doordat prins Christoffel wederom de Deensche nat:o- naliteit verwierf (zooals men weet is het Grieksche koningshuis Van Deensche oor sprong) en mevr. Leeds een Deenschen titel Verkreeg. Merkwaardig zijn de verhalen, die over haar den loop deden, vooral in de veel bewogen jaren die achter ons liggen, toen werd beweerd, dat zij met haar Ameri- kaansche dollars de Grieksche vark'ezin- gen bestierde! Zij nam in elk geval een zeer belangrijke plaats in het leven te Athene in en wist te bewerkstelligen, dat haar zoon prinses Maria van Griekenland de dochter Van grootvorst George huwde den zich bij vraagstukken, waarbij zoo- Wel de belangen van het platteland en de gemeenschap als die van de steden betrokken zijn, niet op een onpartijdig standpunt weten te plaatsen; 4e. dat het gewenscht is, om in de toekomst, wanneer weer allerlei perso nen ook tot het platteland om stemmen komen, te onderzoeken of de candidaat- volksvertegen'woordigers mensehen zijn, die, behalve in verkiezingstijd, alleen oog en oor hebben voor de stedelijke we reld- en levensbeschouwing of wel per sonen, die, daarnaast ooltf aan het platte land beteekenis voor het wel en wee der geheele samenleving toekennen en die het platteland niet eenvoudig onder geschikt wenschen te maken aan dat gene, wat groote groepen Ln de steden wenschen. Het regeeringsjublleum. De hulde uan 't Parlement. Zaterdag 1 Sept. heeft de Koningin de beide kamers der Staten-Generaai op eeremonieele wijze in audiëntie ontvan gen. De voorzitters derl Eerste en Tweede Kamer, baron van Voorst tot Voorst en mr. D. A. P. N. Kooien spraken namens de leden der beide Kamers H.M. toe. De Koningin beantwoordde beide hulde betuigingen met een kernachtige toe spraak. De ruimte onzer kolommen laat heiaas niet toe al deze speeches in ex- tenso te publiceeren, waar nog bij ko men. de ontvangst der gezanten, geac crediteerd aan ons Hof en het "Perma nente Hof van Intern. Justitie. Uit Stad en Provlnole. BINNENLAND. Het huldeblijk der Zeeuwen. Het huldeblijk dier Zeeuwen aan de Kó- ningvn, bestaande uit een album met tal Van namen, zal door een deputatie onder leidmg Van den Commissaris der Koningin in Zeeland ten pale'ze te Amsterdam Don derdag 6 September, des namiddags, wor den aangebeden. De Zomertijd. Uit het feit, dat de regeering besloten heeft den zomertijd te doen voortduren tot 7 October e.k., meent de voorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité vol gens het Alg. Ned. Landbouwweekblad van 25 Aug. j.l. de volgende conclusies te mogen trekken 1. dat de regeering, in stede van tot inzicht gekomen te zijn, dat ook de land bouwbelangen bij het vraagstuk van den zomertijd in hooge mate betrokken Zijn, bij het nemen van maatregelen ter Zake uitsluitend met de belangen, der stedelin gen rekening houdt; 2e. dat het daarom noodzakelijk is de propaganda van het goed recht van het platteland en de voornaamste! plattelands- bedrijven opnieuw' ter hand te nemen en steeds in het krijt te treden ter plaatse, Waar de belangen van; het land- en tuin bouwbedrijf bij den zonnetijd op onjuiste wijze worden besproken. 