Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende b(j de van Vrydag 17 Aug 1923, no. 10967, Gevonden voorwrrppn: Een gouden broche; een portemonnaie met geld; een keckbijbeltjeeen wiel van een rijwiel; een pet; een broche, een hee- ren strik (das). Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau ▼an Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BUITENLAND. Echtscheidingen in Amerika. Thomas, een Californisch rechter, heeft cijfers gepubliceerd over de echtschaidin- gen in de Ver. Staten. Dit zijn er tegen woordig niet weinig, te weten 160.000 per jaar, of iedere vier minuten één. De toeneming der echtscheidingen ge- achiedt naar verhouding driemaal zoo snel als de toeneming van de bevolking. Op iedere negen huwelijken is er één echtscheiding. Van 1870 op 1917 nam het aantal echtscheidingen toe met juist 400 pet. In 1870 waren er 28 scheidingen op iedere 100.000 personen. In 1912 112 voor eike 100.000 van de bevolking. Voorts klaagt de rechter over de groote ongelijkheid der echtscheidingswetgeving in de verschillende staten. Het is geen overdrijving, wanneer wordt geconsta teerd dat een Amerikaan gescheiden kan zijn in een staat, niet getrouwd in een anderen en een bigamist in een derden. Thomas verlangt, dat er voor de ge- heele Unie eenheid in deze wetgeving zal worden gebracht. Er zijn nog 17 staten in de Unie waarbij de minimum leef tijd voor het aangaan van een huwelijk niet door die wet wordt bepaald. In 9 staten rijn die leeftijden 12 jaar voor het meisje en 14 jaar voor den jongen Men vindt op het moment in de Ver. Staten 12.000 getrouwde meisjes onder de 15 jaar en ongeveer 100 000 getrouwde meisjes van onder de 17. VreeeeHjke daad. Een eigenaardige zaak is dezer dagen voor de gouvernementeele rechtbank te Moskou behandeld. Beschuldigd waren de 46-jarige boerenvrouw Anna Sokowikof en haar 17-jarige zoon Michail, wien ten laste was gelegd moord op hun man en vader. Nadat zij hem in den slaap met een bijl hadden doodgeslagen, hadden zij het lijk in de kachel geroosterd en het vervolgens, na de beeaen te hebben af gehakt, op het erf verborgen. Deze afschu welijke misdaad was gepleegd in het bij zijn van de twee andere kinderen, jongens van 13 en 12 jaar. Drie dagen later hadden Michail en zijn 13-jarige broer het lijk ep een slede naar de rivier vervoerd en daar in het water laten zakken. Een jaar lang ongeveer bleef deze mis daad verborgen; men dacht dat Sokowikof in verband met werk van huis was. Eerst dezer dagen vertelde de tweede zoon. Mitja, de vreeselijke geschiedenis in den dorpssowjet. Op de rechtzitting was deze jongen getuige charge tegenover zijn moeder en anderen broer. De beklaagden verklaarden, dat zij tot hun daad gebTacht waren door het despotisme van Sokowi kof. Verschillende getuigen spraken ech ter tegen, dat Sokowikof zoo'n dwingeland was geweest. Anna Sokowikof werd veroordeeld tot een streng cellulaire gevangenisstraf van 8 jaar; haar zoon Michail, als nog niet Volwassen, tot 4 jaar, terwijl voor beiden met het oog op de amnestie, de straf tot op de helft weed teruggebracht. Late bekent*bis. In het begin van 1922 stierf te Angers in Frankrijk sergeant-majoor Vaux. Hij werd doodgeschoten gevonden in zijn kamer. De bloedverwanten verdachten de vtrouw van Vaux ervan, haar man te heb ben vermoord. De drie kinderen, Jean, Jeanne en Lucie (de laatste nog eerst 8 jaar oud), Vertelden, hoe hun moeder na een ruzie haar echtgenoot had neerge schoten, waarna alles werd gedaan