Zierikzeesche Nieuwsbode BUITENGEWONE UITVERKOOP! B. H. IDELER, HP's Vrijdag 8 Juni 1923. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD. VOORTZETTING Algemeen Overzicht. T0GAL TEGEN HOOFDPIJN. smaakt als room. DUPLO DUPLO DUPLO DUPLO ABONNEMENT: Pr^i por 8 maanden f 1,50, franco per poat ƒ1,80. Voor hot buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Vorsohjjnt Maandag. Woensdag en Vrjjdagi Postcheque en Gironummer 99292 78ste JAARGANG. - No. 10937. Dir. k. J. DE LOOZE Jr. Uflx.-RMtcf. H. 1. KOSTE». ADVERTENTIËN I van 1—8 regels 60 ots. van 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 80 ots. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór II ore. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. ZIERIKZEE. DER Men doet ïjjn voordeel mot do GROOTE KOOPJES. Gevonden voorwerpen Een meter; een pedaal; een autobnl in tasch; een bezem met stok; een school- tasch met do os; een band van een man teleen rozenkrans; een jongenspakje; een trui. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. Als we ons goed herinneren wordt thans ruim 41/2 jaar getracht den vrede aan Europa weer te geven, nadat 4 jaar lang de roode gloed van den oor logsfakkel den hemel van het vasteland had verlicht. Onafgebroken heeft men na November 1918 getracht het danig geschokt even wicht te herstellen en daarvoor ontel bare conferenties gehouden, welke meeste-' plotseling eindigden, doordat de een of andere eerste minister niet voldaan was over het resultaat der gevoerde bespre kingen, hetgeen dan dikwijls tot een mi- nistercrisis in een of ander land leidde. Tastbare resultaten hebben al die con ferenties niet veel opgeleverd, behalve dan de buitensporig hoogerekeningen, want de heeren diplomaten zijn nog n.et door de zumtgheidsbaeii aangetast. De laatste conferenties werden meestal tus- schen Frankrijk en België gehouden over de steeds nog urgente scfhadeloosstellmgs- kwestie en de bezetting van 't Ruhrge- bied. De laatste bespreking had te Brussel plaats en 't geen naar buiten uitlekt is met een waas van geheimzinnigheid om hangen, want over het nu aangeboden Duitsch memorandum wenscht men voor alsnog niets los te laten. Wat „en familie" is behandeld zal men wel nooit te weten komen, maar dat Poincaré niet erg in z'n humeur zal zijn geweest over het dezer dagen door de Belgische regeering geuite denkbeeld ter regeling der vergoedingskwestie, kan gerust aangenomen worden, te meer daar Engeland groote belangstelling er voor loonde. Hoe Tfc zij, de Brusselsche conferentie heeft, evenals haar meeste voorgangsters, weinig positief resultaat opgeleverd. De Belgen vroegen om de2e conferentie, ten einde de middelen te vinden om in 't Ruhrgebied geen tijd te verliezen, maar de Fransch-Belgische actie over heel Duitschland uit te breiden en vooral om de banden van intergeallieerde solidari teit aan te knoopen. Op beide punten is de toestand ongewijzigd gebleven. De Russ. handelsgedelegeerde te Lon den, Krassin, is geïrfterviewd óver ver schillende onderwerpen, verband hou dend met de Russisch-Engelsche verhou ding. Krassin zou de opzegging van de han delsovereenkomst tusschen beide landen zeer betreuren, vooral om de politieke gevolgen ervan. Sovjet-Rusland haat den oorlog en 'i was haar vredelievend heid, dat zij aan alle eischen van het Engelsche ultimatum tegemoet kwam. Hij was overtuigd dat de opzegging van de met Engeland aangegane handels overeenkomst hel teeken zou zijn voor 't losbarsten van een nieuwen Europee- schen oorlog. Krassin weersprak dat het Roode Le ger agressieve bedoelingen had. Wel be schuldigde hij Polen,, gesteund door Frankrijk, van veroveringszucht, die zich voornamelijk tegen Rusland richt. Over de thans hangende onderhande lingen wilde hij zich niet uitlaten. Op timist was hij