Zierikzeesche H'iuwsboda i B IJ V O E GS E L behoorends bf d* van Vr|jdag 27 Juli 1123, no. 10958. öemeenteraads/ergaclering van Zieiikaeo, gehouden op Woensiag 25 Jull 1923^ des 'snau. 2 uur. Voorzitter: de burgemeester, mr. A. J. F. Fokker van Crrijestein van Rengers- kerke. Aanwezig de heeren Timmerman, Panny, de Broekert, W. den Boer, Lunen berg, Guinee, Versteeg*. Catshoek en A. den Boer; afwezig de heeren Koopman, Doeleman en Polvliet. De notulen der vergadering van 4 Juni j.l., welke ter visie hebben gelegen, wor- j den ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van een j aantal ingekomen stukken, o. a. van een brief van de Zeeuwsche Voeder- en Kunst mesthandel voor de intrekking van het ge nomen besluit tot verbod van inrit var; het slop langs de pakhuizen dier firma; brief van G. Bolier Gz-, dat hij zijn be noeming tot lid van het bestuur der ver eeniging Ambachtsschool voor Schouwen en Duiveland aanneemt; idem van Joh. Hoogenboom te Renesse; prooes-verbaal van kasopname, d.d. 15 Juni. In kas was en moest zijn f 34819,79; missive van Ged. Staten, dat met 'ngang van 1 Jan. 1923 de jaarwedde van den ge meente-ontvanger is vastgesteld op f2750; dankbetuiging van den heer A. Vier gever voor de hem verleende gratificatie. De voorzitter deelt mede, dat bij 't ver hoor der stemgerechtigden, welke niet deelnamen aan de op 23 Mei gehouden verkiezing, is opgevallen, dat bij een groot aantal kiezers verzuimd :s aanteekening te houden, dat zij aan de stemming deel namen. Dit was vooral in het 3e stem- district het geval. Ter secretarie zullen worden gedepo neerd de verslagen van de Zeeuwsche Ka mer van Koophandel, de Ambachtsschool en de Gezondheidscommissie.- Ingekomen is voorts een adres van den raad d(er gemeente Wijmbritseradeel, waar- blij verzocht wordt adhesie te betuigen aan een request van dien Raad aan H.M. de Koningin, om openlijke Godslastering bij de wet strafbaar te stellen. B. en W. advi- seeren dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar in de vorige vergadering deze zaak principieel is uitgemaakt. Con form wordt besloten, nadat de heer W. den Boer nog even hierover *t woord had gevoerd. Het bestuur der vereeniging „Volkswo ningen" bericht den Raad, naar aanleiding van een tpt haar gericht schrijven, dat zij geheel buiten de zaak staat; het is geld van Rijk en Gemeente, waarmede betaald werd. Dat de.aannemers dit niet eer kregen is niet hun schuld; dat hun al in rekening gebracht werd de rente van het geld, dat bij de firma R. Koole Zn. is opgenomen, op verzoek van de Ge meente, om de aannemers te betalen; dat op deze wijze 2 maal rente door hun zou worden betaald; dat Saman en Wan- sink geen recht hebben op deze rente; dat, als de gemeente het billijk vindt, die rente te vergoeden, het op den weg der gemeente ligt die billijkheid te betrachten, maar dat, als „Volkswoningen" het doet, er alle kans is, dat het Rijk hare rekening niet goedkeurt i De voorzitter herinnert aan het verzoe van Wansink en Saman, reeds in een vorige raad ter sprake gebracht. Toen is besloten, laten wij aan „Volkswoningen" vragen of zij genegen is, die rente te be talen. Het bestuur is in haar antwoord betrekkelijk correct; zij deelt feitelijk mede: het gaat over ons hoofd heen. Be sluit de raad de rente te geven, dan komt later uit den Haag de rekening terug met een aanmerking. De heer W. den Boer is van oordeel, dat het bestuur der vereeniging alleen oorzaak is, dat Wansink en Saman zoo lang op hun geld moesten