bouw» en de paardenfokkerijl voor een niet gering aandeel zullen bijdragen. NOORDGOUWiE. Vrijdagavond hielden de leden van de Geitenfokver. „Noord- gouwe en Omstreken" hnu jaarlijksche vergadering, welke met de bestuursleden mee, door slechts twaalf leden werd bij gewoond. De voorzitter, jhr. C. A. van Citters, heette de aanwezigen welkom. Na Voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd, ging men over tot het na zien der rekening over 1922-23. Met het goed slot der vorige mee, hadden de ontvangsten bedragen f 199,346, de uitga ven f 182,10, zoodat het goed slot thans f 17,24° bedraagt- Bij verdere bespreking over den geldelijken toestand, sloot nu aan het bestuursvoorstel tot het heffen van f 1 contributie per lid en per jaar. De voorzitter deed nog eens uitkomen, dat de leden onzer vereeniging al dadelijk bij de oprichting en ook nog daarna had den geprofileerd van flinke bijdragen van belangstellenden en donateurs. De ver eeniging beschikte tot nu toe over vol doende middelen- Evenwel, aan den steun van buiten de vereeniging staandea kwam een einde en waar twee jaren geleden het goed slot pl. m. f 96 groot was, het vorig jaar pl. m. f 56 en nu pl. m. f 17, daar zien we dus, dat de kas der ver eeniging jaarlijks f40 achteruitgaat. Met een s aldo van f 17 kan dit zoo niet door gaan, zoodat maatregelen genomen moe ten worden. De voorzitter merkt op, dat elke vereeniging als regel insluit het be talen Van contributie, ook al een reden, waarom hij liever contributie zou heffen dan het dekgeid verhoogen. Alle aanwe zigen waren het daarmee eens en zoo werd besloten, dat in het vervolg een contributie van één gulden per lid en per jaar gevraagd zal worden. Nu was aan de orde de verkiezing van bestuurs leden. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Anth. V. d. Cingel en K. Stoel. De laatste wenschte echter zijn functie als bestuurslid en secretaris-penningm. neer te leggen, wat de vergadering zeer speet. De heer Stoel bleef echter bij zijn besluit. De heer Anth. V. d. Cingel werd herkozen en in de plaats van den heer K. Stoel werd de heer Js. Braber ge kozen, die de benoeming aannam. Nadat de voorzitter eenige waardeerende woor den tot Stoel gesproken had, waarin hij diens ijver en toewijding naar voren bracht, ging men over tot het volgende punt: het voorlezen van het verslag der laatste algemeene vergadering van de P.V. te Goes. Als afgevaardigde naar de vol gende was reeds aangewezen de heer Joh.s Braber Jz. Tot plaatsv. werd ge kozen de heer M. Hoekman. In het ver volg zullen de dekgelden, kwam men over een, niet meer geïnd worden door den bokhouder, maar door den secretaris-pen ningmeester- De leden moeten zich tevo ren bij deze laatste Vervoegen, om tegen dadelijke betaling een dekbewijs te ont vangen, hetwelk zij den bokhouder moe ten toonen, alvorens him geit tot den bok toegelaten wordt- De secr.-penningm. J.s Braber Jr., deelde de vergadering mee, dat bedoelde dekbewijzen van af 1 Sept. a-s. bij hem verkrijgbaar zullen zijn. Om de leden aan te moedigen hun die ren op de keuringen te brengen, besloot men, een bedrag Van f5 voor premies beschikbaar te stellen. Na nog eenige min der belangrijke punten besproken te heb ben, sloot de voorzitter na rondvraag de Vergadering. ONDERWIJS, Bijl het examen voor candidaat-surnu- merair der directe belastingen slaagden o.a. de heeren A. C. Meijer en C, J. A. Polvliet te Zierikzee. BIJ het te Rotterdam gehouden