om het te doen voorkomen, alsof Vaux zelfmoord had gepleegd. Lucie had het misdrijf zien gebeuren, zeiden de twee anderen, en op hun getuigenis ging de moeder de gevan genis in. Door het Assizenhof werd ze eVenwel weer vrijgesproken, daar de be wijsmiddelen niet Voldoende waren. Maar haar bestaan in de streek harer inwoning was onmogelijk geworden. Overal werd ze met den vinger nagewezen als moordenares. IJverig streefde ze er naar, „recht te Verkrijgen", ook in de oogen der publieke opinie, en een eerste resultaat werd bereikt, toen Lucie ver klaarde, snoepgoed te hebben verkregen Voor het afleggen van haar getuigenis. Toen werd Jean, de 20-jarige zoon, ernstig ziek, en Van zijn ziekbed schreef hij aan de advocaten uit de strafzaak, dat hij uit schaamte en wroeging zijn ver klaring Van vroeger wilde herroepen, dat zijn Vader zelfmoord had gepleegd en dat trouwens reeds Vroeger herhaalde malen had geprobeerd. En Zondag nu heeft in het ziekenhuis te Angers, waar de jongeman stervende lag, de diep-tragische confrontatie van moeder en zoon plaats gevonden. Jean, doodel ijk zwak, trok zijn vreeselijke be schuldiging tegen zijn moeder geheel in. En in die gruwelijke bekentenis van de leugen, die zijn moeder tot een maat schappelijk wrak heeft gemaakt, zei hij: „Ik was zwak, en men zei me dat wan neer lk moeder niet beschuldigde, ik voor haar medeplichtig zou worden gehouden' Toen waren zijn krachten ten einde. Hij zweeg, uitgeput. En de moeder boog zich over hem heen. kuste hem op hiel voorhoofd, en zei: „Ik vergeef het je. m'n jongen...." Het auto-ongeval hij Lmirde-* Omtrent het vreeselijk ongeluk, waar van wij Woensdag melding maakten, ont- ieenen we nog de volgende bijzonderhe den aan de Msb.: Het js in de nabijheid van Luz-Sau- veurs, dat de autocar die 24 Nederlan.i sche reizigers van Gavarnie naar Lour- des bracht, in een ravijn stortte. In h^t 100 Mi diepe ravijn stroomLde Gave. De auto-bestuurder had plotseling het stuur moeten wendgn, om het aanrijden van een vrouw te voorkomen. De vrouw ging dadelijk hulp halen., maar het war he laas nutteloos. Degenen, die het eerste ter hulp snel den. daalden mei ontzettende moeite in het ravijn af. Zij zagen lot hun schrik, dat alle reizigers dcod waren De af grijselijk verminkte lijken van de 24 rei- zigers en van den chauffeur-lagen onder de autocar. Slechts een van hen leefde nog, maar hij was in zoo'n toestand, dat hij niet vervoerd kon worden en inen moest hem op de plaats des onheils laten. Het ongeluk valt aan niemand te wij ten. De chauffeur stond bekend als een zeer consciëntieus man. Hij heeft willen uitwijken voor een vrouw. Hel achterste gedeelte van de auto verbrijzelde den muur, die den e.lgrond afsloot en alles stortte n?ar beneden in het 100 M. diepe ravijn. Een jongeman uit Luz had zich aan geboden hulp aan de ongelukkige slacht offers te brengen. Hij nam een liter rum mee, in de hoop. de ongelukkigen te kunnen helpen en met behulp van koord, dal 300 M. lang was, ondernam hij den gevaarlijken tocht. Vóór hij den afgrond bereikt had, zag hij een meisje van ongeveer 22 jaar. dat luid jammerde, maar hij kon haar niet helpen, daar zij beide beenen gebroken had en de borst ingedrtjkf had. Zoodoende kon hij hsa. niet aan het koord vastbinden. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat een andere autocar, die op 200 M. afstand volgde voorbij de plaats des cnheils is gekomen, zonder iets te be speuren. De verongelukte toeristen waren le den van een reisgezelschap van de Ned. Reisvereeniging, welk gezelschap stond onder leiding van den heer D. Kierk, leeraar aan de H.B.S. te Dordrecht, secre taris van de Evangelische Maatschappij en redacteur van het blad „De Protes tant". Dit gezelschap was 6 Augustus uit Amsterdam naar Lourdes vertrok ken en maakte Maandag een autotocht over Saint Sauveur naar Gavarnie, waar bij het vreeselijk ongeluk voorviel. BINNENLAND. Dn b"Wford« H&larldvermlndnrit y. Naar aanleiding van het bericht van dt „Tel.", dat de nieuwe minister van Fi nanciën een salarisvermindering van 15 pet. voor alle staatsambtenaren zal voor stetien, schrijft de „Residentiebode" „Ter bevoegder plaatse informeerende, kwalificeerde men ons dit bericht als krankzinnig. Terwijl de nieuwe minis ter van Financiën eerst Dinsdag voor de eerste maal op zijn departement aan wezig was, nog geen enkele bespreking met zijn adviseurs gehad heeft en na tuurlijk geen enkel concreet plan heeft kunnen overwegen,, weet de Telegraaf van Zondagmorgen reeds te vertellen, waarop en hoeveel hij zal bezuinigen. Het bericht van de „Tel" raakt leant noch wal. De heer Colijn, die voornemens is de begrooting sluitend te maken, hee?t ook het voornemen en de machtiging van den ministerraad om op de salarissen van het rijkspersoneel eenige millioenen te vinden, maar hiervan is nog niets in details uitgewerkt. Een cijfer van 15 pet. noemde men echter een belachelijk verzinsel. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. Hieronder volgt een be schrijving van de kaart, welke voor de lezers van ons blad verkrijgbaar wordt gesteld tegen betaling van den luttelen prijs van gulden. Deze kaart is door hare kleuren en decoratieven rand bizon- der geschikt als artistieke wandversie ring ter herinnering aan het reneerings- jubjleum van H.M. de Koningin Wilhel- mina. Op de fries, die de kaart be kroont, domineeren 2 groote figuren, die a!9 't ware de regeering van H.M. het best symboliseeren, n.l. de Vrede en de Gerechtigheid. In 't midden: de wapens van Nederland, Nederlandsch Oost-lndië en West-Indlë. Hierboven de met lau rier omlijste beeldenaar van H.M. de Koningin, gedekt met den Koninklijken Kroon. Een kindergroep links, een vis- schersjongen met zijn botter en een Zeeuwsch meisje zoeken hulp en bescher ming bij de Vrede. Een kindergroep rechts, een jongen ais mijnwerker, Lim burg symboliseerend. stelt zich onder bescherming van de Gerechtigheid. Ook de waakzaamheid van Leger en Vloot gedurende de mobilisatie wordt door een paar figuren levendig in beeld gebracht. Ter weerszijden en beneden komen de wapens der provinciën, op standaarden gedragen door heraldieke kinderfiguren. BRUINISSE. Dinsdagavond werd in het hotel 't Veerhuis eene vergadering ge houden van mosselschippers. Deze ver gadering werd ook bijgewoond door den heer J. M. Krijger, lid der Tweede Ka mer. Dhr. Vijve-berg, voor», van de schip- persvereeniging „Algemeen schippers en visschersbeiang" had de leiding dei bijeenkomst. Hij opende dez er op wij zende, waarvoor de schippers bij eikan der waren geroepen, nj. om den treu- rigen toestand waarin de mosselhandel geraakt is te bespreken. Hij zeide, dat Bruinisse zich bevond aan den rand van den afgrond en dat het mosselbedrijf voor T'ti reeds in den grond is geboord. Hij heette in 't bijzonder welkom den heer Krijger, die de vergadering bijwoonde om meer met de nooden en behoeften der visschers bekend te worden. Hij danktc- hem voor zijne tegenwoordigheid en voor den steun, dien