bij1 aanvoer onmiddellijk over de wegen te doen; 2e. dat door het overlijden van den pachter van den vaakhoek deze op nieuw moet worden verpacht,! de toestem ming daartoe wordt gevraagd en ver kregen. Onder de ingekomen stukken kwam o.a. voor: een brief van dankbe tuiging van den heer J. J. van Dijk te Waverveen voor zijn benoeming tot ma chinist; id. van den heer J. A. van Dijlc te Zierikzee voor het' geschonken cadeau; missive van Ged'. Staten, d.d. 22 Juni, toezendende het rapport van den hoofd ingenieur inzake de voorjaarspeiiingen, iwaaruit blijkt dat geeni noemenswaardige verdiepingen hebben plaats gehad, doch dat met peilen opi gezette tijden dient te worden doorgegaan om steeds op de hoogte te blijven van den toestand van den onderzeeschen oever daar! ter plaatse. Een Kon. Besluit van 8 Aug. 1.1. waarbij' de concessie tot heffing van havenrecht te Stevensluis wordt verlengd tot 1 Oct. 1926. Missive van B. en W. van Dreischor, verzoekende een bedrag van f 25, als bijdrage in de kostentvan bebakening van het Dijkwater. Het bestuur stelt voo(t1 f 15 bij te dragen. Na eenige besprekingen iwordt daartoe besloten. - Missive van H. Ged. Staten inzake betaling der suatie- penningen door den polder Alteklein. Ged. Staten geven den raad om aan ingelanden voor te stellen terug te ko men op het in een vorige vergadering door haar genomen besluit, om geen ge rechtelijke vervolging in te stellen tegen dien polder. De voorzitter licht dit punt uitvoerig toe. Nu de Raad van State een uitspraak gedaan heeft, van dezelfde strekking in een andere polder, is rech tens het bewijs geleverd dat Ged. St. het recht hebben om het bedrag der suatie vast te stellen. Bovendien zeggen Ged. Staten dat wij niets onbeproefd moe ten laten, om betaling te krijgen. Het bestuur stelde daarom voor het besluit van de vorige vergadering! te vernietigen. Met 35 stemmen voor, 4 tegen en 3 ont houdingen werd dit voorstel aangenomen. Door dit besluit is de weg gebaand om geheel volgens de wettige voorschriften daaromtrent betaling van den ingebreke blijvenden polder te erlangen, waartoe de goedkeuring van Ged. Staten zal wor den gevraagd. De rekening dienst 1922-'23, welke te voren door een commissie, bestaande uit de heeren W. H. v. Oeveren, A. C. Vis ser en H. C. van de Zande, was nage zien, werd bij mende van haar rappor teur, den hee1* W.. H. van Oeveren, voor gedragen. Hieruit bleek dat de ontvang sten waren f 13106,311/2 en de uitgaven - f 117717,05, alzoo een goed slot gevende Van f 13379,261/2. Alleen vroeg de com missie een paar inlichtingen, overigens had zij geen aanmerkingen, doch kon zij, onder dankbetuiging aan den ont vangen-griffier, den heer A. v. d. Hou ten, voor zijn correctheid in alles en de vriendelijke ontvangst bij hem geno ten, advisee ren deze rekening goe d te keuren op bovenstaande cijfers, wat dan ook is geschied. Ia de commissie voor het nazien der rekening/ werd tot plaats vervangend lid benoemd de heer F. C. v. d. Bout. Het reservefonds bedraagt f 13983,55. Van de geldleeningen werden de navol gende stukken uitgeloot: leening 1915, do nos. 13, 35, 36 en 48, aflosbaar 30 April 1924; leening 1917, de nos. 7, 20, 49 en 55, aflosbaar 30 April 1924; leening 1918, de nos. 11 en 13, aflosbaar 1 Jan. 1924; lee ning 1920, de nos. 24, 55, 57 en 88, aflos baar 1 April 1924. Bij de rondvraag ves tigde de heer V'sser de aandacht van het bestuur op den toestand van den weg te Oudesluis. Zijns inziens was daar met steenslag de weg niet goed te houden, maar zou alleen een steenbestrating af doende verbetering kunnen brengen. De Voorzitter zeide, dat dit punt reeds bij het