exa men voor de hoofdakte slaagde o.a. de heer O. J. Overbeeke te Tholen. Mej. J. M. Poulusse, onderwijzeres te Ellemeet, is als zoodanig benoemd te Moordrecht. -- Op de voordracht voor onderwij zer te Stavenisse zijn geplaatst de hee ren D. Jonk te Middelburg, P. A. Bil te Heiakenszand en J1. C. M. Mazure te Groede. ZIERIKZEE. In de heden Maandag gehouden vergadering van den gemeen teraad, werd in de vacature-C- L. Hack tot onderwijzeres aan de O- L. S, A. be noemd mej. J. P. V. d. Weijde. OUD-VOSSEMEER. De heer Uilke Stel wagen, thans onderwijze'' te De Lier, slaagde voor de acte Fransch L.O. Kinderen geen speelgoed. In „School en Huis"' schrijft W, L. een aardig stukje, Waarin hij er op wijst, dat de kinderen voor ouders geen speel- goed mogen zijn. Wij nemen er dit uit Over: „Als wie van speelgoed» hebben genoten, enkel als middel voor onze ontspanning, vermaak, amusement dan bergen iv het op of smijten het in den hoek en denken er niet aan het met dankbare liefde te blijven gedenken, zorgvol hun toekomst te overpeinzen. Omdat ze en kel middel waren en geen doe], omdat |wfe het doel alleen zagen in ons 'zelf, onze tijdpasseering of amusement. En nu meen ik bij sommige ouders dit op te merken: dat zij hun kinderen meer zien ais middel dan als doel Als middel tegen de verveling, als voorwierp Van trots in hun kleuterkunstjes, in hun Schoolrapporten, artistieke b.v. muzikale prestaties of in hunj sportveld- of balzaal triomfen. Velen zien ze niet ais doel Van hun leven, als plicht, als eervolle taak. Al te vaak voelen we een kind els een geschenk en te weinig als een jejsch; ai te vaak als een gast, van iwie we geen pretenties afwachten, wel enkel vriendelijkheden; en te weinig als een gebieder, die Zware cijnzen zelfs offers eiseht. Als wie in deze gezindheid aan de wieg staan, waar, we niet anders kun nen dan glimlachen, als we met dit be sef diep in ons op de wandeling het gekeuvel van de kleuters aanhooren met al zijn gewichtigheid en logica, dan zul len we driftbuien en humeurigheidjes, koppigheid en kibbelarij, zeuren en on gehoorzaamheid, en allerlei andere fou ten en stoutigheden niet in de eerste plaats als onaangenamheden voelen, die ons, gemakzuchtigen, het leven stroever maken, maar dan zullen we bij lief en leed het geluk en de toekomst van het kind in het oog houden. Dan zullen we ons meer afvragen: ,.Doe ik dit om me zelf te strelen of te vermaken, of is het in het werkelijk, belang van het kind? Zie ik nu wel goed de persoonlijkheid die, ik geroepen en gerechtigd ben mee te vormen, of is mijn kind mijn speel goed? Mogen we rijker Worden door het geluk om onze kinderen, maar laten We een kind, dat is een menseh, nooit verlagen tot speelgoed." YERKOOPINGEN, ENZ. NOORDGOüWE. 24 Aug. Ten over staan van de Notarissen J. C. Dalebout en J. S. L. Kortaweg te Zierikzee, werden heden publiek verkocht voor de onherroepelijk gevolmachtigden van W. Moermond alhier, de navolgende onroerende goederenEen woonhuis met timmermanswerkplaats en erf in de kom der gemeente voor f 3500. 2 woonhuizen mat schuurtjes en erf voor f 1651. Een woonhuis met schuur en erf voor f 2000. Een moestuin by den Heereweg voor t 250 Een woonhuis met schuurtje en erf aan den Donkoren- weg voor t 3600. Een dito voor f 3400. 1 gemet 279'/i roeden bouwland voor f 608 per gemet. 1 gemet 86 roeden wel land voor f 475. Aan den Groenenweg 3 woonhuizen met schuurtjes, erven en gronden* respectievelyk voor f 1500, f 1500 en t 1500. 