Zitrikzteschi Nieuwsbode B IJ VOEGSEL beboerende bij de van Vrijdag 13 Juli 1923, no. 10952. B IN N E N LAN D. J ubileum-postzegels. Bij Kon. besluit is bepaald, dat ter ge legenheid van het 25-jarig regeeringsjubi- leum der Koningin van Rijkswege jubi leum-postzegels worden uitgegeven. De jubileum-postzegels zijn, zoolang de Voorraad strekt, nevens de gewone post zegels verkrijgbaar in de waarden Van 2, 5, 71/2, 10, 20, 35 en 50 cent en van 1, 2l/o en 5 gulden. De jubileum-postzegels van 2, 7J/a, 10, 20, 25, 35 en 50 cent dragen de beeltenis der Koningin, die van 5 cent en van 1, 2l/a en 5 gulden vertoonen een tronende figuur met scepter en Rijksappel. Op de jubileum-postzegels zijn de be palingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels. Acht geboden voor den zomer. 1. Draag niet te weinig ondergoed. De zonnestralen zijn zoo warm. Behoor lijk ondergoed ls een bescherming tegen die hitte. Zeer goed is een jasje van gemengde zijde en katoen dat hoog sluit of beter nog een dito van een of an dere poreuze stof. Dat kan lang mee gaan, wascht makkelijk en houdt het lichaam koel. 2. Zorgt voor een goede ventilatie der kamers en houdt de zon er uit. Laat nu en dan eens flink tochten opdat de lucht niet te droog wordt. 3. Denk er aan, dat de transpirahe dienen moet om het lichaam op natuur lijke Wijze van de overtollige warmte te ontlasten. Hoe makkelijker wij trans- pireeren, hoe frisscher wij worden. 4. Wanneer handen en voeten te veel transpireeren, gebruikt dan een weinig poeder, maar vergeet met dat te veel poeder de poriën sluit en daardoor de noodzakelijke transpiratie moeiltijk wordt. 5. IJs en ijsdrank zijn verfnsschend. Slappe thee bevordert de transpiratie en houdt het lichaam koel. De beste drank, met mate gebruikt, voor warme dagen, is een kwast met een .weinig dubbel koolzure soda er in opdat het gaat brui sen. Men moet in den zomer iets meer drinken dan anders. 6. Het organisme heeft 's zomers even veel voedsel noodig als 's winters. Men vermijde echter prikkelende schotels. Sla, kaas, vruchten, eiere» enz. zijn uitste kend. 7. Een lauw of 2ielfs Warm bad is béter dan een koudiwater bad. Warm water prikkelt de huid en bevordert de transpiratie. Mem wrijve de huid flink droog met een harden doek. 8. Denk niet te veel aan de warmte en praat er niet over. Vermijd alle op winding. Houd u kalm en bedaard. (Vad.) Eerste Kamer. Zitting Dan Woensdag 11 Juli. Bij 't dienstweigeringsontwerp betuigt de heer Steger warme sympathie, maar prefereert erkenning van alle ernstige ge wetensbezwaren en algeheele vrijstelling. Mevr. Pothuis-Smit is voor het ont werp, dat echter h. i. niet ver genoeg gaat. Pacifistische bezwaren moeten ge ëerbiedigd worden; de verVangingsdienst is immoreel en veel te lang. De heer Aneraa wenscht onvoorwaar delijke handhaving van het staatsgezag tegenover politieke bezwaren, doch er kenning Van religieuze en moreele bezwa ren. Spr. acht het ontwerp alleen geschikt Voor uitzonderingsgevallen. De heer Verkouteren wijst er op, dat bij de dienstweigering vaak meer be krompenheid van Verstand, dan diepte van gevoel de hoofdrol speelt. De heer Van Lanschot maakt eenige juridische opmerkingen over 't ontwerp. De Minister van Justitie beantwoordt de sprekers. Zij, die bezwaar hébben tegen het staatsgezag moesten ontheffing Vragen van de verplichting niet om kfijgs- tiienst, maar om staatsdienst te Verrichten, aldus de