TWEEDE BLAD Zierilrasclie Nieuwsbads DUPLO DUPLO DUPLO DUPLO behooronde by de Tan Vrydag 20 April 1923, no. 10917 BUITENLAND." Belletje te Miiklhelm. Te Mühlheim a'd. Roer hebben de vverkloozen een aanval gedaan op het stadhuis. Zoowat 600 werkloozen uit Mühlhaim, die door de stad aan werk waren geholpen, rukten aan op het stad-«i huis. Zij hadden van buiten de stad ver sterking gekregen en wilden hun eischen aan het gemeentebestuur stellen. Daar het gemeentebestuur de deuren van het stad huis had laten sluiten, begonnen de be- loogers de detr met houweelen in te slaan. Daarbij kwam het tot een gevecht tusschen de aanvallers en de crimineeie politie, welke laatste geholpen werd door het siadhuispersoneel, dat uit de ramen van het gebouw water uitstortte op de menigte. De tetoogers braken het pla veisel op en bombardeerden daarmee het stadhuis. Nadat de belegerden geruimen tijd den aanval met goed gevolg hadden weerstaan, zag de crimineeie politie zich ten laatste genoopt van de schietwapens gebruik te maken. Verscheidene betoogecs zijn gekwetst. Deze gewonden werden door hun makkers binnengedragen bij de Fransthen in de kazerne. Ook na deze incidenten duurde de be tooging voor het stadhuis nog zoo wat 2 uur voort. Een van de voornaamste rad draaiers is in hechtenis genomen. Van het stadhuis is een groot aantal venster ruiten verbrijzeld. Daaronder zijn ook de groote spiegelruiten van de tentoonstel lingszalen in de kelderverdieping van het stadhuis. Een vflolbewogea Ierer. Dezer dagen is te Londen kolonel Boyle overleden, die door zijn vrienden ook wel „Boyle uit Klondike" werd genoemd. In zijn leven heeft hij menig spannend avontuur beleefd. Als men zijn loopbaan zou hebben gefilmd, zou die film niet behoeven onder te doen voor menige Amer. avonturenfilm. Kolonel Boyle zag in Canada te midden der prairiën het eer ste levenslicht. Op twintigjarigen leeftijd maakte hij den grooten trek van goud zoekers naar Klondike mee. Hij was een van de eersten om langs de Joekon op te trekken en spoedjg wist hij door zijn gedurfde daden een zekere vermaardheid te krijgen. Toen de oorlog uitbrak organiseerde Boyle een eigen machinegeweer-corps, dat hij uit Canada naar Europa overbracht. Het was door zijn optreden in de gealliëerde gelederen, dat hij 'n onderscheiding kreeg voor buitengewone diensten. Daarna maakte hij in Rusland de Russi sche revolutie mee en wist de archieven der Roemeensche regeering te Moskou te redden uit de handen der bolsjewiki. Die archieven waren, voordat de bolsjewiki in Rusland de macht in handen namen, naar Moskou gezonden om ze voor het Duitsche leger te beschermen. De koningin van Roemenië beloonde den kolonel voor zijn diensten en hij bezst zelfs een fotografie van da koningin met haar handteekening en een dankbetuiging. Kolonel Boyle had dan ook verder nog het geheele verkeerswegen in Roemenië gereorganiseerd. Hij werd zelfs levens- middeien-controleur en toen de bolsje wiki weigerden, een aantal Roemeenscha krijgsgevangenen uit te leveren, vloog Boyle in een Fransch vliegtuig naar Odes- sa, bevrijdde de Roemeensche gevange nen, voer terug met een kleine vloot en trotseerde een Oostenrijksch oorlogsschip, dat hem in den grond wilde boren. Als een held werd hij bij zijn terugkeer te Boekarest gehuldigd. Ook maakte de kolonel nog een reeks avonturen in het witte leger van Denikin mee, doch ging later weer naar Roemenië terug, waar hij een leidende figuur werd. Verder begeleidde hij nog een zoon der Roemeensche koninklijke familie naar Eton College in