wachten. „Het bestuur van „Volkswoningen" is even onschuldig als U'\ antwoordt de voorzitter. Aan de heel langzame afdoe ning uit den Haag kwam geen eind. Recht op de rente hebben zij niet. De wet zegt: niemand heeft recht op rente, tenzij die voonaf bedongen is. Dat het billijk zou zijn is iets anders; de menschen kunnen het niet helpen. Weth. Timmerman: „Het is ook de schuld van den architect 1" De voorzitter deelt mede, hoe de ge meente-bouwmeester met spoed en groe ten ijver de zaak heeft uitgeplozen en 't Weken en maanden geduurd heeft voor dat hierop bericht kwam. De heer Panrly is van oordeel, dat, wan neer direct een goede verrekeningsstaat gemaakt was, het niet zoo lang zou hebben geduurd. De bouwvereeniging en de ge meente kunnen er niets aan doen, maar de meer genoemde leveranciers er de dupe van laten worden, vindt spc. niet goed en daarom voelt hij veel voor een billijke vergoeding. B. en W. deelen die meening. De heer Versteeg stelt voor de gelden uit de gemeentekas te geven. De heer W. den Boer merkt op, dat de voorzitter heeft gezegd, dat rentevergoe ding niet door de regeering zou worden goedgekeurd en nu 'wil men rente uit de gemeentekas geven.! De voorzitter repliceert en Wijst op het getraineer met de afrekening. De laatste afrekening is nog niet binnen! Wat. baat het te zeggen wiens schuld het is? De menschen hebben langen tijd rente moeten betalen. De heer Lunenberg gaat in princ'pe met den heer Versteeg mede, maar dan dient nader gepreciseerd hoeveel en over wel ken termijn de rente zal loopen. Op verzoek van den voorzitter wijzigt de heer Versteeg z'n voorstel In een motie, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd :n een volgende raad na onderzoek mede te deelen, welk bedrag zal worden gerestitu eerd. Z. h. s. wordt deze motie aangenomen. Een verzoek, om gedeeltelijke kwijt- scheiding van pacht door Mach. de Jonge, wordt, als 2ijnde ongezegeld, ter zijde ge legd. De heeren de Broekert, Panny en Doe leman, uitmakende de begrootingscommis- sie, hebben er bij de laatste begroot ing op f 15311,361/2. Deze rekening wordt even eens in haoden gesteld van een raads commissie, bestaande uit de heeren Lu- nenbêrg, Catshoek en Guinee. De rekening van het muziekgezelschap „Kunst en Eer" over 1922 sluit met een nadeelig slot van f 173.25i/2. Het gezelschap vraagt voor 1924 weder om eeu toelege van I 400 uit de ge meentekas. De heeren de Broekert. Guinee en A- den Boer worden in de commissie tot nazien dier rekening benoerrtd. De rekening van het Burger-weeshuis wordt in handen gesteid van een eommis- welke gevormd wordt door de hee gewezen, om bij een eventueele vacature ren de Broekert, Panny en Lunenberg. in het poliPecorps, de politie-agent A. v. Hierna volgt aanbieding der gemeente- Hoek, belast met den dienst in de bu;- j rekening en d'e der gasfabriek. De re iitriHssin i i o TA rancid] ll'nrr tn-o. il I n i n a rl r. mtmnnnii III 1A 1 v, tenwijken, als zoodanig aanstelling te ge ven. Zij vercoeken, waar thans een vaca- ture bestaat, daarin niet te voorz:en, vóór - de Raad is gehoord. De. voorzitter deelt mede, dat aan dat verzoek is tegemoet gekomen. Na over- j leg met den commissaris van pol:tie, be- sloot de burgemeester (die alléén de be- voegdheid bezit voor 't aanstellen van agenten) den agent A. v. d. Hoek in den gewonen dienst op te nemen en de polit:e- agenten meer buitendiensten te laten ver richten. De heer Lunenberg: Hoe lang duurt zoo'n commissie „ad hoc"? Die is toch al lang