Zierikzeeschs Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende by de van Vrijdag 11 Mei 1923, no. 10926. W—1 Uit Stad en Provlnole. RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Zaterdag 5 Mei j.l. Voorzitter de burgemeester. Aanwe zig alle leden, behalve de heer Joh. Hoo- genboom. Na opening, lezing der notu len, welke ongewijzigd worden goedge keurd. Ter tafel komen een brief van Ged. Staten inhoudende de goedkeuring van het raadsbesluit van 31 Maart 1.1. tot onderhandsche verpachting van een eprceel bouwland; een schrijven van de Groene "Kruisvereniging te Noordwelie c.a., inhoudende dankzegging voor de ver leende bijdrage voor een aan te stellen wijkverpleegster; een circulaire van Ged. Staten tot toezending van een concept regeling tot herziening van de jaarwedde der wethouders, tengevolge waarvan de jaarwedden worden teruggebracht op f 35. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten met de voor gestelde regeling accoord te gaan. Aan B. en W. is gezonden met het verzoek daaromtrent het gevoelen van den Raad; in te Winnen door Ged. Staten een schrij ven aan dit college van den heer G. Bonder te Renesse om te bevelen de stichting van een U.L.O.-school voor de gemeenten Burgh, Haamstéde, Renesse Noordwelie, Serooskerke en Ellemeet. Dit punt leidt tot breedvoerige besprekin gen. De heer Dambruin, vooropstellend dat Renesse de aangewezen plaats van vestiging der school is, stelt de voor- deelen daarvan in het licht en wenscht in het antwoord aan Ged. Staten uit te drukken, dat Renesse boven zijn aan deel in de kosten genegen is bij te leg gen. De heer van Klooster wijst op de indirecte voordeelen van een dergelijke school en ook de heer Padmos is van oordeel, dat vele kinderen, wier leer tijd thans met de lagere school is af- geloopen met een U.L.O.-school nog één of meer jaren van onderwijs kunnen pro fiteered Ten slotte wordt aangenomen het voorstel van den heer Dambruin en zulks met algemeene stemmen aan Ged. Staten in 't antwoord mede te deelen, dat de raad wenscht een U.L.O.-school voor de in het schrijven genoemde zes ge meenten en bereid is, in geval van op richting dier school te Renesse, bij te dragen in de kosten boven het percen tage in evenredigheid van die meerdere belangen der gemeente, welke tengevol ge daarvan worden gediend, In antwoord zal voorts melding worden gemaakt van: dat de Inspecteur van het L.O. bij zijn bezoek alhier was doordrongen van de bezwaren van de reis naar Zzee; dat het vervolgonderwijs facultatief is gesteld en daardoor nog meer behoefte aan aanslui tend lager onderwijs zal bestaan; dat het hier niet betreft een school voor een be- paalde secte, maar voor een afgelegen deel van het eiland. Goedlgunstig wordt beschikt op de reclames inzake honden belasting van den heer J. J. Vriesen- dorp van Renesse en H. Visser. In de ter goedkeuring ingezonden heffingsver ordening voor de plaatselijke inkomsten belasting wènsieht de Min. van B. Z. den vermenigvuldigingsfactor 3 te wijzi gen in 2 en voorts den aftrek voor per sonen met ziels- of lichaamsgebreken van f 200 te stellen op f 100. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt de wij ziging in de vermenigvuldigingsfactor aangebracht, doch gehandhaafd de be paalde aftreksom. Zonder eenige discus sie hecht de raad zijn goedkeuring aan; le. de rekening van de eerste inrichting van den vleeschkeunngsdienst; 2e. die van den dienst over het jaar 1922; 3e. de begrooting voor het dienstjaar 1923; 4e. de ontworpen verordening op de hef fing van keurloonen. Besloten wordt tot aankoop van den benoodigden grond voor verlenging van den Luienweg naar de „Oude Hoeve". Mededeeling wordt ge daan van een bij B. en W. ingekomen schrijven van den min. van financiën, waarin medewerking van de gemeente wordt gevraagd tot opheffing van het kantoor- en woningvaagstuk van den Rijks-Ontvanger, waarmede opheffing van genoemd kantoor ware te voorkomen. Aangezien B. en W. daaromtrent nog geen nadere mededeelingen kunnen doen wordt deze zaak aangehouden tot een volgende vergadering. Bij de omvraag vestigt de heer Padmos de aandacht op de onvoldoende afscheiding langs het in erfpacht uitgegeven perceelsgedeelte van mevrouw Bolle—Hoogenb'oom alhier. Hierna sluiting. Wanneer we nog vermelden, dat menige extra-tram zal worden ingelegd, dan zal ieder overtuigd zijn, dat een tochtje naar Zonnemaire op Pinkstermaandag de moeite loonen zal. ZONNEMAIRE. Op de laatst gehouden vergadering van het feestcomité bleek, met welk een animo men zich voorbereidt op het muziek- en zangconcours op a.s. 2en Pinksterdag- Tot in de kleinste onderdee- len is alles geregeld en het lijdt geen twijfel, of het feest zal, buitengewone omstandigheden daargelaten, schitterend slagen. Meer en meer vindt 't streven van den Bond van Muziek- en Zanggezelschap pen op Schouwen—Duiveland en St.-Fl- lipsland waardeering en aanmoediging. Ook te Zonnemaire blijkt dit. De samen werking tusschen Bond en Feestcommis sie is prachtig. Voor de deelnemende ge zelschappen moet het een voldoening zijn te vernemen, dat vele particuliere medail les zijn uitgeloofd, waaronder één door H. M. de Koningin. Op het bij uitstek ge schikte terrein van den wedstrijd zullen tevens verschillende vermakelijkheden te genieten vallen, en het feest zal besloten worden met een schitterend vuurwerk. DREISCHOR. Raadsvergadering, gehou- i den op 4 Mei j.l. Voorzitter de burge- meester. Aanwezig alle leden. De notulen worden na lezing goedgekeurd. Ingeko men is van Ged. Staten de goedkeuring van de verkoop der voormalige burge meesterswoning; het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger; van B. en W. der gemeente Oosterland schrijven, waarbij zij de bijdrage in de bebakening dér vaargeul zijnde f 25 en afgedragen aan P. van Dijke, voldoende acht. De heer de Waal gispt, gezien de kosten dezer gemeente, voor bebakening (zijnde f 125) in scherpe woorden de houding van de omliggende besturen van belanghebbend^' gemeenten en polders, alsmede het bestuur van het Nieuwe Veer steiger, dat door lage havengelden deze gemeente nog concurrentie aandoet. Zij komen zijns inziens te kort in hun zede lijk plichtsbesef. Op voorstel van dhr. van Langeraad wordt z.h.s. besloten de omliggende gemeenten en den polder Vier Bannen nogmaals aan te schrijven, bij mogelijke weigering de uitspraak van Ged. Staten in te roepen en mocht dit niet balen, de bebakening aan de grens der gemeente te doen ophouden. Mede is ingekomen de toestemming voor den secretaris om te Schuddebeurs te mogen wonen. Op het verzoek van J. Wagema- ker als kolenhandelaar ook voor de le vering aan de gemeente in aanmerking te komen, besluit de raad in 't vervolg de levering onderling aan te besteden. Van verschillende schapenhouders op het eiland is verzocht tot het ophouden van honden des nachts. Daar de politieveror dening erin voorziet wordt het voor ken nisgeving aangenomen. Van de anti-vloek- eeniging een verzoek het verbod v^n vloeken en wat dies meer zij, in de politieverordening op te nemen; wordt wegens de moeilijke grens, van het woord en idee „vloek" en de onuitvoerbaarheid, voor kennisgeving aangenomen. Van Ged. Staten is een verzoek ingekomen de jaar wedden der wethouders met' f 5 te ver lagen. Het wordt voo*- kennisgeving aan- genomen. Ingekomen van het Burg. Arm bestuur is de rekening over 1922 tot af- en overschrijving. Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor in de politiever ordening op te nemen: de vuilnisbak ken in deze gemeente uitsluitend te laten bezigen voor asch, sïraatvuil enz. De heeren P. en J. W. v. d. Linde verk!aren eenige mudden aardappels, uien enz. erin gezien he hebben, terwijl een berg van oud ijzer, blikwerk enz. binnen korten tijd het vuil over de muren doet stor ten. Het voorstel wordt aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. het salaris, van het hoofd der bewaarschool met f 50 te verlagen en alzoo van f 300 op f 250 te brengen, zegt de heer de Waal, dat het hem; (h(eeft bevreemd, dat de be waarschool weer is begonnen, daar er volgens zijn meening, (waarmee de mees te leden instemmen) het vorig jaar be sloten is de benoeming der juffrouw cn het houden der school slechts bij wijze van proef, van Mei tot November geldig te doen zijn. Daar de heer Doeleman echter verklaart, dat de gemeente-notu- len te dien opzichte geen opheldering geven en niemand der leden met zeker heid zich de behandeling meer kan her inneren, wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. De voorzitter deelt mee, dat na het afloopen der havenuit baggering de modderbakken nog door B. en W. zijn hier gehouden, teneinde deze te gebruiken fcljj het wegnemen en opruimen der kromme bochten m de vaargeul. Daarna rondvraag. De heer v. Langarad vraagt naar de reparatie van het stukgereden straatwerk op het haventerrein. De meeste leden zijn voor aanbesteding. De heer de Waal wil dit werk, daar het slechts herstel ling betreft, door ambachtslui uit de ge meente laten verrichten, terwijl de raad op spoed aandringt. De heer J. W. v. d. Linde vraagt inlichtingen omtrent de gemaakte kleedingstuken op de handwerk les der o.l. school, welke door de ver- vaardigsters betaald moeten worden, wan neer zij1 die mee willen nemen. De voor zitter stelt de groote kosten der hand werklessen in het licht en daartegenover het kleine bedrag, voortgekomen uit de zijns inziens billijke vergoeding, voor de vervaardigde kledingstukken bepaald. De heer de Waal geeft een beschouwing over den achteruitgaanden toestand der finan ciën van het „Groene Kruis", de onmis baarheid der vereeniging voor onze ge meente en de mogelijkheid de subsidie in de toekomst te verhoogen. Alhoewel de meeste leden onmiskenbare bCijjken geven, het met den spreke eens te zijn, wordt de kwestie toch tot de aanstaande begrooting aangehouden. Hierna vraagt hij inlichtingen over den langen duur van af het oogenblik van overlijden van de •wed. Joh. Klippël tot aan het tijdstip van 'de verdeeling der goederen onder de fa milie, waardoor genoemde goederen voor het meerendeel minderwaardig zijn ge- tworden. B. en W. lichten deze zaak in verband met toestemming kantonrechter en Ged. Staten, uitvoerig toe. De hee* de Waal vraagt verder inlichtingen over het leerlingental der klassen op de O.L. school, hooger dan 36 De voorzitter zal er zijn aandacht op vestigen en in lichtingen vragen bij het hoofd der school. Toen vroeg spreker naar de afgenomen grond van de weg over den dijk naar Schuddebeurs, zijnde in onderhoud bij de gemeente. Daar volgens B. en W. deze grond behoort aan den eigenaar van den dijk (Jhr. van Panhuijs) valt dit buiten bespreking, en eindelijk naar het ver- menigvuldigingscijfer voor den H.O. Van dit laatste, lichten B. en W. toe, hopen we verschoond te mogen blijven en in de eerstvolgende jaren met de 100 op centen op „Inkomsten" en „Vermogens belasting" te volstaan. Daarna sluiting. STAVENISSE. De opbrengst der in deze gemeente gehouden collecte voor het nationaal Huldeblijk aan H M. de Ko- j ningin heeft opgebracht f 94,20 en die ;- voor. het Provinciaal Huldeblijk f 60,10. ST.