niet. De Noorsche Koning, Haakon VII, heeft Donderdagavond, uitgeleide gedaan door H.M. de Koningin en Z.K.H. Pifns Hen drik, ons land weer verlaten, 'om zich haar België te begeven. Het bezoek van den Noorschen mo narch was een contra-beleefdheid tegen over ons Vorstenhuis, dat 't vorig jaar een bezoek bracht aan de Skandinavische rijken. BUITENLAND. De Belgische staking. In de „Peuple", het orgaan der socia listische partij, zegt Louis Bertrand, dat een Les, welke uit de jongste staking is te trekken, is, dat werkstakingen onder rijkspersoneel niet populair zijn. De spoor wegen en de tramwegen hebben hun klanten onder de gansche bevolking. Er zijn duizenden arbeiders, die iederen dag verplicht zijn zich te verplaatsen om hun brood te verdienen en een staking op de spoor- of tramwegen, die deze ver plaatsing bemoeilijkt of verhindert, kan niet anders dan het publiek sterk ontstem men. De georganiseerde arbeiders gaven de stakers gelijk. De burgers over het algemeen en nog vele anderen hebben zich echter van den beginne beslist vijan dig tegenover de stakers getoond. De verliezen door het conflict veroorzaakt zijn ontzaglijk. Iemand, die goed op de hoogte is, verklaarde den schrijver, dat zij een milliard voor Antwerpen alleen bedragen. Voor de rest van het land zullen de verliezen met honderden mlliioenen be rekend moeten worden. B I N N EN LAND. Koning Haakon. Alvorens de residentie te verlaten bracht Koning Haakon, vergezeld van onze Ko ningin en den Pruvs een bezoek aan het Vredespaleis. In het Vredespaleis werd het vorstelijk echtpaar met de Koninklij ken gast ontvangen en rondgeleid door het voltallig bestuur. Precies half elf heeft Koning Haakon per Holl. spoor de residentie verlaten. Het vertrek droeg een officieel karakter, met kanonschoten en militaire eer. Aanwezig waren o. a. de Ministers Van Karnebeek en Ruys de Beerenbrouck. Te Rotterdam kwam te 6 min. voor elf de koninklijke trein het station D.P. binnen. In rijtuigen reed men naar het stadhuis, waar duizenden zich hadden op#- gesteld. Binnen werden de Majesteiten ontvangen door het college van wethou ders; daarna begaven de vorsten zich op het balcon. Onder leiding van architect Kok bezichtigden koning Haakon, de Ko ningin en de Prins de verschillende zalen. In de groote burgerzaal gekomen werd ^de hooge gast voorgesteld aan de aanwezi ge raadsleden en aan het bestuur van de Kamer van Koophandel. Nadat de gas ten hadden plaats genomen hield de waar nemende burgemeester, mr. v. Aalten een fede in het Fransch. Daarin memoreerde spr. dat reeds gedurende langen tijd han delsrelaties met Noorwegen werden on derhouden. De Noorsche koning antwoordde in het Fransch. Hierna werden ververschingen aangeboden, terwijl de Koningin en Ko ning Haakon zich evenals Prins Hendrik met verschillende autoriteiten onderhiel den. Van den Coolsingel werd een rijtoer gemaakt naar de Parkhaven, waar Hr. Ms. „Heemskerk" gereed lag. Daarna begaven de koninklijke bezoe kers zich aan boord, Waar zij tot 1 uur bleven om het noenmaal te gebruiken. Om 2 uur begaf koning Haakon zich per rijtuig naar de Noorsche kerk, waar een brigade van 24 Noorsche marineman nen een eerewacht vormden. De Koningin en de Prins bleven' op de „Heemskerck". Daarna werd te 3 uur aan de bezoe kers ran boord van het s.s. „Rotterdam" een tocht door de haven gemaakt, waar bij zij aan het groote dok van de firma Wilton een bezoek brachten. De Noorsche Koning is Donderdag avond ongeveer 6 uur uit Rotterdam per pantserschip „Eidsvold" naar zee vertrok ken, gevolgd door 2 Nederl. torpedobao- ten, welke den koning op zijn reis naar Belg'ë lot de grens zullen vergezellen. Nrorbosch Zestig Jaar. Het zestigjarig bestaan der Weesinrich ting te Neerbosch bij Nijmegen, is Woens dag met veel belangstelling en feestbe