Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD behoorende bfl de Tail Vrijdag 20 April 1923, 110. 10917. Spoedelscliendn Gamefnteraadsvfrgiulering van Zi' rlfezee, gehouden op Woensdag 18 April 1923, des '3 nam. 2 nnr. Voorzitter: mr, A. J. F. Fokker van Craijesteijn van Rengerskerke, burgemees ter. Afwezig de heeren Lunenbbrg en Versteeg; twee vacatures. De notulen van de vergadering van 2 Maart j.l. worden zonder eenige aan merking goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeiing, dat o.a. 2ijn ingekomen de navolgende stuk ken: Procesverbaal van kasopname bij den gemeen te -ontvange r missive van den minister van binnenl. zaken, naar aanleiding van het voorstel van de heeren Catshoek en Versteeg, om de steunverleening Voor vallede en in- valiede werkloozen niet voort te zetten; goedkeuring door Ged. Staten van de rekening van 1921 en wijziging der be grooting Van 1922; beredeneerd verslag der commissie voor volkshuisvesting, hetgeen ter visie zal worden gelegd op de secretarie. Medegedeeld wordt voorts, dat de stem ming voor den gemeenteraad zal gehou den worden op 23 Mei a.s. Mede ingekomen is een uitvoerig adres van A. v. d. Hoek Cz., om vermindering van den "hoofdelijke n omslag. Dit adres is reeds in de vorige raad behandeld en de beschikking luidde toen afwijzend. B. en W. stellen daarom voor om het genomen besluit te handhaven. Conform dit voorstel wordt besloten. Door Ged. St. is toegezonden een con cept-regeling betreffende de wethoudrrs- sa'arissen, welke in hoofdzaak hier op neer komt, bovengenoemde salarissen te herzien. Het bevolkingscijfer van 1922 »u dan moeten dienen als grondslag van de classificatie. Namens het college van B. en W. geeft de Voorzitter den raadi in overweging, aan Ged. Staten mede te deelen, dat rij de bezoldiging, volgens de aangeboden con cept-regeling veel te laag vindt. Conform dit advies wordt besloten. Aan het bestuur der Chr. school wordt een voorschot van f 1200 verleend voor de instandhouding dier school en aan de R.-N. Parochiale school f 1480,82 voor het zelfde doel. De hegrooting van het Burgerl. Arm bestuur wordt gewijzigd tot een bedrag van f '1035.78. Het kohier van de hondenbelasting wordt Vastgesteld op f 784,—. 284 hon den komen op het kohier voor, nl. 202 honden van vermaak en 82 voor het uitoefenen Van een beroep. Hierna bieden B. en W. een concept- huishoudelijk reglement aan voor de com missie tot Wering van schoolverzuim, het welk wordt goedgekeurd. Van J. Van den Hoek, landbouwer, is een verzoek inge komen om aan hem te willen verpachten voor grasmaaiïng, het gedeelte van het Zuidzelketerrein lang9 de trambaan, thans ohverpaeht. B. en W. stellen voor be doeld terrein te verpachten tegen een jaariijksohe pachtsom van f 6,—. Conform dit voprstcl wordt besloten. B. en W. stellen verder voor het koets huis met stal, Oude Haven A 428, voor den tijd Van 3 achtereenvolgende jaren, ingaande 1 April 1923, te verhuren aan den heer W. Merla tegen een huurprijs van f i200 per jaar. Het bevreemdt den heer de Broekert, dat 8. en W. met dit voorstel komen, daar bedoeld perceel reeds in gebruik is. We hebben niet eigenmachtig gehan deld, aldus de voorzitter, maar meenden geheel Volgens de goedkeuring van den Raad te handelen. Hierna wordt het voorstel tot verhu ring van bedoeld perceel goedgekeurd. Joh'. Prins, mossel- en oesterkweeker te Ierseke, verzoekt van de gemeente on dershands te mogen pachten een per ceel buitengrond of vooroever, gelegen tusschen Cauwesinlaag en Kistersinlaag.