ontbonden? Dat ben ik volkomen met U eens, zegt de voorzitter, maar ik heb 't maar be schouwd of drie raadsleden dat verzoek deden. De heer W. den Boer is het met de hee ren, die het verzoek aan den Raad richtten nopens de kwestie „vacature in het poT- tiecorps", niet eens. Indertijd is het toezicht bu'ten de kom der gemeente door de hier bestaande land- bouwvereeniging zelf bekostigd; de ge meente heeft zulks later overgenomen. Tot groote tevredenheid is dat werk tot hier toe gedaan. Spr. geeft den agent v. d. Hoek hiervoor gaarne een pluimpje. Nu het rustig is op de buitenwegen moet d. Hoek in Zierikzee blijven. Spreker wenscht stemming over deze zaak. De commissaris heeft deze regeling getrof fen uit een zuinigheidsoogpunt, maar het strijd met het belang der landbou wende bevolking van Zierikzee. De heer de Broekert is het niet met den heer den Boer eens. Het politiecorps moet de noodige, inkrimping ondergaan. Meer 'surveillance per rijwiel is ge- wenscht. Spr. wil ook den commisSars een rijwiel geven voor surveillance bu:ten Zierikzee. Spr. acht f16000 voor pol;tie op de begrooting te veel; hij zag gaarne een klein, njaar goed gesalariëerd politie corps. De heer Versteeg acht de wijziging een gelukkige oplossing. De beve!liging van landbouwproducten ligt op den weg van de regeering. Rijksveldwacht moet daar voor zorgen. Men zal dus bij de regee ring moeten aankloppen. De voorzitter: Er is geen sprake van, dat men van de regeering te dien op zichte iets gedaan krijgtI (De heer Koopman verschijnt ter verga- dering). De man belast met den dienst in de bu'- tenwijken gaat heen aldus de voorzitter maar al de agenten krijgen dan de vrijheid onv buiten de kom te surveillee- ren, wat misschien wel gelijk staat met den dienst van van den Hoek. Spr. denkt niet, dat door opheffing van den buiten dienst klachten zullen komen. De heer W. den Boer constateert, dat de heer de Broekert zich tegenspreekt, wanneer hij inkrimpen wil en aan ae anaere zijde hoogere salarissen wil geven. Spr. is van oordeel, dat de landbouwende bevolking van Zierikzee een man, speci- fl voor den buitendienst, niet missen kan. De voorzitter geeft den heer den Boer overweging een motie voor te stellen, uitsprekende, nog een politfe-agent aan te stellen voor de buitenwijken, of de agent van den Hoek voor dien dienst te behouden. De heer W. den Boer neemt dit over. Weth. Koopman deelt mede, van den agent Hordijk te hebben vernomen, dat wanneer men zich niet hield aan^ het sectieloopen, de politiedienst met minder personeel kon geschieden. Door deze in deeling der diensten weten de menschen precies op welk uur een agent op een bepaalde plaats moet komen. Geef de agenten twee of drie fietsen! Het voor stel van den voorzitter geeft de agenten meer vrijheid, wat z"n nut kan hebben, Spr. verklaart zich tegen de motie den Boer. De heer W. den Boer is van oordeel, dat die vrijheid van beweging nooit goed kan werken. Zonder leiding kan een zaak niet goed gaan. Buiten moet iemand zijn, houdt de heer W. den Boer ooi. Weth. Koopman repliceert. Men moet vertrouwen stellen in de menschen niet de groote steden naapen met de sectie-indeeling 1 In stemming gebracht, wordt de motie den Boer verworpen. Alleen de heeren Lunenberg en W. den Boer stemden voor. Een aantal afschrijvingen betreffende schoolgeld en wegens te hoogen aanslag in verband met het inkomen, worden ver leend. Een tweetal verzoeken om belas tingverlaging worden geweigerd. Aangeboden wordt hierop de rekening