Zierikzeesche m Nieuwsbode h~3 abonnement: advertentiëni DIENSTPLICHT. buitenland. binnenland. over A. J. P's Roma-Pudding Verwmt M..nci.gl Wo«n.d.g ^3*r W «w w w- w B{) ),aimgr(jte k0rtlnt. Postcheque en Qlronnmmer 99292 Maandag 9 Juli 1923. zierikzeesche courant. Jfjft/S Xn^«r Gevondtn voorwerpen Een hooivork; een pakje waschpoeder; een band van een mantel; een kinder mantel; een hinderhoed; een portemon- naie met geld te Serooskerke. Inlichtingen te bekomen aan 't Bnrean ▼an Politie te Zierikzee, ran des mor gens 10 tot 12 en des namiddags ran 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. Bekendmaking van uitspraak in zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zibrikze* brengt ter algemeene kennis, dat bg besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 29 Juni 1923, No. 177, 3de Afdeeltng, Dienst plicht, aan GERARD VAN DER WELLE, dienstplichtige van de lichting 1924, voor goed vrijstelling van den dienstplicht Is verleend, wegens broederdienst. Omtrent beroep tegen deze uitspraak enz., wordt verwezen naar de publicatie aan het aanplakbord van het Stadhuis. Zjibixzbe, den 6en Juli 1923. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. Ernstige aardbeving In China. Eenige weken geleden heeft in China een ernstige aardbeving plaats gevonden. Volgens nadere berichten, die thans zijn ontvangen, werden de eerste schokken te Dawo waargenomen. Tal van huizen in dit district liepen ernstige schade op. Daarbij bleef 't evenwel niet. Nog meer dere schokken volgden en de verwoes ting, welke zij aanrichtten, was in dit gebied zeer aanzienlijk. Sommige dorpen werden zelfs geheel met den grond gelijk gemaakt, waarbij meer dan de helft der inwoners om het leven is gekomen. De schokken kwamen vrij plotseling, juist op het oogenblik, dat de dorpelingen hun middagmaal gebruik ten. Dat verklaart het groot aantal slacht offers. In de zóne, die het ergst van de aard beving heeft geleden was de verwoesting onbeschrijfelijk. Geen huis, geen muur en geen boom is er meer overe:nd gebleven. Eh deze totaal verwoeste streek strekt zich uit over een afstand van veertig mijl. Brokken steen, hoopen kalk en gebro ken en versplinterde houten balken too- nen aan, dat hier eertijds fTnk-gebouwde huizen stonden. Thans :s de geheele streek één woestenij. De bodem vertoont diepe scheuren; van de heuvels zijn zwaTe blok ken omlaag gestort. Het verlies aan menschenlevens in dit geteisterde gebied is enorm. Ook het ge bouw van de Katholieke zending werd volkomen verwoest, terwijl een Fransche geestelijke, achttien leerlingen en dertig andere missieleden den dood vonden. De walgelijke lijkenlucht en de stank van de etterende wonden der overleven den, maakten het opruimingswerk In deze hel bijkans tot een onmogelijkheid. Men neemt aan, dat ongeveer de helft van de bewoners uit het geteisterde ge bied het leven heeft verloren. De ge brekkige verbindingsmiddelen tusschen d~'t -afgelegen gebied van China en de groote kustplaatsen zijn waarschijnlijk de oor zaak ervan geweest, dat deze catastrofe zich, vrijwel onopgemerkt door de overige wereld, heeft kunnen voltrekken. Kenmerkend voor de Tibetaansche zeden is wel, dat kort na de aardbeving had plaats gehad, Tibettaansche rooverben- den op het tooneel van de ramp ver schenen, die tal van overlevenden ver moordden en dingen van waarde, die niet vernield waren, roofden. Sprinkhanenplaag