3e, dat het gewenscht is de zoogenaam de „groote" biaden op; het platteland zoo veel mogelijk te wereni* zoolang die bla ZIERIKZEE. (Vervolg jeestu, rslag) Na mens de „Oranjevereeniging" bood de voorzitter, de heer Biermasz, de zang- vereeniging „De Lofstem* een zilveren medaille aan. Vóór 3 uur raasden reeds enkele mo toren met duo-rijdster, die voor den prijs kamp opkwamen, langs het Havenplein en even na genoemd) uur reden de deel- omers rond Havenpark en -plein, ier- wijt de op de duo-zittende dames tracht ten den ring te steken. De belangstelling voor dit( nummer was groot, terwijl het geheel ordelijk verliep. De le pr. werd toegekend aan dhr. L. Verseput, de 2e aan W. M. Klompe, Dreischor, de 3e aan W. J. den Boer, Kerkwerve. De overige declnemeis (wier namen hier volgen) kregen alle fraaie surprises: A. L. Klompe, Jac. Romejjn Jaca., C. J. Korsten, H. Romeijn, D. Kos ters, P. L. Krepei, Jac. Romc-ijn Cz.. J. L. Vis, L. Ganzeman, G. Hoek, J. W. Lievense, L. de Jong, J. Gast en P. Vogelaar. Na afloop van dit nummer trok door een groote menigte vergezeld, een stoet van dogcarts, tilbury's cn auto's naar de Grachtweg. Voor deze stoet zich op plein van „Juliana" zich in beweging zette met „Nieuw Leven'' van Ouwerkerk 't hoofd, betrok de hemel en ge durende een kwartier ongeveer regende het zacht. Doch spoedig klaarde de lucht weer cp, en.nog voor de stoet op de Grachivveg aankwam, was het reeds droog en hield het weder zich voor 't verdere gedeelte van dezen feestdag uitstekend. De nummers schoonrijden,, licht- en zwaar slag deden denken aan een iand- bouivfeest, waar voor dezen tak van paardensport altijd groote belangstelling bestaat. Van de zijde van het publiek was de belangstelling zeker niet minder. Honderden zochten in de Wandeling een goede plaa'.s om dit „Ian Jbouwnummer' goed te kunnen zien.*- „Nieuw Levenvan Ouwerkerk had een plaats gekregen op 't bordes van Parklust. Niet minder dan 21 nummers had het op zijn program. Hoewel bij feestelijkheden over het algemeen naar de muziek maar matig geluisterd wordt en Tt te bejammeren is, dat zooveel moois onopgemerkt onacht zaam voorbij gegaan wordt, willen wij hier we! verklaren, dat naar menig stuk van „Nieuw Leven", onder leiding van haar kranigen directeur met gooote be langstelling, al is het wellicht tfiet door velen, is geluisterd. Onder de opwekkende tonen van „Nieuw Leven' werd daarop! het speciale nummer schoonrijden uitgevoerd. De prijswinners van het zwaars!ag waren: 1. mej. M. J. Doeleman te Dreisdhor, <2. C. J. M. Bouman, Nieuwerkerk en 3. J. J. V. d. Zande, idem-. De overige deel nemers: A. J. Constandse, Br.'haven en J. A. de Rijke, Sirjansland, kregen ieder een fraaie surprise. De uitslag Voor de afd. liehtslag was als Volgt: le prijs C. J. jM. Klompe, Drei schor, 2e W. J. den Boer, Kerkwerve en 3e mevr. de Broekert. De overige deelne mers, I. de Broekert, J. J. V. d, Zande, Jac. Romeijn, J. C. Hanse en W. J. Van Schelven, kregen ieder een verrassing. Het speciaal nummer schoonrijden te paard trok eveneens zeer de aandacht Döor mevr. Brons werd schoon gereden, zooals weinigen, wellicht geen enkele hier op 't eiland, het kunnen. Algemeen werd haar rijkunst geroemd. Haar werd dan ook de eerste prijs toegekend voor dit nummer. De tweede en derde prijs werd (gewonnen door de jongejuffr. G. Cas- hoek en de jongeheer H. Cashoek. Mevr. Brons verwierf tevens dei aan dit nummer Verbonden medaille van den Commissaris der Koningin in ons gewest. Met nauwgezetheid en opgewektheid vervulde de jury de haar opgedragen taak. Niet minder aandachtig werd 't ring- rijden met keurig versierde dogcarts en tilbury's gevolgd. De padvinders toonden ook hier weer hun onnvsbaarheid, door vlug bevelen over te brengen en voor alles te zorgen. De uitslag van de Rmgrijderij met dog carts en tilbury's was als volgt: le prijs: A. van Gastel, Schuddebeurs, 2e prijs, J. C. Hanse, Serooskerke en 3e prijs D. Kloet M.Oz., Zierikzee. De andere prijs winners waren Jac.s Romeijn, J. J. V. d. Zande, C. J. M. Klompe, Wi. J. den