bestuur In overweg'ng was, doch dan zouden de boomen ook moeten worden opgeruimd. Op de volgende begrooting zal met dit punt rekening worden gehou den. De voorzitter sluit alsnu de verga- j dering. BRUINISSE. Woensdag werd de van Vege de gemeente aangekochte lijkkoets voor het eerst in gebruik genomen. De koets maakte door hare fraaie afwerking een goeden indruk op de vele belang stellenden, die haar zagen voorbijrijden. Vooral by slecht weer en grooten afstand zal blijken, dat de gemeenteraad door hare aanschaffing In eene werkelijke behoefte heeft voorzien. De herdenking van het 25-jarig bestuur onzer Koningin zal hier Donder dag 6 8ept. plaats hebben. De school kinderen worden in den namiddag in de scholen onthaald, terwijl hun ook een aandenken aan dezen heuglijken dag zal worden geschonken. 8T.-ANNALAND. 't Zou jammer zijn voor het nieuwe vervoermiddel, de auto bus van hier op Bergen-op-Zoom, indien het drukke gebruik dat er tot nu toe van gemaakt wordt, schade leed door de vele teleurstellingen die er onder vonden worden. Nu eens hapert er aan den wagen dit, dan weer wat anderp. Zoo ook weer Woensdagavond, toon tengevolge van een defect aan den ketting, de vele Inzittenden, meest vrouweD, op een half uur afstands van ons dorp ge noodzaakt waren uit te stappen. Inplaats van te 7 uur kwamen de meesten doornat en vermoeid door de hevige wind- en regenvlagen eerst te 8 uur of later bij hun familie, die natuurlijk in angst ver keerd had, alhier aan. Dat is 't middel niet om den lust tot gebruikmaking ervan aan te wakkeren. POORTVLIET. Donderdag werd de heer W. A. van da Velde, telegrafisch bericht, dat EL M. de Koningin hom had vereerd met de bronzen Feremedaille in de OraDjo-Naes«.tiorde, wegens 40-jarlgen trouwen di nst al» llohtwaohter te 8tryonh*-m. ST.-MAARTEN3DIJK. Openbare verga dering van den raad der gemeente, ge houden op Dinsdag 28 Aug. j.I. Tegen woordig alle leden met uitzondering van den heer A.' L. Hage, die met kennisge ving afwezig is. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedge keurd. De heer Koopman deelde mede, dat zijn voorstel betreffende toeslag op huur van woningen doelde op de huur ders der perceelen gebouwd in 1921. De wijziging der ligger wegen en voet paden betreffende het Bleekveldsche, voet pad is door Ged. Staten overeenkomstig het raadsbesluit vastgesteld. Aan Jac. de Zwarte wordt op zijn verzoek vergunning verleend tot het doen plaatsen van een ijzeren heining voor de woning in de Kaaistraat. De overeenkomst der gemeen te met het wattersehap betreffende het herstel der brug aan de Oostvest en het in beheer en onderhoud nemen dezer brug door de gemeente is door Ged. Staten goedgekeurd. De gem.-secretaris verzoekt verlenging voor den tijd van één jaar in Scherpenisse te mogen wonen. B. en W. stellen yoor het verzoek in te wil ligen, waartoe met alg. st. besloten wordt. De jaarwedde voor den keuringsveearts hoofd van dienst, wordt voor den tijd van één jaar weder vastgesteld op( f ^2750. De gemeentebesturen van Stavenisse, St.- Annaiand, Scherpenisse en Poortvliet; had den bericht gezonden hiermede te kun nen instemmen. Een verzoek van dhr. C. J. Koopman, om ontheffing van hon denbelasting wordt niet ingewilligd, om dat zijn hond eerst in den loop van het tweede halfjaar is afgemaakt. Besloten wordt geen lid te worden van de ver- eeniging tot instandhouding van) een cur sus ter opleiding van Bewaarschoolhou- deressen in Zeeland, omdat hieraan een contributie is vemonden van f 25. Toe gezonden is een Kon. besluit van 10 Juli 1923, no. 42, houdende dat de ge meenteraad niet ontvankelijk is in zijn beroep tegen