straatweg Zierikzee—Brouwershaven, aan gevende in ontvang en uitgaaf, respec tievelijk f 4805,371/2 en f 4573,85, sluitend alzoo met een voordeelig saldo van f 231,52i/o. Zij wordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Panny, A. den Boer en Versteeg. Daarna volgt aanbieding der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1922, welke een totaal cijfer aangeeft RECHTZAKEN. •kening der gemeente wijst in ontvang een bedrag aan van f 479,234,21, in uit gaaf f 445,572,141,/, sluitende 3I200 met een voordeelig saldo van f 33.662,061' De balans der gemeentegasfabriek over 1922 wijst in ontvang en uitgaaf een be drag aan van f 195,468.60'- :-. De saldo winst bedraagt f 177.35 (1921 f 12,09). De rekeningea worden in handen ge steld eener commissie, bestaande uit de heeren W. den Boer, Guinee en Pot vliet. De heer J. A. E. Legemaate, verzoekt den Raad hei verschuldigde vergunnings recht ad f 50 tot de helft te vermin deren. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, waartoe conform besloten wordt. Aan de .Chr. School wordt over 1922 een vergoeding toegekend van f 2637.50. volgens art. 100 der L.O.-wet 1920. Het bestuu- dierzelfde school verzoekt over 1922 om een gemeentelijke ver goeding. bedoeld in art. 101 der L.O.- wet 1920. De raad stelt deze vergoeding vast pp f 1931,02. Het R.K Kerkbestuur richt een- derge lijk verzoek aan den Raad. De vergoeding wordt vastgesteld op f 152734. De gemeentelijke bijdrage over 1922. bedoeld in art. 103 der L.O.-<wiet 1920 ten behoeve van den cursus voor vervolg onderwijs. staande onder het R.K. Kerk bestuur, stellen B. en W. voor te u\ ige ren. op grond hiervan, dat de2e cursus j niet voldeed aan de voorwaarden door de2: gemeente aan het vervolgonderwijs gesteld. Uit de bijgevoegde leerplans blijkt, dat aan den bijzonderen cursus onderwijs werd gegeven in de Fransche welk vak in 1922 niet werd onder wezen aan den gemeentelijken cursus. De heer A. den Boer memoreert dat de R.K. fractie uit slechts 2 leden bestaat. Zij kan niet anders doen dan protestee ren en de gelden zien te krijgen, waar ze te krijgen zijn. De voorzitter: Al zat u met 12 leden, het hielp niets. Het is onform de wet. Verleden jaar is op een dergelijk verzoek afwijzend beschikt. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. Ter tafel komi t hans de begroot ing voor 1924 voor den keuringsdienst voor vee en vieesch, voor de gemeenten Zie rikzee, Kerkwerve en Noordgouwe. Zij Wijst een bedrag aan van f 3525. De heer IV. den Boer jnformeert naar t bedrag van f 200. (dat op dezs be- grootihg voorkomt) bij 't nemen van verlof van den keurmeester. Is dat 'een voorwaarde, welke bij 2ijn instructie is geregeld? zoo vraagt spr. Indien niet dan kan hij zich met die som niet vereeni gen. De voorzit ter kan zich dat niet her inneren. Of de keurmeester een plaats vervanger krijgt weet spr. niet. De heer Lunenberg is 't met dhr. den Boei eens. Heeft de keurmeester recht op verlof dan mag de gemeente betalen. Het salaris van dezen functionaris is dan (niet f 3000, maar f 9200. Spr. stelt voor dien post van f 200 te schrappen. De voorzitterDe keurmeester heeft recht op verlof. Neemt hij dit, dan moet er in dien tusschentijd gekeurd worden. In zijn instructie staat niet, dat hij zijn vervanger moet betalen. Spr. vindt het een netelige kwestie en vreest bij schrap ping van den post moeilijkheden. Tusschen den voorzitter en den heer Lunenberg ontspint zich een discussie over de bepaling in de instructie nopens