plaats komt van zijn oom, den oud-bur gemeester. G*dep. Staten van Zeeland. Naar het Hbld. verneemt, bestaat er onder de rechts-protestantsche Staten leden in Zeeland verschil van meening over de vraag, hoe de plaatsen van Ge deputeerden over de verschillende par tijen moeten verdeeld worden. Eene ster ke strooming in de Che. Hist, fractie wilde aan de R.-Kath. één zetel toekennen in het college van Gedeputeerden, in plaats van zooals tot nu toe twee. De A.-R. wilden hiervan niets weten. Ten slotte is een voorstel der Chr.-Hist aangeno men om de twee aftredende R.-Kath. ge deputeerden te herkiezen, maar zich bij eene voorkomende vacature alle vrijheid voor te behouden. Znelnnd en de Nederl Spoorwegen. Zooais reeds uit het verslag van de Zaterdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel bleek, heeft de heer Stofkoper, voorzitter van de af- deellng klein bedrijf, een uitvoerig rap port uitgebracht over de door hem als afgevaardigde der kamer bijgewoonde conferentie van afgevaardigden van ver schillende kamers met de directie dier spoorwegen op 17 Mei j.l. te Utrecht. Wij zijn m dè gelegenheid thans""een" en ander uit dit rapport dat door de oom missie voor het verkeerswezen nader za'i worden bestudeerd mede te dee'.en. Bij de gelegenheid om meer districts- belangen te bespreken heeft dhr. Stof koper de belangen van Zeeland verde digd en er o.a. op gewezen hoe in 't bijzonder voor een uitmiddelpuntige provincie als Zeeland de hooge ta rieven voor passagiersvervoer en het ontbreken van noemenswaardige degres- sie drukt, waarvan ook na "de wijziging der tarieven door den minister geen sprake is. Spr. zette dit nader aan de hand van cijfers uiteen. Aan het einde van de vergadering wees de heer Stofkoper de directie er op, de mede door den heer van Niftrik, hd der Kamer ontworpen reorganisatie van de verkeersmiddelen in Zeeland. Aan de hand van kaarten kon de heer Stof koper speciaal toelichten de ontworpen verbeteringen vooral met het buitenland en de aandacht der directie vragen o.m. voor het navolgende: a. met aanleggen van een spoorlijn Zierikzee over Steen bergen naar Roosendaal; b. de Zeeuwsche spoorlijn in verband met de te verwach ten indijking ten 2uiden van de Ooster- Schelde-Dam in de gemeente Rilland Bath en Woensdrecht aldaar te doen splitsen en een tak te voeren in de richting van Capelien aan de spoorlijn Roosendaal- Antwerpen om zoodoende een directe verbinding met België (vooral Antwerpen) te krijgen, e. het in nauwer gemeenschap brengen van het centrum van Zeeland door een spoorwegverbinding door mid del van z.g. ferry-booten van Breskens langs Oostburg etc. met België en ver der voor meerdere andere verbindingen zooa'.s die in het rapport der verkeers- commissie uit de Staten worden vermeld en zooals zij reeds door een deputatie uit de Staten vroeger aan de directie zijn voorgelegd. De vier aanwezige leden van de direc tie namen nog eens met belangstelling van de plannen kennis. De heer Kalff, sprekende namens de directie van spoorwegen, zeide nog, dat de tijden voor nieuwen aanleg niet gun stig zijn, maar dat hij ter zijner tijd ernstige aandacht aan de zaak zou wijden. RECHTZAKEN, ZIERIKZEE, 12 Juni. Door den kanton rechter ia heden veroordeeld wegens: overtreding algom. Politle-verordening ge- meente Zierikzee: A. L. de G., 17 jaar, werkman te Zierikzee, f3 boete, subs. 1 week tuchtschool. AANBESTEDINGEN. ST.