4 woonhuizen met schuurtjes en erven en gronden, resp. voor f 1450, f 1400 en f 1450 KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Soharnegoutum, N. G. Veldhoen te Alphen a. d. Ryn. Te St.-PhilipslandJ Poort te Elkerzee. Te Lage Zwaluwe, E. Reese te Hoog land. Te Baambrugge J. C. H. Komijn te Parregs. Te Schoonoord (toez.) cand. H. M. Sasse te Leiden. Te Wapenveld H. A. de Geus te Veenen- daal. Bedankt: Voor Raamsdonk, D. Plan- tinga te Elbnrg. Voor Goudrlaan en Ottoland E. V. J. Japchen te Hel en Boelcop. Geref. Merk. Beroepen-- Te Snameer, oand. H. van der Elskamp, te Kampen. Te Middel burg, J. C. Rullmann te Utrecht. Bedankt: Voor Dordreoht, J. Ubels te Varaseveld. Chr. Geref. Berk. Beroepen: Te Doesburg, J. A. Rlekel te Zaandam. Aangenomen: Naar Ulrum, cand. M. Holtrop te Kornhorn. VAN HEINDE EN VER. De Japansohe premier, baron Kato, is overleden. In Bagdad (Perzië) Is cholera uit gebroken. Te Malaga (Spanje) hebben zich moeilijkheden voorgedaan by infanterie- aoldaten, welke naar Marokko moesten worden ingescheept; er zjjn Bchoten ge vallen en een offloler is gedood. Nadat de rust was hersteld zyn eenige oproermakers in arrest gesteld. In het station Rozanka (Galiolë) Is een personentrein op een goederen trein geloopen10 personen werden ge dood en een groot aantal gewond. De vroeg invallende vorst heeft in Finland groote sohade aan landbouw gewassen toegebracht. In de douanemagazynen te Iran (Spanje) heeft een groote brand gewoed. De verliezen worden op 3 millloen peseta's geschat. Te Napels ia een groote hoeveelheid litho-typografisch materiaal der bank- biljettendrukkery van de Bank van Napels door brand verwoest. De schade bedraagt drie millloen lire. De plaats, waar een aanzienlijke hoeveelheid banbiljetten lag opgeslagen, kon worden geïsoleerd. Te Breil-sur-Morize (Fr.) sprong de ketel van een locomobiel, die een dorschmachlne dreef. De stukken werden meer dan honderd meter weggeslingerd. Een landbouwer werd gedood; zestien personen werden gekwetst onder wie enkele zeer ernstig. Men vermoedt, dat de manometer die een normaleD druk aanwees, niet meer funotionneerde. Tussohen Wilna en Warschau (Polen) is een trein gederailleerd en in de rivier gestort. Er zijn meer dan 50 dooden en 100 gewonden. Senator Underwood, die waar schijnlijk als demooratlsoh oandldaat bij de a.s. presldents-verklezlng in Amerika zal optreden, heeft zich voor samen werking met Europa uitgesproken. Het bestuur van den mijnwerkers- bond in het anthraciet-distrlct Pennsyl- vanië heeft de staking tegen 1 Sept. geproclameerd. Een Exchange-telegram uit Caïro meldt, dat te Alexandrië prinses Abbas Hallm, de eohtgenoote van prins Abbas üaliai, lid van de Egyptische koninklijke familie, Vrijdagmorgen een revolver schoonmaakte, toen deze afging. De kogt 1 drong haar in de borst; zy over leed onmiddellijk. De prinseB was een Ëngelsohe van geboorte. Lloyd George gaat in Amerika rede voeringen houden. Hij zal ook Canada bezoeken. De rust in de Spaansche stad Bilbao, waar de algemeens staking was uitge broken, is weer gekeerd. Het stakings comité is gearresteerd. VERSCHILLENDE BERICHTEN v De gevaarlijke trouwring Te Middel burg wordt de gasfabriek verbouwd. Eentge dagen geleden was een werkman bezig met het opruimen van oven-af braak. Hij wierp daavby diverse stukkeu yzer van een hoogte van 6 meter naar be neden. Een der platen had oen haak- vormtgen uitlooper. Deze bleef