Engeland. Verleden jaar maakte hij nabij Tiflis nog enkele avonturen mee bij de redding ven een luit. van zijn staf, die door de bols jewiki was gevangen genomen, terwijl Boyle in Engeland vertoefde. De laatste had echter zijn woord gegeven, dat hij zijn medewerker zou redden, wanneer deze in moeilijkheden zou geraken, hetgeen hij dan ook dadelijk deed. B INNEMLA N D. Opening vat» do vernieuwde „De RuytcrBehool" te Vilesinge». In tegenwoordigheid van Prine Hen drik en verschillende genoodigden is Woensdagmiddag het nieuwe deel ge- opend van de zeevaartschool „De Ruijter- j school" te Vlissingen, hetwelk speciaal is bestemd voor de practische lessen van de j toekomstige machinisten der Kon. Pnket de reeder hooge eischen aan zijn machine- personeel, maar verlangt ook de regee ring waartorgen, dat op ieder schip een voldoend aantal bekwame machinisten aanwezig zij en daarom ook moet een gelegenheid bestaan waar het onderwijs voor den scheepsmachinist afdoende ge regeld is. Het is spr. bekend, dat de re geering aan deze zaak haar aandacht wijdt en dat zij in de naaste toekomst verbetering in dezen toestand zal bren gen, maar inmiddels waren de groote stoomv.-maatschappijen genoodzaakt zelf in de bestaande leemte te voorzien. Met vertrouwen droeg spr. dan ook 't nieu we gebouw aan het bestuur der school over. De voorzitter der vereeniging Zeevaart school dankte de directies der maatschap pijen voor de medewerking en verzocht den Prins het nieuwe gedeelte der schooi geopend te verklaren. Met enkele woorden voldeed de Prine aan dit verzoek. EERSTE KAMER. Zitting van Woensdag 18 April. Aan de orde is de Zomertijd. De heer Stlngenberg veroordeelt de hou ding der regeering, die zich afzijdig houdt bij een initiatief-ontwerp van zoo verre strekking. Spr. is warm voorstander van den zomertijd. Hij somt de hygiënische voordeelen op en weerlegt de argumenten van den heer Braat, die de oppositie tegen zijn ontwerp tracht te verkleinen. De heer Diepenhorst is tegenstander van den zomertijd, al vindt hij het optreden van den heer Braat bedenkelijk. Bij in voering van den zomertijd wordt over heidssteun misbruikt voor een onnatuur- lijken maatregel. Spr. somt de bezwaren voor het platte land op. De heer Westerdijk zegt, dat de stede lijke bevolking verkeerd leeft en het plat teland daarvoor moet boeten. De beraadslagingen over den zomertijd worden geschorst tot morgen 10 uur. Na de pauze maakt bij de onderioijsbe' grooting de heer S.otemaker de Bruine opmerkingen inzake bezuiniging bij het hooger onderwijs. Mevr. Pothuis—Smit vraagt steun voor het nijverheidsonderwijs. De heer Franssen waarschuwt tegen het slechter maken van het onderwijs in ge meenten, die bij de herziening van de klassificatie in een lagere klasse zouden komen. Tevens pleit hij voor goed onder wijs aan achterlijke kinderen. De heer Verkouteren komt op tegen de specialiseering van het onderwijs en pleit voor de afschaffing van een apart hoog- leeraarschap in het Romeinsche recht. De Minister voor het Onderwijs spreekt het gerucht tegen, als zou aan het depar tement van onderwijs een concentratie- zuciil ncerschen. Spr. is het niet eens met den heer Steger, dat de wijsbegeerte nader hrono' J" «ofiertionr' -o'- het religieuse leven afhankelijk van de premissen. Op het leerplan voor het voor bereidend hooger onderwijs kan de wijs- De burgemeaater opende daze bijeen komst met een toespraak tot de aanwezi gen, waarin hij herinnerde hoe weken en maanden geleden het plan was gerijpt om in verband met den aigemeenen nood en werkeloosheid