plannen voor de komende jubileumfees ten te bespreken. Medegedeeld werd, dat de heer A. Timmerman Cz. definitief bedankt heeft als penningmeester. Het in de vorige bijeenkomst genomen besluit, om geen „oud Zierikzee" te bouwen, daar men vermoedde, dit te groote kosten met zich zou brengen, werd na ampele» bespreking teruggemrnen, nadat de 2e secretaris een plan had ontvouwd, dat naar aller genoegen was en bovendien geen bu.- tensporige uitgaven 2al eischen. Het voornemen bestaat om van 22— 31 Augustus as. hier op 't Havenplein „Oud Zierikzee" op te richten. Binnen een ommuurde ruimte zullen verschillende óud-Holl. huisjes worden opgericht in den stijl van de bekende Kaerssemakerstent, die tijdens het feest van 't vorig jaar op 't Kraanplein was gebouwd. Tegen een laag entree wordt men door een oude poort tot 't terrein toegelaten, waarop o.a. naast verschei dene attracties, een fruittentoonstelling zal worden gehouden. Blijkens de in dit nummer voo-komende annonce, zullen de diverse op te richten stands worden ver pacht voor verschillende doeleinden. De neringdoenden uit onze gemeente wor den hierdoor in staat gesteld eens iets extra's te verdienen. De eind-feestdag is 31 Augustus, de jaardag van H.M. de Koningin. Deze dag wil men laten aanvangen met een gods dienstoefening in alle kerken, terwijl voorts een bTosmencorso -^ sierde auto'tf kinderspelen, zang. mu2iek en vuurwerk het feest zullen voltooien; een feest dat een echt Oranjefeest schijnt te zullen worden. We ko len hier binnenkort nog wel op terug. - Woensdagavond had de uitreiking plaats van de in den laatsten schaakwed strijd behaalde prijzen. De heer J. Bon- gertman ontving den eersten prijs en den wisselbeker, de heer Joh. v. Ballegooijen den tweeden prijs, de heer dr. A. v. d. Hoeven den derden prijs, de heer H. Mis set den vierden prijs en de heeren H. H. Wiebols en G. Blom den vijfden prijs. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie heeft de heer Kos ten aan de Fonteine. in zijn zaak een gelegenheid geschapen direct achter den winkel waar man rustig geze ten, een portie ijs kan nuttigen. De in Holland welbekende kuipjes en glaasjes ijs kunnen thans ook hier gekocht wor den. De heer K. zal graag zijn cliëntèle van het verkoelende ijs voorzien. Al is 't nu nog niet warm. de lekkernij; zal zich niet minder laten smaken. POORTVLIET. In het gemeentehuis alhier werd Dinsdag j.l. een vergadering van ingelanden van het waterschap Poort vliet gehouden. Tegenwoordig 54 inge landen, uitbrengende 105 stemmen. De notulen van de vorige vergade ring worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn de navolgende stuk ken: een missive van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van het besluit, om geen pensioenbijdrage op de ambtenaren te verhalen; b. een schrijven van het be stuur der waterkeering van het Cala- miteuze waterschap Scherpenlsse, houden de mededeeling, dat er van de daarbij betrokken polders ons het dienstjaar 1923-'24 geen bijdrage zal worden ge heven; e. proces-verbaal van kasopne- ming bij den Ontvanger-Griffier, waar uit blijkt, dat er op 8 Mei 1923 in kas was en moest zijn een bedrag van f 10291,09ö; d. het verslag van den toe stand en de behoefte der polders over het afgeloopen dienstjaar. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde de vaststelling der rekeningen van de verschillende polders over het dienst jaar 1922-'23. Na voorlezing van het rapport van de Commissie, die belast is geweest met het nazien van deze rekeningen en de daarbij behoorende bescheiden worden de rekeningen vastgesteld als volgt: a. pol ders Poortvliet. Malland, Priestermeet, Bartelmeet, Nieuw-Strijen en Klaas van Steenland, ontvangsten f 42093,29, uit- gevan f 38537,51, goed slot f 3560,78; b. exploitatie stoomgemaal: ontvangsten f 12892,19, uitgaven f 100308,33', goed slot f 2583,855; c. Waterschap Poortvliet: ontv. f 2523,68, uitg. f2500,125, goed slot f 2523,68, uitgaven f 2500,12s, goed slot f 23,55s; d. de polders SmaüJ, Baars- dijk en Pluimpot, resp. met een goed slot f 42, f 26,01s en f 42,22. Thans brengt de voorzitter ter tafel de door het bestuur opgemaakte begroo ting der verschillende polders voor het dienstjaar 1923-'24, met de daarbij be hoorende memoriën van toelichting, en zegt dat zooals de Ingelanden uit de hen toegezonden uittreksels hebben kun nen zien, de geraamde ontvangsten en uitgaven weinig verandering hebben on dergaan tegenover de ontvangsten en uit gaven van den afgeloopen dienst. Alleen de pachten van dijken en lan den zullen door de nieuwe verpachtin gen van de zeedijken en karrevelden in het vervolg in totaal meer bedragen f 140,—. Het dijkgeschot der zes groote pol ders, alsmede de gemiddelde bijdragen voor stoombemaling, worden mede op dezelfde bedragen geraamd, n.l. f 20 ie ra f 4»,20 per H.A. Het dijkgeschot der polders Smaalij, Baarsdijk en Pluimpot, worden terugge bracht resp. van f 5, f 3, en f 2, op f 2, f 2 en f 1. Daar door niemand voorlezing of inlichtingen verlangd worden omtrent eenige posten van ontvang of Uitgaaf worden de begrootingen vast gesteld in ontvang en uitgaaf als volgj 0. van de zes groote polders op f 41384,95s; b. van het Waterschap op f 30-14,27'; c. van den polder Smaalij op f 122,55; d. van den polder Baars dijk op f 73,67-'e. van de polder Pluim pot op f 89,455; f. van de exploitatie van het Stoomgemaal op f 11147,50s. Daarna wordt den hee1* J. van Gor- sel met 75 stemmen herbenoemd tot lid van den Dijkraad van het Calamiteuze waterschap Scherpenisse. Aan de orde is thans de benoeming van een water bouwkundig ambtenaar. De voorzitter zegt, dat de voordracht zooals zij op de agenda is vermeld, be staat uit de volgende personen: J. L. Dekker te Veere, D. Ornée te Scharen- dijke en N. M. Steur te Kerkwerve. De voordracht is door het bestuur alpha- betisch opgemaakt, omdat naar hun mee ning genoemde heeren overgeschikt zijn voor deze betrekking. De omtrent hen ingewonnen inlichtingen zijn zeer gun stig. De heer Dekker is in het bezit van het diploma voor waterbouwkundig op zichter. Uit de overgelegde geneeskun dige verklaringen blijkt dat de voor gedragenen lichamelijk geschikt zijn. Nog wordt voorgelezen keurige en gunstige aanbevelingsbrieven omtrent de sollicitant Steur, alsmede een schrijven van den sollicitant Dekker, waarom hij geen bezoek aan de Ingelanden heeft kunnen brengen. Bij de daarop gehouden stemming blij ken te zijn uitgebracht op den heer Steur 46 stemmen, Dekker 30 en Ornée 9 stem men, zoodat tot waterbouwkundig amb tenaar is bcaoemd de keer Steur. Daarna wordt overgegaan tot het uit loten eener obligatie, groot f 500 van de in 1906 gesloten leening groot f 15000. Bij trekking blijkt dat is ui'.gfeloot ob'i- gatie no. 29. Voorts vaagt de voorzit ter aan. de vergadering machtiging om, wanneer dit noodig mocht blijken, kas geld op te nemen tot een bedrag van ten hoogste t 15000, ai te lossen binnen