-ANNALAND. Door het bestuur der coöp. kolenvereeniging „Ons Belang" is op 8 Juni aanbesteed de levering van 98000 of meer K.G. Ie soort Drentsche baggerblokjes. Ingeschreven is door J. W. Elenbaas te St.-Annaland, voor f 18,99H. van der Zee te Coevorden f 17,95; F. Wlbaut Zn. te Viissjngep f 15,50 per 1000 K.G., franco vóór den wal te St.- Aqpaland en; E. Boer inga te Stadskanaal fÜ.BO, franro Inlaadplaats. Gegund aan de firma Wibaut te VJssingen. ONDERWIJS. POORTVLIET. Door den heer W. Ca- rels, hoofd der Q.L. school alhier, is tegen 1 Juli as. eervol ontslag uit die betrekking, wegens gezondheidsreden aan gevraagd. RENESSE. In een gehouden vergade ring van de onderwijzers der afdeeling „Westelijk Schouwen'' van het N.O.G. is tot afgevaardigde naar de op 31 Juli. 1 en 2 Aug. te Rotterdam te houden al- geraeene vergadering benoemd, dhr. J. de Keijzer van Duivendijke en tot diens plaatsvervanger dhr. M. N. Leeuwe te Renesse. Door de afd. „Duiveiand" van het onderwijzersgenootschap werd tot afge vaardigde naar de, den 31 Juli en 1 en L Aug. te houden a'g. vergadering te Rot terdam, benoemd de heer F. G. van den Berg te Bruinisse. Als plaatsvervanger werd aangewezen de heer Swenne te Oüwerkerk. 2 1 LANDBOUW EN VEETEELT. ZIERIKZEE. Maandag had de eerste keuring der geiten van de fokvereeniging öJhier plaats. Het grasveld voor de Gods kamers was als keuringsplaats gekozen. Deze keuring we*d gehouden door den den consulent, dhr. Zwagerman en diens assistent, dhr. Sietema. Waren velen der inzenders optimist over hun dier(en), bij bespreking door genoemde heeren bleek ten duidelijkste hoeveel gebreken de die ren nog hadden. Het resultaat der keu ring was echter toch bevredigend, want van de 23 aanwezige dieren werden 3 stuks geplaatst in het Prov. Stamboek, terwijl 5 stuks een plaats in het plaatse- j lijk Stamboek werden waardig gekeurd. Op de Maandag en Dinsdag te Z'erikzee gehouden Juni-premiekeuringen i werden in het eerste district de volgende paarden op de bekroningslijst gebracht: 2-jarige merriën: Callne, L. J. Kosten, Dreischor; Annie, P. Vogelaar, Anna-J.- Polder; Nora, W. A. de Vrieze, Dreischor; Mierza, J. Wisse, Anna-Jacoba-Polder; Bina, J. C. V- Oeveren, Zierikzee; Ada de Weijdeline, C. Steendijk Cz., Nieuwer- kerk; Dina de Bantum, J. J. Geluk, Schud debeurs; Ida van Brennus, J. Wisse, A.- J.-Polder; Nelly, N. A. Deïst, Dreischor; Emma van Blijendal, Brooimans, St.-An naland; Anna de Weijdeline, M. C. Steen- dijk, Nieuwerkerk; Lucia, J. J.-v. d. Zan- de, Nieuwerkerk; Albina van Dijkzicht, L. A. de Vlieger, SchuddebeursJannij, G. L. Klompe, Oüwerkerk; Flentje, J- D. Doeieman, Anna-Jacoba-Polder; Jannie, A. Wisse, Anna-Jacoba-Polder; Catharina, C. M. Elenbaas, St.-Annaland. 3-jarige merriën: Huberta, J. Overbeeke, Burgh; Dora, G. J. Klompe, Dreischor; Fanny, A. Wisse, Anna-Jacoba-Polder; La dy v. Rozengaard, G. L. Klompe, Oüwer kerk; LaCelesta, J. Doeleman, Anna-Jaco ba-Polder; Mademoiselle, J. Doeleman, te Dreischor; Idéa, G. J. Klompe, Dreischor; Alletta v. Rijgersburg, A. Hage, St.-Maar- tensdijk; Truida, P. Vogelaar, Anna-J.