Boer, C. J. M. Bouman, J.b Ornee, J. A. de< Rijke, M. Moermond, A. Flikweert, A. J. Constandse, W. J. v. Schelven, A. den Boer Wz., D. V. d. Welle, L. Verseput en I. de Broekert. Ongeveer 7 uur verlieten de meeste toeschouwers hun resp. plaatsen in de Wandeling en kregen de paarden rust. „D. O. K", het Eerste Zierikzeesche Mondharmonicagezelschap werd thans het middelpunt der belangstelling, die het ook thans weer, onder betere weerstoestanden dan Woensdag 1.1., wist op te wekken. Deze vereenig!ng heeft in den korten tijd van haar bestaan een groote popula riteit verworven, wellicht ook het soort instrument, waaraan de zanger'ge mu ziek wordt ontlokt. Ook aan deze vereeniging werd na mens de „O. V." door den voorzitter, dhr. Biermasz, een zilveren herinnermgsme- daille aangeboden. In de tuinzaal van „Concord'a" werden ongeveer 8 uur door den eere-voorzitter, onzen burgemeeste-. de toegekende prij zen, w. o. zeer fraaie, uitgereikt. Z.E.A. had, zoo zeide hij in zijn inlei dend woord, gaarne aan het verzoek vol daan om de prijzen uit te reiken, opdat wij kunnen terugzien op dit feest, al was de stemming voor dien niet zoo heel groot. Een woord van hulde bracht spr. aan het bestuur der O. V., dat, toen be- besloten was het groote en grootsche plan van feestviering niet uit te voeren, toch meende iets meer te moeten doen op 31 Augustus, dan een optocht met mu ziek en vuurwerk tot slot. Spr. wees op het z.i. heuglijke feit* dat hij onder de in het programma afgedrukte nomen, tal van personen had vermeld gezien van buiten Zierikzee^ Dit feit leidt er toe de ban den van Zierikzee en andere gemeenten nauwer aan te halen. Door samenwerking met verschillende personen uit andere ge meenten kon een geslaagd feest worden gegeven. Laat ons, aldus spr. om iets te bereiken, zooveel mogelijk samen gaan. Meer en meer wordt Zierikzee een pleis terplaats voor hen, die bulten hun ge heele leven gewerkt hebben en nu hier komen wonen om nog een tijd rust te genieten. Zierikzee wordt zeer'beschei den 't Haagje van Schouwen cn Dui- veland. Verschillende commissieleden van dit feest wonen niet in Zierikzee. Schou wen— Duiveland leverde een groot con tingent. Hoewel er misschien eenige tegenstelling is van stad en platteland, feitelijk worden we door zekere cate- goriën allen voor plattelanders aangezien en over een kam geschoren. Daar om moeten wij allen, zoo eindigde spr., ons vereenigen om te krijgen wat wij hier hebben moeten. (Applaus). Hierop ging de eere-voorZ. tot de uit reiking der prijzen over. We wiilen hier nog vermelden de speciale prijzen d:e waren toegekend Voor 't schoon- en ring- rijden. Een zilveren meda'He werd toe' gekend voor de le pr. zwaarslag; een zilveren d'to voor 2e prijs zwaarslag; een zilveren dito voor de 3e, 4e en 5 prijs. De winners van het schoonrijden voor liehtslag (le en 2e prijs) kregen eveneens ieder een zilveren medaille. Voor 't beste luxe-paard werd nog een mondstel gegeven, voor de beste draver (Van 't zware slag een singel en voor het mooiste luxe-paard een fraaie doos bon bons. De le, 2e en 3e prijswinners van het ringrijden met dogcarts en tilbury's kregen nog resp. een verguld zilveren medaille (geschonken door den burge meester), een zilveren medaille en een bronzen medaille. Een verzilverd bron zen medaille viel voorts den eerste prijs- winner voor het ringrijden met motor rijwielen ten. (deel. De heer I. de Broekert dankte den burgemeester Voor zijn bereidwilligheid om hier de prijzen te komen uitreiken, de heeren jury-leden voor de hun opge dragen