een uitvoering te geven waarvan de baten ten goede zouden ko men aan bovengenoemde categorieën. Door een samenloop van omstandig heden is die uitvoering telkens en telkens weer moeten worden uitgesteld. In verband met al die omstandigheden en met het feit, dat het programma te groot zou worden en zij die hun reisplan nen niet langer konden uitstellen, kan geen volledig programma worden gepre senteerd. Spr. hoopte, wantieer 't tweede gedeelte van het programma wordt afge werkt, een groot aantal toehoorders zullen komen opdagen. Voordat de uitvoering begon, meende de burgemeester een hartelijk woord van dank te moeten brengen aan die dames en heeren, welke veel gedaan hebben om alles zoo goed mogelijk te doen slagen. Naar 't spr. voorkwam, leek het hem, met het oog op de tegenwoordige tijds omstandigheden gewenschL een fonds bij elkaar te brengen, gevormd uit de op brengst der diversè voorstellingen, waar uit dan geholpen zouden kunnen worden, zij, die werkeloos waren, misschien door hun leeftijd of door li haamsgebreken, maar even goed hulp noudig hebben als de anderen. (Applaus). De heer Cock trad daarna naar voren om de in 't programma gebrachte wijzi gingen mede te deelen. Het Z.zeesche Strijkorchest werd ver vangen door een strijkje, bestaande uit de dames Korteweg en de Jong en de heeren Cock en van Praag. Deze dames en heeren hadden menig warm applaus in ontvangst te nemen voor hun begaafd spel, dat de twee tooneel- stukjes aangenaam afwisselde. Het kluchtspel met zang voldeed heel goed. „De geleende koekepan" is een leuk tooneelstukje, dat met ambitie en opge wektheid werd gespeeld, en dan ook veel bijval verwierf. Het blijspel „Dat drukke leven" viel eveneens zeer in den smaak. Dit stukje, zoo goed vertolkend onze ner- veuse eeuw, met haar jachtend leven, werd niet minder goed gespeeld dan het voor gaande, en eindigde onder levendig applaus. Kapwerk en regie waren ln orde, zoo- wel bij 't eerste als tweede stuk. De zaal was slechts half vol. Aan de gemeentebesturen in Zee land is door den commissaris der konin gin een circulaire gericht van den vol genden inhoud: De Minster van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, verzoekt mij voor elke gemeente in Zeeland eene opgiaf te wil len verstrekken van bet aantal kiezers, omtrent wie na de stemming in 1922 SHAD'S,syncn jjfc de leden der Prov Stalen bij den bur gemeester de mededeeling is omvangen, bedoeld bij art. 91 der kieswet, met in- ireiciusitu Iiwub"-' I/CUWIU J O' i- - C', - begeerte niet worden gebracht. Dit zou lichting omtrent de uitvoering van art, overlading met zich brengen. De opmar- 149 dier wet door den burgemeester ge king van den heer Slotemaker de Bruine J geven, in verband met het bovenstaande inzake bezuiniging, zal spr. overbrengen noodig ik U uit mij uiterlijk 26 dezer huijae» vind» fcet «let noodig, dat hel heele personeel er ton verboaden is. Dhr. van Dijke vraagt, op welke wijze deaa zaak zou kunnen worden geregeld. Dhr. L. Neele zou willen, dat het personeel het voor wat minder deed, de ouders wat bijdroegen en de rest door de ge meente werd betaald. Niemand bespreekt eigenlijk het belang van de zaak «elf. Het adres wordt teruggezonden naar B. en W.( die een bespreking zullen hebben met de hoofden van scholen; 8. adres van dezelfden, vragende subsidie voor een schoolreis. Dit wordt met aigemeena stemmen geweigerd; 9. adres van de zelfden, verzoekende om in de politie verordening een rookverbod op te ne- men voor kinderen beneden 12 jaar. Dhr. van Dijke vindt, dat de ouders dat zelf moeten tegengaan. Dhr. van NieuwenhuiJ- zen vindt het geen politie-zaak. Dhr. Bou- deling is wel voor een maatregel. Dhr. van Dijke zegt, dat dan niet de kin deren, maar de ouder9 zouden getroffen worden: 10. een schrijven van het be stuur van een bond tegen het vloeken. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van de aehattingseommissie j worden benoemd de heeren: Niiant, van Bendegom, Meijer en v. Hoeve. De plaats van dhr. A. van Rooijen in het burger lijk Armbestuur wordt vervangen door dhr. A. van Strien. Daarna doet de voor zitter uitvoerig verslag van een confe- rentie die gemeente- en polderbestu ren hebben gehad met Ged. Staten ovsr de rioleering van de aloot langs den Oost- dijk. Tevens deelt hij dt geraamde kos- ten mee. Dhr. de Ruijter zegt, dat de ge meente er niets mee te maken heeft, maar dat het onderhoud voor den polder is. Dhr. v. Nieuwenhuijzen is tegen riolee ring en zegt, dat de polder daaraan niet zal bijdragen. Dhr. Neele vindt het ook onbillijk, dat de gemeente de kosten zou moeten dragen. Dhr. van Dijke zegt, dat de toestand waarschijnlijk door onbewo ning is geschapen. Ook is hij er tegen, dat de gemeente cr geld aan uitgeeft. De voorzitter stelt voor niet te rioleeren. Aldus wordt met algemeene stemmen be sloten B. c|n W. vragen om nog 19 M. havenbeschoeiing aan te vullen met klei. omdat het werk geldelijk ia meegevallen. Dhr. van Nieuwenhuijzcn kan er «ich niet mee vereenigen. Dhr. Boudeling vindt beter, dat het nu gebeurt, want dat is goedkooper, omdat men nu toch bezig is. Hiermee stemt dhr. Neele ten volle in. Na nog eenige discussie vraagt de voor zitter stemming. Het wordt toegestaan met op 1 na algemeene stemmen. Dhr. van Nieuwenhuijzcn bleef er tegen. Hierna sluiting. ST.-MAARTENSDIJK. Het hoofdstem- bureau heeft alle ingeleverd# candidaten lijsten voor den gemeenteraad geldig ver klaard. Van de lijst der A.-R. Partij werd een der candidaten geschrapt omdat niet art. 89 der Kieswet erf'dë~beff{!>RT&rflèJ afcit tijd tot herstel van dit verzuim heeft laten voorbijgaan. De betrokkene berichtte ten overvloede aan het hooldstemburaau, dat hij zijn cendidatuur terug nam. RECHTZAKEN. I» V. ROSSEM's beste CUBACAO Is llekte Pruim- en Bookttbafr. Is ongesausd en geurig van nature. Is Terkrygbaar k 12 et. por (Ingez. med.) doen, gingen er stemmen -op hem nog langer aan te houden, waarover in de a.s. najaarsvergadering al of niet beslo ten zal worden. Gezien de afstammelingen van dezen stier, waarvan de oudste nu ruim 1 jaar oud zijn, zou het zeer aan te bevelen zijn, den stier nog langer aan te houden, te meer nog omdat de mee ste leden genegen zijn met hun jonge vaarzen naar den stier „Cor" te Haam stede te gaan. Het nut van een goeden stier blijkt hier wel uit de vele aanvragen naar kalvers uit omliggende gemeenten. Zelfs niet -leden (tegenstanders?) der ver eeniging beijveren zich om kalvers te be machtigen, die den stier „Hendrik" tot vader hebben. Betere en verdere aanbe veling van het nut eener goede vereeni ging met een besten stier is zeer zeker wel overbodig. Ook de jonge fok- en controle ver eeniging mag tevreden zijn; zij staat er goed voor en het laat zich aanzien, dat zij wel in bloei en groei zal toenemen, dank zij vooral de wijze, waarop de con troleur zich van zijn werk kwijt, wat blijkt uit zijn verslag, waarvan een ge deelte hieronder volgt: Er werden in het afgeloopen jaar 59 volledige lijsten ontvangen, waaruit bleek, dat er 2 waren van meer dan 6000 K.G.; 5 van meer dan 5000 K.G. en minder dan 6000 K.G.; 6 