het besluit van Ged. Sta ten van 2 Maart 1.1. betreffende de toe passing van artikel 212 der gemeente wet. (Het op de begrooting brengen van een post tot restauratie der ten gemeen te-huize aanwezige schilderijen). De voor zitter deelde mede, dat het dageüjksch bestuur zich tot den Minister van On derwijs had gewend met verzoek te wil len bevorderen dat alsnog uit 's Rijks kas een bijdrage wordt verleend in de kosten van restauratie dezer schilderijen. De gemelnte-rekening over 1922 wordt, ongeveer zonder eenige discussie, voor- loopig vastgesteld in ontvang! bedragende f 227572,74, in uitgaaf f 230105,41 y2, al- zoo een nadeeiig slot van f 2532,671/2. De rekening van het gemeentelijk wo ningbedrijf over 1922 wordt vastgesteld in ontvang f 8289,40.' in uitg, f 8457,65i/>, alzoo een nadeel'g slot van f 167,651/2- De rekening van het W. A. Armbestuur wordt goedgekeurd met in ontvang f 18179,23i/2. in uitgaaf f 15131,141/2, al- zoo een goed slot/ van/ f 3048,09. Voorge- steld wordt een wijziging1 der begrooting 1 1923. Daar met het Rijk betreffende de inkomstenbelasting een voorloopige af rekening heeft plaats gehad, wordt be sloten het nadeeiig slot der rekening in deze begrotingswijziging te verwer ken. De wijziging werd met op één na alg. stemmen goedgekeurd. De heer Koop man stemde tegen omdat op de begro tingswijziging een post voorkwam tot dekking der kosten van het schoolfeest op 31 Aug. as.. Aangeboden wordt de ge meentebegroting voor 1924 in ontvang en uitgaaf bedragende' ft.87700, de begroo ting voor het gemeentelijk woningbedrijf in ontvang en uitgaaf» f 10300, en die van het W. A. Armbestuur f 17624,02. Vast gesteld wordt een verordening" op woon wagens en woonschepen. Over! de plaats aanwijzing ontstaat eenige discussie.. Som migen willen deze wagens geplaatst zien op de Oostvest of de Hoogeweg, terwijl B. en W. voorstellen een gemeentelijk terrein bij het z.g. Boschje. Het voorstel van B. en W. iwordt ten slotte aangeno men met 3—2 stemmen. Voor de heeren Groenewege, Quakkelaar en Gaakeer, te gen de heeren Koopman en Vroegop. De heer de Graaf wenschte buiten stemming te blijven. Met alg. st. wordt besloten de bijdragen in artt. 135 en 140 der Pensioen- 'wet 1922, te betalen in tien zooveel mo gelijk gelijke jaarlijksche termijnen. Hierna is aan de orde het vervolgonder wijs. Mededeeling wordt gedaan van een schrijven van het Hoofd der School mede namens het onderwijzend personeel; men acht het vervolgonderwijs inderdaad van beteekenis. De commissie van toezicht op het L. O. eveneens gehoord, is te dezer zake Verdeeld. Men erkent wel het nut Van het onderwijs, doch schrikt terug voor de kosten. Twee leden dezer com missie zouden het onderwijs bestendigd willen zien. De heer Koopman acht het Vervolgonderwijs niet meer zoo noocLg, mede in verband met cle invoering van het zevende leerjaar. De heer Vroegop is Voorstander van het vervolgonderwijs. Hij vindt het droevig, dat bij deze bezuini ging de arbeidersklasse weer het loodje moet leggen. Hij is Voor ontwikkeling Van het volk en zal zich verzetten tegen bezuiniging hierop. Na nog eenige dis cussie wordt met 4 tegen 2 stemmen be sloten het Vervolgonderwijs op te heffen. Voor de heeren Groenewege, Gaakeer, de Graaf en Koopman, tegen opheffing de heeren Vroegop en Quakkelaar. De voor zitter spreekt hierna de heeren Gaakeer en de Graaf toe; de eerste omdat hij niet weder in aanmerking wilde komen, de tweede omdat hij niet herkozen is. Hij wijst hierbij op de goede verstandhouding die steeds tusschen de leden heeft be staan, al was daar ook wel eens verschil van meening, men respecteerde elkaar. De