De Fransche vlieger Poulain is Za terdag met 2 passagiers met zijn vlieg tuig omlaag gestort. De drie menschen Zijn omgekomen. De Italiaansche zwemmer Tiraboschi heeft het Kanaal overgezwommen van Grianez naar Dover. Te Antwerpen zijn, op aanwijzing der Fransche politie, twéé internationale dieven gearresteerd, die 12 Juli aan een commissionair in diamanten, te Parijs, een handtasch met voor 800.000 francs aan juwteten ontfutselden. Belga meldt uit Reggio in Calabrië, dat er twee uren lang een hevige storm -gewoed heeft op de vlakte van Palmi, die ernstige schade heeft aangericht aan de gehuchten in de streek en aan de wijngaarden en olijvenbosschen. 8 per sonen werden door den bliksem gedood en vele anderen getroffen. Bij Pueblo in Colorado zijn twee passagierstreinen in botsing gekomen, waarbij zes machinisten en stokers en drie conducteurs gedood zijn. De passa giers bleven ongedeerd. IN ÉÉN MINUUT zal iedere oude schoen Betooverd met Erdal verrassend jeugdig doen. Te Poltawa is dezer dagen een massa-proces geëindigd tegen een organi satie, welke naar de Sovjet-autoriteiten beweren, tegen de Derde Internationale gericht is. Drie leiders van deze organi satie zijn ter dood veroordeeld. De malaria breidt zich over geheel Rusland uit In Siberië en ook In Tur kestan is het aantal lijders ontzaglijk toegenomen. Het stoomschip „Princess Ena" Van de Southern Railway Company, van Sout hampton naair St.-Malo, is tijdens een [dich ten mist op de rotsen geloopen aan de Z.O. kust van Jersey. De passagiers gin gen in de booten. Het schip is later onbe schadigd vlot gek/omen en heeft de men schen weer aan boord genomen. Twee booten heeft men echter niet weergevon den. Sleepbooten zijn er op uit om ze te zoeken. In Verband met de sterke uitbreiding Van de veepest in Siberië, waardoor de veestapel daar thans reeds tot 40 percent is geslonken, heeft het Russ. volkscom missariaat Van Landbouw besloten tot krachtige maatregelen, als bijvoorbeeld de mobilisatie van alle veeartsenijkundig per soneel in Siberië en den Oeral. Er zijn ongelooflijk veel muizen en ratten in België, vooral in de Ardennen. Zij richten veel schade aan In de rogge velden, maar ook de bosschen zijn er van vergeven. In het zuiden Van Servië heeft een orkaan gewoed, die groote schade heeft aangericht. In Herzegowina werd door hagelslag voor meer dan een half millioen dinar graan Vernield; bij Drenakowats, dicht bij Niesj is een spoorbrug wegge slagen In een bijeenkomst van de'Natio- nale vergadering te Angora, ia Moestafa Kemal Pasja tot eersten voorzitter ge kozen. In verschillende Duitache steden hebben opstootjes plaats gehad, welke gewelddadig moesten worden ofcderdrnkt. In Aken trachtte een groote volksme nigte het hoofdbureau van politie te ba- stormen. 12 personen werden gedood on ciroa 100 gekwest. In Hamburg is de staat van beleg afgekondigd. Ook hier haddon onlusten plaats. In Hannover kwam het herhaal delijk tot hotsingen tnssohen commu nisten en politie. De directeur van één der groote Engelsohe spoorwegmaatschappijen, heet een rapport gepubliceerd, waarin hU de mogelijkheid aantoont, om een tunnel onder het Kanaal door aan te leggen, en de manier aanwijst, waarop dit zoo gosdkoop mogelijk kan gebeuren. De totale kosten worden op ongeveer 29 millioen p. st. geraamd. Er zouden sleohts 21/, jaar voor noodlg zijn om den gang, aan Engelsche zijde te graven, met dien aan den Franachen in ver binding te brengen. Amerika krijgt een vlootprogram voor verbetering van de vlootbasls op de PhIIlppijnen, Samoa en Goam In den Stillen Ooeaan. Dit is noodig voor de i lootmaeht en zal 165.486.000 dollar kosten. Doe naar mijn woorden, maar piet naar mijn daden De nieuwe Duitache kanselier heeft in den Rijksdag Dinsdagmiddag een regeeringBverklaring afgelegd waarin hjj