aangename Woordenwisseling, waarna de kantonrechter een einde maakte door de zaak uit te stellen, voor het hoocen van getuigen. In de overige zaken luidde het vonnis f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis, behalve in één geval, waarbij geen opzet in het spel bleek te zijn. Eenige beklaagden verklaarden min of meer triomfantelijk, dat zij liever zouden gaan zitten, dan boete te betalen. ONDERWIJS. Beurzen voor Noi-maalsehoolleerlingen. De Minister van Onderwijs heeft, naar het Hdbl. meldt, aan de kweekelingen der opgeheven Normaalscholen te Frane- ker en Dokkum, die naar de Rijksdag- normaalschool te Heerenveen zijn over geplaatst, jaarlijksche beurzen van f 500 toegezegd. De kweekelingen der opge heven normaalschool te Sneek zijn daar van uitgesloten, omdat zij per tram heen en weer kunnen roizen. AANBESTEDINGEN. OOSTERLAND. Bij de Zaterdag alhier gehouden besteding der Landbou wvereeni- ging „D. E. S." werd ingeschreven als volgt: 29400 k.g. chili: Maatschappij tot verkoop van Hulpmeststoffen, Dordrecht, t 14,85; Z. V. en Kunstmesthandel, Zie rikzee, f 14,855; C. v. d. Berge, S.r- jansland', f 14,74; J. Mast, Den Bommel, f 14,72; Centraal Bureau. R'dam, f 14,68; H. Kooman, Dirksland. f 14,64; 3040 k.g. Mixed Mais Z. V. en KunstmesthandSel, Zierikzee, f 11,50; C. v. d. Berge, Sir- jannsland, f 11,25. Alles per 100 k.g., franco op het voertuig. Gegund aan laag ste inschrijvers. ONDERWIJS. Het zevende leerjaar. Verschenen is de Memorie van Ant woord over het wetsontwerp tot wijzi ging van de Leerplichtwet, zooals ztij. laatstelijk Is gewijzigd bij de wet van 15 October 1921. Reeds in de Memorie van Toelichting gaf de Minister blijk van zijn leedwezen, dat de tegenwoordige geldelijke omstandigheden des Rijks hem er toe noopten in dit wetsontwerp voor te stellen de invoering van het verplichte leerjaar op de lagere scholen tot 1 Jan. 1925 op te schzrten. Intusschen ware het onbillijk in het ontwerp meer te zien dan hét bevat, nl. een uitstel tot 1 Januari 1925. Geenszins Is hiermede, gelijk deze leden deden, ge zegd dat in het vervolg de leerverplich ting met het volbrengen van het zesde leerjaar zal eindigen; en tfe zienswijze van deze leden, dat het bijkens geen twijfel lijdt, dat de thans voorgestelde maatregel in 1925 moet worden verlengd, is allerminst die van den minister. KERKNIEUWS. Had, Herv. Kerk. Beroepen: Te Meppel, J. Ph. Eggink te Velsen. Te Sluipwijk bij Gouda (toez.), A. Prins te Giessendam. Aangenomen: Naar Veenwouden (toez.) Dr. H. Stoel te SeHingen. Naar NJjega en Elahuizen. H. Mondt, cand. te Den Haag. Bedankt: Voor St.-Annaland, D. Plan- tinga te Elburg. Voor Tuil, J. L. de Mol Moncourt te Heilouw. Voor di rector van den Geref. Zendingsbond, W. Bieshaar te Den Haag. Geref. Kerk. Beroepen: Te Westergeest, P. de Jong te Schoonebeek. Te Axel. J. Visscher te Hijlaard. Te Molenaarsgraaf, J. H. Donner, cand. te Goes. Te Grams- bergen, P. v. d. Spek cand. te Voorburg. Bedankt: Voor Huizen (N.-H.), S. de Vries te Ambt-Vollenhove (B.) - Voor Brussel, Dr. E. D. Kraan te Zuilen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Sliedrecht. T. A. Bak ker te Den Haag. Geref. Gem. Beroepen: Te Rotterdam, J. Overd'uin te Gouda. Aangenomen: Naar Kampen, J. Vreug- denhü te Borssele. Bedankt: Voor Amsterdam. H. A. Min- derman te Dirksland. SPORT. NOORD WELLE, 27 Mei. Voetbalwed strijd D.O:S.K.O. I en II—S.V.V. I 6-1. BOEKENNIEUWS Bij den uitgever W. Versluijs te Am sterdam is verschenen „Geschiedenis des Vaderlands" in beknopten vorm. met aan- teekeningen, o.a. ten dienste van het M.O., door 'W, Valk, leeraar a/cl. 2c H.B.S. met 5-j. u. te Amsterdam. De heer A. Brandea Sz., oud-leeraar bij 't M.O. schrijft o.a. naar aanleiding van het bovenbedoelde werk Dit werk verdient grondig, niet slechts vluchtig, gelezen te wot den door den outsider, die belang stelt in de geschied