toon gevierd. Groot was het getal vrienden die van alle zijden van 't land dit Neerbosch- feest weer eens hebben meegemaakt en bij vernieuwing het bewijs Wilden geven dat zij met de van ouds bekende stichting van Johannis van 't Lindenhout blijven meeleven. Na afloop der algemeene vergadering had om 11 uur de kerkelijke plechtigheid plaats, waar de feestrede werd gesproken door ds. B. ten Kate van Velp, na het zingen van enkele feestliederen door het Weezenzangkoor. Ds. ten Kate sprak naar aanleiding van het psalmwoord: „Komt en ziet Gods daden". De rede van ds. Ten Kate Werd met de grootste belang stelling gevolgd, vooral déar waar de spreker in zijn historisch overzicht met dankbaarheid wees voor wat nu sedert 20 jaren Neerbosch bezit in den tegen- Woordigen directeur en directrice, de heer en mevr. Schrijver. Hij besloot zijn feest rede met te doen zingen het bekende lied, dat ook Van Lindenhout's lie velingslied was „Nooit kan 't geloof te veel verwachten". Daarna bracht de pre dikant directeur ds. Schrijver het jaarverslag uit. Van de 175 leden wordt onafgebroken veel steun ondervonden, geestelijk zoowel als stoffelijk. Veel komt er kijken ook voor de voeding van een gezin van 500 kinderen en naast de voe ding de kleeding. De Neerbosch-cent in het land voor de Stichting werkzaam, bracht tot heden niet minder op dan f 119.988,791/2, waarvan in 1922 alleen f 10.784.201/2. 51 kinderen worden opge nomen, terwijl 33 kinderen bepakt en ge zakt de inrichting verlieten om de maat schappij in te gaan. Helaas moesten er 4 worden verwijderd Wiegens wangedrag. Thans zijn er 276 jongens en 218 meisjes op Neerbosch. De inrichting telt 12 vak scholen met de daarvoor benoodigde werkkrachten. Naast ingekomen legaten groot f 7755 en de tijding van een erfla ting uit het Sticht staat een teleurstelling van een bedrag groot f 16000, die ons eerlijk toekwam en tot heden niet uit betaald werd. Ds. Jonker uit Middelburg overhandigde namens vele leden de kapitale som van f 5786,581/2- De voorzitter, ds. Pynacker Hordijk, onthulde de geschilderde portret ten van den heer en mevrouw Schrijver, aangeboden door het bestuur, om in de Stichting als blijvend bezit een plaats te vinden naast die van den vongen direc teur en diens echtgenoote. Tweede Komer. Zitting van Woensdag 6 Juni. In Comité-Generaal wordt behandeld de raming der voor de Kamer benoodigde uitgaven in 1924. Aan de orde is daarna de Suppletoire Arlvidsbegrooting voor '23. De heer van Wijnbergen vraagt naar het standpunt van den Minister ten aan zien van een wettelijke regeling der win kelsluiting. Mede in verband met de in voering van het werktijdenbesluit voor het winkelpersoneel. Minister Aalberse wijst er op dat de beide zaken thans onder zijn bewind res sorteeren, zoodat de moeilijkheden, die weleer bestonden thans zijn opgeheven. Spr. is van oordeel, dat het zeer on juist zou zijn om beide regelingen af zonderlijk tot stand te brengen. Hij heeft dan ook aanstonds alle maatregelen ge nomen teneinde het tot standkemen der beide regelingen te bevorderen. Hopenlijk zal het wetsontwerp spo»- •dig voor indiening gereed zijn. De heer Schaper vreest voor het vast koppelen van de wettelijke regeling aan den algemecnen maatregel van bestuur een vt-rt'ag-ng voor het personeel. De Minister belooft de meest mogelijke spoed te zullen betrachten. Bij de afd. Volksgezondheid klaagt de heer VVeitkamp er over. dat te weinig rekening wordt gehouden met de be langen der producenten. 