Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD STEMMING. UITOEFENING KIESRECHT behoorende by (le van VrQdag 30 Maart 1923, no. 10909. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzee brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag tl April 1923, van des mor gens acht uur tot des namiddags v g f uur, zal geschieden de STEMMING ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland. STEMPLICHT. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bg artikel 72, tweede lid der Kies wet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zgn kiesrecht moet aanmelden bg het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stem- district. Artikel 150 der Kieswet luidt: De kiezer, die niet voldoet aan de ver plichting opgelegd bg art. 72, tweede lid, wordt, tenzg den rechter van eene geldige reden van verhindering bigkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onher roepelijk is geworden, of de deswege opge legde geldboete vrjjwillig is betaald, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden op gelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch casatie onderworpen. Indien de straf van berisping wordt opge legd aan een afwezig gebleven beklaagde, wordt eene schriftelijke vermaning van den Kantonrechter, om aan'de verpliohting op gelegd bij art. 72, tweede lid, in het vervolg te voldoen, aan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteeker.d op de wjjze, voorgeschreven bg art. 144 vau het Wetboek van Strafvordering. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende H0', die opzettelijk zich voor een ander uit gevende aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. ZiBRiKzci, 30 Maart 192t. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. 1. FOKKER YAN CRATBBTBTN VAN RENGERSKERKE, Bergem. P. T. W1TTERMANS, Secretaris. door personen, die in dienst- betrekking z||n. Ds BURGEMEESTER van Zuainu her innert personen, bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen waarbij, personen die den leeftgd van vgf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zgn: dat zg, volgens art. 55 der Kieswet ver plicht zgn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, dat iedor van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tusschen acht uren des voormiddags en vgf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde dat zjj, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrie ken of werkplaatsen, verplicht zjjn te zorgen dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zgn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hunnen twege onderteekende Igst, de twee achter eenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk dat, volgens art. 151 der Kieswet, over treding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste rijt en zeventig gulden. De algemeene maatregel van bestuur, bovengenoemd, is gegeVen bg Koninklijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) en luidt als volgt: Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 57 (thans 54) der Kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzondere in stellingen en ondernemingen ten aanzien van bij ben in dienstbetrekking zgnde per sonen, welke uit hóófde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezers lijst zjj voorkomen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voor gaand artikel wordt voorst verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien van bg hen in dienstbetrekking zijnde per sonen, alsmede aan