- Polder; Cammina, J. de Rijke, Sirjans- land; Mina, J. D. Doeleman, Anna-Jacoba- polder. Merriën van 4 tot 8 jaar: Flurette, M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Germaine, J. Wis se," Anna-Jacoba-Polder; Surivana de Reu lis, S. J. Gast, Duivendijke; Caline van Steenzwaan, V. M. K re pel, Nieuwerkerk; Edina, S. J. Gast, Duivendijke; Excile, M. J. Klompe, Bruinisse; Buiska, J. Zan- dee, St.-Annaland; Ada, J. Wisse, Anna-J.- Polder; Celine, De Waal, Ossenisse; Pau line, J. J. Geluk, Schuddebeurs; Adélla, J. A. Stols, St.-Philipsland; Cora, L. J. Kosten, Dreischor; Settenne, P. J. Ne- lisse, St.-Maartensdijk; Nelly, J. A. Stols, St.-Philipsland; Eva, C. Steendijk Cz., Nieuwerkerk; Juliana van Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Hilda, S. J. Gast, Duivendijke; Essy de Bantum, J. J. Ge luk, Schuddebeurs; Griet, C. Padmos, Ei kerzee; Cora, C. P. Blom, Zonnemaire; Annie, J. A. Stols, St.-Philipsland; Ida, M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Alie de Ban tum, J. J. Geluk, Schuddebeurs; Nelly de Moesdijk, P. Vogelaar, Anna-Jacooa- Polder; Erda van Tholen, M. J. Stoutjes dijk, Tholen; Marguerite, J. W. H. van Gorsel, Schuddebeurs; Medisse, J. D. Doe leman, Anna-Jacoba-Polder; Gerda, J. M. Bouman, Nieuwerkerk; Corry van Dinte- loord, M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Ietera, A. Wisse, Anna-Jacoba-Polder; La Gloire, C. J. Kooiman, St.-Maartensdijk; Beau ty de Bantum, J. J. Geluk, Schuddebeurs. Merriën van 9 tot 13 Jaar: Femina, J. Doeleman, Dreischor; Elza de Petit, J. J. Geluk, Schuddebeurs; Emma, A. Hage, St.- Maartensdijk; Duchesse, P. Vogelaar, An na-Jacoba-Polder; Bella, G. J. de Wilde," St.-Maartensdijk; Izabella, J. J. Geluk, Schud lebeurs; Dora, M. C. Steendijk, Nieu werkerk; Minette de Caene, <37 J. de Wilde, St.-Maartensdijk. SCHOUWEN. Omtrent den stand der veldvruchten kan gemeld worden dat: Tarwe over het algemeen van goed tot best staat. Van de bijna overal gezonde en goedgestoelde tarwe kan de opbrengst aan de verwachtingen voldoen. Gerst, die zeer veel van de koude heeft geleden staat, uitgezonderd enkele goede akkers, matig. Een mildere natuur kan evenwëi nog veel in het voordeel van dit gewas medewerken. Haver, die beter tegen de koude bestand is, staat vrij goed. De opbrengst kan het middelmatige wei overschrijden. Vlas, dat bijna overal goed is opgekomen staat over het algemeen goed. Warmte kan dit gewas, wil de opbrengst bevredigend heeten, uitstekend te pas komen. Aardappelen, ofschoon die vrucht van de ijzige koude en het vele vocht wel geleden heeft, kunnen door een mildere natuur nog veel veranderen, zoodat de opbrengst bevredigend kan zijn. Vergeleken bij vorige jaren komen zij evenwel ten achter. Erwten staan vrij goed tot goed. Bieten, die tengevolge van de vele regens, moesten worden overge- zaaid, staan over het algemeen niet be vredigend. Bij vorige jaren komen zij zeer veel ten achter. Warmte kan deze vrucht nog veel doen veranderen, doch de verwachtingen zijn niet hoog gespan nen. Bzonen staan over 't algemeen slecht. Ook zij moesten worden overgezaaid, (soms voor de 3e keef). Koude en vocht hebben te veel hun invloed op dit ge was doen gelden. De opbrengst zal ze ker beneden het middelmatige blijven. Rogge op de lichte gronden staat zeer verschillend. Toch zal de opbrengst het middelmatige wel overschrijden, soms goed zijn. POST EN TELEGRAPHIE. ln 1923 worden 5 plaatsen als Surnu merair der Posterijen en Telegrafie be