één jaar. Deze machtiging wordt verleend. Verde- deelt de voorzitter mede dat de bij Kon. Besluit van 10 Januari 1921, no. 53, aan het waterschap verleende concessie tot heffing van haven- en kaai- geld te Strijenham met 12 Maart 1924 komt te eindigen. Hij stelt daarom voor het bestuur te machtigen en pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van verlenging dier concessie, weder voor den tijd van 3 jaren. Deze machtiging wordt door de vergadering verleend. Ten slotte moesten ingevolge de Pen sioenwet de pensioengrondslagen vastge steld voor de ambtenaren in dienst van het Waterschap. Bij de rondvraag ves tigt de heer Nic van der Maas de aan dacht van het bestuur op de boogc druk kosten van de firma Pol te Tholen. hij zou het Bestuur in overweging willen geven in het vervolg over te gaan tot aanbesteding der te bedrukken stuk ken, daar naar zijn meening andere fir ma's goedkooper zullen leveren. De voorzitter zegt dat er heel weinig voor 't waterschap te drukken valt bul ten de begrootingen en rekeningen die overal in Zeeland van den handel te verkrijgen zijn en die slechts tot het juiste getal worden betrokken. De heer D. van de Velde is ook voor aanbe steding van drukwerk, doch hij weet niet hoe dat voor waterschappen te re gelen valt. De voorzitter zegt dén heer N. van der Maas toe. dat hij aan deze aangelegenheid zijn aandacht schenken zal. Daarna sluiting. RECHTZAKEN. De Chlneezenmoorden. Het gerechtshof te Arasterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de Chineezen Y. Ch., 30 jaar, voorman, D. F., 26 jaar, stoke", en L. K., 38 j., sto ker, die door de v.erde kamer der recht bank veroordeeld zijn de eerste twee tot 4 jaar gevangenisstraf wegens dood slag op den Chinees Pang Lin, de laat ste tot 3 jaar, wegens poging tot dood slag op den Chinees Tjong Kow, 12 Juli 1922 op de Javakade gepleegd. Het hof. dat de beklaagden op 22 Maart uit de voorloopige hechtenis ontslagen heeft vernietigde het vonnis op grond dat de eed door de Chineesche getuigen niet op wettige wijze is afgelegd. Het hof, opnieuw rechtdoende, ver oordeelde de beklaagden tot dezelfde straffen. Fraude. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuw arden heeft 3 jaar en 6 maanden ge- gevangenisstraf, onder aftrek van de voorloopige hechtenis, geëischt tegen den oud-directeur van het postkantoor te Kol- lum, T. E. M.. wegen3 verduistering van f 55445, in het tijdvak van September 1921—September 1922. ten nadeele van het rijk. AANBESTEDINGEN. ZIERIKZEE. Door 't Dag. Bestuur van 't Waterschap Schouwen werd Donder dag aanbesteed het uitvoeren van zink en stortwerken aan den vooroever van het district Koudekerke, volgens bestek no. 536. Inschrijvers waren: Willem Vfel- ker, Sliedrecht, voor f 65500; C. v. d. Klippe, Oosterland. f 63880; A. Kraaije- veld Jr. en F. de Groot, Sliedrecht, f 60666; J. de Vries, Amsterdam, f 59700; A. de Bruijn. Terneuzen f 56188; M. K. Har tog, Sliedrecht, f 55878; Jan Ros kam Cz., Sliedrecht, f 55600; Kl. Vol- ker Fz., Sliedrecht f 54990; C. H. van Wijnen, Papendrecht, f 52960; J. W. Roe- loffs, Papendrecht. f 52400; (gegund). VAN HEINDE KN VEEL In de streek van Miichlen (Saksen) heeft Woensdagnacht een hevig onweer feewoed, gepaard gaande met een wolk breuk. Ontzaglijke watermassa's hebben het uitgezaaide zaad op de velden ver nietigd, alsmede den vruohtenoogst. Er verdronk veel vee. De Belg. regeering heeft 3 nieuwe lichtingen genietroepen opgeroepen. De