Polder Ooster- en Sirjansland. Boerenleenbank DREISCHBR. Veeverzekering D, E. L. 2de Zitdag Publieke Verkooping. HetWoonhuis, Publieke Verkoopiug. Zijn uit primi stimfaoihu bestsanden VEESTAPEL, Bate» Zeven jongt MELKKOEIEN, dat wel niet verboden zijn, maar van zelf sprekend is het dan: hoor en we derhoor! Wanneer de meerderheid besluit den heer Prakke te hooren, dan ver klaart spreker namens de tegenstanders, dat zij niet de minste waarde zullen hech ten aan 't technisch betoog dat de di recteur houden zal. Bovendien wenscht spr. een besloten vergadering om nadere mededeelingen te doen. De heer de Broefcert is 't met den voorzitter eens. Het ging bij hem niet om het systeem, maar om die 60 mille. Aan de hand van de geleverde critiek in (te- tfieiiwebode heeft hij "t in twijfel getrokken of de raadsleden hun stem wol serieus hebben uitgebracht. Het be vreemdt hem dat de heer Polvliet ook op de lijst der requestranten heeft getee- kend. Spr. vraagt Of men verantwoord is 50 mille aan de gasfabriek te geven? Poor wijlen den beer de Crane is in deze raad meermalen betoogd, dat de gasfabriek voor een veel te hoog bedrag te boek stond. De schuldenlast, welke rust op deze fabriek is te groot. Spr. Wijst op Harlingen, waar de fabriek te boek staat voor f 1,—. Da's een klein kunstje, interrumpeert weth. Koopman Ik hoop dat zu'ks dan ook hier komt, antwoordt de heer de Broekert, die ein digt met zich tegen 't invöeren van 't „Goffin"-systeem te verklaren. De heer Polvliet was toch van plan te spreken, zonder uit z'n tent gelokt te zijn door den heer de Broekert. Hij heeft geteekend op 't adres en de hee- Te*n Ilcken en Pieters hebben met hun adres bereikt wat ze wilden bereiken, nl. een nadere overweging der 2aak. Tegen een nadere overweging kon spr. niet zijn, doch z'n stem is niet veranderd. Hij betoogt voorts dat deze zaak niet te splitsen Is in een financjeele en tech nische kwestie, maar dat de kwestie in één verband moet worden beschouwd. Hij ondersteunt het voovstel-Koopman- om dhr. Prakke te laten komen. De heer de Broekert betreurt 't dat bet ln de vorige vergadering gedane voor- stel-W. den Boer tot nader onderzoek niet is aangenomen, dan had het werk aan de gasfabriek geen voortgang kun nen hebben. De voorzitter: B. en W. moeten de besluiten van den Raad uitvoeren, die bij meerderheid van stemmen zijn genomen. De heer Doeleman bestrijdt den heer de Broekert ten aanzien der financieele zijde der zaak. De heer W. den Boer is de eenigfe geweest, welke een nader onderzoek wenschte, en verklaarde niet voldoende te zijn ingelicht. De voorzitter en de heer de Broekert waren er tegen. Al de andere leden hebben voorgestemd. Spr. gewaagde van de opruiende artike len in de NieuiLQbode, over het voorge stelde systeem, dat reeds H/s jaar lang was bestudeerd. Het gaat volgens hem niet aan, te zeggen: hebben de heeren het wel goed overdacht. Het is alles zoo logisch mogelijk gegaan en spr. heeft zijn stem gegeven, nadat Ufo jaar was gewikt en gewogen. De voorz.: De gascommissie heeft 't li/a jaar niet alleen overwogen, maar Ufo jaar getracht het tegen te houden, volgens weth'. Koopman in de vergadering van B. en W. U kunt begrijpen, dat wij er niet zoo bijzonder op gesteld zijn Spr. betoogt, dat geen der leden met kennis van zaken, over de kwestie kan oordeelen. Wanneer men dan nog weet, dat meer dan 11/2 jaar lang gedubieerd 19, kan men ook begrijpen, dat spr. den Raad voorstelde het voorstel te verwerpen, om- dajt het hier een enorme uitgave geldt. (Werd het systeem ingevoerd, dan zou naar is beweerd het gas 1 cent goedkooper worden. Wij vonden het niet noodig voor een dergelijke besparing zoo*n systeem toe te passen. Wat het te produceeren gas