by on geluk achter zyn trouwring haken en sleurde hieraan den man mede naar be neden. Met een gebroken en verwonden vinger, met een ontwrichte hand, een gebroken voorarm, diverse groote hoofd wonden en een nierbloeding werd de man opgenomen en naar het gasthuis vervoerd. Dit ongeluk toont weer onmiddellijk aan, sohryft De Tel., het gevaar b(j zijn arbeid ringen te dragen. Jaarlijks wor den vingers verloren tengevolge van het dragen van ringen. Een werkman moet op zyn werk geen ringen aanhonden. Terwille der dames. By de vaststel ling dor gemeenterekening heeft de ge meenteraad van Wisch besloten hot verstrekken van sigaren by de raads vergaderingen af te schaffen. De voor zitter verzocht den raadsleden om nu een dame als lid van den gemeenteraad gekozen ls, goedei tabak te rooken Onder den boom. Te Nieuw-Weordinge is het driejarig doohtartje van den land bouwer Lake, terwyl haar vader bezig was een boom te kappen onder den neervallenden boom geraakt on onmiddel lijk gedood. Ooed afgeloopen. Toen de dochter van den em. geref. predikant ds. Dsvelaar te Ede beneden kwam, nam zy een sterke gaslucht waar en vond zij haar vader en moeder bewusteloos to bed liggen. Mot een zuurstofapparaat heeft een geneesheer na langen t(jd het echt paar bygebacht. Er bleek een gasslang losgeraakt te zyn. De Spelbreker. Te Delft zyn Donder dagavond voor den aanvang van de openbare vergadering van de commu nistische partij ln 8tad Doelen, exem plaren van Dt Spelbreker ln beslag genomen, waarmee ter plaatse werd gecolporteerd. Tegen de verspreiders ls prooes-verbaal opgemaakt. Zonderling! Aan de tot etandkomlng van het Gedenkboek 1898—1923 hebben alle politieke partijen hun medewerking verleend. Ook de 8.D.A.P. Maar op Iet wat eigenaardige wijze. De heeren wei gerden voor dit nationaal gedenkboek een bijdrage te leveren over de ont wikkeling van hun party. Toen eohter aan de leiders gevraagd werd, of hun foto's in dit gedenkboek moohten wor den afgedrukt, waren de prlnoiplëele bezwaren verdwenen. En zoo prijken nu wel de portretten van de heeren Troelstra en Schaper in 't OraDjeboek. De verbolgen broeders. Toen een buur vrouw te 's-Gravenzande wegens familie twist een bejaarde vrouw mishandelde, sloegen twee harer zoons 's avonds den boel bij buurvrouw kort en klein. Het huisraad werd door de ruiten op straat geworpen. Teeken des tffds. Voor do betrekking van gemeente-veldwachter te Bitthem hebben zioh niet minder dan 112 solli citanten aangemeld. Een werkster". De politie te Deventer heeft oen 23-jarlgen werkloozen sigaren- makor aangehouden, die zioh in vrouwen- kleeding had geBtoken en die aldus trachtte als „werkBter" aan den kost te komen. De pseudo-vrouw werd onder grooten toeloop van nieuwsgierigen naar het politiebureau gebracht, doch werd weer ontslagen padat men hem van kleeren, meer passende by zyn manneiyke „waardigheid", had voorzien. Broekhuys vraagt faillietverklaring. Door den heer Broekhuys is by de ArrondlsBoments-reohtbank to Maastricht het volgende request ingediend: „Geeft te kennen Willem Hendrik Broekhuys, zonder beroep, Akerstraat 114, Heerlen, dat hy verkeert in den toestand, dat by heeft opgehouden te betalen, dat hij meerdere opeisohbare schulden heeft uitsluitend bestaande uit vorderingen van door derden gedupeerde journalisten, dat zyn aotiva o. a. bestaan uit zestig duizend gulden, staande by de Amsterdamsohe Bank te Amsterdam en alle aandeelen der Zuld-Nederlandsche