toestand in het Roergebied ver toont verbetering wat betreft onlusten en stakingen. Volgens eene regeling, getroffen met de Eng. admiraliteit zal spoedig een begin worden gemaakt met de berging van een groot deel van de Duitsche vloot, welke bij Scapa Flow tot zinken werd gebracht. Vooraanstaande Eugelsohe per sonen op handelsgebied hebben stappen gedaan tot het bijeenroepen van een internationale conferentie te Londen met betrekking tot het vraagstuk der schade vergoedingen. Een Fransch wetsontwerp is in gediend ter ultbreidiog van de lucht vloot tot op vijftig eskaders. De Btakiog in" België heeft zioh uitgebreid. De meeste passagieretrelnen tuaschen Brussel en Antwerpen z^n uit gevallen. Te Milaan hebban dieven twee employé's van een juwelier aangevallen en van hun tasschen beroofd, waarin zich iy, mlllloen lire aan jnweelen be vond. De correspondent te Belgrado van de Daily Mail vertelt hoe In een Boi- nisoh dorp, waar onlangs een oude man was gestorven, wiens geest z\jn zoons hot leven zqur maakte, de dorpsraad besloot het lijk op te graven en te ver branden, waarna de asch werd verstrooid. VERSCHILLENDE BERICHTEN Onweer. Een geweldig onweder heeft Woensdag, aldus de Tel., boven de Zuld- HolUndsche eilanden gewoed. Buiten gewoon zware slagen kwamen voor waarbij zich het veracbUnsel voordeed, dat in vele woningen ruiten braken. In het gebouw van de waterleiding te Oud- Beijerland sloeg do bliksem In do tele foon en deed de verblndlogsdraden smelten, terwijl in de kast, waarin de telefoon geplaatst was brand ontstond. Deze brand was evenwel spoedig gc- blusoht. Van een der watertorens ia een stuk afgeslagen. Van de ambachtsschool wer den ongeveer 40 ruiten verbrijzeld. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. In do gemeente Westmaaa Is tijdens het onweder het zware gewioht van het slagwerk van de torenklok door de zware trillingen van een donderslag naar be neden gekomen. Ook hier waren geen persoonlijke ongelukken. De met deze bui gepaard gaande slag regens hebben aan de to velde staande gewassen veel schade gedaan. De onveilige Oostgrens. Te Oude6chaLB, bij Winschoten, zijn tien met dolken gc- wapeude vreemdelingen aangehouden, die de militaire politie naar Bellingwolde heeft overgebraoht. De emigratie naar Canada. Meeting Lake, Saks Mei, 7. Aan de Redactie der Zlertkzecsehe Nleuicsbode. Mijnheer l In verband met de groote propaganda welke in Holland gemaakt schijnt te wor den voor de emigratie van Hollanders naar Canada, gevoel ik mij in zeker op zicht als geboren Hollander verplicht hier omtrent mijn meening uiteen te zetten, welke mogelijk nog velen van nut zal kunnen zijn. Toevallig kwam dezer dagen een arti kel in de „Goesche Courant" onder mijn oogen, waarin eene lezing met lichtbeel den gepubliceerd werd van een zekeren #heer W. v. Tol, woonachtig in de prov. Alberta, Canada. Hoewel ik in vele opzichten met hetgeen de heer van Tol uitlegde, accoord ga, zijn er toch dingen, die niet geheel juist zijn weergegeven of liever gezegd aanlei ding zulle geven voor velen eene voor stelling van Canada te maken, die tot bittere teleurstelling zal leiden. Ten eerste moeten wij ons de vraag stellen, waarom de Canadeesche regeering zoo veel belang stelt in zulk eene emi gratie, speciaal van Hollanders? (zooals beweerd wordt een zeer gewild element hier). Ook vragen wij ons zelf af, waarom de Hollandsche regeering een dergelijke emi gratie helpt bevorderen? Wij komen dan tot een