B IJ VOEGSEL beboerende bQ de van Vrjjdag 20 Juli 1923, no. 10955. Oevouden voorwerpen Twee handschoenen; een-zilveren stukje van een damesketting; een koort mei twee gouden haakjes van een lorgnet; een hondenmuilband; twee portemcn- naie's met geld; een wandelstok; een geldstuk. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BUITENLAND. China In geldzorgen. De Chlneesche regeering zal wegens ge brek aan contant geld om de regeerings- kosten te bestrijden haar toevlucht nemen tot een merkwaardigen stap. Alle Chi- neesche legaties in Europa, behalve die te Londen, zullen worden gesloten, tenzij alsnog binnen een week de achterstallige salarissen der betrokken diplomaten en andere ambtenaren en beambten worden gevonden. De gezanten te Londen en te Washington zullen echter worden ge continueerd, en wel omdat daar de ge zanten gemakkelijker geld ter leen kun nen krijgen dan in andere hoofdsteden. Het crediet van de andere gezanten is ech ter uitgeput; zij kunnen geen cent meer loskrijgen. De verklaring van de vraag, waarom hien te Peking zoo in de geldzorgen 2it, is, dat de gelden, die door de exploitatie der verkeersmiddelen worden opgebracht, thans opgeslokt worden door de plaatse lijke militaire gouverneurs en de generaals. De militaire uitgaven in China zijn een bodemlooze put. BINNENLAND. Bond voor Staatspenslonneerlng. Te Groningen is Dinsdag de 23ste al- gemeene vergadering gehouden van den Bond voor StaatspensLonneering te Rot terdam. De voorzitter opende de ver gadering met 'een rede waarin hij op merkte, dat het feit, dat de Bond na bijna 25 jaar strijd nog een 50.000 leden telt, het bewijs levert, dat het staats pensioen in het rechtsbesef van het volk leeft, maar tevens, hoe taai de tegen stand is. Die tegenstend neemt toe, naar mate de volksovertuiging zich te sterker doet kennen. i Spr. wees er verder op dat minister Aalberse alle kosten der verzekering heeft gelegd op de schouders der werkgevers en merkte daarbij op dat, nu de argu menten der tegenstanders ontzenuwd zij:., zij een ander hebben gezocht en gevon den m het zuinigheidsmotief. Ook dat motief is naar spr.'s meening ondeugde lijk; dat heeft bewezen de wijze waarop in den oorlog het geld voor militaire doeleinden werd uitgegeven en nog wordt uitgegeven; dat bewijzen de geweldige uitgaven voor pensioenen voor menschen (ministers, Kamerleden enz.) die zich kan ten tegen het staatspensioen aan ande ren. Spr. spoorde de vergadering aan te blijven gloeien voor de staatspension- neeiring en de bestrijders te overtuigen van de verkwisting die de zegeltjesplak- k-erij medebrengt. De Botterd. Tramweg-Maatschappij. Verschenen is het tweede gedeelte van het verslag van de Commissie tot onder zoek omtrent het bedrijf der Rotterdam- sche Tramweg-Maatschappij. In het eer ste gedeelte van dit verslag heeft de com missie de uitkomst medegedeeld van haar onderzoek omtrent de wijze, Waarop het bedrijf der Rotterdamsche Tramweg-Mij. wordt uitgeoefend, en de middelen tot verbetering besproken, die in de naaste toekomst voor toepassing in aanmerking komen. Zij is thans overgegaan tot het tweede gedeelte van hare taak, bestaande in de bespreking der maatregelen van ver der strekkenden aard, die naar haar oor deel vereischt worden om de lijnen en het bedrijf der Maatschappij op den duur aan de behoeften van het verkeer te doen beantwoorden. De commissie komt tot de conclusie, dat in hoofdtrekken de ver beteringen, welke zullen zijn aan te bren gen, in te deelen zijn in drie stadia, te