van meer dan 4500 K.G. en minder dan 5000 K.G.; 11 van meer dan 4000 K.G. en minder dan 4500 K.G.; 7 van meer clan 8500 K.G. en minder dan 4000 K.G.; 12 van meer dan 3000 K.G. en min der dan 3500 K.G.; 10 van meer dan 2500 K.G. en minder dan 3000 K.G.; 10 van minder dan 2500 K.G. Verder was de hoogste melkgifi van een le kalf koe in 325 dagen 37«8 K.G. met 4.81 vet; de laagste le kalikoe in 303 dagen 2082 K.G. met 3.88 0,, yet: de hoogste 2e kalfkoe in 302 dagen 3751 K.G. met 3,74 o0 vet; de laagste 2e kalfkoe in 250 dagen 2067 K.G. met 2.89o„ Vet. Ou ere koeien: de hoog ste in 359 dagen 6481 K.G. met 4,04 o/o vet; de laagste in 239 dagen 2137 K.G. met 3,62 o/o vet. 9 lijsten hadden een gemid- riabben "eeh 'gemutaeiuJ-Wi^«nroi6c 'üeter- den de 3 o/0. Het hoogste vetgehalte was 4,66 o/o; 't laagste vetgehalte was 2,76 o/o. Enkele nieuwe leden traden toe. De voorzitter sloot met een woord van dank in het bizonder aan den controleur, deze geanimeerde vergadering. aan de commissie voor de reorganisatie van het hooger onderwijs. Het ontwerp werd daarna zonder hoof- delijke stemming aangenomen. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag II April. j Kieswet. Over het voorstel-Beumer tot afschaf fing van den stemplicht staakten de stem men (zie vorig nummer telegrammen. Z. h. s. wordt aangenomen een amen dement Schouten tot schrapping van de verplichting om de verzegelde pakketten met de stembiljetten 4 jaar te bewaren. De heer van den Heuvel licht een amen dement toe om met behoud van het stel sel der grootste overschotten op andere wijze dan de regeering voorstelt, het be lang weg te nemen om een aantal lijsten eener zelfde partij onverbonden te laten. De heer Bongaerts verdedigt een amen dement, dat hetzelfde beoogt op eenigs- zins andere wijze. De heer Oud verdedigt een amendement om het land niet te verdeelen in vier kiesgebieden, doch het t« beschouwen als één kiesgebied, dat om de drie jaar 25 Eerste Kamerleden kiest, waarbij ledera provincie met afzonderlijke lijsten aal kunnen uitkomen. Minister Ruys da Beerenbrouck betoogt, dat het amendement-Oud de provinciale zelfstandigheid zou aantasten door vrij wel alle mocht over de verkiezing te geven aan het partijbestuur. Het amende ment-Van den Heuvel zou neerkomen op te groote bevoorrechting der groote par tijen. De Minister ontraadt aanneming van de amendementen, ook omdat het gevaar lijk is verandering te brengen in het ge compliceerde stelsel, dat mat zorg ia op gebouwd. De heeren Oud en Bongaerta trekken daarna hun amendementen in. Zonder hoofdei, stemming wordt aan genomen het amendament-Schouten tot vaart-Mij. en de Java-China-Japan-Lijnschrapping van da verplichting om de atschappijen dan ook de verzegelde pakkettan met stembiljetten 4 it/elke beide mai kosten van dezen aanbouw voor haar re kening nemen. Prins Hendrik was te 12,59 par anel- trein te Vlissingen aangekomen, waar hem allereerst een lunch werd aangeboden. Na den lunch werd het nieuwe ge deelte van de De Ruijterschool in oogen- schouw genomen en vereenigde man zich vervolgens in een der lokalen der school, waar het woord werd gevoerd door den heer Hummel, directeur van da Kon. Pa- ketvaart-Mij. Spr. schetste in bread# trekken da moei lijke en verantwoordelijke taak van dan seheepemaehlniat. Daarom atalt niet alleen jaar te bewaren. Uit Stad en Provinoie, ZIERIKZEE. Wij verwijzen onze stad- genooten naar een in dit nummer voor komend ingezonden stuk, waarin de ver koop van de Emmabloem op Zaterdag a.s. wordt aanbevolen. Woensdagavond werd in da