-MAARTENSDIJK. In de Dinsdag voormiddag 8 dezer gehouden gemeente- raadsvergadering waen alle leden tegen- woordig. Eenige stukken betreffende het aanstaand jubileumfeest voor H. M. de Koningin worden voor kennisgeving aan genomen. Aangeboden wordt het verslag van den toestand der gemeente over 1922, alsmede het verslag bedoeld in artikel 58 der Woningwet. Goedgekeurd wordt de rekening en verantwoording van ontvang- sten en uitgaven der Gezondheidscommis sie te Tholen. De rekening geeft aan ont- vangsten f2327,01, aan uitgaven f1954,415. Op verzoek van Gedep. Staten wordt een wijziging gebracht in een vroeger vastge- stelde snelheidsverordening betreffende de omschrijving „bebouwde kom". Met 5 tegen 2 stemmen wordtinstemming be tuigd met het voorstel van Ged. Staten de wedden der wethouders terug te bren gen van f 160 op f 135 >*oor elk. De ver ordening op de veemarkten is Koninklijk goedgekeurd. Aangeboden wordt het ver slag der Gezondheidscommissie over 922. De gemeenterekening over het afgeloopn jaar is goedgekeurd. De: ontvangsten be droegen f 148026,42, de uitgaven f 138302,83 met een batig slot alzoo van f 9723,59. Het verzoek der gymnastiekclub om subsidie voor aanschaffing van verschillende be- noodigdheden, wordt aangehouden. Aan mej. J. J. van Oost wordt op haar ver zoek wegens huwelijk met ingang van 1 Juni a-s. eervol ontslag verleend. Den heer C. v. d. Werf Sr. zal een vergoeding van f 25 worden gegeven wegens in zijn bedrijf ondervonden schade bij de her stelling van den kaaimuur in 1922. Aan P. P. Franke wordt een half jaar ont heffing verleend van het betalen van hon denbelasting over 1923. Aan den haven meester zal alsnog worden toegekend een belooning van f 40,40 voor haven- en kade- geld, daar hem dit anders zou onthouden zijn wegens verleende vrijstelling van het betalen van havengeld aan den aannemer der kaaimuur. De havenmeester geniet van de ontvangen gelden een percentsgewijze belooning. De Raad spreekt zich met alge meene stemmen uit voor de wenschelijk- heid wijziging te brengen in den L'gger der wegen en voetpaden voor deze ge meente betreffende *t zoogenaamde Bleak- veldsche voetpad. Het voetpad zal van den Ligger worden afgevoerd, terwijl een nieuw aan te leggen weg daarop zal wor den gebracht. Een wijz.ging van de be grooting 1922 wordt goedgekeurd. Een langdurige bespreking heeft nog plaats over werkloosheidsvoorziening. De heer Vroegop wilde een commissie instellen die behoorde te onderzoeken welke inge zetenen voor steunverleening in aanmer king kwamen en aan deze commissie een bedrag beschikbaar stellen van duizend gulden. De meerderheid van den Raad wenschte te onderzoeken of werkver schaffing niet zou kunnen worden gege- ven van wege het Waterschap. De heer de Graaf klaagt over het ledigen van ver laatputten op welke aangelegenheid de voorzitter zegt, den gemeentereiniger te zullen wijzen. De heer Koopman verzoekt betere inrichting van de stemhokjes in het 2e stemdistrict. De voorzitter deelt mede, dat reeds maatregelen daartoe zijn genomen. Hierna wordt de vergadeing ge sloten. H. Mondt, cand. te Den Haag. Te Wil ms, W. J. Kolkert te Eemnas-Buiten. Ds. J. H. Wiersma, predikant te Amsterdam, die dezer dagen zijn 80sten verjaardag herdenkt, hoopt Zondag a.s. in de morgengodsdienstoefening in de Nieuwe Kerk aan den Dam een gedach tenispredikatie te houden. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Nieuweroord (2de beroep),, S. van Dijken te Zweeloo. VAN HEINDE EN VER, De Zweedsche stad Gothenburg heeft Dinsdag haar 300-jarig bestaan feestelijk gevierd. Amsterdamsch burgemeester, de heer de Vlugt, overhandigde namens zijn gemeente een gouden medaille aan den voorzitter van den Gothenburgschen raad. Het Itabaansche koningspaar zal in September een contrabezoek aan Engeland brengen. In het geding tegen de directeuren van Krupp, heeft de auditeur-militair tegen Krupp v. Bohlen 15 jaar gevangenisstraf en 50 millioen mark boete geëischt, tegen de verschenen directeuren 10 jaar en 10 millioen mark boete en tegen de niet- verschenen directeuren 20 jaar en 10 mil lioen boete. De auditeur trachtte in zijn requisitoir aan te toonen, dat het primair ten laste gelegde, het smeden van een complot tegen de veiligheid van de be zettingstroepen, bewezen was. De toestand, door den treinroof in China ontstaan, wordt te Washington ern stig geacht en de verstandhouding tusschen Amerika en China bedreigd. Amerika dreigt met gewapende interventie. Een V. D.-bericht uit Genève meldt, dat bisschop Miehes per vliegtuig naar Rome is vertrokken voor een spoedconfe- rentie op het Vatikaan. Dit zal wel de eerste maal zijn, dat een geestelijke voor zijn dienst gebruik maakt van het vlieg tuig. Reuter meldt uit Colombo (Ceylon), dat 't stoomschip „Ohara" van de Britsch- Indische Stoomvaartlijn schipbreuk ge leden heeft tusschen Calcutta en Rangoon. Het schip is een volledig wrak en alle op varenden zijn waarschijnlijk omgekomen. De schipbreuk wordt toegeschreven aan den hevigen cycloon, welke er de laatste dagen heeft gewoed. YERKOOPINGEN, ENZ. ST.-ANNALAND. Ten overstaan van no taris Bierens £n ten verzoeke van de weduwe en erven van dhr. J. Kaashoek werden Dinsdagavond m de herberg van dhr. J. W. van Luijk verkocht de na volgende goederen; le. een huis met schuur en erf aan dhr. L. Kaashoek voor f 3350; 2e. een huis met erf aan dhr. W. van Dijke voor f 1150; 3e. een huis met erf aan dhr. A. Kaashoek vptojr f 1400; 4e. 2 pcrceelea bouwland aan dhr. Adir. Rijnberg Jz., tegen f 1850 per gemët; 5e. 1 perceel bouwland aan dhr. G. Ketting tegen f 1610 per gemet en 6e. een tuin .aan dhr. A. van Poortvliet voor f 960. LANDBOUW EN VEETEELT. BURGH. Woensdagmiddag j.l. had op het terrein achter de hofstede van d!hr. M. A. Beije de aangekondigde propagan da-keuring van mannelijk en vrouwelijk fokvee plaats, uitgeschreven door de ver' eeniging „Streven naar beter" alhier. Aangebracht waren 2 stieren, 16 koeien. 6 kalfvaarzen en 8 kalveren, de laatste afstammende van den stier „Jan" de Burghsche vereeniging. Dhr. Zwagerman zuivelconsulent, was belast met de keu' ring. De stier „Jan" behaalde 78,3 pun- ten met le prijs van f 75; de stier „Cor" der Haamstcedsche vereeniging behaalde 7é~6 puiten met le pT'j® f 25. Van de koeien werden 4 in 'l Nedérlamdsche Rundveestamboek ingeschreven, n.l. 3 van dhr. J. M. Dalébout en 1 van dhr. L. Hanse. Dhr. Zwagerman besprak tevens het groote nut van controle- en fokver- eeniging. Ieder landbouwer, die met zijn tijd meegaat, moet overtuigd zijn van het nut daarvan. van de Pluimveeveceeniging „Excelsior" en laat U inschrijven voor de a.s. te hou den tentoonstelling wanneer U denkt, dat U zuivere exemplaren bezit. Uwe teleur stellingen worden dan tot een minimum gebracht. Ook de ontwikkeling der nut- pluimveeteelt kan in goede banen geleid worden en voor allen moet het streven er op gericht zijn, om de ontwikkeling daarvan zoowel qualitatief als quantita- t:ef te doen zijn. Waar de Plu'mvee-tentoonstellingen zoo uttmuntend gewerkt hebben om de. sport en rasfokkerij te verbreiden, daar kunnen zij ook voor dé nut-fokkerij goede dien sten verrichten. De tentoonstelling moet zelfs de verzamelplaats worden voor de nut-fokkers. 