- Na ingewonnen advies van den gemeen te-bouwmeester, stellen B. en W. voor het bedoelde perceel slik te verpachten voor een jaarlijksche pachtsom, van f 150 en wel onder de in het bijgaand concept- raadafoesluit genoemde voorwaarden. Niemand heeft hiertegen eenig bezw'aar en 't Voorstel wordt dan ook z. h. e. goed gekeurd. In verband met het faillissement van J. Uijl, pachter van 2 perceeien etting dezer gemeente, verzoeken de borgen en da curator, de pacht dezer perceeien te ontbinden. B. en W. verzoeken den Raad machti ging om bedoelde perceeien opnieuw te verpachten. De torgen rijn voor de ontbrekend' pacht (f 214) aangeschreven, doch ver zoeken uitstel van tetaling totdat hel faillissement is geëindigd. De heer W. den Boer is niet tegen het voorstel van B. en W.; toch schuilt hierin a.i. een zeker onrecht. Hij licht in 't kort toe hoe 't bij een verpachting gewoonlijk gaat. Nu verzoeken de aansprakelijke bor gen om ontheffing; zij lijn aansprakelijk voor geheel de som voor den geheelen pachttijd. De borgen zijn nu feitelijk de pachters. Er zijn meer pachters, die hou den het 7 jaar vol en krijgen geen ver mindering. Hij geeft in overweging ook andere menschen een kleine Verlaging te geven. De heer Doeleman gaat met den heer den Boer mede wat deze zeide naar aan leiding van de aansprakelijkheid der bor gen. Gaat men nu zoover om andere borgen ook schadeloos te stellen, dan wordt dat een schadepost voor de ge meente. De voorzitter is het eens met den heer den Boer, behalve met diens conclusie. Spr. gaat mee met dhr. Doeleman. Hij stelt voor: wanneer de opbrengst min der is dan de tegenwoordige pachtsom bedraagt, dan de borgen aansprakelijk zijn voor 't verschil. De heer W. den Boer zegt niet de con clusie te hebben getrokken oin andere pachten te Verminderen, maar dat het lo gisch gevolg zou 2ijn. De heer Pul v'iet verklaart waarom hij a's curator in dit faillissement den weg meende te moeten bewandelen als aan gegeven is bij 't voorstel van B en W. Dit voorstel wordt na deze toelichting z. h. s. aangenomen. Ingekomen is voorts een adres van M. J. de Zwarte, waarin deze een schade vergoeding verzoekt van 1' 20 en ver breking van de pacht. In het laatst van het vorig jaar werd een dergelijk ver zoek tot B. en W. gericht. Een kleine vergoeding is toen aan adressant uitge keerd, maar geen termen werden aan wezig geacht voor ontbinding. Thans is door B. en W. wederom advies bij den gemeentebouwmeester ingewonnen en op grond hiervan stellen zij voor, afwijzend op het verzoek tot ontbinding der pacht te beschikken, waartoe conform besloten wordt. De heer Panny geeft in overweging er voor de toekomst voor ti zorgen, dat de gemeente hiermede geen onaangenaamhe den meer krijgt. De heer Doeleman heeft vernomen, dat feitelijk Schouwen de oorzaak is, door dat zooveel zoden zijn weggenomen. De voorzitter: Ik geloof niet dat Schou wen zoovee1 zoden heeft weggenomen, maar de Commissie van Grindwegen, die de zijkanten der wegen wegnam. Van J. Luijk, handelaar in brandstoffen alhier, is een adres ingekomen, waarin deze verzoekt om de schade te vergoe den, door hem geleden tengevolge van genomen maatregelen door de tijdens de distributie bestaande brundstoffencommis sie. B en W. stellen voor afwijzend op het adres te beschikken, omdat het hier een kwestie betreft, waar de gemeente geheel buiten staat. De voorzitter zegt dat het heel erg is voor den betrokken handelaar, doch dat de gemeente als zoodanig er geheel en al buiten staat, en deze zaak begonnen is door de wonderlijke houding van den burgemeester van Kerkwerve. De heer Potvliet licht het adres nader toe en rectificeert een en ander, o.a. dat