minister. Wie zich op een ge wetensbezwaar beroept, moet maar weten of het sterk genoeg is om een ander te Verplichten in zijn plaats te dienen Na repliek wordt het wetsontwerp z. h. s. aangenomen. Zonder beraadslaging of stemming worden eenige kleine wets ontwerpen aangenomen. Aan de orde is daarna het wetsontwerp regeling omtrent het dragen der kosten Van openbare Verpachtingen en het uit loven Van premiën bij operiblare verkoo- pingen en verpachtingen. De heer L. de Vries maakt bezwaren tegen de afschaffing van de strijkgelden bij openbare verkoopingen. Spr. acht het een groot, zoo niet een algemeen belang zich tegen het wetsontwerp te verklaren. De heer De Gijselaar ondersteunt het bétoog. Deze strijkgelden zijn eeuwen ge leden heusch niet lichtzinnig door onze Voorvaderen ingesteld. Bij verpachtingen kunnen ze worden gemist, bij openbare Verkoopingen niet. Na verwerping van dit ontwerp kome de regeering terug met haar oorspronkelijk Voorstel om de strijk gelden alleen bij Verpachtingen af te schaffen. lilt Stad en Provlnole ZIERIKZEE. In de bestuurskamer der Ambachtsschool werd Woensdagavond een algemeene vergadering gehouden van de vereenlgiug „Ambachtsschool voor Schouwen—Duivelend te Zierikzee". De voorzitter, mr. S. R. Bakkexj, opendie deze bijeenkomst en las de notulen der vorige algemeene vergadering. Verschil lende wijzigingen werden aangebracht, zoowel in de Statuten als in het Huis houdelijk Reglement, noodig geworden door 'de wet op het Nijverheidsonderwijs en de Kon. besluiten. Art. 48, al. 1 stelt o.a. vast. dat „de lessen op de Ani- 1 Lachtsschooi worden gegeven van 8 tot I 12 uur en dan huif 2 tot halAl.' 2: „Op de Avondschool van 0 tot 8 21 uur''. C Het bestuur had voorts een aanbeveling I opgemaakt voor de Verkiezing van een bestuurslid ontstaan door 't vertrek van den secretaris, den heer P. v. d. Have.. Deze aanbeveling bestond uit de hee- ren Kruijtbosch en Pik. resp. dir. der R. H. B. S. en de R. N. L. Na gehouden stemming bleek dat de heer Kruijtbosch gekozen was, met op een na algem. stem men. Het nieuwbenoemde bestuurslid werd daarna tot secretaris benoemd. (De voorzitter neemt het secretariaat voor- loopig tiaar.) Hierna sluiting. ZONNEMAIRE. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft f 5,94ö opgebracht. onderwijs. Voor het eind-examen der Hoogere Handelsschool te Middelburg slaagde o.a. dé heer J. J. Geluk te Zierikzee. predikbeurten. Zondag 15 Juli Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 's Voorm. 10 ure, ób. Steenbeek (Doopsbed Kleine Kerk. 's Voorm. 10 ure, ds. Helder. Luth. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk. 10.30 en 8.30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 nre, ds. v. d. Molen. Evangelisatie Jeruöl If. 10.30 en 7 ure, Gewone dienst. Eerkwerve. 3 ure, ds. Mortier. Serooskerke. 10.30 ure, ds. Mortier. Bargb. 9.30 ure, dn. de Jagher uit Delden. Reaesae. 10.30 ure, ds. Leendortz. Noordwelle. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30 ure, de heer Koopman* van Vlieland. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goodhujjs (Vooxber. H. A.) Oud-Geref. Kerk. 10.30 on 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 en 7.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, dü# Laarman. Brouwershaven. 10.80 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goudappel van Utrecht. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe, 10.30 ure, ds. r. Griothujjson. Drelschnr. 