Zierikzeesche éf* Nieuwsbode Lappendag. Vrijdag 23 Maart 1923 EERSTE BLAD. B. H. IDELER - Zierikzse. Dinsdag Bekendmaking. HINDERWET. DUPLO DUPLO DUPLO DUPLO ABONNEMENT: Prl'a por 8 maanden f 1,60, franco por post /1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10, Afzonderlijke nuromera 6 cent. Verschijnt Maandag. Woensdag en Vrijdag. ZIERIKZEESCHE COURANT. t^ si No. 10906 ill H. I. (OSTEt ADVERTENTIÊN. van 18 regels 80 ets. vad 4 regels en daarboven 20 ces. pei regel- Reclames 80 ets. p. regel Bij oontraot belangrijke korting Inzending op den dag van uit gave vóór II ore. Dit nummer bestaat alt 3 bladen. Manufacturen. Stoffen enz. Maart LappenStof, Monsseltne's Yltrage*s, Wit-, Jaeger-Flanel, Wit-, Geelkatoen, Schortebont, enz. Zy, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende nnmmers GRATIS. H.H. Correspondenten, dlo ons opgaaf verstrekken der predik beurten en die voor den Goeden Vrijdag nog niet hebben gezonden, gelieven dit omgaand to doen. DE REDACTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzkk maken bekend, dat op Woensdag 28 Maart 1023, des na middags 2 uur. ten Gemeentehnize zal plaats hebben: de Openbare Verpachting van de gronden der gemeente, in den Dijkwaterpolder. Vaststelling der Kiezerslijst BURGEMEESTER on WETHOUDERS va» ZiEaiK7.EE maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1923—1924, van 23 Maart tot en met 21 April a.s ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter Inzage wordt nedergelegd en tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsgewjjze, in uittreksel, ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met 15 April a s. is een ieder bevoegd bjj het Gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiecersljjst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strjjd met de wet, daarop voorkomt, nietvooikomt of niet behoorljjk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Ziekikzbi, 22 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders vóornoemd, A. J. B. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENOERSKERKE, Bnrg.ni'. P. F. WITTERMANS, Secretari.. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiERlKZi* brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bjjla'gen van G. D. KOSTERS, koopman te Zierikzeo, om vergunning tot het plaatsen van een benzine-motor van 1 P. K. voor het drjjven van een waschmachine, in het waschhok op het plein, gelegen achter het perceel aan de Vairemarkt, wijk B, no. 445, kadastraal bekend in sectie A no. 1635. Op Donderdag 5 April a.e., des namid dags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid beetaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zjj, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tjjdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden tvordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris prudentie niet tot beroep gerechtigd die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zibbikzee, 22 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Algemeen Overzicht. ^Nog houdt het schrik'lijk pleit van dwang en vrijheid aan; nog draagt het Duitsche erf de Fransche legervaan en drinkt, om 'strijd, het bloed van landzaat en van vreemden". Ziedaar in „a nutshell" de Fransche bezetting aan de Ruhr, vrij, naar een overbekend vers, waarin de worstelstrijd j onzer voorzaten tegen Spanje wordt be zongen. 