het in plaats van een eenvoudige zaak, een lastig gevd is, dat op 't oogenblik aan 't Hof te Den Haag rust. Spr. verhaalt in 't kort het ver loop van 't geding. De heer W. den Boer kan niet be grijpen waarom deze zaak zoo ingewik keld is. Kerkwerve wilde voor de in beslaggenomen turf 3 cent betalen, terwijl de overige gemeenten 3'/a cent betaalden Aan den anderen kant kan hij ook niet tegrijpen, daar de Brandstoffen.ommissie dit alles wist, de gemeente niets met deze zaak heeft te maken De betrokken handelea»- had turf gc kocht en wilde die verkoopen, maar werd dit door de B.C. belet. (Door den minis ter, interrumpeert weth. Koopman). Hem Werd bovendien gezegd, vervolgt de heer den Boer, aan Dreischor, Noordgouwe en Kerkwerve' een gedeelte te verkoopen en de rest aan particulieren. Nu heeft Luijk f 120 moeten betalen voor onkos ten voor een proces; krijgt bij afrekc ning maar f 25 terug en... is zijn turf kwijt. Dc heer Potvliet repliceert. De heer Doeleman is van oordeel dat de minister aangesproken moet Worden. In 't algemeen acht hij iets met proces te laten uitmaken verkeert, en noemt in dit Verband iets dergelijks dat hem in den distributietijd is overkomen. De voorzitter: Luijk is onbillijk behan deld. Hij heeft Kerkwerve in rechten aangesproken; majr daar geen getuigen bewijs is toegelaten bij de wet, is de door Luijk aanhangig gemaakte kwestie, verloren. De burgemeester van Kerkwerve zoodanig kon niet aangesproken worden, wel de voorzitter van de brandstoffen- commissie aldaar. De heer W. den Boer is voor 't ver leenen van schadevergoeding. De heer Potvliet gelooft niet uit de school te klappen als hjj mededeelt, dat bij de eindafrekening tusschen het kolen- distributiebureau en de brandstoffencom missie, 20 °'o van 't saldo aan het ko lendistributiebureau moest worden af gedragen en de rest over de betrokken gemeenten zal worden verdeeld. Weth. Koopman vindt het gevaarlijk om over gelden te gaan beschikken zonde' dat men weet of wij geld in kas zullen hebben. Na eenige discussie besluit men de beslissing over deze zaak te verda gen tot de eindafrekening van de Brand stoffencommissie in deze gemeente is ge schied. De heer Panny is er dan voor, 't ge deel te voor Kckwerve bestemd, af te houden. Naar aanleiding van een ingekomen adres van den bond tegen het schenden door het vloeken, van God's heiligen naam, meent de meerderheid van het college van B. en W., dat het ongewenscht is, regelingen te treffen als in het adres wor den gevraagd. Zij stellen dan ook voor afwijzend op het adres te beschikken. De heer W. den Boer is in zijn schik, dal dit adres ook hier ter tafel komt, waar reeds andere gemeenten het hebben be handeld en sommige een bepaling in- laschten in hunne verordening. Spr. wijst er op, dat tegenwoordig op het voetbalveld God's naam door het vloe ken veelvuldig wordt 'geschonden. Ook in dezen Raad is 't als eens voorgekomen; spr. hoopt, dat het nooit meer plaats zai hebben. Hij doet gaarne het voorstel in de politie-verordèning een bepaling op te nemen om' 't v oeken strafbaar te stellen. Weth. Timmerman sluit zich volkomen aan bij 't betoog van zijn medelid den Boer. De heer Panruj, hoewel principiëel een tegenstander van 't vloeken, vindt het wel een beetje ver gezocht om een der gelijk verbod in te voeren. Spr. is van oordeel, dat het tegengaan van 't vloeken taak is voor de onderwij zers, die de jeugd, dus de toekomst in handen hebben en de wortel van 't kwaad kunnen uitroeien. Weth. Koopman is er reeds in B. en W. tegen geweest, om hier een dergelijk verbod toe te passen, Spr. wijst op de gemeente