taak, de commissarissen der-ver schillende afdeelingen voor hun medewer king enz. enz. "Een bizonder woord van dan't bracht spr. den heeren J. J. Romeyn en J. H. Heimbach voor hun betoonde activiteit. De openlucht-bioscoop trok op 't Kraan plein de aandacht van een groote men schenmenigte, die „hoorbaar" genoot van het trilbeeld op 't hoog gespannen doek, recht Voor de zaak van den heer Korsten opgesteld, terwijl uit diens woning het bioscooptoestel Van „Algemeene Ontwik keling" met electriciteit werd bediend. Door de varlichting met electriciteit heeft het filmbeeld aan helderheid heel Veel gewonnen. „Kunst en Eer" gaf na afloop der openlucht-bioscoop een concert op de tent in 't HaVenpark. Wat wij hierboven schre ven van „Nieuw Leven" geldt ook voor ons muziekcorps, dat er wezen mag en onder leiding Van haar eminenten direc teur ons dikwijls heeft doen genieten van haar goede muziek. De fakkeloptocht vormde met vuur werk het slot van dit geslaagd Oranje feest, terwijl Vóór het ontbinden der stoet nog een serenade werd gebracht voor de woning Van den burgemeester, welke met een korte speech voor de hem toe gebrachte hulde dankte. De Zierikzeesche firma's A. Anker en Timmerman Verbeek hadden een elec- trische verlichting aangebracht; de eerste firma voor hare nieuwe, deze week te openen nieuwe garage op 't Havenplein, en de tweede voor hare zaak aan het Havenperk, schitterend was verlicht. De vetpotjes gaven de contouren der per ken heel fraai aan. Nog lang na de ontbinding der stoet weergalmden de straten van ons anders zoo stille stadje van 't gezang der feest gangers. Zaterdag hield de Ver. „Zierikzee sche Burgerwacht" hare jaarlijkschei wed strijd op de schietbaan aan den West hoek. Des avonds balil 9 ure had de prijs uitreiking plaats in de sociëteit „Ons Genoegen". Alvorens daartoe over te gaan heette de commandant de heer A. C. van der Vliet, alle aanwezigen welkom en richtte speciaal eenige woorden tot den eere-voorzitter, mr. A. J. F. Fokker van Craijesteijn van Rengerskerke en) verzocht deze de prijzen aan de winnaars te willen uitreiken. De eere-voorzitter, dit aanbod gaarne aannemende, wees de leden in welgekozen woorden op den ernst der tijden, wijzende op de gebeurtenissen in 't buitenland, op wat' geschiedt Zoo dicht nabij onze grenzen eni zelfs in ons eigen land, daarbij wijzende opt een artikel van de hand van mr. Patjjn, ons oud-Tweede- Kamerlid. in de N. Rótt. Ct„ en spoorde hen aan van de oefeningen trouw' ge bruik te maken. Overgaande tot de prijs uitreiking bleek dat voor de zomeroefe- ningen winnaars waren in klasse A: le pr. J. de Vrieze;/ 2e pr. D. Meijer; 3e pr. J. Verstel le; 4e pr. W. van Splunder; 5e pr. M. T. Jacobi; 6e pr. J. Peute; in klasse B: le pr. J. Flohil; "2e pr. J. van Bortel; 3c pr. R. Bienefelt; 4e pr. J. P. Brouwer. Op de Vrije Baan: le pr. W. P. Brouwer; 2e pr. J. Vers telle; 3c pr. D. Meijer; 4e pr. J. H. Brouwer; 5c pr. J. Peute; 6e pr. J. A. v. d. Zande; 7e pr. J. Flohil; 8e pr. A. Anker; 9e pr. J. de Vrieze; 10e pr. J. P. Brouwer Personeels Baan: le pr. J. A. v. d. Zande; 2e pr. J. Verstelle; 3e pr. D. Meijer; 4e pr. J. Davids;; 5e pr. J. H. Brouwer; 6e pr. F. Jacobi M.Tz.; 7e pr. D. v. d. Werf; 8e pr. P. J. Smits; 9e pr. W. v. Splunder; 10e pr. J. Peute; lie pr. R. Bienefelt; 12e pr. F. Rombouts; 13e pr. J. M. Verkammen; 14e pr. W. P. A. Brouwer; 15e pr. J. van Bortel; 16c pr. A. L. Veldhoven; 17e ,pr- J. de Vrieze; 18e pr. Joh. Brouwer; 19e pr. A. Anker; 20c pr. M. P. Hendrikse, ter wijl nog aan een 10-tal leden prijzen werden uitgereikt