't Is echter te betreuren, dat op Schouwen—Duiveland nog zoo weinig raszuivere exemplaren te.zien zijn. Geluk kig is er een bestuurslid geweest, die zich disponibel heeft gesteld om een toom raszuivere witte leghorns aan te schaffen, waarvan de eieren van dit toom uitsluitend voor de leden verkrijgbaar zijn. Op deze wijze gaan wij een goede toekomst tege moet. Ook het Comité van de Zierikzeesche Paardenloterij heeft gemeend eenige prij zen op de tentoonstelling te moeten aan- koopen, hetgeen bizonder door het be stuur van de Pluimvee-Vereeniging „Excel sior" geappreciëerd wordt. Mijnheer de Redacteur, nogmaals be leefd dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, J. S. VAN ZUTPHEN, Voorz. Pluirnoeeuer. Excelsior VERSCHILLENDE BERICHTEN. De Krulslandsche geschiedenis. De bur gemeester van Steenbergen is thans ten deele teruggekomen op zijn besluit, waar bij hij het vieren van feest ter gelegenheid der a.s. Koninginnefeesten voor Kruisland verbood. Op zijn initiatief is thans een comité ge formeerd voor Kruisland, hetwelk door hem toegestane festiviteiten mag organi- seeren. Veel begeerde betrekking. Voor de met 1 Juni vaceerende betrekking van kantoor houder te Vries (Dr.) hebben zich meer dan 200 sollicitanten aangemeld. Kind levend verbrand. Te Middelburg heeft een meisje van 15 maanden, tijdens de afwezigheid van de moeder een stoel, waarop een kan kokende koffie omgetro- ken. De kleine werd met hevige brandwon den naar het gasthuis overgebracht, waar het na smartelijk lijden is overleden. SPORT. ZIERIKZEE, 10 Mei. Uitslag der Sport bladbekerwedstrijden: G. V. V. II—E. M. M. I, 0-7; D. O. S. I-D. V. O. II, 0 D. O. S. I—G. V. V. II, 2-4; Finale D. V. O. II en E. M. M. I, 2-0. D. V. O. won dus den beker; E. M. M. de 2e prijs; G, V. V. de 3e prijs en D. O. S. de 4e prijs. MIDDELBURG, 10 Mei. Uitslag voetbal wedstrijd Walcheren II—Z. V. V. I en II, 2—1. INGEZONDEN STUKKEN. KERKNIEUWS. Ned. ff err. Kerk. Beroepen: Te St.Annaland, D. Plantin ga te Elburg. Te Nijcga en Elahuizen, ^je pluimvee er op na houden, wordt lid (Buiten verantwoordelijkheid dér redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur! Ondergeteekende verzoekt U beleefd on derstaande in Uw veel gelezen blad te willen opnemen, bij voorbaat mijn beleef den dank. 'f H.H. Pluimveehouders op Schouwen en Duiveland. Zooals per advertentie reeds bekend is gemaakt, houdt de Pluimveevereeniging „Excelsior" dit jaar weder voor hare leden een 3-daagsche onderlinge tentoonstelling in de sociëteit „Ons Genoegen", waarvan de -opening plaats heeft op Woensdag Juni a.s., 's morgens 11 uur, dus samen vallende met de Z.zeesche Paardenmarkt, De entrée-prijzen zijn van dien aard, dat ieder er gebruik van kan maken. Het ij echter jammer, dat niet alleen in Zierik- zee, doch ook op Schouwen en Duiveland nog vele pluimveeliefhebbers zijn, die pluimvee enz. fokken en ook alle moge lijke moeite doen om rasdieren te fokken, maar door te weinig kennis van rassen gaat helaas toch ieder op zijn eigen ma nier zien, om rasdieren te bekomen; men schrijft op verschillende advertenties, waarin verschillende dieren aangeboden worden en die ook zoogenaamd gelevérd worden, maar wanneer men gaat kweeken, ziet men, dat het afwijkend ras is. Ook zijn er nog vele liefhebbers van pluimvee enz., die hun dieren willen laten in schrijven, maar velen zeggen „als ik maar wist of mijn dieren rassoorten Waren" Daar zij voortdurend fokken en geen in lichtingen ontvangen en telkens teleur gesteld worden, zou ik tot bevordering der Pluimveeteelt willen oproepen: allen BURGERLIJKE STANDEN. Over de maanden Maart en April. ST.