betreft, spr. meent dat watergas reukeloos, daarom gevaarlijk en bovendien vergiftig is. De heer Doeleman gelooft dat weth. Koopman zich verkeerd heeft uitgedrukt, toen hij zeide, het systeem Ufo jaar te hebben tegengehouden. Spr. verdedigt de houding door de gascommissie aangeno men. In die commissie werd naar voren gebracht het gas, bij invoering van 'l „Goffin''-systeem, aanmerkelijk goedkoo per te geven. Spr. heeft voorgesteld slechts cent per M3. te verlagen, zoo doende de totale kosten in 10 jaar af <e lossen. Spr. deelt uitvoerig den loop der zaak mede en beweert dat van te genhouden van 't systeem geen sprake is geweest. De heer Panny beweert, dat in de In gezonden stukken in de courant over deze kwestie vele onjuistheden voorko men. Voorts leest hij een gedeelte uit de N. R. Cf. voor, waarin geschreven wordt over een soortgelijk systeem tot H maken van "Watergas aan de gasfabriek aan de Keilehaven te Rotterdam. Spr. kan z'n stem niet wijzigen. 'JDe doorzitten 8 heeren zijn er voor ©m den directeur der gasfabriek hier te laten komen tot verdediging van 't aan bevolen systeem. Spr. vraagt of van deze 8, niemand iets voelt voor deskundige en onpartijdige voorlichting door iemand, die geheel buiten deze kwestie staat, b.v. door een hoogstaand man uit de gas- iwereld en deze de vraag voorleggen: is het „Goffin"-systeem wenschelijk en is een som van 50 mille daarvoor gerecht vaardigd? Dan krijgt de Raad een onpartijdig1 oordeel, want de gascommissie stelt zich ptrtlj. De heer Doeleman bestrijdt zulks. Bo vendien kost voorlichting geld, terwijl wij deze gratis kunnen krijgen van opzen gastechnicus. Da voorzitter: Niemand twijfelt aan de gOede trouw der leden van de gascom missie, maar deskundig la nlam^nd. Het is in 't belang van den Raad zelf, dat hij niet door iemand die de gascom missie heeft voorgelicht, maar door iemand, die buiten de zaak staat, tech nisch op de hoogte gebracht wordt. Dat is de eenige manier om (f\ot een goede oplossing te komen en niemand der in gezetenen zal tegen het dan te nemen besluit zijn stem verheffen. De heer W. den Boer heeft uit de geleverde critiek zijn conclusies getrok ken. Hij heeft gezien dat het in de vorige vergadering gevallen besluit zoodanig in den geest der ingezetenen was, dat on geveer 600 handteekeningen werden ge plaatst op een request aan Ged. Staten. Volgens spr. is de gascommissie li/2 J8»1" eenzijdig ingelicht en hij zelf is door het betoog van weth. Koopman in de vorige zitting niets wijzer geworden. De heer den Boer is moeilijk te- verstaan, omdat zoowat iedereen aan 't woord is. De voorzitter hamert en herinnert den leden er aan, dat ze niet in de Tweede Kamer zitten. 1 (De heer dm Boer is de meening toe gedaan, dat de heer Prakke niet in den Raad zijn voorstel behoeft te komen ver dedigen. Dat hoort z.L thuis in een open bare vergadering, waar alle onderteeke naars van het request dan aanwezig moe ten zijn. Spr. citeert uit het ingezonden stuk van de heeren Catshoek en Versteeg (voorkomende in ons nummer van 23 Febr. j.l.) Daaruit haalt spr. aanhet gas wordt dus minder goed, het licht minder wit en het is spoediger vervlo gen, dus nadeeliger voor de gebruikers Dat is duidelijke taal. zegt spr. „U moet verder lezen", interrumpeert de heer Versteeg: „U citeert verkeerd Op 't laatst wordt in 't bedoelde In gezonden artikel geschreven: „In 't al gemeen kan ik dus het „Goffin"-systeem wel aanbevelenSpr. meent te kun nen constateeren dat er meer tegen dan vóór te zeggen is. Het lezen van 't stuk van dan heer J, Hoogenboom gaf bij spr. den doorslag tot 't bepalen zijner hou ding. Hij zal tegen stemmen. Spreker wenscht echter 't voorstel te doen, een onpartijdig deskundige te benoemen