1 De Minister zal met de opmerkingen van den heer Weitkamp rekening houden. De heeren Bierema en van Zadelhoff bespreken de veronlreinmg van water door het afvoerwater der fabrieken. De heer van Dijk bespreekt de gebrek kige uitwerking bij algemeenen maatregel van het vereenigingsklesrecht voor de Ka mers van Koophandel, waardoor dit niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. In de practijk is er niets van dit organisch kiesrecht terecht gekomen. De Minister wijst er op, dat de nieuwe wettelijke regeling van de Kamers van Koophandel pas een jaar in werking is en vraagt zich af of het wel verstandig is nu reeds aanstonds de regeling van "de verkiezing door een andere te vervan gen. Wel is spr. echter bereid den alge meenen maatregel van bestuur nog eens onder de oogen te zien. De heer Brautigam zegt, dat het pessi misme, door hem bij de behandeling van -het wetsontwerp tot subsidiëering van de Holland-Z.-Afrika-Lijn uitgesproken, door den gang van zaken volkomen bevestigd is, in tegenstelling met de optimistische verwachtingen van den minister. Het jaar- 1 verslag over 1922 is nog niet verschenen. Naar spr. heeft vernomen, zal het resul taat niet gunstiger zijn dan over 1921, terwijl tot dusver over 1923 zeer aan zienlijke verliezen zijn geleden, ondanks het voorschot, dat de maatschappij ont vangt. Spr. ziet den toestand van deze maatschappij zeer somber in en vreest, dat. de schuldenlast zelfs aanleiding zal geven tot een faillissementsaanvrage. Het schijnt, dat de Holland-Zuid-Afrika-Lijn erop aan stuurt om het voorschot te bezi gen, ten einde over eenige jaren tot een voor de bankiers eenigszins fatsoenlijke likwidatle te komen. De bankiers moeten echter maar de volle verantwoordelijk heid voor het aangegane risico dragen en regeeringsgeld mag hiervoor niet worden De Minister kan zich over deze zaak niet positief uitlaten zoolang de bespre kingen over de overneming nog hangende zijn. Spr. is het echter volmaakt met den heer Brautigam eens, dat 's lands gelden nimmer mogen worden gebezigd om de bankiers te dekken. Hij zal dan ook stellig niet medewerken aan een oplossing, waar bij niet voldoende blijkt, dat de bedoeling van het voorschot, het verkrijgen van een directe verbinding tusschen Holland en Zuid-Afrika zal worden bereikt. De heer Rutgers is van oordeel, dat de wijze waarop de Rijnvaartakte ge wijzigd is, niet getuigt van de courtoi sie, die men ook ten opzichte van een klein land behoort in acht te nemen. Niet alleen Nederland, doch ook de an dere landen hebben belang bij een goede Den 13den April ontvingen wjj het volgende aobrijven van Mevr. MEIJERS, Helmemtr. 337, Amsterdam„Door Uw Togal van my u -voortdurende hoofd pijnen verlost zijnde, kon ik niet nalaten U hiervoor my'n dank te betuigen. Reeds twee jaar had ik last van onstil bare hoofdpy'n, die ik in den aanvang m»t Abestreed, totdat nadeellge gevolgen daarvan zloh door maagaan doening lieten gelden. Ik gebruik nu iedere maal, wanneer het noodig is, Uw Togaltabletten waarvan ik niet het allerminste nadeel van heb ondervonden. Mooht U van dit sobrUven gebruik wenechen te maken, dan sta ik U dit als dankbaar patient gaarne toe". Ieder die een proef met Togal neemt, niet alleen tegen Hoofd- en Zecawpyn, maar ook tegen Rheumatlek, Jioht, Isohlas, 8plt, Influenza, Griep- en Slape loosheid zal, evenals Mevr. Metfers, ge holpen worden. Een proef ligt in Uw eigon belang. By alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. regeling dezer zaak. Wanneer Nederland buiten de Rijnvaartregeling bleef staan, dan zouden wij daarvan echter ook de nadeelen ondervinden. De heer Dresselhuijs betreurt de in diening van dit wetsontwerp. Wij zul len nu toetreden tot het verdrag van Versailles, waarvoor spr. als neutraal staatsburger weinig gevoelt. Duitschland heeft reeds bij voorbaat moeten toestem men in een accoord, dat thans gemaakt wordt. Dit druischt in tegen het be ginsel van het vrije volkenrecht. Nu zegt men wel, dat wij alleen tot bepaalde artikelen van het verdrag toetreden, doch dit is maar schijn. Hel wil spr. voor-, komen, dat