10.30 are, ds. v. d. Griend (Voorbor. H. A.) Oawerkerk. 3 ure, ds. Waarden burg. Nleuwerkerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leesdienat. Oosterland. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. v. Griethuiisen. Geref. Kerk. 10.80, 3 on 6.30 ure, Lsesaerk. Geref. Gem. 10>30, 3 on 6.30 ure, de heer Remgn. Slrjanslaod. 3 ure, ds. Steenbeek. Brulnlsse. 9.30, ds. Waardenburg (Voorber- H. A.) oa 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, cand. Van Wijngaarden van Dokkum Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 nre, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk» 10, 8 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Veldkamp. St.-Plllpslaud. 3 ure, ds. Moerman. Oud- Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 uro, Leeskerk. Tbolen. 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. 10 en 2.30 nre, ds. Veldkamp. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. St.-Mssrtensdtyk. 10.30, ds. Verschoor en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vassemeer. 10.30, ds. Van Griet huijzen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kork. 10.80, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 nre, Leeskerk. Scbtrpenlsso. 9.30, ds. W. J. Keiler (Bed. H. A.) en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavoniise. 10.30, ds. Moerman en 3 ure. Loeskerk. Oud-Gerof. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 uro, Leeskerk. St.»Anna!and. 10.30, ds. Keiler en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk, 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. daar is aangekomen, na de reis van New- York in 5 dagen en 18 uur te hebben vol bracht. 'jj| Uit Damascus wordt melding ge maakt van een hevig gevecht in Transjor- danië. Vijfhonderd gewapende mannen Van den Hoeweitatslam ontmoette een kara vaan Van 500 kameelen, geladen met aan den Saradiyahstam toebehoorend zout. Na een gevecht, dat den geheelen dag duur de, maakten de aanvallers zich van den karavaan meester. Gemeld wordt, dat hon derd man werden gedood. De bootwerkersstaking in Engeland is geëindigd. De krijgsraad te Orleans heeft de soldaten Bogoris, Valeron en Maury, die op 14 April in den sneltrein van Nancy luitenant Lacarrière aangevallen, ernstig mishandeld en uit den trein geworpen hebben, teneinde hem te berooven, ver oordeeld tot militaire degradatie en de doodstraf. De Italiaansche telegraaf directie deelt mede, dat de censuur is ingesteld voor telegrammen naar het buitenland, zelfs als het nieuws betreft, aan kranten ontleend. Mussolini heeft dn den ministerraad gezegd, dat hij van plan was, gestreng op te treden tegen de misbruiken en de overdrijvingen van de vrijheid van de pers, die uitgeoefend wordt ten nadeele van Italië, het fascisme, den Koning en zelfs de bevriende naties. Eehalve de transportarbeiders, die ten getale van 150.000 man den arbeid te Barcelona hebben neergelegd, zijn, vol gens een B.T.A.