Eere-baan: le pr. verg. ziiv. med. J. Verstelle; 2e pr. verg. bronzen med. D. Meijer; 3e pr. zilv. med. J. Peute. j Bertels' Oliefabrieken te Amsterdam werd op de Landbouwtentoonstelling te Vorden bekroond met eere-prijs met zil veren medaille voor hare inzending der bekende Bertels' Lijnzaadkoekjes met sui ker, Cleveland's Eggsmeal, een Ochtend voeder met een zeer hoog gehalte aan eiervormende stoffen, en een verbeterde droogvoederbak voor kippen, waarvan ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H.JM- Koningin Wilhelmina 100.000 stuks gratis worden geleverd, n.l. bij iedere 50 Kilo Cleveland's Eggsmeal een gratis droogvoederbak. j Onder het gebruikelijk ceremonieel is hedenmorgen de kermis hier aange vangen en hebben de telken jare terug keerende exploitanten hun materiaal aan gebracht tot het opbouwen van de di verss kramen, tenten enZ. enz. Naar wij vernemen zullen dit jaar' op 't Havenplein komen te staan, behoudens de verschil lende koek- en suikerkramen, de carous- sel van dhr. Robbe, een Zweefmolen van denzelfden exploitant, de stoomdraaimo- len van de firma Janvier, het poffertjes kraam van dhr. Smits en een verver- schingstent van dhr. de Jonge. Op het Kraanplein krijgen een plaats: een zweefmolen van dhr. Freeke, een schommel van dhr. Dieriks en een dito van dhr. Vaale, een. lachspiegel van Mor gan, schiettent, waarzeggerstent, „Pijlen- sport" enz. enz. Aan de Balie komt een schouwburgtent van L. Dassie: De heer F. Ideler heeft zijn zaak aan de MoL alhier een metamorphose laten ondergaan, door afdoende verbouwing, die zeer ten voordeele is uitgevallen. De pui heeft een totale verandering ondergaan en is in modernen stijl opgetrokken, welk ontwerp de heer H. Videier Cz. te Bergen- op-Zoom heeft geleverd. Hoewel' aan mo derne eischen is voldaan, door 't aan brengen van stofvrije winkelkasten, keu rige indeclmg van den winkel, die volop licht ontvangt, ook door de met glas b lood aangebrachte ramen boven de win kelkasten, is de geschiedenis van de zaak niet in 't donker gestopt, maar wordt boven den ingang dezer nu heel mooie winkel het opschrift aangebracht „Het gul den Vlies", de naam welke sedert reeksen Van jaren aan dit gebouw verbonden is geweest. Door aanbrenging Van dit devies wordt de naam van een oude Zierikzee sche zaak weder in eere hersteld, het geen menigeen, welke voelt voor zijn vaderstad, genoegen zal doen, We wenschen dhr. Idelej, die getoond heeft de eischen des tijds voor een zaak als de zijne, te verstaan, succes op zijn verderen arbeid. De heeren Rodoe en Quant levérden het timmerwerk, de heer M. v. d. Werf het metselwerk, de heeren Gebr. Gudde zorgden voor de afdeeling schilderen, de heeren Gebr. Wisse brachten de verlich ting aan, terwijl de heer P. J. v. d. Linde te Bergen-op-Zoom het zonnescherm met mechanische opdraaibeweging aanbracht. Zierikzee is een mooie winkelpui rijker geworden! Bij de met Koningsverjaardag uitge reikte ordeteekens is o.a. nog bijl Kon. besluit benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, de kolonel Ht J. Gasiile, geb. te Zierikzee. Bij advertentie is reeds lang voor de kermis week bekend gemaakt, dat wij in de Concertzaal krijgen „het beste van het beste" op tooneelgebied. Namen als Tartaud-Klein, C. v. d. Lugt-Melsert spre ken Voor zich zelf. In normalen tijd komen deze gezel schappen niet naar een afgelegen pro vinciestad als de onze, doch de malaise is oorzaak, dat wij hier eens het puikje Van Nederland op de planken zullen krij gen. We willen hopen, dat velen van de tooneel kunst (de te spelen stukken zul len