Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentiên buitenland. binnenl anp. iiM JE ton LEEUW", CUUN.s l INIIF. over A. J. P's Roma-Pudding Prü« por 8 maanden f 1,60, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag Postcheque en Gironummer 99292 Maandag 16 Juli 1923. zierikzeesche courant. ai x .7™ d**t" ▼an 1—8 regels 80 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 eta. p. regel Bij contraot belangrijke korting. Een huwelijkstragedie. Bij de lijkschouwing, gehouden op het lijk van den 28-jarigen Egyptischen prins Ali Kamel Bey Fahmy, die zijn vrouw, een 32-jarige FrangaLse, ia het Savoyhótel te Londen met revolverschoten ver moordde, is de sluier opgelicht over de motieven, die tot den moord hebben ge leid. Volgens verklaring van den ver tegenwoordiger van mevrouw Fahmy die zelf niet verschenen was leefde het echtpaar al reeds sedert lang tenge volge van jalouzie in onmin. Zij maak ten openlijk ruzie en plachten elkaar ook in het openbaar te beleedigen. Maandag had weer zoo'n tooneel tusschen hen plaats, toen zij aan de lunch aanzaten, waarbij zij elkaar in tegenwoordigheid van den kellner beleedigende woorden toevoegden. Den geheelen dag bleef de verhouding gespannen. De oorzaak van deze ruzie was, dat mevrouw Fahmy een operatie moest ondergaan, waartoe Fah my geen verlof wilde geven en waarvoor hij de verantwoordelijkheid niet op zich wilde nemen, waarom zij naar hare fami lie te Parijs wilde gaan. Overigens had Fahmy haar vele malen gedreigd, haar de hersens te zullen inslaan, zoo zij hem verliet, 's Avonds zou Fahmy zijn vrouw mishandeld hebben en haar later zijn attenties hebben opgedwongen. Mevrouw Fahmy was toen zóó opgewonden, dat zij een automatisch p;stool eerst uit het raam afschoot en daarna op Fahmy richtte. Zij zag hem vallen, doch dacht dat Fahmy simuleerde en kwam eerst tot bezinn'ng toen zij bloed zag. Zij wist niet hoeveel schoten zij had gelost, doch was er verbaasd over, hoe gemakkelijk de trekker over ging. MevTouw Fahmy zal zich te verant woorden hébben wegens moord. Zij was vóór haar huwelijk met den prins ?n de groote wereld, die Deauvllle, Biarritz en Cannes pleegt te bezoeken, nogal gezien. Zij was mooi en rijk zij deed veel aan paarden- en automo- bielsport en had uitstekende relaties in hofkringen. Door h«t onweer gevon gen gezet. Aan het einde der jongste nachtzit- ttng van het Engelsche parlement was het noodweer zoo hevig, dat verschillen de afgevaardigden zich door gebrek aan vervoermiddelen gedwongen zagen, in het parlement te overnachten. Lord Curzon gaf het-goede voorbeeld, trok zijn jasje uit en. maakte het zich gemakkelijk wr# een paar clubfa*ut2ui!s. Al spoedig waren cle bibliotheken en rookkamers getransformeerd m slaapza len, waar tot 's ochtends 7 uur m koor gesnurkt werd'. Een bisschop sliep in het fioogerhuis. Ehrhardt ontvlucht. Over de ontvluchting van Ehrhardt, die te Leipzig in de onderzoekgevange- nis 2at en 23 Juli voor het Staatsge- rechtshof zou moeten verschijnen wordt door 't Duitsche depart, van Justitie het volgende medegedeeld: Toen hij een bad ging nemen, is Ehrhardt, onder het voor wendsel, dat hij zijn zeep had vergeten naar de tweede verdieping gegaan, van waar uit men in de gerechtsgebouwen kan komen. De weg daarheen voert ech ter door een drietal deuren, waarvan de eerste tegen het voorschrift open was. De tweede is een zware ijzeren deur, die met een nauwblijks na te