wij wel degelijk de inler- nationahteit van de rivier den Rijn er kennen, alsmede de toepasselijkheid van de algemeene conventie, waarin wij slechis één uit velen zijn. Zitting van Donderdag 7 Juni. Bij de voortgezette beraadslaging over het wetsontwerp in zake toetreding tot de bepalingen van het vredesverdrag van Versailles betreffende de Rijnvaart ver klaart de heer Troelstra, dat zijn fract.e voor het wetsontwerp zal stemmen. Naar sprekers oordeel liet de heer Dresselhuys zich te veel leiden door beperkt nationale overwegingen. Minister van Karnebeek, bet ontwerp verdedigend, betoogt, dat Nederland ge tracht heeft het meest mogelijke te ma ken van de geboden gelegenheid tot toe treding. De heer Dresselhuys had moeten bewijzen, dat het Nederland mogelijk ware geweest daarvan meer te maken dan het heeft gedaan na een strijd van 4 jaren. Zijn rede was zuiver negatief. Hel was wel degelijk een succes voor onze onder handelaars, toen zij bereikten, dat Ne derland bij het nieuwe Rijn-régime niet per se gebonden zal zijn aan meerder heidsbesluiten. Het wetsontwerp werd hierna z.h.s. aangenomen, nadat de heer Dresselhuijs verklaard had met een protest te willen volstaan. Het wetsontwerp betreffende de schutsluis in de Nieuwe Meer werd daar na aangenomen, evenals de wetsontwer pen tot aanvulling van art. 18 der wet op de Rijkspostspaarbank, Rijksverzeke ringsbank, Pensioenwet 1922 en tot wij ziging der Ouderdomswet 1919. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Zondagmiddag ongeveer te 1 uur arriveert hier uit Antwerpen een boot met 600 leden van de Vlaamsche Toeristen Bond. De minister van Arbeid heeft goed gevonden dat de vroeger toegekende bij drage van f 300 voor woningbouw, zal worden uitgekeerd aan de gemeente Burgh, ten behoeve van J. Slager. Verschenen zijn een drietal provinci ale bladen, waarbij regel'ngen worden ge troffen voor de jaarwedden van de bur gemeesters en de ontvangers. In 't eerste blad wordt een nieuwe regeling aange geven voor de korting op jaarwedden van burgemeesters en secretarissen bij vervulling van meer dan eene betrekking. Bepaald wordt thans een aftrek voor iedere betrekking van 25 pCl. bij cumu latie van 2 betrekkingen; 30 pCt. bij 3 betrekkingén, 35 pCt. bij 4 betrekkingen, 40 pCt. bij vijf betrekkingen, 45 pCt. bij 6 betrekkingen en 50 pCt. bij 7 of meer betrekkingen, met dien verstande, dat zoo noodig afronding van elk vast inkomen naar boven plaats heeft tot op- het naast liggend veelvoud van f 25 en dat elke volgende betrekking de totaal-wedde met ten minste 5 pCt. der hoogst bezoldigde betrekking moet doen stijgen. In zeer bizondere gevallen, ter beoordeeling van Ged. Staten ken verlaging met meer dan 50 pCt. plaats vinden. Deze wijzigingen zijn niet van toepassing op de op 1 Jan. 1923 in functie zijnde titularissen voor de betrekkingen, welke zij op dien datum bekleeden. Een tweede blad bevat de nieuwe rege- I» v. ROSSEM's beste CUBACAO Is llclito Pruim- en Rooktabak. Is ongesausd en geurig Tan nature. Is Terkrygbasr a 12 ct. per V, ons. (Ingez. med.) ling der jaarwedden voor de burgemees ters, die met ingang van 1 Januari 1923 of later zijn benoemd, zulks in verhouding tot het bevolkingscijfer. Zij luidt: eerste klasse beneden 800 inwoners f765; twee de ldasse 801 tot en met 1200 inwoners f 1020; derde klasse 1201—1600 inwoners f 1275; vierde klasse 1601—3000 inwoners f 1530; vijfde klasse 2001—3000 inwoners f 1785; zesde klasse 3001—4000 inwoners f 2125; zevende klasse 4001—5000 inwo ners f 2350; achtste klasse 5001—7000 inw. f 3060. De aanvangsjaarwedde wordt vijf maal telkens na 2 jaar dienst in dezelfde gemeente verhoogd met f 85 voor de eer ste, tweede en derde klasse; f 127.50 voor de vierde en vijfde klasse en f 170 voor de zesde, zevende en