zeer aanneme lijke oplossing. De Canadeesche regeering heeft meer menschen noodig om het land te helpen ontwikkelen door ontginning van land en het productief maken van mineralen, delf stoffen etc., welke thans mog in den schoot der aarde sluimeren. Vooral aan delfstof fen is dit reusachtig groote land zeer rijk. Maar alles wacht op de hulpmidde len. Wanneer wij in aanmerking nemen de enorme oorlogsschuld, Welke ook op dit land drukt, is het dus alleszins begrijpe lijk, Waarom de Canadeesche regeering zulk een standpunt inneemt. Zoo juist las ik een speech van een der vooraanstaande personen van de Ca nadian Pacific Railway Co. (de heer Cole man, Vice-President), waarin hij zegt, dat onze belastingen ondragelijk zullen wor den, tenzij emigratie wordt doorgevoerd op groole schaal. Nemen wij aan den anderen kant de Hollandsche regeering, die zonder twijfel alles in het werk zal stellen om 't overbevolkingsvraagstuk zoo klein mogelijk te maken, dan is uit een en ander gemakkelijk de gevolgtrekking te maken, dat bewust of onbewust eene propaganda wordt gevoerd, welke moge lijk niet altijd de daarvoor aangetoonde feiten juist weergeeft. De heer van Tol heeft zich te veel be paald bij een te klein gedeelte van Ca nada of liever gezegd van de prairie-pro vinciën. Wanneer wij b.v. zouden spreken van eene prov. als Saskatchewan, moe ten wij ons voorstellen eene oppervlakte als Duitschland van vóór den oorlog. Sprekende over toestanden in 't alge meen, mogen wij ons niet slechts bepalen tot een betrekkelijk zeer klein gedeelte als Zuid-Alberta, Zuid-Saskatchewan of Zuid-Manitoba, maar moeten wij ook toe standen, klimaat, enz. in aanmerking ne men, welke in meer noordelijker streken heerschen. Het is natuurlijk zeer verklaarbaar, dat de heer v. Tol voornamelijk spreekt uit ervaring, d. w. z. in dat gedeelte waar hij zelf werkt en woont. Wanneer door films wordt aangetoond, de ontginning van een stuk provincie, met behulp van paarden en tractors, moet men zich niet voorstellen, dal dit overal zoo makkelijk gaat. Er zijn natuurlijk uitgestrekte streken, waar andere bezwaren moeten worden overwonnen, voordat het land productief is. Daar hebben wij te kampen met uitge strekte bosschen, hetwelk veel zwaren ar beid vereischt. En toch zijn de oogen van ons gouver nement juist op deze noordelijke gedeel ten gevestigd voor onmiddellijke ontgin ning. Waarom, zal men vragen? Er is toch nog zooveel open prairie? Zeer zeker! Maar het is juist, zooals de heer van Tol aangeeft, dat de verschrikkelijke droogte, die veelal in 't Zuidelijk gedeelte dezer provinciën heerscht, eene emigratie naar dergel ijl® streken niet aanbevelings waardig maakt. Daarbij komt nog. dat in die Zuidelijke gedeelten, waar voldoende ■regenval is, de prijs van het land zoodanig Is, dat het vrijwel onmogelijk is voor hen zonder geld, een eigen boerderij te be ginnen. De heer v. Tol spreekt over eene kunst matige bevloeimg van land, alsof dit vrij algemeen is. Deze verklaring moet ik ten sterkste bestrijden. En het is dan nog slechts betrekkelijk kort geleden, dat in hoofdzaak alleen in Zuid-West-Alberta daarmede een begin is gemaakt. Deze be- v'Qeijng is eene ?eer kostbare gesch edenis, hoewel de resultaten schitterend zijn, daar eene zekere oogst kan verwacht worden. Maar, zooals ik reeds zeide, heeft dit systeem zich slechts bepaald tot een be- trekkkelijk zeer klein gedeelte. Hel is voornamelijk de Canadian Pacific Railway Co., die