schikbaar gesteld. De aanmelding staat open voor mannelijke candidaten, die in het bezit zijn van een einddiploma van een Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, Gymnasium of daarmede gelijk gestelde inrichting van onderwijs, met uitzondering van de Hoogere Handels scholen. Aanmelding behoort te geschieden b5j het Hoofdbestuur der Posterijen en Tele grafie te 's Gvavenhage voor 25 Jqli a.s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Di recteur van het Post- en Telegraafkan toor te dezer plaatse. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor MeppeJ, J. Ph Eggink te Velsen. Door de commissie voor het ver krijgen van een tehuis voor ouden van dagen, bestaande uit de diakenen der Ned. Herv. Kerk te Middelburg, is tot alle kerkeraden, diaconieën en verschillende belangstellende leden der Ned. Herv. Kerk in Zeeland een circulaire gericht met ver zoek door schenkingen, rentelooze of ren- tegevende voorschotten mede te helpen aan het bijeen brengen van een kapitaal Van f (100.000 voor de stichting van 2uïk een tehuis. Uit de vele reeds ingekomen verzoeken om plaatsing blijkt de tehoefie aan 2ulk een inrichting. Geref. Kerk. Beroepen: Te Dedemsvaart, D. Steen huis te Loppersum. - Te Nederhorst den Berg, E. Douma, cand. te Den Haag. „Te Bergum, J. H. Kuiper te Winsum (Fr.) Te Opeinde-Nijega en te Kollu- merpomp, P. van der Spek, cand. ie Voorburg. Te Grijpskerke, W. M. Ie Comtre te Woubrugge. Te Anjum, E. v. d. Laan te Ulrum. Bedankt: Voor Hazerswoude, J. Ubets te Varsseveld. Voor Westergeest, P. de Jong te Schoonebeek. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar R'dam (2de pred.- pl.voor Delfshaven), N. Bijdemasl te Doesburg. Geref. Gem. Bedankt: Voor Den Haag, G. H. Ker sten te lerseke. BOEKENNIEUWS. HET GEHEIM VAN TANTE SAAR, door. Merr. II. Bla.uw, en DE VAN DALENTJES. doorT.Bwsz- orïve—Wioiizbisk. Gebr. Kluitman Alkmaar. In serie B meisjesboeken uit de bibliotheek „In de vaeantie" verschenen bij bovengenoemde uitgevers „Het geheim van Tante Saar" en „De van Dalcntjes'. Het eerste boek, voor meisjes van 7—10 jaar, bevat een verhaal van 4 weezen, welke bij een oude strenge tante wor den opgevoed, maar waar 't toch niet zoo ongezellig is als 't in den beginne schijnt. Een spookhistorie en een ver dwenen brief zijn de twee voornaam ste gegevens, waaruit het geheel is op gebouwd. Op een tocht naar een vuile, rommelige zolderkamer, wordt de spook geschiedenis tot klaarheid gebracht en de brief, die licht verschaft in een duis tere zaak, ook gevonden. In „De van Dalentjes" vervult een meisje van on geveer 11 jaar de hoofdrol. Tot herstel van gezondheid gaat ze voor een paar maanden in een meer boschrijke en be schutte streek, waar ze 't eerst niet vin den kan. Heimwee kwelt haar. Maar zbetjesaan raakt ze 't gewoon in haaf nieuwe omgeving waar ze haar gezond heid terugkrijgt en met veel kennisjes prefcfnlaakt. Haar broer Ab. gaat ook uit logeeren. Als echte gezonde jongen haalt hij dolle streken uit, die de jeugdige lezers en lezeressen zuilen boeien. Het laatste gedeelte van dit, evenals de overige uitgaven, keurig gebonden boek, bevat een verhaal met meer die peren zin, getiteld „Grootmoeders Ge heim". VAN HEINDE EN VER. Te Dortmund zijn twee Fransche officieren vermoord. Dientengevolge is de staat van beleg over de stad afgekondigd