-bericht, thans ook de bakkers en houtbewerkers in staking ge gaan. Dinsdagnacht heeft te Honden op nieuw een hevig onweder gewloed. E- hadden tal van ongelukken plaats door 't inslaan van den bliksem. Na het on weer was de atmosfeer nog even druk kend. rj Naar de „Petit Parisien" meldt, zijn de gebouwen van 'den vrachtgoederen- dienst te Sedan door een hevigen brand verwoest. De kantoorlokalen, de opslag plaats der koopwaren, de lampenberg- plaats, het 'buffet en een aantal leegj staande wagons van den Oosterspoor weg werden een prooi der vlammen. De schade bedraagt meer dan een mil- lioen francs. De aardschokken, welke in N.O. Spanje werden gevoeld, gingen gepaard met onweer en storm. Eenige dorpen werden overstroomd en de telegraaflij nen op sommige plaatsen vernield. De te velde staande gewassen leden ern stige schade. Mevr. Anna Buzzi, die onlangs den man. voor wien zij haar echtgenoot ver liet, vermoordde, is naar de correspon dent der „Chicago Tribune" meldt, door de jury schuldig bevonden aan moord met voorbedachten rade en veroordeeld den 6en Augustus de doodstraf door electro- cutie te ondergaan. In de laatste tien jaar was er In Amerika geen rrouW meer tot den electrischen stoel veroor deeld. Bij den internationalen 12-urenrit voor motoren in het Guaderrama-geberg: te bij Madrid zijn talrijkeongelukken voorgekomen. Verschillende personen zijn gedood, anderen gewond. verschillende berichten. van heinde en Te Rijssel (Fr.) is een granaat ont ploft, waarbij een man gedood en zes menschen afgrijselijk zijn verminkt. De Londensche bladen £even nog allerlei bizonderheden over .het vreese- lijke onweder dat Maandagnacht boven de Engelsche hoofdstad woedde. In dui zenden huizen waakte de heele familie als bij een luchtbombardement in oor logstijd. De Engelsche bladen staan vol be richten met sterfgevallen tengevolge van de hitte. 1 In N.-O. Spanje is Dinsdagochtend een aardbeving waargenomen. Chineesche troepen hebbén 20 trein- bandieten gedood bij de achtervolging na een nieuwen treinoverva!. Te Alton, in den staat Illino:s, heeft een ontploffing plaats gevonden in een der werkzalen Van een munitiefabr'ek, de Western Cartridge Cy. Er zijn negen doo- den, o. w. vier Vrouwen en 25 gekwetsten. Uit Moskou wordt gemeld, dat in het laatst der vorige maand een groote brand is uitgebroken rn de petroleum- bronnen van Soerakhansky nabij Bakoe. Uit Cherbourg wordt ge-.meld, dat de „Leviathan", de grootste Oöeaanreus, al Verglftiging. Het onderzoek in verband met de vergiftigingsverschijnselen te Hil versum heeft uitgemaakt, dat de vergif tiging inderdaad het gevoig is van ?ret gebruik van taartjes, die een knecht van den bakker O. W. heeft verkocht. Zes kinderen van resp. 11/22. 2—2'/2, 7 en 9 jaa- worden in de R.K. Ziekeninrich- ting verpleegd; drie vrouwen worden thuis verpleegd. Hun toestand is redelijk wel en men hoopt allen in het leven te houden. De burgemeester heeft zich van den toestand der patiënten persoon lijk op de hoogte gesteld. Een familietwist. Zaterdagavond heeft in de buurtschap Greup (gem. Westmaas) een bloedige vechtpartij plaats gehad, schrijft de „Tel." De dochter Van G. v. d. S. beklaagde zich bij haar vader, die even te voren aangeschoten thuis gekomen was, dat haar neef ha,ar had bedreigd, waarop v. d. S. een mes greep en daarmee ia 't wilde weg stekend naar buiten rende. Zijn broeder, v. d. S., trof hij zoodanig in den arm en onder den oksel, dat een borstspier werd doorgesneden. De zoon van den getrof fene, die op het gerucht toeliep, kreeg bovendien een snijwond in den rech terarm. Dr. Herwaarden van Klaaswaal verleende eerste hulp en achtte over brenging naar het Ziekenhuis te Rot terdam noodig. Nog dïenzelfden nacht is het slachtoffer, dat bewusteloos was tengevolge van bloedverlies, per auto daarheen vertransporteerd. De dader is gearresteerd en naar