Con certzaal een uitvoering gegeven, waarvan da opbrenget aou etrekken tot eteunver- leening aan warkalooaen an hulpbehoe venden. de gevraagde opgaven, alsmede de in- j lichtingen omtrent de uilvoering van nrt. 149 der kieswet, zoo volledig mogelijk te verstrekken. BURGH. In de dezer dagen gehoudei vergadering van ingelanden van den pol der Burgh en Westiand, is de begrooling voor het dienstjaar 1923-'24 vastgesteld en tot opzichter aan gememden polder tenoemd, dhr. H. v. Rooijen, inplaata van dhr. W. Heule. wien met ingang van 1 (Mei a.s. op verzoek eervol ontslag als zoodanig is verleend. ST.-PH1LIPSLAND. Maandag j.l. verga derde de gemeenteraad aihier. Alleen dhr. J. van Strien was afwezig. Na de ope ning werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Nu viaagt dhr. Boudeling het woord. Hij vraagt aan de heeren de Ruijter en Beurkens, of het iets persoon lijks tegen hem was, waarom zij bij do vorige vergadering weggingen, toen hij aankwam. De aangesprokenen antwoor- den ontkennend. De heeren van Nieu- wenhuijzer. en van Dijke keuren de han delwijze ook at. Er ontslaat nu" nog een kleine discussie, die door den voorzitter wordt afgebroken. Nu worden de inge komen stukken aan de orde gesteld: 1. besluit van Ged. Staten ter definitieve vaststelling van de rekening over 1921. De voorzitter zegt, dat er geen aanmer kingen waren en brengt den gemeente ontvanger dank; 2. goedkeuring van een raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening. groot f 1500 voor haven werken; 3. Versiag van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs; 4. schrij ven het gemeentebestuur ven Hooge en Lage Z wal uwe om adhaesie te betuigen aan de grieven tegen het bestuur van de waierleiding-mpij. N.W.-Brabant. Men be sluit adhaesie te betuigen; 5. een vraag van Ged. Staten of de raad blijft bij zijn besluit tot verlaging van de kaai- en havengelden. Met alg. stemmen besluit men de vermindering le handhaven; 6. circulaire van Ged. Staten met een con cept-besluit tot regeling der wethouders- jaarwedden. De voorzitter adviseert geen beziwasr te maken. E7- wordt f 135 voor- gesteld. Dhr. Boudeling Wil f 50; wet houder de Ruijter f 80; wethouder van Dijke f 100, Algemeen is men tegen het voorstel; 7. adres ven oudercommissie, personeel en ouders van schoolgaande kinderen van school I om het vervolg onderwijs te behouden. Hierbij waren ad- haesiebetuigingen van bet personeel der beide andere scholen, van de commissie van toezicht «n van het bestuur der bij- «ondera school. B- sn W. vinden het finantieel bezwarend. Dhr. v. Nieuwen- Jten advocaat voor de rechtbank. Op Woensdag 25 April a.s. des voo*-- middags ten 9i/j uur, zal voor de recht bank te Maastricht in openbare terecht zitting worden behandeld, de «aak tegen j den gewezen advocaat-procureur, mr. F. Q., thans gedetineerd in het Huis Van Be waring, beschuldigd van verduistering! van een bedrag van pl.m'. f 50,000, die hij ala curator in het faillissement der Zuid- Limb. HandelsMij. en ven nog andere faillissementen onder zijn berusting had. ONDERWIJS. Bij de Zaterdag j.l. gehoudea acte-exa- mens voor onderwijze, slaagde o.a. da hear J. A. Daiebout te OuWerkerk. POST EN TELKGRAPHIE. Tot directeur vaa het Postkantoor te Zwolle ia benoemd de heer S. Beumée, thans directeur van het post- aa tele graafkantoor te Zierikaee. AANBESTEDINGEN. OOSTERLAND. Bij de op Dinsdag 17 April gehouden testeding door de Laad- touW-ver. „D. E. S." alhier werd inge schreven door: Z. V. en Kunstmeslhande' Zierikzee, chili f 15,14; super f 3,50; mais f 11,45; J. v. d. Berge, Bruinisse chili f 15.04; P. J. Timmers, Poortugaal, lid- f 15,15; H. E. Wamsteker, Vdssingen. id. f 15,14; H. Kooman, Dirksland, id. f 15,01; J. P. Mast, Den Bommel, id. f 15,04; C. V. d. Berge, Sirjansland, id. f 15,02; super f 3; mais f 11,60; grint f 4,70; Centraal Bureau, Rotterdam, chili f 14,99; P. M. Pankow, Zterikzee, grint f 4,25; H. v. d. Doe. Zierikaee, id. f J. Aarnoudte, B'uinisse, id. f 6,10.