kundige wording van ons volk, maar vooral door den Leeraar, die prijs stelt op een degelijk, oorspronkelijk gedacht en geschreven leerboek. In deel III behandelt de schrijver alles, wat volgens het nieuwe programma op het eindexamen der H.B.S. met 5-j. <J. mag worden gevraagd. De lezer wordt telkens getroffen door de juiste schets van de feiten in onderling verband, die de staat- en geschiedkundige ontwikke ling van ons land en volk hebben bepaald. H.oc treffend is de menschkundige typee ring van onze eerste drie koningen, van Willem I, wiens koets men voorttrok na de paarden te hebben afgespannen en van wien men zich ten slotte wrevelig af wendde. Hoe helder teekent zich voor onzen geest het beeld af van den gui- hartelijken Willem II in den overgangs tijd van persoonlijk iot 2uiver consti tutioneel regeeringsstelsel. En eindelijk, hoe logisch en on afwijsbaar schetst de schrijver de ver standhouding tusschen Willem III, die als Oranjevorst „nooit genoeg kon doen voor het Ned. volk", een persoonlijkheid met krachtigen, zelfbewusten wil, en den hoe kige», liberalen staatsman, in den besten zin des woords, Thorbecke. Wie dit alles ten deele heeft meegeleefd, wordt telkens weer getroffen door de scherp omlijnde voorstelling en het doelbewuste relief der besproken feiten. Goede leiding bij het volgen van dezen doorwrochten. geconcentreerden wetenschappelijken ar beid lijkt mfij ten stelligste noodig. Ook de technische behandeling teekent den schrijver, die zijn onderwerp meester is. In een paar regels worden de hoofdfei ten in grooten druk aangegeven en met kleine letter uitvoerig toegelicht, terwijl betrekkelijke bijzonderheden in aanteeke- ningen op het einde van het boek wor- i den aangegeven, zoodat het tijdroovende dicteeren bespaard kan worden. Ook aan de ontwikkeling der staatkundige partijen wordt de gewenschte aandacht geschon ken, wat zeker in den tegenwoordigen tijd van het hoogste belang is. De beteekenis van mannen als Groen van Prinsterer, Kuyper, Schaepman, de Savormn Lohman, Van Houten, Troelstra, Treub enz. wordt kort en zaakrijk aangegeven, i In de afdeeling, die men cultuurge schiedenis zou kunnen noemen, geven schrijvers, kunstenaars en tijdschriften voldoende aanleiding tot belangwekkende beschouwingen voor den leeraar. Ik hoop, dat Heeren Docenten aan Gymnasia, H.B.S. en Kweek- en Normaal scholen zich opgewekt zullen gevoelen met het verdienstelijk werk kennis- te ma ken; het verdient dit ten volle. VAN HEINDE EN VER, De communisten trachten in Rijn land een algemeene staking te verwek ken. De toestand is daar ernstig. Reeds zijn 30 dooden en 100 gewonden gevallen. Het Poolsehe kabinet-Sikorski is af getreden. De gebeurtenissen in Noord-China wijzen op een nieuwen burgeroorlog, we'- ke zich speciaal richten zal tegen de prov. militaire gouverneurs. Amundsen, de bekende Poolreiziger, zal omstreeks 20 Juni e.k. een poging wagen om van uit Alaska over de Pool naar Spitsbergen te vliegen. Dc vlucht zal naar men verwacht 22 uur duren. De Fransche bezettingstroepen heb ben te Essen in het filiaal der Relchs- bank 80 milliard mark in beslag geno men, in zakken op lastauto's geladen en onmiddellijk onder scherpe bewaking naar Dusseldorf gebracht. De Zuid-Slavische en Bulgaarsche regeermgen schijnen met de Gneksch- Turksche oplossing niet tevreden te zijn. De Zuid-Slavische regeering heeft een wetsontwerp uitgewerkt, waarbij de militaire diensttijd op 18 maanden ge steld wordt. De actieve dienstplicht geldt voor mannen tot 40 jaar, terwijl hij voor de reserve tot 50 jaar verlengd wondt. Volgens bericht utt Riga meldt de sovjet-pers, dat 15 Georgiërs gefusilleerd zijn. Zij waren veroordeeld wegens sa menzwering. Tal van mensjewiki Zijn ge arresteerd in Georgië. De scheepvaart in den Atlantischen Oceaan wordt door de vele drijvende ijsbergen zeer bemoeilijkt. De Bulgaarsche regeering heeft