Dordrecht overge bracht. Het bebloede mes is in beslag genomen. Bij 't stwcmme.n uerdrdnken. Bij het zwemmen in de Maas onder de gemeente Hedikhuyzen is de 19-jarige landarbei der P. de K. verdronken. Te Lochem is de 18-jarige K. V. verdronken. De bakkersknecht D. K. is Mj. het zwemmen in de rivier de Mark en Din- tel te Dmteloord verdronken. Te Zwaagwesteinde is Dinsdag de gehuwde jonge zeeman G. M., die se dert enkeie uren weer thuis was wan een reis uit Zuid'-Afrika, bij het baëlen verdronken. J J INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet terug gezonden Geachte Redactie! Voor onderstaande regelen veneoek ik beleefd eenige plaatsruimte. Om In de lijn te blijven van de wekelijksche brief- schrijver Van de „Standaard", behooren de dagen van veel beloven en weinig geven enz. en van volksbedrog volks misleiding volksVerlakkerij, kortom het speculeeren op de onnoozelheid en dom heid van het volk tot het verleden. De géhouden stemmingen liggen weder ach ter ons, en dien ten gevolge heeft alles zijn beslag gekregen. Zierikzee geniet ook deze eer. Er zijn er die zich mogen ver heugen in de diepe teleurstelling van een en ander. Maar.... daar hebbén ook ver rassingen plaats gehad, en wat daaruit ge boren ka* of za! worden ligt nog in het duister. Doch indien men acht geeft op de drie-star in de „Standaard", dan staat Zierikzee niet alleen met zijn ver rassing; vandaar dat de politieke medi cus van de „Standaard" een recept pu bliceerde, n.l. dat de bésturen van de kiesvereenigingen niet moeten denken, dat zij leven in de dagen Van Je Maintiendrai, maar van de democratie. En dat zij (de besturen) niet alleen acht moeten geven op die enkelingen, die aan die kiesver- eeniging behooren, maar letten moeten op de geest van die breede massa kie zers, die buiten de Mesvereenigieg staan. Toch heeft die verrassing te Zierikzee iets bedenkelijks te boeken, dat in weer wil van den persoon en in het belang van de A.-R. Partij, niet onbesproken mag blijven. Men heeft een man, die 25 jaren achtereen de A.-R. Partij met hart en ziel heeft gediend op eens zijn ontslag thuis gezonden als lid van de A.-R. kies- vereeniging, op grond, dat hij geen ge volg heeft gegeven aan de uitnoodiging, om zich te komen verantwoorden voor de leden der vereeniging, voor een zaak die men hem ten laste heeft gelegd, ter wijl enkele uren voor den aanvang dor vergadering hem door een bestuurslid zijn vonnis werd bekend gemaakt, wat men 's avonds te voren in de gehouden be stuursvergadering had besloten. Zij, die eenigszins op de hoogte zijn van de tac tiek van dat bestuur en den invloed, die zij uitoefent op hare leden, zal 't kunnen verstain, dat geen gevolg geven aan de uitnoodiging het beste was. Toch is In deze de vraag niet ongepast, hebbén deze heeren altijd met de stok achter de deur gestaan, of is lotsbeslissing en de forma liteiten, die daar vooraf gaan, alleen van toepassing bij menschen van hooge kom af? Het is zeker niet overbodig, indien de heeren den raad eens opvolgen, die verstrekt wordt in een drie-star, voorko mende in de „Standaard" van 20 Juni j.I„ en opslaan Deut 25, vers 13 en Spreuken 20, vers 23. Moge de uitwerking zijn: recht boven macht, zonder aanziens des persoons. Verder is het van algemeene bekendheid, dat ex-minister Colijn, de lei der der A.