Vest zal door het Polderbestuur worden hersteld, waarvan de kosten voor de helft aan het gemeentebestuur in rekening zul len worden gebracht, de gemeente zal dan verder de brug in onderhoud hebben over te nemen. Op een verzoek van de feestcommissie „1898-1923" het schoolfeest /voor rekening (der gemeente te nemen, wordt na eenige bespreking gunstig be slist. Aan B. en W. wordt een crediet toegestaan van hoogstens f500, zijnde on geveer f 1 per kind. Over het te besteden bedrag zal overleg gepleegd worden met Heeren Raadsleden en het Hoofd der School. Op verzoek van GecL Staten werd in de heffingsverordening voor het school geld de aftrek bepaald op f800, in plaats van f900. De voorzitter had in de verga dering Van 12 Juni reeds tegen dit voor stel gewaarschuwd. Hierna sluiting. THOLEN. Met ingang van 1 Aug. e.k. is voor den tijd van 6 maanden tot wa terbouwkundig opzichter aan het water schap „De Vrije Polders" te Tholen be noemd de heer J. A. Visser, thans bui tengewoon opzichter te Wemeldinge. Tholen Noord-Brabant Nu de kans op een dam tusschen Tho len en den vasten wal van Brabant vrij wel verkeken is en de gemeente Tho len Zich blijft verziettep, Jegen een brug omdat zijr dan de veergelden zou mis-" sen, worden thans de eerste pogingen aangewend, de brug te krijgen een eind buiten Tholen, in de gemeente Oud-Vos- semeer. RECHTZAKEN. De moordaanslag te Valkenswtard De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen mevr. D., tegen wie, wegens poging tot ver giftiging en medeplichtigheid aan den moordaanslag van K. op haar man, 15 jaar gevangenisstraf was geëischt. De rechtbank sprak beklaagde vrij en ge lastte haar onmiddellijke invrijheidstelling. Het O. M. heeft hooger beroep aangetee- kend tegen deze vrijspraak. Bij de vrijspraak van mevr. D. overwoog de rechtbank, dat bekl. moest worden /Vrijgesproken van al hetgeen haar is ten laste gelegd, daar dit noch wettig, noch overtuigend is bewezen; dat de hoeveelheid en werkzame kracht van het vergif aan twijfel onderhevig is en de rechtbank niet de volle overtuiging heeft, dat beklaagde haar echtgenoot met het vergif heeft wil len dooden; dat ten aanzien van de ten laste gelegde medeplichtigheid aan po ging tot moord bekl. wel verklaringen heeft gedaan, waaruit blijkt, dat zij het pistool aan K. willens en wetens terug zond ingevolge het vooraf besproken plan, dat deze haar man zou dooden, doch dat bij de rechtbank dienaangaande toch twij fel is gerezen, daar zij aanneemt, dat be klaagde aan K., voor zijn poging tot moord heeft gezegd: Jan, als je mijn man dood schiet, kan ik niet meer van je houden: waar zooveel twijfel bestaat, kan de recht bank geen veroordeeling uitspreken. 0NDEKWÏJ8, De heer J. A. Flik'weert te Nieuwer- kerk is tot onderwijzer benoemd aan de Chr. M.U.L.O.-sohool „Heerengracht' Middelburg. POST EN TELEGRAPHJE. Postzegelboebjes. De directeur-generaal .der posterijen cn telegrafie maakt bekend dat, met in gang van 1 Augustus, a.s.., geen extra kosten meer in rekening zuilen worden gebracht wegens aanmaak van postze gelboekjes. Voor de boekjes is van dien datum af een bedrag verschuldigd gelijk aan de gezamenlijke waarde van de Zich daarin bevindende frankeerzegels. Postpakketten met brieven. De directeur-generaal der P. en T. vestigt de aandacht er op, dat het in gevolge de betrekkelijke internationale bepalingen verboden is "in postpakketten, O.a. in te sluiten brieven of schrifturen, Welke het kenmerk dragen van brief wisseling over zaken van actueelen en persoonlijken aard. De postadministraties vah de landen van bestemming hebben de bevpegdheid de pakketten terug te Zen den, indien bij de opening b.v. ter bepa ling van de verschuldigde invoerrechten, blijkt, dat door de afzenders is gehan deld in strijd met de bovenbedoelde ver bodsbepaling. Blijkens