het verlof van den keurmeester. De heer Lunenberg meent, dat deze bepaling voor tweeërlei uitlegging vat baar is. De voorzitter weerspreekt zulks. De keurmeester heeft verlof met be houd van wedde, aldus de instructie. De gemeente moet zorgen voor de keurin gen, als de keurmeester zijn verlof neemt. Do heer Lunenberg merkt op, dat men indertijd bij de vaststelling der instruc tie, daarmede rekening had moeten hou den. De voorzitter geeft dit toe. De heer Lunenberg stelt voor f 200 op de in behandeling zijnde begrooting te schrappen. De heer Versteeg stelt inslrucliewijzi ging voor. Dal kunnen we niet op ons eigen houtje, zegt de voorzitter. In stemming gebracht, wordt het voor stet-Lunenberg, oirë f 200 op de begroo ting voor den keuringsdienst te schrap pen, aangenomen met 7 tegen 3 stem men. Voor 't behoud van den post stem den de beide wethouders en de heer de Broekert. Ingekomen is een verzoek van A. J. v. Dijk tot het verkrijgen van een strook gemeentegrond in pacht. B. en W. stel len voor aan adressant het gevraagde te verleenen op de voorwaarden genoemd in 't bijgevoegde concept-raadsbesluit. Aldus wordt besloten. (Slot in ons volgend nummer.) ZIERIKZEE, 25 Juli. Door de Arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld: L. A. K„ 21 j., arbeider te Burgh, f 10 b-, s. 10 d. h., wegens mishandeling. Etech f 10 b., s. 10 d. h.; M. L. O. M., 38 j., huisvr. van J. B-, zonder beroep te Zierikzee, bij verst., f40 b., s. 20 d. h., wegens: la. smaad, 2°. eenvoudige beleedlging. Elseh twee geldb. ieder van f 20, s. 2 maal 10 d. h.; J. van A., 28 j., loswerkman te Zierikzee, f30 b„ s. 15 d. h., wegens mishandeling. Eisch 1 w. gev.str.; J. K„ 37 j., arbeider te Z.zee, f 15 b., s. 15 d. h., wegens mishandeling. Eisch f30 b„ s. 30 d. h.; F. F. B., 28 j., mossel visscher te Zierikzee, f10 b., s. 10 d. h., wegens een voudige beleed iging. Eisch f 10 b., s. 10 d. h. Voor beklaagde was als raadsman opgetreden mr. J. A. C. van Heusde; J. M. R., 27 j., schaapherder te Zierikzee, 1 w. gev-str., wegens stroopérij, gepleegd offers. Tal van Grieksche en Moldavisebe bewoners zijn naar hooger gelegen stre ken getrokken, waar de malaria niet zoo hevig woedt. In een gemeenschappelijke sitting van beide Kamers de volksvertegenwoor diging van de Philippijnen werd beslo ten president Harding te vragen gouver neur-generaal Wood terug te roepen. Uit verschillende deelen van Italië worden branden gemeld, tengevolge van de buitengewone hitte. De Belgische minister van oorlog Devèze gaat heen. Na aanneming der leger wetten in den Senaat treedt hfj af. - De belasting op de verteringen in restaurants en koffiehuizen in Denemar ken heeft in het eerste heffingsjaar j 18.826.584 kronen opgebracht. Ongeveer de helft van dit bedrag is te Kopenhagen ont vangen. Daar de belasting 10 pCt. bedraagt is naar deze heffing berekend, in de met behulp van een wagen. Eisch f 40 mgeveer t00 kron6D b., s. 40 d. h.; A. Sl, 19 j., leurder te - Zierikzee, f30 b-, s. 30 d. h., wegens: 1°. wederspannigheid, 2°. mishandeling, gepleegd tegen ambtenaren gedurende de rechtmatige uitoefening hunner bediening. Eisch 4 m. gevstr.; M. P., 37 j., land bouwer te Bruinisse, bij vonnis der recht bank d.d. 5 Juni 1923 bij verst veroor deeld tot f40 b., s. 20 d. h., wegens een voudige beleedigïng, werd na verzet dit vonnis bekrachtigd. A. den B„ 53 j., jager te St.