Credietbank te Heerlen, dat laatst genoemde vennootsohap weer eigenaresse ls van alle aandeelen der Hollandsohe Verzekeringsbank te Amsterdam van vyftig duizend gulden hypotheoaire obll- gatiën en van alle aandeelen der Ooster garage te Rotterdam; dat deze aandeelen en obligatiën, behalve de aandeelen der Zuld-Neder landsche Credietbank, ln het bezit zijn van J. Kraak, Piet Heinstraat 100, 's-Graven- hage en C. J. B. Klebert, WiekBtraat 43, Rotterdam, die echter de afgifte weigeren en zullen pogen hiervan misbruik te maken, waardoor de crediteuren ten zeerste worden benadeeld. Redenen waarom hy uwer rechtbank verzoekt hem ten spoedigste te verklaren in staat van faillissement met benoeming van een buitengewoon doortastend curator. Noodlottige val. De leidekker van W. Uit Nunen Is by het herstellen van het dak van een 20 meter hoogen toren van het Blot Loevensteiu gevallen. Eeniga oogenblikken daarna is hij gestorven; hy laat een vrouw met 3 jeugdige kinderen na. Ontduiking van drankaccijns. De kom miezen te Maastricht hebben een partij van 370 liter spiritus aangehouden, welke hier frauduleus uit Heerlen zou worden ingevoerd. In verband hiermede zijn J. E. en zijn zuster uit Heerlen in verzekerde bewaring gesteld. Het vermoeden bestaat dat er hier in Zuid-Limburg een paar clandestienebranderijen in werking zijn. Men is zelfs reeds 'n dergelijke inrichting op het spoor, die ergens in een onderaard- sche spelonk in een berg zou zijn geïn stalleerd. In zee verdronken. Te Vlissingen is Zaterdagmiddag bij het zwemmen in zee een 13-jarige jongen door den stroom meegesleurd en verdronken. Het lijk is aangespoeld. Zijn kameraadje werd tegen de palen geslagen en gewond. Weer een ruufaanval. De uit Utrecht geboortige levensmiddelenhandelaar De Gr. is bij Duisburg, waarheen hij zich begaf in verband met zijn zaken, door twee jonge mannen aangevallen en door hen inet messteken aan hoofd en schouders verwond. Daarna beroofden de beide aan vallers den heer De Gr- van een bedrag van f25000 en ongeveer 300 millioen M-, alsmede van zijn gouden horloge. De daders, die onbekend zijn, ontkwamen. Waarschijnlijk betreft het hier een dege lijk voorbereide moordpoging van per sonen, die goed op de hoogte moeten geweest zijn met de zakelijke aangelegen heden van den heer De Gr. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk. De trein moordaanslag. Een der slacht offers van den moordaanslag in den Duit- schen trein, de heer J. B. Ruben, is Za terdag overleden. De toestand van zijn vrouw en dochtertje is hoogst bedenkelijk- De lange „sterke arm". In Frankrijk is gearresteerd zekere J- O. uit IJzendijke (Z.) die eenigen tijd geleden mei een zeer groot bedrag van een Verzekering- Mij- was verdwenen. De Nederl. regee ring heeft zijn uitlevering gevraagd. Veertien dagen feest. In de 4 aan elkaar grenzende, aan één straat gelegen Langen- dijker gemeenten (N.-H.) wordt van 25 Augustus tot 25 September niet minder dan 14 dagen feest gevierd. In 3 gemeen ten kermis ea in 4 jubileumfeesten. Hier aan zou men waarlijk nog niet zeggen, dat de tijden voor den Langendijk finan cieel, zoo slecht zijn. TELEGRAMMEN DEN HAAG. Hedenvoormiddag heeft in de nabyheid van het landhuis, ge naamd „de Ruige Hoek" onder Scheve- nlngen, plaats gevonden het eerste ge deelte van de huldiging der Weermacht ter gelegenheid van het regeerings- jubileum der Koningin. Dit huldebetoon bestond in huldiging door de regimenten Grenadiers