heer Gaakeer dankt den Voorzitter, als mede de leden Voor de hartelijkheid en vriendschap steeds ondervonden; hij denkt hierbij ook aan afgestorven vrienden ge durende de jaren van zijn raadslidmaat schap. Hij hoopt dat het der gemeente Verder wel moge gaan onder Gods zegen. Ook de heer de Graaf dankt allen voor het goede ondervonden en de prettige samenwerking. Nimmer heeft hij met eeni ge vijandschap de raadzaal verlaten. Hij zelf kan getuigen steeds naar eer'en ge weten te hebben gehandeld. Hierna slui ting. OUP-VOSMEKii. RaedBverg/.derirg gehoud-n op Woensdag 29 .-.ug j.I Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Van Tilbeurgh en Aarnouds*. Mededeeling geschiedt van hst besluit tot verdaging van de beslissing inzake opheffing van het vervolgonderwijs. Waar mej. Franokena ia overleden en alle kosten uit eigen middelen bestreden zyn geworden, wordt besloten aan mej. de wed. Van Poortvliet geen uitbetaling te doen van een gedeelte van de inder tijd aan wijlen mej. Franokena tot-gekende f 170, te meor niet omdat geen erf genamen van mej. Franokenabekendzyo. Aan de orde is de vaststelling van de verordening regelende de heffing var schoolgeld. De voorzitter liobt toe, dat het ondo tarief blijft gehandhaafd, alleen vervalt do bepaling dat redactie moet worden toegekend voor twee of meer kinderen. Deze bepaling is volgens de gewijzigde wet op het Lager Ood, rwijs 1920 niet meer toelaatbaar. In verband daarmede vervalt t»vens de bepaling dat hot schoolgeld bepaald zai worden naar het zuiver inkomen, in de plaats daarvan komtdat het bepaald zal worden naar het belastbaar inkomen volgens de wet op de Rijksiokomsten- belasting. De heer OómB verklaart tegen de verordening te zijn, hij acht de hef fing daardoor zwaarder By de bepaling van de jaarwedde van den ontvanger beroept men zioh op do meerdere werk zaamheden van don ontvanger door de sohooigeldheffing, bij zou daarom iu het geheel geen schoolgeld willen heffen en verzoeken wijziging te brengen in do financiën van de gemeento in dien zin dat de ontvangor onnoodig was. De voorzitter zegt, dat het niet mogelijk is den ontvang r zoo maar op zij te zetten, de heer Ooms weet zéér goed, dat de wet voorsobrijft, dat er in iedere ge meente een ontvanger moet zijn Boven dien ls hot niet waar, dat men zloh be roept op de meerdere werkzaamheden door h't sohoolgeld by de bepaling der jaarwedden van de ontvangers, de heer Ooms kan weten, dat de eenige maat staf daarvoor ls do totaal-cijfers van da gemeenterekenlngen over de laatste 3 jaren, de f 1000 schoolgeld oefent daar zelfs weinig of geen invloed op uit. Dat de wijziging vorho ging betcekont is ten deele juist, hij dio aantoont geon belastbaar inkomen van f 800 te hebben ls vrij v&n schoolgelddeze gevallen zullen nu meer voorkomen dan vroeger, toen men het zuiver inkomen num. Hierop wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, tegen do heer Ooms. Voor- loopig vastgesteld wordt dc gemeente- rekening op die bedragen als waarop zy was aangeboden, terwijl de reke ningen der armbesturen worden goed gekeurd. Aangeboden wordt de ge- meentebegrooting 1924, welke in handen van de commisBle wordt gesteld. Benoemd werden tot leden van het weezen-arm- beatuur de heeren Aarnoudse en W. A. v. Nieuwenhuijzen. Niets meer te be handelen zijnde, wijst de voorzitter er op, dat dit do laatBt« vergadering is van do zittingsperiode, hij dankt de heeren wel voor hun medewerking en hoopt, dat ze met vollo tevredenheid op de afgeloopen#' periode mogen terugzien. Het spijt hem zeer, dat de hoer Aar noudse afwezig is. Deze tooh ls reeds 31 jaren lid van den Raad