maken sleutel kan worden geopend. Er moet dus aangenomen worden, dat Ehrhardt in het bezit was van de sleutels van de tweede n derde deur. Deze derde deur is van hout en is door Ehrhardt met een nagemaakten sleutel geopend. Hij heeft de deur toen weer achter zich gesloten en den sleutel in het slot la ten steken. Reeds gedurende geruimen tijd waren anonieme brieven ingekomen bij de ge vangenisdirectie. waarin w'erd gewaar schuwd voor eventueele pogingen tot ontvluchten. De directeur had dan ook de noodige voorzorgsmaatregelen getrof fen, doch schijnen door het personeel niel te zijn uitgevoerd. De procureur-generaal meent, dat Ehr hardt niet slechts buiten de gevangenis, doch ook daarbinnen onder het gevange nispersoneel helpers had. Van veel be- teekenis is ook, dat Ehrhardt Vrijdlag met een zijner vrienden telefoneerde en hem verzocht hem dien dag niet te ko men bezoeken. De minister van justitie verklaarde niet verantwoordelijk te Zijn voor hetgeen is voorgevallen in een ge vangenis, die onder toezicht van d'e ste delijke autoriteiten staat. De behandeling van het proces zal worden uitgesteld tot 23 Juli. Dit uitstel is daaraan toe te schrij- van, dat de verdediger hierom had ver zocht, wijl hij nog niet gereed was met het onderzoeken van het bewijsmateriaal. Op het ministerie van Binnenlandsche Zaken wordt aangenomen, dat de ont vluchte pogingen in het werk zal stel len, om zoo snel mogelijk naar het bui tenland te ontkomen, het liefst naar Hon garije. De procureur-generaal heeft een bevel tot inhechtenisneming tegen hem uitgevaardigd, en het ministerie van Ju stitie heeft op voorstel van deZen een bedrag van 25.000.000 Mark uitgeloofd voor dengene, die aanwijzing kan geven, welke kunnen leiden tot de arrestatie van Ehrhardt Yerkleslug leden Eerste Kamer. Naar het Nederl. correspondentiebureau verneemt, zal de verkiezing van de leden der Eerste Kamer gehouden worden op 27 dezer. Ontbinding rechtbanken Zierikzee en Heereuveen. Het Stsbl. no. 345 bevat een Kon. be sluit van 6 dezer, tot vaststelling van het tijdstip van inwerkingtreding van de wert tui 2S Jüoi j.l. (Stbl. naL 277), hou dende ontbinding der rechtbanken te Zie- rikzee en Heerenveen. Daarbij is bepaald, dat de wet in wer king tveedt met ingang van 4 Sept. a.s. Kerktl'yke herdonkiug regerings jubileum. Jhr. Mr. Ch'. J. M. Rays de Beeren- brouck heeft als voorzitter van den Raad van Ministers, volgens de Stand." aan de onderscheiden Kerken medegedeeld dat de regeering het op bijzonderen prijs zou stellen, indien op 5 Sept. e.k. de Kerkgenootschapepn aanleiding konden vinden deze heugelijke gebeurten.s plechtig Kerkelijk te gedenken. EERSTE KAMER. Zitting uan Vrijdag 13 Juli. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling de- Gewijzigde "Hooger Onderwijswet. De Minister van Onderwijs beantwoordt de opmerkingen van den heer Van Emb- den. Spr. neemt zeer ongaarne maatre gelen, die het lager, middelbaar en hoo- ger onderwijs in zijn ontwikkeling be lemmeren, evenals Kamerleden zeer on gaarne daaraan hun stem geven. Maar de noodzaak dwingt echter. Spr. heeft de verlaging der salarissen van onderwijskrachten zoolang mogelijk tegen gehouden, maar dan moet het aan tal leerkrachten worden verminderd. Het stelt spreker teleur, dat men wel cri- tiseert, maar geen weg aangeeft, om het budget in te krimpen. Spr. beveelt het ontwerp tot sterking van 's Rijks finan ciën bij de Kamer aan. Het