weten: I. Opvoering der snelheid tot 45 K.M. door technische verbetering van den weg op de daarvoor in aanmerking ko mende baanvakken, gepaard gaande met gedeeltelijke tracé verleggingen. II. Ver dere verhooging der snelheid tot 60 K.M. op die tramweggedeélten waar de be hoefte daaraan gebleken is, door wijzi ging in lokaal-spoorwegen met een spoor- wijdte van 1.067 M. III. Ombouw* van het geheele net tot een samenstel van tram wegen en lokaalspoorwegen met eene spoorwijdte van 1.435 M. in aansluiting aan de Nederlandsche Spoorwegen te Rot terdam en te Roosendaal. Van de verbetering van het net, welke noodig wordt geacht tot verkrijging van den aan het einde van het tweede stadi um beoogden toestand, is een algemeen plan opgemaakt. In verband met de be hoefte van srjelheidsvergrooting, welke niet voor alle baanvakken even dringend is, zal de volgorde van de uitvoering der aanbevolen wijzigingen nader zijn te be palen. lste stadium A lijnen in Hoeksche Waard en Voome n Putten B. lijnBurgh—Zijpe eenige omleg gingen, welke voornamelijk verband hou den met de noodig geoordeelde boogver- ruimingen, het omleggen van een baanvak nabij Zonnemaire, van het baanvak Noord- gouwe tot de halte Steenendijk (waardoor de lijn westelijk van Schuddebeurs komt te liggen), van het biaanvak station Zie rikzee tot halte Tivoli en van een baan vak nabij het emplacement Oosterland. C. de lijn Anna-JacoVa—Steenbergen een bekorting van een baanvak nabij Anna-Jacoba, idem van het baanvak Ge hucht aan den Noordweg—St.-Philipsland, alsmede na het aanleggen van een ge deelte baan van af het einde van de Slaakdam tot voorbij de kruising met den Oude Heidijk. Aan den aanleg van de directe ver binding Steenbergen—Roosendaal zal een aanvulling der bestaande overeenkomst moeten voorafgaan, daar het voor de hand ligt, genoemde maatschappij met den aan leg van die verbmding te belasten en haar daarvoor concessie te verleenen. Uit Stad en Provlnole. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag jl. Tegenwoordig 5 leden. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven betreffende de aanhou ding der goedkeuring van het raadsbe sluit tot het in gebruikgeven van het schoollokaal aan de muziekvereeniglng tot dat het advies van den Inspecteur van het lager onderwijs is ingekomen. De rekening over 1922 wordt aangeboden in ontv. f 10702,08Va en uitg. f 105140,02. goed slot. f 1880,061/2. De geloofsbrieven van 6 der gekozen raadsleden, die der heeren J. M. van der Graaff, J. Balier, W. L. Klos, J. keur, J. Keijzer en A. A. Rijstenbil werden onderzocht en tot toelating besloten, die van den heer J. Oudesluijs was te laat ingekomen. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur •ver 1922 is in ontvang f 1178,71 en uit gaaf f 1085,731/2. goed slot f 92,97i/2- De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur is f 1237,971/a met een subsidie uit de gemeentekas van f 1050. Pror. Staten van Zeeland. In de Dinsdag onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford gehouden openbare vergadering, was het eerst aan de orde de bespreking der mededeeling van commissarissen der Prov. Zeeuwsche eleetriciteitsmaatschappij betreffende den stand der electnclteitsvoorziening. De heer Welleman (v.