een ontvangen mededeeling wordt door de Nederlandsch-Indische ad ministratie van deze bevoegdheid gebruik gemaakt. De afzenders hier te lande wor den derhalve in hun eigen belang aan bevolen het insluiten van brieven enz. in postpakketten na te laten. Te Kerkwerve wordt 1 Augustus een telegraaf-telefoonstation met bestelling gevestigd, met opheffing van het hulp- telegraaf- en hulptelefoonkantoor aldaar, het telefoonstation op den voet van ar tikel 3, sub 3°., van het Rijkstelefoonre- giement 1919. LANDBOUW EN VEETEELT. Aardappelen-export. Er heerscht weer ontevredenheid on der de exporteurs. Het Centraal Bestuur van Veilingen in Nederland wil dat, ter beveiliging van onzen goeden naam in het buitenland, de aardappelen die voor ex port bestemd zijn, eerst worden gekeurd. De regeering heeft er zich mede ver- eenigd dat een vast keuringsmerk wordt ingesteld. De keuring wordt verricht van wege den Wageningschen Dienst. Nu wil het C. B. 'der Veilingen dat de colli van een label worden voorzien en dat de handei 1/2 cent per stuk betaalt om in de hoogere kosten der verscherpte con- tróle eenigszins te voorzien. De export- handel is daar sterk tegen en daarom is te Rotterdam een drukbezochte vergade ring gehouden. Uitvoerig werd hier de geheele zaak besproken en er vooral heftig tegen geprotesteerd dat deze zaak door den heer Valstari voorzitter van het Centraal Bureau van Veilingen, met de regeering was behandeld, zonder den han del hierin te kennen. Men meende dat de handel zelf mans genoeg is zijn eigen zaken te regelen. De exporter verlangt allerminst een veilingsmerk naast het merk van eigen firma dat vaak ten kosle van groote moeite is verkregen en ingewerkt. Ten slotte werd besloten om het Centraal Bureau van Veilingen van een en ander op de hoogte te stellen. Op de vergadering waren behalve -de voornaamste exporteurs uit Rotterdam en omstreken aanwezig vertegenwoordi gers der organisaties uit N.-Hotland, Zee land, Groningen en Friesland. Ileiigstcukeuringnn. De min. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat de gewone keuring van tot dekking bestemde hengsten in het najaar van 1923, welke alleen door stamboekeommissien 2Ullen geschieden, zullen worden gehouden op 10 October te Zierikaee, en 12 October te Tholen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor St.-Annaland, C. J. Van der Graaf te Kockengen. Voor St.- Oedenrode, J.. Barge r te Antwerpen. Geref. Kerk. Beroepen: Te Brielle-Tinte, te Giessen- Oudekerk en Giessen-Nieuwkcrk, D. Ring- ;alda Jr., cand. te Den Haag. Te Gees, J. Schelhaas, cand. te Hoogeveen. Te Westergeest (Zwagerveen), J. H. Kuiper te Winsum (Fr.). Te Bierum, D. Scheele te Geesteren-Gelselaar. Aangenomen: Naar Nieuw-Vennep, J. van Henten te Oldekerk. Bedankt: Voor Souburg, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Voor Scheemda, J. H. Staal te Wierden. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Maarssen, H. Biesma te Groningen. Bedankt: Voor Bussum-Naarden, A. M. Berkhof f te Utrecht. Geref. Gem. Aangenomen: Naar Lisse, H. A. Min- derman te Dirksland. NIEUWERKERK. Zondag 29 Juli had de inwijding plaats van het nieuwe kerk gebouw' of liever van het vernieuwde en vergroote gebouw', dat voortaan de sa mengesmolten gemeenten van ds. van Dijke en van ds. Bakker als Gerefor meerde Gemeente zal herbergen. Dhr. ds. G. H. Kersten leidde de drie gods dienstoefeningen, welke alle zeer druk bezocht werden, ook door gemeenteleden van eiders. De morgendienst werd ge opend met het zingen Van Ps. 49 :1. Ds, Kersten gaf op te zingen Ps. 66 2 en 4. Tot tekst had hij gekojzten Zacharias II Vers 4 (2de gedeelte) en vers 5. Naar aanleiding van het eerste sprak hij over de scheiding en de ver- eeniging der beide gemeenten; terwijl het tweede hem aanleiding gaf tot hel uitspreken van de beste wenschen voor den bloei der gemeente. Als tusschenzang w'erd gezongen Ps. 89 7 en als slot zang Ps. 122 3. Met toespraken tot da bouwlieden en tot den Kerkeraad werd deze dienst besloten. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Zondag .ji. herdacht mevr. Esther de Boer—van Rijk haar 70en geboortedag. Deze actrice, ook hier bekend, die op haar 65ste jaar nog leerde Zwemmen en thans nog heel goed bij de pink, gaat in October jubileeren. Dinsdag 9 October bfegint het feest in den Amsterdamschen stadsschouwburg. In welke rol? Ditmaal geen „Kniertje" uit „Op Hoop van Ze gen". Heijermans heeft beloofd een stuk voor haar te zullen schrijven. Esther de Boer—van Rijk werd den 29 Juli 1853 te Rotterdam geboren als jongste in een gezin van 14 kinderen. Als meisje besteedde zij haar vrijen tijd aan de rederijkerij. Spoedig werd zij ontdekt' en kwam zij, zonder feitelijke opleiding op de groote planken, midden in het tooneelvak. BOEKENNIEUWS „Onze jubileerende Koningin", voor de jeugd bewerkt door J, Lens. Oosterbaan en le Cointre te Goes. Bij de uitgevers Oosterbaan en le Coin tre te Goes, verscheen van de hand van den heer J. Lens voor de Nederlandsche jeugd, ter herinnering aan het zilveren regeeringsjubiieum van H.M., een boekje, getiteld: „Onze jubileerende Koningin". In een 17-tal artikelen, behandelt de schrijver het 25-jarig regeeringsjubiieum onzer Koningin, na vooraf in 't kort de geschiedenis van het Stamhuis Oranje te hebben geschetst op voor de jeugd bevattelijke wijze. Het boekje behandelt het leven onzer Koningin van af haar prille jeugd tot op den huldigen dag. Vele momenten worden vastgelegd, die waard zijn in herinnering te blijven. Maar er is iets dat wij liever niet in het overigens aardige werkje hadden. en dat isde politiek. Die hoort er niet in thuis, die vertroebelt de raak waarom het gaat. H.M» .staat trouwens boven de partijen. Ware de politiek er buiten gebleven, de inhoud had er door gewionnen. SPORT. ZIERIKZEE, 29 Jnli Uitslagen 8erle- wedstryden van G- V. V.Goes I—D. V. O. I 1-0. M. 8. V. V. I—D. V. V. I 0-5 (reglementair). Goes I—Veere I 1—0. Goes I--D. V. V. I 1—0. Vriendschappe lijk:: D.V.V. l-G.V.V.I 1—2. E.M. M. I Goes II 0-3. M.8.V.V. I—D. V. O. I 3—1. Goes le prUs, D.V.V. 2e prys, Veere 3e prijs, M. 8. V. V. 4e prUs en D. V. O. 5e pr(js. van TOO)1? EN *SR Zaterdag zijn door een mijnontplof- fing te Sterlingshire (Schotland) 8 mijn werkers om 't leven gekomen. De Daily Express meldt, dat de hertog van Orleans, het hoofd van het huis Bourbon, in een voorstad van Londen verpleegd wordt wegens delirium. Zijn kwaal is het gevolg van malaria, opge daan op zijn reizen In Afrika. Bij Hoboken in New Jersey kwam een jongetje van 9 jaar op verboden terrein, oJ. op een gedeelte van het buiten Ftorham Park. Het buiten schijnt goed te worden bewaakt en twee groote Deensche doggen vielen het kind aan en scheurden het aan stukken. In enkele seconden was het geschied. President Harding lijdt aan longont steking. De doktoren, die hem behande len, hebben bekend gemaakt, dat zijn toestand ernstig Is. De D-trein Hamburg—München is in het station Kreiensen op een stilstaan- den trein gereden. Er zijn 44 dooden en 55 gewonden, o.w. elf zwaar. Het geheele centrum van Rawaroeski (Rusland) is door brand vernield. Twee kerken en een kapel, beneVens 12 woon kazernes gingen in vlammen op. Door een wolkbreuk, welke de Pa- tepasco-rivier (Am.) buiten haar oevers deed treden, werden in verscheidene dis tricten bruggen en gebouwen vernield, gezinnen uit de woningen verjaagd en een schade van eenige millioenen dollars aangericht. Fabrieken en electrische cen trales werden overstroomd, waarbij de machines werden beschadigd. De Argentijnsche regeering heeft een wetsontwerp bij het Congres inge