in Zuid-Afrika. Terwijl wij zoo meldt de „Etoile Beige" ons verheugen in de emdelijk gekomen temperatuursverhooging wacht Zuid-Afrika, waar nu de winter moet be ginnen met o ngeduld op een flinke koude, streng genoeg om de sprinkhanen te ver nietigen. Deze vraatzuchtige dieren zijn n.l. weer in dichte wolken neergestreken op een gebied van pi.m. 259 m'llioen hectaren. Een derde van de Kaapkolonie, de helft vanTransvaal en den Oranje-Vrijstaat, een derde van Rhodésia en een groot gedeelte van Béchuanaland hebben zwaar te lijden gehad onder de door sprink hanen aangerichte verwoestingen. Som mige geleerden beschouwen deze dieren met de termieten en de Asé-Aséviiegen als de gevaarlijkste vijanden van den mensch. Het proces-Ehrhardt. Naar men weet, zal- het proces-Ehr- hardt op 23 Juli te Leipzig beginnen. Ehrhardt wordt beschuldigd van hoog verraad wegens zijn deelneming aan de KappjPutch. Verder zou hij zich aan een valsche verklaring onder eede om trent zijn persoon voor den rechter van instructie hebben schuldig gemaakt. Be halve Ehrhardt behooren ook prinses Mar- garetha v. Hohenlohe-Oehringen, de lui tenant ter zee Liedig en prof. dr. Schöi- fer, allen te München, tot de beklaagden in verband met den meineed. Er zullen circa 100 getuigen, worden gehoord. Zomerhitte en zuigelingen. De directeur van den gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Amsterdam schrijft' in het Hd'bl. Bij de thans heerschende zomerhitte moeten zuigelingen zooveel mogelijk daar tegen beschermd werden. De moeders moeten zorgen, dat de kamers goed door waaien en dat de zuigelingen zeer luch tig worden gekleed en toegedekt. Houdt vooral het hoofdje koel. De hooge tem peratuur, welke het gevolg is van het warm toedekken der kinderen uit Vrees voor koude vatten, is voor zuigelingen zeer gevaarlijk. De melk voor de kin deren, die ongelukkigerwijze geen borst voeding hebben, moet buitengewoon goed worden verzorgd en koel worden be waard, door de flesschen of kommen in koud water te plaatsen en dit water zooveel als noodig te ververschen „De Dag" verschijnt niet. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal van de verschijning van het dagblad „De Dag" niets komen. De geheele organi satie van redactie, administratie, druk kerij en exploitatie was gereed, doch den laatsten tijd is er „verschil van mee ning" ontstaan tusschen den heer Willem Broekhuys en den hoofdredacteur, den heer Schroder, met het gevolg dat de heer Broekhuys geen enkele verplichting erkent en gezegd heeft ztch van alles terug te trekken. De heer Broekhuys be vindt zich in het buitenland. De gelden, benoodrgd voor de uitbetaling van de week-salarissen, waren Zaterdagmiddag nog niet ontvangen. De cauties bij ban ken, welke verschillende leden der re dactie bij hun aanstelling verlangd had den, staan alle op naarn van den heer Broekhuys. Wat de contracten betreft, deze waren niet door den heer Broek huys, maar door den heer Schroder on derteekend; er zenden nieuwe contrac ten komen, zoodra de Koninklijke be williging op de Statuten van de ven nootschap zoude zijn verkregen. Zater dag was er in een perceel op de N.Z. Voorburgwal redactie-vergadering, want al zal De Dag nu niet verschijnen (do groote advertenties volgens het beken de model lagen reeds ter opneming in andere bladen gereed), daarvoor in de plaats wil de reeds geheel geconstitu eerde redactie nu trachten om, gebruik