Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 16 Mei 1923. zierikzeesche courant. 7 EERSTE BLAD. H.H. ADVERTEERDERS UITOEFENING KiÈSRËCHT STEMMING. advertentiên a KIEZERSLIJST. buitenland. binnenland. Pr^J» per B maanden f 1,60, franoo per post f 1,80. Voor het bulteuland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag. Woensdag en Vrijdag. Postcheque en Gironummer 99292 Dit nummer bestaat alt 2 bladen. herluueren w|j er aan, dat met liet oog op het Pinkster feest, de Nieuwsbode aanst. Maandag niet wordt uitge geven. Het nummer, volgend op dat van Vrijdag, verschijnt dns niet voor Woensdag. De Directeur. door personen, die In dienst betrekking zijn. De BURGEMEESTER van Zierixzzk her innert personen, bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen waarbij, personen die don leeftjjd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zjjn.' dat zjj, volgens art. 55 der Kieswat ver plicht zjjn te zorgen, voor zoover niet bjj algemeencn maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tusschen acht uren des roormiddags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde dat zjj, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrie ken of werkplaatsen, verplicht zjjn te zorgen dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zjjn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wjjze is opgehangen een door hen of van hunnen- twege onderteekende Ijjst, de twee achter eenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende voor elk afzonderlijk of groopsgewjjze of voor allen gezamenlijk dat, volgens art. 151 der Kieswet, over treding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoo'gste veertien dagen of geldboete ran ten hoogste vijf en zeventig gulden. De algemeene maatregel van bestuur, bovengenoemd, is gegeven bjj Koninklijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) en luidt als volgt Artikel 1. Vrijstelling 'wordt verleend aan de in stellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zjjnde per sonen, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezers lijst zjj voorkomen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voor gaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien van bp hen in dienstbetrekking zijnde per sonen, alsmede aan personen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zjjnde ziekenverplegers. Ljjsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Zimikkze, 15 Mei 1923. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYE8TEYN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzep brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 23 Mei 1923, van des mor gens acht uur tot des namiddags v ij f uur, zal geschieden do STEMMING ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. STEMPLICHT. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bij artikel 72, tweede lid der Kies wet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stern- district. Artikel 150 der Kieswet luidt: De kiezer, die niet voldoet aan de ver plichting opgelegd bjj art. 72, tweede lid, wordt, tenzij den rechter van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tjjdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren zjjn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens geljjke overtreding onher roepelijk is geworden, of de deswege opge legde geldboete vrijwillig is betaald, wordt geldbootè van ten hoogste tien gulden op- Ulj, die opzettelijk zich voor een ander uit gevende aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft niet gevangenisstraf van ten hoogste EEN JA Alt. Zizrikzei, 15 Mei 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTIYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. F. W1TTERMANS, Secretaris. van 18 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. Bjj contract belangrijke korting. 