- Chili, super en mais per 100 k.g.; grint per Ms.; alles franco op den wage»; gegund aan laagste inschrijvers. LANDBOUW EN YEETEELT. RENESSE. Dinsdag j.l. hield de atieren- vereeniging „Ons Belang" en de Fok- en Controle-vereeniging „Westelijk Schou wen" alhier een gecombineerde jaarverga dering. De aftredende bestuursleden, de heeren Moermond, Verseput en Kooman werden mat groote meerderheid herko zen. Uit da rekening bleek, dat nog een saldo van f 106 in kas was, wat aan leiding gaf, dat het dekgeld voor koeien van niet-leden verlaagd werd tot f 4,50 par koa. Naar aanleiding, dat hst 't laatste jaar l«, dat de stier „Hendrik" dienst zou PREDIKBEURTEN, Zendag 22 April. Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. '«Toorm. 10 ure, ds. de Roode. Kleine Kerk. 's Voorm. 10 are, -"ds. Steenbeek, 's avond» ure, ds. r Griethuijsen. Luth. Kerk. Voorin. 10 ure, d«. Hoever» van Den Haag. Geref. Kerk. 10 an 6 uie, d». Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en fl ure, Preekla7.en. Evangelisatie Jeruel II. 10 ■n 7 ura, Gewone dienst. Kerkwerve. 2 ure, dr. Proost. Serooskerke. 2 ure, d». Lsenderk. Bnrgb. 9.10 ura, ds. Boogaard. Renesce, Geen dienst. Noordwelle. 9.30 ure, ds. Leenderk. Haamstede. 2 ure, ds. Baogaard. Geref. Kerk. 9.30, ds. Goudhuij» (Bed. H. A.) en 2 ure. idem (Dankzegging). Oud-Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Elkerzee. 9.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 9.30, d». Laarman (Avondm.) tn 2 are, idem. Brouwershaven. 10 ure, dr. Praost. Geref. Kerk. 9.30 an I ure, Leesdienst. Zennemalre. 9.39 ure, ds. de L»ut. Geref. Kerk. 9.30 e* 2 ore, Leeskerk. Nonrdffonwe, 9.30 ure, ds. Griethujjsaa. Dretschor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwcrkcrk. 2 ure, ds. de Roode. Nleuwerkerk, 9.30 sn 2 ure, ds. d. Liude*. Geref. Kerk. 910, 2 au 1.80 ura, Leeskerk. Oud-Gcraf. Kerk. 9, 2 en 5 ura, Laeskerk. Oosterlacd, 9.30, dr. Weeda sn 2 ure, gesn dienst. Geref. Kerk. 9.30 en 2, Lseskerk; ure, ds. Hoek. Goref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Lefikerk. Slr|analand. 2 ure, dr. Weeda (Orgeleoll.) Bruinisse. 9.30 en I ure, ds. Waarden- burg. Geref.- Kerk. 9.30 an 2 nre, dn. Hook. Geref. Gero. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Goref. Kerk. 9.30 en 2 u*e, ds. Veldkamp. St.-Flilpsland. 9.10 ure, ds. Las. Oud- Geref. Kerk. 9, 2 en 5.10 ure, Leeskerk. Tboien. 9.10, ds. Van Griethuijsen en 2 ura, ds. Los. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdllk. 9.30, ds. Keiler (Doop) en 2 ure, idem (Afscheid). Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en ure, Leeskerk. Oud-Vostemeer. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. Van Griethujjsen. Goref. Kerk. 9.30, 2 en fc.30 are, Leesdienst. Poortvliet. 9.10, Leesksrk en 2 ure, ds. Versckoer. Geref. Kerk. 9.30, 2 an 6 nre, da hear Snoak van Niauw-Lande. Scberpenlssc. 9.30, ds. W. J. Keller en I ure, geen dianst. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en J.30 ure, Laeskerk. Stavenlsse. 9.30, ds. Moerman (H. Arondm.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5