vooral den nadrnk legde op 't feit, dat geweldige aanslagen op den staat en zyn grondwet zullen a/stuiten op den onbulgzamen wil van de ryksregeering. De rijksregeering is voornemens haar macht te gebruiken jegens ieder, die zloh vermeet den staat en zijn grondwet te ondermijnen. De Duitache Rijksdag heeft met 240 tegen 78 en 25 onthoudingen een motie van vertrouwen in 't nieuwe kabinet aangenomen. Harding's nalatenschap wordt op 750 duizend dollar geschat. Volgens een telegram uit Bologna (Ital.) aan de Epoca z(jn er bommen ge worpen naar den zetel van de fascisten te Molinella en naar de woning van een fascist. Er ontstond toen een botsing tusschen fascisten en socialisten, waarbij 26 personen gewond werden. Duitsohland staakt voorloopig de leveringen in natura aan alle geallieerden. In het Fransche Geel boek zegt Polnoaré overtuigd te zijn, dat Duitsoh land in staat is te betalen, wanneer het zyn uitgaven terug zou willen brengen tot het niveau der ontvangaten. Poincaré verklaart onmogelijk de Britsche zienswijze vervat ln do laatste nota te kunnen deelenFrankrijk zal onder geen voorwendsel het pand van het Roergebied loslaten, dan nadat Duitschland de gestelde voorwaarden heeft vervuld. Regeerlngsjuhileum. Nederland zal feest gaan vieren, Sedert vijf-en-twintig jaar Voert de Koningin den scepter Met een koninklijk gebaar Commitees en commiteetjes, Zeer geestdriftig en gezond, Rijzen als de paddestoelen Uit den vaderlandschen grond. Oordeelkundig en bedachtzaam Stipp'len ze de lijnen uit Voor betooging of cantate Met een passend feestgeiuid. Soms bestaat er heilzaam wrijving, Voor de feestcommissie zit, Wie actiefzal medewerken, Of als werk'loos eerelid Ook de industrie en handel Zijn in dezen diligent. En fungeeren jubileerend, Opgewekt en permanent Die herinneren voortdurend Aan de grootsche plechtigheid, En vergasten onze oogen Op Oranje-heerlijkheid. Jubileum hoestpastilies, Speciaal gefabriceerd, Jubileum binnenbanden, Vorstelijk gegarandeerd Jubileumkoek met gember, Als aan 't Hof geleverd wordt, Jubileum sigaretten. Jubileum rijst en gort Jubileum bekers, borden, Met een stoere Oranjeboom, Jubileum thee en koffie, Gulden Wilhelmina room, Jubileum limonade, Met een vaderlandsche kleur, Jubileum slagroom-taartjes, Prima Juliaan odeur 1 Mocht nog vader Willem leven En beleven dezen stond', Nu we zingende getuigen Van den onvergulden bond Nu we schor van geestdrift juub'len, Wie in Holland kent fiet niet 't Overweldigend spontane, Sterke jubileumlied I Augustus 1923. KROES. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Tegenspraak, Naar aanleiding van het bericht in de Tel. van 10 Augustus j.l. waarin vermeld, als Zou er in Rotter dam beslag gelegd zijn op de .Ontgin- nertjes", wordt ons medegedeeld, dat dit op een misverstand moet berusten, wijl. op geen enkele obligatie van dat soort beslag gelegd is. Hoolbroel. Zondagavond ruim elf uur, werd brand ontdekt in de steenen schuur (Van G. P- de Jongh de Leeuw te Dubbel dam. Schuur met aangebouwd woonhuis ging Verloren. Een stier en een hond kwa men in de vlammen om. Verder verbrand den ongeveer 100.000 pond hooi, een partij strooisel, twee voer tarwe, veel huisraad en gereedschappen, alsmede een bedrag aan gela. De vijf bewoners der hofstede, oie Ie bed lagen, konden zich nog juist bijtijds redden. Oorzaak van den brand is Vermoedelijk hooibroei. Twee menschen verdronken. Zondagmid dag heeft op den Stammersdijk, aan den linkeroever van de Keulsche Vaart onder de gemeente Diemen een ongeval plaats gehad, waarbij twee dooden te betreuren Vallen. Voorbijrijdende wielrijders zagen kort daarna iemand in de vaart, nabij den waf, drijven. In den aanvang lukte het niet den drenkeling op den oever te trekken. Een Amsterdammer, die eveneens voorbij kwam, sprong te