goweest, wegens leeftijd heeft hij zioh niet meer beschikbaar gesteld, hij komt dus niet meer In de vergaderingen terug. Van hieruit moeten we dus afsoheid nemen van hom die Bteeds met lust en groote welwillendheid aan de beraadslagingen deelnam en zioh heeft doen kennen als Iemand die oprecht de zaken behandelde. De heer Ooms dankt den voorzitter voor de woordenhulde de terugkeorende raadeleden betreffende on sluit zioh aan bij do woorden van hulde toegedacht aan den hoor Aarnoudse. "We zijn hom niet liever kwijt dan rijk en hfi voor zloh had hem gaarne zien terugkeeren, hy tooh ging steeds recht door zee in alle opreohtheid. Hem rest thans nog hem een welverdiende rust toe te wenschen en hoopt, dat do heer Aarnoudse thans In den vervolge met belangstelling van de raadsverslagen zal Vennis nemen. Hierna sluiting. RECHTZAKEN. Ken ultleverlngskwestle. Voor de Haarlemsehe rechtbank diende Dinsdag de uitleveringszaak van den Belgischen soldaat A. B. L., die op 17 Juli j.I. te Etterbeek (B.) zyn vader dood schoot en zioh daarna te Haarlem by de politie aanmeldde. Hy verklaarde van beroep pijpenmaker te zyn, hy was echter te Antwcrpon in dienst. Hij nam de revolver van zyn luitenant weg en reisde naar Etterbeek, vond zyn vader alleen tehuis en schoot hem In koelen bloede neer. Daarop giog hy naar Gent, van daar naar Ostende, waar hy een dag bleef en toen vla Antwerpen- Roosendaal-Rotter dam-A mstor d am n aar Haarlem. Als motief voor zijn daad gaf hy op de slechte behandeling, die ziin moeder van zyn vader ondervond. Deze was volger h hem steeds besohonken en ook ging hy doorloopend met andere vrouwei mi. De dader zelda nog geen spijt van zyn daad te hebben; alleen speet het hem, dat zyi> moeder bedroefd was over zyn daad. De rechtbank zal later uitspraak doen of hy al dan niet aan België zal worden uitgeleverd. VERKOOPINGEN, ENZ. BBUINI8SE, 29 Aug. Heden werden alhier ten verzoeke van den heer M. Padmos Mzten overstaan van not&riB BlermaBZ, publiek verkocht: 1. paarden voor f 540 en 765. 2, vruchten te velde als: suikerbieten voor f285, f310, f313, f 326, f 370 en f 385, aardappelen f 175. Alles per gemet. ONDERWIJS. Na herhaalde oproeping voor hoofd der O.L. School te Poortvliet, hebben rich vier sollicitanten aangemeld. ELLEMEET. Wegens hare benoeming tot onderwijzeres te Moordrecht heeft mej. J. M. Poulusse ontslag aangevraagd uit hare betrekking alhier. POST EN TELEGRAPHIE. De diensturen voor het gecombineerde kantoor Haamstede1 Burgh zijn als volgt: voor den post- en Telegraafdienst: 8i/o— 121/2, 2—31/2. 51/2—7 en voor den tele foondienst 8I/2—I2V2. 2—4, 51/2—71/2. STAVENISSE. Tengevolge van de be zuiniging is mej. M. Hout, die 32 jaar bij den telefoondienst alhier werkzaam is ge weest, met 1 Sept. a.s. eervol ontslagen met recht op pensioen. Een woord van hulde en dankbaarheid mag haar zeker niet onthouden worden voor de vele hulp en welwillendheid, die zij steeds als tele foniste aan het publiek betoond heeft. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Blelswyk (toez.), D. Th. Keek, luatsteiyk pred. te Bergambacht, than» wonende te Woerden. Te Heerlen, voor de standplaats Terwinselen (toez.), Jao. Poort te Klkerzee. Te Oosterend op T*-xel (toez)., oand. H. Janzen te Utreobt. Te Mastenbroek, P. A Binsbergen te Leerbroek. Aangenomen Naar Meppel, C. Koene- koop te Riggekerke. Naar Letterbert c.a., B HrulDft te Garsthuizen. BedanktVoor Emmon (Evangollsatle), Jao. Poort te Eikerzee. Geref. Kerk. Beroepen: Te Zuld-Beyerland (2de maal), Dr. H. W. van der Vaart Smit te 's-Graveland. Te Boerakker, oand. 8. E. Wesbonk te Winsnm (Fr Aangenomen: Naar