be sloten het proces wegens landverraad te lgen 3 oud-ministers te Sofia te houden. Er zal een speciaal hooggerechtshof wor den samengesteld, bestaande uit 7 leden, aangewezen door de Kroon en 12 leden, gekozen uit het volk. De Valera heeft aan zijn volgelin gen een bevel uitgevaardigd om den strijd te staken. Hij zegt in dat bevel, dat de strijd nutteloos is en verdere offers te- vergeefsch zijn. Stanley Baldwin, de Engelsche pre mier, is lot leider der unionistische par lementsleden gekozen. De Grieksche vloot is voor de Dar- danellen verschenen. De Turken hebben geprotesteerd en opheldering gevraagd. Alle nog hangende quaesties ter conferentie van Lausanne zullen in par ticuliere besprekingen afgedaan worden. Het einde 'wordt nog deze week verwacht. De geallieerden hebben te Lausanne definitief afgezien van de Turksche scha devergoeding. Bij een voetbalwedstrijd Zondag te Barcelona zijn er lieden op het terrein verschenen, die geschoten hebben op werklieden, die tegen de orders van het stakingscomité in, werk verricht 'hadden ïn de haven. Er vielen 2 dooden en 5 gewonden, onder wie 2 vrouwen. Vele dorpen 2fo'n verwoest en dui zenden inwoners gedood door 'n ernstige aardbeving, welke plaats heeft gehad in N -O. Perzië Te Dresden trokken 10 000 work- loozen naar het politiebureau en eischton uitlevering v»n den hoofdcommissaris. De menigte b">nd den Btrlid aan tegen de politie na eerst een wapenwinkel te hebben te geplunderd. In de Pyreneeën heeft het zwaar gesneeuwd. De herders zijn overhaast terug moeten keeren van de hooger gelegen gedeelten, waar de kudden reeds hun zomerverblijf betrokken hadden. In Frankrijk is voorgoed de zomer tijd ingevoerd. By den brand te St-Agnthe by Montreal (Canada) zijn 150 huizen ver nield de schade bedraagt 400 duizend dollar. Indien Ford de rijke automobiel fabrikant streeft naar een verkiezing tot president van de Unie In 1924. zal hij den steun hebben van den dagblad exploitant Hearst en diens talrijke bladen. Volgens Hearst zou Ford worden ge kozen indien inderdaad door een volks stemming de beslissing werd gegeven. Volgens bericht uit Wladiwostok heeft het Russisohe stoomschip Sowoioko twee Japansohe schepen aangehouden, die in Russische wateren visohten. Een er van ging op de vlucht, waardoor een schietpartij ontstond, waarbij e0o Rus en 3 Japanners gewond werden Ten slotte werd het schip toch aangehouden. De Fransche bladen maken mel ding van een brutale inbraak in een juwc- llerszaakte Parijs. De inbrekers slaagden er in één der vitrines geheel te ledigen, waardoor zy voor ren bedrag van 175000 frs aan juweelen bult maakten. Onlangs hebben wij melding ge maakt van het optreden van een gitcige vlieg, de Colombacca, in Roemenië, die onder den veeBtapel ware verwoestingen aanrichtte. De Roemeensohe minister raad heeft thans besloten vyftien mill, lei ter besohikklng van de geteisterde districten te stellen. Ook de banken verleenen aan deze streken een ruim crediet. De door de Colombacca veroor zaakte schade wordt op 30 miUloen lel geschat. De credieten voor de Ruhr-bezet- ting, waarbij de Fransche regeering de kwestie van vertrouwen had gesteld, zijn met overgroote meerderheid aan genomen. De Moskouache Izwestia sohryft, dat verschillende gebieden van Rusland steeds nog ten prooi zijn aan den hongersnood. Tegen het begin van de maand April van dit jaar leden nog wel 8.000.000 menschen honger, waaronder ruim 3.C00.000 kinderen. Te Antwerpen zyn vyftien leden van het Nationaal Syndioaat, dat de stakingsbeweging leidt, gearresteerd, wegens samenspanning van ambtenaren en overschrijding van bevoegdheid. Uit Bagdad word aan de Evening Standard gemeld, dat de Britsohe moni tor .Black Fly" ten gevolge van het botsen tegen de brug over de Tigris is gezonken en dat daarbij Britten en een Britsoh-Indlër om het leven zijn gekomen. De Fransche Kamer keurt een crediet