personen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bg hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Ljjsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet bedoeld, zgn ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Zibrikzk, 30 Maart 1923. De Bur genieeeter voerneemd, A. J. f. FOKKER VAN CRATESTITN TAN RING1RSIIRKE. herder zou verzetten. Om deze reden wer den een afdeeling infanterie van 120 man, een afdeeling cavalerie van 80 man en een groot aantal politie-agenten ontboden. Den militairen werd gelast het dorp met een drievoudig cordon te omsluiten. Toen de gemeente van het oprukken van de militairen hoorde, vingen de kerk klokken aan te luiden. Op dit teeken spoedden zich van alle kanten de vrou wen naar het huis van den geestelijke om dezen te beschermen. En terwijl 't eerste militaire cordon het huis van den priester omsloot, verzamelden de vrouwen zich in de woning en versierden deze met bloe men. Onder het zingen van een koraal bon den zij vervolgens wederkeerig eikaars vlechten en handen met touwen aaneen. Zóó wachtten zij den aanval van de mili tairen af. Toen deze kwamen, voerden zij een charge uit, ten einde de vrouwen te verspreiden. De vrouwen boden echter hardnekkig tegenstand en trachtten den soldaten zout en heet zand in de oogen te werpen. Eerst na hevigen strijd konden de militairen het winnen. Doch ook voor de deur, welke naar de kamer van den priester leidde, had zich een rij vrouwen opgesteld. Dezen wierpen zich op den grond en het gelukten den militairen niet haar van hier te verwijderen, zoodat zij ten slotte moesten worden weggesleept. Eindelijk kon de priester, in gezelschap van 56 vrouwen, worden gearresteerd en onder sterke bewaking worden weggeleid. Onderweg werd het transport door een groote bende mannen overvallen, die den priester te hulp kwamen. Opnieuw ont brandde de strijd, waarbij vier politie agenten werden gewond. Bijna was de priester door de aanvallers ontzet. Dat dit niet geschiedde was te danken aan het ingrijpen van de cavalerie, welke de man nen op de vlucht dreef. Ten laatste kon het transport zijn weg naar Krakau ver volgen. „De opgedroogde stroom". De Duitschers, die nog korten tijd ge leden steen en been klaagden over de „Auslënder", die met hun ,,Edelvaluta" alles opkochten wat hun onder de oogen kwam, alle prijzen opdreven, alle wijnen opdronken en het arme Duitschland uit kozen als de plaats om zich over te geven aan de schandelijkste zwelgpar tijen, klagen thans steen en been, dat die zelfde buitenlanders, afgeschrikt door de buitensporig opgejaagde prijzen in hotels, theaters en de meeste winkels, Duitsch land zijn gaan mijden. „De stroom der bui- tenlandsche gasten", weeklaagt het „Ber liner Tageblat", „die onuitputtelijk scheen is in de laatste weken en zelfs maanden, sterk afgenomen, en thans bijna geheel opgedroogd". Het blad acht het noodig er op te wijzen, dat het vreemdelingenverkeer niet j een kwestie is, welke uitsluitend 't hótel- bedrijf aangaat en verklaart dan, dat er „lei(J^schaftslos" maatregelen moeten worden genomen, om het thans bereikte resultaat, dat dus, hoewel het volkomen logisch is, blijkbaar ongewenscht wordt geacht, weer ongedaan te maken. Na ge constateerd te hebben, dat er in het inter nationale vreemdelingenverkeer geen alge meene vermindering is ingetreden, dat er bijvoorbeeld een drukker bezoek van Ame rikanen aan Europa valt waar te nemen dan ooit te voren, dus dat Duitschland stelselmatig vermeden wordt, gaat 't blad na, aan