en zijn vijf inwoners, dia na verboden lijd op straat waren, door Fransche pa- troeljes doodgeschoten. In Duitsch Opper-Silezië is de al- geheele staking geproclameerd. Japan heeft nog 4 torpedojagers naar China gezonden ter bescherming van Japansche eigendommen en personen. - Poincaré is bereid mee te doen aan een gezamenlijk geallieerd antwoord op de Duitsche nota, als dit zich beperkt tot den eisch van staking van het lijde lijk verzet, en wil daarna deelnemen aan geallieerde besprekingen over het schadevergoedingsvraagstuk Te Bremerhaven heeft een vrouw, wier man afwezig was, vier kinderen ter wereld gebracht. Haar man zette groote oogen op, toen hij zijn gezin met twee meisjes en twee jongens ver meerderd zag. Volgens een bericht uit Oekraine is aldaar bijna 10 millioen acres land overstroomd met eekhoorntjes. Men telt er 7 a 800 per acre. De boeren maken thans gebruik van gifgassen om de die ren te jverdrijven. De revolutionnairen in Bulgarije zijn meester van den toestand. Zij zullen een politiek proces tegen de minister van het verdreven kabinet beginnen. Geheel zonder bloedvergieten schijnt de omwen teling niet tot stand te zijn gekomen. 30 personen zijn gedood bij een poging om de beweging te onderdrukken. Door overstroomingen in de streek van den beneden-Wolga (Rusland) zijn 400 menschen verdronken en duizenden dakloos geworden. -- Tn Turkestan (Azië) heerscht hon gersnood. 400.000 personen hebben van het voedselgebrek te lijden. Lenin's gezondheidstoestand schijnt vooruit te gaan. 'Kapitein Roald Amundsen zal om streeks 26 Juni e.k. van Alaska zijn vlieg tocht over de Noordpool aanvangen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd door Mexicaansche bandieten in den staat Texas een trein tot ontspo ring gebracht, waarin zich tal van aan zienlijke personen uit de stad Puebla be vonden. De wagens werden geplunderd en het treinpersoneel vermoord. Men zal zich het ellendige geval van de anonieme brieven te Tulle her inneren. Angèlc Laval, de schrijfster, ziet van cassatie af en onderwerpt zich dus aan ftet vonnis van het hof te Limoges, waarbij zij veroordeeld werd tot twee jaar gevangenisstraf met opschorting en vijfhonderd frank boete. Bovendien moet Angèle alle proceskosten betalen. Die aan zienlijk zijn. De Weensche bladen verheugen 2ich over het succes van de inschrijving op de Oostenrijksche leening in Engeland en Amerika. De gezanten der kleine Entente te Londen, Parijs en Rome hebben de aan dacht der groote mogendheden geves tigd op de gebeurtenissen in Bulgarije. Volgens berichten uit Riga zouden in 't Russische roode leger massa-arres taties van officieren niet-communisten hebben plaats gehad. -- Tengevolge van geweldige regens, welke gedurende 3 dagen in de vlakte van de Amerikaansche staten Kansas, Ok- lahama en Texas zijn gevallen, is het gebied overstroomd. 