water en slaagde er in den drenkeling op het droge te brengen. Bij het duiken stiet hij op een tweede lichaam. Ook dit 'bracht hij boven, 't Bleek dat van een vrouw te zijn. Dr. Der Kin deren uit Diemen constateerde, dat zoo wel van den man als van de vrouw de levensgeesten geweken waren. Met esn roeiboot werden de lijken naar 't lijken huisje yan de begraafplaats te Oud-Die- men Vervoerd. Later werden twee rijwie len opgehaald. Opmerkelijk is het, dat niemand op den Stammersdijk, die op dat oogenbllk druk bereden en bewandeld werd, iets Van het ongeval heeft bespeurc^^^s zeer on waarschijnlijk, dat hëo^HK| op een Vroeger tijdstip van plaats gehad, daar het horloge man bevonden werd, 4.50 aanwees. De indentitelt van de 2 slachtoffers is Vastgesteld; het waren 2 Amsterdammers. Motorongeluk. Toen de advocaat, mr. I. W-, wonende te Tilburg, Zaterdagnam. met zijn motor over den Bredaschen weg in de richting van Tilburg reed is hij, misleid door een stofwolk van een ge- passeerden auto, in botsing gekomen met een voermanskar, tengevolge waarvan zijn linker been werd verbrijzeld en hij aan het hoofd zeer ernstig gewond werd. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. Scheepsbrand. Op de Oosterschei de is de lading hooi op het motorschip Zes Gebroeders, schipper Breure, in brand geraakt. De sleepboGt Zeehond heeft nog bijtijds de bemanning gered. Het bran dende schip is met veel moeite omhoog gesleept. Het is geheel uitgebrand. kano omgeslagen. Nabij Schakenbosch [s Zaterdag in de Vliet onder Veur een kano omgeslagen, waarin twee meisjes en een jongeman aan het varen waren. De twee meisjes konden worden gered, de 20-jarige C. heeft men levenloos kor ten tijd na het ongeval opgehaald. Bioscoop-suggestie. Een 18-jarig meisje, logeerende ten huize van dr. S. te Lei den had Zondagavond met een der huis- genooten 'n bioscoopvoorstelling bijge woond en daar o.m. gezien dat een meisje in wanhoop uit een raam sprong. Dit heeft haar blijkbaar zóódaaig vervuld, dat zij des nachts slapende het ledikant verliet en uit het raam sprong. De jonge dame werd bewusteloos en ernstig ge wond opgenomen. Een „bespijkerde" weg. De Soestd(jker- straatweg van Hilversum tot Baarn lag de vorige week Woensdag bezaaid met kleine kopspykertjee. Eerst daoht men aan een kwajongensstreek, maar later kreeg men vermoedens tegen oen rijwiel hersteller die aan dien weg by de kruising met het fietspad Lage Vuursche—Laren een soort vliegende reperatieplaats beeft opgericht. Hij had het bar drnk; voort durend kwam een in bandennood ver- keerend fletser by hem. Spoedig bemerkte by. dat de politie hem verdaoht de spykertjes met voorbedaohten rade op don weg te hebben gedeponeerd. Daar zijn geweten zuiver was op dit punt, gJng by, in combinatie mot de Hilver- sumBohe recherche, op zoek. Het spoor leidde, aldus meldt het Eblnaar de woning van een Baarnsohen aannemer. Uit het onderzoek bleek, dat h\j Woens dagse Hilversum vyf kilo kopspijkertjes had gekocht en het pak aohter op zijn motorfiets bevestigd. Op den terugrit naar Baarn was het pak opengegaan. Toen hij thuis kwam, zaten van de vijf kilogram nog tien enkele spijkertjes in het pak. De weg vormde een prikkelbaar verband tussohen Hilversum en Baarn. Do rijwielhersteller 1b in eer hersteld en de Soestdijkerstraat wog kan weder zonder gevaar worden bereden. Valsche chèque. Door een inspoot, van de Centr Reoherche te 's Hage is aange houden een kantoorbediende, die zloh zou hebben sohuldig gemaakt aan het innen van een valsohe ohéque ten be drage van f 8300, ten nadeele van den Chrlstelijken Zeelledenbond te Soheve- ningen. Hij had oon vernuftig plan uit gedacht om de bedragen maohtig te worden en twee jongens er voor ge spannen, die de chèque's moesten in wisselen, terwijl de kantoorbediende op de loer