tot nadere voorlichting. De heer Versteeg leest 't vervolg van 't ingezonden stuk door den heer den Boer geciteerd. De heer Koopman beschuldigt den heer W. den Boer van inkonsekwentie ter zake van zijn in deze kwestie aangeno men houding. Spr. heeft zelf van den heer den Boer vernomen, dat hij eerst dhr. Prakke wel eens had willen hooren en nu spreekt hij juist andersom. Spr. herinnert aan 9e gevoerde critiek en merkt op, cfat het door Ged. Staten verboden is, reserves te maken. Aan de schuldenlast, die op de fabriek rust, heeft deze gascommissie geen schuld. Het request aan Ged., Staten onder werpt spr. aan critiek, <loor te zeggen, dat er namen tweemaal op voorkomen, terwijl de «requestranten tot de kleine burgerklasse behoorden. Spr. geeft voor beelden hoe er soms geteekend is. De voorzitter kan niet begrijpen wat de voorstellers tegen het voorstel van den heer W. den Boer kunnen hebben om een neutraal rapport te verkrijgen van een hoogstaand gastechnicus. (Wat de heer Koopman beweerde, nl. dat alleen „kleine luyden" op het adres hadden geteekend, bestrijdt de voorzitter en noemt velen op; die teekenden of ■ympathiseerden met het request, welke niet tot die categorie behoorden. Over die handteekeningen sprekend, zegt de voorzitter, dat, als zulks gedaan wordt, dat een recht is van de burgerij, volgens de Grondwet De heer Doeleman betwist niet wat de voorzitter heeft gezegd, maar hij! (de voorz.) heeft het gezond verstand der leden weggelaten. Laten wij dat la ten werken zegt hij tot zijn medeleden. Het spijt hem dat de heer den Boer niet tot de conclusie kwam, dat goed of slecht gas zou worden geleverd. Wat neutrale voorlichting betreft, deze acht "hij onnoodig. Bovendien zou dit kosten medebrengen voor de gemeente, terwijl dhr. Prakke de voorlichting voor niets kan geven. De voorzitter: De heer Prakke zal wél voorstander zijn. Den heer Doeleman voegt hij toe: Verstand is iets anders dan kennis. Laten wij stemmen, aldus adviseert de voorzitter, over het voor stel-den Boer. Wordt dat verworpen, dan kan mijnheer Prakke hier komen en kun nen na diens uiteenzetting de discussies weer van voor af aan beginnen. 'De heer Potvliet verdedigt zijn aan genomen houding en bestrijdt dat hij in« konsekwent zou zijn geweest. Hij is voor 't voorstel-Koopman om den heer Prak ke te laten komen; hij is van oordeel dat het een slag in 't gezicht van den gasdirecteur zou zijn, als deze niet mocht komen. De heer W. den Boer meent, dat zulks niet veel resultaat zal 'hebben. De heer Prakke moet zich maar in een open bare vergadering verdedigen. jSchaf dan de Raad maar af, ant woordt de heer Polvliet. De discussies worden gesloten en het voorsteNW. den Boer, om een hoog staand gastechnicus te hooren, wordt ver- worepn. Vóór, de voorsteller, benevens de hee ren Timmerman en de Broekert. Aangenomen wordt daarop het voor stel-Koopman om den heer Prakke toe te laten in den Raad tot verdediging van het veelbesproken „Goffin"-systeem. Tegen de heeren "Timmerman, de Broe kert en W. den Boer. (Slot volgt). T/AN HEINDE EN VER. Zes man, aan boord van den Ame rlkaanschen torpedojager „Hulbert" van de Aziatische vloot, zijn levend verbrand b(j een ontploffing in de ketelrnimte, welke werd veroorzaakt doordat de vlam ln de olie sloeg. Miss Annie Mao Swlney, een zuster van wijlen den burgemeester van Cork, Is uit de gevangenis ontslagen, nadat zjj v\jftien dagen lang alle voedBel had ge weigerd. Zjj was te Cork gearresteerd en per boot naar Dublin gebracht. Ten gevolge van haar hongerstaking is zij heel zwak. Nog steeds woeden vlektyphus en dysenterie in hevige mate door geheel Oekraïne. Volgens de statistieken zijn tusachen 15 December en 15 Februari 48.000 personen overledenj Bij een door dynamietontploffing ontstane ramp iu een kolenmijn bij Arista (W.