hij reeds aan de vjsscherij had bewezen. Dhr. Krijger alsnu het woord verkrijgende, legde er den nadruk op, dat hij hier niet tegenwoordig is als lid eener partij, maar eenvoudig als lid der Kamer, die met de schip pers wenscht te bespreken, wat naar hunne meening door de regeering zou kunnen worden gedaan om verbetering in den treurigen toestand te brengen. Hij vraagt daarom waar, door de Zui- derzcemosselen aan den Zeeuwschen mos- selhandei eene dóodeiijke concurrentie wordt aangedaan, of het ook op den weg der regeering zou kunnen liggen om door een zekere retributie van den verkoop ven Zuidcrzeemosselen daaraan tegemoet te komèn, en zoo men van die meening is„ welk cijfer dan ge noemd zou moeten worden? De voor zitter meent, dat dit 50 ct. per ton zou moeten rijn. Hij brengt de verschillende oorzaken in herinnering, waardoor de mosselhandel zoo achteruil is gegaan, hoe men tot zulke hooge pachten is gekomen, hoe door de overproductie geen loonende prijzen rijn te maken en door de lage valuta die prijzen nog zeer ge drukt worden. Vaak zijn de mosselen door den grooten aanvoer onverkoop baar. Werd nu eene retributie van den verkoop der Zuider2eeinosselen geheven, dan zou dit zeker den Zeeuwschen han del ten goede komen, al zal in vele opzichten hulp reeds ie laat rijn. In alle geval zal hel thans velen onm >g - lijk zijn de pacht ie betalen. Door den heer Krijger werd ook naar de mecning dei aanwezigen gevraagd ten opzichte van het mobile pachtstelsel. Hij merkte daarbij op, dat men dit al zou hebben, als men zich niet op het laatste oogenblik teruggetrokken had. Op de vraag, of iemand tegen het mobile stelsel was, verhief zich geen enkele stem daar tegen. Hij voor zich was voor het mobile stelsel en meende, dat de opbrengst dan geregeld zou moeten worden naar het kwantum. Nadat door enkelen der opge- komenen nog een en ander in liet midden was gebracht, wees de heer Krijger er nog op, dat wil men iets gedaan krijgen in de eerste plaats noodig is eensgezind heid; hij betreurde het daarom, dat nier twee vereeniglngen .zijn, vooral als deze het niet eens waren. Hij wekte daarom op te trachten in eendracht met elkaar saam te werken. De heer Vijverberg sloot daar op de vergadering met ©en hartelijk woord van dank aan den heer Krijger voor zijn belangstelling; hij beval de belangen van de mosselvisscherij ten zeerste bij hem aan en dankte ten slotte de talrijke aan wezigen voor hun opkomst. SCHERPENISSE. Op 6 September as. zullen van h«er 15 leden van de Zang- vereeniging, 5 leden van het muziek gezelschap en 4 leden van het Clove- niersgilde aan de huldebetonging op den Dam voor het Koninklijk Paleis deel nemen. OUD-VOSSEMEER. Bij het hevige on weer, dat Woensdagmorgen hier heerschte sloeg de bliksem in een schoorsteen van een woning op 't Veer. zonder evenwel verdere schade te veroorzaken; een paar hoopen tarwe op 't land van den heer van der Riet werden ook getroffen en verbrandden. In het begin der week was 't koren- maaien zoo druk, dat de verhuurders van zoo'n maaier met binder, de gebroeders Rijstenbil, zelfs den ganschen nacht door gingen met graan snijden. Op het Boschhoofd brandde een kleine schuur af; oorzaak onbekend. LANDBOUW EN VEETEBLT. Wij vernemen dat het Stamboek van het Ned. Trekpaard (Belg. Type) secre- toriaai Koningskadc U, dsn Haag, ge zamenlijk met de Nationale vereeniging ter bevordering van de Paardenfokkerij den vierden Sept. a.s. in den namiddag een demonstratfie zal houden op hel