1 Langzamerhand schijnt in de phase van het conflict verandering te komen. De correspondent van een bekend Engelsch orgaan, schreef aan zijn blad, dat het Duitsche verzet haar hoogtepunt heeft be reikt en de weerstand aan het verslappen is: Het zal weken, misschien maanden duren eer de Duitsche „zware industrie" in haar geheel ten ondergang is gedoemd. Krupp bijv. werkt nog vollen tijd, maar vele kleine industriëele ondernemingen, die niet tot de groote trust behooren, verkeeren in zeer benarde omstandig heden. Er is nog wel geen omvangrijke werkloosheid, maar het aantal van hen, die slechts halve dagen of nog korter werken is ontzaglijk. „De kolenproductie in het Ruhrgebied is vermoedelijk met meer dan 40 pCt. verminderd. Er zijn mijnen, die de kolen niet meer aan de mljnuitgangen kunnen opstapelen. Duizenden mijnwerkers bren gen den dag lezend, rookend en kaart spelend door. In heel Duitschland staan duizenden voor ondergang en ellende..." En de correspondent wijst er dan op, dat er in de rijen van hen die zich lijdelijk verzetten er zwakke broeders beginnen te komen. Honderden hebben den Fran- schen om werk gevraagd. Honderden wer ken onder gewapende bescherming. Hij schrijft echter ook, dat dit verzet niet zonder succes is geweest, want dat de Franschen wat spoorwegverkeer en het verkrijgen van kolen,, cokes en hout betreft, geen stap verder zijn gekomen dan twee maanden geleden. Van hun groote plannen als militarisee- ring van spoorwegen, het beheer van be lastingen, enz., is niet veel terecht geko men. Nadat de onzalige wedstrijd in 't bou wen van slagschepen, dreadnoughts en super-dreadnoughts, tusschen de diverse groote maritieme machten voor een groot deel is gestaakt, wat vooral te danken is aan de Washingtonsche vlotenconferen- tie, komt thans de vraag naar voren, wie in de naaste toekomst de grootste lucht vloot zal hebben. Spijt alle pacifisten en hun verspreide geschriften, de over den oorlog als „geesel der menschheid" ge schreven brochures, etc. etc., schijnt ook in de toekomst een oorlog onvermijdelijk, wanneer de groote mogendheden zich weer beginnen te wapenen, ditmaal met „het vliegtuig", het oorlogswapen der toe komst. In het Britsche Hoogerhuis is de kwes tie der Engelsche luchtvloot dezer dagen ter sprake gekomen en heeft men van verschillende zijden beweerd, dat de lucht vloot van Engeland onvoldoende was. Voor Engeland, dat nog altijd prat gaat op „Brittannia rules the waves", is het onaangenaam te moeten constateeren, dat in de naaste toekomst het vliegtuig het hoofdwapen in den strijd zal zijn en geen vloot, hoe groot en machtig, Engeland's steden zal kunnen vrijwaren van aan vallen van een buitenlandschen vijand. Die vijand kan de vriend van heden zijn en, waar Frankrijk, thans nog de bondgenoot van Engeland, voor zijn ver dediging over 1260 eerste linie-vliegtuigen beschikt, kan de Britsche natie niet dul den, dat, evenmin als voor den oorlog de vloot, thans Engeland's luchtvloot min der sterk zou zijn dan van een andere zij 't dan ook van een bevriende natie. Van een oorlog tusschen deze twee grootmachten is natuurlijk geen sprake, maar debatten als deze week in het En gelsche parlement gevoerd, zijn niettemin teekenend voor de reeds lang gewijzigde houding ten opzichte van den door beiden verslagen vijand. BINNEN LAN D. De verkiezing Yan de Kersto Kamer. De dag voor de verkiezing van leden van de Eerste Kamer is bepaald op Dins dag 10 Juli a.s. De Steenbergschn Vliet. De Minister van Waterstaat heeft goed gekeurd de plannen tot verbetering der Roosendaalsche of Steenbergsche Vliet (N.Br.), welke bestaan in het verbreeden en uitdiepen van den Vliet, 't Bodemvlak wordt van 8 M. tot 20 M. verbreed. De diepte wordt van 1,95 M. op 2,20 M. ge bracht. Het werk kost circa een millioen, en 't zal over 3 jaren verdeeld worden. Het eerste komt het boven-Sas aan de Steenbergsche Haven aan de beurt. Hier zal veel werk zijn voor werkloozen uit geheel West-Brabant. Spoedig zal aan het werk worden begonnen. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 22 Maart. De heer van Ravesteyn vraagt verlof tot interpellatie over de afsluiting van. de duinen te Noordwijk, waarover mor gen wordt beslist. Een aantal kleine wetsontwerpen wordt z. h. s. aangenomen. Aan de orde is de interpellatie-Brauti- gam over de bezetting van het Roerge bied. De heer Brautigam vraagt, of de minister kan mededeelen, of veranderingen te wachten zijn, die kunnen leiden tot opheffing van de moeilijkheden, dan wel tot verscherping van maatregelen; of de minister pogingen heeft gedaan of zal doen om de opheffing van de belemme ringen van in- en uitvoer te verkrijgen van de Fransche en de Belgische regee ring; of de aandacht van deze regeerin gen is gevestigd op de verplichtingen, voortgekomen uit haar toetreding tot de herziene Rijnvaartacte; of mag worden aangenomen, dat de doorvoerhandel ver der zal kunnen geschieden overeenkom stig de herziene Rijnvaartacte, of de mi nister heeft aangedrongen op handhaving van het recht van de vrije scheepvaart; of de minister zal trachten te komen tot een gemeenschappelijk optreden met andere staten om de eerbiediging van de herziene Rijnvaart te verkrijgen. Eerste Kamer. Zitting van Donderdag 22 Maart. Op voorstel van den heer Westerdijk zal het ontwerp-Braat tot afschaffing van den zomertijd morgenochtend, in plaats van morgenmiddag, worden onderzocht in de afdeeüngen. Aangenomen wordt het voorstel van den heer De Vos van Steenwijk om de alge- meene beschouwingen over de staatsbe groting voort te zetten in de tweede week na Paschen, nadat de regeering ver klaard had, prijs te stellen op een Paasch- reces. Bij de voortzetting van de algemeens beschouwingen over de staatsbegroting critiseert de heer De Gijselaar de gestie van den minister van financiën, ten aan zien van het leeningfonds. Hij vraagt ver laging van de pensioenpremie voor de ambtenaren. De heer van Embden critiseert de wijze, waarop het kabinet is gevormd. Op oor- log en marine moet zijns inziens 50 milli oen worden bezuinigd. Spr. veroordeelt het absolute minimum bij de militaire departementen. Dit minimum leidt tot de hoogst mogelijke opvoering door inter nationale tegenactie. Er moet een maxi mum, in plaats van een minimum gesteld worden, b.v. 30 millioen. Dat is mee* dan in Denemarken aan de defensie wordt uitgegeven. Spr. dient een motie in, waar in de regeering wordt uitgenooaigd, een staatscommissie te benoemen met de op dracht te onderzoeken, welk geheel van militaire middelen kan worden verkregen met 30 millioen gulden. Uit Stad an Provinoie. ZIERIKZEE. Wij maken onze stadge- nooten attent op een in dit nummer voor komende advertentie, waarin een voet balwedstrijd wordt aangekondigd, waar van de netto-opbrengst ten bate komt der t.b.c.-vereeniging alhier. Door den A. N. W. B. is als bonds- benzlnedepóthouder aangesteld, de heer M. van Dongen te Dreischor. Voor de binnenkort vac-eerende be trekking van machinist aan het Stoom gemaal der Vier Bannen Polder is uit 53 sollicitanten, de volgende voordracht op gemaakt: 1. J. J. v. Dijk, machinist aan het stoomgemaal „,De Voogd" te Waver- veen, geb. te Dreischor; 2. W. A. Lind- hout, machinist te Vuren, en 3. J. v. d. Meijden, machinist bij de reederij „Gouda" te Gouda. Door de Chr. Hist. Kiesvereniging zijn in de vergadering van 21 dezer, de volgende personen op de candidatenlijst voor den gemeenteraad gesteld, te weten, de heeren: no. 1. I. de Broekert (aftr.); 2. A. J. van Schelven; 3.Mr. P. van der Eist; 4. G. van Duin; 5. J. J. Mat- thijsse; 6. W. ten Haaf Jz. en 7. P. Koet. ;BURGH. Openbare vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maan dag 19 Maart j.l. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter wor- aen de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Op een ver zoek van L. J. Verton om terugbetaling van te veel betaalden H.O., over 1922, wordt gunstig beschikt en de fcegrooting over 1922 daarvoor gewijzigd. Aan M. Bom wordt op zijn verzoek tegen 1 Mei as. eervol ontslag verleend als gemeente werkman en andere gemeentelijke be trekkingen, onder dankbetuiging voor de trouwe diensten, zoovele jaren aan de gemeente bewezen. Een wijziging wordt gebracht in de geraeente-begrooting voor 1923. De bemoeiingen van B- en W. in zake behoud van het hulppostkantoor te Burgh worden goedgekeurd. De verbou wing der gèmeentevvoning B 85 wordt onderhands aanbesteed aan P. Romeijn te Burgh voor f 1253,50. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1922 wordt goedgekeurd. Tot leden der schattings commissie worden, ingaande 1 Mei a.s. herbenoemd de heeren G. A. van Zuijen, J. v. d. Vate Jz., J. Beije Mz. en J'. Fokker. De verordening inzake heffing keurloon van den keuringskring Brou wershaven wordt opnieuw vastgesteld. Besloten wordt een adres te zenden aan de Tweede Kamer voor behoud der Ar- rondissements-Rechtbank te Zierikzee. DREISCHOR. Donderdagavond gaf dr. v. Gel deren uit Middelburg van wege den V.-D. Bond een politieke causerie. Ach tereenvolgens werden behandeld de han- delingen van ons Ministerie voor - en na de verkiezingen. Het vooruitzicht de vrij- i handel aan banden te zien gelegd en de gevolgen daarvan, de samenstelling van onze Eerste Kamer en de samenstelling van de Prov. Staten, in direct verband daarmee. Door een der slechts 20 aan- wezige toehoorders werden door spr. eenige gestelde vragen afdoende beant woord.. ^POORTVLIET. Van af Maandag 26 dezer zul eindelijk de melk eens van 16 op 14 cent per liter worden gebracht. De vorige week slaagde te Utrecht voor Rijks gediplomeerd hoefsmid, de heer W. C. Gebraad, Oostdijk, gemeente Krabbendijke, geb. alhier. OUD-VOSSEMEER. Te dezer plaatse werd een vergadering gehouden in de o. 1. school van den vrij willigen land storm, waarin de heer Laernoes van Vlis- singen een rede hield; de landbouwers werden onthaald op chocolademelk enz., en een gramophoon bracht wat afwisse ling. RECHTZAKEN. De zaak Kersemakers De Smet. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft Donderdag de zaken behandeld tegen C. P. de W., 37 jaar, huisvrouw van M. D., wonende te Eindhoven en J. J. H. M. K., 28 jaar, fabrikant, wonende te 's Hertogenbosch, beiden thans gedetineerd; de eerste beklaagd van poging tot moord en medeplichtigheid aan poging tot moord, de tweede beklaagd van poging tot moord. Het betTeft hier den moord aanslag. in den avond van 4 Januari in de bosschen onder de gemeente Leen de, gepleegd op den bioscoophouder M. D. uit Eindhoven, en het voorspel daar van. Er is voor deze zaken groote belang stelling; de publieke tribune is propvol, en de gereserveerde plaatsen zijn alle bezet. Bekl. K. blijft bij zijn bekentenis voor den rechter-commissaris. De president wijst hem er op, dat het in zijn eigen belang is, dat hij, indien zijn vroeger afgelegde verklaringen over de aanstichting van deze zaak niet overeenkomstig de waar heid zijn deze verklaringen herroept, wanneer hij straks in de zaak tegen me vrouw D. als getuige