-Vlrginlë) z(jn 10 man omge komen. Generaal Degoutte heeft de Rijks bank medegedeeld, dat hü niet de in beslag genomen 12.8 milliard mark zal restltueeren, wel echter de cllohé's. Tatnm, de man die doozen met vergiftigde bonbons beeft gezonden naar den Londensohen hoofdcommissaris van politie, Sir WHliam Hor wood, en naar twee onder-oommissarlssen, is ontoere keningsvatbaar verklaard, Dr. W. Mayer, de Duitsche ambas sadeur te Parijs, is overleden. Volgens berichten uit Odessa, zijn daar thans besmettelijke huidziekten on der kinderen ontstaan, die zeer veel slachtoffe rs maken. In de stad en in het gouverne ment Moskou zijn 50 gevallen van slaap ziekte voorgekomen; 26 pet. der lijders is overleden. De uitspraak in het proces-Stein- mann-v. d. Wouwer, dat in Antwerpen groot opzien baart, wordt Vrijdag ver wacht De koningin van Denemarken heeft dezer dagen een buikoperatie ondergaan. De Fransche regeering heeft be sloten de lichting 1921 tot einde Mei onder de wapenen te houden. Te Essen neemt door het ontbre ken van alle politiebescherming de on veiligheid toe. Ook uit Bochum wordt be richt, dat de overvallen en beroovingen talrijker worden. Uit Gelsenkirchen wer den Zondagnacht niet minder dan 20 groote inbraken bericht. In een uitvoerig artikel in de Mos- kousche Prawda herhaalt Lenin, dat de wereldrevolutie onvermijdelijk is, doch dat deze waarschijnlijk uitgesteld zal moeten worden tot de menigte in Indië en China voldoende opgevoed en ont wikkeld is om- den strijd te wagen. De vertegenwoordiger van Nanaen's steunorganisatie te Odessa meldt, dat zich daar vreeselijke tooneelen van hon gersnood afspelen. Eiken dag vindt men op straat lijken van mcnschen, die van den honger om zijn gekomen. -- Tc St*Petersburg ondervindt het gemeentebestuur veel hinder van den diefstal van de electrisfche lampjes uit de straatlantaarns. Om dezen diefstal eenigszins tegen te kunnen gaan en de verkoopers wegens heling te kunnen straffen, heeft de overheid thans in de lampen laten griffen: „Gestolen van het gemeentebestuur". Ieder die een lamp met dit opschrift in bezit heeft, zal worden vervolgd. 1— Bij een ontploffing in de gasfa briek te Birmingham (Eng.) zijn zeven tien 'werklieden gewond, van wie drie ernstig. Bovendien zijn kostbare machi nes vernield. Te Kaïro zijn twee bommen ge worpen, in bet Britsche militaire hoofd kwartier. Een ervan ontplofte niet. Bij de ontploffing van de andere zijn drie Engelsche soldaten en verscheidene Egyp- tenaren gewond. Een Egyptisch soldaat werd gedood. Maandagochtend 10 uur is de Zweed- sche koning te Brussel aangekomen. De beraadslagingen in de Nat. Ver gadering te Angora zullen waarschijnlijk eind dezer week tot een einde worden gebracht Bij een botsing tusschen zionisten en antisemieten te Weenen zijn 17 personen gewond; 99 personen werden aangehouden. Tengevolge van slagregens en het smelten van sneeuw in het gebergte, zijn de rivieren met zijrivieren in Duitscbland en Frankrijk sterk gewassen. In 't Fran sche departement Maine en Loire is door overstrooming veel schade aangericht. Zondag is te Stockholm een kerk- congres aangevangen, waaraan 2500 geeste lijken deelnamen. Groote troepen wolven, sommige van ongeveer 50 beesten, maken, naar de „Daily Chronicle" meldt, het district Sim birsk in Zuid-Oost-Rusland onveilig en heb ben dezen winter meer dan 20 personen opgegeten. In het Iersche graafschap Louth is het kasteel Knockabey door bTand ver woest De aangerichte schade beloopt 30.000 pd. st. Vrijstaatsche troepen heb ben, nadat de brand was uitgebroken, ge wapende brandstichters in het gebouw ver rast. Twee van hen werden gevat en Reuter verneemt uit New-York, dat Howard Young, die de bijnaam had van „de menschelijke vlieg", acht verdiepingen naar beneden is gevallen, toen hij, voor de biosooop, de gevel van het hotel „Mar tinique" trachtte te beklimmen. Young werd op slag gedood. Een groote menigte zag het ongeluk gebeuren. een derde is, naar men gelooft, doodge schoten of levend verbrand. De Britsche regeering heeft bezwaar gemaakt tegen de bezetting door de Fran- schen van gebieden op den rechter-Rijn- oever. 