achtste klasse. De dienstjaren in dezelfde gemeente worden gelijk gesteld; dienstjaren als secretaris vervuld in dezelfde gemeente of als bur gemeester of secretaris vervuld in eene andere gemeente, ook buiten Zeeland, waarvan het bevolkingscijfer aanleiding zou geven tot plaatsing in- dezelfde of een hoogere loonschaal. De jaarwedden worden telkens om de drie jaren in over eenstemming gebracht met het laatst vast gestelde bevolkingscijfer. De gemeenten Vlissingen, Middelburg, Neuzen, Goes, Sas- van-Gent en Zierikzee zijn niet onder deze regeling begrepen. Het derde blad bevat de regeling van de jaarwedden der gemeente-ontvangers, ingaande 1 Januari 1923, waarbij tot grondslag wordt geno men het bedrag der gewone inkomsten over 1921, voor de verdeeling van de ge meenten in acht klassen. Hierbij komen niet in aanmerking de goede sloten van vorige diensten, de opbrengst van den H. O. of opcenten op de Rijksinkomsten belasting, ontvangsten uit afzonderlijk be heerde bedrijven; voorschotten en bijdra gen, geregeld bij bijzondere wetten, vafi ge'.dleeningen, verkoopsommen van ge meente-eigendommen en dergelijke. De verdeeling is als volgt: eerste klasse tot beneden f 6000 inkomsten f300; tweede klasse van f 6000—f 10.000 ink. f 400; derde klasse f 10.000—f 15000 ink. f500; vierde klasse f 15000—125000 ink. f600; vijfde klasse f 25000-f 50.000 ink. f700; f50.000 100.000 ink. f 1000; zevende Masse 100.000 f 250.000 f1500; achtste klasse f250.000 en daarboven f 2500. Met vijf driejaarlijk- sche verhoogingen voor de eerste 4 klas sen met f 50; voor de 5e en 6e klasse met f 100 en voor de beide andere met f 150, waarbij de dienstjaren voor 1923 in dezelfde gemeente als ontvanger ver vuld, in rekening worden gebracht. Bij cumulatie van 2 of meer betrekkingen geldt dezelfde aftrek als boven voor burgemeesters en secretarissen genoemd. Voor een eigen kantoor wordt ten minste f 25 vergoed, de jaarwedden worden tel kens om de 5 jaar in overeenstemming ge bracht met den stand der gewone in komsten, maar zullen voor de in dienst zijnde ontvangers nimmer tot verminde ring mogen leiden. Met afwijking van het bovenstaande wordt voor de in dienst zijnde ontvangers in de na te noemen ge meenten het achter iedere gemeente ge noemde bedrag vastgesteld: Axel f1000, Biggekerke f500; Boschkapelle f550, Drie wegen f600, Goes f2500, Grauw en Lan- gendarcv f 650, 's-Heerenhoek f 600, Hem- kenszand f 700, Kerkwerve f 525, Korl- gene f 800; Koudekerke f 1050, Kruiningen f 1100, St.-Maartensdijk f 800, Middelburg f 3600, Neuzen f 1900, Ossenisse f 600, Ove- zand f 600, Scherpenisse f 700, Scho*e f 625, Sluis f 1400, Stavenisse f 775, Tholen f 1250, Vlissingen f 3600, Waarde f 600, Wemeldinge f700, Westdorpe f700, Ier- seke f 1075, Zaamslag f 1000, Zierikzee f 2000, Zoutelandz f 400 en Zuidzande f 600. Al deze regelingen zijn een gevolg van besluiten van Ged. Staten, welke op 9 Mei j.l. bij Kon. besluit zijn goedgekeurd. Wij verwijzen onzen lezers naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin wordt bekend gemaakt, dat 24 Juni a.s. een extra-reis naar Vlissingen wordt gemaakt met de „Stad Zierikzee". Verschenen is 't jaarverslag der vereemging Ambachtsschool voor Schou wen— Duiveland over 1922. Aan 't verslag ontleenen we o.a., dat door de regeering rente en aflossing werd gegarandeerd van een leemng groot f 31100, aan le gaan bij de Nutsspaar- bank alhier, tegen een rente van 6 <y0i af te lossen in jaarlijksche termijnen van f 3000. Dit geld is bestemd voor verbetering van het gebouw, aanschaffing van verschillende machines, enz. Boven dien werd uit de2e leening betaald 60 "/o van 't verhoogde salaris van direc teur en leeraren over 1919. Voor een volgende cursus Eerste hulp

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1