van 100 millloen francs aan de Roemeensohe regeering toe. Door den Belgiaohen minister van Nationale verdediging is een amendement ingediend op de legerwet, strekkende tot eventueele verlenging van den dienst tijd met hoogstens vier maanden1 Polncaré komt heden (Woensdag) te Brussel bijeen voor bespreklngon met de Belgische ministers Theunis en Jaspar. Dé laatste maanden werkt de Vesuvius aanhoudend; bij tussohenpoozen hebben uitbarstingen plaats. Vermoedelijk zal het volgend jaar een nieuwe poging door Engelschen ge daan worden om den top van den Mount Everest te bereiken. De stakende mijnwerkers in het Roergebied zijn voorlooplg acoord ge- gegaan met de te Berlyn beroikte loon regeling, en zullen in afwachting van de vervulling van nieuwe eisohen den arbeid hervatten. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Verdronken. Uit den Schiedamschen Singel te Rotterdam is opgehaald het lyk van den 56-jarigen schipper H. v. D geboortig uit Zierikzee. De man la ver moedelijk by ongeluk te wator geloopen. Brutaal. Zondagmiddag zagen eenige voorbijgangers, dat twee inbrekers bezig waren zioh toegang te verschaffen tot het perceel Houtweg 5a ln Den Haag. De politie werd gewaarschuwd on het huis, waar de inbrekers inmiddels binnen gedrongen waren, werd omsingeld. Een jacht begon, de inbrekers vluchtten over de daken. De politie losto drie schoten, waardoor een der inbrekers aange schoten werd. De andere zag kanB, langs een dakgoot op straat te komen. Hy stal op zyn vluoht nog ln de gauwte een fiets, waarmede bij poogde te ontkomen. Hy werd echter nagereden door de motorpolitie, die hem even voorbij den iDgang van den Dierentuin wist te pakken. Hij werd dadelijk naar het bureau vervoerd. Van den anderen Inbreker, die licht aan een arm verwond was, werd niets meer gemerkt. Hij had zich tusschen de menschenmcnigte gemengd en is rustig ontkomen. De malversaties te Maasdam. Dc bur gemeester van Maasdam, de heer Klaar, is Vrijdag opnieuw door de justitie te Dordrecht verhoord, welk onderzoek Za terdag werd voortgezet. De heer Klaar is volgens de Tel. na afloop der verhooren gearresteerd en in verzeker de bewaring gesteld. De inbraak te Uithuizen. Omtrent de inbraak in het postkantoor te Uithuizen vernemen we nog, dat Vrijdagavond de besteller, die met den klerk Kloosterhuis op het postkantoor was, naar den laat- sten trein ging, om de post af Ie halen. Hij had de buitendeur opengelaten. Pas had hij het kantoor verlaten, toen twee gemaskerde personen door de bestellers- kamer binnenkwamen en tegen Klooster huis riepen: handen omboog, terwijl één hunner hem een revolver voorhield en de ander ook iets in zijn hand had. Zij bonden den klerk handen en voeten en duwden hem toen in een kast, na zich van de sleutels te hebben meester ge maakt. Toen de besteller terugkwam en de inbrekers hem lawaai hoorden ma ken, namen ze de vlucht. Ze hebben ruim! f 1300 medegenomen, maar de groo- te kas van ongeveer f 10.000, die zich in de nabijheid van de f 1300 bevond, von den ze niet. Er wordt in alle richtingen gezocht en onderzocht. LAATSTE BERICHTEN. EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 29 Md. De voorzitter, de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, weder hersteld zijnde, neemt den voorzitterszetel in, na dank te hebben gebracht aan zijn mede leden voor hun betoonde belangstelling tijdens zijn ziekte. De heer van der Does de Wiilebois, pl.