Sexbiorum, L. van Urk te Westmaas. Chr. Geref. Kerk. BedanktVoor Amsterdam, A. H. Hllbers te Ensohedé. Voor Kornhorn, W. Vos te Draohten. VAN HEINDE EN VER De Italiaansohe regeering heeft, In verband met den moord aan do Grieksoh- Albaneercho grenzen, een ultimatum aan Griekenland gericht waarop hot zoo spoedig mogeiyk antwoord verlangt. De heele Atheonsohe pers uit haar verontwaardiging on leedwezen naar aanleiding van den moord op de ledon der Italiaan sohe missie. By do gehouden verkiezingen ln Ierland is de Valera met groote meerder heid gekozen. Montonogrijnsche opstandelingen hebben de stad Antlvarl aangevallen. De Matin maakt melding van het feit, dat er te Alx la Provence twee bandieten in de oei zitten, die blykbnar door de justitie vergeten worden. Zy zyn bogin Mei 1922 ter dood veroor deeld en wachten nog steeds op het lot, dat hen waohtde valbyi by het aan breken van den dag of gratie en depor tatie. In Auckland (S. Z.) is een afdoe- ling van de Ku Klnx Klan opgerioht, welke ten doel heeft zich te verzetten tegen de penetratie van Aziatische arbeidskrachten. De afdeellng telt reeds ongevoer duizend leden. By Rooella lomioa ln Calabrië ls by het boren in een rotsachtg terrein voor den aanleg van een brug motaal gevonden, hetwelk kleine fragmenten zuiver goud bevat. De bouwwerkzaam heden zyn gestaakt om een verder onder zoek naar do bodemgehalte In te stellen. Vyf dagen geleden heeft, naar de Chicago Tribune meldt, de beruohte rebellenleider Abd-el-Krlm, den Span jaarden den „heiligen oorlog" verklaard. Naar allo riohtiDgen heeft hy heranten ultgezondon, die de Mooren oproepen tot den „heiligen oorlog" en ter verdedi ging van het erfgoed van den profeet tegen de Spanjaarden. Volgens berichten nlt Tanger, wordt door de fanatieke Mooren iti grooten getale aan dezen oproep gevolg gegevon. Het antwoord van Griekenland op de Italiaan sohe eischon wordt weldra verwaoht. Griekenland zon by staking der onderhandelingen den Volkenbond willen laten beslissen. Prinses Chrlstoffel van Griekenland, woduwe vau den Amerlkaansohen mil- llonnair Leeds, is te Londen overleden. Door den hevigen storm, die ook over het Engelseh Kanaal woedde, ls vermoedeiyk een Fransoh s.s. met alle koppen vergaan Een ernstige botsing heeft te Carnegie, een voorstad van PittBburg, plaats gehad tussohen een processie van de Ku KIux Klan en metaalarbeiders, Laatstgenoemden vielen den optocht aan toen hy de brug passeerde. Er is een doode en een aantal gewonden. Een visschersvlot, die van Cou- lagh Bay naar Ballydoregan Bay (Ierland) onderweg was, ls ter hoogte van Cod's Head vol water geloopen en gezonken. Vyf inzittende vlssehers kwamen in de golven om. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De storm. De storm, die Woensdag avond vry ifiotsellDg opstak en gedu rende den gekeelen nacht voortwoedde, heeft iu de Zuiderzee zeer waarschyniy'k slachtoffers gemaakt. Woensdagnamid dag vertrok kapitein L. Bakker met de sleepboot „Zuiderzee" van Medemblik naar Urk. Naby Enkhuizen werd hy door deu storm overvallen en trachtte tevergeefs tegeu de sterke ebbe op te stoomen. Hy gelastte daarom, do bag germolen voor anker zou gaau, waar door het mogelyk zou kunnen worden, dat hy met de 2 bakken Urk zou be reiken, wat ook gelukt is. Donderdag ochtend, kon de sleepboot wegens de hooge zee de Urkerhaven niet verlaten om den baggermolen op te halen. Daarop aanvaardde de Urker veerboot „Jhr. von Gensau" te kwart Yoor 9 den tocht naar Enkhulzen met de bedoeling den molen assistentie te verleenen. Van Enkhuizon uit had men te half 9 het vaartafg, dat ongeveer 5 myi uit de kust lag. nog met