-d.) acht de ge gevens niet met die frissche openhartig- heid gepubliceerd, die weieens teleur stelling kan baren, maar die toch altijd vertrouwen wekt. Zoo is o.a. na aan drang gebleken dat op den aankoop van koper voor de voorziening van Zeeuwsth Vlaanderen een stropje is gehaald van maar f 35.000. En ook blijkt dat de bouw van de centrale te Westdorpe, waarvoor f 900j000 was geraamd niet f 920.000 maar ten minste f 955,000 zal kosten. Dat de rest vah de aanleg vooi; f 70,000 kan geschieden werd in November jJ. vertrouwd, nu gehoopt, wat toch minder positief is. Ook andere verschillen in op gaaf doen spr. zeggen dat men op geen stukken na kan zien wat de eletrrifl- catie van Zeeuwsch-Vlaandefen zal kos ten en spr. zou het betreuren, dat de dag zou aanbreken, tvêarop hij zijn ver trouwen in de lefdirtg der electrlciteits' voorziening zou moeten opzeggen. De heer Lmdeijet (s.d.a.p.) merkt op dat eerst gezegd was: als de centrale er is, dan volgen de gemeenten, die zich aansluiten vanzelf wél, nu is de cen trale er, maar het aantal contractanten neemt niet toe, alleen de kosten. Spr. waarschuwt vooral tegen overneming van de centrale te Terneuzen van de indus- trieele maatschappij, omdat deze niet goed en 25 jaar oud is. De heer Dieleman (a.-r., Ged. St.) zegt dat men door de cntiek hel Werken van P.Z.E.M. niet makkelijk maakt, maar hij erkent, dat gezien de schommeling in de prijzen, het wellicht beter ware ge weest geen raming te maken en eerst later te zeggen, dat de kosten Zoo of zoo hoog waren. Het aansluiten van ge meenten vordert niet snel door het zeld zaam vergaderen der gemeenteraden en het wantrouwen van vele leden dier col leges, die nog weer eens deskundigen gaan hooren. Toch vordert een goede voorziening, dat voor een bepaalde ge meente of een buurtschap een minimum afname is gegarandeerd. Spr. geeft toe dat evetuueele overneming van de cen trale te Terneuzen met groote omzich tigheid moet geschieden. Spr. acht het niet onmogelijk dat de strop nog groo ter wordt. Wat spr. in de beide andere heeren verheugt, is dat zij in ieder geval groote voorstanders zijn van de elecitrificatie. Na re- en dupliek werd de mededeeüng voor kennisgeving aangenomen. Vervol gens kwam aan de orde het voorstel van Ged. Staten om hen ten aanzien van de electrificatie van de z.g. middengroep (Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland), diligent te verklaren en het afzonderlijk voorstel van den heer Dieleman om over te gaan tot aankoop door de P.Z.E.M. van de electnsche centrale der tram- maatschappij te Vlissingen waaruit ook Vlissingen en Middelburg stroom betrek ken voor licht en kracht, en wel voor ten hoogste f 1,800,000 uitbreiding inbe grepen. De heer Welleman houdt ook over deze zaak een zeer uitvoerige be schouwing, waarvan een voorstel van hem en de beide andere vrijz.-dem. het slot is, om de directie der PiZ.E.M.. op te dragen overleg te plegen met de ge meenten Middelburg e/> Vlissingen over stroomafnemtng en concessie, ingeval de P.Z.E.M. de centrale overneemt en even eens met de M.A.B.E.G. in verband met de contracten dier maatschappij met ver schillende gemeenten in Oostelijk Z.- Beveland voor gaslevering. Verder om Ged. Staten op te dragen overleg te ple gen met de trammaatschappij ten einde te weten te komen op welke voorwaar den zij genegen zou zijn, stroom te le veren aan de gemeenten op het platte land van Walcheren en de gemeenten op Noqrd- en Zuid-Beveland. Ged. Staten hadden zich bereid verklaard deze za ken te onderzoeken voor zoover het niet betreft overneming van de centrale te Vlissingen met inbegrip van de tram. Van een commissie van deskundigen, die de electrificatie van de middengroep nog nader zou onderzoeken, wilden zij ech ter niets weten. Bij de gevoerde, uitgebreide