-Philipsland, in hooger be roep, f20 b., s. 20 d. h., wegens het eens anders jachtwater bejagen zonder te zijn voorzien van een schriftelijk be wijs van vergunning daartoe van den eige naar of rechthebbende. Eisch 2 geldb. ieder van f20, s. 2 maal 10 d. h. Voor beklaagde was als raadsman opgetreden mr. Hartog te Bergen-op-Zoom.; K. de J., 64 j., visscher te Tholen., 3 m. gev.str. voorw., met een proeft, van 3 j., wegens het als verkooper den kooper bedriegen in restaurants en koffiehuizen verteerd. Te Keulen is een groote vrouwenbe- tooging gehouden. De duizenden tteelnenm- sters hebben besloten tot de vrouwen in het buitenland een oproep te richten ter leniging van de nooden in het B. G. VERSCHILLENDE BERICHTEN Stranding. Woensdagmorgen liep het Fransche s.s. „Deux Frères" van de Tyne naar Brussel op de Rassen voor West-Kapelle aan den grond. De zee was woelig; de reddingsboot van Burgh- stuis vertrok naar de strandingsplaats, maar keerde late- terug toen het schip zonder assistentie vlot kwam en de reis voortzette. FraudeTe Ede wordt, naar de Tel. bericht, vermist de kapitein der militaire administratie K.( wonende te Ny magen, or die jl. Maandag niet van zyn 10-daagsch ten opzichte van den aard van het ge- verlof op zyn standplaats iB terugge- leverde, door het aanwenden van listige j keerd. Ér wordt gesproken van een kastekort van f 44,000. Te Nymegen heeft hy geen adres achtergelaten. Ver moed wordt, dat hy voortvluchtig is en reeds in het buitenland vertoeft. kunstgrepen. Eisch 2 w. gev.str. Voor beklaagde was als raadsman opgetreden mr. Dirven te Bergen-op-Zoom: J. M. in den B.f 31 stoker aan de gasfabriek te Zierikzee, tot f30 b„ s. 15 d. h., wegens mishandeling van een dier in het openbaar. Eisch f40, s. 10 d. h.; J. J. Een vadermoordenaar. In den nacht van Maandag op DUnsdag te 12 uur heefc zich op het polltleposthuis H., 18 j., landbouwersknecht te Nieuwer- het station te Haarlem aangemeld een kerk, f30 b., s, 15 d. h., wegens eenv. Belgisch soldaat in burger, die mede van der L., 19 j., gasfitter te Tholen, f40 b., s. 20 d. h., wegens mishandeling. Eisch 1 w. gev.str. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Juli. Zierikzee. Ned. Herr. Kerk. Nieuwe Kerk. 's Voorm. 10 ure, ds. Steenbeek. Kleine Kerk. 'a Voorin. 10 ure, d». de Roode. Luth. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Wiolenga (Avondmaal). Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangeli satie Jeruël II. 10.30 en 7 ure, Gewone dienst. Kerkwerve. 3 are, ds. Mortier. Serooskerke. 10.30 ure, ds. Mortier. Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leendertti Heemstede. 3 ure, ds. Mortier. Geref. Kerk. 10.30, ds. Goedkujjs (H. Avondmaal) en 3 ure, idem (Dankzegging). Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 en 7.30 ure, ds. Poort, Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leesdienst Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost Geref. Kork. 10.30 en 3 ure, ds. de Bruyn van 's-Gravenhage. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur (Doops- bediening). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Noordgouwe, 10.30 ure, ds. v. Griethuysen. Drolschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Onwerkerk. 3 ure, ds. de Roode. Nleuwerkerk. 9.30 en 2 ure, ds. r. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. G. H. Kersten. Oosterland. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 10.30 en 3, Lees kerk; 7 ure, ds. Veldkamp. Geref. Gem. 10.50, 3 en 6.30 ure, de heer Remgn. Slrjansland. 3 ure, ds. v. d. Griend (Voor bereiding H. A.) Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10, ds. v. d. Ende van Kamperland (Bod. H. A.) en 5 ure, idem (Nabetrachting). Geref. Gem. 9.30. 2 en 5.80 ure, Leeskerk. Ood-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Veldkamp. St.-Flllpsland. 3 ure, ds. Datema. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Tholen» 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Moerman. Geref. Kerk. 10 en 2.30 ure, Lees kerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. St.-Maartensdllk. 10.30, ds. Keiler en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet- huüzen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; 6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scherpenlsse. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenisse, 10.30, ds. Moerman en 3 ure, Leeskerk. Oud-Gorof. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Van Griethuizen (Bed. H. A.) en (Coll. ziekenfonds). Geref, Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. Op den Kaukasischen oever van de Zwarte Zee heerscht een vreeset ij Ue ma laria-epidemie. Tengevolge van het al geheele gebrek aan geneesmiddelen, voor al kinine, maakt de ziekte tal van slacht- moord. De revolver was nog in zijn bezit. Hy is aangehouden. Uit informatie is gebleken dat zijn bewering inderdaad op waarheid berustte. De man wordt vastgehouden. Geknoei met rentezegels. In bewaring is gesteld, als verdaeht van verduistering van rentezcgels aan den Raad van Arbwid, de bediende van dien Raad A. T. M. T. te Rotterdam. Hy zou op ver schillende tydstippen zich aan het weg nemen van rontezegel8 van verschillende waarde hebben schuldig gemaakt. Boven dien ontdeed hjj de reeds gebruikte on afgestempelde zegels van het stempel en verkocht ze dan weer. Een aantal zegels zyn te zynen huize in beslag ge nomen. Het Rotlerdamsche Familiedrama. De 34-jarige H. L uit de OranjeboomBtrast die in den nacht van Maandag op Dins dag door zyn vrouw met een mes tusschen de ribben werd gestoken, nadat hij haar eerst met een messteek in de borst had toegebracht, is in het zieken huis overleden. Noodlottig schot. De seinhniswachter H. H. te Rotterdam wilde in een loodsje bij een volkstuintje aan de Ceintuurbaan zijn 15-jarigen zoon met een flobertbuks naar oen sohyf laten schieten. Hij gaf de buks aan den jongen over, maar plotseling ging het schot af en trof dezen in het lichaam, ter hoogte van het hart. In ernBtlgen toestand is de jongen naar het ziekenhuis aan den Bergweg ver voerd. Juli. Hooi per 1000 MARKTBERICHTEN, ZIERIKZEE, 26 fctg. f 20 f 25. Coöperatieve Velling Zierikzee. Veiliag van Dinsdag 24 Juli. Aardappelen, paarsput 7—9 et.; rOode bes 8—15 ct.; witte bes 11—15 et.; zwarte bes 13—14 ct.; kruisbes 6—10; frambo zen 50—58 ct.; valappels 9 ct.; alles kilo; bloemkool f 12,50 per 100 atuks. Volling van 26 Juli. QROOTE VEIUNQ. KIPEIEREN f 6,—. Dito Barnevelders f 6,60. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 6,10 k f 6,80. Dito kleine f 5,80 èi f 6,—. EENDENEIEREN f 6,40 k f 7,—. KALKOENEIEREN f 8,75 h f 9,—. alles per 100 stuks. Aanvoer 2600 stuks eieren. BOTER f 1,08 k f 1,18. Idem 2e soort f 0,80 k f 0,85. Aanvoer 245 pond. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 21 Juli. Ingeklaard: Motorschip „Csardas", kapitein Chr. Jessop, Engelsche vlag, met vet en ledige vaten, van Londen naar Zwyn- drecht. 25 Juli. Ingeklaard eeilachip „Maggie", kapitein A. Coker, met ledige flesschen van Londen naar Remsgee (Duitschland).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5