makende van de geheel gereed liggen de organisatie, toen een dagblad uit te geven onds" den naam van De Nieuwe Dag, die gedrukt zoude worden bij de firma Holdert Co. Naar men mededeelde, is de verschij ning van dit blad. dat dus voor De Dag in de plaats zal treden en waaraan de naam en de fondsen van den heer Broek huys niet verbonden zijn, op heden Maan dag a.s. verzekerd en was men Zaterdag in de weer voor de samenstelling van het eerste nommer. De Vrijwillige Landstorm. Werden tot heden tot een vrijwillige verbintenis bij den landstorm slechts toe gelaten jongelingen, die nog geen deel hadden genomen aan de loting voor den dienstplicht (en dus niet weten of zij al clan niet tot het verrichten van wcr- kelijken dienst verplicht zijn), thans is bepaald, meldt de Avp." dat ook n3 de loting nog a.s. dienstplichtigen tot een verbintenis kunnen worden toegela ten. Eerste Kamerverkiezlog. Door het bedanken van den heer J. H. Blum te Aagtekerke is de „candidaatlijst voor de Eerste Kamer voor de groep gevormd door Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht en Limburg van de anti-rev. par tij als volgt samengesteld: 1. mr. A. A. de Veer (aftr.), Middelburg; G. C. D. d'Aumale, Baron Hardenbroek van Har-, denbroek te Loopik, mr. J. F. van Beek Calcoen, Utrecht, mr. P. J. van Bortel, Middelburg, prof. dr. A. Noordtzij, Drie bergen en H. J. E. Gerlaeh van St.-Joos- land te Koudekerke. Candidaatslijsten zul len worden ingeleverd In de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Utrecht, daar de anti.rev. in Limburg geen zetel heb ben in de Prov. Staten. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer zijn ter openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 10 dezer des namiddags te 81/2 uur. Uit Stad en Provinoie ZIERIKEE. Donderdagavond werden in de sociëteit „Ons Genoegen" de prijzen uitgereikt aan adspirantieden van „Rust Roest", welke een onderlingen gymnas- tiek-wedstrijd hadden gehouden. De jury bestond uit de heeren N. J. Visser en I. Hage. De uitslag was als volgt: legroep: le prijs St. de Rijke (medaille), 2e prijs J. Coumou; 2e groep: le pr. G. Geluk (medaille), 2e pr. F. Catshoek, 3e pr. W. ten Haaf J.Ez.; 3e groep: le pr. M. Cats hoek, 2e pr. C. Aleman, 3e pr. P. Ver steeg; extra-prijs: A. Versteeg in de 1ste groep. Het Zierikzeesche mondharmonica gezelschap D. O. K. gaf Zondag op den Boulevard te Vlissingen een uitvoering, die door honderden werd bijgewoond, die volop genoten van de goede, wat betreft de soort van muziek, tot nu toe aldaar ongekende, uitvoering. Men riep het aardige gezelschap m gedachten een tot weerziens toe. RENESSE. Zaterdag hielden de leden van de afd. „Westelijk Schouwen" van het N. O. G. een vergadering, waarin o.a. de beschrijvingsbrief voor de te Rotterdam op 30, 31 Juli en 1 Aug. te houden vergadering werd behandeld. Na bespreking van het officiëele gedeelte nam de heer C. J. Reisinger van Haamstede het woord, om den voorzitter, den heer J. de Keijzer van Duivendijke hartelijk te danken voor hetgeen hij als lid en voorzitter gedurende vele jaren heeft ge presteerd. Spreker hoopt, dat de wel verdiende rust, na een welbesteed leven, ten dienste van het onderwijs, hem zoo lang mogelijk vergund zal zijn, en dat de wandelstaf met zilveren knop en fraaie inscriptie hem door oe leden der afdee- ling aangeboden, als blijk van waardee ring en vriendschap, den scheidenden