welke oorzaken dit dient te wor den toegeschreven. De verscherpte bepa lingen voor het verleenen van visa door de Duitsche consulaten in het buitenland, die uitgevaardigd zijn, toen de levensmid delenvoorziening van Duitschland zich on gunstig liet aanzien en het vreemdelingen verkeer dikwijls ontstemming verwekte, zullen weer worden opgeheven, aldus het „Berliner Tageblatt", zoodra hierin ver betering zal zijn gekomen. Ten slotte bespreekt het blad de kwestie der buitenl. propaganda ten bate van het vreemdelingenverkeer. Het betoogt, dat aan de reisbureaux in het buitenland zoo goed als geen inlichtingen omtrent Duitsch land te verkrijgen zijn. Prospectussen zijn niet voorhanden, bijzonderheden omtrent prijzen kunnen niet worden verstrekt, evenmin als andere gewenschte gegevens. Het blad geeft toe, dat er thans voor buitenlanders geen financieel voordeel is gelegen in een bezoek aan Duitschland, zoodat het vreemdelingenverkeer 't vrij wel uitsluitend moet hebben van de pro paganda en de mérites van 't land zelve. ,,'t Zal echter nog wel eenigen tijd duren" „alvorens men iets van de uitwerking der propaganda zal kunnen bemerken". STAVENISSE. In de Woensdagavond alhier gehouden vergadering van de neu trale kiesvereeniging „Algemeen Belang", zijn ictandidaat gesteld als lid voor den gemeenteraad, de heeren C. Broodman, A. H. v. d. Slikke; P. v. I waar den Cz.; J, Gaakeer; L. C. Potappe], allen af- 'tredenden; J. Leune, M. P. Tazelaar; J. L. Dorst, A. D. va|i Kooten- De stem ming is bepaald op 23 Met j OUD-VOSSEMEER. Tot candidaten van de vrijzinnige kiesvereeniging voor den Raad zijn gesteld de heeren 1. M. A. Vermet; 2. A. de Rijke Lz.; 3. P. den Engelsman; 4. M. C. van der Stel; 5. J. W. Rijstenbil. Tot bestuurslid inplaats van den heer M. den Engelsman, werd gekozen P. den Engelsman. VKRKOOPINttKN, ENZ. ZIERIKZEE, 28 Maart. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier publiek verkocht, de volgende ge bouwen en erf in deze gemeente: Het huis en erf in de Lange St-Janstraat, wijk C 262, voor f 1600; het huis en erf in de Schuttershofstraat, wijk C 468, voor f 700; het huis en erf in de Hoofd poortstraat, wijk C 632 voor f 500; het wbonhuis, schuur en erf in de Korte Nbbelstraat, wijk A 93a en 93b,' voor f 3006,-. ONDERWIJS. BUITENLAND. ZIERIKZEE. In tegenwoordigheid van het bestuur der Avondschool voor Vak onderwijs werd Woensdagavond door den voorzitter, mr. S. R. Bakker, een getuig schrift uitgereikt van den 4-jarigen cursus, aan de leerlingen van de afd. smeden: A. Klink en Chr. M. Papeveki, Zierikzee, L. j J. van de Zande van Ellemeet; afd. met selen: J. L. van Almkerk, Zierikzee, L. A. Capelle, W. P. Capelle, Oosterland, S. C. van den Hoek, Renesse en J. Pleune van Scharendijke; afd. timmeren: M. Duinhou wer, Brouwershaven en C. W. van Velt- hoven, Zierikzee; afd. schilderen: J. Beu- zenberg, Zierikzee cn J. K. Deurloo, Oos terland. Het getuigschrift met verklaring ook de vervolgklasse 1 jaar met vrucht te hebben gevolgd, aan: J. Duson, C. J. Schot, Zierikzee, voor de afd. timmeren; J. van de Kasteele, A. W. van der Kloot, Zierik- ziee, M. P. Manui, Noordgouwe, voor de afd. smeden. Aan D. L. Bienefelt, Zierik zee en J. A. Nortier, Nieuwerkerk, een verklaring, dat zij de vervolgklasse 1 jaar met vrucht hebben gevolgd; het diploma van den 4-jarigen cursus werd hun reeds in 1922 uitgereikt. De leerling S. C. van den Hoek, Renesse, sprak mede namens zijn medeleerlingen een woord van dank aan bestuur, directeur en leeraren, voor de goede zorgen en toewijding aan hun opleiding besteed. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: C. Berrcvoets, L. Berrevoets, P. M. van Dijke, J. van den Houten, P. Klink, A. C. Koster, H. D. Matthijsse, A. Stout- jesdijk, P. J. Tiggelhoven, J. C. Verkaart, J. J. de Zwarte en J. Saman, Zierikzee, A. P. Kort, Schuddebeurs en A. M. Schip per, Bruinisse. Van de 2e naar de 3e klasse: M. C. Muste, P. Schults, Zierikzee, J. Padmos, Eikerzee, J. Stoel, Zonnemaire en C. Rotte, Kerkwerve. Van de 3e naar de 4e klasse: A. Beije, J. W. den Herder, J. A. van den Hoek, J. L. van den Houten, L. J. van den Hou ten, J. W. Leeuwe, Zierikzee; I. Deurloo. C. A. Moelijker, J. J. van der Sande, Oosterland; P. Kort, Schuddebeurs. L. van Sluis, P. van der Velde, Brouwershaven. Bij de Woensdag te Zierikzee gehou den toejatings-examens voor de Rijks normaallessen werden tot de voorberei dende klasse toegelaten: M. C. Pape- veldt, S. (A. P. v. Keulen, C. M. Duivendijk, C. L. Geluk, L. Mossel, A. v. d. Doel, A. v. d. Werf en K.' de Oude (Tot de le klasse: E. M. v. d. Klift. M. van Dalen, J. M. Stfols, Th'. C. Kloet, A. H. Moelijker, F. Boogerd, F. G. Otte, M. J. Rotte, M. A. Kwaak, J. W. Swenne, J. W. Klippel, C. D. Kloet, J. L'. Kik, I. J. v. Nieuwenhuijize, IN. Haeck, L. H. Haeck en W.a Franken. Afgewezen twee; na-examen toegestaan aan één leerlinge. Uit Stad en Provinole. Ken lastige arrestatie. In de gemeente Wiztiize (Silezië) was, meldt de „Kattowitzer Zeitung", 'n rechts kwestie tegen den plaatselijken geestelijke hangende, in verband waarmede deze in hechtenis zou worden genomen. De poLtie schappelijk hulppost-telefoon- en tele- bevroedde, dat de geheele gemeente zich graafkantoor voor de gemeenten Haam- tegen de arrestatie van haar geestelijken stede en Burgh. HAAMSTEDE. Dinsdag jdi vergaderden in de chr. school daartoe welwillend afgestaan een 35-tal personen uit Haamstede en Burgh, teneinde te ge raken tot het vormen van eene Chr. Historische Kiesvereeniging. Nadat de voorzitter der Zierikzeesche Kiesvereeni ging eene lezing had gehouden over „Waarom Christelijk-Historisch en de secretaris dier vereen, eenige wenken, in Verband met de practische politiek, had verstrekt, werd in beginsel besloten een C.-H. kiesvereeniging voor Haamstede op te richten, Zaterdagavond a.s. een defini tief bestuur te kiezen en de candidaaf- stelling voor den gemeenteraad te be spreken. Wat Burgh aangaat, hoopt men na Pasehen eveneens over te gaan tot het oprichten eener C.-H. kiesvereeniging. (BURGH. De heer A. J. A. Boot, kan toorhouder van het hulppost-telefoon en telegraafkantoor alhier, komt in aanmer king als zoodanig voor het binnenkort te Haamstede nieuw te stichten gemeen- dr. Proost. 2* geen dienst. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.30 en 2 ore, Leesdienst. 2e geen dienst. Zeaoemnlre. le en 2e Paaschdag, 9.8# ure, de. de Leur. Geref. Kerk. le Paaschdag, a 30 en 2 ure, ds. Heek. 2e 9.30 are, idem. Noordgouwe. le en 2e Paaachdag, 9 30 ure, ds. t. Griethujjsen. Dretsehor. le Paaschdag, 9 30 ure, ds. v. d. Griend (Be?, nieuwe ledea). 2e 9 30 ure, idem (Voorber. H. A. en Bed, H. Doop). Oowerlcerk. le Paaschdag, 2 ure, ds. r. d- Griend (Doopsbed.) Nieuwerkerk. le Paaachdag, 9.30, ds. r. d. Linden en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.30, 2 en 5.30 ure, Lees dienst. Oud-Geref. Kerk. le Paaachdag, 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oosterland. le Paaschdag, 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. 