en Jagers met de daaraan verbonden aanbieding van een sieriyke bronzen electrisohe lamp met allegori sche voorstellingen op genoemde regi menten betrekking hebbend, als stoffelijk aandenken gevolgd door défilé der troepen van hot garnizoen der residentie. Op 17 Beptember zal naby Amersfoort tydens de legermanoeuvres de huldiging van de geheele weermacht, leger, vloot en koloniale troepen volgen. De Koningin, de Prins en Prinses kwamen in een gala-oaleohe van den „Buigen Hoek" naar het terrein gereden, waar de grenadiers en jagers een groot carré hadden geformeerd. Daar «tegen de vorsteiyke personen, die door'groot gevolg waren vergezeld, uit. De comman dant van het regiment jagers, overste Wagenaar, hield een korte toespraak tot de Koningin, waarna de commandant van het regiment grenadiers, overste Borel, het huldigingsbiyk aanbood. Na dezo huldiging volgde een afzonderlijk huldebetoon door de koninklijke militaire kapel, terwyi verder ondéfr opperleiding van den gouverneur der Residentie, do défilé van het garnizoen plaats vond. Het terrein waar het militaire schouwspel gehouden werd, was omzoomd door honderden toeschouwers die de Konink lijke familie hartelyk toejuiohten. AMSTERDAM (V.D.) Zondagavond is Louis Bouwmeester, onze bekende toneel speler, door een Fordauto overreden, toen by by het verlaten van het Café „Musten" het Roelofhartplein wilde oversteken. Hy brak drie ribben en zyn enkel. Hy Is naar het ziekenhui» ver voerd. De patient heeft een goeden nacht doorgebracht. ATHENE (V.D.) Griekenland heeft het verdrag van Lausanne geratificeerd en den staat van oorlog met ingang van heden als geëindigd verklaard. VLI88INGEN (V.D) Zondsg is de 15-jarlge jongen de Munk by het zwemmen door den stroom medegevoerd en ver dronken. PRAAG (V.D.) Zondag ls August Das- kalon die door de regoering van Stam- boulinaki als vertegenwoordiger naar Praag is gezonden, door revolverschoten neergeschoten. Hy overleed by de operatie De dader Nikolow uit Sofia werd ge arresteerd. TER8CHELLING (V.D.) Zondagavond halfzes zyn de slecpbooten „Volharding" eu „Texel" van de Bergingsinaatschappy Doeksen en Dros uitgevaren ter assis tentie vau het stoomschip „Homledal", dat draadloos hulp heeft verzocht. Het schip bevindt zioh op 53,46 gr. N.B. en 339 gr. W.L. Hedenmiddag 12 uur waren de sleepbooten nog niet terug gekeerd. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 27 Aug. GRANEN. Bui- tehi. prijshoudend. Meel f 16,50. Haver f 10,75 a f 11. Mais, Mixed, f 206. La Piala f 184. Zaden. Karwijzaad f 80 a f 86. Kanariezaadi f 116 a f 18. Koolzaad f 19 a 21. Mosterdzaad, bruin f 40 a f 42. Geef f 30. a f 32. Boek-wfeit f 10,10 per 100 k.g. Ajuin, aanvoer geringj, f 2,50 per 50 k g. Aardappelen. Brielsche Eigenh. f3,75 a f4,50; dito blauwe £3,75 a f 4,25; dito Zeeuwsche f3,25 a f3,75; poters f 1 a f 1,75; blauw'putten f 4,;50 a f 5,25; aan voer en vraag flink. Eieren f 6j,50 a f 9. VEE, Aanvoer 308 runderen,» le kwl f I'd5 a f 1,20; 2e f 1 a f 1,10; 3e f 0,85 a f 0,95; 219 kalveren, le kW. f 1,25 a f 1,40; 2e f 0,90 a f 1,05; 3e f 0.70 a f 0,80; redelijken hande); 1136 schapen of lammeren, le kw». f 0^85 a f 0,95; 2e f 0,65 a f 0,75; 3e f 0,55; lammeren f 0,95 a f 1,15, matigen handel; 783 var kens, le kwl. f 0,76 a f 0,80; 2e f 0,70 a f 0.74.; 3e< f 0,64 a f 0.68; lichte f 0,70 1 0,75; matigen handel. GRANEN. Binnen!andsche tarwe f 11,15 a f 11,75; afwijkende f 10,50 a f 11; erwten f 19 a f 19,75; schokkers f 18 a f 23. Coöperatieve velling Zierikzee. Veiling van Zaterdag 25 Aug. Aardappelen, paarsput, 6—71/g et.; eigenheimers 51/*—6I/2 ct.; suikerboonen 14—18 ct.; snijböonen 18—23 ct.; groene boonen 8—10 ct.; peulen 18 ct.; augur ken 18 ct.; appels: godlin keswick 7 -14 ct.; dito Mank's 8—13 ct.; Lord Suffield 13—17 ct,; dito 2e soort. 