Malieveld. Naast de vertooning van de paarden in den ring. waarbij de deel name groot is, zullen provinciale attrac ties plaats hebebn. Deze worden uitge voerd door cle drie zuidelijke provinciën en het publiek zal kunnen genieten van typische provinciale kleederdrachten. Het zal stellig wel de moeitte waard zijn om er heen te gaan. Hare Majesteit de Koningin heeft bericht voornemens te zijn hieraan een bezoek te brengen. Zoools bekend, zal 5 en 6 September de groote gezamenlijke tentoonstelling worden gehouden van het Nederlandsch Trekpaardenstamboek en hel Nederl. Rundveestamboek. Het ligt in het voor nemen dat de demonstratie van de oogst wagens op 5 en 6 Sej>l. zal worden her haald. Het geheel belooft, schitterend te worden. POST EN TELEGRAPH] K. Aangesloten aan het Rijkslocaaltele- foonnet onder no. 36 K. W. FeijetH, Balie, Zierikzee. PREDIKBEURTEN, Zondag 19 Auguttiu. Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 'f Voorm. 10 ure, ds. de Roode. Kleine Kerk. 's Voorm. 10 ure, ds. Poort van Eikerzee. V Nam. 2 ure, ds. de Roode (Doopsbediening). Luth. Kerk. Geen dienst. Geret. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Van Dijk van Zaamslag. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen. Evange lisatie Jeruël II. 10.30 en 7 ure, Gewone dienst. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Mortier. Serooikerke. 7 ure, ds. Mortier (Bed. H A.) Borgb. 9.30 ure, ds. Boogaard- Reneace. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leendertz. Heemstede. 10.30 ure, ds. de Leur. Gerei. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhugs. Oud- Geref. Kerk. 10.30 en S ure, Leeskerk. Blkerzee. 3 ure, ds. Poort (Doop). Geref. Kerk. 10.30 en 3 are, Leesdienst. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost, Geref. Kerk. 10.30 en 3 are, ds. B. Meyer van lerseke. Zoonemelre. 3 ure, ds. de Leur. Gerei Kerk. 10.30 en 3 nre, ds. Hosk Noordgonwe. 10.30 ure, ds. v. Griethuysen Dretsehar. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Oawerkerk. 3 ure, dr. Weeda. Nleuwerkerk. 9.30, ds. v. d. Linden (H. A en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.30, Leeskerk, 2 ds. P. van Dyk van Zaamslag en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Verhage van Middelburg. Oosterland. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30, ds. ds Putter, 3 Leeskerk en 6.30 ure, ds. de Putter. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, de heer Remijn. Slijansland. 3 ure, d6. Waardenburg. Bralnlssê. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, dhr. de Jong. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, Lees kerk. Gerei. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref, Kerk, 10, 8 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 ep 3 ure. ds. Wielinga. St.-Plllpsland. Geen opgaaf ontvangen. Tholen. 10, ds. Datema en 2.80 ure, ds. Van Griethuysen (Coll. kerk). Geref. Kerk. 10 en 2.30 ure, ds. de Jong van Krabbcn- djjke. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 10.30, ds. Verschoor (Bed. II. Aon 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Ond-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet- huyzen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30 sn 8, ds. Staal6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 8 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 8 en 7 ure, Leeskerk. Scberpenlsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30, ds. Moerman en 3 ure. Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Sl.