vriend steeds in herinnering zal brengen de aangename samenwerking tusschen voorzitter en leden. Met een hartelijk woord van dankzegging voor de waardee ring, aanvaardde de heer de Keijzer, dat stoffelijk blijk van vriendschap en be langstelling. BRUINISSE. In de Woensdag gehou- den vergadering van den gemeenteraad» die door alle leden behalve de heer Okkerse werd bijgewoond, werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Voor gelezen werd het proces-verbaal van kas opname; alles werd in orde bevonden; in kas was f 4440,65>4. Ingekomen was: een goedgekeurd raadsbesluit inzake het aangaan van eene geldleening. De voorzitter deelt mede, fciat f 7000 is geplaatst a 5 o;0; een brief van den min. van fin. mededeelende, dat het visscherij-bestuur de zaak »n handen heeft, wat betreft de teruggave aan de oude pachters van de mossel- verwatcrplaatsen. De voorz. deelt mede, dat enkele oude pachters reeds in het genot zijn gesteld van die perceelen en deelt ook mede, dezer dagen een schrij ven te hebben ontvangen van den Hoofd inspecteur van den Rijkswaterstaat het door dezen wenscherlijker werd geacht, dat het bestuu" der waterkeering de concessie in handen kreeg van die per ceelen. Besloten wordt met alg. st. oen gedeelte van den Kleinen Dam, dat aan den publieken dienst is onttrokken aan D. van Duivendijk in erfpacht te geven voor f 5 per jaar. Ingekomen is nog: een brief van den Min. van Binnenl. Za ken en Landb. mededeelende, dat de subsidie voor werkverschaffing volgens de laatst ingediende declaratie f 304,95 bedraagt; een brief van Ged. St. met mededeeling, dat de pensioensgrondslag voor den gemeente-ontvanger met 1 Jan. is gesteld op f 1000. Besloten wordt hem evenals voorheen een vergoeding voor kantoorhuur te geven van f 25 per jaar; een brief van Ged. St. mededeelende dat de pensioensgrondslag voor den gemeen te-ontvanger met ingang van 1 Juli '23 wordt vastgesteld op f 1100. Naar aan leiding van een brief van Ged. St. wordt wijziging gebracht in de schoolgeldver ordening. Ook is ingekomen een brief van een doofstommemnstituut te Rot terdam, wearm medegedeeld wordt dat het gewenscht geacht wordt een kind Van J. A. van den Berge in dat insti tuut op te nemen. Het bestuur dier in richting vraagt hoevee'. de gemeente kan bijdragen in de verplegingskosten. Beslo ten wordt daarvoor f 200 beschikbaar te stellen. Eene opgave is ingekomen van het gemeentebestuu- van Zierikzee, waar uit blijkt, dat ovc 1921 moet worden bijgedragen voor de avondschool voor vakonderwijs f 13,09 en voor de am bachtschool over 't zelfde jaar f 303,53r>. Ingekomen is een adres van L. Kardlol verzoekende om een strook grond ach ter zijn woning in huur- of erfpacht te mogen bekomen. B. en W. stellen voor daarop afwijzend te beschikken, om dat niet met zekerheid kan worden vast gesteld wie de eigenaar van die strook grond is. De Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk raeenen daarop ook recht te heb ben en om moeilijkheden te voorkomen zal het het beste zijn niet op de zaak in te gaan, waartoe dan ook wordt be sloten. Aan A. C. Faassen wordt een half jaar afschrijving van havengeld ver leend, aan W. Knop en de wed. Olree een half jaar afschrijving van honden belasting. Burg. en Weth. stellen daarna voor en zulks naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen beslu:t de politieverordening te wijzigen in dien alm dat het