Boskoop, waar de rechtsche raad op advies van den rechtschen burgemeester Colijn ook niet tot 't inlasschen in de verordening ■an dit verbod öesloo*'. Hij voor zich gelooft ook, dat het neer leggen van een dergelijk verbod in de politie-verordenlng niets zal uithalen. De heer Doeleman zal voor het voorstel van B. en W. stemmen; het vloeken vindt hij n:et minder verkeerd dan de heeren den Boer en Timmerman, maar men moet de menschen niet allerlei dwangbepalingen opleggen. De heer Catshoek gaat met de meerder heid mee. Spr. vraagt zich af, waar wij ons verheugen in het bezit van zooveel kerken en niets schijnt geholpen te heb ben om 't vloeken tegen le gaan, wat dit verbod zal helpen. Bovendien: Wat is een vloek? De voorzitter: De strafbepalingen moe ien zooveel mogelijk worden beperkt. Het af'eeren van 't vloeken moet beginnen bij 't kind. Het ligt op den weg van onder wijzers en kerk. Het vloeken is bij velen een verkeerde gewoonte, doch er zijn heel veel dingen die verkeerd rijn, maar daarom kan men toch voor alles geen verbodsbepalingen gaan maken De heer IV. den Boer heeft er nooit aan getwijfeld, dat de raad niet zou neggen, dat het vloeken verkeerd en onnoodig is Dat doet hem genoegen. Dhr. Koopman voegt hij toe, waarom voor zooveel vei or deningen en voor deze juist niet? Spr. ziet in 't Vloeken het onteeren van God s hei ligen naam en daarom acht hij, wat dc heer Panny zeide ten aanzien der onder wijzers, niet juist. Bij de openbare school is men hier niet mee terecht. Waarom niet? wordt geïnterrumpeerd. Dc heer Koopman kan niet begrijpen waarom de heer den Boer hem beschuld'gt dat hij voor uitbreiding der verordening is. Het tegendeel is 'l geval. De heer A. den Bo<t is fel tegen het vloeken. Hij wenscht den heer den Boer evenwel te vragen: wat verstaat men eigenlijk onder een vloek? Spr. geeft nog nadere beschouwingen over zijn standpunt. De heer Timmerman acht het gewenscht, dat een vloekverbod wordt opgenomen :n de verordening, omdat dan het kwaad beter bestreden zal kunnen worden. Wat de onderwijzers betreft, deze be hoeven niet op 't kwaad gewezen te wor den, want zij zijn, volgens de wet verplicht de kinderen op te voeden in maatschappe lijke en christelijke deugden. De heer IV. den Boer stelt voor de straf- commissie op te dragen een verbodsbepa ling tegen het vloeken te ontwerpen, als amendement op 't voorstel van B. en W. In stemming gebracht wordt het amen dement verworpen met 4—5 stemmen. Vóór stemden de heeren Timmerman, W. den Boer, A. den Boer en de Broekert. Punt 14 omvat een adres van J. Oole, om vergoeding voor de schade aan een visscherijperceel in de Rondeweel toege bracht en tot verpachting van dit perceel voor den proeftijd van één jaar. B en W. stellen voor hem de pacht' (f 71) kwijt te schelden, hem te ontslaan van de nog loopende pccht en het visch- watcr opnieuw aan hem te verpachten voor 1 jaar als proef tegen f 20 per jaar. Conform wordt zh.s. besloten Aan de orde komt thans een adres van de heeren A. J. Wans!nk en E. Saman, aannemers van het lood-, z;nk- en smids- werk van de won'ngeu, gebouwd voor de wonsngbouwvereeniging „Volkswoningen", in den Zuidhoek alhier, waarin zij ver zoeken hen schadeloos te stellen voor het geleden renteverPes wegens het lang uit blijven van de uitbetaling voor geleverd werk. B. en W. stellen ook hier "voor, afwijzend te beschikken, omdat de schuld inzake de te late betaling njet bij de gemeente be rust en deze dus geheel buiten de kwestie staat. De heer de Broekert kan zich met dit voorstel niet heelemaal vereenigen. Als de gemeente geen schuld