-R. Partij, bij de algemeene be schouwing van 's lands financiën, den minister van financiën de opmerking maakte, of hij wel wist dat Landbouw, Handel en Industrie met rassehe schre den achteruit gaan, faillissementen en het springen van Banken aan de orde van den dag is, en het einde nog niet is te bepalen. De vraag mag wel worden ge steld, of de Minister zijn belasting zal binnen krijgen, waarop zijn bégrooting is gebaseerd. Indien de minister geen sterkere mate van bezuiniging neemt hij het volgende jaar nog voor een véél grooter tekort zal komen te staan; dat de belastingen niet hooger mogen worden opgevoerd. Maar dat elke Nederlandsche Staatsbur geres) verplicht is om te doen wat zijn hand vindt om te doen, ook op finan cieel gebied naar draagkracht, om het schip van den Staat in veilige haven tc brengen. Rotsvast klemt deze leidar zich aan art. 16 van het program van de A.R. partij. Als men nu de Zierlkzersche Nieuwsbode van den 14 Mei j.I. ter hand neemt, waarin een tabel voorkomt van het belastingjaar 1922—'23, 'dan ligt het niet op mijn weg om critiek *it te oefenen op de heffing wat Z.zee be treft, die daarin voorkomt. Maar men mag toch van de veronderstelling uit gaan, dat 't onze Stedelijke overheid en den raad niet onbekend zal zijn, dat onze arbeiders en kleine middenstanders alles in het werk moeten stellen om aan de bescheidene eisehen van hun ge zin te kunnen voldoen, en niet weten op welke wijze zïj die belastingpennin gen bij elkaar moeten brengen, die hun draagkracht te boven gaat; cfeprnaast bemerkt men, dat de vermogensbelas ting te Zzee bevoorrecht wordt ten koste van een ander. Nu zijn wij daar al een 'halve eeuw aan gewoon. Maar! wij mannen van dè rechterzijde hèbjjgn di^r odk een zelfde tijd fegen dat euvel gestreden. Nu de heeren de macht hebben om te gen die kapitaalbevoorrechting hun stem te verheffen dansen zij, omdat het om 't guldentje gaat, rond hetzelfde gou den kalf. Moge onze nieuw gekozicne raadsleden gehoor geven aan onze klacht, en niet eerder rusten voordat- art. 16 van het program der A.R. partij in de gemeenteraad van Zierikzee zijn intrede heeft gedaan. Dankend voor de plaatsruimte, D. HONDSMERK. meer oVer Voor 't platteland, het telt niet mee, dat kafferland, dat toch in oor logstijd Nederland heeft gevrijwaard voor den hongerdood. Echter dokken kun je, altijd maar dokken. Men weet wel plaats Voor al de millioenen door ons opge bracht ten profijte van anderen. Wij ge- Voelen zeer goed onze achterstelling, roe pen zullen wij echter om verbetering. Doeh men luistert niet naar de stam van den enkeling, een macht moet er komen, die respect afdwingt. Alom ifn den lende gaat men dit begrijpen. Vooraanstaande mannen steunen ons reeds met raad en daad. Inwoners van Zierikzee, gevoelt U toch ook niet te Veel stadsbewoners, gij zijt waarlijk geen Hagenaars, neen, plat telanders zijt ge, evenals wij, dorpelin gen. Dezelfde belangen hebt ge als wij: plattelandsbelangen, niet geheel synoniem met boerenbélangen. Laten we niervoor opkomen! Aén macht moeten we vormen, één groote macht en we zullen de regee ring dwingen naar ons te htisteren, we zullen hen toonen, dat we nog wal anders zijn dan .belastingvee". Geen zieltoogende Vrijheidsbond staat pal voor de platte landsbelangen, vraagt het maar een me vrouw Wijnands Franken Dijsertnok, geen christelijke partij ook. Bovendien gods dienst is pHvaatzaak. Één plattelands-, partij, bestuurd door kraohtlge invloed rijke personen, zal vérrijzen. Schouwen -Duiveland, de meest stiefmoeder