stond. Toen de politie hem arresteerde ontkende bij pertinent, maar later viel hij door de mand Door een adder gebeten. Naar het ziekenhuis te Assen is overgebracht de arbeider B. 8. uit Zwlggelte, die by de werkzaamheden op het land door een adder werd ge beton. Diamanten verduisterd. Door de politie te Vllssingon is op telegrafisch verzoek vat de politie te Antwerpen aangehou den een diamantslijper, verdaoht een partij diamant van 35.000 francs waarde vordnisterd te hebben. Op den aange houdene is een party diamant gevonden. Om een varken. Kort geleden was te Ambt-Hardenberg het huweiyk voltrok ken tnssohen J. K. uit Hoogeveen on do wed. K. uit Bergentheim (gem. Ambt-Hardenberg). Den laatsten tijd heerschte er eenigo oneenigheid tnssohen gonoemd eohtpaar en de verdere familie, welke oneenigheid tengevolge van den verkoop van een varken overging in een twist, welke zoo hoog liep, dat A. K. oen stuk ijzer greep en zijn stief vader J. K. daarmee zulke slagen in dén nek toebraoht, dat deze kort daarop ia overleden. De verslagene ls 49 jaar oud. De dader heeft zloh bij de politie aangemeld. Earlingen wil geen feest. Da gemeente raad van Harlingen heeft een voorstel van B. en W. om f 1000 subsidie te verleenen aan het feestoomlté met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Een voorstel van B. en W., om hen een orediet van f 400 te verleenen voor de verliohting van stadhuis en raadhuis toren, tydens de aanstaande feesten, werd eveneens met 7 tégen 6 stemmen verworpen. Heistelling omgevallen. Dinsdagmiddag is op het Damterrein te Amsterdam, waar een begin gemaakt is mot de fundeeringswerken voor de tribune, welke daar ter gelegenheid van het a.s. regeerlDgsjubilenm zal verrijzen, een heistelling omgevallen, waardoor een 60-jarig grondwerker zoodanig werd verwond, dat hy kort daarna overleed. Naweeën uit den oorlogstijd Onder dezen titel schrijft de Tel over het Aoadcmlsoh Ziekenhuis te Leiden, waar in den mobilisatietijd een omvangrijk wprk op touw werd gezet, n.l. 12 ge bouwen, waaraan in den beginne 300 arbeiders werden te werk gesteld Thans werken er nog 40. Vooral in den oorlogstijd is er niet bijzonder economisch gewerkt. Men viudt hlor, vervolgt het blad, de bron van alle kwaad in den onevenwichtigen oorlogs tijd. De dure bouwmateflaleu, de hooge arbeidsloonen en de gemakkelijke ge legenheid verleidde hier mannen van overigens onbesproken gedrag tot mal versaties, waarvan eerst in normale tyden het ware besef kwam Er heer6ohte bij deze onderneming ln den oorlogstyd een systeem van geknoei en malversatie, dat van groot tot klein tot een soort gewoonte recht wa? ontaard. Het begon met den thanB gearresteerden rijksbouwmeester V. Deze liet in een tjjd, dat toevallig eenige timmerlieden vry waren, door deze mannen een serre bon wen, die niet voor het ziekenhuis was bestemd. De serre werd keurig af gewerkt, van giaa voorzie* en door arbeiders van het AoademiBCh Ziekenhuis naar Den flasg getransporteerd en daar aan een particuliere woning geplaatst. De materialen van deze Berre waren rijksmaterialen, bestemd voor den zleken- hulsbouw. En deloonen warden genoteerd op den loonstaat van het ryk. Hiermee was het hek van den dam. Opzichters en bazen begonnen, nu zy het kunstje van den hoogsten chef een man 1 afgekeken hadden, aan de arbeiders allerlei particuliere werkzaamheden op te dragen. Hoe hooger de positie was, die de opdracht-gever innam, dea te omvangrijker was de opdracht. In de tyden van brandstof- en voedsel- sobaarsohte zyn de terreinen van het i Aoademlsoh Ziekenhuis gebruikt ter tegemoetkoming aan dezen nood. Er werden maohlnes aangesohaft voor bri- kottenfabrioage, de bouwvakarbeiders werden belast met het persen en afwer ken der briketten, die in zakken verpakt bulten do distributie om by de chefs