7 personen zijn om gekomen. Duizenden bewoners zijn dak loos geworden. De aangerichte schade be draagt millioenen dollars. Veel vee is omgekomen. Te Pau (Fr.) heeft een jongen van dertien jaar zijn vader, een dronkaard, vermoord toen deze bezig was de moe der, die als oppassend bekend staat, te mishandelen. Op het oogenblik, dat de dronkeman zijn vrouw trachtte te wur gen en deze om hulp schreeuwde, heeft het kind zijn vader een vlijmscherp mes in den rug gestoken. Een Fransche militair bombarde mentsvliegtuig is nabij Nsncy van een hoogte van 1000 voet brandend neerge stort. De vlieger werd gedood. De oor zaak van het ongeval is de ontploffing van een bom in het vliegtuig. Het Berlijnsche politierapport van 9 Juni maakt melding van elf zelfmoor- den, waarbij de beweegredenen moeten worden toegeschreven aan den economi- schen noodtoestand. Het Russische volkscommissariaat voor den gezondheidsdienst maakt zich bezorgd over de verspreiding van de ma laria. In een voorstad van Moskou, heb ben zich in Mei alleen al 400 gevallen van malaria voorgedaan. De Turken handhaven te Lausanne hun standpunt inzake de regeling van d*> betaling der coupons van de Ottomaan- sche leening. De jongste Russische nota aan En geland is in zeer verzoeningsgezinder! geest opgesteld, en komt voor een groot deel aan de Bntsche eischen tegemoet. Het drankverbod voor de scheep vaart op Amerika is Zondagnacht in wer king getreden. De voorraden sterke drank aan boord van drie te New-York aange komen 'groote Fransche en Engelsche stoomschepen werden verzegeld. Uit Warschau wordt gemeld, dat de nieuwe minister van buitenlandsohe zaken alle Poolsohe gezanten in het buitenland naar Warschau ontboden heeft om met hen van gedaehten te gewas letterlijk plat tegen den grond geregend. Elders schiet het op als hoog wi'd gras. Aardappelen en suikerbieten hebben eveneens veel geleden. Voor de fruitteelt zyn de vooruitzichten wat gunstiger. Volgens een bericht uit Nisj aan een Weensoh blad, was de staatsgreep te Sofia beraamd tegen het eind van de maand, doch Is men er eerder toe over gegaan, omdat Stamboeliïskl het voor nemen opgevat had te Sofia een groot congres van zfo'n partij te houden. KoniDg Alexander van Zuid-8lavl« heeft wegens de gebeurtenissen ln Bulgarije zijn verbluf ln Rumeniê afge broken en is naar Belgrado teruggekeerd. Tegen 16 Augustus z(jn de in de .Aguda" vereenigde conservatieve Jood- Bohe organisaties voor een wereldcongres te WeoDen bijeengeroepen. Er zullen 700 gedelegeerden uit alle deelen van Europa en Amerika aan deelnemen. Alie personen, die door de Chlneesohe bandieten gevangen genomen waren b^j den treinoverval, z(jn thans ln vrijheid gesteld. De Vesuvius is weer tot rust ge komen. De Etna werkt b\j tusschenpoozen. In het laatste kwartaal is te Berlin tegen niet minder dan 43,000 personen een aanklacht wegens woeker ingediend. Een compagnie Brltsche gendarmen, welke terugkeerden van de esoorteering van Sir Herbert Samuel, de hooge com missaris van Palestina, is in hinderlaag gevallen; 8 soldaten werden gedood en 2 gewond. Men vreest voor de veiligheid van den generaal, welke op een lnspeotie- tocht is ln Noord-Palestina. Twee gewapende mannen verschenon Maandag in een btfkantoor der poster ijen te Liverpool en eisohten geld van de met den dienst belaste vrouwelijke klerk. Op haar hulpgeroep snelden haar beide broeders toe. Een hunner kreeg een schot in de maagde andere achter volgde de roovers, welke na een lange raid werden gearresteerd. Muaaoliri, de Italiaansehe premier, maakt op het oogenblik een triomftocht door het eiland Sardinië. Hij heeft er ook het graf van Garibaldi bezocht. Bjj die gelegenheid heeft de nu reeds be jaarde zoon van den held een toespraak gehouden, waarin hij verklaarde, dat de zwarthemden het werk van de rood- hemden