diend, strekkende om de immigratie te regelen en een termijn van voorwaarde lijke toelating in te stellen. Dit laatste heeft ten doel, de ongewenschten te we ren. De Duitsche Rijksdag komt 8 Aug. e.k. bijeen. Een 35-jarig oud-Engelsch soldaat, die door een wond aan de Dardanellen opgedaan, geheel was verlamd, is dezer dagen te Liverpool geheel genezen aan gekomen, na een bedevaart naar Lourdes. De Fransche regeering heeft den vertegenwoordiger der Transkaukasische Sovjets in Frankrijk doen weten, dat zijn tegenwoordigheid niet langer gewenscht is. Te Weenen hebben pacifisten een betooging tegen den oorlog gehouden bij gelegenheid van den verjaardag van het uitbreken van den oorlog. De betoogers kwamen in botsing met de nationalisten. 40 nationalisten zijn gearresteerd. Te Nyiregyhaza (Hongarije) sloeg de bliksem in een Protestantsche kerk, juist toen er een godsdienstoefening ge houden werd. De predikant en twee ge meenteleden werden gedood. Naar de Engelsche bladen uit Al lahabad (Engelsch-Indië) vernemen, had den hevige stortregens de geheele streek van Upidi totaal verwoest; 3000 huizen zijn omvergeworpen terwijl 10.000 men- schen dakloos zijn. De geheele streek is met een laag zand overdekt, zoodat het maandenlang onmogelijk zal zijn er iets te verbod wen. Behalve eenige relletjes te Potsdam is Zondag in 't geheele Duitsche Rijk de anti-fascistendag kalm verloopen. Een importfirma te Devonshire (En geland) kreeg dezer dagen een krat ba nanen aan uit Jamaica, en een kist ci troenen uit Messina. Tusschen de ba- nanen zat een z.g.n. krabbenspin, 41/2 duim lang, en een gevaarlijk monster, terwijl in de citroenkist twee scorpioenen huisden van de meest vergiftige soort. Te Warschau zijn 12 leiders van een over geheel Polen verbreide geheime communistische organisatie gearresteerd, welke door Moskou gesteund wordt. De conferentie der kleine entente is Maandag te Sinaia geopend. Voor New-York liggen 19 stoom schepen met tezamen 13000 immigranten aan boord te wachten op 't tijdstip, waar op zij hun lading in Amerika mogen lossen. De economische noodtoestand in het bezette Duitsche gebied verergert aan zienlijk tengevolge van het opkoopen der levensmiddelen door de Franschen. Uit Petrograd wordt gemeld, dat de St.-Paulsvesting te Kroonstad door eenige ontploffingen is verwoest. Hierbij heeft een nog onbekend aantal personen het leven verloren. Te Contault-le-Maupas (Frankrijk), heeft een felle brand gewoed. Over een leDgte van 150 M. werden zeven boer derijen In asoh gelegd. Met de hoeven zelf glog het grootete gedeelte van dieren, huisraad en oogst verloren. Alle naburige gemeenten hadden haar spuiten gezonden, doch er was geen voldoende water te krijgen. Op de spoorlijn bij Cioeanestl (Roe menië), brak de as van een spoorwagen. Vijf menschen worden gedood, aoht gewond. De afgeloopen Zondag heeft aan 36 personen In do Ver. Staten het leven gekost, alléén tengevolge van ongelukken met motorrijwielen en auto's. Drie zusters, welke Zaterdag op een autotocht waren ln het Zwitsersohe kanton Bern, zyn jammerlijk om het leven gekomen, doordat de auto door 't breken der stuurstang ln de rivier reed. Het totaal aantal oorlogsinvaliden bedraagt meer dan 10 mlllioen. Aan de Engelsche bladen wordt gemeld, dat de 8ovjet-regeering van Azerbeidjan besloten heeft te Bakoe een reusachtig monument der wraak" op te rlohten, hetwelk tegen Engeland zal zyn gericht, dat destijds gedurende do bezetting der stad 28 communisten heeft doen terechtstellen. De wet tot regeling van 't gebruik der talen aan dc universiteit te Gent ls met 87 tegen 75 stemmen en 8 onthoudingen door dc Belgische Kamer aangenomen. VEBSCEILLKNDE BERICHTEN. Noblesse obligeTe Coevorden la aan gehouden een jonkheer, daar woonachtig, verdacht van oplichting op 28 Juni j 1. gepleegd ten