1 De gemalin van den ex-Keizer koes tert het voornemen om 25 Maart voor twee weken naar haar landgoed in Silezië te gaan en daarna gedurende zes weken naar Korfu. TELEORAMKN. GRAVE (V.-D.) De in den vorigen zomer gemaakte overlaatkade in de Beersche overlaat, is nabij de Lindenscfoe slufs he- denmorgen doorgebroken. 1 AMSTERDAM (V.-D.) De directie van de Holl. Lloyd bespreekt in een circulaire de algemeen slechte toestand. In het slot t staat, dat de toekomst der Mij. moeilijk is te overzien. 1 ANGORA (V.-D.) De Nationale Verga dering heeft alle verantwoordelijkheid ver- worpen voor het geval dat de mogend- - heden zouden vasthouden aan den eisch, het verdrag naar letter en geest te aan vaarden. Een belangrijke meerderheid - machtigde de regeering de pogingen voort 1 te zetten den vrede tot stand te brengen op de volgende voorwaarden: 1°. rege- i ling der Mosoelkwestie binnen zekere peri- ode; 2regeling der financiëele en eco- nomische kwesties op den grondslag van 1 volkomen onafhankelijkheid van Turkije i en 3°. ontruiming van bezette gebieden onmiddellijk na het leekenen van het ver drag. MARKTBERICHTEN, ROTTERDAM, 5 Maart Binnenl. Gra nen en peulvruchten. Tarwe minder ruim ter markt, wederom begin markt, de pri ma partijtjes tot ongeveer onveranderde prijzen te plaatsen, terwijl de overige soorten vorigen prijs niet konden op brengen. Verkocht van f 10—11, uitge zochte partijtjes erboven betaald. Rogge, flauw onveranderd, 1 9,50 —9,76; gerst (chevalier) lager f 9,50—10; haver, prijs houdend, f 9,75—10,40. Erwten (kleine groene) hooger betaald, f 19—21,50; gro ve kwaliteit erboven betaald; bruine boo- nen, lager, f 10—16. Puike tot f 18, alles per 100 k.g. 6 Maa-t. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 257 paarden, 79 veulens, 1469 magere runderen, 914 vette runde ren, 160 vette kalveren, 2205 nuchtere kal veren, 89 graskalveren, 39 schapen of lam meren, 234 biggen, 2 bokken of geiten en 48 overloopers. Prijzen per 1/2 kilo: Koeien 82t/s455557t/g ct., ossen 87ifo —421/3—50—52Vs cent, stieren 35—42i/2' -471/2-50 cent, kalveren 62i/2-55-70 —871/2— 90 cent. Prijzen per stuk van ma ger vee. Melkkoeien f 250—f 425, kalf- koeien f 290—f 410, stieren f 160—f 410, pinken f 120—f 220, graskalveren f80— f 150, vaarzen f 160—f 270, paarden f 275 f 400, slachtpaarden f 100—f 200, hitten f 200—f 350, veulens f 40-f80, biggen f20 f 32, dito per week f3,75—f4; fok nuch tere kalveren f 25—f 36, slacht dito dito f 10—f 16. Zeeuimche en Zuid-Holl. ajuin. Aan voer ca. 10.000 H.L. Groote werden ver kocht voor 621/2 ct. en kleine voor f 1,20 per 60 K.G. pp den wal geleverd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Koe. Ned. Meteor Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Maart. Hoogste barometerst. 