dit systeem in toepassing brengt op hare gronden, welke zij dan verkoopt op z.g.n. gemakkelijke voorwaarden. Maar men moet niet vergeten, dat men dan lang, zeer lang voor genoemde Com pany kan werken, al moet ik toegeven, dat zij het den koopers niet spoedig lastig maakt, wanneer deze echter slechts hun best doen om aan hunne verplichtingen te voldoen. Ook behandelde de heer van Tol het onderwerp „Naturalisatie" naar aanleiding van een vraag hem gesteld. Spreker zeide o. m., dat zich niemand behoeft te laten naturaliseercn. Dit is waar. Dit antwoord is anders zeer oppervlakkig en eene nadere uitlegging is ook al weer nood zakelijk. Wanneer iemand het plan heeft opgezet om eene boerderij te beginnen, d. w. z. niet koopen, maar van onderen afaan beginnen, daartoe in de gelegenheid gesteld door het kunnen opnemen van vrije „Homesteads". D. i. een stuk land ter grootte van 160 acres of pl. m. 60 H.A., voor de som van 10 Dollars. Om dit in eigendom te krijgen, moet men aan zekere verplichtingen voldoen, als: binnen een zeker tijdvak (3 jaar) 30 acres produc tief hebben gemaakt, alsmede 18 maan den er op gewoond hebben. Dan kan men 't eigendomsbewijs verkrijgen, waar toe echter als eisch wordt gesteld, Britsch onderdaan te worden. Sprekende over de loonen, die door de farmers betaald worden, loopen deze uit een van 20 tot 60 Dollars per maand boven kost en inwoning, zegt de heer v. ToL n Men zal wijs doen niet het hoogste Joon te verwachten, want het is een onom- stootelijk feit, dat de farmers onder de huidige omstandigheden niet in staat zijn veel te betalen. En het staat bij mij vast, dat vele farmers er daarom op uit zullen zijn om z.g. „cheap labour", d.w.z. goed- koope werkkrachten te bemachtingen. Veel zou ik hieromtrent nog mee kunnen deelen, als b.v. waarom de farmers niet kunnen betalen enz. Maar dit zou te veel plaatsruimte vereischen en laat ik liever dit onderwerp rusten tot later. Ik heb dit alleen uit willen doen komen, omdat ik zeker ben, dat er farmers zullen zijn, die misbruik zullen maken van de z.g. groenheid der emigranten. Zoo juist lees ik, dat door onze regee ring een voorstel is ingediend tot subsidü- eering van „immigration associations" en „^colonisation societies" tot een bedrag van I.800.000 .Dollar. Eene voorname factor heeft de heer v. Tol weggelaten, welke echter m. i. wtel de moeite waard is om velen mede in kennis te stellen. Dat is de ontzaglijk strenge winter, die wij hier in de West hebben. Niet iedereen is daartegen bestand. Hoe koud of het hier wel kan zijn, is mij niet recht mogelijk uit te duiden. Als ik b.v. spreek van 60 graden vorst en soms nog lager, zullen velen mij misschien niet gelooven. Ook dat de sneeuw soms 6(maanden de aarde bedekt zal velen er toe leiden alles nog eens in rijp beraad te nemen, alvorens verdere stappen te doen. Aan den anderen kant is het klimaat gezond, zelfs zeer gezond. In Noordelijk Saskatchewan, waar b.v. ondergntee ken de woont, leven wij op een hoogte van i 1200 Meter boven den zeespiegel. De winters kenmerken zich, alsook de zomers door veel zonneschijn, Saskatche wan kan hierop in het bizonder bogen en heeft dan ook den bijnaam van „Sun ny Saskatchewan". Door al het bovenstaande is het geens zins mijn bedoeling om te trachten emi gratie tegen te werken. Alleen heb ik willen doen uitkomen, dat de tijd voor emigratie niet juist gekozen is. Dat ik hierin niet alleen sta, bewijst, het geen de heer Wood, president