misbruiken van Godfs naam strafbaar wordt gesteld; dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een adres Van den gemeenteraad van Wijm- britseraardeel, houdende toezending van een adres aan H.M. de Koningin om het misbruik bij de Wet strafbaar te stel len met verzoek om adhaesie betuiiging wordt voor kennisgeving aangenomen. Inlgekomen is ook een brief van dr. A. J. de Koek, ais antwoord op een brief van het gemeentebestuur, waarm hij mededeelt, dat hij de aanstelling van eene vroedvrouw prefereert, omdat hij dan de vrije keuze heeft ten opzwhte der verlossing, doch indien de gemeen te in verband met de kostten wenseftt, dat hij diie practijk als gemeente^Ver- loskundige uitoefent, hij daartoe gene gen is, mits de gemeente eene vergoe ding geeft van f 400 per jaar. B. fen W. stellen voor daarop in te gaan. Na eenige discussie wordt besloten hem voorloopig aan te stellen als gemeente- verloskundige in afwachting van eene de finitieve beslissing omtrent de aanstel ling van eene vroedvrouw en dr. De Kok voor de diensten, die hij als ver loskundige verricht, vanaf 1 Juli f 400 per jaar toe te kennen. Dat wordt met algemeene stemmen aangenomen. Inge komen is ook van den burgemeester van Oosteriand een brief met toezending der begrooting voot den vleeschkeurings- dienst over 1923 en 1924; beide worden goedgekeurd. Met alg. stemmen worden goedgekeurd de staten van oninbare pos ten der plaatselijke belasting, honden belasting, schoolgeld Franschen cursus en de dagschool. Op een adres van J. J. Mallander t>e Rotterdam verzoekende om eene subsi die van f 500 voor eene op te richten autobusdienst van Zierikzee naar Brui- nisse wordt afwijzend beschikt. Nog wordt met algemeene st. besloten eea gebouwtje te 2etten voor de lijkkoets op het gemeente-terrein naast de woning van L. van den Bos. Vervolgens wor den de geloofsbrieven onderzocht der ge kozen en herkozen raadsleden. Zij wor den in orde bevonden en tot toelating besloten. Tot leden der Commissie, be last met het nazien der gemeente-reïkje- mng 1922 en die van het Burgerl. Arm bestuur worden benoemd de heeren van den Berg, Okkerse en Hoogerheide. Ver volgens stelien B. en W. voor om nu het straatwerk in de Nieuwstraat voor deelig is geweest in de uitvoering, ten gevolge waarvan 7000 nieuwe keien over zijn, de vernieuwing van de straat in de richting van het dorp te vervolgen en de uitkomende oude keien te ge bruiken voor bestrating van den oprit bij den havendiijk naar de Gedempte Dee; dit werk door Wandel van Nieu- werkerk te doen uitvoeren en te be schouwen als bijwerk en hem daarvoor 70 cper M2. uit te betalen. Dit wordt aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer Hoogerheids, dat nu de geloofs brieven de- nieuwe leden zijn onder zocht en tot hunne toelating is besloten hij niet meer m de vergaderingen van den raad zal verschijnen. Hij neemt met eenige hartelijke woorden afscheid en dankt den voorzitter voor zijn steun en genoegelijke samenwerking. De voorzit ter zegt daarop den heer Hoogerheids dank voor al wat bij in het belang der gemeente heeft verricht en wenscht hem alle goeds toe. i Dhr. Wemmers zegt, dat de straat door den metselaar van Oeveren her- bestraat, thans nog in droeviger staat is dan voorheen. De herbestrating ge daan voor verbetering heeft verslechte ring gebracht. Hij hoopt, dat B. en W. de noodige maatregelen zullen nemen, dat de straat