10928. InzondlnS OP den dag van ait- KOSTEV. gavo vóór 11 BURGEMEESTER en WETHOUDERS vaa Zizkikzeb maken beker.d, dat de op den 22sten Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans luidt, tot 15 Mei van 't volgende jaar van kracht bljjft,. behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rech terlijke uitspraken, welke wjjziging der ljjst bevelen, te brengen. De kiezerslijst bljjft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage neder- gelegd en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Zimikzbi, den 15den Mei 1923. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretarie. Zitting HoofdatPmbnrpaa verkiezing Gemeenteraad. De VOORZITTER van het Hoofdstem- bureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dut het Hoofdstembureau een zitting zal houden in het gemeentehuis, op Vrijdag 25 Mei a.s., des vóórmiddags 10 uur, ter uitvoering van de werkzaamheden, bedoeld in. art. 92 der Kieswet. Ziieikzii, 16 Mei 1923. De Voorzitter voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Zitting Centraal Stembureau verkiezing Gemeenteraad. De VOORZITTER van het Centraal Stem bureau voor de verkiozing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat het Centraal Stombureau een zittiag zal houden in het Gemeentehuis, op Vrijdag 25 Mei a.s., des vóórmiddags 10uur, ten einde den uitslag vast te stellen van de op 23 Mei e.k. te houden stemming van leden van den Raad dezer Gemeente. Ziziukzze, 16 Mei 1923. De Voorzitter voornoemd, A. J. T. FOKKER VAN CRATF.STIY* De uitspraak is aan hooger beroep noch caBatie onderworpen. Indien de straf van berisping wordt opge legd aan een afwezig gebleven beklaagde, wordt eene schriftelijke vermaning van den Kantonrechter, om aan de verplichting op gelegd bij art. 72, tweede lid, in het vervolg te voldoen, aan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteekend op de wüze, voorgeschreven bij art. 144 van het Wetboek van Strafvordering. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende Het regeeriaggjubilenm. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van het Nationaal Comité tegen het Alcoholisme heeft de Minister) var- Arbeid onder de aandacht van de ge meentebesturen gebracht de vraag of het geen aanbeveling verdient, op de dagen van de viering van het 25-jarig Regee- ringsjubileum van de Koningin een tap- vertond van sterken drank uit te vaar digen. 1 De Koningin naar Engeland. De Koningin heeft het voornemen dezen zomer een reis in Engeland te maken. H. M. zal aldaar een strikt incognito be waren. Japan en zijn overbevolking. In een te Londerf gehouden vergadering van de Japansche Vereeniging heeft pro fessor Hisjinoema de voornaamste punten van het Japansche vraagstuk behandeld. Dé kleine oppervlakte van Japan was vol gens hem een reden voor de grootste be zorgdheid in de toekomst. De bevol king bedraagt 360 per vierkanten Engel- schen mijl. Vier en tachtig percent van Japan is gebergte en woud, zoodat er slechts 16 pCt. beschikbaar is voor bewo ning en bebouwing. Engeland heeft welis waar een dichte bevolking maar zeer groote dominions, die schaars bevolkt zijn. Het was vanzelfsprekend, dat Japan den blik richtte op uitgestrekte en dunbevolkte gebieden, zooals Noord- en Zuid-Amerika, Canada, Australië en Siberië. Het wilde deze niet veroveren, maar eenvoudig zijn overtollige bevolking uitzenden om dc wil dernis te veranderen in rijst- en tarwevel den en er brandpunten van industrie van te maken. Natuurlijk zou het 't aantal emi granten beperken, teneinde den vrede van zijn buren niet te verstoren. Hij geloofde, dat als niet sommige Westersche naties het verkeerde van haar houding tegenover de Oostersche naties inzagen, de strijd tusschen Oost en West de geheele mensch- heid zou wikkelen in den meest noodlotti- gen oorlog welken de wereld