discus sies, wijzigt de heer Dieleman zijn voor stel zoo, dat dit een amendement werd op het voorstel van Ged. Staten, inhou dende dat ook zijn idéé, overneming van centrale en tram, zal worden onderzocht. Dit wordt tenslotte met 24 tegen 16 st. verworpen. De heer Welleman neemt uit zijn voor stel weg dat deel wat betrekking heeft op eventueele overneming der centrale, nam het later terug omdat Ged. Sta len 2ich toch bereid hadden verklaard het overige nader te ondertoeken. De diligenl-verklaring werd z.h.s. aangeno men. Na enkele korte opmerkingen werd z.h.s. aangenomen het voorstel tot ca- lamiteus verklaring van de polders Ser- Lippens en Nieuw-.Othene en tot vast stelling van een bijzonder reglement voor het bestuur en beheer der waterkee- ring van de2e calamiteuze polders en Magaretha, Kleme Huissens en Eendracht- polder. AJsnu komt aan de orde het voorstel van Ged. Staten om afwijzend te beschik ken op het verzoek van de Vereemging Sanatorium Zeeland om garant te blijven voor een bedrag van f 300,000 (aanvan kelijk f 750,000) voor een bedrag door die vereeniging van de Rijksverzekerings bank te leenen voor den bouw van een sanatorium met nu 60 (eerst 100) bedden. Dr. Wallien (c.-h.) verdédigt de wen- schelijkheid van een sanatorium in Zee land, maar daar het verzoek om f 300,000 'eerst 25 Juni in kwam, stelde hij aan houding voor. De heeren Qnderdijk (s.d.a.p.) en Adrl- aanse (v.-d.) wilden beiden direct beslui ten tot het zich garant stellen, maar daar zij meenen in het voorstel van den heer Wallien reeds een princjpieele uit spraak te moeten zien, trekken zij hun voorstellen in. De heer* Wallien verzekert echter dat "het hem niet te doen is om van de sta ten een principieele uitspraak te krijgen, al is hij zelf wel voor inwilliging van het verzoek. De beide andere heeren bleven ech ter in het belang der ziaak erbij het voorstel-Walllen te willen steunen, wat dan ook wordt aangenomen met 29 te gen 13 stemmen. Bij de discussie heeft de heer Brandsmo (a.-r.) nog speciaal gewezen op het z.i. wenschelijke van een christelijk sanatorium. Daar dit echter niet bereikbaar zal zijn, vraagt spr. om in een neutraal sanatorium verschillende afdeelingcn te maken voor verschillend denkenden. Door hetgeen ter dezer zake in de afdeelingen was geZegd hadden Ged. Sta ten hun voorstel om! f 5ÓOO subsidie te geven aan dé vereeniging tot bestrijding der t.b.c. veranderd in f 6000, zooals dc vereeniging heeft gevraagd. Dit is z.h.s. aangenomen. De flóofdingenieur en dé belde inge nieurs van den Prov. Waterstaat hadden om eenige verhooging van hun jaarwed den verzocht. Ged. Staten stelden voor om hierop afwijzend te beschikken. Een amendement van de vrijz.-dem. om de wedde vah den hoofdingenieur te bren- 'gen van f 5500—f 7ÓOO op f 6000—f 7500 en van de ingenieurs van f 4000—f 5000 op f 4000—f 5500 wordt verworpen met 27 tegen 15 stemmen en araende ment -Moelker om alleen de ingénieurs f 500 meer te geven met 31 tegen 10 stemmen, waarop het voorstel van Ged, St. zonder g. r. wordt aangenomen. Nog wordt aangenomen een voorstel tot verhooging van de bureaukosten der genoemde ingenieurs waarna de heer v. d. Putte (a.-r.) na er op gewezen te hebben hoe de Zeeuwen steeds ver knocht zijn geweest aan Oranje en hoe H.M. de Koningin steeds getoond heeft met de Zeeuwen mede te leven, aan Ged. Stateh verzocht namens de staten, dus namens de heele Zeeuwsche bevol king op 6 September een adres van hulde aan te bieden. Dit werd onder applaus aangenomen, waarbij de soc.