nader worden bekend gemaakt) zullen komen genieten. We komen nader op de te geven too- neelstukken terug. KERKWERVE. Het 25-jarig regeermgs- jubileum zal alhier Woensdag 5 Sep tem- ber herdacht wordden. Te 10 uur o.t godsdienstoefening in de Kerk door ds. Mortier, opgeluisterd door de zangvereeni- ging „Hoop en Vertrouwen" alhier, en des namiddags tractatie der kinderen in de openbare en bizondere school. SEROOSKERKE. Ter herinnering van het regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin zullen de kinderen,' der O.L. school alhier, den 7 September a.s. dezen dag feestelijk herdenken, daartoe in de ge legenheid gesteld door het gemeentebe stuur. Des 's avonds, zullen door het zang koor „Zang Veredelt" eenige liederen Worden gezongen. RENESSE. De herdenking van het 25- jarig bestuur onzer Koningin zal hier op Vrijdag 7 Sept. plaats' hebben. De school kinderen worden in de school onthaald, terwijl hun ook een( aandenken aan dezen belangrijken dag zal worden geschon ken. 's Namiddags zullen 'wedstrijden ge houden worden. ELLEMEET. De herdenking van de 25- jarige regeering van de Koningin werd Vrijdag 1.1. feestelijk herdacht. Van de ingezamelde gelden w'as een feest ge organiseerd. In den voormiddag en ook 's namiddags 'werden volksspelen gehou den als ringrijderij op de fiets, het paard en. de tilbury, wedloop met hin dernissen, zakloopen en draadjesknippen voor. meisjes. De muziek deed een rond gang door het versierde dorp en gaf avonds een concert, 's Voormiddags werden de leerlingen der openbare school door mevrouw C. M. Schalkwijk ruim getracteerd op chocolademelk, koek en andere versnaperingen. OUWERKERK. Zaterdag 8 Sept. zal het regeeringsjubileum van onze Konin gin feestelijk worden herdacht. Het off;- ciëele programma is nog niet ten Volle bekend. OOSTERLAND. Vergadering van den Ra ad,dezer gemeente, gehouden op Maan dag 27 Aug. Voorzitter de burgemeester; afwezig de heeren de Vos, v. d. Hulle en de Rijke. De notulen der vorige verga dering worden gelezen en goedgekeurd. Worden gelezen en aangenomen voor ken nisgeving het bericht van het gemeente bestuur van Vreeswijk, dat wegens het bezoek aan de Schippersschool aldaar door 2 kinderen van alhier gedomicileerde schippers oVer 1922 een bijdrage verschul digd is van f 23,60, het verzoek van de diste iets - arbei dsbeu rs te Rotterdam om een bijdrage in de kosten, het besluit van Ged. Staten, waarbij de Vergoeding voor het houden Van eigen kantoor van den gemeente-ontvanger wordt bepaald op'f 25 'sjaars. Naar aanleiding van diens inge diend verzoek wordt aan den heer Joost Flohil Jz. met ingang van 1 October dezes jaars of zoopeel later als in de vacature zal zijn voorzien, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als ontvanger dezer gemeente, onder dankbetuiging voor un dit ambt aan de gemeente bewezen dien sten. De voorzitter deelt mede, dat een op roeping naar sollicitanten in drie bladen in geplaatst. Komt ter tafel een verzoek van de heeren J. W. van Oeveren en M. Otte, onderscheidenlijk voorzitter en secretaris van gemachtigden van eenige suikerfabrieken, waarbij verzocht -wordt de zuidzijde van de haven „de Staart" van een beschoeiing te voorzien, teneinde het verloren gaan van bieten te voor komen. Men bespreekt op een- nader te bepaien dag aan het Nieuwe Veer de daar gestelde werken te gaan zien en in een volgende vergadering een besluit te nemen. De begrootingi voor 1923 wórdt gewijzigd. De voorzitter wijdt waardee- rende woorden aan het adres van dhr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1