- vervangend voorzitter, dankt den heer v. Voorst tot Voorst voor zijn speech. Spr. gelooft de tolk der gebeele vergadering te zijn, indien hij verklaart, dat zij met groote voldoening den voorzitter hier weer ziet en nog lang als zoodanig in baar midden zal mogen zien De Kamer gaat daarop in afdeelingen tot onderzoek van 't wetsontwerp tot wederopbouw van Oostenrijk. Woensdag middag zal in openbare vergadering een aanvang worden gemaakt met de behan deling van tal van wetsontwerpen, waar van reeds mededeelmg is gedaan. Daar aan zullen nog enkele worden toege voegd. TWEEDE KAMER. Vervolg zitting van Dinsdag). Mcj. Westerman licht een amendement toe om een meuw art. 91a in te voegen, luidende: Bij overlijden van een gehuwde vrouwelijke ambtenaar kan door Ons, den Pensioenraad gehoord. aan haren weduw naar, indien deze geheel of ten deele niet in staat is in eigen onderhoud ,te voorzien, op zijn verzoek pensioen wór den verleend volgens regelen bij alge- meenen msEtregel van bestuur te stellen. Mevrouw Bakker—Nort licht een nieuw art. 91a toe, volgens hetwelk indien een ambtenaar (ambtenares) of gepensioneer de ambtenaar (ambtenares) met ten min ste 25 voor pensioen geldende dienst jaren overlijdt, zonder weduwen of wee zen achter te laten, de minister van fi nanciën ten aanzien van de inwonende ongehuwde zuster, die zonder eenige be zoldigde betrekking te vervullen geduren de de laatste 10 jaren vóór bet over lijden de huishouding heeft waargeno men, de voor het pensioen der weduwe geldende regelen van overeenkomstige toepassing kan verklaren. Mej. Groeneweg zal voor deze amen dementen stemmen, al geven zij ook slechts een gebrekkige oplossing. De heer De Wilde meent, dat men zich hiermede op een gevaarlijken weg bevindt. Tegen het amendement-Bakker - Nort wil spr. zich niet bepaald verzet- ten. Met het amendement-Westerman gaat spr. in geen geval mede. De Minister zegt, dat het amendement- Westerman niet in de Pensioenwet past. Als de vrouw de kostwinster is van den man, dan is dat iets dat niet bij het slui ten van het huwelijk in de bedoeling heeft gelegen. De Pensioenwet heeft het weduwenpensioen willen sauveeren voor het normale, in de natuur liggende, kost winnerschap van den man voor de vrouw. Een pendant daarvan kan men zien in de zorg van de zuster voor den broe der. Maar het amendement is onjuist gedacht. Spr. laat de beslissing over het amendement-Bakker-Nort aan de Kamer over. De heer Dresselhuijs komt op tegen de bestrijding van het amendement-Wester man. Ons burgerlijk qecht wortelt in de gedachte, dal man en vrouw elkander moeten helpen Bij echtscheiding kan d'e man een uitkeering vorderen uit d'e goe deren der vrouw. Dit amendement is een zwakke poging, om ook de vrouw eenige voordeelen te laten gemeten van dé stor ting voor Weduwenpensioen. De heer De Wilde bestrijdt den heer Dresselhuijs^ Deze wet huldigt niet het individueelei doch het collectieve stelsel. De minister dupliceert. Alles bètaalt mede, ook de religieuzen; dit is een collectieve last. Moeten dan dë vrouwen hier bevoordeeld worden boven de man nen, waar zij gelijke salarissen krijgen? Het is hier een quaestie van solidariteit, want: draagt elkanders lasten! Het amendement-Westerman wordt verworpen met 40 tegen 23 stemmen. De minister verklaart indien het amen dement-Bakker-Nort wordt aangenomen, de wet door hem moet worden inge trokken (groot rumoer). Het amendement-Bakker-Nort wordt verworpen met 45 tegen 18 stemmen. Te gen de rechterzijde en de Plattelanders- bond, alsmede de heer Dresselhuijs en mej. van Dorp. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Copy wordt «iet teruggezonden. Geachte Heer Redacteur I In uw blad van 18 Mei j.l. komt een ingezonden stuk voor van de hand des heeren Panny, waarin hij meent op te moeten komen tegen het onder de loupe houden van het program der Vrijheids bond, in uw blad van 14 Mei, door den heer Catshoek. Dit is natuurlijk een recht, hetwelk ik den heer Panny niet wensch te ont zeggen. Echter wordt in dat ingezonden stuk door den heer Panny aan mijn adres iets gelanceerd, hetwelk op zijn zachtst uit gedrukt een grove onjuistheid is. Mogelijk is genoemde heer zich niet beWust geweest van hetgeen hij daarover schrijft, want anders zoude ik het moe ien qualificeeren als een opzettelijke on juistheid. Woordelijk