ifck be deelde stfeek, moet van zich doen tooo- ren onder leiding vfen eminente mennen, waaronder ook de dappeste strijder voor het behoud der rechtbank te Ziorlkaee, uw burgemeester. U, M. de Red., dankend voor de platfto- ruimte, DORPELING. Mijnheer de RedacteurI De verontwaardiging is groot te Zierik zee, de boosheid stijgt ten top. Echte oranjeklanten, vurige patriotten, vertik ken het feest te vieren ter gelegenheid van H. M. 25*jarig regeeringsjubileum. Het wordt ook al te bar, niete heeft men zeetijdingen. ZIERIKZEE, 8 Juli. Uitgeklaard: ZaÜ- schip „Aubreij", kapt. S. Sellen, met oes terschelpen van Ierseke naar Grirad>ef; zeilschip „Gladys", kapt A. Roberts, «et mineraalwater, van Remagen naar Lon den. 9 Juli. Uitgeklaard zeilschip „Vieu- nia", kapt. H. G. Edredge. ledig van Zie rikzee naar Londen. FInsnfiiüel 51«nw«. Bsttrs ra* Aanstelde sa. 12 Juli. 8TAATSLEENINGRN. NEDERLAND. V.K Heden N.W. 8. obl. 1922 f 100 6 104 104»/, N.W. 8. ebl. 1922 - 600 6 102'/, 102'/, N.W. 8. obl. 1922 - 1000 6 101»/4 1017/M N.W. 8. obl. 1922 - 2500 6 101*/4 101 N.W. 8. oblb 1922- 600 6 1Ó2'/, 10Ê8/, N.W. 8. obLb 1922-1000 6 101»/,, 1017/,6 N.W. 8. obl.6 1922- 2500 6 100*/4 101 N.W. 8. obl.ol923- 500 6 100«/4 101 N.W. 8. obl.al9§3- 1000 6 101»/,, 101 '/4 N.W. 8. obl. 1918 - 103 5 97'/,, 9T'/ie N.W. 8. ebl. m8 - 500 5 95»/» ••Vb N.W. 8. obl. 1918 - 1090 5 94'/, 94»"/» N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 96»»/u 96l/4 N.W. 8. obl. 1919 - 600 5 96»/, 96'/, N.W. 8. obl. 1919 - 1000 5 96»/, 96»/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4»/, 91»/, 91'/» N.W. 8. obl. 1916 - 500 4'/, 91»/, N.W. 8. obl. 1915 - 1000 4»/, 91»/,e 9V/4 N.W. 8. obl. *917 109 41/, 88*/» 88*/l# N.W. B. obl. 1917 - 500 4»/, 88»/, *37/e N.W. 8. obl. 1917 - 1000 4»/, 8T«/4 88 N.W. 8. ebl. 1916 - 100 4 N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 85»/» 86'/,, N.W. 8. obl. 1913 - 1900 4 85»/,, 86"/» N.W. 8. obl. 1911 - 1000 675»/4 N.W. S. obl. -1000 8 657/, «5»/i N,W. 3. cert.v.Ini-1000 B 65«/4 66*/, N.W. 8, eert. - 1000 2»/, 58»/1# 55"/» BULGARIJE. Hfpotb. Leen 1892 6 T»b*k«le»nlng 1902 5 19 ïegelleenlnf 1904 5 21 22 Bel. vr. goud-obl. 1907 4»/, 17'/, 18 PETR.-ONDRBNE HINGEN Kon. Nod. Petr. f 1000 A. 852 389 Kon. Petr. f 100 O. A. 859 841 Kon. Ned. Petr. 0. v. A. 844 Dellnrs (bank) 12,54'-f 2,56Merkec (gr.) (10.000) 10,14-10,17; id. (r.) f 0,14-f 0,17 Kronen (10.000) f 0,36-f 0,4£; Eng. bnnk papier f 11,72f 11,76; PraEeoh bank papier f 15,15—f 15,45 Belg. bankpapier f 12,60—f 12 80. burgerlijke standen. Over de maand Juni. NIEUWERKERK. Geboren: 3, Johan Ja cob, z. van L. P. Van der We ij de en J. Cornelia Nikerk; 8. Wilhelmina Eg- berdina, d. van S. Roukema e*i G. A. Beekman; 28, Iqgak Johanms, z. va* Pieter Anthonio Deurloo on A. ScHiette- katte. Overleden: 5, Jan Cornelia de Meij. 5 m., z. van E. de Meij en, F rans ma Dijkgraaf; 12. Jacob de Bil, 75 j., eeht- genoot van J. Lems; 18. Geertruida Aga tha Beekman, 98 j„ echtgenoote Van S. Roukema; 26, Jansje Overbeok, 58 j., echtgenoote van L. Braam. marktberichten. Ofiperntlevc veiling Zierik*eo. Veiling van 12 Juli. QltOOTE VEILING. KIPEIEREN f 4,80. Dito Barnevelders f 5,10. kleine veiling. KIPEIEREN f 4,7D k f 5,—. EENDENEIEREN f 5,50 k f 6,—. KALKOENEIEKEN f T,50 k t 7,76 alles per 100 stuks. Aanvoer 5725 stuks eieren. BOTER f 1,02 k f 1,14 Aanvoer 160 pond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5