wordt gehoord. Bekl. verklaart, dat mevrouw' D. hem in Augustus om vergil heeft gevraagd. Toen de poging tot vergiftiging niet gelukt was. heeft bekl. mevr. D. op haar verzoek een mét scherp geladen revolver ter hand gesteld. De revo.vsr is toen eenige malen over en weer van mevr. D. naar K. gegaan, tot in den .avond van 2 Januari mevr. D. na een ruzie met haar man bekl. door de te lefoon had gezegd, dat het nu uit moest zijn. Zij had voordien al eens gezegd, dat het haar wel f 10,000 waard zou zijn, a's D. uit den weg werd geruimd. Bekl. heeft toen door de telefoon ge zegd, dat hij er dan wel voor zorgen zou. Hij liep door het gepraat van de vrouw trouwens al 2 maanden met het plan rond. D. te dooden. Den 3en Jan. heeft mevr. D.. die inlusschen de revol ver weer in haar bezit had gekregen, deze revolver aan bekl. laten brengen. In den avond van 4 Jan. heeft bekl. V. met een gefantaseerd verhaal meegelokt naar de bosschen onder Leende. In het bosch heeft hij 3 schoten op D. gelost; toen wilde hij het wapen D. op de borst zetten, maar er bleken geen kogels meer in te zijn. Hij is toen het bosch uit gevlucht en met de auto naar Eind hoven teruggegaan. Onderweg heeft hij zijn revolver en zijn jas weggegooid. De president merkt op, dat hij tot ver in deze zaak geen enkel lichtpunt voor bekl. ziet. ,Op een vraag van den officier, of bekl. mevr. D. bad voorgesteld er sa men vandoo- te gaan, of dat dit voor stel gekomen was van mevr. D., blijft bekl. het antwoord schuldig. Getuide D. verklaart, dat hij er al lang ach te- was, dat zijn' vrouw het met bekl. hield. Hij is 16 jaa^ getrouwd ge weest; verleden jaar April heeft hij voor het eerst het vermoeden gekregen, dat zijn vrouw niet meer van hem hield, aangezien ze heel anders geworden was dan vroeger. Getuige zegt verder, dat zijn vrouw onder den invloed heeft moe ten zijn van bekl. K. Ze zag tp \egén personen, die in de maatschappij wat meer bsteekenden dan hij. Getuige legt verder een verklaring af over het gebeurde in den avond van 4 Januari. K. heeft hem naar het bosch meegetroond met de bewering, dat zijn vrouw daar was met een ander. In het bosch hebben ze een paar maal staan luisteren. Op een oogenblik dat getuige weer stilstond, hoorde en voelde hij plotseling, dat er op hem geschoten werö. Een oogenblik dacht hij, dat de (ge fingeerde) minnaar van zijn vrouw op hem schoot, maar aldra bemerkte hij, dat K. de dader was. Er is toen een worsteling tusschen hen beiden ontslaan, waarbij K. hem de revolver op de borst heeft gezet en even later op het hoofd. Er waren echter geen kogels meer in. K. is toen naar de auto teruggehold en er daarmee vandoor gegaan. Getuige is er daarna nog in geslaagd een woning in de nabijheid te bereiken en bleef daar verteld, wat er gebeurd was. Denzelf den nacht is zijn vrouw1 hem in hejt ziekenhuis komen bezoeken; zij heeft hem vergiffenis gevraagd voor al wat er ge beurd was cn gezegd, dat ze van K.'s plan om hem te dooden niets afwist. Na verhoor van dr. v. d. Loo„ arts te Eindhoven, den heer Staelenberg, wa penhandelaar te Den Bosch, de dienst- Is V. ROSSEM'a beste CUBACAO Is llclite Pruim- en Rooktabak. I® ongesausd en geurig van nature. Is rerkr(Jgb*»r b 12 ct. per (Ingez. med.) bode van mevr. Desmet, dr. Mestrom, geneesheer v. h. Krankzinnigengesticht te Woensel, en dr. Casparie, zenuwarts te Den Bosch, begint de officier van jus titie met te herinneren aan twee proces sen in het buitenland van den laatsten tijd, die veel overeenkomst met deze zaak hebben. Het is den officier een be hoefte, hoewel er ook over deze zaak onware en