-dem. verzochten geacht te hebben tegenge stemd. Hierna Wordt de vergadering verdaagd tot Woensdag. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 18 Juli. Ten overstaan van notaris Korteweg werd heden alhier in het openbaar verkocht: haver te velde,, aan den Kaweg, voor f 133 en f 130 per gemet. POST EN TELEGRAPHIE. NIEUWERKERK. De 3e postbestelling alhier vervalt; voorts heeft met de tram van 7 uur geen verzending meer plaats naar Zierkzee. BOEKENNIEUWS Onlangs verscheen bij den heer J. v. d. Wal te Bruinisse, de tweede afle- verng van „Luther, onze huisvriend", door P. Scheurlen. Was de eerste aflevering slechts een inleiding, deze tweede geeft meer weer de eigenlijke inhoud. Na de overzetting van de Heilige Schrift in de Duitsche taal kreeg het Duitsche volk ook zijn lied. Toen op 1 Juli 1523 op de markt te Brussel de twee eerste martelaren hun leven op den brandstapel lieten, ver heerlijkte Luther hun standvastig geloof in een lied. De eerste steen was ge legd? weldra vloeide diep en 2Uiver de stroom van Luther's zangen. Ook de ca techismus is uit dringenden nood gebo ren en wel hierdoor, omdat het den Reformator gebleken was, hoe 't volk op 't punt van godsdienst schromelijk on wetend was. Zijn gedachten over het huwelijk zijn interessant. Hoewel hij het in God ge worteld echtelijk geluk verheerlijkt, zoo is hij echter geen onbesuisd lofredenaar van 't huwelijk en geeft hij den ge huwden goeden raad. Hij toont zich een liefderijk en zorg zaam vader voor zijn kinderen, van wie hij heel veel verdraagt en in hun «sïve opmerkingen zich hartelijk verheugd. Den 18 Febr. 1846 stierf de groote Reformator in de volle overtuiging van zijn geloof. Deze tweede aflevering geeft veel merkwaardigs en wetenswaardigs over Luther's huiselijk leven. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 Juli. Zlerllne». Ned. Herr. Kerk. Nieuw® Kerk. 's Voonn. 10 ore, ds. de Roode. Kleine Kerk. 's Voorm. 10 ure, ds. Steenbeek. Lutb. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Wielenga Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. j. d. Molen. 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruêl n. 10.80 en 7 ure, Ge wone dienst. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Mortier. Serooskerke. 3 ure, ds. Mortier. Bar(h. 2 ure, ds. Boogaard. RenesM. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leendertz. Heemstede. 10.30 ure, ds. Boogaard. Geref. Kerk. 10.30, ds. Goedhugs (Openbare belijde nis en 3 ure, idem (Voorber. H.A.) Oud-tieref. Kerk. 10.30 eu 3 ure, Leeskerk. Elkeriee. 10.30 en 7.80 ure, ds. Poort. Geref. Kérk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost Geref. Kerk. 10.80 en 8 ure, prof. Hoekstra van Kampen. Zoaaamafra. 10.80 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwa» 10.30 ure, ds. v. Griethugsen. Drelscbor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend Ouwarkerk. 10.30 ure, dr. Heldér. Ntenwerkerk. 9.30 en 2 nre, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. Oad-G»r»f. Kprk. 9, 2 en 5 are, Leeskerk. Oosterland. 10.30 en 3 nre, dr. Weeda. Geref. KeA. 10.30, 8 en 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.S0, 8 en 6.30 ure, de beer Remyn. Slrjanslaud. 3 nre, ds. de Roode. Bralolsaa. 9.30, ds. Waardenburg (Bed. H. A.) en 2 ure, idem (Nabetrachting). Geref. Kerk. 10, cand. Zwart van Hallum (Voorber. H.A.) en 5 ure, idem. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 nre, Leeskerk. Ood-Geref. Kerk. 10, S en 6.30 ure, ds Boone. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 en 3 nre, ds. Veldkamp. St.-PMIpsland. ÏOJïO ure, de. Keiler. Öud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Tbolen. 10, ds. Verschoor en 2.30 ure, ds. Datema (Collecte voor de kerk). Geref. Kerk. 10 «m 2.30 ure, Lseskerk. Geref. Gem. 10.80, 3 en 7 ure, Leeskerk. St.-Maartenidljk. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemaer. 10.30, ds. Van Griet hugsen en 3 are, Leendienst. Geref. Kerk. 10.30, 8 én 6.80 ure, Leesdiénst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 are, Leeskerk. Scbarpeofsso. 9.30, Leesdienst en 2.30 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geréf, Kerk. 9.80, 2 en 5.30 ure, Léésdieriftt. Stavenlsse. 10.30 en 3 ure. ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 oré, Leeskerk. St.-Annatand. 10.30, ds. Datema (Voorber. H. A.) en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER, Een Mohammedaansche seete, Wah- habieten hebben een groote karavaan pel grims, op weg naar Mekka, aangevallen en velen van hen gedood. Bij de ontploffing te Karagujewatsj (Servië) zijn slechts 3 personen gedood. De oogsttijd is fn Rusland aangebro ken. De oogst is over het algemeen mo delmatig. Een cycloon heeft een zeer vrucht baar gedeelte van Anjóu (Frankrijk) ge teisterd. Boomen werden ontworteld en het veldgewas tegen den grond geslagen. De «graanoogst is volkomen vemrêtigd. De aangerichte schade wordt op millioenen francs geschat. Dantzig doet afstand van de mark en gaat den Dantziger gultien invoeren, 100 gulden zal met 1 pond sterling gelijk staan. Er zullen gouden 100-guldenstukken geslagen worden van hetzelfde gehalte en g'ewicht als het Engelsche pond* Ver der komen er Zilveren, nikkelen en kope ren pasmunten. Via Hambürg zijn ;n Juni van dit jaar 5507 Duitschers geëmigreerd tegen 1268 in Juni 1921, benevens 3476 buiten landers tegen 1404 in 1921. De Belgische Kantel1 hééft het voor- Stel tot verlenging van den militairen: diensttijd met twee maanden voor dén duur van de bezetting van hiet Rührge- bied aangenomen. De Belgische Senaat heeft het wets- ontwerp-Nolf betreffende de Gentsche Hoogeschool aangenomen. Alle departementssecretarissen op de Filippijnen zijn tengevolge van ©en be voegdheidsconflict met den gouverneur- generaal afgetreden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Hoolbroei. In Friesland' is het met den hooibroei erg gesteld; een gevolg van hét binnenbrengen van hooi, dat nog langi niet droog was. In de gemeente Opster- land zijn al vier boerderijen in korten tijd verbrand en men vreest dat ver scheidene zullen volgen. In verschillende dorpen ziet men in ettelijke boerderijen de menschen bezig met het hooi uit de schuur te slepen. Hier en daar is de toestand zoo critiek, dat de brandspuit geregeld van de eene naar de andere boerderij rijdt, om direct water te kun nen geven, wanneer de heete hooimassa ontbrandt. Dat er in ménige boerderij tegenwoordig onrustig geslapen wordt, is te begrijpen. Noodlottige vechtpartij. Te Waalwijk is de 22-jarige mandenmaker v. d. H. bij een ruzie met den 23-jarigen v. H. tegen de straat gegooid. Hij kwam op 't hoofd terecht en is aan de gevolgen overleden. Zijn sleep verloren. Kapitein Belweridt, met zijn sleepboot „Mol" van Antwerpen Dinsdagmiddag 3 uur met een sleep van acht Duitsche sleepbooten afkomstig van Gent, van Amsterdam vertrokken, met be stemming via Lemmer—Delftzijl naar Wil helmshaven, werd omstreeks 10 uur in den avond op het Enkhuizerzand dóór storm overvallen, waardoor