-Annaleod. 10.30, ds. Keiler en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.80, 3 en 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER, Tengevolge van een mijnontpiofling zijn te Kemmerer (Wyoming, V.S.) 138 man in een kotenmijn opgesloten. 35 mijnwerkers werden naar boven gebracht; men vreest voor het leven der overigen. Da twee vermiste booten van het stoomschip „Princess Ena", dat tijdens een zwaren mist tusschen Saint Malo en het eiland Jersey op de rotsen is ge loppen, (men rie Nieuwsbode van Woens dag) zijn behouden in een Fransche ha- van aangekomen. Alle passagiers zijn er dus met den schrik afgekomen. Het uitvoerend comité van Turkes tan deelt mede, dat 387000 menschcn deel uitmakende van de bevolking van Terghana (Turkestan) gedoemd rijn om in den loop van dit jaar van honger om te komen. De warmte en droogte, wfelke Italië teisteren, duren onafgebroken voort. Tal rijke gevellen van zonnesteek worden gemeld. De lersche stokebrand De Valera is Woensdagmiddag door de Vrijstaat- sche troepen gearresteerd tijdens een redevoering, welke hij hield in 't graaf schap Clare. Vloedgolven hebben de N.W. kust van Korea geteisterd en honderden hui zen weggevaagd. Meer dan duizend doo- den zouden er te betreuren zijn. Bij een stierengevecht te Fourgues (Z.-Fc.) is een tribune ingestort. Reeds izijn 4 dooden en een 30-lal gewonden van onder de puinhoopen gehaald. Door de groote droogte in Palestina heerscht te Jeruzalem gebrek aan water. Een Amerikaanschc dame, zekere mTS. Blum, is te Parijs hel slachtoffer geworden van een juwqclendiefstai. Een platina halssnoer ter waarde van 37.000 gulden wordt door haar vermist. Te Londen vertoeft op 't oogen blik zekere miss Nunder uit New York, welke de teekeningen ont'wierpt van de japonnen, waarmede de dames van Long Island en Newport zich kleeden. Miss Nunder is 24 jaar oud en geniet een in komen van 45.000 dollars 's jaars. Uil Verdun wordt gemeld, dat bij Poivre (dep. Marne) een veldbrand over een uitgestrektheid van twee kilometer woedt. Verschillende munitiemagazijnen rijn ontploft. j Volgens de „Vorwarts" is de vrpe- gere Duitsche rijkskanselier Wirth voor een studiereis naar Sovjet-Rusland ver trokken. Bij een inbraak in het Spaansche legatiegebcuw te Berlijn is voor 1 mil liard papiermark aan tafelzilver gestolen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In de ual. Toen de landbouwer A. V. C. te Ouderkerk a/d. IJssel, Maandagavond laat thuis kwam en de overige Sulsgenoo- middellijk de« S^ op slot vreemdeling gevangen zal. Na bi, een paar buren hulp le bebben gehaald werd de insluiper gegrepen en JL de pZiï edfranapor.eerd. Na een voorloop,* «r Rotterdam' oT/rgebrS beWa"-ne wer rTu a d°raclKn bij den landbou- T N D 'e arbeiders uit Winschoten werdJ. e.^ wnsti« veri™"d is mJ"Cien ee" "i'-art"Het Centr is over de bezuiniging, zooals die door verschillende departementen wordt toe gepast. niet erg tevreden. Bil mU'toli* drbfi a0™'3' heefl me" omtren[ de zoo id«£; hT bezu'ni8inS al deel rare ■deeem Het meuwsle teil, da» ons ter oore kwam. spreekt boekdeelen. In het Ï„'l«fp,»al >e Utrecht waren Za- eT "/"«Mate aanwezig 15 patiënten al dlenstdoeode offict'eren van ge- nondhetd Daarbij komt. dat van Se patiënten, welker zjekte alle van zeer onschuldiger aard is, er zeven zg.n loo- peede patiënten" zijn, die in de Ben gezellige urzednohag. Volgens de „N. Zeeuwschc- Courant" is het h de laatste raadsvergadering van de gemeeete TZrT