heeft, wie heeft dc schuld dan? Op het werk, dat deze men schen geleverd hebben, was .niets aan te merken en ze hebben zi. dan ook recht op rentevergoeding. De voorzitter: De gemeente heeft niet aanbesteed en kon het geld niet op tijd geven door 't eindeloos getraineer met de rijksvoorschotten. Bij de firma R. Koole Zoon is toen geld moeten opgenomen worden, waarvoor de gemeente natuurlijk ook rente moest betalen. Het getreuzel van uit den Haag is de oorzaak. De heer Doeleman is van meening, dat het verzoekschrift moet gericht wordan aan „Volkswoningen", waarmede de meeste heeren het eens zijn! De heeren Panny en Koopman voeren over deze kwestie nog 'l woord, terwijl de heer A. den Boer voorstelt aan het ver zoekschrift te voldoen. Alleen fcde heeren W. en A. den Boer bleken hier voor, de overigen stemden tegen. Het voorstel van B. en W. werd derhalve aangenomen. Van den heer I. de Broekert is een adres ingekomen, waarin deze verzoekt bij poli- tie-verordening te verbieden, dat het slop tusschen de houtloodsen en de pakhuizen van de Zeeuwsehe Voeder- en Kunstmest handel van af de zijde van den Prov. Straatweg met wagens wordt ingereden en dit door plaatsing van een bord met „Verboden Inrit" wordt aangegeven. Na ingewonnen advies van den Gemeen tebouwmeester stellen B. en W. voor aan het adres in zoover tegemoet te komen, dal een bordje met opschrift als door den gemeente-bouwmeester in diens ad vies aangegeven, wordt aangebracht. De politie-verordening voor dit speciale ge val te wijzigen, achten B. en W. niet gewenscht. De heer de Broekert is dankbaar, maar niet voldaan. Hij wenschte wel, dat de gemeente-bouwmeester had geadviseerd: „Verboden inrit met geladen wagens". De voorzitter wijzigt het amendement de Broekert, gehoord de discussies en gezien het rapport aldus: „Verijoden inrit voor geladen met paarden bespannen wagens". i De heer W. den Boer meent, dat deze verbodsbepaling tot moeilijkheden aanlei ding zal geven met het vervoeren van kunstmest ter plaatse. De heer de Broek'-rt weerlegt zulks en verzekert, dat hij den doorgang aan de Visschersdijk niet versperren zal en nooit versperd heeft. Het gewijzigd voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. s. aangenomen. Ter tafel komt thans een adres van H. van der Doe, schipper alhier, waarin deze verzoekt, dat voor het aanvoeren van straatsteenen en het leveren van grind- zand en brikken, in de eerste plaats in aanmerking komen schippers, die hier woonachtig zijn, mits deze geen nadeel be zorgen aan de gemeente door hoogere inschrijving. B. en W. stellen voor, na ingewonnen advies van den gemeente-bouwmeester, aan adressant mede te deelen, dat aan zijn verzoek, voor zoover de belangen van de gemeente dat toelaten, zooveel mogelijk zal worden voldaan. Na een korte discussie, waarbij de heer de Broekert het verzoek steunde en aan voerde, dat de pl.m. 600 ton scheeps- ruimte in ieder geval moest worden be nut voor de schippers, de heer Doelc man herinnerde aan zijn reeds jaren ge leden gedaan verzoek aan Z.zeesche schip pers het aanvoeren van zand en steen te gunnen cn metli. Koopman meende, dat de meeste schepen hier te klein waren voor het aanvoeren van grint, zoodat zij na aftrek van 't sleeploon er geen voor deel van zouden hebben, werd het voor stel van B. en W. z. h.s. aangenomen. Thans komt ter tafel het voorstel ten aanzien der steunverleening. Voorgesteld wordt de Commissie van Advies voor steunverleening aan uitge trokken sigarenmakers met ingang van 16 April op te heffen, met dankbetuiging voor de vele diensten der gemeente be wezen. Ingekomen is voorts nog een door en kele personen onderteekend verzoek, waarin met het oog op het ontbreken van werk op de haven zoowel als op het land, gevraagd wordt nog enkele we ken te willen steunen. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. mede, dat zij voorstellen de steun verleening stop te zetten en over te dra gen aan 't Burgerlijk Armbestuur. De heer Catshoek hoort tot zijn leed wezen de steunverleening stop te zetten 1 en de menschen te verwijzen naar het Burgerl. Armbestuur. Hij hoopt, dat die niet minder zullen geven, dan de com missie van advies. De menschen konden van de uitkeering in het leven blijven, maar daarmede was '1 dan ook uit. j Spr. weet, dat sommigen er, wat klee- ding betreft, ermbarmelijk uitzien. Men kan de menschen toch niet aan hun lot overlaten? Spr. stelt voor weder een cre- sie van advies tot er meer werk komt. De. voorzitter: In de vergadering van B. en W. heb ik over deze kwestie ook gesproken en voorgesteld tot 1 Mei door te gaan, maar de meerderheid was daar niet voor. Ook met 1 Mei is er nog geen zekerheid, dat er werk zal zijn! De heer W. den Boer ondersteunt het voorstel-Catshoek in zoover, dat, waar noodig, steun verleend wordt. Er moet nog iets gedaan worden, nog ongeveer 30 menschen zijn er, die absoluut geen werk hebben. Spr. wil daarom niet afwij zend adviseeren, maar opnieuw een crediet van f 200 toestaan aan de commissie, die naar bevind van zaken zal moeten handelen. Is het niet beter een termijn te stellen, zegt de voorzitter. B. en W. stellen, met intrekking van hun gedaan voorstel, thans voor de commissie van advies nog 14 dagen, tot 8 Mei a.s., in functie te laten en f 200 crediet toe te staan. De heer Doeleman: Laten wij een ter mijn stellen tot 15 Mei en dan definitief de steunregeling stop zetten. De voorzitter neemt namens B. en W. dit amendement over, met de conditie nog f 500 crediet te verleenen, die even wel niet geheel opgemaakt behoeft te worden. 1 Conform dit advies wordt besloten. Tot lid der Commissie voor de Gasfa briek ea Straatverlichting wordt in de vacature-Pijleman de heer de Broekert benoemd. Tot leden der met 1 Mei as. periodiek aftredende Schattingsoom missie, worden herkozen de heeren J. A. Legemaat, A. Timmerman Cz., H. van Dijke en W. den Boer, allen aftredend. Mede waren aanbevolen de heeren J. A. Biermasz, H. J. Korlvinke, A. J. Rib- bens en L. Koopmah Cz. Tot leden der stembureau* ▼oor de verkiezing van den gemeenteraad, worden na gehouden stemming gekozen: le stemdistrict: Voorzitter: de burge meester, pl.vervangend voorzitter de heer Panny; leden de heeren W. den Boer en J. J. Cock; tot pl.Vervangende leden de heeren mr. P. v. d. Eist en P. A. A. Klok. 2e stemdistrict: Voorzitter: de heer A. Timmerman; pl.vervangend voorzatter de heer G. J. Lunenberg; leden de heeren L. Doeleman en C. v. Westen; pl.vervan- gende leden de heeren J. J. Romeljn en A. B. Breesnee; 3e stemdistrict; Voorzitter: mr. H. Pol- vliet; pl.vervangend voorzitter I. de Broekert; leden de heeren W. Versteeg en A. den Boer; pl.vervangende leden J. linger en J. A. v. d. Valk; 4e stemdistrict: Voorzitter: de heer L. Koopman; pl.vervangend voorzitter de heer J. Catshoek; leden de heeren M. F. de Vos Czn. en A. J. Ribbens; pl.vervan gende leden de heeren J. A. Biermasz «n C. Meuwese. De heer Potvliet, herinnerende aan de 1.1. gehouden zitting der stembureaux 8 en 4, klaagt over de groote koude die de heeren daar geleden hebben. Als laat ste punt der agenda voor de openbare rit ting komt aan de orde het adres van kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente, betreffende