ontwerp wordt aangenomen met 19 tegen 7 stemmen. Aan de orde ijs daarna de wijziging der verhooging van Hoofdstuk V der Staatsbegrooting (overbrenging diensttak keu jn verband met opheffing van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel). - De heer Westerdijk bespreekt de Landarbeiderswet. Met ds uitvoering en de resultaten daarvan is spreker zeer tevreden, maar hij ziet gevaren dreigen. De gemeenten, die toezicht oefenen bij de uitvoering van de wet, worden niet voldoende gecontroleerd bij het verlee- nen van voorschotten voor landarbeiders- plaatsjes. Indien men in gebreke blijft de annuïteiten te verleenen, rekent de gemeente er vermoedelijk op, dat het Rijk de schade restitueert. Strenger con trole is beslist noodig ter voorkoming van debacles. De Minister van Binnenlandsche zaken en landbouw deeit mede, dat een her ziening der Landarbeiderswet momenteel in bewerking is. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming wordt goedgekeurd de wijziging van het Reglement van Orde der Kamer. De voorzitter sluit de openbare ver gadering. De Kamer gaat daarna in 'co mité-generaal tot behandeling van het gewijzigde ontwerp-adres van geluk- wensch aan de Koningin ter gelegenheid van de herdenking van haar 25-jarige regeering. Zwemmen In zee. Nu in deze dagen een groote vlucht is naar de koelte-'brengende zee en als gevolg daarvan het aantal baden, ook buiten de gecontroleerde gebieden, zeer sterk toeneemt, waarschuwt het „Vad." aan de hand van ingewonnen inlichtingen tegen de gevaarlijke plekken aan ons strand'. Algemeen is nog de opinie: bij eb is de zee minder gevaarlijk dan bij vloed. Zoo eenvoudig is de zaak echter niet. Voorop staat, dat men nooit moet gaan zwemmen bij dammen of pieren. Om deze ondiepten staat altijd strooming. Maar wat onze kusten vooral gevaar lijk maakt, dët zijn de banken, die voor de kust liggen en ook de wind. De kommen tusschen de banken hee- ten de zwinnen. Waa- de uiteinden van de banken bij elkaar komen, krijgt men een mul. Deze muien zijn hetgevaar- lijst. Bij vallend water stroomt door deze muien het water uit de zwinnen weg. Er ontstaat daar een sterke stroom naar zee, welke voor den zwemmer noodlot tig wordt. Bij de kalmste zee kan de trekking toch groot zijn, dat hangt ge heel af van de groote strooming door het Kanaal en Noordelijk langs Enge land'. Laat u dus niet bedriegen door een kalme zee. Vooral niet, wanneer de wind Oostelijk is, dus van het land af waait. De bovensfaoom van de zee gaat clan zeewaarts. De onderstroom land waarts. Drijft een zwemmer op den bo- venstroom naar zee af en komt hij in een mui terecht, dan is hij bijna on herroepelijk verloren. Een bader, die niet Zwemmen kan, loopt het risico, wanneer boven- en onderstroom veel verschillen, om te vallen. De bovenstroom neemt hem dan mee en voert hem eveneens naar zee. Is de wind West. een zeewind dus,, dan is de bovenstroom landlwaarts en de onderstroom zeewaarts. Het gevaar van afdrijven is dan heel gering. Maar dan ontstaat gevaar, wanneer de Zwem mer, die ver in zee gaat. plotseling kramp krijgt en zinkt. Dan toch voert de on derstroom hem meer naar zee. Theoretisch zou dus aan te wijzen kun nen zijn, waar gevaarlijke plekken zijn. Maar dat is theorie. De banken voor zee kruien zoo snel. er zijn zooveel meer factoren, die medewerken, dat het practisch onmogelijk is. Concludeerend kunnen we dus vast stellen, dat de kust niet te