van den farmersbond in Alberta zegt in een speech, waarin hij sterke oppositie voert tegen het voteeren van zulke sommen gelds voor emigratie-doeleinden, dat de farmers in West-Canada zelf amper een bestaan hebben vanwege de malaise en gebrek «aan afzetgebied. De Minister van Land bouw, Hamilton, voor de prov. Saskatche wan, stelde als voorbeeld in eene vergade ring, dat een zekere farmer de wol van 50 schapen verkocht en wat hij er voor terug kreeg, was één nieuw pak. Ik zou ook hieromtrent nog veel kun nen zeggen of schrijven, maar zal mij ditmaal slechts bepalen om nog dien raad te geven aan diegenen, welke zich voor genomen hebben te emigreeren naar Ca nada, niet te gaan. bezield met de ge dachte van een „Wonderland" te zullen binnen gaan. Want zulk eene gedachte zal tot bittere teleurstellingen leiden. Hetgeen ik neerschreef, is geput uit per soonlijke ervaring na een 13-jarig verWijf in Canada. Indien een van de heeren, die belang schijnen te hebben bij bovengenoemde emigratie, met mij van gedachten zouden willen wisselen, ben ik daartoe ten allen tijde bereid in de Hollandsche of Cana deesche pers. U dankend voor de plaatsruimte, JAC. VAN DUKE. TELEGRAMMEN, NEW-YORK. Uit Tsaookwangs wordt gemeld, dat de onderhandelingen omtrent de bevrijding van de 12 bnltenlandsohe vreemdelingen, die door Chineesche trein- bandieteD gevangen worden gehouden, hnn elndstadinm naderen. Verwacht wordt, dat allen binnen een week vrij zullen zijn. AMSTERDAM (V.D.) De Ned. Soheeps- bouw-M.pü heeft heden hare werven weer opeDgesteld voor de werklieden. Van de 1050 werklieden, welke hedenmorgen verwacht werden, zijn er 390 weggeble ven. By 't op het werk komen hadden geen incidenten plaats. Burgerlijke Stand tan Zlerikaee. G «boreni 28 Mei. Alwina August* dochter van E. F. Kohschulte #n C. M. Verwer. 28 Petrus Bernardus, zoon van P. B. van Velthoven ea J. P. RombouU. Gehnwdl 29 Mei. Martinua Nieuweboer, 29 j., j.rn. en Maria Catharina Plaum, 28 j., j.d. Overledeni 25 Mei. Ken levenlooxe dochter van J. Manni en J. Schiettekatte. 29 Adriaan Jacob Hendrikse, 59 j., echtgen. van J. van de Velde. 432a Staatsloterij 5e klaaae. (Derde week). Trekkingen van 28, 29, 80 en II Mei 1923. Prijs van f 100, no. 7638. Prpzen van f 701 7589 7596 7640 21029 7591 7629 21002 21052 Nieten. 7576 7600 7645 21003 21040 21057 7578 7620 7647 21005 21053 21058 7579 7634 7665 21015 21055 21063 7597 7637 21001 21028 21056 MARKTBERICHTEN. ST.-MAARTENSDIJK, 31 Mei. Tarwe f 12,50 a f 13; Rogge f 11 f 1150; Haver f 11 a f 11,75; Bruine boonen f 12 a f 13; Kleine groene Erwten f 20 f 21; Schokkers f 24 f 25; aard appelen f 1,50 f 2,50; per 100 k.g.; Boteri f 0,89 a f 0 95 per l/g k.g.Ete- ked f 5 a f fi|,50 per 100 stuks. TKL1GRAFI80H WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Blldt, naar waarnemingen verricht ln den morgen van 1 Juni: Hoogstobarometerst. 771,0 te SeydesQord. Laagste 758,1 te Stookholm. Verwacht tot den avond van 2 Juni Meest zwakke, noordoostelijke tot noor delijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, Iets zachter. Fietsers licht opt Van 1—2 Juni van 8,37 nm. tot 3,16 vm. ADVERTENTIES, BESTEMD VOOR HET VRIJDAGNUMMER, GELIEVE MEN TIJDIG AAN ONS BUREAU TE DOEN TOEKOMEN; ADVERTENTIES VAN EENIGEN OMVANG LIEFST REEDS DONDERDAGS. WEGENS HET VROEG TER PERSE GAAN OP VRIJ DAG KUNNEN WIJ ER ANDERS NIET VOOR INSTAAN, DAT ZE NOG OPGENOMEN KUNNEN WORDEN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2