hij genood zaakt was te ankeren. Woensdagmorgen 5 uur vandaar vertrokken, werd deze slèèp omstreeks 10 uur ter hoogte van Urk op nieuw door e en stormbui overvallen, waar door een boot, zonder bemanning zonk en een ander, eveneens zonder bemanning, lossloeg en door den storm werd wegge dreven. De andere zes booten, eveneens zonder bemanning, konden Worden ge ankerd. Belwendt kwam Woensdagmiddag te Lemmer met zijn boot, echter zonder sleep, binnen om te bunkeren en vertrekt daarna weer naar zee dm te trachten de in zee voor anker liggende booten te Lemmer binnen te brengen. De naam van de gezonken sleepboot was hem niet be kend. Later Werd gemeld, dat kapt. Weissen bach met de „Stad Zutphen" van Sneek, de wéggedreven sleepboot bij UPk heeft opgepikt. Om een weddenschap. Maandagavond ging zekere R., die eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde, in een cefétje op den Amstel te Amster dam de weddenschap aan, dat hij m den Amstel zou springen en naar den overkant zwemmen. De weddenschap zou gesloten zijn om vijf glazen bier. De man, die bekend stond als een goed zwemmer, voegde de daad bij het woord, doch zonk vrij spoedig in de diépte weg. Reddings pogingen faalden en na een half uur haalde de politie den drenkeling op. Po gingen van den Geneeskundigen Dienst om het leven op te wekken hadden geen resul taat. Het lijk werd naar het Binnen Gast huis vervoerd. R. was vader van negen kinderen. Een verdwenen bruidegom. De 24-jarige J. C. K. te ÏJsselrriondte zou deze week in 't huwelijk treden. Toen de gewichtige dag aanbrak, kon de plechtigheid echter niet doorgaan want de bruidegom blijk baar tot ander inzicht gekomen was daags te voren spoorloos verdwenen. Minnenijd. Bij een vechtpartij ontstaan uit minnenijd werd de 17-jarige Br. te Véenendaal zoodanig met een més gesto ken, dat men voor zijn leven vreest. De dader V. is door de politie aangehou den. Overreden. De 19-jarige mej. M. van E. reed een vrachtauto op de Diederboor- densdam te Zwolle achterop. Toen zij de autó passe'ereh wilde, raakte de trap per van haar fiets het trottoir, waardoor zij onder den wagen viel. Zij werd over reden en overleed bijna onmiddellijk. Booze hond en driftige vader. Het tienjarig dochtertje van den mijn opzichter 8., in dienst by de Willem Sophie-myn te 8peckholzerheide gibg zooals gewoon lijk melk halen b(j den landbouwer J. H. Het kind had een klein hondje bjj zich. BJj het temgkeeren rnkte een groote hond van D. H., welke aan een ketting lag. zich lOB en viel het meisje aan. Het dier beet het kind over het geheele lichaam. Zij kreeg een wond by het rechteroog en achter het linkeroog een wonde van eenige centimeters, terwyl zij aan het hoofd een wonde van 11 k 12 centimeter kréég. Het meisje wetd dadelijk onder geneeskundige behan deling gesteld. De vader van het kind verkeerde in een dusdanig opgewonden toestand, dat hy een browning nam en naar de woning rauD. H. gingeneerBt op den hond schoot en daarna op de ecbtgenootö van D. H. schoten loste. 8. is door de politie gehrrÓBteerd. Hy zal wegena poging tot doodslag aah de justitie te Den BobcH worden overgeleverd. Het onderzoek duurt nog voort. Liefhebber» genoeg. Voor do betrekking van ontvanger der gémeéhte Rheden hebben zich niet minder dan 276 solli citanten aangemeld. Uit het Eierenlaiid. De gezamenlijke pluimveehouders van Landsmeer hebben 25 millioen eieren in putten geborgen om ze tot „betere" ic. duurdere tjjden te bewaren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5