overbodige berichten zijn ge lanceerd, te zeggen, dat hij er trotsüh op is, Nederlander te zijn, de rechter lijke macht te dienen in een land, waar voor zoo droeve zaken als deze geen reclame wordt gemaakt, als voor de première van een of ander tooneelstuk. De officier gaat vervolgens de zaak nog eens na en legt er in 't bijzonder den nadruk op, dat bekl. kalm een vijl ge nomen heeft en daarmee de kogels heeft bewerkt, om de uitwerking daarvan nog moorddadiger te maken. In sprekers oogen is K. een moordenaar, hoewel men zijn slachtoffer weer gezond en wel voor zich ziet. Spr. wil deze zaak beschouwen als een crime d'amour de- bas détails, zooals on'angs een procu reur-generaal te Brussel het heeft uit gedrukt. Spr. eischt ter zake van poging tot mooTd vijftien jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger zegt, dat hem bij deze zaak het meest de gedachte heeft bezig gehouden aan het mensehelijke wrak, dat beklaagde is, want bij hein dringt zich de zekerheid op, dat beklaagde niets meer van het leven te wachten heeft. Heine heeft het reeds gezegd: „Liebes- wahnsin, Pleonasmus, Liebs, Liebe ist ja schon ein Wahnsin". Welnu, beklaagde was krankzinnig van liefde voor deze vrouw, en hij is gaan meengn, dat het leven van die vrouw, die hij lief had,, in gevaar was door haar man. Daarom moest die man uit den weg. Spr. wil de rechtbank overtuigen dat bekl. ethisch lot aal defect is. Waar de officier de maximumstraf heeft geëischt, moet de rechtbank stellig de juiste mate van toerekeningvatbaarheid trachten vast te stellen. De verdediger dringt er bij de rechtbank op aan, bekl. aan een psy chiatrisch onderzoek te doen onderwer pen en voorts verzoekt hij dat de recht bank, als zij over deze zaak een beslis sing zal nemen, denken zal aan de droef heid in de familie van dezen bekl., aan aan de droefheid vooral van diens ouden vader en oude moeder, die hun zoon a.s een moordenaar hooren uitkrijten. De president vraagt bekl. nog eens op den man af: waarom heb je D. wil len dooden, was het uit jaloezie en door het feit. dat D. je in den weg stond 1 Bekl. antwoordt, dat bij hem de ge dachte voorzat: als ik hem niet dood schiet, schiet hij zijn vrouw dood. De officier van justitie repliceert niet. Uitspraak 5 April, Hierna stond terécht de 37-jarige C. P. de W.. echtgenoote van den heer De S. Haar werd o.a ten laste gelegd, dat zij een hoeveelhe-d cyaankali op de boterham van haar man heeft gesmeerd en een met scherp geladen pistool aan K. heeft overhandigd met het kennelijk doel, na 't geen tusschen haar en K. besproken was, haar echtgenoot van 't leven te berooven. Na verhoor der ge tuigen. eischte het O.M. ook tegen haar 15 jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg vrijspraak en onmiddellijke invrij- heidsstelling. hetgeen geweigerd werd. Uitspraak 5 April. ONDERWIJS. rOORTVLlET. Aan den Heer C. M. 'de Wilde alhier, werd deze week een diploma uitgereikt, voor boekhouden en verdere landbouwkennis, bij de Eerste Ned. Plattelanderscursus te Rotterdam. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Goudriaan en Ottoland, W. Wesseldijk te Schoonhoven. Te Leeuwarden, G. H. Steijn te Winterswijk. Te Hallum, G. Mooi te Gasselte. Geref. Kerken. Beroepen: Te SIiedrecht, P. A. Zeilstra te Nieuwveen. Te Huizen, R. Sybrandi te De Krim. Bedankt: Voor Rijssen, W. Doorenbos, cand. te Groningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Driebergen, H- Biesma te Groningen. Te Maarssen, A. H. Hilbers I te Enschedé. Bedankt: Voor UI rum, H. Velema te Kampen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1