2e geen dienst. Geref. Kerk. le le Paaschdag, 9.30 en 2, Leeskerk5.30 ure, ds. Veldkamp. 2e geen dienst. Geref. Gem. le Paaschdag, 9.30, 2 en 5.30 nre, Leeskerk. 2e geen dienst Slrjansland. le Paaschdag, 2 ure, ds. v. d. Linden. 2e geen dienst. Brulnlsae. le Paaschdag, 9.30, ds. Waar- denbnrg en 2 are, idem (Dankzegging). 2e 9.30 are, idem. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.S0 en 2 nre, Leeskerk. 2e 9.30 nre, idem. Gtref. Gem. le Paaschdag, 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. 2« geen dienst. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag, 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.39 en 2 nre, ds. Veldkamp. 2e 9.30 ure, idem. SL-FlUpstand. le Paaschdag, 2 ure, ds. Les. 2e 9.50 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag, 9, 2 en i.80 ure, ds. Boone. 2e 9 ure, idem. Tholen. le Paaschdag, 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Keller ran Scherpenisse. 2e 1.30 nre, ds. Datema. Geref. Kerk. lePaasch- gesproken doodvonnis, niet worden vol trokken. VKRACHILLKNDE BERICHTEN. Bedreiging tegen 't leven. Een chauf feur der firma Pander te 's Gravenhage reed met de auto dier firma, omstreeks 't eindigen van den werktijd voor de werkwilligen door de Wagenstraat, toen blijkbaar eenige stakers het hem moe.- lijk wilden maken. De chauffeur trok de revolver om vrees aan te jagen en de staker trok af, om inmiddels zijn beklag in te dienen bij de politie 'die den chauffeur eens onder handen zou nemen wegens het dragen van wape nenof erger nog.... Bij 't verhoor be kende de chauffeur zijn misdrijf tegen 't leven gericht en toonde het oorpus de licti. Ben vernuftige imitatie-browning: het patronenmagazijn 'was een sigaretten- étui.... door het overtrekken van den haan ging.... een electriscb lichtje aan Nap de la Mar raadscandidaat Naar verluidt, zou door de Neutrale Partij voor de aanstaande raadsverkiezing Nap de la Mar candidaat gesteld worden, meldt de Telegraaf. Waarom ook niet. Noemt men de Neutrale Partij zich niet menig maal de „Amusementspartij" en is het niet redelijk, dat zij vertegenwoordigd worde door iemand, waarmede men zich gedu rende lange jaren zoo heviglijk geamu seerd heeft, 't Is duidelijk, dat met de in trede van Nap de la Mar, de A'damsehe Raad aanmerkelijk veranderen zal. Er zul len eerste-, tweede- en derdeplans-sprekers zijn en Nap, die in de improvisatie meer zijn kracht vindt dan in de van buiten dag. 9.30 en 2 m'lwtvt. ie nre, de. 1 8*,«rd« ra.ien, zal omgeven lijn docr do Jong* va* Krabbendjjke. Geref. Gov 1» Paaschdag, 9.30, 2 en 6 ure, Leeskork. 2o 9.80 uro, idem. St.-Mzartea»dl)k. 1© Paaschdag, 9.30 en 2 ure, ds. Keiler. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. Gem. le Paaschdag, 9.80 en 2 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. le Paaschdag, 9.30 en 2 ■re, ds. Van Griethujjxen, 2e 9.30 ure, idem (Be?, nieuwe leden). Geref. Kerk. le Paasch dag, 9.30 en 2 ure, ds. Staal. 2e 9.30 ure, idem (Openbare Belijdenis). Poortvliet, le Paaschdag, g,80 e* 2 ure, d«. Vewskeor. 2e 9.30 ure, idem. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.30, 2 en 6 ure, ds. Bouma vau Rjjsenburg. 2e 9.30 ure, idem. Scberpeulsse. le Paaschdag, 9.30, ds. W. J. Keiler (Bevest. nieuwe lidmaten) cn 2 ure, Leeakerk. 2e 9.80 ure, d«. W. J. Keiler. Oud- Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 2e 9.30 are, idem. Staveoteae. le Paaschdag, 9.30 en 2 nre, ds. Moerman. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Paasehdag, 9.80, 2 en 5.50 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. St.-Annaland. le Paaschdag, 9 30, ds. Los (Doopsbsd.) en 2 ure, Leeskerk. 2e 9.50 ure, idem. Geref. Kerk. le Paasehdag, 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. YAN HEINDE EN VER. vrouwelijke politieke gevange nen zijn in de gevangenis te Dublin tot hongerstaking overgegaan. De „Matin" meent, dat de Volken bond nog geen voldoende waarborgen biedt om een eventueele botsing tusschen Frankrijk en Duitschlan-d te vermijden, en dat daarom de eerste vijftien of twin tig jaar niet tot demijitarisatie van het Rijngebied kan worden overgegaan. Iedere flesch sterke drank, die door passagiers van stoomschepen voortaan te benjjders |tm afgunstelingen, die zijn in terrupties zullen vreezsn en wellicht nog meer angst zullen hebben voor zijn stil spel. En, naar het blad verder mededeelt, is Nap de la Mar, wanneer de candidaat- stelling een feit is, niet van pl_an de zaak als een goede mop op te vatten ook niet als een slechte. Hij meent, dat in een stad als Amsterdam, met vele theaters en amusementsinrichtingen en een groot getal inwoners, die daarin hun 'brood verdienen, wel een vertegenwoor diger in den Raad mag zitten. En zon der dat hij nu geschminkt en aangedaan als „Zijn Edelachtbare", in de klucht, waarin hij zoo snijdend de dwaze bur- gemeesterlijke kunstbemoeiïngen aan alle Nederlanders heeft laten zien, in den Raad verschijnt, kan hij er nog wel ex-officio een verstandig woordje over meepraten. Wanneer hij dan maar niet een succes heeft, dat hem in het theater wel aangenaam zijn kan, maar waarop hij in den Raad niet erg gesteld zal zlijn: het succes n.J. van den komiek, die zijn hoed niet af kan zetten, zonder dat ieder een brult: „is-ie goed of niet INGEZONDEN STUKKEN. ("Bulten verantwoordelijkheid der redactie). Cor.y wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur! Renesse, 28 Maart 1923. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U onderstaande in uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Tot mijn verwondering vernam ik, dat de leden van de „Watergeus" besloten hebben met Paschen a.s. hare uitvoering utusnsicia van Jiuuniobiivuc» iwuuu.. New-York .an wal word, getracht ral te 3*™ ifiïïK PREDIKBEURTEN. Zondag 1 - en Maandag 2 April (le en 2e Paaschdag). Zlerlkset. Ned. Her?. Kerk. le Paaschdag, ifieutr© Kerk. Toorm. 10 are, ds. de Roede. Kleine Kerk. 's Voorm. 10 ure, ds. Steenbeek ea «ronds 6.80 ure, geen dieast. 2e Paasch dag. Niouwe Kerk. Voorm. 10 ure, ds Steeabeek. Kleine Kerk. 's Voorm. 10 ure, ds. Helder. Geref. Kerk. le Paaschdag, 10 en 6 ure, ds. Wielenga. 2# 10 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.30, ds d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. r. d. Molen 2e 9.30 ure, idem. Erangelisatie Jeruël II. I« Paaschdag, 10 en 7 urs, Gewone dienst. 2e 10 ure, idem. Kerkwerve. le Paaschdag, 2 »re, ds. Griethuysen. 2e geen dienst. Serooskerke. le Paaschdag, 2 «re, ds. Poort (Ber. nieuwe lidmaten en Bed. H. A.) 2e gee* dienst. Burgh. le en 2e Paasehdag, 9.30 «rs, ds. Boogaard. Protsstantenbond. 2e Paaschdag, 's voorm. na aankomst ran de tram, ds. de Roede, in de gemeentekamer. Renesse, le Paaschdag, 2ure, ds. Leenderkn Noordwelle. le Paaschdag,, 9.80 «re, ds. Leendertz. Haamstede, le Paaschdag, 2 ure, ds. Boo gaard (Bed. 11. Doop en Orgelcollecte). Geref. Kerk. Ie Paaschdag, 9.30 en 2 nre, ds. Goed- hujjs. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Blkaraee. le en 2e Paaschdag, 9.30 ure. ds. Poort. Geref. Kerk. le Paaschdag, 9.80 en 2 nre, ds. Laarman. 2e 9.30 ure, idem. Brouwershaven. le Paaachdag, 10 ure, in beslag worden genomen, terwijl de eigenaar een boete van vijf dollar per flesch Zal moeten betalen. Volgens een bericht uit Madrid aan de Parijsche Journal is het te Barce lona weder onrustig. Er zijn aanslagen tegen arbeiders en syndicalisten gepleegd; eenige zijn gedood, andere zwaar ge wond. In het Japansche Lagerhuis kwam het door een voorstel der oppositie, om de regeering in staat van beschuldiging te stellen, tot wanordelijkheden. De verfoeilijke slavenhandel schijnt in Afrika te herleven. Duizenden slaven worden op de markten van Abessimë aangevoerd. Het bezoemt den regeerm- gen van Engeland en Frankrijk groote bezorgdheid in. De Fransehe regeering koestert het voornemen den z.g. Straatburgschen tijd voor 't heeie jaar in te voeren, die een ha'.f uur voor is bij den zonnetijd. Generaal Mannoury, de vroegere militaire gouverneur van Parijs, die in den oorlog blind was geworden, is plot seling gestorven. Op 23 April zullen te Zeebïugge door een Engelsdh oorlogsschip te lij ken der Belgische soldaten worden aan gebracht, die in Engeland zijn begraven. De prins van Wales zal vpor die ge legenheid met een eskader torpedbboo- ten te Zeebrugge aankomen. In Zuid-Afrika is een bekend in gezetene van Pretoria door een zwerm bijen aangevallen en zoodanig gestoken, dat hij spoedig daarna overleed. Volgens een bericht aan de „Russ- press" heeft de revolutionaire rechtbank te Moskou vijf personen, waaronder een vrouw, wegens herhaalde diefstallen en inbraken in particulliere Woningen ter dood veroordeeld. De Zwitsersehe Bondsraad wijst den Franschen eiach om de zóne-over- eenkomst in weerwil van den uitslag van het Zwitsersehe referendum, toch in wer king te doen treden, ten stelligste van de hand. Blijhcns een mededeeling van don sovjet gezant te Warschau, zal het over de katholieke priesters te Moskou uit- Mijns inziens eischt de billijkheid, dat 't weer evenals vroeger bij den heer Telle plaats had. Hebben hierin de Dohateurs geen woordje mee te spreken of zijn die ook maar gedoemd aan de leiband te loopen van een paar neringzieke stijfhoofden. Hoogachtend, Een Donateur. MARKTBERICHTEN, ZIERIKZEE, 29 Maart. Tarwe f 11,50 f 11,75. Wegens aanst. feestdagen geen handel. j i Cotfperatlore Tolling Zierikzee. Veiling van 29 Maart. GROOTE VEILING. KIPEIEREN t 4,40. Dito Barnevelders f 4,70. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 5,h. f 5,30. Dito Kleine t 3,60 k t 4,60. EENDEIEREN i 5,60 h t 6,10. GANZENEIEREN f 14,75 k f 15,25. Dito Kleine f 10,—. KALKOENEIEREN f 9,50. alles per 100 «taks. Aanvoer 12120 stuks eieren. BOTER 1,— h I 1,14. INGEZONDEN STUKKEN. (Van ingezonden stukkengeplaatst of odgeplaatst, wordt de kopjj niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duidelijk geschreven hand teeken ing toegezonden stukken wordt geen acht geslagen. De Redactie behoudt zioh het recht voor ingezonden stukken te verkorten of te veranderen op eene wyze. die naar haar meening ze geschikt maakt voor op neming, zonder dat de bedoeling gewijzigd wordt.) VERBETERING. In het ingebonden stuk van dhr. Pie- ters, in ons nummer van Woensdag, is j in -de zin vóór de slotconclusie, wegge vallen het 'woord ongevraagdhetwelk geplaatst diende te zijn voor „uit te spreken". De Redactie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5