766.9 te Biarritz. Laagste 747.7 te Aberdeen. Verwacht tol den avond van 8 Maart" zwakke, tijdelijk wellicht krachtige zuid westelijke tot westelijke wind, aanvanke lijk zwaar bewolkt en buiig, later op klarend. iet» koeler. TQd tu Hoogwater en ra» Laagwater Over de maand Maart. Hoogwater: Laagwater 2 D. Bv.m. 6,26 n.m. 6,52 v.m. 11,58n.m. V. 9 7,07 7,37 f,22 0,55 Z. 10 7,58 8,86 1,25 1,59 Z. 11 9,14 10,- 2,39 3,16 M. 12 10,45 11,31 4,05 4,46 D. 13 0,09 5,31 6,05 W. 14 0,42 1,17 6,28 7,- Tjjd van H.W. te Dordreoht 3,15 nnr later. L.W5.30 VERBETERING. In de Vrjjdag door den heer P. v. 0. WEELE te Noordgouwe geplaatste adver tentie stonddaar Leert men in de boerderij dit moest zjjn daar leest men enzen dat de echte witte Wyandotte moet zjjn doch de echte enz. Dl Dibbctbuk. ADVERTENTIËW. De Heer en Mevronw VAN DEN BOUT—Van drr Dors geven kennis van de geboorte hunner Dochter, JOHANNA. Rotterdam, 5 Maart 1928. Diaaonessenhuis". Hiermede vervullen wy den treu- rigen plloht, u kennis te geven van het overladen van onze dierbare en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MAARTJE WILLEMINA FRIDERICHS, Wed. van J, M. Grlük J.Me., na oen langdurig doch geduldig lyden, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Tholrn, 5 Maart 1928. Uit aller naam, C. W. GELUK J.Mz. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons geliefd Doohtertje en Zusje Martina Johanna, iu den jeugdigen leeftijd van ruim 2 maanden. Düivrndijkb, 7 Maart 1923. J. M. v. d. VELDE. M. v. d. VELDE—van Du KI. Onzen hartelijken dank aan allen, die blyken van waardeering gaven by de herdenking van onze 40-jarlge Eohtvereeniging. Poortvliet, 1 Maart 1923. M. C. v. d. SLIKKE. D. C. v. d. 8LIELKEKrijger. Voor de vele bewyzen van belang stelling, oatvangen by onze 25-jarige Echtvereeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. Dhkibchok, 6 Maart 1923. Familie L. TIMMERMAN. Door Gods goedheid werden w(j verbljjd door de geboorte van onze Dochter, die wy JOHANNA HELENA noemen. Zkvrrbxrgbm, 6 Maart 1928. K. VAN 8PLUNDER 1 M. A. VAN SPLUNDEB-Lduk De Burgemeester-Strandvonder 1^^^ van Bdbqb roept voor de tweede maal ter reclame op, rechtheb benden op een Vat, gemerkt A T 738, een zeer gehavende Roeiboot, ongemerkt en 3 Balken, lang 3,70, 2,60 en 3,18 M., ongemerkt. Bpbqh, 5 Maart 1923. DeBURGEMEESTKR- STRANDVONDER te Bbuikisse roept voor de derde maal ter reolame op, rechthebbenden op een Roeiboot (geteerd, met geverfde banken) en daarin bevindenden gewonen inven taris, gevlsoht ln ,Het Mastgat". De Burgemeester voornoemd, 8. HAGE. GESCHOTPLICHTISEN zij be richt dat de LAATSTE ZITTING in het dienstjaar 19221923 zal gehouden worden te Oosterland, ten Dorpshuize, op ZATERDAG 10 MAART a.8., van des middags 12 tot 1 uur. De Ontvanger-Griffier. A. VAN DEN HOUTEN J.Jz. Van af Zaterdag 10 Maart boekjes afhalen. VAN 8TAALE5. morgen (Donderdag) 8 Maart, ook ter ontvangst Inleg nieuwe leden, ge wone uren. J. W. v. OEVEREN, Secr.-Penningm. Notaris BIERMA8Z te Zierikzee zal, Dincdag 20 Maart des namiddags ten 3 ure, in het Café Aarkoudse te Dreitchor, ten verzoeke van de gemeente Drelsohor, PUBLIEK VERKOOPEN: bestemd geweest tot Burgemeester wonin g, mot Schuur, Waoohhok, Tuin «n Erf, aan de Ringstraat aldaar, wyk D No. 162, groot 6 Aren 35 Centlaren. Het Woonhnis verkeert ln uitstekenden staat van onderhoud en Is 1 April a.s. te aanvaarden. Bezichtiging Woensdag 14- en Vrjjdag 16 Maart, van 2l/j*-4l/j ure. Na afloop te verkoopen voor den Heer Burgemeester Een GARAGE, van gegolfd plaatijzer, groot 3 bij 5 M„ en een Kippenren met nachthok. De Notaris J. 8. L. KORTEWEG te Zierikzee zal, Woensdag 21 Maart 1823, 's voormiddags 11 ure, in plaats van Woensdag 14 Maart 1923, voor den heer L. A. PADMOS, op het dorp Ou- werkerk, PUBLIEK VERKOOPEN: groAf omvattende waarvan met zeldzaam hooge productie en gehalteoijfers, een driejarige Stam boekstier, Frederik, n. 6213, twee één jarige volbloed Stamboekstieren drie anderhalfjarige volbloed Vaarzen, tweo halfjarige Stieren, drie VaarskalverB en 1 Stierkalf. VerderEen vierwielig Wagentje en 10 jonge Kippen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 2