de aanplakborden in de Beurs. Naar aanleiding van de besprekingen in de tommissie van fabricage, deelen en W. mede, dat geen zedelijke óf gods dienstige gevoelens door de aanplakbor den in de Beurs worden gekrenkt. Den heer de Broekert bevreemdt hat, dat B. en W. nu met een prae-advies ka men, waar zij vroeger afwijzend advi seerden. Wanneer de gemeentekas hat zou toelaten, zou spr. onmiddellijk een voorstel doen tot restauratie van de Beurs om haar een oogelijk aanzien te geven. Hij vereenigt zich niet met het idéé van B. en W.; spr. zag graag de plak borden van de muren verdwijnen. De heer Doeleman stelt' voor de plakke- borden te verwijderen en te plaatsen in 't Vrijpoortje. Dan is voldaan aan het verzoek van Kerkvoogden en tegemoet ge komen aan hen die reclame wenschen te maken. „Over de wanden van 't Vrijpoortje hebben wij de beschikking niet", merkt de heer Timmerman op. Laat men dan een verzoek richten tot de bewoners van beide aanpalende perceeien., antwoordt de heer Doeleman „Fabricage heeft ook hierover gedacht, maar wist geen uitweg omdat, zooale wet houder Timmerman opmerkt, wij niet de beschikking hebben over die muren", eegl de heer Panny. De voorzitter: ln het adres van kerk voogden wordt gezegd, dat die borden aanstoot geven, maar men heeft niet ge zegd, waarin die aanstoot bestaat. Men kan wel alles vragen. Weten de heeron wel, dat de Beurs tot dat doel reeds sedert 1600 gebruikt wordt Het stads bestuur, de regenten van Schouwen, heb ben daer gepubliceerd; het Was een in stitutie van de stad. Dat alles is in on bruik geraakt. Spr. begijpl niet hoe het mogelijk is. dat de eanplakborden aan stoot geven. De Voorz. wordt weggeroepen; weth. Timmerman neemt het voorzitterschap over. Er wordt verder gediscussieerd over het aanhangige punt, totdat de voor zitter teruggekeerd Zijnde, zijn functie hervat- De heer W. den Boer doet als red middel aan dc hand, voor de plakke- Worden een val te laten maken en deze des Zondags neer te laten B. en W. stellen voor de beslissing aan te houden en nader overleg te pl«r gen met den gemeente-bouwmeester tot het uitbrengen van een nader prae-ad vies. Vóór stemden de heeren A. Timmer man, A. den Boer, W. den Boer, Cats hoek, Panny en Polvliet. Tot onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid den heer L. J. Guinee, benoemt de voorzitter eea com missie, bestaande uit de heeren Catshoek, Doeleman en de Broekert. Tijdens dit onderzoek werd de open bare vergadering eenige oogenblikken ge schorst en heropend toen de commissie met haar taak gereed was. De heer Catshoek, rapporteur, -ver klaarde namens de commissie de stukken voor accoord en adviseerde tot toelating. Conform dit advies besloot daarop de Raad. Bij dc rondvraag herinnerde de hee? Panny aan zijn in de vorige zetting ge dane vraag over het heffingspercenUge voor de Rijksinkomstenbelasting. Spr. is van meening, dat Wiij) dat percentage moe ten verlagen in verband met den H.O. De voorzitter iegt toe in een volgende vergadering daaromtrent mededeeliagen te doen. De heer Catshoek is van andere mee ning dan de heer Panny. Gezien de toe stand in Zierikzee drukt de tegenwoor dige heffu\g teveel op de kleintje». In plaats van de 60 te verlagen, zou hij deze willen verhoogen tot 80 of 100 "n. Men kan de bezwaren van den heer Panny ondervangen door het vermenig- Vuldigingscijfer van den H.O. te Verlagen. De heer Koopman 'wijst op de massa's papier, die bij 't Sas opgehoopt liggen. De voorzitter zegt toe aan den ge meente-bouwmeester te vragen boe 4i*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 9