vertrouwen is. Het beste doet men onder vertrouwde leiding te zwemmen, zooals in de be staande zeebaden. Gaat men vrij zwemmen, let dan op gevaarlijken landwind en ga vooral bij eb niet over de zandbanken heen. En komt ge onverhoopt toch in een strooming, 2wem er dan npoit recht tegen in, maar probeer in schuine lijn de kust te bereiken. Maar dat is een quaestie van tegenwoordigheid van geest. En die laat menigeen, die in gevaar verkeert, nogal eens in den steek. Uit Stad en Provinole. ZIERIKZEE. Wij ontvingen het verslag van de handelingen der centrale com missie voor uitzending van Ned. kinderen naar buiten over 't jaar 1922. In dat jaar werden 4806 kinderen door de centr. com missie naar buiten gezonden en verreweg voor 't grootste gedeelte in gezinnen on dergebracht. Gesteund door de Overheid en door het Nederlandsche Volk in al zijn geledingen en schakeeringen, uitge voerd door een der krachtigste uitingen van het particulier Initiatief, is het insti tuut der gezinsverpleging van zwakke stadskinderen een der machtigste strijd middelen geworden in het arsenaal der volksgezondheid. Uitvoering „Kunst en Eer" op Dins dagavond 8 Va uur in de muziektent. Pro gramma: 1. Le Courageux, Marsch, P. A. Stenz; 2. Caprice sur l'opera Norma, Bel- leni; 3. Brassée de Roses, Valse, W. Roms- berg; 4. Fantaisie sur l'opera, Czar und Zimmermann, A. Lortzing. 5. Raketcn, Marsch, Rob. Vollstedt; 6. Fantaisie „De Hugenoten", G. Meyerbeer; 7. Entrc Acte, Gavotte, L. Mayeur; 8. Les Saltimtan- ques, Fantaisie, L. Ganne. Wij verwijzen onzen lezers naar het advertentie voorkomende in dit num mer, waar de „Zierikzeesche Oranjever- eeniging" haar leden en allen, die willen medewerken tot 't organiseeren van een feestdag, oproept Wij hebben gezien hoe deze vereeniging ons het vorig jaar een feest bereidde; ook dit jaar zal de ver eeniging, al is het op bescheidener schaal, jong en oud in de gelegenheid stellen fesst te vieren. Naar wij vernemen, heeft de politie te Middelburg in beslag genomen het lijk van een ongehuwde vrouw uit Grijpskerke, die in het Gasthuis te Middelburg is over leden, en waarbij vermoed wordt, dat abortus provocates de oorzaak is. Ook moet reeds een gerechtelijke schouwing van het lijk hebben plaats gehad. De Zeeuwsche Politiehondendresseer- vereeniging „Algemeen Belang" zal op Woensdag 22 Augustus op een weide nabij de Griffioen te Middelburg eene demon stratie houden met politiehonden, waarbij verschillende nummers op 't programma zullen voorkomen. Tijdens de onweersbui, die Zondag morgen boven ons eiland hing en de zoozeer gewenschte afkoeling bracht, iloeg de bliksem in de molen van den heer L. v. d. H. te Brouwershaven, zonder evenwel groote schade te veroorzaken. NOORDWELCE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 10 Juli. Aanwezig alle leden, behalve de heer Blom. Voorzitter de burgemeester. De no tulen worden, na lezing, onveranderd goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen: Proces-verbaal Van kaSbp- name bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde werd bevonden, benevens een verzoek om adhesie ter verkrijging van een vloekverbod. Verder is ingekomen het verslag over 't beproeven der brand spuit enz. Verschillende kleinigheden zijn, of worden in orde gebracht, terwijl na der onderzocht zal worden of een, fcij de beproeving der brandspuit, achterge bleven persoon ziek was, zooals hij nader hand meedeelde, welke