wordt gelegd, zooals het behoort. De voorz. deelt mede, reedis opdracht aan den gemeente-opzichter te hebben gegeven om de grootste fouten te herstellen. Voorts zegt hij, dat de emdopneming door B. en W. nog niet heeft plaats gehad. Hij deelt het ge voelen van den heer Wemmers, Zaterdagavond hield do VisseherU- Voreenlging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang" een vergadering die door 43 leden werd bijgewoond. Na voorlezing en goedkeuring der notnlem, deelde de voorzitter, de heer Vijverberg, mede, dat het bestuur het grootste ge deelte vau het kapitaal, een paar jaar geleden aan de vereenlging vermaakt, tot een bedrag van f 2500 ter leen hooft gegeven aan de gemeente tegen 5 Een gedeelte van het overblijvende staat In de Boerenleenbank en een ander deel op de Postspaarbank Daarmede konden de aanwezigen zich vereenigen. Dan deelt de voorzitter mede, dat de noodige ■tellingen, waarover in de vorige ver gadering werd gesproken, zijn verkregen. Wat het request aangaat in zake het verbieden van den aanvoer van Zulderzee- mossolen, grooter dan 3 cM, zegt de voorzitter, dat de heer Stobbelaere met dit request op verschillende vlsschers- plaatsen heeft gewerkt. Een groot deel der belanghebbenden kon zioh met de strekking vereenigen, doch een ander deel werkte het tegen. Door den voor zitter Is een brief geschreven aan den Hoofd Inspecteur der Vlssoherijen om als tydeltfken maatregel de Zuiderzee te sluiten. Dit schrijven wordt door hem voorgelezen. Naar aanleiding van dit ■ehrijven werd hy per telegram verzocht over te„ komen naar Den Haag, om de zaak verder te bespreken. Men zal da mogelijkheid onderzoeken. Nog wordt medegedeeld, dat de slikken, die als ver- wsteringsplaats dienden en daaraan waren onttrokken, weder zijn vrij ge geven en in gebruik bij de oude pachters. De heer Jan van den Berg—Jumelet oppert, met het oog op hot feit dat er te veel schippers naar België varen en zoodoende de aanvoer veel te groot ls, de vraag, of het niet mogelijk zou zyn eene regeling te ontwerpen, waardoor als het ware om beurt gevaren werd. Dit wordt langdurig besproken, maar niemand ziet kans een zoodanige regeling te maken. Medegedeeld wordt nog, dat de vaartuigen naamborden moeten hebben cn ook wijst de voorzitter er op, dat het wenschelijk is voortaan ook op te geven hoeveel mossels over boord moeten INSULINDE-ZALF, zeker middel tegen baardschurft, huid uitslag, ringworm. Per pot f 1, MERZAZALF geneest altslag, jeuken, branderigheid bij Dieren. Per pot 80 ot. Fabrikant: B. 8CHALEVEN, Den Haag. Vraagt wederverkoopers. Verfrissohend an Verkwikkend A. J. P's Frambozensaus A. J. P's Grenadlnesaus smaakt als room. Puddingfobriek Al. J. POLAK, Groningen geworpen worden, omdat zij door te grooten aanvoer niet verkocht konden worden. Een der leden wijst er nog op, dat de prijzen der mosselen, opgegeven in de Rotterdamsche Courant, niet ver trouwbaar zijn. 8CHERPENIS8E. Vergadering van den Gemeenteraad, gehouden op Zaterdag 7 Julij.l.Tegenwoordig5leden; afwezig de heer A. A. Rystenbil. Na opening, en goedkeuring der notulen wordt mede- deeÜDg gedaan van het besluit van 7 Juni tot wijziging van de begrooting van 1922 en een schrijven van Gedep. Staten, dat de jaarwedde van. den ge meente-ontvanger is vastgesteld op f900, ingaande 1 Jan. 1923. Het verzoek van B. en W. van Wijmbritseradeel, om adhesie te betuigen aan een adres aan H. M. de Koningin inzake het opnemen van bepalingen in het wetboek van strafrecht, betreffende openlijke Gods lastering, wordt voor kennisgeving aan genomen. Op verzoek van Ged. Staten wordt een kleine wijziging gebracht In de verordening op het invorderen van schoolgeld. Op een adres van de beurtschippers Gebr. Hartog, om als ligplaats aan te wyzen het N.