werden bezorgd Ook had men een vol- ledige varkensmestery, die uitstekende resultaten afwierp. Dat geheele partyen stelgerhont tot brandhout verzaagd wer den en gratis onder do ohefs worden gedistribueerd is te midden van al deze feiten sleohts een kleinigheid. Met de expeditie van brandstof, meubelen en vloesch werden meestal de Katwykers belast, omdat men die minder in de stad kende, j Ook met de aangevoerde materialen werd, juist in een tyd, dat bouwmateri alen als zand, grint, cement on steenon hun gewloht ln goud waard waren, op een eigenaardige manier omgesprongen. Do commissie, die een en ander te onderzoeken krygt, heeft geen benydens- waardlge taak Groote brand te Dwingcloo. In het Drentsohe dorp Dwingcloo, groot ciroa 1000 zielen, heeft Maandagmiddag een zware brand gewoed, waardoor 9 woon huizen en 2 kerken in do asoh werden gelegd. De brand is ontstaan in de woning van don arbeider A. André, in een stookhok, vanwaar de vonken van het rieten dak door den gelukkig niet sterken wind oversloegen op de kraaien nesten, die zich in den koepel van den kerktoren bevonden. 8poedig was ook deze met de kerk totsal uitgebrand. Binnen het halve nur stonden twee kerken on negen woningen in lichte laaie. De Dwlngelosohe brandweer bleek -tegen den vuurgloed niet opgewassen en onmlddeliyk werd naar Meppel go- selnd om hulp. Toen evenwel do beter lngeriohto brandweer ntt laatstgenoemde plaats arriveerde, was de brand zoo goed als ten einde. Er viel toen niet veel meer te blnssohen, al bleef men nog een groot gedeelte van den avond doende met het nat houden van de pulnhoopon en, waar nog vuur te ontdekken viel met het blnssohen. De 2 tusschen do brandende hulzen gelegen kerkjes, n.l. die van de Neder- duitsoh Herv. Gemeente en van de Israëlietlsohe gemeente, werden geheel vorwoest. Uit eerstgenoemde kerk kon alleen de antieke koperen kaarsenkroon worden gered, nlt de Israëlietlsohe kerk Bleohts twee wetsrollen. Door den brand ls een achttal ge- S zinnen dakloos. De leden dezer families j z(jn voorloopig by familie en dorpsge- nooten ondergebraoht. Van de inboedels der dakloozen kon sleohts weinig gered worden. De schade wordt geraamd op 150,000 gulden. Met de stoomspuit nlt Meppel ver leenden ook de stoomspuit nlt Assen en do brandspuit nlt Klever hulp. Daardoor mocht bet gelnkken het gemeentehuis, het schoolgebouw en de daaraan ge bouwde onderwyzerswoning, te behouden. Het gevaar voor het gemeentehuis was in den aanvang zeer dreigend. Reeds waren alle belangryko papleren en docu menten, evenals hot ar oh ie f van de ge meente, in veiligheid gebracht. Do toren van hot geheel uitgebrande kerkgebouw der Nederduitsoh Herv. Gemeente ls gedeelteiyk ingestort. Deze toren was van een bijzondere, peervormige oonstruotie, zooals ze in ons land zeld zaam zyn Veel woningen in do dicht bebouwde buurt waren leeggedragen in het ge meentehuis was het een chaos; hier had men alle bescheiden gereed gemaakt om in veiligheid te worden gebracht. De graanoogst, die juist binnen was, en duizenden kilo's hooi gingen ver loren. De Neder!Herv. kerk was voor slechts f 18 000 verzekerd. Tydens den brand werd gestolen, vermoedelijk door bewoners van woon wagens, die onder hevig verzet door de politie werden doorzocht. Processenverbaal wegens weerspan nigheid werden opgemaakt. De moord te Giesen-Nieuwkerk. Om trent den geheimzinnigen moord op den seinwachter aan de halte Giesen-Nieuw kerk verneemt de Tel. nog, dat het iaadje, waarin het kasgeld voor den ver koop 'van kaartjes na den moord in gesloten toestand werd gevonden, ter wijl de sleutel van de la aan den ring met andere sleutels, in een zak van den versiagene zat. Toch is uit dat laadje f 5 verdwenen. Voorts is opgemerkt, dat de vermoedelijke dader, die nog in voorarrest is, bij de arrestatie, verseba