10 ct.; Koningin Emma 6—10 ct.; gros venor 1214 et.; The Queen 14 et.; duchesse d'Oidenburg 14 ct; diverse val 4—16 ct.; peren: elapp's 30—35 cl.; dito 2e soort 20—25 ct; Précoce de Trevoux, 2e soort 20—26 ct.; Beurré Mérode, 2e soort 24 29 ct.; roode suikerij 16—19 ct.; zomer- bergamot 17 ct.; diverse peren 9—18 ct. dito valperen 13—18 ct.; blauwe prui men 27—30 ct.; witte wijnpruimen 60 70 ct.; dito vat 35 ct.; Engelsche krosen 20 ct.; alles per kilo; potbloemen 28 ct; bouquetten 15 ct.; per stuk. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid dor redactie). Copy wordt niei teruggevonden. Mjfnhctr de Redacteur 1 Verzoeke beleefd plaatsing van onder staande, waarvoor by voorbaat myn hartelyken dank. Zondag 19 Augustus j.l. werd onze vrijzinnige godsdienstoefening by ge woond door een hier in pension ver toevend Geref. gezin. Daar ls op zioh zelf niets tegen, maar wel is het ergeriyk wanneer die Mynheer tegen den naast hem zittende (vermoedelijk een zoon van hom) tydens de predikatie tegen elkander voor de naast hem zittende vry zinnige onverstaanbare praatje» maken on lachen. Dit toont wel weinig eerbied voor andersdenkenden. Deze pensiongast nu geeft een verslag over deze predikatie Si het Geref. blad „De Rotterdammer", die my van bevriende zyde ter lezing werd gegeven. Hierin vraagt hy hoe of De. Leendortz zoo do Behrift kan verdraaien als hy het vergelykt by een beschryvlng over de Gelijkenissen door D». Knap, recht zinnig prediker. Verder sohryft hy dat na de predikatie de gemeente verkwikt en versterkt huis waarts keerde. Hier plaatst hy twee vraagteekens achter en terecht, want wat moest die pensiongast daar van weten wat wy als vryzinnigen van noode hebben? Een welgemeenden raad aan den Pensiongast, ik meen dhr. Tleleman, verslaggever van de Christelijke Rotter dammer, moge hier volgen, mocht U nogmaals op Zondag in ons mooi dorpje vertoeven, spaar ons dan Uw bezoek in onze kerk, maar bRjf in uw binnenkamer en bidt God om te leeren kennen waar deering voor andersdenkenden, want die zoeken ook even als U bevrediging hunner Godsdienstige gevoelens op hunne wyze. RKN188B, Aug. 1923. M. DE ROO, Not. Ned.-D. Herv. Kerk. Wanbetalers. VI. Het spreekt vanzelf, dat de bepalin- genj der Wet niet kunnen veranderd wor den, de wegen, die daarin aangegeven worden, moeten worden bewandeld, daar is niets aan te doen. Wat wèl mogelijk en uitvoerbaar is lijkt mij een gezamen lijk krachtig optreden. Allereerst worde, voorioopig voor Schouwen en Duiveland een Centraal Zwart Register ingesteld, doclh', om daartoe te geraken, wordt de medewerking ingeroepen van ieder, die zaken doet of handel drijft. In dat Re gister, op alphabetische WljiZe ingericht, worden de namen ingevuld van hen,, die als „slechte betalers" te boek staan, met eène aanduiding van „2Wak". „slecht". „Zeer slecht". Zij worden door dei sehuldeischers aan den beheerder van dat Register opgegeven, onder vermel ding van juiste namen, woonplaats, be drag en datum van schuld. Indien dit door de kooplieden en neringdoenden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2