ooit gezien heeft. Hij hoopte van harte, dat de naties, die uitgestrekte dunbevolkte gebieden be zaten, spoedig haar deuren zouden open zetten voor de naties, die aan overbevol king lijden. Anonieme brievenschrijvers. De District Attorney van New York heeft een man, welbekend in de mu zikale en de uitgaande wereld, in staat van beschuldiging gesteld wegens het schrijven van anonieme brieven en daar bij tevens het bestaan onthuld van een bende welgestelde lieden die er al ja ren hun specialiteit van gemaakt heb ben laaghartige brieven te schrijven aan rijke en bekende menschen, wier familie leden en vrienden zij aanvallen. Ten min ste 140 personen te New-York, Phila delphia, Pittsburg, Boston en andere groo te steden hebben brieven van dezen aard ontvangen. Een vrouw, die een derge- lijiken 'brief ontving moet krankzinnig zijn geworden, terwijl een man, die zulk een 'brief kreeg, zelfmoord heeft ge pleegd. Tal 'van gezinnen moeten uit el kaar gegaan zijn doo" de beschuldigingen van ontrouw in die brieven geuit. Af persing werd niet 'beoogd; de autoritei ten zijn van meening, dat de reden voor deze campagne moet worden gezocht bij een abnormale psychologische gesteld heid. De beschuldigde man bevindt zich thans te Londen. Uit Stad en Provlnoie ZIERIKZEE. De- benoemde rijksklerk C. Holm, ten kan#re Tilburg, is thans als zoodanig verplaatst naar inspectie Vlis- singen. De rijksklerk F. Dooge, gedetacheerd ter inspectie 's Hertogenbosch, is met in gang van 16 Mei weer werkzaam gesteld ter inspectie D. B. etc., alhier. Het Nutsdepartement Zierikzee hield Dinsdagavond in de koffiekamer der Con certzaal dc algemeene vergadering, welke, als naar gewoonte, heel slecht was be zocht. Dc voorzitter, de heer Prakke, opende deze bijeenkomst, waarna mr. van Dulle- men de notulen las, welke ongewijzigd en onder dankzegging werden goedge keurd. Ingekomen was o.a. het verslag van den secretaris der Bibliotheekcommissie, welke o.a. opmerkte dat in 't laatst ver loopen leesseizoen door zeer velen van de bibliotheek gebruik is gemaakt. Het succes der prijsvraag is miniem geweest; slechts 1 lezeres zond een bijdrage in. De rekening der bibliotheek werd na gezien door een commissie, bestaande uit de hceren de Rooda en Steendijk, welke haar voor accoord verklaadea. Eenige discussie ontstond over de reels ontvangen subsidie van f 150 van 't hoofd bestuur voor de bibliotheek en hel in verband daarmede gedaan voorstel van het bestuur om de subsidie van 't depar tement te verhoogen tot f 100. Aangenomen werd een amendement van dhr. v. Dullemen op 't voorstel van 't bedrage fticultatlef V'wenscfiie om eerst de bibliotheekcommissie te hoo- ren en in de najaarsvergadering de zaak definitief af te doen. Naar aanleiding van 't uitgebracht ver slag van den afgevaardigde naar de ver gadering van het Nutsdistrict „Zeeland" te Goes gehouden, werd met algemeene stemmen besloten tot toetreding tot het opgerichte Nutsdistrict. In de hoofdbestuursvacatures Beresteijn en Pruissen werden gekozen prof. dr. K. Roessingh en mevr. v. Embden-de Rid der. Het in den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering gedaan voorstel, om trent de bijdrage der departementen werd besproken; men was algemeen van oor deel den toestand te bestendigen. Een door een. der departementen ingediend voorstel om 't „Nutswerit" op te heffen werd verworpen. De begrooting der Mpij. werd goed gekeurd. Medegedeeld zij, dat dank zij krachtige bezuinigingen, hel nadeelige sal do sterk is verminderd. De heer H. E. Beelaerts v. Emmichoven werd als af gevaardigde naar de algemeene vergade ring der Mpij. herbenoemd. De heer Prakke, die periodiek aftrad, werd herkozen. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden'op Maandag 14 Mei j.l. Voorzitter de burgemeester. Aan wezig alle leden; één vacature. Na ope ning. voorlezing der notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. Hierna be handeling ingekomen stukken. Een schrij ven van de Groene Kruisvereeniging, waarin dank wordf gebracht voor de verleende subsidie voor een aan te stel len wijkverpleegster. Een aangeteekend schrijven van H. Brons, makelaar, voor schadevergoeding voor het indertijd in de haven gebroken schip Elizabeth Louise, wordt voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de gemeente Brou wershaven, inzake den keuringsdienst van vee en vleesch, waarin de rekening wordt aangeboden over de eerste inrichting van den dienst, (wat voor onze gemeente f 27,01 bedraagt), vervolgens van den dienst over 1922. met de begrooting voor 1923. Wordt goedgekeurd. Missive Ged. Staten, waarin wordt voorgesteld de wet- houdersjaarwedden te verlagen, en te brengen op f 35 (nu f 50). B. en W. adviseeren tot goedkeuring, waartoe ook de Raad besluit. Aan B. en W. is ge zonden een schrijven van Ged. Staten met verzoek, het gevoelen van den raad hierover in te winnen; een schrijven aan dit college van den heer G. Bonder te Renesse, om te bevelen, de stichting van een U. L. O.-school, voor de 6 gemeen ten, waaronder ook Serooskerke is be grepen. B. en W. hebben deze zaak dm- pel en breed besproken, zien het nut er wel van in, doch vragen zich af, is het te rechtvaardigen voor de gemeente, gelet op de kosten die uit een stichting 2ullen voortvloeien; ook de meening van het hoofd der school is gevraagd, en hoe veel kinderen volgens diens meening hiervan gebruik zouden maken. Deze acht het wel zeer nuttig, doch voor deze gemeente niet noodig. Gelet hierop, dat onze gemeente het kortst bij Zierikzee ligt, en het zeer geringe aental dat er voor in aanmerking komt. Ook de raad is van dezelfde gevoelens, daar toch de voorkeur aan Zierikzee zal worden ge geven, als hooger onderwijs wordt ver langd. Zij acht het voor deze gemeente" niet gerechtvaardigd. Ter tafel wordt ge bracht, de rekening en verliesrekening over 1922 van de vereeniging voor on roerend goed aan Landarbeiders. Aange zien in onze gemeente geen aanvragen) zijn, wordt dit voor kennisgeving aange nomen. Een uitvoerig en beredeneerd ver slag, over den toestand der gemeente, wordt den raad, aangeboden. Als voor zitter van het Centraal Stembureau, doet de voorzitter mededeeling, dal door het inleveren van één lijst, de eerste zeven daarop voorkomenden als gekozen zijn verklaard. Mede ingekomen is een schrij- van van het Waterschap Schouwen, waar in wordt medegedeeld, dat in de Wa terleidingen veel vuil wordt geworpen, dat de waterloozi/ig belemmert en dringt op politietoezicht aan. Hieraan zal ge volg worden gegeven. De voorzitter deelt mede, dat voor het jaarlijksch onder-" houd der haven Schelphoek, J. Verboom alhier, als laagste inschrijvers (f 90) is aangewezen. Daar 1 Oct. a.s. de bestaan de tarieven der haven- en kaaigeldien voor de haven Schelphoek zijn vervallen, i worden opnieuw de tarieven vastgesteld. De voorzitter heeft, om tot een goede vaststelling te komen, van 5 jaar, het gemiddeld berekend, waar uit voort vloeit, B. en W. adviseeren, alle andere tarieven intact te laten, en alleen de liggelden met 5 ct. per M2. per week te verlagen. Dit wordt goedgevonden. Wordt behandeld een request der Land- bouwvereeniging „Ons Voordeel", die hier in aandringen om gedurende de bietencam pagne te zorgen dat er voldoende perso neel is, om te lossen, daar tengevolge het lange wachten op de haven, honderddui zenden K.G. met de tram worden ver voerd en voorts om het daarheen te lei den, dat met de a.s.campagne ook op het havendijkje met den wagen kan worden gereden, daar dan vanzelf een vluggere lossing mogelijk is. Na eenige besprekin gen wordt besloten hiervoor vergunning Öci?TfiP%D..jWIl_££t waterschap Schouwen gemaakt. Ter tafel komt thans een "or.ei van den Meister van Arbeid, waarin wordt gevraagd of het niet wenschelijk zou zijn met het oog op de a.s. feestvie ring, ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van H. M. de Koningin een tapverbod uit te vaardigen. De heer Oosse is, ingeval er feest wordt gevierd, sterk voor een tap verbod. Het voorstel-Oosse wordt met op één na algemeene stemmen verworpen. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting tot vaststelling van het percentage voor de inkomstenbelasting. Na herope ning deelt de voorzitter mede, dat deze is vastgesteld op 4 pCt. (vorig jaar 5,5 pCt.) Hierna rondvraag. De heer Goemans vestigt o. a. de aandacht op den toren, daar sommige plaatsen herstelling noo dig hebben. De voorzitter zegt onder zoek toe. Hierna sluiting. NOORDGOUWE. De afd. van het Groe ne Kruis alhier, hield Maandagavond een ledenvergadering in café Coomans. De voorzitter, dr. Huese, zette het doel van deze vergadering uiteen, betreffende steun voor het aanschaffen van een ziekenauto. Het tegenwoordig vervoer laat veel te wenschen over. Om twee reden is aan schaffing noodig: betere verzorging van erge patiënten en sneller vervoer. De auto zal niet uitsluitend voor het zie kenhuis bestemd zijn. Voor de aanschaf fing, welke door het ziekenhuis alhier zal geschieden, is noodig f 600. De cen trale vereeniging „Het Groene Kruis", geeft daarin een subsidie van f 150, zoo dat door de diverse afdeeÜngen dient te worden opgebracht f 450, of 4 cent per inwoner, wat voor Noordgouwe neerkomt op pl.m'. f 32. De vergadering zag 'de wenschelijkheid van het beter vervoer duidelijk in. zoodat de gevraagde finan- cieele en moreele steun werd toegezegd, deze laatste bestaande hierin dat ze aan gezien Noordgouwe met de auto het min ste belang heeft, voor de andere Gr. Kr.. waarvoor ze wel van belang is, een spoor slag moge zijn in gelijken geest te 'be sluiten. Het vervoer-tarief zal voor le den bedragen in maximum 15 cent per K.M., voor niet-leden zal pl.m. een dub bel tarief gelden. j Een volgende vergadering Is belegd tegen Woensdag 23 Mei, 's avonds 8 uur bij Coomans, tot het houden der elders reeds gegeven .lezing met lichtbeelden over de Röntgenstralen. Een ieder zal alsdan welkom zijn. Op deze vergadering zal vooraf jaarverslag en rekening wor den gedaan. BROUWERSHAVEN. Vrijdag 11 Mei jl, vergaderde de raad dezer gemeente. Alle raadsleden aanwezig; een vaca ture. Na opening der vergadeing djoor den voorzitter worden de notulen vast gesteld. Ingekomen zijh de mede deelin gen van aanneming der benoeming als lid van het Burg. Armbestuur door J. v. d. Velde Lz., als lid der commissie tot wering van schoolverzuim: L. Bol kenbaas, als leden der schattingscommis sie rijksinkomstenbelasting Corn, van Schelven en J. J. Vink en van bedan ken hunner 'benoeming als leden der schattingscommissie rijksinkomstenbelas ting J. de Keijzer en J. D. de Kater. Ver der waren ingekomen besluiten van Ged. Staten ter goedkeuring der wijziging in de gem. begrootmg dienst 1922 en 1923, tot aankoop van 6 o/0 obligatiën in de Nederl. Staatsleeningen, en uitgifte voor grond in erfpacht. De balans, winst- en verliesrekening van de Brouwersche Rouwvereenigmg over het jaar 1922 wordt door den raad goedgekeurd. Aan de af- deeling Brouwershaven van het Groene Kruis wordt over het jaar 1923 een sub sidie toegestaan van f 50 voor tubercu losebestrijding. De circulaire van Ged. Staten 'betreffende de jaarwediden der wethouders wordt voor kennisgeving aan genomen. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1922 wordt vastgesteld in ontvang op f 2339,78 en in uitgaaf op f 2018,161/2, batig saldo f 324,16Vs. Bij deze rekening heeft dhr. C. W» den Boer gemerkt dat aan het Burgerlijk Armbestuur manufacturen door niet-mgezetenen geleverd zijn; hij meent dat levering zooveel mogelijk aan inge zetenen moei worden opgedragen. De voorzitter deelt mede. dat indertijd het armbestuur mede op zijn advies zoo handelde, maar zegt, dat zooveel moge lijk met de opmerking rekening gehou den wordt. De rekening van het Gesticht van Huis vesting wordt vastgesteld in ontvang op f 976,021/2 en in uitgaaf op f 127,85, voor- deelig saldo f 848,171/2. Dhr. C. W. den Boer wil de gebouwen, behoorende aan het gesticht beter onderhouden en meent dat zulks nu niet meer dan plicht is. nu de huishuren verhoogd zijn. Dhr. J. v. Donge wil de steenen vloeren door houten vloeren laten vervangen. De voor zitter zegt dal met de opmerkingen re kening zal gehouden worden. Verder vraagt dhr. C. W. den Boer wat B- en W. van plan zijn met de- verdere slooping van het oude gebouw, waarop de voorzitter mededeelt dat zeer vermoedelijk de verdere slooping zal aan besteed worden. Dhr. v. Donge wil ech ter gedeeltelijk wachten tot a.s. winter en dan de werkloozen weer laten sloe pen. Dit is veel te duur zegt de voor zitter, wat door dhr. van Sluis wordt bevestigd. De begrooting van het gesticht 1Q.JQ „rrvj-rH VJ>C ACtol H dat B. en W. het maken van bestek en teekening enz. voor den bijbouw van 4 keukens aan de bestaande woningen zul len opdragen aan den gem.-opzichter. Het eventueel uit te voeren werk zal aanbesteed worden. B. en W. wordfen gemachtigd de 'bergplaats in het waag gebouw voor noodslachtingsplaats in te richten en het gebruik aan den tegen- woordigen gebruiker met ingang van 15 Juni a.s. op te zeggen. De kermis vangt des Zondags weer aan op hetzelfde uur als verleden jaar, ondanks de pogingen aangewend door dhr. Verhoeff en C. W. den Boer om althans de kerkgangers in de gelegen heid te stellen rustig huiswaarts te kee- ren. De heeren "kunnen schijnbaar nog geen half uurtje kermis missen (behalve dan dhr. C. Gast) maar wel een minder heid „onderdrukken", zoodat er volgens dhr. C. W. den Boer van „een elkaar helpen" geen sprake is, zooals de voor zitter meende. Dhr. Verhoeff zag al „kie zersvrees" tij zijn tegenstanders opkomen. Tot leden der schattingscommissie rijks- inkomstenbelasting worden benoemd dhr. A. de Keijzer en N. van Sluis. De pen sioensgrondslagen van enkele gem. amb tenaren worden opnieuw vastgesteld. Bij de rondvraag worden nog verschil lende zaken ter sprake gebracht, o.a. zegt dhr. C. W. den Boer gehoord' te hébben, dat er enkele kiezers bezwaren hadden tegen de inrichting van het stem lokaal. Hij vraagt den voorzitter of al les overeenkomstig de bepalingen is in gericht, waarop de voorzitter toestem mend antwoordt. Deze deelt verder mede, dat de volgende verkiezing zal plaats hebben in dezelfde Idealiteit, d|aar het voor gebrekkige menschen niet wel doen lijk is op de raadszaal te komen. Dhr. C. W. den Boer meende juist gehoord te hebben dat dhr. W. H. Ittman 'gead viseerd had de, vérkiezing op de raads zaal' te doen plaats hebben, maar vol gens spreker zou dit uitloopen op „een klanten winnen" voor den adviseur. Na eeni-gte discussie wordt nOg een com missie benoemd, bestaande uit de hee ren C. W. den Boer, J. v. Donge, C. Gast, om een onderzoek in te stellen naar het verband dat er bestaat tusschen het aannemen der kolen door weth. C. den Boer Kz., en het niet voldoende uitbag geren der haven. Het bewijs dat dien aangaande door dhr. C. den Boer "Kz., geleverd werd, was volgens dhr. C. W. den Boer niet voldoende. Dhr. Verhoeff bepleit nog het weren van muziek op tijden dat er begrafenissen plaats heb ben, .zulks in verband met een laatst voorgekomen geval. De voorz. zegt hierop zooveel mogelijk te zullen letten en een en ander tegen te gaan. Tevens wil het zelfde lid een bepaling in die politie verordening zien opgenomen, waarbij ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1