immers schrijft de heer Panny het volgende „Verder schrijft de heer Catshoek, dat de Vrijheidsbonders tegen het voor stel van den heer Pijleman, om 100 pet. te heffen, hebben gestemd. Genoemd voor stel was toen zto'n sprong in t duis ter, dat wif dit niet aandurfden. (C. van mij. P.) Maar heer Panny, hoe heb ik het nu met u Was dat een sprong in 't duis ter Dat ge uzelf, alsmede uw fractie- genooten een brevet van onkunde in 't rekenen gaat verleenen, moet u weten (of u"w fractiegenooten het daarmede eens zijn betwijfel ik trouwens ook sterk en mogelijk zullen deze u daarover ook wel eens onderhouden), maar dat het mij eveneens moet worden toegekend kan mo gelijk wel in de verdediging van uw hou ding ten opzichte van de desbetreffende belastingvoorstellen té pas komen, doch daartegen moet ik ten sterkste opkomen, aangezien ik dan ook nog mindier ken nis van rekenen zoude hebben als een jongen van 12 jaar. Immers, mijnheer Panny, wanneer een onderwijzer aan zijn leerlingen in de zesde klas (lagere school) het volgende eenvoudige rekensommetje opgeeft (als 60 pet. is f 36000. hoeveel is dan 100 pet. maak ik mij sterk dat de ge- heele klas oogenblikkelijk het antwoord zou geven, nl. f 60.000. Zoo was het eveneens met mijn voor stel en wanneer de heer Panny de no tulen had opgeslagen van de Raadsver gadering waarin die voorstellen zijn be handeld, had hij de door mij genoemde cijfers nogmaals kunnen lezen. Mijn voorstel was dan ook geen sprong in 't duister, maar zoo klaar als de dag bij heldere zonneschijn. Indien de heer Panny dan ook werkelijk heeft tegen gestemd, omdat zulks voor hem een sprong in 't duister was, blijkt daaruit dat hij de portée van de belastingvoor stellen absoluut niet heeft kunnen over zien en is daar geen ander woord voor als „treurig'. Op 't overige in 't schrijven des hee ren Panny zal ik niet ingaan daar bet mij met direkt raakt. U, Mijnheer de Redacteur, dank zeg gende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik. Hoogachtend. Uw dw., L. PIJLEMAN. Dordrecht, 27 Mei 1923. VICTORIE! Hoezeeik zit weet in de schuit, Kon velen tijdig paaien, Ik stalde al mijn deugden uit, Want haast was *k voor de haaien Ben hand gedrukt, een rug beklopt, Een lachje en een smoesje. Men zag, Ck heb allen weer gefopt) De nagels niet van 't poesje. En als ik nu weer sturen mag, Zooals zoovele jaren, Steeds onbeschaamd onz' blauwe vlag Verheffend onder 't varen (De vlag Is wel ietwat besmeurd Door lasterpraat en leugen, Maar 'k denk ook d'andren op hun (beurt. Doen dingen, die niet deugen.) Dan wordt bepaald mijn doel bereikt. Word *k plaatsvervangend kappie, En als dan iemand mij met lijkt, Dan geef Tk 'm zacht eea... trappie Als dat 't geval nog eens mag rijn, (Misschien gebeuren wond'ren). Dan vent ik vrijelijk mijn venijn, Zal *k ieder volop dn Van onzen troep moest, wel-is-waar, Een der matroosjes sneven.. Maar ik ontkwam aan 't doodsgevaar En vocht voor eigen leven Chacun pour soi, Dieu pour nous tou» De rest kan mij niet bommen, Al wordt de heele boel tot moes, Ik bén er tn gek ommen JAN DE RIJMER. TELEGRAMMEN. De aanvaring tusschen de „ZulderdJJk" en „Esardian". DEN HAAG. Het Hof heeft vandaag vrijgesproken den zeeloods Jan de Bree nit Vlissingen, die door de rechtbank te Middelburg was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens het aan zijn schuld te wijten zijn, dat de „Zuiderdijk", waar,op hij loods was, in aanraking kwam met het Engelsohe s.s. „Ezardian", met het gevolg, dat dit laatste schip zonk, en dat enkele leden van de bemanning van het schip ver dronken. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 29 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 231 paarden, 16 veulens, 1 ezel, 860 magere runderen, 856 vette runderen, 272 vette kalveren, 874 nuchtere kalveren, 185 schapen of lamme-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2