-ANNALAND. Geboren: Adrians Cor- nilia, d. van D. J. Duijzer en A. Scherpe- nisse; Maatje Johanna, d. van J. Sla ger en D. Vroegop; Aberdina Elizabeth, van W. van Vossen en S. M. Moe- liker; Cornelis, z. van L. Goedegebuure en C. Manteau; Wilhelmina Cornelia en Jacobs Martina, d. van J. J. van der Klooster en M. C. den Engelsman; Jo- hannis, Z. van W. Heijboer en P. J. Elenbaas; Jannetje, d. van Izaak Pagé en A. J. van de Repe; Maatje Hendrina, d. van W. van Moort en A. J. van Oost; Cornelis, Z. van P. van Bevéren en J. Mi van Dijk; Cornelis, Z. van H. van Dijke en K. ScherpenisscJan, Z. van J. Gunst en J. van Schouwen; Willemina, d. van S. Kurvink en P. de Kok. Gehuwld: Leendert de Groen, 25 j. jm., (van Poortvliet) en Janna Adriana Kaashoek, 21 j'. jd.; Maris den Engels man, 21 j. jm., (van St-Maartensdijk) en Cornelia Snoep, 20 j. jd.; Gerrit Goe degebuure, 24 j. jm., (van Oud-Vosse- meer) en Marina Faasc, 23 j. jd.; Adri- aan Kramer, 30 j. jm., (van St.-Maar- tensdijk) en Geertje van Vossen, 29 j. jd.; Izaak Dirk Geuze, 25 j. jm., (van Poortvliet) en Geertje Marina Overbeeke, 22 j. jd.; Christiaan van 't Hof, 34 j. jm., en Berbel Magdalena den Haan, 30 j. jd.; Jan Marinus de Witte, 27 j., wecfii. van Christina Buijs en Johanna Cornelia de Witte, 20 j. jd.; Johannis "Cornelis Vroegop, 23 j. jm., (van Oud-Vossemeer) én Clasina Overbeeke, 24 j. jd.; Willem Rijnberg, 29 j. jm., en Adriana den Haan, 21 j. jd. Overleden: Dina van Diest, 82 j., wed. van Abraham Goedegebuuure; Martina v. d. Vliet, 80 j., wed. van Marinus Buijs; Elizabeth Geluk, 92 j., wed. van Izaak Wesdorp; Cornelis Jacobus, 10 m., 'Z. Van J. Hage en C. Prinse; Cornelia Aag- tje de Witte, 54 j., vrouw van Boude- wijn van Dommele; Engel, 13 m., 21. van A. J. Snoep en E. M. Gunst; Machalina Koolaard, 76 j., wed. van Christiaan Ber gers. Over de maand April. KERKWERVE. Geboren: 6. Neeltje, d. van M. L. den Boer en A. E. van Damme. SEROOSKERKE. Geboren: 3. Elizabeth Johanna Pieternella, d. v. A. J. Beije en P. T. Linders; 13. Maarten Olivier, z. v. J. C. Hanse (Haamstede) en M. L. Beije. BURGH. Geboren: 3, Jan Machiel, z. van Marinus Adriaan Beije en Centina Elizabeth "Hogerland. Overleden: 7, Een -marskramer, Zich noemende Willem van der Sloot, dpch' volgens opgave van een bij hem zijnden kameraad heetende Willem Rutgers, waar van de juistheid niet is geverifieerd kun nen worden; 22, Maria de Vlieger, 92 j., wed. van Willem Beije. HAAMSTEDE. Geboren: 21, Jan, z. van Gerrit van den Hoek en Cornelia Neeltje Hart. Overleden: 21, Willem Geleijnse, 56 j., echtgenoot van Krina de Jonge. DU1VENDIJKE. Geboren: 15, Leendert. Tonis, 21. van Levmus van der Weele en Cornelia bij de Vaate; 20, Jakob, Z. van Cornelis de Jonge en Jacoba de Graaf. Gehuwd: 12, W. Brommersma (van Edam), oud 48 j. jm., en G. W. Jon ker, 31 j. jd. BROUWERSHAVEN. Geboren: 13, Cor nelia Anna, d. van Cornells Botbijl en Lena Ringelberg. ZONNEMAIRE. Geboren: 21, Pieternella Johanna, d. van Jacob Fondse en Wille mina Braber. Overleden: 28 Maart, Maria Went, 77 j., wed. van Adriaan van Leersum. DREISCHOR. Geboren: 27, Willem Pie- ter, 21. van Leendert Fonteine en Sara van Dienst. Gehuwd: 11, Anthonie Jan Straaijer, 25 j. jm., en Johanna Hoogstrate, 24 j. jd. Overleden: 21, Pieternella Adriana van den Bos, echtgenoote van Hubrecht Cor nelis Berrevoets. 40 j.; 18, Suzanna Jo-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5