verklaring twij felachtig voorkomt. Ged. Staten stellen voor, de jaarwedde van den gemeente ontvanger te bepalen op f700. B. en W. zijn van meening, dat voor deze gemeente dit bedrag f 600 zou moeten zijn. Zij heb ben in dien geest aan Ged. St. geschreven. Van B. en W-. van Re nesse is ingekomen een schrijven, waarin zij mededeelen geen besluit te zullen nemen, althans niet voor dat de noodzakelijkheid blijkt, met de strekking dat op Renesse schoolgaande kinderen van onder Noordwelle, de school op Noordwelle zouden bezoeken. Na eeni- ge bespreking stelde de heer Viergever een bespreking dezer kwestie tusschen B. en W. van Noordwelle en Renesse voor,, welk voorstel z. h. s. wordt aangenomén. De heer Blom komt ter vergadering. De ge loofsbrieven van de nieuwbenoemde raads leden worden door een commissie van drie personen, ill. de heeren Kosten, Moermond en Verjaal. onderzocht en in orde bevonden. B. en W. van Eikerzee vragen f 16,76 als bijdrage in de kosten der b:zondere school, waarop één leerling u:t Noordwelle gaat. Alzoo wordt beslo ten, evenals ten opzichte van een aan vraag van B. en W. van Zierikzee, ad f 55,525, wegens het bezoeken door 1 leer ling uit Noordwelle van de Ambachts school, in verband waarmee de begroo ting wordt gewijzigd. Art. 3 van de ver ordening op het Brandwezen, hetwelk luidt: „eenmaal in het jaar en wel in de laatste helft van Mei..., enz.,", wordt ge wijzigd, en luidt thans: „eenmaal in het jaar, op door B. en W. te bepalen dag enz." De rekening van het Burg. Arm bestuur over 1922 wordt bij een ontvang van f 20084,27 en een uitgaaf van f 19312,54 alzoo een goed slot van f771,73, behalve een nog niet ontvangen post aan f836,77 van landpacht, z. h. s. voorloopig vastge steld. Volgt nu overlegging der gemeente- rekening over 1922, tot nazien waarvan een commissie wordt benoemd, bestaande uit de heeren Boogerd, Kosten en Vier gever. Een voorstel van R. en W. om uit de gemeentekas een kleine som beschik baar te stellen om de schoolkinderen een traktatie te bereiden, waar van jubileum feesten blijkbaar ook hier geen sprake is, wordt z. h. s. aangenomen. De beer B. M. Hoogenboom heeft verzocht, een per ceel bouwland, groot 44 A. 20 C.A., gele gen aan den grintweghoek Jonge Leen- dertsweg, met de gemeente te ruilen tegen een perceel van de gemeente, groot 44 A. 10 c.A., gelegen aan Willem Heesters- weg, te midden zijner gronden en thans bij hem in pacht B. en W. stellen voor, deze ruiling aan te gaan, onder voorwaar de, dat vanwege de gemeente geen toe gift plaats vinde, alle kosten zijn voor rekening van den heer Hoogenboom, en verder, dat deze zich borgstelt voor de nog loopende pachten van het perceel de gemeente aangeboden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangeno men. Bij de rondvraag zegt de heer Vier gever, dat hem en ook anderen, de ma nier waarop is onderzocht of de predi kant al dan niet forens en belastingplich tig is, niet sympathiek is. De voorzitter geeft uitvoerige toelichting, is het niet met de opvatting van den heer Viergever eens, en wist bovendien geen anderen weg om aan de noodige bewijzen te ko men. Na eenige discussie, waaraan ver schillende leden deelnemen, en de heer Moermond zegt, dat het beschikbaar zijn van een kamer voor de predikant wel licht voldoende was om hem forens en belasting te doen betalen, waarvan echter de voorzitter niets afwist, wordt de ver gadering gesloten. BROUWERSHAVEN. Donderdag 