groene verf aan zijn kleeren had, welke verf overeen kwam met de verf van het juist geschilderde kippenhok, dat in de nabijheid van de seinwachterswOning staat. Too^i blijft de zwerver halstarrig ontkennen. Inmiddels zoekt de politie nog steeds naar den eigenaar van den hamer, waarmede de moord gepleegd is. Er wordt ook van Wraak gesproken als.; drijfveer voor de misdaad. In die rich ting wordt ook gezocht. Verder is de politie gebleken, dat de dag vóór den moord een reiziger een spoorwegkaartje uit Hoorn (de streek, waar de vermoorde seinwachter gewoond heeft), aan het sta tion Giesen-Nieuwkerk heeft afgegeven. Boerderij afgebrand. Doordat kinderen speelden met lucifers, geraakten Maan dagavond bij den landbouwer C. E. in het dorp Vuren twee hooibergen in brand. Beide brandden geheel af, met een in houd van ongeveer honderd duizend pond hooi Ondanks de grootste inspanning, aldus de Tel., om het geweldige vuur te blusschen kon men niet verhinderen dat ook het woonhuis en de stallen aan het vuur ten prooi vielen. Het aangrenzend schoolgebouw en d« onderwijzerswoning bleven gespaarjl'. Hel hooi was niet verzekerd, de rest laag. TELEGRAMMEN, AMSTERDAM (V.D.) Alle leden van het gezelschap der auto welke Maan dagmiddag bij Saint Sauveur in een ra vijn stortte, zijn Nederlanders, ten ge tale van 21 leden van de Nederland*che reisvereeniging, onder leiding van den heer Klerks, leeraar H. B. S. te Dor- l drecht. De heer Kuijpers uit Haarlem is de eenigst overlevende. PARIJS (V.-D.) Tot de slachtoffers van de ramp te Saint Saveur behdoren nog twee personen, nl. Kera en Stalenberg, waarvan de woonplaats onbekend is. PARIJS (V.-D.) In hel gched ajn 11 tijken uit de ravijn naar boven gebracht, i De overige slachtoffers zijn onder de auto verbrijzeld. j BRUSSEL (V.-D.) In de Borinage dreigt een algemeene staking in de glasindus trie, tengevolge van een loonkweatie. Geabonneerden op ons blad die per weak betalen ge- Lieven het verschuldigde geregeld Vrij dags of uiterlijk Maandags aan de bezorgers(sters) te voldoen, daar de cou rant anders niet kan worde* uitgereikt. DE DIRECTEUR. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggevonden, iffnheer de Bédacteur Een paar weken geleden ln uw blad de besohryvlng lezende v&n de lot gevallen van het huis aan de Mol, thans verbouwd door den heer Ideler, kwam de gedachte by mij op aan Middelburg, waar tal van hulzen, zoo particulier als winkels, op hun gevels hersteld hebben de oude namen. Ik twyfel niet, of de heer Ideler zal op zyn huls den onden naam herstellen. Wellloht volgen dan de heeren Knaap en Hage op de Appelmarkt. Maar zon onze aroblvarls, voor wien onze onde stadsgeschiedenis geen ge heimen heeft, ons niet willen en kunnen verplichten met al de halzen op te geven waarvan hy de onde naaabn kent? Ongetwyfeld zullen dan velen volgen met die oude namen weer In eere te herstellen. Het ls trouwens, vooral voor zaken, veel aardiger en pakkender om te adverteeren dat iets te koop is by N. N. in den Gouden Ring of De Drie Mortieren, dan wijk A nommer zooveel. Met dank voor de plaatsing. A. J. F. FOKKER. Geachte Redactiet Daar de „Jachtwet 1928", vooral op Schouwen en Duireland met de vele am- bachtsheerlijke jochtrechten, een groote Verandering zal brengen voor jagers, eige naren Van jachtrechten, grondeigenaars en landbouwers, vind ik Tt goed de belang hebbenden van enkele voorname punten op de hoogte te brengen, die ik zoo be knopt mogelijk heb samengevat, waar- Vpor ik u beleefd eenige plaatsruimte Verzoek. Jachtwet 1928. Deze wet treedt in werking op een nader te bepalen tijdstip, waardoor all# jachtrechten worden opgeheven en niet meer kunnen worden gevestigd. Artt. 125 en 70. Bij het in werking treden dezer, wet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2