l0egegaan 01 die voor het gemak N. wordt genoemd kwam onophoudelijk in discussie met den vetter. Naar aanleiding van voore iSff" 1otulen begon N- van leer te trekken, t Ging over de eleetriclteits- kwestie Het Wad meldt, dat N. de dis cussie aanving, met tot den voorzitter zeggen: „Ik laat me door jou niet hinger meer..,. Jij hebt me al lang genoeg dwars gezeten. Nu is 't uit, verstater De tegenzang van den voorzitter klonk ietwat kalmer. Hel debat werd daarna op de volgende wijze door N. voortgezet: „Jij bent een leugenaar, dat heeft ie ver kiezingspropaganda ons geleerd". De voor- Sl# u k*"1 van den vreten leugen met gebarsten'N.: „Jij zeker ook rriet jij bent zot! Een gemeene vent ben jij' £l hebt getracht en je doet bet nog, mijn heele leven ongelukkig te maken. Ze moes- ten je ophangen". De gedachtenwisseling werd daarna nog geruimen tijd, af en toe onderbroken door gehamer van den voorzitter en vuistslagen van N., in denzelfden geest voortgezet. oJ?T'tn Wocnsdagmorgen is te Klun- dert de bliksem geslagen in de landbouw- sehuur van C. V. De schuur met inhoud verbrandde; twee paarden kwamen in d« vlammen om, een derde paard kreeg ern stige brandwonden en is afgemaakt. Het huis is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. - Te Geldecmalsen is Woensdag de bliksem geslagen in den hooiberg van des landbouwer A. Vermeulen Az. Berg en W»^en 6611 Prooi van vlammen, ue landbouwerswoning bleef behouden Verzekering dekt de schade. Een ongekend langdurig en zwaar onweer heeft Woensdagmorgen d« Bo- ven-Betuwe geteisterd. Tegen halfelf aan gevangen was hel ergste pas tegen half eén voorbij, in dien tijd was het hemel vuur om zoo te zeggen niet van de lucht. In verschillende weiden is vee doodga slagen, hier en daar zijn boomen getroffen en vernield. Te Eist sloeg de bliksem in een hofstede; da bewoner werd tweemaal tegen den grond geslagen; toen hij op da deel weer bij kwam. stond de geheele behuizinge in lichtelaaie. Niets kon er worden gered, hooi- en graanoogst gingea mede verloren, evenals een honderdtal Kippen, een hond en vijf zware varkens. terzelfder tijd ontstond door den blik- sem in een andere dorpswijk aldaar brand, uok hieruit kon nagenoeg niets worden gered, doch het mocht de brandweer ge lukken belendende perceelen gespaard ta Houden, waartoe de hevige regenval niet weinig toe bijdroeg. kir tijdens een zwaar onweer «loee Woensdagmiddag de blikaem in een drietal boerderijen te Valkenburg. Van den oogst die juist binnen was, kon niets worden gered Lenig vee kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. tiarfAYcfsjcs-rfl,,/. Dinsdagmiddag legen 1 uur is op het terrein van de Mij. Zeebad lc Schereningen aangehouden een handelsreiziger uit Alkmaar, die zich heefl schuldig gemaakt aan diefstal van 10 bmk- biljettcn van f 10 uit een badkoets. HA8KTBERICHTEN, ZIERIKZEE, 16 Aug. Tarwe f 10,60— f 11; che val iergerst f 9-f 9,90; rogge f 7,50; erwten (schokkers) f 19f 22 fJ 1r00,S;g;,.aardapPe,en ^eigenheimers) 1 3—1 3,26; blauwe eigenheimers f 8 50 per 70 k.g. Coöperatieve Telling ZieHkina. Velling van 16 Aug. GROOTE VEILING. KIPKIEREN f 6,80. Dito Barnevelders f 7,—, KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 6,80 A f 7,10. Dito Kleine f 6,30. EENDENEIEREN f 6,90 A f 7,30, KALKOENEIEREN f 8,50 A f 8,76. alles per 100 itoks. Asnvoer 5930 stnks eieren. HOTER f 0,93 A f 1,U. Idem 2e soort f 0,74. Idem 8e soort f 0,43. Aanvoer 222 pond,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5