6 Juli 1.1. vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden aanwezig; een vacature. Na opening der vergadering worden de no tulen der vorige vergadering voorgele zen en onveranderd vastgesteld. Mede- deeling wordt gedaan dat dhr. N. van Sluis en A. de Keijzer hunne benoeming tot lid der schattingscommissie rijksin- komstenbeJasting hebben aangenomen; verder wordt medegedeeld het proces verbaal van kasopname, d.d. 29 Juli j.l., waaruit blijkt dat in kas was en moest zijn f 10552,01, in verband hiermede wordt besloten het overtollige kasgeld meer rentegevend -te beleggen bij de Coöp. Centrale Boazbank te Utrecht. Aangenomen voor kennisgeving wor den de adressen van de raden der ge meenten Wijmbritseradeel en Smilde betreffende adhaesiebetuiging omtrent vloekverbod en wijze van belastinghef fing. Wat betreft" Be* vloekverbod, dhr. C. W. den Boer en H. Verhoeff willen hieraan adhae^ie betuigen. Eer», verzoek van de R.T.M. om vermindering van kaai- geld Voor de bieten per tram aange voerd van 12 op 6 ct. per 1000 lï.g. wordt met alg. stemmen van de hand gewezen. Besloten wordt voor de bie ten die aangevoerd worden per tram boven den aanvoer in 1922, een reduc tie te geven van 50 0/0. Blijkens mecÜ^jeeling van den minis ter van O. K. en W. moet deze ge meente f 447,26 betalen voor 6 leerlin gen die uit deze gemeente gedurende het tijdvak 1 Sept. tot en met 31 Dec. 1S22 de H.B,-school te Zierikzee bezocht hebben. Besloten wordt voorlopig nog niet aan het verzoek tot betaling te voldoen, en af te wachten het resultaat van de actie's die tegen deze betalin gen worden gevoVrd. Aan de gameenle Zierikzee zal over 1921 .betaald moe ten worden een bedrag yan f 578,26 voor het bezoeken van leerlingen uit deze gemeente van de Ambachtsschool en van de Avondschool, voor Vakonder wijs. Besloten wordt met alg. stemmen he't bedrag te betalen. Van het circus Lihot is ee" verzoek ingekomen om ge heel of gedeeltelijke teruggaaf voor be taald staangeld voor de circustent. Na breedvoerige bespreking, waarbij de hee ren C. W. den Boer en H1. Verhoeff het onbillijke aantoonen om wat terug te geven, daar men dan de niet-inge- tenen voortrekt boven de ingezetenen, die wanneer zij goederen opgeslagen heb ben en daarop verlies lijden, toch ook niet in aanmerking komen om terug gaaf van kaaigeld, staken de stemmen over het voorstel van B. en W. om de Boods-Café Restaurant 1. N. W. B., SCHERPEN I8SE. flMT" Gedurende de Zomermaanden worden diverse dranken door IJe koel on op goede temperatuur gehouden. Verfrisachend en Verkwikkend A. J. P's Frambozensaus A. J. P's Grenadinesaus smaakt als room. PuddingftbriekA. J. POLAK, Groningen helft van het staangeld terug te geven. Tegen het voorstel verklaren zich dhr. C. Gast, Hj. Verhoeff en C. W. den Boer. Ingevolge het bepaalde in art. 50 2e lid der gem.-(wet wordt dus het voorstel geacht niet te zijn aangenomen. Aan het rijk wordt een perceel grond in voortdure«den erfpacht uitgegeven té gen een recht van f 0,05 per M2., thans was bedoelde grond slechts tijdelijk in erfpacht aan het rijk uitgegeven. De jaar- iijksche subsidie van f 75 aan de Am bachtsschool te Zierikzee wordt inge trokken. De geloofsbrieven der nieuw ge kozen raadsleden worden onderzocht en met alg. stemmen, besloten tot toelating der nieuw-gekozenen. De begrooting dienst 1923 wordt gewijzigd in ontvang en uitgaaf met een vermeerdering van f 1220,51, terwijl besloten wordt uit den post onvoorziene uitgaven een bedrag, van f 600,84 uit te geven. Ingevolge art. 101 en art 102 der Lager Onderwijs wet 1920 wordt aan de BijZ. Lagere School alhier een vergoeding toegekend van resp. f 60,17 en f 13,92, zijnde res tant 1922. De gem.