-O.-deel der haven, wordt gunstig besohikt, met dien verstande, dat gedurende de bieten campagne aanwijzing der ligplaats door of namens B. en W. geschiedt. Een verzoek om meer laad- en losdagan te bekomen wordt van de hand gewezen. Besloten wordt om aan den sluiswachter A. Boller Jz. een perceeltje gemeente grond in erfpacht af te staan tegen f 2,— per jaar en de ontruimingstermijn der onbewoonbaar verklaarde woning van de wod. Gunst weer met 6 maanden te verlengen. Het kohier van de honden belasting voor 1923 werd opgemaakt tot een bedrag van f 158,—. Met 4 tegen 1 stem, die van den heer de Keijzer, wordt besloten directe aansluiting aan de waterleiding verplichtend te stellen. Vastgesteld werd de staat van restanten en onïubare posten H. O., hondenbelas ting en schoolgeld. RECHTZAKEN. ZfERlKZEE, 7 JulL Als verdacht van diefstal van rijwielen is heden door den rechter-oommissaris belast met de instruc tie van strafzaken, een bevel van voor- loopige aanhouding verleend tegen P. H., 27 jaar, van beroep veldarbeider, wo nende te Nieuwerkerk. Na verhoor werd verdachte naar het Huis van Bewaring overgebracht. ONDERWIJS. Aan de huishoudschool te Nijmegen, slaagde o»a. voor het diploma huishoud ster, mej. C. Fret te Wissekerke. OUD-VOSSEMEER. Benoemd tot hoofd der R.-K. School alhier met ingang van 1 Sept. a.s. de heer C. W. Oosterhout te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. ZIERIKZEE. Donderdag j.l. werd door het Dag. Bestuur van het Waterschap Schouwen aanbesteed het lossen en ver voeren van steenslag voor de Commissie Voor de Grindwegen in Schouwen volgend Bestek No. 534. Inschrijvers waren voor het eerste perceel M. van den Hoek, Zierikzee, f 0,50, 2e perc. P. A. Schouls, Z.zee f 0,50, 3e perc. id. f0,60, 4e perc. J. v. d. Houten, Kerkwerve, f 1,10, 5e perc. J. v. d. Houten, id., 0,75, 6e perc. P. L. van Strien, Zierikzee, f 0,59, 7e perc. Sd., f 0,43, 8e perc. id., f0,55, 9e perc. A. Fjikweert, Z.zee f 0,49, 10e perc. P. L. van Strien, Z.zee, f 0,48, lie perc. id., f 0,44, 12e perc. id., f0,54, 13e perc. id., f 0,74, 14e perc. W. den Boer, Zierikzee, f 0,50, 15e perceel P. L. van Strien, f 0,53, 16 perc. P. L. van Strien, Zierik zee, f 0,64, 17e perc. J. v. d. Houten, Kerkwerve, fl, 18e perc. T. de Jonge, Duivendijke, f0,90, 19e perc. id„ f0,74, 20e perc. id., f0,98, 21e perc. id., f0,92, 22e perc. J. Legemate, Kerkwerve, f0,72, 23e perc. id., f0,97, 24e perc. J. de Vlie ger, Kerkwerve, f0,65, 25e perc. P. Ber- revoets Cz., Kerkwerve, f0,80, 26e perc. P. J. van den Bos, Kerkwerve, fO,75, 27e perc. J. de Vlieger, Kerkwerve, f 0,55, 28e perc. B. de Jonge, Scharendijke, f 0,98, 29e perc. id., fO,75, 80e perc. M. C. Boot, Renesse, f0,60, 31e perc. B. de Jonge, Scharendijke, f 0,98, 32e perc. id., f0,67, 33e perc. D. J. Braai, Noordwelle, f 0,89, 35e perc. id., f 0,87, 36e perc. A. J. v. 34e perc. B. de Jonge, Scharendijke, f 1,20, d. Bijl, Haamstede, f0,65, 37e perc. C. Visser, Haamstede, f0,80, 38e perc. A. J.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1