den kyker gezien, maar wyl men geen noodseinen waarnam, bleven de Knkhuizer visscherevaartu'gen in de haven. De „Geusau" vond even later ter plaatse geen spoor meer van den baggermolen en van den wal af was ook niets meer waar te nemen, zoodat het zeer waarsohynlyk ls, dat de molen is volgeloopen en gezonken. Door den storm is een motorboot zonder roeiboot naby de Jaoomlne, een punt van 't Hollandsoh Diep en Merwede, vojgeslagen De opvarende(n) ls (tyn) vermoedeiyk verdronken. Nadere byzonderheden ontbreken. LAATSTE BERICHTEN. ZONNKMAIRE. Vergadering van den raad der gemeente, gehouden op Woens dag 29 Augustus. Alle leden tegenwoordig. Na lezing cd goedkeuring der notulen volgt mededeeliDg der ingekomen stuk ken. Brief van Ged. Staten, de ontvangst berlohtende van een afschrift van de op 30 Juli j 1 vastgestelde verordening tot wyziglng der algemeene politieverorde ning eon proeeB-verbaal van opneming der boeken en kas van den gemeente ontvanger, waaruit biykt, dat in kas was en moest zyn f 9499,10. Goedgekeurd raadsbesluit van 80 Juli j.I. tot ^jzlging dor gemeentebegrooting 1923. Besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarby de jaarwedde van den gemeente-ontvanger wordt bepaald op t 700, met ingang van 1 Augustus j.I. Een besluit vau datzelfde ooilege, waarby de vergoeding voor gemis van een kantoorlokaal voor den gemeente-ont vanger, blijft bestendigd op f 25 Bericht van den heer Hooke tot aanneming van de benoeming als administrateur, tevens seoretaris-penningmeester, van het Bur gerlek Armbestuur alhier. By monde van den heer van den Bout brengt de oommissie wier taak is geweest het onderzoek der gemeenterekening over het afgeloopen jaar, rapport uit, strekkende tot goedkeuring. De rekeDing heeft by de oommissie een goeden Indruk verwekt. Ze wordt voorloopig vastgesteld In ontvangBt op f 33430.12s en in uitgaaf op 29695,09s mitsdien met een goed slot van f 8735.03. Alsnu wordt de gemeente begrooting van 1924 den raad aangeboden. Ter tafel komt de begrooting van het Bnrgeriyk Armbestuur voor 1924. De Heer van den Bout vraagt inlichtingen omtrent onderstand aan Hartog. Spreker meent, dat steun noodig is. Na eenige algemeene discussie gaat men over tot goedkeuring dor begrooting op een eind- oyfer van f 1087,11. Het bedrag der gemeenteiyke vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager onderwyswot 1920 ovor het afgeloopen jaar aan de byzon- dore lagere school uit te keeren wordt bepaald na aftrek der schoolgelden op f 221,13 De ntaten van restanten of oninbare posten worden vastgesteld. Togen wanbetalers zal met kracht wor den opgetreden Van de Loonarbeiders- Ver. Zierikzee zyn Ingekomen een drietal aanvragen om oen voorschot krachtens de Landarbeiderswet voor plaatsjes en wel voor P. Muyens f 2205 en voor I. de Jonge f 2250, samen f 4455. De aanvraag van Geelhoed ls weder komen te vervallen, zoodat deze niet ln behandeling komt. Na ampele bespre kingen wordt tot stemming overgegaan, waarby de heer v. d. Bout verklaart, alleen tegen te stemmen omdat de wo ningen geen plaatsjes volgens de wet zyn. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer v. d. Bout, wordt besloten door de Vereenlglng het gevraagde voorschot te verl*enen voor de plaatsjes van P. NuyenB en I. de Jonge. Op verzoek van den heer Beye waartoe do voorzitter en de heer Verseput zloh aansluiten wordt besloten f50 tegemoet te komen ln de uitgaven van het feest comité voor een traotatle der school kinderen Op oen vraag van den heer Van Splunder antwoordt de voorzitter, dat betreffende het ontwerp van een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2