-rekenïng dienst 1922 wordt aangeboden in ontvangst op f 52024,805 en in uitgaaf op f 47118,97-', voordeelig saldo f 4905,93. Dhr. J. van Donge, C. Gast en C. W. den Boer als commissie zullen deze rekening onder zoeken. Op een vraag van dhr. C. Gast deelt de voorzitter mede dat B. en W. be sloten hfc<Sben próeven te nemen te komen tot betere straatverlichting. Op voorstel van dhr. C. W. den Boer wordt besloten te protesteeren tegen den voorgenomen verkoop van het gebouw1 thans gébruikt als postkantoor. Hierna wordt den bouw van keukens achter de woningen behoorende tot het gesticht van huisvesting, breedvoerig besproken, uit welke bespreking blijkt, dat niet alle leden tevreden zijn over den loop van zaken dienaangaande, met'het opmaken van bestek en teekening enz., althans dhr. Verhoeff spreekt 'van een „war boel", ook dhr. C. W. den Boer en N. van Sluis juichen den loop van zaken niet toe. Dhr. Verhoeff vindt het ook jammer, dat niet vroeger is onderzocht naar het prijsverschil der nieuwe klok van thans en van een klok zoo deze er op 'ge- gericht was om op de halve uren ook vol te slaan, naar hem is medegedeeld zou dit slechts f 50 duurder zijn. Hierna brengt dhr. C. W. den Boer in bespreking, de kwestie dat hij is uit- génoodigd geworden oih, bij de inge bruikneming van de muziektent en de overdracht dier tont aan de gemeente, tegenwoordig te Zijn; hij heeft aan deze uitnoodiging geen gevolg gegeven, daar hem met bekend was, dat de gemeente raad reeds besloten had deze tent te aanvaarden, en naar Zijn meening kin men toch iets niet overnemen, wat men nog niet aanvaard heeft, hij 2J0U opk wel graag 'willen, hoe dit kan zonder dat de raad hierin gekend is, Z.i. wordt bij deze zaak het paard achter die kar gespannen en dan kan men niet rij den. De voorzitter deelt meé' (fat de tent voorloopig namens B. en W. door de gemeente is aanvaard. Dhr. J. v. Donge onderschrijft geheel de meening van dhr. C. W. (fan Boer, en heeft gehoord, dat ook dé 2 wet houder, A. d*n Boer Kz. niet aanwezig was. Deze laatste deelt mede, d!at ook hij niets van de zaak afwist, ook is met hem niet in de vergadering van B. en W. gesproken. Dhr. C. W. den Boer acht hierdoor het gezag van den gemeenteraad aangetast en gelooft, dat een gek figuur gemaakt zou worden, als nu de gemeenteraad eens besloot (fa tent niet te aanvaarden, alhoewel hij niet ge looft dat dit zal gebeuren. Chr. C. Gast meent dat dhr. C. W. den Boer indewi zaak te formalistisch is, terwijl hij te vens van meening is, dat de overneming al eenigszins in héiT verzoek om uitgifte van grond begrepen was. Dhr. H. Ver hoeff meent echter dat indertijd de com missie schreef dal hei in de bedoeling lag de tent na den bouw aan de ge meente aan te bieden, maar dat neemt niet weg, dat de raad nog niet tot aan vaarding besloot en de commissie ver- der mets van zich heeft laten hooren. Na nofi eenig heen en weer geptaat hier over 'tusschen den voorzitter en dhr. C. W. den BcfeT. die Kek schijnbaar niet eens kunnen worden, eindigt men (fa discussies hierover. Nadat nog dhr. J. van Donge gewezen heeft op de ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1