uadoele van een advocaat aldaar, wien hij onder bedriegelijke voor geven s geld afhandig maakte. Ook bij andere ingezetenen trachtte hij hetzelfde te doen. HU Is ter besohlkklng gesteld van de justitie te Zutphen. De gearresteerde rijksbouwmeester. De Residentiebode verneemt nader omtrent de onregelmatigheden, gepleegd door den rUksbouwmeester V., dat deze verduis teringen hebben plaats gohad by den bouw van hot Academisch Ziekenhuis te Leiden on dat de bedragen, die niet opgehelderd konden wordenzeer hoog z(jo. Gebleken is, dat behalve de rUksbouw meester V zeer waarschijnlijk ook nog andere architeoten In deze zaak betrok ken zUn. Het onderzoek 1b ln vollen gang. Het is lang niet uitgesloten, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Ook particuliere architecten worden in deze zaak genoemd en reeds Is or een ge- schond ln zyn fnnctlo aan rUks- of door het ryk gesubsidieerde bouwwerken. De groote kwestie waarom het gaat, betreft een leening, door don heer V. ten laste van het ryk gesloten. Hy beweert, dat hy volgens mondelinge instruoties daartoe bevoegd was, ofsohoon dit pertinent wordt ontkend. In elk geval is van dit geleend bedrag niets verantwoord, maar de heer V. ontkent volstrekt, dat by dit geld ten eigeD bate gebruikte. Het is ten bate vau het ryk gebruikt, maar door slordigheid ls dit niet geadministreerd. Een uitgebreid onderzoek, dat is inge steld, heeft deze btwering niet bevestigd, wel het tegendeel en daarop 1» tot de arrosstatie van den heer V. overgegaan. Een koe als min. By een veehouder te Monnikendam worden drie biggen gezoogd door een koe. Hoewel men de koe op een ander stuk land plaatste, waadde ze door de sloot en de jonge varkens stoven terstond op hun min af, om van de melk te genieten. Misdaad? Zondagmiddag, meldt de N. Arnh. Ctwaarsohuwde iemand de politie dat ln een welde aan den Wester- voortBchendyk een vrouw bewusteloos lag. Onmiddeliyk begaf do politie zich naar do aangegeven plaats en vond daar de vrouw in een plas bloed, met een steek in de borst. Zy werd in bewuste- loozen toestand por ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. De vrouw, ongevoer 45 jaar oud, is eon zwerfster, die te Nymegon Is ingeschreven. Toen de politie in de weide aankwam stond by de vrouw een bekend Arnhemsch straattype, die zyn verwondering er over uitte dat de vrouw zoo Sterk bloedde en verklaardo dat hy haar ook juist gevonden had. Dit klopt echter niet met verklaringen van personen, die korten tyd te voren den man on de vrouw Bamen zagen wandelen. De man, die tegen de zeventig loopt, is in verzekerde bewaring gesteld en de vrouw heeft verklaard, dat hij de dader van den moordaaL-slag Is.-De aangehoudene ont kent. Onder een automobiel Dezer dagen had een vrouw uit Wolphaartsdyk, die op de fiets, met een tweejarig meisje in een mandje achterop, in Goes boodschappen kwam doen, het ongeluk onder een auto te raken. Het kindje werd eenige metera weggeslingerd, kreeg oen sohedelbrcuk en moest naar het Ziekenhuis te Middel burg vervoerd worden. De vrouw kreeg, hoewol ze onder de auto kwam, geen letsel. Kind gestikt. Het driejarig zoontje van een fabrieksarbeider te Nyvcrdal kreeg Zondagmiddag, terwyi het een wortel at, een stukje daarvan in de luohtpyp, met het noodlottig gevolg, dat het na hevig lyden ls bezwekeD. Een unicum I In de gemeente Asten heeft zich op belastinggebied een geval voorgedaan, dat wel als een unicum in. den lande kan worden beschouwd. Door den fiscus is n.l. beslag gelegd op hel presentiegeld van een gemeenteraadslid, die ondanks alle mogelijke aanmaningen en waarschuwingen weigerachtig is ge bleven zijne belasting te betalen. Nu mankeert er enkel nog maar aan dal. bedoeld Raadslid thans ook de vergade ringen niet meer bijwoont, dan - moel^' dit allernieuwste dwangmiddel nogJEaJco. Ouerreden. Vrijdagmiddag is aan den overweg nabij de halte Nieuwe Weg on der Soest de ongeveer 22-jarige gehuwde vrouw1 A. K., die op haar fiets den over weg wilde oversteken, door een uit dc richting Utrecht komenden trein over reden. Zij laat een man met een kind, achter. Instorting. Zondagmorgen werden de omwonenden der Groote Kerk te Geer- truidenberg opgeschrikt door een gewel dig lawaai. Het Week, dat een groot ge deelte van de lijst van de koorbeuk ge deeltelijk naast, gedeeltelijk door de mid- denbeuk was gestort. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De toestand, waarin zich de koor- en zijbeuken bevin den is dermate desolaat, dat zij gevaar voor de omwonenden opleveren. De kerkvoogdij schijnt niet bij machte te zijn de noodige herstellingen te doen aanbrengen. Een eertijds opgericht res tauratiefonds Week niet voldoende finan- cieelen steun te verwerven om dit mo nument voor ondergang te behoeden. Huiselijke twist. Een echtpaar uit de Quellijnstraat te Amsterdam, dat al meer malen ruzie had gehad, kwam weer tot een heftige woordenwisseling. De man nam een bijl, waarmede hij de vrouw, die trachtte te vluchten, bedreigde. In de gang haalde de man zijn vrouw in en sloeg haar met de bijl in den hals. De frouw zonk bewusteloos ineen. Zij bloedde he vig en is naar het Binnengasthuis ver- Voer<1. De man ontvluchtte, maar ls later, smoordronken, gevonden bij het hek van de Willebrordus-Kerk aan de Ceintuur baan. Hij is toen gearresteerd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy 1 cordt niet teruggevonden. Mijn/teer de Redacteur i Mogen we zoo vrij zijn om het in gezonden stuk geteekend „een Oosterlan- der", over de autodienst Oosterland en wel op de marktdagen even van een kort antwoord te dienen. Het is volkomen juist gezien van den inziender en 't is ook de bedoeling van de ondernemers dat de autobus van Brui- nisse Donderdags vertrekt om 9.30 uur naar Zzee. Is er geen plaats meer voor Oostetiand, dan rijdt de bus recht- door naar Zzee, om geen tijd te verliezen. Om dan toch tijdig op Oosterland en Nieu- werkerk enz. to kunnen zijn met bus, die dienst stond in de NieuuJsb.de van Maandag j.l. n.l. 10.40 van Oosterland en 1,30 van Zzee. Nu w)ou de geachte inzender den dienst staken daar die dienst Van 10.40 met de marktdagen niet loo- nend is. Om niet tevergeefs te rijden, raadt de inzender aan. 's Woensdags avonds vóór 9 uur plaats te bestellen voor de marktbus om verzekerd te zijn dat de dienst doorgaat en Van een plaats. Daar is veel vozr te zeggen. Wij zullen trachten een vasten dienst te re- geien van 10.40 uur van Oosterland en Nieuwerkerk op Zzee op de marktdagen en vertrouwend op de medewerking van het reizend publiek. U, mijnheer de redacteur, onzen dank voor de plaatsruimte. De Ondernemers. TELEGRAMHEN. ZE VEN A AR (V.-D.) Te Osseweerde bij Lobith is een kapitale boerderij geheel af gebrand. Een stier en een groot aantal Varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei.. Alles is Verzekerd. DEN HAAG. Onder groote belangstel ling is heden op de R.K. begraafplaats te 's Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Staatsraad Prof. Struijcken. Bij de plechtige uitvaartdienst in de kerk van „Onze Lieve Vrouwe van Goeden Raad" aan het Bezuidenhout, zoo wel als op het kerkhof was de Konin gin vertegenwoordigd door den directeur van het kabinet der Koningin, Jhr. van Tets en de Prins door zijn adjudent jhr. Laman Trip. De uitvaartdienst werd bij gewoond door vele autoriteiten, o.w. de minister-president, de voorzitter der Tweede Kamer, de vice-president en le den van den Raad van State, de presi dent en eenige rechters van het Per manente Hof van Int. Justitie, de verte genwoordiger van de pauselijke internum

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2