voortzetten. Mussolini, tot tranen toe bewogenomhelsde daarop den ouden man. VERSCHILLENDE BERICHTEN. wisselen over den toestand van de buiteolandeche politiek. j De Moorsche bevelhebber Abd-el- t Krim heeft een vooruitgeschoven j 8paanBchen post in Marokko genomen en daardoor den Spanjaarden wederom j een gevoeligen slag toegebraoht. President Millerand van Frankrijk zal hoogstwaarschijnlijk dit jaar nog een bezoek aan Brussel brengen. Met do veldvruchten is het in België wegens den aanbonden den regen, alles behalve schitterend gesteld. Comme ohoz nousl Op vele plaatsen i» het graan Gedegradcerd t Op de kermis le Tied staat een voormalig kolonel der Russische artillerie Russisch lakwerk en speelgoed te venten ten voordeele van de Russi sche uitgewekenen. .Een 78-jarige minnaar. Te Harkema (Fr.) heeft een teleurgestelde 78-jarige minnaar bij een weduwe tal van glas ruiten ingeslagen. Auto-ongeluk. De 78-jarlge weduwe De Jonge te Colijnsplaat. is door een auto aangereden en deerlijk gewond in «en woning binnengedragen, waar zij spoedig aan de bekomen verwondingen is over leden. Een Inbreker gearresteerd. Te Neu zen is ingebroken bfjj den heer Lange- meyer, ingenieur van den Rijkswater staat. De inbreker is, na een ruit te heb ben ingedrukt, 't huis ingekomen en heeft alles dooreengehaald. Geldswaardige pa pieren en eemg kleingeld werden ver mist. Zaterdagnacht werd, eveneens do^r het indrukken van een ruit, gepoogd bij den stationschef te Sas van Gent in te breken. Door tijdig alarm moest de in breker vluchten. Hetzelfde gebeurde la ter m den nacht bij het postkantoor, waar de directeur wakker werd door 't val len van glas. In verband hiermede is A. H. te Bier vliet gearresteerd. De goede vangst. Het aantal Inbraken en insluipingen, waarvan de bende van „Piet" beticht wordt, is thans tot 35 gestegen. De commissaris van Schevenin- gen, die het. onderzoek leidt, veronder stelt dat fhans het maximum wel onge veer bereikt zal zijn. Bij een vernieuwde huiszoeking bij een der verdachten, is nog een aanmerkeUjken voorraad Delftsch porcelein in beslag genomen, mede van inbraken afkomstig. Geen vinger-, maar neusafdrukken. Bij menschen van het verdachte soort moordenaars, inbrekers, dieven of wie om dergelijke reden in handen van de jus titie valt neemt men vingerafdrukken, om daar uit af te leiden, of ze al of niet schuldig staan aan 'n feit, waarvan ze verdacht worden. Dat kan men bij een koe of een paard niet best doen, maar nu heeft men m Amerika uitgevonden, schrijft het „Dagbl. v. N.-B.", dat men met een neusafdruk van die dieren zich evengoed zekerheid verschaffen kan. Het gaal bij deze dieren natuurlijk om iets anders dan bij verdachte menschon. Groote Amerikaansche veehouders hadden herhaaldelijk te kampen met moeilijkhe den bij het verkoopen van vee van hooge waarde, bij het inschrijven van paarden en koeen in het stamboek bij de con trole van melkproductie en melkgehalte van bepaalde koeien, enz. Ook tïj Verze kering der dieren was hel voor de ver zekeringsmaatschappijen dikwijls moeilijk uit te maken, of het dier, waarvoor een schadeloosstelling werd gereclameerd, wel verzekerd wa9. Frauduleuze verwisseling van een dier dat niet verzekerd was en een ongeluk kreeg, met een, dqt als twee druppels wa-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2